Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2016 r.
13:11

Lubelskie szkoły rezerwują bilety na "Smoleńsk". "Jeśli klasa będzie szła, napisze synowi zwolnienie"

348 96 A A
Przed piątkowym seansem „Smoleńska” w kinie Bajka
Przed piątkowym seansem „Smoleńska” w kinie Bajka

Lubelskie szkoły już rezerwują dla uczniów bilety na film „Smoleńsk”. Jednak nie wszyscy dyrektorzy i rodzice są przekonani, że takie klasowe wyjścia powinny być organizowane

– Z tym filmem będziemy mieli problem. Tak jak cała Polska, także nauczyciele i rodzice są podzieleni zarówno ze względu na poglądy polityczne, jak i podejście do przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jedni będą chcieli zabierać uczniów na „Smoleńsk”, a inni będą tym oburzeni – przyznaje anonimowo dyrektor jednego z dobrych lubelskich ogólniaków. – Ja będę namawiał żeby na „Smoleńsk” nie iść. To zbyt drażliwa kwestia. Niech rodzice sami decydują w tej sprawie – dodaje.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:10
+1
niektórym to się marzą cudowne lata cenzury
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:08
+1
To o tym filmie mowa? wpolityce.pl/p/278325
Avatar
ZULA / 12 września 2016 o 14:08
+1
a BYLISCIE NA fILMIE O WAŁĘSIE???
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:07
+1
TUSK - PUTIN i PRZYBITE ŻÓŁWIKI NA MIEJSCU TRAGEDII - i nie potrzebne żadne śledztwo
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:05
+1
Lądowanie w lesie Tu-204-100, 22 marca 2010 - lemingom POlecam, szczególnie dyrektorowi "z dobrego ogólniaka"
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:44
+1
IŁ-62 wykosił 300 metrów polany w gęstym lesie. Na pełnej szerokości skrzydeł. Z pozdrowieniami dla lemingów "z dobrych ogólniaków"
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:32
+1
PFL-M-I był lotem państwowym (WOJSKOWYM) M = Military. PROCEDOWANIE WG KONWENCJI CHICAGOWSKIEJ POWINNO tuska doprowadzić pod sąd.
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:27
+1
W jedną noc dokonać 96 sekcji zwłok. Ciała po identyfikacji złożyć do zalutowanych potem trumien. "ramię w ramię" twierdziła Kłamaczowa premier RP
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:24
+1
hahahaha toz redakcja pojechała. odblokuj artykuł za 20 groszy. wam już chyba żal *** ściska.
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:24
+1
To jest paskudna tradycja, zmuszać dzieci żeby nabijały statystyki polskim produkcjom. Jeszcze za moich czasów musiałam chodzić na ekranizacje wszystkich lektur szkolnych. To było i jest niesprawiedliwe. Dlaczego rodzice mają płacić za obejrzenie filmu, którego ich dziecko normalnie za żadne skarby by nie obejrzało? Ja zawsze miałam przeczytane wszystkie lektury i nie potrafiłam zrozumieć czemu mam oglądać nieudolne próby przeniesienia klasyków na duży ekran, na dodatek za pieniądze moich rodziców! Gdy podrosłam zaczęłam się buntować i przestałam na to chodzić. Wolałam siedzieć w szkolnej bibliotece cały dzień. Nauczyciel nie rozumiał, rodzice nie rozumieli, bo przecież 15 zł to nie problem. Ale to nie o pieniądze chodziło a o zasadę. Mdli mnie na myśl o tym, że miałabym dołożyć chociażby grosz do sukcesu komercyjnego czegoś, co było dla mnie dnem. Szkoły nie powinny organizować wyjść na Smoleńsk.
To jest paskudna tradycja, zmuszać dzieci żeby nabijały statystyki polskim produkcjom. Jeszcze za moich czasów musiałam chodzić na ekranizacje wszystkich lektur szkolnych. To było i jest niesprawiedliwe. Dlaczego rodzice mają płacić za obejrzenie filmu, którego ich dziecko normalnie za żadne skarby by nie obejrzało? Ja zawsze miałam przeczytane wszystkie lektury i nie potrafiłam zrozumieć czemu mam oglądać nieudolne próby przeniesienia klasyków na duży ekran, na dodatek za pieniądze moich rodziców! Gdy podrosłam zaczęłam się buntować i przes... rozwiń
Avatar
lekarz dyżurny / 15 września 2016 o 08:11
0
anty bydło napisał:
Bełkot !!!!!!!!!!! Czytaj kretynie daty tego kwitu i sprawdź w dokumentach katastrofy /dostępne w internecie/ jakie na ten temat są dokumenty z tego o czym bredzisz tyle, że nie wtedy i nie ten skład
w abramówku macie neta??? takiego bełkotu jak zapodałeś nawet wodz antonio nie rozumie.
Avatar
wykryto układ / 15 września 2016 o 08:04
0
kaczory niszcza ten kraj, taka prawda a raczej to co z niego zostało- polska w ruinie, na szczescie ludzie widza co dzieje i wrótce będa czystki
Avatar
jk / 14 września 2016 o 21:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To prawda Platforma O. podzieliła społeczeństwo i 1/3 to popierający platformersółw, lewych i "nowoczesnych" Ryśków, ale czas leczy rany, ale powoli może uda się uzdrowić sytuację w Polsce
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
totalny bełkot zaczadzonego sektą kaczo-rydzokową ale czas ci tępoto wyjaśni jeszcze troszkę 
rozwiń
Avatar
anty bydło / 14 września 2016 o 21:22
0
Bełkot !!!!!!!!!!! Czytaj kretynie daty tego kwitu i sprawdź w dokumentach katastrofy /dostępne w internecie/ jakie na ten temat są dokumenty z tego o czym bredzisz tyle, że nie wtedy i nie ten skład
Avatar
soboń / 14 września 2016 o 21:20
0
Właśnie, żeby iść trzeba myśleć ! A kto myśli na taki chłam nie pójdzie ! A ten błazen co bełkocze, że nie iść wyjaśnić największą katastrofę to 1. katastrofa wyjaśniona w 100%, a co o największej to bierz się za naukę bo pustak opanował ci to co masz nad karkiem !  Spadaj z antonim do piekła tam wasze miejsce kłamcy i obłudnicy, waszego bełkotu  już i tak nikt normalny nie przyjmuje
Avatar
brechta / 14 września 2016 o 17:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, LEMINGI SĄ ZWOLNIENI ... Z MYŚLENIA. Kim trzeba być, żeby nie interesować się wyjaśnieniem NAJWIĘKSZEJ KATASTROFY w Polsce PO 2 WOJNIE ŚWIATOWEJ?
Katastrofa dawno wyjasniona, jak chcesz mysleć to wylącz tvp, kim trzeba byc,żeby wierzyc w bzdury antonio, owieczka bez mózgu?
Avatar
kwa kwa / 14 września 2016 o 15:11
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, LEMINGI SĄ ZWOLNIENI ... Z MYŚLENIA. Kim trzeba być, żeby nie interesować się wyjaśnieniem NAJWIĘKSZEJ KATASTROFY w Polsce PO 2 WOJNIE ŚWIATOWEJ?
Lemingu pisowski, poczytaj niezależne recenzje tego filmu, mozesz i zagraniczne a potem idz walnij baranka o sciane, może cos zajarzysz.
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 15:07
0
Mysle, że najlepiej zrobic konkurs - te klasy, gdzie będzie najnizsza frekwencja w szkole będą musiały iść do kina, problem z ucieczkami ze szkoły powinien zostać w dużej mierze rozwiązany :)
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 10:35
0
Podobno film będzie miał zabezpieczenie antypirackie - podczas oglądania wersji pirackiej cały ekran wypełni sztuczna mgła.
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 07:56
0
SIERPIEŃ 2010: NOTATKA SŁUŻBOWA - 1. W jakich badaniach technicznych szczątków Tu-154M brali udział w Rosji polscy eksperci? Odpowiedź: Nie brali udziału w żadnych. 2. Jakie sprawozdania mają polscy eksperci z badań technicznych szczątków Tu-154M? Odpowiedź: Nie mają żadnych i nie wiedzą, czy były robione [sic!]. 3. Jakie nieoficjalne informacje dotyczące badań technicznych szczątków Tu-154M mają polscy eksperci? Odpowiedź: Nie mają żadnych. 4. Jakie oficjalne i nieoficjalne informacje mają polscy eksperci na temat planów badań technicznych szczątków? Otrzymali od Rosjan ustną informację, że od 23 sierpnia będą robione badania techniczne radiowysokościomierzy i radiokompasów. (Czyli de facto nie uzyskano żadnej informacji, bo powyższa wiadomość jest bez żadnej wartości i – jak stwierdził w podsumowaniu dokumentu sam Żurkowski – nie jest dla komisji Millera niczym nowym). (…)
SIERPIEŃ 2010: NOTATKA SŁUŻBOWA - 1. W jakich badaniach technicznych szczątków Tu-154M brali udział w Rosji polscy eksperci? Odpowiedź: Nie brali udziału w żadnych. 2. Jakie sprawozdania mają polscy eksperci z badań technicznych szczątków Tu-154M? Odpowiedź: Nie mają żadnych i nie wiedzą, czy były robione [sic!]. 3. Jakie nieoficjalne informacje dotyczące badań technicznych szczątków Tu-154M mają polscy eksperci? Odpowiedź: Nie mają żadnych. 4. Jakie oficjalne i nieoficjalne informacje mają polscy eksperci na temat planów badań technicznyc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych 1 0

Na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie tu ponad 50 osób

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 1 0

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów!
film

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów! 0 0

Polscy skoczkowie najlepsi w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Planicy

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia 4 4

Około 100 gramów marihuany miała w domu mieszkanka lubelskiego Czechowa

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu 0 1

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Opolu Lubelskim na ul. Józefowskiej.

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł
film

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł 0 5

Szukająca pomocy dla cierpiącego ojca rodzina przez półtorej doby woziła go od szpitala do szpitala. Pacjenta wypisano dwukrotnie, raz bez wykonania żadnych badań. Mężczyzna zmarł.

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia]
galeria

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia] 5 3

Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Lublina

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia] 27 17

Źle zaparkowany ford mondeo zablokował dziś rano przejazd ul. Berylową w Lublinie

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię
Magazyn
galeria

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię 252 8