Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2015 r.
11:11

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych: 100 piw do spróbowania. Przyjadą browary z całego kraju

0 11 A A
Na targach będzie można kupić też szklankę imprezy. To tzw. snifter, czyli kieliszek degustacyjny dzięki któremu łatwiej poczuć wszystkie aromaty piwa
Na targach będzie można kupić też szklankę imprezy. To tzw. snifter, czyli kieliszek degustacyjny dzięki któremu łatwiej poczuć wszystkie aromaty piwa

Przez dwa dni Lublin będzie stolicą piwa. Na Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych pojawi się blisko 100 różnych trunków z ponad 20 małych browarów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Polsce trwa piwna rewolucja. Powstają kolejne browary (dziś jest ich ponad 100), a liczba marek piw może przyprawić o zawrót głowy: w ubiegłym roku na rynek weszło 500 nowości, w tym roku ta liczba może przekroczyć... 1000! Kolejne miasta organizują piwne imprezy na których spotykają się pasjonaci piwa i piwowarzy. Lublin wkrótce dołączy do ich grona.

– Sporo osób jeździło specjalnie na imprezy w innych miastach, np. festiwale w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu. Teraz będą mieli wydarzenie, na którym będą mogli poczuć się gospodarzami – zapowiada Jakub Kafel, koordynator targów.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych odbędą się 28 i 29 listopada. Pojawi się ponad 20 różnych browarów z całego kraju. Rozstawią swoje stoiska w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

– To świetna okazja żeby spróbować czegoś innego niż standardowe jasne lagery. Będzie można się przekonać, że piwo może pachnieć np. cytrusami, owocami tropikalnymi albo smakować świetną kawą, czekoladą czy wiśniami. I wcale nie chodzi o dolewanie soku do szklanki – wyjaśnia Jakub Kafel.

Browary rzemieślnicze to zwykle kilku lub kilkunastoosobowe firmy. Niektórzy warzą kontraktowo (wynajmują browar żeby uwarzyć swoje piwo) lub kupują własny sprzęt.

– Piwowarzy browarów zwykle przyjeżdżają na imprezy piwne, więc prawie na każdym stoisku będzie można porozmawiać z osobą, która sama uwarzyła dane piwo – mówi Kafel.

Większość browarów przywiezie swoje piwo w „beczkach” i będzie nalewać je z kranu tak jak w pubie. – Na targach będzie można kupić też szklankę imprezy. To tzw. snifter, czyli kieliszek degustacyjny dzięki któremu łatwiej poczuć wszystkie aromaty piwa – tłumaczy organizator.

W programie targów także spotkania z przedstawicielami browarów, a także wykłady na temat piw rzemieślniczych, np. o tym czym charakteryzują się dane style piwa. Swoje stoisko będzie miał także Lubelski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Tam dowiemy się jak uwarzyć swoje piwo w domu.

W sobotę (28 listopada) Targi potrwają od godz. 12 do północy. W niedzielę od 10 do 17. Bilety wstępu kosztują 2 złote i są jednorazowe – po opuszczeniu terenu imprezy taki bilet traci ważność. W sprzedaży będą też jednodniowe bilety wielokrotnego wstępu za 5 zł (dostępne są w ograniczonej liczbie).

Na liście wystawców są m.in.: AleBrowar, Browar Widawa, Trzech Kumpli, Pracownia Piwa, Spirifer, Szałpiw, Profesja, Browar Stu Mostów, Wrężel, Ursa Maior, Dukla, Brokreacja, PINTA, Birbant, Kingpin, Browar Zamkowy Cieszyn, Piwne Podziemie, PiwoWarownia, Nepomucen, Revolta, Beer Bros, Dobry Zbeer (multitap), Dziki Wschód (pub), Saela (kosmetyki piwne).

Organizatorem imprezy są Targi Lublin oraz grupa Piwny Lublin, Pub „U Fotografa”, lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Więcej informacji na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 00:10
0
Skoro targi piwne, to powinno być: "zapowiada Jakub Kufel, koordynator targów'. Od razu jaka reklama i właściwy facet na właściwym miejscu.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 10:06
0
Do abramowic majster, do abramowic.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 08:45
0
@#$%^ mnie już tacy piwosze-neofici, co to @$@## całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych. Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje @#$$$. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie @#$$$ harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy Łomża, co to przyjemnie obalić latem bez kontemplacji bukietu smakowego. Zaraz się zaczyna: - hurrr durrr co ty pijesz, koncernowe @@#$@$, %^$^$^ tekturo, za tyle samo mogłeś mieć ekokraftowy CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY z BROWARU KOCZKODAN, mmm, pacz jakie to dobre, wyliżem jeszcze butelke po wypicu!!!!!!! Nieważne, że 5 lat temu sami spuszczali się nad „perło export”, bo okazało się, że istnieje poniżej 4 zł coś nie $$$#% żółcią jak harnaś i nie chce się wymiotować po wypiciu 7. Prawdziwa jazda zaczyna się przy próbie ustawienia w jakiejś knajpie. Lokale z wyborem mniejszym niż 15 gatunków piw kratowych albo belgijskich czy niemieckich odpadają. Rzut oka na kartę wystarczy, i już trzoda: - o, nie ma południowosakosńskiego stouta 16894 IPA uberchmielone 69 IBU z browaru Himmler, wychodzimy, co mie tu jakimś ##%$^%^ pizner urkłel chco otruć! Koniec końców po sprawdzeniu wszystkich lokali z jedzeniem lądujesz w jakimś speluno pubie z E#$%$%muzyką i wyborem 10 0000 piw o $^%&%& nazwach typu „atomowy morświn”, „natarcie pszenicy” albo o nazwach na zasadzie „w #%%^% długa nazwa procesu technologicznego+nazwa wioski, z której jest browar” -pacz, to je zajefajny lokal, to je wybór, mmm, ukraińskie piwo pszeniczne środkowej fermentacji wysokohmielone palone otwartej ekstaktacji w niedomknietej kadzi browaru Jabolon, w schłodzonym kuflu, tak jak mówił Kopyr na blogu, boże, jakie to dobre, mmm… I żłopie tą zupę o konsystencji #%$$%$, co to do niczego nie podobna. To tyle żali na dziś, gorzej jak spotka się dwóch takich januszy koneserów piwa i ##$% całe spotkanie, ale to już temat na inną opowieć, jak chcecie, to napisze…
@#$%^ mnie już tacy piwosze-neofici, co to @$@## całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych. Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje @#$$$. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie @#$$$ harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 08:38
0
Liczę na udział Browaru Fasberg i Pilsener ich produkty są na czele piwnej rewolucji
Avatar
piar / 18 listopada 2015 o 18:30
0

NIe będzie ich już na zadnym festiwalu w Polsce w tym roku.

No chyab ze zmienia zdanie :-)

Ogólnie cała znacząca czołówka będzie.

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 19:53
0
Doctor Brew będzie?
Avatar
Dudi / 13 listopada 2015 o 13:25
0

A czy będzie browar Pilsweizer?A jest gdzieś dostępna pełna lista wystawców? Co to są kosmetyki piwne?? :-)

Pilsweizera raczej nie. To są wszyscy wystawcy ogłoszeni do tej pory. Warto śledzić fanpejdż targów tam pojawią się informację o kolejnych wystawcach.

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 13:06
0
A czy będzie browar Pilsweizer?A jest gdzieś dostępna pełna lista wystawców? Co to są kosmetyki piwne?? :-)
Avatar
Maciek / 13 listopada 2015 o 12:02
0
Nie bedzie w cenie biletu przeciez to oczywiste.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:52
0
Czy za piwo trzeba będzie płacić?
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 00:10
0
Skoro targi piwne, to powinno być: "zapowiada Jakub Kufel, koordynator targów'. Od razu jaka reklama i właściwy facet na właściwym miejscu.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 10:06
0
Do abramowic majster, do abramowic.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 08:45
0
@#$%^ mnie już tacy piwosze-neofici, co to @$@## całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych. Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje @#$$$. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie @#$$$ harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy Łomża, co to przyjemnie obalić latem bez kontemplacji bukietu smakowego. Zaraz się zaczyna: - hurrr durrr co ty pijesz, koncernowe @@#$@$, %^$^$^ tekturo, za tyle samo mogłeś mieć ekokraftowy CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY z BROWARU KOCZKODAN, mmm, pacz jakie to dobre, wyliżem jeszcze butelke po wypicu!!!!!!! Nieważne, że 5 lat temu sami spuszczali się nad „perło export”, bo okazało się, że istnieje poniżej 4 zł coś nie $$$#% żółcią jak harnaś i nie chce się wymiotować po wypiciu 7. Prawdziwa jazda zaczyna się przy próbie ustawienia w jakiejś knajpie. Lokale z wyborem mniejszym niż 15 gatunków piw kratowych albo belgijskich czy niemieckich odpadają. Rzut oka na kartę wystarczy, i już trzoda: - o, nie ma południowosakosńskiego stouta 16894 IPA uberchmielone 69 IBU z browaru Himmler, wychodzimy, co mie tu jakimś ##%$^%^ pizner urkłel chco otruć! Koniec końców po sprawdzeniu wszystkich lokali z jedzeniem lądujesz w jakimś speluno pubie z E#$%$%muzyką i wyborem 10 0000 piw o $^%&%& nazwach typu „atomowy morświn”, „natarcie pszenicy” albo o nazwach na zasadzie „w #%%^% długa nazwa procesu technologicznego+nazwa wioski, z której jest browar” -pacz, to je zajefajny lokal, to je wybór, mmm, ukraińskie piwo pszeniczne środkowej fermentacji wysokohmielone palone otwartej ekstaktacji w niedomknietej kadzi browaru Jabolon, w schłodzonym kuflu, tak jak mówił Kopyr na blogu, boże, jakie to dobre, mmm… I żłopie tą zupę o konsystencji #%$$%$, co to do niczego nie podobna. To tyle żali na dziś, gorzej jak spotka się dwóch takich januszy koneserów piwa i ##$% całe spotkanie, ale to już temat na inną opowieć, jak chcecie, to napisze…
@#$%^ mnie już tacy piwosze-neofici, co to @$@## całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych. Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje @#$$$. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie @#$$$ harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 08:38
0
Liczę na udział Browaru Fasberg i Pilsener ich produkty są na czele piwnej rewolucji
Avatar
piar / 18 listopada 2015 o 18:30
0

NIe będzie ich już na zadnym festiwalu w Polsce w tym roku.

No chyab ze zmienia zdanie :-)

Ogólnie cała znacząca czołówka będzie.

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 19:53
0
Doctor Brew będzie?
Avatar
Dudi / 13 listopada 2015 o 13:25
0

A czy będzie browar Pilsweizer?A jest gdzieś dostępna pełna lista wystawców? Co to są kosmetyki piwne?? :-)

Pilsweizera raczej nie. To są wszyscy wystawcy ogłoszeni do tej pory. Warto śledzić fanpejdż targów tam pojawią się informację o kolejnych wystawcach.

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 13:06
0
A czy będzie browar Pilsweizer?A jest gdzieś dostępna pełna lista wystawców? Co to są kosmetyki piwne?? :-)
Avatar
Maciek / 13 listopada 2015 o 12:02
0
Nie bedzie w cenie biletu przeciez to oczywiste.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:52
0
Czy za piwo trzeba będzie płacić?