Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2019 r.
18:41

Lublin: 86 tys. zł za miejski mebel. Już można siadać [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora drs
196 118 A A

Gotowe są już dwa parklety, które ustawiono na zlecenie Urzędu Miasta przy ul. Lubartowskiej (z boku Ratusza) oraz przy ul. Świętoduskiej (koło kościoła)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Parklety to betonowe meble miejskie będące zarazem donicą na zieleń i ławką z siedziskiem z egzotycznego drewna.

Zawarta przez miasto umowa z wykonawcą, lubelską firmą Garden Concept, opiewała na 202 tys. zł, czyli po 101 tys. zł za sztukę. Ostatecznie miasto zapłaci mniej (około 86 tys. zł za sztukę), bo parklety powstały z wielomiesięcznym opóźnieniem.

Zgodnie z umową miejskie meble powinny być gotowe pod koniec września zeszłego roku, tymczasem zostały skończone dopiero kilka dni temu.

– Wykonawca zgłosił parklety do odbioru na koniec ubiegłego tygodnia, zostały dopuszczone do użytkowania. Jesteśmy na etapie spisywania protokołu, trwają ostatnie odbiory – informuje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. Za każdy dzień zwłoki miasto zmniejszało wynagrodzenie firmy o 100 zł i 95 groszy. – Od momentu zgłoszenia zakończenia prac kary nie są już naliczane. Obecnie jest to kwota ponad 30,2 tys. zł.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 118

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michu / 30 lipca 2019 o 19:34
+43
Że niby to dużo? To nie jest nawet dwumiesięczna pensja Pruszkowskiego w PGE..
  ***s://***dziennikwschodni.pl/lubelskie/ile-zarabiaja-prezesi-panstwowych-spolek,n,1000247054.html  Za pensje wszystkich lubelskich PISiewiczów, możnaby pół Lublina uzbroić tymi parkletami
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 18:52
+42
Wszystko co uniemożliwi wjazd samochodem na chodnik jest warte każdej ceny.
Avatar
KORYTO+ / 30 lipca 2019 o 19:32
+41
Że niby to dużo? To nie jest nawet dwumiesięczna pensja Pruszkowskiego w PGE..
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 19:13
+41
celowo tak mało zdjęć, jakby dali więcej to jest ryzyko że zbyt dużej liczbie czytelników przypadnie do gustu i wtedy nie będzie hejtu który nakręca ruch na tym żałosnym portalu
Avatar
obywatel gorszego sortu / 30 lipca 2019 o 19:40
+40
Że niby to dużo? To nie jest nawet dwumiesięczna pensja Pruszkowskiego w PGE..
 Chyba wodzianek w NBP... a ty z jakimś dyrektorem wylatujesz...
Avatar
żenada / 30 lipca 2019 o 18:50
+38
raptem 4 zdjęcia? pod artykuły o górkach wrzucaliście po 100 zdjęć
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 18:53
+37
Porównując do ławek niepodległości za 70k, to jednak zdecydowanie wolę te parklety - przynajmniej są funkcjonalne i całkiem schludnie wyglądają!
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 18:51
+37
fajne tylko czemu tak mało zdjęć? szkoda pamięci w aparacie?
Avatar
hm? / 30 lipca 2019 o 19:56
+32
Starczyłoby chociaż na jeden przelot wojskowym samolotem marszałka Kuchcińskiego wraz z rodziną?
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 19:14
+31
mi się podoba, coś nowego :)
Avatar
Luk / 9 sierpnia 2019 o 00:35
0
Znowu Żuk wyruchal mieszkańcow w *** i powiedział ja was wszystkich ***e. Placcie idioci za moje zachcianki
Avatar
Robinia / 1 sierpnia 2019 o 06:53
+5
Robinia przy Świętoduskiej rosła za darmo, dając cudowny cień. Teraz po tamtej stronie słońce wypala mózg, nikt w upalny dzień nie wytrzyma na żadnej ławce po tamtej stronie deptaka. Po jaką cholerę zamordowano takie piękne drzewo? Można było postawić pod nim najzwyklejszą ławkę, a ludzie by byli szczęśliwi.
Avatar
Miz / 1 sierpnia 2019 o 02:36
-1
"Reprezentują jakiś poziom". Święte słowa. Z naciskiem na "jakiś".
Avatar
Japolan / 31 lipca 2019 o 12:59
+10
Kiedyś ławka miała służyć do siedzenia a zatem miała być wygodna i trwała...! Dziś "ławka" ma cytować Chopina, grać Mickiewicza, robić laskę poprawnym politycznie i szczypać w d..pe lewaków... A przede wszystkim ma być narzędziem wyprowadzania publicznych (nas podatników) pieniędzy do prywatnych kieszeni znajomych politów i pośrednio do ich kieszeni też... "Ławki wolności", "parklety" itp. "inwestycje" (twu) to malutki czubek mechanizmu wyżej opisanego... A społeczeństwo..?  nie wiem czy ślepe czy głupie, że to toleruje bo nie wierzę że nie widzi...
Sprowadźmy do Lublina - jako imigrantów - aktywistów francuskich "żółtych kamizelek"; oni będą potrafili pokazać lublinianmom, jak zrobić "jesień średniowiecza" Nocnej / Niecnej Zmianie oraz podobnym bytom.
Sprowadźmy do Lublina - jako imigrantów - aktywistów francuskich "żółtych kamizelek"; oni będą potrafili pokazać lublinianmom, jak zrobić "jesień średniowiecza" Nocnej / Niecnej Zmianie oraz podobnym bytom. rozwiń
Avatar
Japolan / 31 lipca 2019 o 12:55
+1
Uwielbiam te teksty o bezpartyjności. Zazwyczaj piszą je te najbardziej partyjne łby, czyli internetowe trolle, myśląc, ze ludzie to pelikany i wszystko łykną.
Da się sprawdzić, czy ktoś był lub jest członkiem jakiejś partii politycznej - np. w trakcie procesu cywilnego z zakresu prawnej ochrony dóbr osobistych lub procesu karnego o zniesławienie.
Avatar
gekon / 31 lipca 2019 o 12:55
+16
Kiedyś ławka miała służyć do siedzenia a zatem miała być wygodna i trwała...! Dziś "ławka" ma cytować Chopina, grać Mickiewicza, robić laskę poprawnym politycznie i szczypać w d..pe lewaków... A przede wszystkim ma być narzędziem wyprowadzania publicznych (nas podatników) pieniędzy do prywatnych kieszeni znajomych politów i pośrednio do ich kieszeni też... "Ławki wolności", "parklety" itp. "inwestycje" (twu) to malutki czubek mechanizmu wyżej opisanego... A społeczeństwo..? nie wiem czy ślepe czy głupie, że to toleruje bo nie wierzę że nie widzi...
Kiedyś ławka miała służyć do siedzenia a zatem miała być wygodna i trwała...! Dziś "ławka" ma cytować Chopina, grać Mickiewicza, robić laskę poprawnym politycznie i szczypać w d..pe lewaków... A przede wszystkim ma być narzędziem wyprowadzania publicznych (nas podatników) pieniędzy do prywatnych kieszeni znajomych politów i pośrednio do ich kieszeni też... "Ławki wolności", "parklety" itp. "inwestycje" (twu) to malutki czubek mechanizmu wyżej opisanego... A społeczeństwo..? nie wiem czy ślepe czy głup... rozwiń
Avatar
ddd / 31 lipca 2019 o 12:51
+2
PRAWIE JAK TRZASKOWSKI na Pl. BAnkowym!
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 12:11
+14
Ale WAS mieszkańcy Lublina dymają na KASĘ !!! 10 taczek betonu i kubik drewna za 86 tyś.zł. !!! Normalny i uczciwy Fachowiec za te pieniądze zrobiłby 10 takich ławek i jeszcze by porządnie zarobił ! Ale widocznie był jakiś Kolega Prezydenta Fachowiec i musiał zarobić więcej i to na jednej ławce ! Nawet Tu nie wspomnę czy ta ławka jest ładna !
Avatar
Igi / 31 lipca 2019 o 12:10
-6
dużo nie dużo ale te lawki przynajniej reprezentują jakis poziom.
Avatar
sw faustyna / 31 lipca 2019 o 11:49
+11
za 2 lawki w krasniku kupie ekstra mieszkanie  To wszystko wina bandytow w garniturkach 
Zobacz wszystkie komentarze 118

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze 0 0

Trwa znakomita passa Górnika Łęczna. Tym razem podopieczni trenera Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1, a więc odnieśli czwartą wygraną z rzędu. Dzięki temu Leandro i spółka są na drugim miejscu w tabeli

Budżet Puław straci 5 milionów złotych?

Budżet Puław straci 5 milionów złotych? 0 0

Zapowiedziana przez rząd obniżka podatków, w tym przede wszystkim PIT-u, spowoduje wymierne straty we wpływach do budżetu Puław. Jak szacuje Ratusz, różnica może wynieść około 5 milionów złotych.

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia] 0 2

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia]
galeria

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia] 5 1

Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia]
galeria

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia] 0 8

Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Rektora UMCS w Lublinie. Akademiczki przegrały dwa z trzech spotkań, ale miały też wielkiego pecha. W drugim meczu straciły aż trzy zawodniczki z powodu kontuzji

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego 15 3

Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało 4 1

Idzie spore ochłodzenie. Temperatura ma spaść poniżej 10 stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie silny wiatr - przewidują synoptycy

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy
15 września 2019, 16:00

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy 0 3

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą
kuchnia

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą 1 0

Zima ma być w tym roku tęga. Będzie się liczyć energetyczna kuchnia: gęste krupniki, żurki, zalewajki. Zrazy z kaszą, zawijasy i pieczenie podlane gęstym sosem. Ale przede wszystkim gołąbki w różnych odmianach

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy"
galeria

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy" 26 23

Miała być wielka feta, ale do podpisania rekordowego kontraktu dojdzie w zaciszu gabinetu. Chodzi modernizację przez PZL Świdnik pierwszych czterech wojskowych Sokołów. W planach jest kolejnych 25.

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia]
galeria

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest w środku przygotowań do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet, ale w przerwie pomiędzy meczami zawodniczki spotkały się z kibicami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaprezentowały się swoim sympatykom podczas sobotniego Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 14 13

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 13 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 12 1

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!