Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2018 r.
16:12

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich

Autor: Zdjęcie autora drs
0 14 A A

W czwartek zatwierdzony został projekt budowy nowej jezdni ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o odcinek wzdłuż rzeki, po którym nie kursuje komunikacja miejska. Droga ma być gruntownie przebudowana, prace mają objąć również odcinek ul. Romera.

Wydane przez prezydenta miasta zezwolenie na budowę umożliwia również przejęcie potrzebnych gruntów. Projekt przewiduje też m.in. oświetlenie drogi, chodniki i kanalizację.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 17:04
Niech najpierw zrobią połączenie nałkowskich z diamentową najlepiej przez wapowskiego.
Avatar
Wrotkowiak / 13 listopada 2018 r. o 17:59
Brawo , w końcu !
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 19:55
Tylko od Romera a dlaczego nie od Diamentowej???
Avatar
KICUR / 13 listopada 2018 r. o 18:12
Jakies szczegoly? Takie info bylo tez 2 czy 3 lata temu I nic. Co ze strona z domkami jednorodzinnymi? Beda zatoczki I sciezka rowerowa? Kiedy rusza remont?
Avatar
Mieszkaniec / 13 listopada 2018 r. o 18:00
Brawo prezydent Żuk !
Avatar
Zbyszek Kieliszek / 13 listopada 2018 r. o 18:22
Zanim zrobia przetarg I wylonia wykonawce (jesli w ogole to zrobia) juz dawno bedziemy jezdzic wrotkowska...
Avatar
tak czy nie / 13 listopada 2018 r. o 20:04
Niech najpierw zrobią połączenie nałkowskich z diamentową najlepiej przez wapowskiego.
 Był przetarg na budowę brakującej części Wapowskiego. Brak ofert. Widocznie nikomu nie opłacało się robić takiego krótkiego odcinka.
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 16:23
A co ze "starym" odcinkiem Nałkowskich?
Avatar
Ciekawy / 13 listopada 2018 r. o 23:41
Brawo prezydent Żuk !
  Czy przpadkiem istneje - poza koincydencją czasową - jakiś związek tej inwestycji z poniższym artykułem opublikowanym także dziś w Dzienniku? "Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Lublinie. Blisko wody i las"
Avatar
Słoneczny koleś. / 13 listopada 2018 r. o 19:37
Popiel niech spada , to nie jego zasługa . Brawo komitet Żuka , to oni rządzą miastem.
Avatar
Ciekawy / 13 listopada 2018 r. o 23:41
Brawo prezydent Żuk !
  Czy przpadkiem istneje - poza koincydencją czasową - jakiś związek tej inwestycji z poniższym artykułem opublikowanym także dziś w Dzienniku? "Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Lublinie. Blisko wody i las"
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 20:40
Ciekawe jaki kretynizm chcą tam zrobić? Buspasy?
Avatar
tak czy nie / 13 listopada 2018 r. o 20:04
Niech najpierw zrobią połączenie nałkowskich z diamentową najlepiej przez wapowskiego.
 Był przetarg na budowę brakującej części Wapowskiego. Brak ofert. Widocznie nikomu nie opłacało się robić takiego krótkiego odcinka.
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 19:55
Tylko od Romera a dlaczego nie od Diamentowej???
Avatar
Słoneczny koleś. / 13 listopada 2018 r. o 19:37
Popiel niech spada , to nie jego zasługa . Brawo komitet Żuka , to oni rządzą miastem.
Avatar
Wrona / 13 listopada 2018 r. o 18:55
To zasługa p. dr. inż. Piotra Popiela - I TO JEST RADNY !!!
Avatar
Zbyszek Kieliszek / 13 listopada 2018 r. o 18:22
Zanim zrobia przetarg I wylonia wykonawce (jesli w ogole to zrobia) juz dawno bedziemy jezdzic wrotkowska...
Avatar
KICUR / 13 listopada 2018 r. o 18:12
Jakies szczegoly? Takie info bylo tez 2 czy 3 lata temu I nic. Co ze strona z domkami jednorodzinnymi? Beda zatoczki I sciezka rowerowa? Kiedy rusza remont?
Avatar
Mieszkaniec / 13 listopada 2018 r. o 18:00
Brawo prezydent Żuk !
Avatar
Wrotkowiak / 13 listopada 2018 r. o 17:59
Brawo , w końcu !
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania