Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2020 r.
19:57

Lublin. Bloki na rogatce warszawskiej? Radni nie mówią „nie”

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
3 12 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Budowę bloków mieszkalnych przy rondzie Honorowych Krwiodawców ma umożliwić nowy plan zagospodarowania terenu, na którego opracowanie zgodziła się Rada Miasta. O taką zgodę prosili miejscy planiści na wniosek właściciela terenu, który uznał, że nie opłaci mu się tutaj budowa galerii handlowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uchwała radnych skutkuje tym, że Urząd Miasta zaproponuje nowe przeznaczenie nieruchomości na rogu al. Warszawskiej i al. Kraśnickiej. Mowa o 3,4 ha gruntu, który jest w większości niewykorzystany. Teraz nie wolno zbudować tutaj niczego poza obiektami usługowymi, bo tak mówi obowiązujący plan zagospodarowania terenu, uchwalony przez Radę Miasta już w 2013 r. Wtedy pojawiały się wizje budowy hotelu i centrum handlowego.

– Właściciel jest cały czas ten sam, firma nazywa się Atrium – mówi Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. – Gdy opracowywaliśmy plan miejscowy w 2013 r., oni czynnie w tym uczestniczyli. Ta funkcja, którą wyznaczyliśmy w narożniku al. Warszawskiej i al. Kraśnickiej jak najbardziej spełniała oczekiwania firmy – podkreśla Żurkowska. Siedem lat temu właściciel był zadowolony z planu, teraz już nie jest. – W międzyczasie powstało dużo galerii handlowych w Lublinie, a głównie galeriami zajmuje się ta firma.

Spółka Atrium Galeria Lublin oraz współpracująca z nią firma BLM Architekci poprosiły Urząd Miasta o zmianę przeznaczenia gruntów. Właściciel tłumaczy, że obowiązujący plan jest mu nieprzydatny „z powodu braku zapotrzebowania na określone w nim funkcje”. Firmy proszą o dopuszczenie tu budowy mieszkań. – Pod wynajem, jak deklaruje wnioskodawca, nie pod sprzedaż – zastrzega Żurkowska.

Ratusz uznał, że zmiana planu jest zasadna i poprosił Radę Miasta o zgodę na opracowanie nowej wersji, dopuszczającej budowę mieszkań. – Żeby zapobiec rozlewaniu się miasta, jest istotne, żeby funkcje mieszkaniowe dopuszczać blisko centrum – przekonuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina. Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miasta podkreśla, że atrakcyjnie położony teren leży odłogiem. – Od siedmiu lat na tym terenie nic się nie dzieje – mówi Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Jak wysoka może być nowa zabudowa? – Plan określa już wysokości: to 3, 5 i 14 kondygnacji. Nie zamierzamy ingerować w wysokości, chodzi tylko o funkcję – stwierdza Żurkowska. Jeżeli jej zapowiedź rzeczywiście zostanie spełniona, to najwyższy budynek będzie mógł stanąć przy al. Warszawskiej, by tworzył „dominantę”, nowy symbol tego miejsca.

Według opozycji Ratusza jest zbyt uległy wobec deweloperów. – To jest przykład tego, jak wasza większość przysługuje się deweloperom – twierdzi radny Piotr Breś (PiS). – Znowu zmieniamy plan zagospodarowania przestrzennego. Nie uchwalamy nowych, tylko zmieniamy na wniosek deweloperów.

Ostatecznie Rada Miasta zgodziła się na rozpoczęcie prac nad zmianą planu zagospodarowania terenu u zbiegu al. Warszawskiej i al. Kraśnickiej. Zagłosowało za tym 18 radnych z klubu prezydenta Żuka, opozycyjni radni PiS głosowali przeciw bądź wstrzymywali się. Dodajmy, że uchwała dotyczy także terenu, na którym położona jest stacja paliw, bo również ta nieruchomość należy do Atrium.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_kun / 19 listopada 2020 r. o 20:34
+28
Te chaszcze jako tako wyglądają jedynie na zdjęciach z drona. Jak tamtędy przejdziesz(za stacją jest skrót na osiedle), to się odechciewa. Dobrze, że w końcu to jakoś zagospodarują.
Avatar
Benny102 / 20 listopada 2020 r. o 08:11
+17
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
 Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania?
 Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania? rozwiń
Avatar
MCbolo / 20 listopada 2020 r. o 09:06
+8
Kamienice w tym miejscu to świetny pomysł ale dla lepszego efektu dołożyłbym jeszcze skocznię narciarską i kosmodrom.
Avatar
DrInz / 20 listopada 2020 r. o 09:46
+3
Kamienice w tym miejscu to świetny pomysł ale dla lepszego efektu dołożyłbym jeszcze skocznię narciarską i kosmodrom.
  żeby z niego wystrzelić w kosmos urzędasów dewastujących centrum miasta ordynarnymi blokowiskami rodem z dalekich przedmieść? 
Avatar
DrInz / 20 listopada 2020 r. o 08:45
+2
tam nie powinny powstać bloki, tylko KAMIENICE Sama zabudowa ronda krwiodawców to generalnie dobry pomysł,  tylko że tam powinny powstać budynki zorientowane pierzejowo do ulicy i ew. jakieś fajne narożniki, z usługami w parterze, z wyjściami na chodnik, tak jak w centrach cywilizowanych miast.... a znając zamiłowanie naszych urzędasów od planowania przestrzennego do demolowania miasta, to pewnie dopuszczą tam jakieś ordynarne blokowisko, z parkingami od strony ulicy i z parkingami w każdej możliwej przestrzeni między budynkami. Więc nie wiem czy nie lepiej  na razie zostawić ten bardzo eksponowany teren w spokoju, i poczekać te 20 lat aż "sowieci " z ratusza zostaną zastąpieni bardziej rozgarniętymi ludźmi, wiedzącymi co to miasto...   Rondo Krwiodawców i okolice powinno swoją zabudową stanowić zachodnią, reprezentacyjną bramę do centrum miasta, tymczasem obok jeden deweloper już stawia swoje klocki na terenie koło wydz. artystycznego umcs, oczywiście rozrzucone po działce jak g...no po polu.....  
tam nie powinny powstać bloki, tylko KAMIENICE Sama zabudowa ronda krwiodawców to generalnie dobry pomysł,  tylko że tam powinny powstać budynki zorientowane pierzejowo do ulicy i ew. jakieś fajne narożniki, z usługami w parterze, z wyjściami na chodnik, tak jak w centrach cywilizowanych miast.... a znając zamiłowanie naszych urzędasów od planowania przestrzennego do demolowania miasta, to pewnie dopuszczą tam jakieś ordynarne blokowisko, z parkingami od strony ulicy i z parkingami w każdej możliwej przestrzeni między budynkami. Więc nie ... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 11:50
0
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania?
Może trzeba było zorganizować refendum i zapytać mieszkańców?
Po to w wyborach bezpośrednich wybiera się władze miasta, żeby nie trzeba było w każdej sprawie organizować referendum.
Po to w wyborach bezpośrednich wybiera się władze miasta, żeby nie trzeba było w każdej sprawie organizować referendum. rozwiń
Avatar
KARINA05 / 20 listopada 2020 r. o 10:57
-7
ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: annachroma1949@gmail.com Dziękuję Ci   UWAGA NIE POLSKI, wstrzymaj się
ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. rozwiń
Avatar
deweloperska_sila / 20 listopada 2020 r. o 08:21
-9
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania?
 Może trzeba było zorganizować refendum i zapytać mieszkańców?
 Może trzeba było zorganizować refendum i zapytać mieszkańców? rozwiń
Avatar
deweloperska_sila / 20 listopada 2020 r. o 08:22
-11
A czy w tym przypadku pomógł również słynny słowacki inwestor?
Avatar
deweloperska_sila / 20 listopada 2020 r. o 07:36
-17
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
Avatar
___K___ / 20 listopada 2020 r. o 11:50
0
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania?
Może trzeba było zorganizować refendum i zapytać mieszkańców?
Po to w wyborach bezpośrednich wybiera się władze miasta, żeby nie trzeba było w każdej sprawie organizować referendum.
Po to w wyborach bezpośrednich wybiera się władze miasta, żeby nie trzeba było w każdej sprawie organizować referendum. rozwiń
Avatar
KARINA05 / 20 listopada 2020 r. o 10:57
-7
ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: annachroma1949@gmail.com Dziękuję Ci   UWAGA NIE POLSKI, wstrzymaj się
ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. rozwiń
Avatar
DrInz / 20 listopada 2020 r. o 09:46
+3
Kamienice w tym miejscu to świetny pomysł ale dla lepszego efektu dołożyłbym jeszcze skocznię narciarską i kosmodrom.
  żeby z niego wystrzelić w kosmos urzędasów dewastujących centrum miasta ordynarnymi blokowiskami rodem z dalekich przedmieść? 
Avatar
MCbolo / 20 listopada 2020 r. o 09:06
+8
Kamienice w tym miejscu to świetny pomysł ale dla lepszego efektu dołożyłbym jeszcze skocznię narciarską i kosmodrom.
Avatar
DrInz / 20 listopada 2020 r. o 08:45
+2
tam nie powinny powstać bloki, tylko KAMIENICE Sama zabudowa ronda krwiodawców to generalnie dobry pomysł,  tylko że tam powinny powstać budynki zorientowane pierzejowo do ulicy i ew. jakieś fajne narożniki, z usługami w parterze, z wyjściami na chodnik, tak jak w centrach cywilizowanych miast.... a znając zamiłowanie naszych urzędasów od planowania przestrzennego do demolowania miasta, to pewnie dopuszczą tam jakieś ordynarne blokowisko, z parkingami od strony ulicy i z parkingami w każdej możliwej przestrzeni między budynkami. Więc nie wiem czy nie lepiej  na razie zostawić ten bardzo eksponowany teren w spokoju, i poczekać te 20 lat aż "sowieci " z ratusza zostaną zastąpieni bardziej rozgarniętymi ludźmi, wiedzącymi co to miasto...   Rondo Krwiodawców i okolice powinno swoją zabudową stanowić zachodnią, reprezentacyjną bramę do centrum miasta, tymczasem obok jeden deweloper już stawia swoje klocki na terenie koło wydz. artystycznego umcs, oczywiście rozrzucone po działce jak g...no po polu.....  
tam nie powinny powstać bloki, tylko KAMIENICE Sama zabudowa ronda krwiodawców to generalnie dobry pomysł,  tylko że tam powinny powstać budynki zorientowane pierzejowo do ulicy i ew. jakieś fajne narożniki, z usługami w parterze, z wyjściami na chodnik, tak jak w centrach cywilizowanych miast.... a znając zamiłowanie naszych urzędasów od planowania przestrzennego do demolowania miasta, to pewnie dopuszczą tam jakieś ordynarne blokowisko, z parkingami od strony ulicy i z parkingami w każdej możliwej przestrzeni między budynkami. Więc nie ... rozwiń
Avatar
deweloperska_sila / 20 listopada 2020 r. o 08:22
-11
A czy w tym przypadku pomógł również słynny słowacki inwestor?
Avatar
deweloperska_sila / 20 listopada 2020 r. o 08:21
-9
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania?
 Może trzeba było zorganizować refendum i zapytać mieszkańców?
 Może trzeba było zorganizować refendum i zapytać mieszkańców? rozwiń
Avatar
Benny102 / 20 listopada 2020 r. o 08:11
+17
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
 Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania?
 Po co w takim razie procedura zmiany planów skoro raz uchwalone powinny zostać niezmienione po wieki wieków? Ano pewnie dlatego, że plany trzeba zmieniać wraz ze zmieniającym się otoczeniem i potrzebami mieszkańców. W kraju jest deficyt mieszkań i wynosi kilkaset tysięcy i co naturalne w takim przypadku ludzie je chętnie kupują. Z czym masz problem? Wolałbyś nakazać właścicielowi działki budowę kolejnej galerii handlowej stawiać wbrew wszelkiej logice czy aż tak cię boli, że ludzie mają pieniądze na nowe mieszkania? rozwiń
Avatar
deweloperska_sila / 20 listopada 2020 r. o 07:36
-17
Po co w takim razie uchwalać jakiekolwiek plany i zatrudniać miejskich planistów jak deweloradni zmieniają te plany jak chcą.
Avatar
LAS / 19 listopada 2020 r. o 21:07
-17
Te chaszcze jako tako wyglądają jedynie na zdjęciach z drona. Jak tamtędy przejdziesz(za stacją jest skrót na osiedle), to się odechciewa. Dobrze, że w końcu to jakoś zagospodarują.
To samo można było przeczytać przed wydaniem pozwolenia na budowę „hotelu studenckiego” przy Paganiniego 23. Teraz jest tam 100 razy mniej zieleni niż wcześniej, 6 razy mniej powierzchni biologicznie czynnej, niż przewiduje MPZP, nad jednym z wejść do budynku można przeczytać „wejście do mieszkań”, a w lecie temperatura wokół jest średnio 10 razy wyższa, niż przy sąsiednim budynku SM Czechów. Na zdrowie!
To samo można było przeczytać przed wydaniem pozwolenia na budowę „hotelu studenckiego” przy Paganiniego 23. Teraz jest tam 100 razy mniej zieleni niż wcześniej, 6 razy mniej powierzchni biologicznie czynnej, niż przewiduje MPZP, nad jednym z wejść do budynku można przeczytać „wejście do mieszkań”, a w lecie temperatura wokół jest średnio 10 razy wyższa, niż przy sąsiednim budynku SM Czechów. Na zdrowie! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Darmowe szczepionki na Covid-19 najpierw dla seniorów. Gdzie i kiedy się zgłosić?

Darmowe szczepionki na Covid-19 najpierw dla seniorów. Gdzie i kiedy się zgłosić?

Zaszczepić na Covid-19 będzie się można u najbliższego lekarza rodzinnego lub w mobilnym punkcie. A szczepionki będą darmowe i dobrowolne. W pierwszej kolejności skorzystają z nich m.in. seniorzy 60+ i medycy.

Biała Podlaska: Prawica chce odwołać przewodniczącego rady. Bo ich obraża

Biała Podlaska: Prawica chce odwołać przewodniczącego rady. Bo ich obraża

– Pan przewodniczący obraża radnych – skarży się klub radnych Zjednoczonej Prawicy i kieruje wniosek o odwołanie Bogusława Broniewicza (Biała Samorządowa) z tej funkcji. Z kolei, przewodniczący uważa, że to jeden z elementów polityki nowej koalicji PO–PiS w bialskiej radzie.

Ma być wizytówką ul. Bernardyńskiej i całego Lublina. Budynek szkoły przechodzi gruntowny remont
Zdjęcia
galeria

Ma być wizytówką ul. Bernardyńskiej i całego Lublina. Budynek szkoły przechodzi gruntowny remont

Postępami prac w zabytkowym gmachu szkół im. Vetterów pochwalił się Urząd Miasta, który deklaruje, że w przyszłym roku sale lekcyjne będą gotowe na przyjęcie uczniów. Przebudowa miała się zakończyć o wiele wcześniej, ale podczas robót pojawiły się niezbyt miłe niespodzianki .

Świetne wyniki portalu Dziennikwschodni.pl w listopadzie

Świetne wyniki portalu Dziennikwschodni.pl w listopadzie

W minionym miesiącu portal Dziennikwschodni.pl miał 3,2 mln użytkowników i 16,6 mln odsłon. Dziękujemy!

Osmolice. Brat rzucił się z nożem na brata, a poszło o obowiązki domowe

Osmolice. Brat rzucił się z nożem na brata, a poszło o obowiązki domowe

Trzy lata i osiem miesięcy więzienia. To kara dla mieszkańca podlubelskich Osmolic, który zaatakował nożem swojego brata. Tłumaczył, że ten nadmiernie obciążał go domowymi obowiązkami.

Motor Lublin - Lech II Poznań 1:0. Wielkie męczarnie na Arenie
galeria

Motor Lublin - Lech II Poznań 1:0. Wielkie męczarnie na Arenie

Kibice Motoru tym razem mogą się cieszyć, że w środowy wieczór nie musieli marznąć na trybunach Areny Lublin. Ich pupile rozegrali bardzo słabe zawody i szczęśliwie, po wielkich męczarniach pokonali Lecha II Poznań 1:0.

Rozbudowa Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Właśnie trwają najtrudniejsze prace [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Rozbudowa Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Właśnie trwają najtrudniejsze prace [ZOBACZ]

Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie miał przyjąć pierwszych pacjentów w nowym gmachu przy Staszica na początku 2023 roku. Ze względu na epidemię ten termin może się jednak przesunąć.

Bez niespodzianki w Lublinie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS rozgromiła Energę Toruń

Bez niespodzianki w Lublinie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS rozgromiła Energę Toruń

Zaskoczenia nie było – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonała bez żadnego kłopotu osłabioną Energę Toruń 93:40. Spotkanie było niezwykle jednostronne i pozbawione jakichkolwiek emocji

To nie żart. Policja ostrzega przed bykami. Zagrożeni zwłaszcza mieszkańcy okolic Białej Podlaskiej

To nie żart. Policja ostrzega przed bykami. Zagrożeni zwłaszcza mieszkańcy okolic Białej Podlaskiej

Policja alarmuje, że z jednego z gospodarstw uciekło osiem byków. Zwierzęta mogą być agresywne.

Lubartów. W środku nocy BMW slalomem po jezdni

Lubartów. W środku nocy BMW slalomem po jezdni

Prawie 1,5 promila miała 20 latka, która jechała BMW lubartowskimi ulicami.

"Lek na Covid" z Lublina będzie podawany pacjentom. Jest zgoda na badania kliniczne

"Lek na Covid" z Lublina będzie podawany pacjentom. Jest zgoda na badania kliniczne

Jest zgoda na rozpoczęcie badań klinicznych preparatu wyprodukowanego z osocza ozdrowieńców przez lubelską spółkę Biomed. Weźmie w nich udział 500 pacjentów

Pan Jacek z Lublina jest Mikołajem od 22 lat. I tak złego okresu jeszcze nie było
galeria

Pan Jacek z Lublina jest Mikołajem od 22 lat. I tak złego okresu jeszcze nie było

„Oryginalny Mikołaj do wynajęcia. Żaden chudzielec w za dużym stroju... prawdziwy brzuch i broda to jego atut” – reklamuje się na jednym z portali ogłoszeniowych „Mikołaj z Zamościa”. Ale czas, w którym przyszło Mikołajom odwiedzać dzieci, jest zupełnie inny niż przed rokiem.

Już w przyszłym tygodniu powszechne szczepienia na Covid-19. W Rosji

Już w przyszłym tygodniu powszechne szczepienia na Covid-19. W Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił w środę rozpoczęcie w przyszłym tygodniu szerokich szczepień przeciw Covid-19; w pierwszej kolejności zaszczepieni mają być lekarze i nauczyciele. Putin zapewnił, że Rosja może wyprodukować odpowiednią ilość szczepionki.

Nie będzie księdza „po kolędzie”. Lubelscy duchowni to rozumieją, ale to cios w parafialną kasę

Nie będzie księdza „po kolędzie”. Lubelscy duchowni to rozumieją, ale to cios w parafialną kasę

– Myślę, że trzeba zawierzyć Bogu, ale też i ostrożniej planować inwestycje i oszczędzać na tym, na czym się da – mówi nam jeden z proboszczów po ogłoszeniu decyzji, że w tym roku wizyt duszpasterskich nie będzie.

Antoni Macierewicz ogłosił, gdzie stanie elektrownia atomowa. Wyprzedził rząd?

Antoni Macierewicz ogłosił, gdzie stanie elektrownia atomowa. Wyprzedził rząd?

Poseł PiS w internetowym wpisie ogłosił, gdzie w Polsce stanie elektrownia atomowa. Czy to oznacza, że decyzje już zapadły?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.