Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2012 r.
21:17
Edytuj ten wpis

Lublin: Cukierek za ustąpienie miejsca w autobusie

0 26 A A
Jeśli ustąpisz miejsca Janinie Skoczylas, dostaniesz cukierka. To jedna ze 150 osób biorących udział
Jeśli ustąpisz miejsca Janinie Skoczylas, dostaniesz cukierka. To jedna ze 150 osób biorących udział

Lubelscy seniorzy znaleźli interesujący sposób na wychowanie młodych ludzi. Za ustąpienie miejsca w autobusie będą dawali im cukierki i kupony konkursowe. Do wygrania m.in. odtwarzacze mp3 i darmowe przejazdy komunikacją miejską.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko w ramach akcji "Cukierek za życzliwość”. Rozpoczynają ją wspólnie lubelski Urząd Miasta i Fundacja "Dwa Skrzydła Anioła”. 150 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie rozdawać w pojazdach komunikacji miejskiej cukierki i talony.

Mogą liczyć na nie ci, którzy ustąpią miejsca starszym pasażerom albo pomogą inwalidom. – Będziemy promować cukierkiem i dobrym słowem wszystkie formy życzliwości – zapowiada Janusz Zalewski, prezes Fundacji.

– Mam koleżankę, która wchodzi do autobusu i mówi: Kochana młodzieży, kto mi ustąpi miejsca? Natychmiast wstają trzy osoby. Dlaczego? Bo powiedziała: Kochana młodzieży. A nie coś w stylu: Jak to? Ty siedzisz, a ja stoję – mówi Zalewski. – Sam nie raz miałem sytuacje, że po wejściu do autobusu widziałem młodego człowieka, stojącego obok pustego miejsca. Pytam: Dlaczego nie siadasz? A on: Bo może pan zechce usiąść. Należy się cukierek? Nawet dwa!

– To pomysł stary jak świat. Ale zawsze miło spotkać się z uśmiechem i promować to, co nazywamy kindersztubą – dodaje Ewa Dados, pełnomocnik prezydenta Lublina ds. seniorów. – Zachęcamy wszystkich państwa do uśmiechu, gdy spotkacie wolontariuszy.

– Mamy wspaniałą młodzież – podkreśla Zalewski. – Ale trzeba do niej podchodzić z życzliwością i z sercem. Zanim będziemy oczekiwać od młodych ludzi życzliwości, sami okażmy im serce i uśmiech.

Akcja potrwa do połowy kwietnia. W tym czasie młodzi ludzie będą dostawali od seniorów nie tylko cukierki, ale też talony konkursowe.

– Będzie je można wrzucać od 2 do 15 kwietnia do skrzynki ustawionej w Ratuszu – zapowiada Dados. Na kopercie należy podać informację o ilości zebranych talonów, napisać swoje imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego lub e-mail.

Ci, którzy zbiorą najwięcej talonów, mają szansę na nagrody – metalowe szachy, odtwarzacze mp3, zestawy kosmetyków i okresowe bilety komunikacji miejskiej. Te zostaną wręczone 29 kwietnia – podczas Europejskiego Dnia Solidarności Pokoleń, kiedy w Lublinie zostanie zorganizowany specjalny koncert.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karolciakaminska / 19 marca 2012 o 20:47
0
[quote name='Tomek' timestamp='1332072002' post='611309']
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać młodszym przykład. W tym przypadku to młodszy musiał zwrócić uwagę starszej osobie, aby ona należycie, stosownie do sytuacji zachowała się.
[/quote]

Niestety takie przypadki sie zdarzaja...kiedys z chęcią ustępowałam miejsce starszym osobom do moemntu az sama miałam podobny przypadek z zasłabnieciem w autobusie. Gdy sie ocknęłam bo pomogło mi kilka życzliwych osob widziałam jak staruszka nawet nie śmiała spojzec w moja strone tylko patrzyła sie przez okno. Teraz uważnie przygladam sie na starszych ludzi zanim ustąpie miejsce...myslą ze wszystko im sie nalezy..ale niestety młody człowiek tez potrafi być zmeczony;/
[quote name='Tomek' timestamp='1332072002' post='611309']
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać... rozwiń
Avatar
Tomek / 18 marca 2012 o 13:00
0
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać młodszym przykład. W tym przypadku to młodszy musiał zwrócić uwagę starszej osobie, aby ona należycie, stosownie do sytuacji zachowała się.
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać młodszym przykład. W tym przypadku to młodszy musiał zwrócić uwagę starszej osobie, aby... rozwiń
Avatar
gość / 18 marca 2012 o 11:44
0
[quote name='karol' timestamp='1332062136' post='611256']
Nie cukierka tylko za łeb i z siedzenia. Ale jak rodzice wychowali takie i zachowanie dzieci.
[/quote]
Lecz się na nogi bo na głowę za późno. Uchroń Boże przed takim edukatorem.Agresja rodzi agresję,ale skąd tobie to wiedzieć.Mądrzy ludzie doskonale wiedzą jak chować własne dzieci.
Avatar
karol / 18 marca 2012 o 10:15
0
Nie cukierka tylko za łeb i z siedzenia. Ale jak rodzice wychowali takie i zachowanie dzieci.
Avatar
mpk / 18 marca 2012 o 08:28
0
[quote name='J@' timestamp='1331993325' post='611027']
Dziwnie się czuję jak do autobusu wchodzi starsza pani i jak ją pytam czy chce usiąść to mówi, że nie chce. Znowu innym starszym babkom czy dziadkom wydaje im się, że wszystko im się należy jak za komuny. Raz powiedziałem takiej starszej pani, żeby sobie na drugi raz pojechała taksówką, bo robiła wywody, że taki młody i siedzi, a ja akurat sobie usiadłem, bo miałem bardzo ciężki plecak i musiałem zająć miejsce siedzące.
[/quote]
A i jeszcze żeby młodzi roboty nie znależli..
[quote name='J@' timestamp='1331993325' post='611027']
Dziwnie się czuję jak do autobusu wchodzi starsza pani i jak ją pytam czy chce usiąść to mówi, że nie chce. Znowu innym starszym babkom czy dziadkom wydaje im się, że wszystko im się należy jak za komuny. Raz powiedziałem takiej starszej pani, żeby sobie na drugi raz pojechała taksówką, bo robiła wywody, że taki młody i siedzi, a ja akurat sobie usiadłem, bo miałem bardzo ciężki plecak i musiałem zająć miejsce siedzące.
[/quote]
A i jeszcze żeby ... rozwiń
Avatar
Aga / 17 marca 2012 o 23:12
0
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę że temat został olany, chociaż WSZYSCY moi znajomi zwrócili na tę niedogodność uwagę. Więc po co ta obłudna prośba o sugestie? Chcecie mieć czytelników, czy nie, do cholery? Będę to kopiować na forum pod każdym artykułem, może wtedy się ogarniecie. I propozycja: sami wejdźcie na swoją stronę i to zaobserwujcie. To serio wkurza.
Pozdrawiam
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę... rozwiń
Avatar
hus wielgus / 17 marca 2012 o 21:30
0
loda moze co ? moherom się we łbach od wiosny przewraca .... do kosciółka a nie w mpka miejsca zajmować !!!
Avatar
a / 17 marca 2012 o 20:15
0
tak na koniec: cukierek mnie nie kręci...
Avatar
a / 17 marca 2012 o 20:12
0
Jestem uczniem, kupuję bilet i nie ustepuję miejsca osobom starszym. Wkurza mnie bardzo jak wchodzi jakaś babcia, nie raczy nawet skasować biletu i sępi się na mnie, albo stanie koło mnie i sapie mi nad głową. Obgadywanie mnie przez "mohery" nic mnie nie obchodzi, bo każdy może sobie myśleć o mnie co chce, ale mnie to nie rusza, bo skąd taka babcia może wiedzieć cokolwiek o mnie. Wkurza mnie też jak podjeżdża autobus na przystanek i szybko do drzwi biegną, bo miejsca zabraknie i nawet nie umieją sobie drzwi otworzyć. Ustępuje tylko wtedy, kiedy widzę, że naprawdę jest taka potrzeba. Jeżdżę z plecakiem, który waży około 10kg i noszenie go cały dzień nie jest fajne. Od zawsze interesowało mnie po co one jeżdżą z samego rana, kiedy najwięcej osób jedzie do szkoły i pracy. Może jakiś sondaż zrobicie na mieście?
Jestem uczniem, kupuję bilet i nie ustepuję miejsca osobom starszym. Wkurza mnie bardzo jak wchodzi jakaś babcia, nie raczy nawet skasować biletu i sępi się na mnie, albo stanie koło mnie i sapie mi nad głową. Obgadywanie mnie przez "mohery" nic mnie nie obchodzi, bo każdy może sobie myśleć o mnie co chce, ale mnie to nie rusza, bo skąd taka babcia może wiedzieć cokolwiek o mnie. Wkurza mnie też jak podjeżdża autobus na przystanek i szybko do drzwi biegną, bo miejsca zabraknie i nawet nie umieją sobie drzwi otworzyć. Ustępuje tylko... rozwiń
Avatar
babsztyl / 17 marca 2012 o 19:51
0
[quote name='Nikt' timestamp='1332010080' post='611104']
Najelsze są babsztyle charczące nad uczhem. A na autobus to czasem tak zapitalają że kula pod pache jazda...
[/quote]
Załóż słuchawki.
Avatar
karolciakaminska / 19 marca 2012 o 20:47
0
[quote name='Tomek' timestamp='1332072002' post='611309']
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać młodszym przykład. W tym przypadku to młodszy musiał zwrócić uwagę starszej osobie, aby ona należycie, stosownie do sytuacji zachowała się.
[/quote]

Niestety takie przypadki sie zdarzaja...kiedys z chęcią ustępowałam miejsce starszym osobom do moemntu az sama miałam podobny przypadek z zasłabnieciem w autobusie. Gdy sie ocknęłam bo pomogło mi kilka życzliwych osob widziałam jak staruszka nawet nie śmiała spojzec w moja strone tylko patrzyła sie przez okno. Teraz uważnie przygladam sie na starszych ludzi zanim ustąpie miejsce...myslą ze wszystko im sie nalezy..ale niestety młody człowiek tez potrafi być zmeczony;/
[quote name='Tomek' timestamp='1332072002' post='611309']
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać... rozwiń
Avatar
Tomek / 18 marca 2012 o 13:00
0
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać młodszym przykład. W tym przypadku to młodszy musiał zwrócić uwagę starszej osobie, aby ona należycie, stosownie do sytuacji zachowała się.
Jechałem autobusem. Stałem.Przede mną siedziała pani w wieku około 60 lat, może trochę mniej, a przed nią stały trzy młode dziewczyny. Nagle jedna z nich zasłabła i osunęła się. Przykucnęła z pomocą koleżanek. W/w pani w moherowym bereciku siedząc przyglądała się całej sytuacji bez reakcji. Postanowiłem zwrócić jej uwagę, że powinna udostępnić miejsca mdlejącej dziewczynie i wtedy się zaczęło..........Zawsze wydawało mi się, że starsze osoby powinny dawać młodszym przykład. W tym przypadku to młodszy musiał zwrócić uwagę starszej osobie, aby... rozwiń
Avatar
gość / 18 marca 2012 o 11:44
0
[quote name='karol' timestamp='1332062136' post='611256']
Nie cukierka tylko za łeb i z siedzenia. Ale jak rodzice wychowali takie i zachowanie dzieci.
[/quote]
Lecz się na nogi bo na głowę za późno. Uchroń Boże przed takim edukatorem.Agresja rodzi agresję,ale skąd tobie to wiedzieć.Mądrzy ludzie doskonale wiedzą jak chować własne dzieci.
Avatar
karol / 18 marca 2012 o 10:15
0
Nie cukierka tylko za łeb i z siedzenia. Ale jak rodzice wychowali takie i zachowanie dzieci.
Avatar
mpk / 18 marca 2012 o 08:28
0
[quote name='J@' timestamp='1331993325' post='611027']
Dziwnie się czuję jak do autobusu wchodzi starsza pani i jak ją pytam czy chce usiąść to mówi, że nie chce. Znowu innym starszym babkom czy dziadkom wydaje im się, że wszystko im się należy jak za komuny. Raz powiedziałem takiej starszej pani, żeby sobie na drugi raz pojechała taksówką, bo robiła wywody, że taki młody i siedzi, a ja akurat sobie usiadłem, bo miałem bardzo ciężki plecak i musiałem zająć miejsce siedzące.
[/quote]
A i jeszcze żeby młodzi roboty nie znależli..
[quote name='J@' timestamp='1331993325' post='611027']
Dziwnie się czuję jak do autobusu wchodzi starsza pani i jak ją pytam czy chce usiąść to mówi, że nie chce. Znowu innym starszym babkom czy dziadkom wydaje im się, że wszystko im się należy jak za komuny. Raz powiedziałem takiej starszej pani, żeby sobie na drugi raz pojechała taksówką, bo robiła wywody, że taki młody i siedzi, a ja akurat sobie usiadłem, bo miałem bardzo ciężki plecak i musiałem zająć miejsce siedzące.
[/quote]
A i jeszcze żeby ... rozwiń
Avatar
Aga / 17 marca 2012 o 23:12
0
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę że temat został olany, chociaż WSZYSCY moi znajomi zwrócili na tę niedogodność uwagę. Więc po co ta obłudna prośba o sugestie? Chcecie mieć czytelników, czy nie, do cholery? Będę to kopiować na forum pod każdym artykułem, może wtedy się ogarniecie. I propozycja: sami wejdźcie na swoją stronę i to zaobserwujcie. To serio wkurza.
Pozdrawiam
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę... rozwiń
Avatar
hus wielgus / 17 marca 2012 o 21:30
0
loda moze co ? moherom się we łbach od wiosny przewraca .... do kosciółka a nie w mpka miejsca zajmować !!!
Avatar
a / 17 marca 2012 o 20:15
0
tak na koniec: cukierek mnie nie kręci...
Avatar
a / 17 marca 2012 o 20:12
0
Jestem uczniem, kupuję bilet i nie ustepuję miejsca osobom starszym. Wkurza mnie bardzo jak wchodzi jakaś babcia, nie raczy nawet skasować biletu i sępi się na mnie, albo stanie koło mnie i sapie mi nad głową. Obgadywanie mnie przez "mohery" nic mnie nie obchodzi, bo każdy może sobie myśleć o mnie co chce, ale mnie to nie rusza, bo skąd taka babcia może wiedzieć cokolwiek o mnie. Wkurza mnie też jak podjeżdża autobus na przystanek i szybko do drzwi biegną, bo miejsca zabraknie i nawet nie umieją sobie drzwi otworzyć. Ustępuje tylko wtedy, kiedy widzę, że naprawdę jest taka potrzeba. Jeżdżę z plecakiem, który waży około 10kg i noszenie go cały dzień nie jest fajne. Od zawsze interesowało mnie po co one jeżdżą z samego rana, kiedy najwięcej osób jedzie do szkoły i pracy. Może jakiś sondaż zrobicie na mieście?
Jestem uczniem, kupuję bilet i nie ustepuję miejsca osobom starszym. Wkurza mnie bardzo jak wchodzi jakaś babcia, nie raczy nawet skasować biletu i sępi się na mnie, albo stanie koło mnie i sapie mi nad głową. Obgadywanie mnie przez "mohery" nic mnie nie obchodzi, bo każdy może sobie myśleć o mnie co chce, ale mnie to nie rusza, bo skąd taka babcia może wiedzieć cokolwiek o mnie. Wkurza mnie też jak podjeżdża autobus na przystanek i szybko do drzwi biegną, bo miejsca zabraknie i nawet nie umieją sobie drzwi otworzyć. Ustępuje tylko... rozwiń
Avatar
babsztyl / 17 marca 2012 o 19:51
0
[quote name='Nikt' timestamp='1332010080' post='611104']
Najelsze są babsztyle charczące nad uczhem. A na autobus to czasem tak zapitalają że kula pod pache jazda...
[/quote]
Załóż słuchawki.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 17 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 42 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 76 14

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 30 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 62 101

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!