Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2019 r.
10:57

Lublin dostał dodatkowe pieniądze na nowe trolejbusy oraz elektrobusy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 9 A A

Władze miasta zdobyły pieniądze, których brakowało do zakupu elektrycznych autobusów z kompletem ładowarek oraz przegubowych trolejbusów. Dodatkowe fundusze wyłożyło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, które zwiększyło o 34 mln zł unijną dotację przyznaną wcześniej Lublinowi na pojazdy i nowy system biletowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To pozwoli nam rozstrzygnąć przetargi na trolejbusy, autobusy elektryczne i bilet elektroniczny - potwierdza Bernadeta Krzysztofik, dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Lublin. Do tej pory przetargi były w zawieszeniu. - Problemem był brak środków finansowych.

Do zakupu 20 elektrobusów wraz z ładowarkami zabrakło 10 mln zł. Tyle wynosiła różnica między ceną, której zażyczył sobie producent a kwotą zarezerwowaną w miejskiej kasie na nowe pojazdy.

Podobne problemy pojawiły się przy zakupie przegubowych trolejbusów. W przetargu na dziesięć takich pojazdów cena rozminęła się z możliwościami o ponad 5 mln zł. W mniejszym przetargu, dotyczącym pięciu przegubowców, zabrakło 2,6 mln zł i w tym przypadku Ratusz był nawet skłonny dołożyć brakującą kwotę, ale w ostatniej chwili zmienił zdanie, prosząc o dodatkowe pieniądze Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Prośba została uwzględniona. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zwiększyła o 34,4 mln zł dotację przyznaną Lublinowi. - Te pieniądze są już pewne, podpisaliśmy dziś umowę - mówi Maciej Berliński, dyrektor w PARP. - To już maksymalny poziom dofinansowania - podkreśla wiceminister Artur Soboń.

Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie przetargów na nowe pojazdy? - Za około trzy tygodnie - szacuje Grzegorz Malec, dyrektor ZTM.

e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 12:29
+5
Noo, zarąbiście, tylko kto będzie tymi cudeńkami jeździł kiedy kierowców w MPK coraz mniej i coraz mniej...
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 19:14
+3
Wszystko ładnie jak najbardziej ale jedna rzecz jest niepotrzebna, a mianowicie - nowy system biletowy. Raz, że podobno jest to przedsięwzięcie za niemałe pieniądze( podobno kosztuje ponad 15 do 21 milionów złoty - lepiej byłoby te środki przesunąć na zakup taboru, a mamy problem, bo Warbus przecież odszedł i boleśnie komunikacja miejska to odczuła), a dwa, że jest to system niepotrzebny - obecnie system biletów elektronicznych( kart) działa bez zarzutów, wystarczy wyrobić sobie taką kartę a potem w zależności od preferencji wybrać na ile miesięcy( 1, 3 czy 5-cio miesięczny), jaki rodzaj biletu(normalny/ulgowy) i na jakie linie( na jedną, na wybrane czy na wszystkie), po upływie czasu należy kartę doładować w kiosku by korzystać dalej. Nowy system biletu elektronicznego to może być niezła pułapka, a dlaczego? No bo zobaczmy - dzieci i młodzież do 15 roku życia nie płacą - ta grupa wiekowa odpada, starsi ludzie po 65 roku życia też nie płacą oraz kombatanci i represjonowani, kto zatem pozostaje? Ludzie w wieku 16-64. Do czego zmierzam? Zmierzam do tego, że istnieje pokusa, że papierowe bilety nie będą wydawane, a tą wspomnianą grupę wiekową zmusi się do tzw. "konta pasażera", w którym będą zawarte jego dane, jak często jeździ, dokonane płatności i nie wiem co jeszcze. Słowem taka próba narzucenia bzdurnej informatyzacji, która tutaj absolutnie nie jest potrzebna - człowiek przecież wsiada do komunikacji miejskiej, kasuje bilet i jedzie albo nie kasuje bo ma kartę wyrobioną i cała filozofia. W tym tzw. nowym systemie biletowym istnieje założenie, że karty biletu elektronicznego przestaną być fizycznym nośnikiem - czyli słowem pasażerowie mogą nie mieć wyjścia jak tylko założyć konto w specjalnie opracowanym systemie informatycznym. Dla mnie to kompletna bzdura. Miejmy nadzieję, że takich zakusów nie będzie. Poza tym istnieje także ten trend dokonywania płatności poprzez projektowane aplikacje na smartfony - ja nikomu nie bronię, żeby nie było ale pomyślmy sobie np. co by się stało gdyby komunikacja miejska działała tak jak rowery miejskie - czyli nie tylko załóż konto by móc z tego korzystać ale także za usługę płać bezgotówkowo. Absolutnie nie przysporzyłoby to popularności komunikacji miejskiej, a tylko zaszkodziło. Mówię serio - z tym nowym biletem elektronicznym najlepiej dać sobie spokój, tym bardziej, ze jest to zmiana nie konsultowana w ogóle z mieszkańcami, a to się może im nie spodobać. Lepiej nie udziwniać czegoś co funkcjonuje już dobrze.
Wszystko ładnie jak najbardziej ale jedna rzecz jest niepotrzebna, a mianowicie - nowy system biletowy. Raz, że podobno jest to przedsięwzięcie za niemałe pieniądze( podobno kosztuje ponad 15 do 21 milionów złoty - lepiej byłoby te środki przesunąć na zakup taboru, a mamy problem, bo Warbus przecież odszedł i boleśnie komunikacja miejska to odczuła), a dwa, że jest to system niepotrzebny - obecnie system biletów elektronicznych( kart) działa bez zarzutów, wystarczy wyrobić sobie taką kartę a potem w zależności od preferencji wybrać na ile mi... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 12:08
+3
Bardzo dobrze że Lulin otrzymał dodatkowe pieniądze niezależnie kto robi więcej dymu. Lubelskie ma szansę wreszcie na lepszy rozwój i z tego należy się cieszyć a nie głupio upatrywać kto na tym zyskał, a kto stracił. dalej głosujmy na ludzi uczciwych i chcących dobra wspólnego a ci którzy mówili że drogi w Lulinie są niepotrzebne niech teraz obgryzają paznokcie.
Avatar
kol90 / 27 września 2019 o 23:24
-1
Te ładowarki w autobusach to zbędny gadżet. Kto naładuje tel. w 30-40 min ? Nie wystarczą ładowarki na przystankach lub przy automatach biletowych ?
Avatar
Lubelak / 30 września 2019 o 10:28
-2
Wszystko ładnie jak najbardziej ale jedna rzecz jest niepotrzebna, a mianowicie - nowy system biletowy. ...
 W "Lądku(-Zdroju)" można płacić za przejazd zwykłą kartą płatniczą o ile obsługuje płatności bezdotykowe. Przy wejściu "pyk", przy wyjciu "pyk" i z konta ściągana jest kwota zależna od przejechanych przystanków. Bardzo wygodne. Nie trzeba szukać kiosku aby kupić bilet, nie trzeba męczyć się z automatem i monetami w jadącym autobusie. Jeżeli nowy system byłby taki jak w "Lądku" to ja jestem za.
Avatar
kazik / 27 września 2019 o 14:00
-6
To nie władze miasta znalazły ale wspaniały PIS im dał. Bo w ramach inspiracji naszych władz byśmy rowerami jeżdzili. Dzięki min Soboniowi dostali maxa dofinansowania.
Avatar
Andy / 27 września 2019 o 15:57
-7
Wybory za pasem to pisowcy ruszyli dupska i łaskawi przyznali większe dofinansowanie. Bo to oni trzymają łapę na unijnej kasie i na złość ni dają tyle ile potrzeba na rozwój miasta bo w nim nie rzundzą. Hańba pisowskim popaprańcom.
Avatar
Japolan / 27 września 2019 o 11:43
-7
Wysystarczyło uaktywnienie się pana Jana Kanthaka w kampanii wyborczej, a coraz batdziej ujawnia się POnadpartyjne współdziałanie tutejszych sitw. Pan Artur Soboń życzliwie POdszedł do wniosku lubelskiego Ratusza o miliony złotych - w ramach ocieplania wizerunku pana doktora Krzysztofa Żuka oraz zwiększenia szans "jego kandydatów" w wyborach parlamentarnych. Zaczął działać "człowiek Ziobry" i oni już jawnie się wspierają oraz panikują (czego przykładem jest wczorajsze awanturowanie się pani Marty Wcisło podczas konferencji pana Jana Kanthaka).
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 11:20
-7
Podziękowania dla Artura Sobonia!
Avatar
Lubelak / 30 września 2019 o 10:28
-2
Wszystko ładnie jak najbardziej ale jedna rzecz jest niepotrzebna, a mianowicie - nowy system biletowy. ...
 W "Lądku(-Zdroju)" można płacić za przejazd zwykłą kartą płatniczą o ile obsługuje płatności bezdotykowe. Przy wejściu "pyk", przy wyjciu "pyk" i z konta ściągana jest kwota zależna od przejechanych przystanków. Bardzo wygodne. Nie trzeba szukać kiosku aby kupić bilet, nie trzeba męczyć się z automatem i monetami w jadącym autobusie. Jeżeli nowy system byłby taki jak w "Lądku" to ja jestem za.
Avatar
kol90 / 27 września 2019 o 23:24
-1
Te ładowarki w autobusach to zbędny gadżet. Kto naładuje tel. w 30-40 min ? Nie wystarczą ładowarki na przystankach lub przy automatach biletowych ?
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 19:14
+3
Wszystko ładnie jak najbardziej ale jedna rzecz jest niepotrzebna, a mianowicie - nowy system biletowy. Raz, że podobno jest to przedsięwzięcie za niemałe pieniądze( podobno kosztuje ponad 15 do 21 milionów złoty - lepiej byłoby te środki przesunąć na zakup taboru, a mamy problem, bo Warbus przecież odszedł i boleśnie komunikacja miejska to odczuła), a dwa, że jest to system niepotrzebny - obecnie system biletów elektronicznych( kart) działa bez zarzutów, wystarczy wyrobić sobie taką kartę a potem w zależności od preferencji wybrać na ile miesięcy( 1, 3 czy 5-cio miesięczny), jaki rodzaj biletu(normalny/ulgowy) i na jakie linie( na jedną, na wybrane czy na wszystkie), po upływie czasu należy kartę doładować w kiosku by korzystać dalej. Nowy system biletu elektronicznego to może być niezła pułapka, a dlaczego? No bo zobaczmy - dzieci i młodzież do 15 roku życia nie płacą - ta grupa wiekowa odpada, starsi ludzie po 65 roku życia też nie płacą oraz kombatanci i represjonowani, kto zatem pozostaje? Ludzie w wieku 16-64. Do czego zmierzam? Zmierzam do tego, że istnieje pokusa, że papierowe bilety nie będą wydawane, a tą wspomnianą grupę wiekową zmusi się do tzw. "konta pasażera", w którym będą zawarte jego dane, jak często jeździ, dokonane płatności i nie wiem co jeszcze. Słowem taka próba narzucenia bzdurnej informatyzacji, która tutaj absolutnie nie jest potrzebna - człowiek przecież wsiada do komunikacji miejskiej, kasuje bilet i jedzie albo nie kasuje bo ma kartę wyrobioną i cała filozofia. W tym tzw. nowym systemie biletowym istnieje założenie, że karty biletu elektronicznego przestaną być fizycznym nośnikiem - czyli słowem pasażerowie mogą nie mieć wyjścia jak tylko założyć konto w specjalnie opracowanym systemie informatycznym. Dla mnie to kompletna bzdura. Miejmy nadzieję, że takich zakusów nie będzie. Poza tym istnieje także ten trend dokonywania płatności poprzez projektowane aplikacje na smartfony - ja nikomu nie bronię, żeby nie było ale pomyślmy sobie np. co by się stało gdyby komunikacja miejska działała tak jak rowery miejskie - czyli nie tylko załóż konto by móc z tego korzystać ale także za usługę płać bezgotówkowo. Absolutnie nie przysporzyłoby to popularności komunikacji miejskiej, a tylko zaszkodziło. Mówię serio - z tym nowym biletem elektronicznym najlepiej dać sobie spokój, tym bardziej, ze jest to zmiana nie konsultowana w ogóle z mieszkańcami, a to się może im nie spodobać. Lepiej nie udziwniać czegoś co funkcjonuje już dobrze.
Wszystko ładnie jak najbardziej ale jedna rzecz jest niepotrzebna, a mianowicie - nowy system biletowy. Raz, że podobno jest to przedsięwzięcie za niemałe pieniądze( podobno kosztuje ponad 15 do 21 milionów złoty - lepiej byłoby te środki przesunąć na zakup taboru, a mamy problem, bo Warbus przecież odszedł i boleśnie komunikacja miejska to odczuła), a dwa, że jest to system niepotrzebny - obecnie system biletów elektronicznych( kart) działa bez zarzutów, wystarczy wyrobić sobie taką kartę a potem w zależności od preferencji wybrać na ile mi... rozwiń
Avatar
Andy / 27 września 2019 o 15:57
-7
Wybory za pasem to pisowcy ruszyli dupska i łaskawi przyznali większe dofinansowanie. Bo to oni trzymają łapę na unijnej kasie i na złość ni dają tyle ile potrzeba na rozwój miasta bo w nim nie rzundzą. Hańba pisowskim popaprańcom.
Avatar
kazik / 27 września 2019 o 14:00
-6
To nie władze miasta znalazły ale wspaniały PIS im dał. Bo w ramach inspiracji naszych władz byśmy rowerami jeżdzili. Dzięki min Soboniowi dostali maxa dofinansowania.
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 12:29
+5
Noo, zarąbiście, tylko kto będzie tymi cudeńkami jeździł kiedy kierowców w MPK coraz mniej i coraz mniej...
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 12:08
+3
Bardzo dobrze że Lulin otrzymał dodatkowe pieniądze niezależnie kto robi więcej dymu. Lubelskie ma szansę wreszcie na lepszy rozwój i z tego należy się cieszyć a nie głupio upatrywać kto na tym zyskał, a kto stracił. dalej głosujmy na ludzi uczciwych i chcących dobra wspólnego a ci którzy mówili że drogi w Lulinie są niepotrzebne niech teraz obgryzają paznokcie.
Avatar
Japolan / 27 września 2019 o 11:43
-7
Wysystarczyło uaktywnienie się pana Jana Kanthaka w kampanii wyborczej, a coraz batdziej ujawnia się POnadpartyjne współdziałanie tutejszych sitw. Pan Artur Soboń życzliwie POdszedł do wniosku lubelskiego Ratusza o miliony złotych - w ramach ocieplania wizerunku pana doktora Krzysztofa Żuka oraz zwiększenia szans "jego kandydatów" w wyborach parlamentarnych. Zaczął działać "człowiek Ziobry" i oni już jawnie się wspierają oraz panikują (czego przykładem jest wczorajsze awanturowanie się pani Marty Wcisło podczas konferencji pana Jana Kanthaka).
Avatar
Gość / 27 września 2019 o 11:20
-7
Podziękowania dla Artura Sobonia!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca"
galeria

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca" 0 0

Jest wyrok w sprawie 30-latka z Opola Lubelskiego, oskarżonego o brutalne zabójstwo żony. Rafał S. poderżnął kobiecie gardło. Został za to skazany na 25 lat więzienia.

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi 1 0

Grudniowe wydania są ostatnimi numerami magazynów „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Powód? Wydawca - Marquard Media Polska - wycofuje się z rynku prasy.

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat 0 1

Szymon Szymonowicz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, zajął w mistrzostwach świata do lat 23 w zapasach siódme miejsce. Impreza była rozgrywana na Węgrzech.

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia] 0 1

6 grudnia powinno zacząć działać sztuczne lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Właśnie trwa jego montaż

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło”
Wideo
galeria
film

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło” 27 10

Z lubelskimi posłami rozmawialiśmy przed i w trakcie przerwy podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus 0 0

MMA 21 grudnia w lubelskiej hali Globus odbędzie się gala TFL 19 „Christmas Time”. W klatce pojawią się m.in. Hubert „Maupa” Szymajda

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu
galeria

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu 5 5

Dzię-ku-jemy! - skandowali kibice Hetmana Gołąb, którzy z uśmiechami na twarzach opuszczali wtorkowe posiedzenie komisji budżetowej w Urzędzie Gminy Puławy. Radni po długiej, emocjonującej dyskusji, wbrew sugestiom urzędników, zagłosowali za dofinansowaniem stadionu.

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane 0 0

Trzy osoby związane z projektem szkoleniowym realizowanym przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawę dotyczącą wyłudzenia co najmniej 200 tys. zł zajmie się Prokuratura Okręgowa w Zamościu

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT 319 41

Według angielskiej wersji portalu Wikipedia, w Polsce istnieją tzw. no-go-area, czyli obszary, gdzie określonym grupom osób grozi poważne niebezpieczeństwo. Według encyklopedii internetowej strefa ta obejmuje również województwo lubelskie, a zagrożone miałyby być osoby LGBT.

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie
15 listopada 2019, 18:00

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie 0 0

W ramach trasy koncertowej "18+ Tour" już 15 listopada do Lublina przyjedzie jeden z najpopularniejszych współczesnych zespołów rockowych w kraj - Happysad. Formacja wystąpi w piątek o godz. 18 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA 0 0

Espo Pszczółka II z kolejną porażką. Tym razem lepsza od beniaminka okazała się Alpaca Alfachem

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring
film

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring 0 0

Dwa promile alkoholu miał 19-letni kierowca mazdy. Jazdę mieszkańca Lublina nagrały kamery miejskiego monitoringu

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja 3 1

Dziecko spadło z trampoliny w parku zabaw w Chełmie. Policja sprawdzi, czy urządzenie było sprawne

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne!

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne! 0 1

Ostatnie dwa miesiące roku to czas, w którym intensywnie zaczynamy myśleć o kupowaniu prezentów mikołajkowych i świątecznych. Okazji do zakupów jest wiele, począwszy od Black Friday i Cyber Monday, przez przedświąteczne promocje, aż po Boxing Day - w wersji dla spóźnialskich. Na jakie prezenty warto postawić w tym roku?

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin 5 3

Na celowniku: zatopione statki i okręty spoczywające na dnie Morza Karaibskiego. Robert Kmieć, lubelski eksplorator, szuka pirackich skarbów na Dominice. Pomaga mu w tym najnowsza technika

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.