Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 kwietnia 2019 r.
6:39

Lublin: Jak się zmieni Zalew Zemborzycki?

Autor: Zdjęcie autora toma
0 46 A A

Rewitalizacja Zalewu Zemborzyckiego mogłaby ruszyć pod koniec przyszłego roku. Według wstępnych założeń prace potrwają dwa lata. Najpierw trzeba jednak dopiąć formalności związane z przejęciem zbiornika od miasta przez Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzję w tej sprawie wojewoda lubelski wydał w październiku. Od tamtej pory trwa wymiana dokumentów między Urzędem Miasta Lublin a reprezentującą Skarb Państwa spółką. Wczoraj jej prezes Przemysław Daca spotkał się z prezydentem Krzysztofem Żukiem. Rozmawiali o publicznym wykorzystaniu Zalewu Zemborzyckiego i zagospodarowaniu doliny rzeki Bystrzycy.

– W każdej chwili jesteśmy gotowi do przekazania całości zarówno zgromadzonej dokumentacji, jak i przekazana nieruchomości znajdujących się pod zalewem, jak również wszystkich urządzeń wodnych – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Według przyjętych wczoraj ustaleń formalne przekazanie gruntów nastąpi po zakończeniu realizowanych przez miasto inwestycji. Chodzi o przebudowę zapory bocznej i budowę nowej przepompowni. Prace powinny zakończyć się we wrześniu.

Niezależnie od działań związanych z formalnym przejęciem zalewu, Wody Polskie w ostatni piątek zakończyły postępowanie przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy dokumentacji inwestycyjnej rewitalizacji akwenu. Zgłosiła się jedna firma, której oferta ma jeszcze zostać poddana ocenie formalnej. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, projekt powinien być gotowy do końca roku.

– Zostaną przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami i przedstawicielami różnych organizacji – zapewnia prezes Przemysław Daca. Na podstawie przygotowanej dokumentacji zostanie wybrany jeden z wariantów modernizacji akwenu. Wtedy wyjaśni się m.in. to, czy zostanie z niego spuszczona woda.

Pewne jest, że powstanie tzw. przedzbiornik, który będzie pełnił funkcję filtracyjną.

– Po opracowaniu koncepcji będziemy mogli zacząć starać się o otrzymanie niezbędnych decyzji. Myślę, że prace mogłyby ruszyć najpóźniej na początku 2021 roku i potrwałyby co najmniej dwa lata – podsumowuje Daca.

e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
60+ / 30 kwietnia 2019 o 08:05
+38
Wody Polskie to chora instytucja więcej szkód robi niż pożytku. Za co się nie wezmą to spieprzą. Marnują tylko nasze pieniądze i niszczą przyrodę, środowisko.
Avatar
jaca / 30 kwietnia 2019 o 06:48
+33
Wody Polskie - nie zbudują i tak zalewu. W październiku są wybory - i potem będzie pozamiatane.
Avatar
. / 30 kwietnia 2019 o 06:46
+32
Pierdu pierdu. Pisowskie pomysł to najprawdopodobniej nic innego, tylko dużo wyższe opłaty za wszystko co na wodzie i przy brzegu. Tak przynajmniej zmieniło się nad Soliną. Ludzie zlikwidowali domki bo okazywało się że są w linii brzegowej i chore opłaty im naliczano. O inwestycjach zapomnijcie. Porozmawiajcie z ludźmi np. z polanczyka.
Avatar
Wrotkowiak / 30 kwietnia 2019 o 07:05
+29
Jak Pis się za to bierze , to już po Zalewie. My , mieszkańcy okolic zalewu za to zapłacimy. Jedyne wyjście : oderwać ich od koryta.
Avatar
x SAK / 30 kwietnia 2019 o 08:29
+28
Jest taki radny PIS z tej dzielnicy za którego modły wznoszą w kościele .Może lepiej gdyby zajmował się sprawami takimi jak zalew czy warunki życia mieszkańców w tej dzielnicy a nie LBGT.
Avatar
Krisu / 30 kwietnia 2019 o 11:45
+25
QRVA MA-Ć! Czy naprawdę nikt w tym mieście nie rozumie, że trzeba zacząć od oczyszczenia tego syfu- Bystrzycy? Cała reszta jest drugorzędna. Bez czystej rzeki wszystkie wasze plany są warte tyle co aktualnie spływa tą rzeką- czyli gówno. Skończyć ze srającymi wsiami w dorzeczu Bystrzycy i jej dopływów i wtedy można myśleć o Z/a/lewie. Załatwcie dofinansowanie z unii na kanalizacje i oczyszczalnie dla wioch w dorzeczu Bystrzycy i nie opowiadajcie bajek. Jak to załatwicie to dopiero można rozmawiać. Tyle w temacie!
Avatar
Oko / 30 kwietnia 2019 o 07:56
+25
Jakie dwa lata, przecież wszyscy w PISie wiedzą że Zalew będzie rozgrzebany na co najmniej 5 lat. Jak zawsze okłamują ludzi.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 07:43
+25
Pamiętam czasy kiedy nie było cywilizowanej ścieżki wokół zalewu. Jak ktoś chciał objechać zalew to musiał przeciskać się taką wąską wydeptaną ścieżką. Pamiętam że były tam doly i kiedyś koło roweru wpadło w ten dół i impetem wpadłem do zalewu. Teraz w tym miejscu jest restauracja. Kiedyś nad zalew prowadziła wysypana żużlem droga. Po przejeździe było się brudnym. Ciekawe gdzie w tym czasie mieszkańcy przy zalewie odprowadzali ścieki? Teraz jest piękna ścieżka rowerowo piesza. Oświetlona. Restauracje. Wszystko się zmieniło i dalej zmienia. Najlepiej gadać że PO nic nie robi.
Pamiętam czasy kiedy nie było cywilizowanej ścieżki wokół zalewu. Jak ktoś chciał objechać zalew to musiał przeciskać się taką wąską wydeptaną ścieżką. Pamiętam że były tam doly i kiedyś koło roweru wpadło w ten dół i impetem wpadłem do zalewu. Teraz w tym miejscu jest restauracja. Kiedyś nad zalew prowadziła wysypana żużlem droga. Po przejeździe było się brudnym. Ciekawe gdzie w tym czasie mieszkańcy przy zalewie odprowadzali ścieki? Teraz jest piękna ścieżka rowerowo piesza. Oświetlona. Restauracje. Wszystko się zmieniło i dalej zmienia. ... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 30 kwietnia 2019 o 08:27
+23
Nie zgadzam się na oddanie instytucjom rządowym Zalewu Zemborzyckiego ! Już rząd popisał się przy remoncie linii kolejowej! Remont wiaduktu kolejowego trwa już pewnie 2 lata i końca nie widać, a w dużo krótszym czasie samorząd wybudował nowe skrzyżowanie dwupoziomowe! Dlatego jak rząd zabierze się za rewitalizację Zalewu Zemborzyckiego, to nie będzie ani zalewu, ani rewitalizacji !
Avatar
Inżynier / 30 kwietnia 2019 o 08:33
+17
Uważam, że Ratusz sensownie gospodaruje Zalewem. Słoneczny Wrotków bije rekordy frekwencji. Jedyny kłopot z Mariną którą zarządzała fundacja na którą Ratusz nie miał wpływu. A jak sprawę przejmie jakaś centralna instytucja to będą sobie rządzić po swojemu, bo gdzieś mają opinie mieszkańców i ich potrzeby. Już się wykazali na Mazurach, podnosząc tak opłaty, że wiele przystani będzie trzeba zamknąć. I wrócą czasy komuny kiedy na Mazurach srało się po krzakach, bo kogoś zaślepiła chciwość.
Avatar
O / 3 maja 2019 o 22:05
+1
Najbardziej wiekopomna inwestycja ekipy Żuka nad zalewem, to postawienie tandetnej budy z lodami w taki sposób żeby zasłonić tablicę pamiątkową informującą o tym kiedy powstał zalew...chociaż obecnie rządzący miastem regionem i krajem nieudacznicy w życiu nie daliby rady zrealizować obecnie tak fantastynej inwestycji, to chętnie spuściliby w kiblu pamięć o setkqch jak jie tysiącach lublinian, ktorzy ten zalew zbudowali ciężką pracą
Avatar
Nie / 3 maja 2019 o 21:53
+1
Uważam, że Ratusz sensownie gospodaruje Zalewem. Słoneczny Wrotków bije rekordy frekwencji. Jedyny kłopot z Mariną którą zarządzała fundacja na którą Ratusz nie miał wpływu. A jak sprawę przejmie jakaś centralna instytucja to będą sobie rządzić po swojemu, bo gdzieś mają opinie mieszkańców i ich potrzeby. Już się wykazali na Mazurach, podnosząc tak opłaty, że wiele przystani będzie trzeba zamknąć. I wrócą czasy komuny kiedy na Mazurach srało się po krzakach, bo kogoś zaślepiła chciwość.
 Sensownie gospodaruje, dobre sobie...wiekszosc infrastruktury po obu stronach zapuszczona, jedyne co nowe to słoneczny wrotków ogrodzony jak obóz koncentracyjny z zostawionym dla ludzi 50cm chodniczkiem wzdłuż brzegu...zaden idiota w um nawet nie pomysli zeby ucywilizowac parkingi na dąbrowie i marinie, przeciez to wcale nie duze koszty, nie mówiąc już o jakiejś kompleksowej rewitalizacji tych terenów...ale biorąc pod uwagę co urzędasy wymyśliły na wrotkowie, to koze lepiej niech sie nie zabierają za inne miejsca, lepszy zalew zaniedabny ale bez zasieków...
 Sensownie gospodaruje, dobre sobie...wiekszosc infrastruktury po obu stronach zapuszczona, jedyne co nowe to słoneczny wrotków ogrodzony jak obóz koncentracyjny z zostawionym dla ludzi 50cm chodniczkiem wzdłuż brzegu...zaden idiota w um nawet nie pomysli zeby ucywilizowac parkingi na dąbrowie i marinie, przeciez to wcale nie duze koszty, nie mówiąc już o jakiejś kompleksowej rewitalizacji tych terenów...ale biorąc pod uwagę co urzędasy wymyśliły na wrotkowie, to koze lepiej niech sie nie zabierają za inne miejsca, lepszy zale... rozwiń
Avatar
Jarek / 3 maja 2019 o 21:45
+2
Spuścić wodę i osuszyć. Wysypać piachem. Koty będą miały gdzie srac.
Avatar
Józef Sawicki / 30 kwietnia 2019 o 21:31
+10
Nad zalewem nic się nie zmieni oprócz tabliczek informujących o zmianie właściciela akwenu.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 21:24
0
Odgrodzić zalew razem z lasem drutem kolczastym, nid wpuszczać dzikich mieszczuchów. Specjalne przepustki po odbyciu kursów "jak się zachowywać na łonie przyrody". Dzicz kudłata zjeżdża z głośnikami, grillami, papierosami, alkoholami... Bystrzycę granicach Lublina należy przystosować: Plaże, palmy, grille, kible i śmietniki co 50 metrów, monitoring co 25.
Avatar
Murem za Tebewałem / 30 kwietnia 2019 o 18:50
-8
Na zdjęciach widać, że wokół zalewu jest pełno ugorów, które ulegają naturalnej degradacji. Wg mnie trzeba byłoby stworzyć tam PARK... Lublinianie zasługują na PARK. Zasługują także na nowoczesne mieszkania.. Warto byłoby stworzyć tam przestrzeń przyjazną nowoczesnej rewitalizacji tego zdegradowanego terenu. Trzeba powiedzieć STOP pijackim libacjom na obrzeżach zalewu. Postawmy na nowoczesność, niech z tych terenów w koncu mogą skorzystać ludzie, wybudujmy tam nowoczesną zabudowę, wszyscy skorzystamy...
Avatar
prawda w oczy kole / 30 kwietnia 2019 o 16:33
0
owszem zalew jest problemem nie głosuje za nikim ale o pedalstwie mi tu nie pi....dol niech twoje dzieci ucza się pedalic od moich wara !!!!!
Avatar
stiv / 30 kwietnia 2019 o 14:57
+14
Do autora "J love zlef zemborzycki " - człowieku poczytaj raportu WIOŚ i nie pierdziel, że Bystrzyca jest czysta. Jak chcesz to idź się napij i zobaczymy jak szybko trafisz na kibel. 1. Ile gmin w zlewni Bystrzycy ma oczyszczalnie ścieków? 2. Ile gmin w zlewni Bystrzycy ma kanalizację? 3. Ile gmin w zlewni Bystrzycy ma urządzenia do kontroli szczelności szamb i ich używa? 4. Ile gmin w zlewni Bystrzycy w ogóle kontroluje szamba i rozliczanie się mieszkańców z wywozu ścieków. Nie mam więcej pytań. Dziękuję.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 14:55
+5
A ja bym wysuszył zalew i postawił tam bloki
Avatar
biker / 30 kwietnia 2019 o 14:54
+5
Lisek  bo ty jeżdzić nie umiesz. Ja tam wolałem dzika ścieżkę z dziurami, a nie beton z wariatami, którym wydaje sie,że są na wyścigach, jak była ścieżka "terenowa" byle *** nie jeździła....
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.05.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.05.2019 0 0

Nowy aquapark kosztował 33 mln zł. Mieszkańcy niezainteresowani, dług rośnie
galeria

Nowy aquapark kosztował 33 mln zł. Mieszkańcy niezainteresowani, dług rośnie 11 21

– Park Wodny to wizytówka miasta. Nowoczesny obiekt z powodzeniem powinien zaspakajać potrzeby mieszkańców na sport i rekreację – mówi Grzegorz Orzełowski, prezes Chełmskiego Parku Wodnego. – Jednak ciągle brakuje nam klientów, szczególnie w godzinach rannych i przedpołudniowych

Fraszki między informacjami: "Pan baron o narodzinach"
miasto poezji

Fraszki między informacjami: "Pan baron o narodzinach" 2 0

Trwa w Lublinie festiwal Miasto Poezji. Tradycyjnie bierzemy udział „Wierszami między newsami”

Nowy sztab szkoleniowy Górnika i powrót klubowej legendy

Nowy sztab szkoleniowy Górnika i powrót klubowej legendy 0 5

Po tym jak z „zielono-czarnymi” pożegnał się trener Marcin Broniszewski zarząd klubu bardzo szybko znalazł na jego miejsce nowego szkoleniowca. W nadchodzącym sezonie za wyniki zespołu odpowiadać będzie Kamil Kiereś

Lublin zamienił się w Miasto Poezji [zdjęcia[
galeria

Lublin zamienił się w Miasto Poezji [zdjęcia[ 0 2

Nawet najmłodsi już zostali wciągnięci w tryby rymów, rytmów, akcentów i strof. Wystarczy przejść przez plac Litewski, zagapić na tekstową reklamę wielkoformatową albo usiąść w cieniu drzew w… Bramie Grodzkiej. Nie mówiąc o wielkiej ilości Mieszkań Poezji czyli wydarzeń, które mógł zorganizować każdy. Wszystko to Miasto Poezji.

MŚ U-20: Polska - Kolumbia 0:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

MŚ U-20: Polska - Kolumbia 0:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 0 0

O godzinie 20.30 w Łodzi nasza reprezentacja młodzieżowa prowadzona przez Jacka Magierę zmierzy się ze swoimi równieśnikami z Kolumbii. Czy Biało-Czerwoni rozpoczną zmagania na Mundialu od wygranej?

SMS-y od radnego ze służbowej komórki wielu zaskoczyły. Będą konsekwencje?

SMS-y od radnego ze służbowej komórki wielu zaskoczyły. Będą konsekwencje? 15 59

Do głosowania na PiS zachęcał doradca wojewody i lubelski radny miejski Tomasz Pitucha. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie korzystał przy tym ze służbowego telefonu. – To niedopuszczalne – komentuje rzecznik wojewody. Ale urzędnik konsekwencji nie poniesie. – On tylko się pomylił

MŚ U-20: Tahiti-Senegal 0:3 na Arenie Lublin. Najszybszy gol w historii [zdjęcia]
galeria

MŚ U-20: Tahiti-Senegal 0:3 na Arenie Lublin. Najszybszy gol w historii [zdjęcia] 8 8

To się nazywa udane rozpoczęcie turnieju. W pierwszym meczu mistrzostw świata do lat 20, który rozgrywany był na Arenie Lublin Senegal łatwo pokonał Tahiti 3:0. Bohaterem drużyny z Afryki był Amadou Sagna – zdobywca wszystkich, trzech goli, w tym jednego, rekordowego.

Kaczyński w Rykach o Euro i wyborach do PE. "Rozstrzygające o przyszłości naszej cywilizacji"

Kaczyński w Rykach o Euro i wyborach do PE. "Rozstrzygające o przyszłości naszej cywilizacji" 4 30

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz posłanka Elżbieta Kruk pojawili się w czwartek w Rykach. Na finiszu kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego szef partii rządzącej zachęcał do udziału w głosowaniu. Przekonywał, że głos na PiS to brak euro i szybszy wzrost gospodarczy.

Protest w Warszawie. Fizjoterapeuci z Lublina wrócili do pracy

Protest w Warszawie. Fizjoterapeuci z Lublina wrócili do pracy 0 3

Fizjoterapeuci zaostrzyli protest. Od wtorku razem z diagnostami laboratoryjnymi prowadzą głodówkę w warszawskim szpitalu przy ul. Żwirki i Wigury. Od początku brali w niej udział pracownicy z jednego z lubelskich szpitali (na razie jako jedyni z województwa lubelskiego), ale w czwartek wrócili do pracy.

Cofanie liczników w samochodach. Kiedy ustawa wejdzie w życie?

Cofanie liczników w samochodach. Kiedy ustawa wejdzie w życie? 0 4

25 maja miały wejść w życie przepisy zaostrzające kary za cofanie liczników. Za sprawą legislacyjnego bałaganu, tak się jednak nie stanie.

Stadion w Białej Podlaskiej ze znakiem zapytania

Stadion w Białej Podlaskiej ze znakiem zapytania 0 5

Wciąż nie wiadomo, w jakiej koncepcji miasto przebuduje stadion. Póki co odbyło się tylko spotkanie z podwykonawcami.

Kolejna trąba powietrzna w woj. lubelskim? Zjawisko uchwycili nasi czytelnicy [wideo, zdjęcia]
film

Kolejna trąba powietrzna w woj. lubelskim? Zjawisko uchwycili nasi czytelnicy [wideo, zdjęcia] 82 20

W czwartek przez woj. lubelskie, najprawdopodobniej przeszła kolejna trąba powietrzna. Zdjęcia przysłał nam czytelnik Miłosz Sulowski

Zbudują szerokie tory w Terespolu. Ważna inwestycja na granicy

Zbudują szerokie tory w Terespolu. Ważna inwestycja na granicy 0 1

Zwiększą się możliwości przeładunku towarów na przygranicznej stacji Terespol. Wszystko dzięki nowej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych

Strażacka defilada na przebudowanym placu w Świdniku [zdjęcia]
galeria

Strażacka defilada na przebudowanym placu w Świdniku [zdjęcia] 0 13

Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku jest już otwarty. Po gruntownej przebudowie miejsce to bardzo się zmieniło. W czwartek świętowali tam strażacy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.