Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2010 r.
12:16
Edytuj ten wpis

Lublin jedzie do Cannes. Szukać inwestorów

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 15 A A

Miasto i region będą promować się w Cannes. W następny wtorek rozpoczynają się tam jedne z największych targów nieruchomości na świecie. Lublin pokaże przede wszystkim nowe tereny pod inwestycje i projekty komercyjne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chodzi o nowy obszar, przyłączony do podstrefy ekonomicznej na Felinie – mówi Bartosz Sobotka, szef miejskiego biura promocji. – Te 37 ha to doskonała propozycja dla wielu inwestorów.

Magistrat chce również promować komercyjne projekty, np. biurowce Gray Office przy ul. Zana. To jedyna tego typu inwestycja, która doczekała się realizacji. Nie przeszkadza to urzędnikom w reklamowaniu projektów, które nie wyszły poza sferę planów. Chodzi np. centrum handlowe Felicyty, IKEA, oraz Alchemię. Przedstawiciele tej ostatniej zamierzają promować się w Cannes bez pomocy miasta.

– Chcemy pokazać się przyszłym najemcom – mówi Marek Woliński, ze spółki Arkady. – Reprezentować nas będzie firma DTZ, odpowiedzialna za komercjalizację inwestycji.

Szanse są niewielkie, bo ratusz wysyła do Francji tylko dwie osoby z Biura Obsługi Inwestorów. Samorząd województwa również wydelegował dwóch urzędników i przedstawiciela branży developerskiej.

Targi MIPIM to jedna z najważniejszych imprez tego typu na świecie. W tym roku Polska jest gościem honorowym imprezy. Mimo to reprezentacja naszego regionu będzie wyjątkowo skromna. Lubelszczyzna nie będzie miała nawet własnego stoiska.

– Nie mamy wpływu zakres naszej prezentacji – mówi Mariusz Majkutewicz, dyrektor Wydziału Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego. – Wyjazd organizuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. To ona wyznacza pewne limity. W założeniu wszystkie wschodnie regiony mają być przedstawione, jako spójna oferta.

Wyjazd organizowany jest w ramach unijnego programu Promocja Gospodarcza Polski Wschodniej. W ciągu 5 lat PAIiIZ może wydać na ten cel ok. 86 mln zł. Koszty udziału we francuskich targach zostaną pokryte z tej puli. Agencja zapłaci za cztery osoby.

Lublin dołoży 4 tys. zł, by wysłać do Cannes nie jednego, a dwóch przedstawicieli ratusza. Efekty mogą być mizerne, bo skuteczność programu krytykują sami urzędnicy.

– W tej chwili zamiast efektywnej promocji, mamy tylko wydawanie unijnych pieniędzy – mówi Ireneusz Maleszyk, kierownik w wydziale Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego – Wszystko przez politykę PAIiIZ, która narzuca nam szereg nie do końca trafnych wymagań. Składy delegacji musimy ustalać w ostatniej chwili. Pieniądze wydaje się na pięciogwiazdkowe hotele, zamiast na lepszą prezentację. To początek programu, więc mam nadzieję, że niebawem sytuacja się zmieni.

Na kolejnym targach w Cannes Lublin ma promować się na własną rękę. Miasto stara się o ponad milion złotych unijnej dotacji, na przygotowanie własnego stoiska.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
832675 / 8 marca 2010 o 15:34
0
Przed chwilą były szczylki w Indii??? A teraz kto poleciał na wycieczkę za nasze pieniądze??!!!! Czekamy na wycieczkę do Dubaju!!!!!
Avatar
turysta / 8 marca 2010 o 13:15
0
Uczestnictwo w takich imprezach jest niezwykle ważne dla miasta - dlatego dobrze, że ktoś się tam wybiera się od nas. Cannes w większości kojarzy się z festiwalem filmowym, plażą i palmami. Tymczasem w Cannes odbywają się rownież jedne z najważniejszych targów dla miast i inwestorów. Dobrze, że pojawi się tam i Lublin.
Avatar
J23 / 8 marca 2010 o 13:00
0
Najpierw blokują inwestycje np. ( Centrum Zana - biurowce na ul. Szeligowskiego , biurowiec przy Jasnej i inne ) a później jadą do Cannes.
Pytam z czym jedziecie ?
Z obsraną i nie posiadającą toalet Starówką , ze strefa ekonomiczną do której z kraju nie prowadzi żadna dobra droga
- Gratulacje !!!!!!!!!!!!
Ale może tam zobaczycie jak promują sie inne polskie miasta i z jakimi inwestycjami do Cannes pojechali ?
Avatar
~lublinianka~ / 8 marca 2010 o 08:58
0
Przed wyjazdem-egzamin z języka obcego i znajomości tematu.Potem rozliczyć "wycieczkę".
Bo to,że pojadą-to jeszcze nic nie znaczy....!!!!!!!!
Avatar
wiktor / 8 marca 2010 o 07:14
0
skoro mamy kasę z unii na wyjazdy na targi inwestycyjne to dobrze, że jestesmy w takim projekcie. a na PAIiZ widać województwa nie mają wpływu, szkoda, że nie biorą pod uwagę wielkości województw
Avatar
son / 8 marca 2010 o 02:41
0
CZY CZYTAMY TEKSTY ZE ROZUMIENIEM, CZY DLA STATYSTYKI? PEWNE DZIAŁANIA PROMICYJNE DLA BIEDNYCH REGIONÓW SĄ WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH. WIĘC UNIA EUROPEJSKA DAJE PIENIADZE. 4 OSBY, KTÓRYCH UDZIAŁ FINANSUJE PROJEKT POWINNY BYĆ ZDOLNE DO ZAPREZENTOWANIA OFERTY MIASTA I REGIONU. TO ZALEŻY OD ICH KOMPETENCJI I KOMUNIKATYWNOŚCI. JEST CHYBA DOBRZE, ŻE MIASTO I REGION SKORZYSTAJĄ Z PROPOZYCJI OFERTY PAIZ I ZAPREZENTUJĄ SIĘ NA WAŻNYCH TARGACH, GDYŻ BEZ TEJ OFERTY LUB INNYCH ŻRÓDEŁ FINANSOWANIA NIE BYŁO BY TAKIEJ SZANSY. OSTATNIO W TV LUBLIN PRZEDSTAWIONO PROPOZYCJE UDZIAŁU W TARGACH I ZACHĘCANO DO TEGO PRZEDSIĘBIORCÓW I JAK KOJARZĘ TO TEŻ BYŁO Z PROJEKTU, KTÓRY ZOSTAŁ WYMIENIONY W ARTYKULE. FAJNIE, ŻE SĄ PROJEKTY, KTÓRE COŚ CIEKAWEGO WNOISZĄ I LUDZIE, KTÓRZY CHCĄ JE "ODNALEŚĆ" I Z NICH SKORZYSTAĆ.
CZY CZYTAMY TEKSTY ZE ROZUMIENIEM, CZY DLA STATYSTYKI? PEWNE DZIAŁANIA PROMICYJNE DLA BIEDNYCH REGIONÓW SĄ WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH. WIĘC UNIA EUROPEJSKA DAJE PIENIADZE. 4 OSBY, KTÓRYCH UDZIAŁ FINANSUJE PROJEKT POWINNY BYĆ ZDOLNE DO ZAPREZENTOWANIA OFERTY MIASTA I REGIONU. TO ZALEŻY OD ICH KOMPETENCJI I KOMUNIKATYWNOŚCI. JEST CHYBA DOBRZE, ŻE MIASTO I REGION SKORZYSTAJĄ Z PROPOZYCJI OFERTY PAIZ I ZAPREZENTUJĄ SIĘ NA WAŻNYCH TARGACH, GDYŻ BEZ TEJ OFERTY LUB INNYCH ŻRÓDEŁ FINANSOWANIA NIE BYŁO BY TAKIEJ SZANSY. OSTATNIO W TV LUBLIN... rozwiń
Avatar
Wybornik / 7 marca 2010 o 17:30
0
Telson napisał:
Rzadko się zdarza aby elektorat tak bezczelnie robić w wała !


Nie dalej jak dwa dni temu byl tu material o problemach "Centrum Zana" z realizacja inwestycji na Czechowie...
Nie dalej jak kilka dni temu "zakoczyla" sie sprawa postulatow mieszkancow "Rudnika" zwiazana z planami zagospodarowania, a z podwojnymi ich wersjami w tle...

Wybory ida, kasa pusta wiec trzeba z tuzin jakich "wirtualnych" "Katarczykow" zaawizowac...


Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Smuć się Chryste Panie w chmurze
Widząc jak się naród bawi,
Znowu chciałby być przedmurzem
I w pogańskiej krwi się pławić.
Dymią kuźnie i warsztaty,
Lecz nie pracą a - skargami,
Że nie taka jak przed laty
Łaska Twoja nad hyfcami:

- Siły grożą Ci nieczyste
Daj nam wsławić się o Chryste!
Kalwin, Litwin nam ubliża!
Dźwigniem ciężar Krzyża!

- Załam ręce Matko Boska;
Upadają obyczaje,
Nie pomogła modłom chłosta -
Młodzież w szranki ciała staje.
W nędzy gzi się krew gorąca Bez sumienia i bez oddechu,
Po czym z własnych trzewi strząsa
Niedojrzały owoc grzechu.

- Co zbawienie nam, czy piekło!
Byle życie nie uciekło!
Jeszcze będzie czas umierać!
Żyjmy tu i teraz!

- Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!
Handel lud zalewa boży,
Obce kupce i klienci
W złote wabią go obroże.
Liczy chciwy Żyd i Niemiec
Dziś po ile polska czystość;
Kupi dusze, kupi ziemie
I zostawi pośmiewisko...

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!

- Jeden naród, tyle kwestii!
Wszystkich na raz - nie wysłuchasz! -
Zadumali się Niebiescy
W imię Ojca, Syna, Ducha...

- Co nam hańba, gdy talary...


"Jacek Kaczmarski"
Kantyczka z lotu ptaka


Nie dalej jak dwa dni temu byl tu material o problemach "Centrum Zana" z realizacja inwestycji na Czechowie...
Nie dalej jak kilka dni temu "zakoczyla" sie sprawa postulatow mieszkancow "Rudnika" zwiazana z planami zagospodarowania, a z podwojnymi ich wersjami w tle...

Wybory ida, kasa pusta wiec trzeba z tuzin jakich "wirtualnych" "Katarczykow" zaawizowac...


Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wy... rozwiń
Avatar
Telson / 7 marca 2010 o 14:29
0
Rzadko się zdarza aby elektorat tak bezczelnie robić w wała !
Avatar
dość / 7 marca 2010 o 13:26
0
Inwestorzy się ineteresują ale jak przyjezdzają i patrzą na tą patologię władzy i brak jakiejkolwiek infrastruktury to uciekają gdzie pieprz rośnie. W normalnych warunkach strefa ekonomiczna to dla inwestorów raj a u nas 176 miejsc pracy na kikuset hektarach. O czym to śwadczy!!!! Chcą budowac nowoczesne biurowce na czechowie ale nie bo będą kolidowały z architektórą starego miasta!!! Paranoja. Gdzie ja żyję. Co to za miasto co to za władze!!! Zwariuję zaraz. I na dodatek tego robią sobie wycieczki do cannes za nasze pieniądze!!!
Inwestorzy się ineteresują ale jak przyjezdzają i patrzą na tą patologię władzy i brak jakiejkolwiek infrastruktury to uciekają gdzie pieprz rośnie. W normalnych warunkach strefa ekonomiczna to dla inwestorów raj a u nas 176 miejsc pracy na kikuset hektarach. O czym to śwadczy!!!! Chcą budowac nowoczesne biurowce na czechowie ale nie bo będą kolidowały z architektórą starego miasta!!! Paranoja. Gdzie ja żyję. Co to za miasto co to za władze!!! Zwariuję zaraz. I na dodatek tego robią sobie wycieczki do ... rozwiń
Avatar
haryski / 7 marca 2010 o 13:25
0
Szkoda ze task pozno promowanie Lublina ale tylko nie z funduszy podatnika unia -Europejska powinna na takie regiony dac kase
Avatar
832675 / 8 marca 2010 o 15:34
0
Przed chwilą były szczylki w Indii??? A teraz kto poleciał na wycieczkę za nasze pieniądze??!!!! Czekamy na wycieczkę do Dubaju!!!!!
Avatar
turysta / 8 marca 2010 o 13:15
0
Uczestnictwo w takich imprezach jest niezwykle ważne dla miasta - dlatego dobrze, że ktoś się tam wybiera się od nas. Cannes w większości kojarzy się z festiwalem filmowym, plażą i palmami. Tymczasem w Cannes odbywają się rownież jedne z najważniejszych targów dla miast i inwestorów. Dobrze, że pojawi się tam i Lublin.
Avatar
J23 / 8 marca 2010 o 13:00
0
Najpierw blokują inwestycje np. ( Centrum Zana - biurowce na ul. Szeligowskiego , biurowiec przy Jasnej i inne ) a później jadą do Cannes.
Pytam z czym jedziecie ?
Z obsraną i nie posiadającą toalet Starówką , ze strefa ekonomiczną do której z kraju nie prowadzi żadna dobra droga
- Gratulacje !!!!!!!!!!!!
Ale może tam zobaczycie jak promują sie inne polskie miasta i z jakimi inwestycjami do Cannes pojechali ?
Avatar
~lublinianka~ / 8 marca 2010 o 08:58
0
Przed wyjazdem-egzamin z języka obcego i znajomości tematu.Potem rozliczyć "wycieczkę".
Bo to,że pojadą-to jeszcze nic nie znaczy....!!!!!!!!
Avatar
wiktor / 8 marca 2010 o 07:14
0
skoro mamy kasę z unii na wyjazdy na targi inwestycyjne to dobrze, że jestesmy w takim projekcie. a na PAIiZ widać województwa nie mają wpływu, szkoda, że nie biorą pod uwagę wielkości województw
Avatar
son / 8 marca 2010 o 02:41
0
CZY CZYTAMY TEKSTY ZE ROZUMIENIEM, CZY DLA STATYSTYKI? PEWNE DZIAŁANIA PROMICYJNE DLA BIEDNYCH REGIONÓW SĄ WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH. WIĘC UNIA EUROPEJSKA DAJE PIENIADZE. 4 OSBY, KTÓRYCH UDZIAŁ FINANSUJE PROJEKT POWINNY BYĆ ZDOLNE DO ZAPREZENTOWANIA OFERTY MIASTA I REGIONU. TO ZALEŻY OD ICH KOMPETENCJI I KOMUNIKATYWNOŚCI. JEST CHYBA DOBRZE, ŻE MIASTO I REGION SKORZYSTAJĄ Z PROPOZYCJI OFERTY PAIZ I ZAPREZENTUJĄ SIĘ NA WAŻNYCH TARGACH, GDYŻ BEZ TEJ OFERTY LUB INNYCH ŻRÓDEŁ FINANSOWANIA NIE BYŁO BY TAKIEJ SZANSY. OSTATNIO W TV LUBLIN PRZEDSTAWIONO PROPOZYCJE UDZIAŁU W TARGACH I ZACHĘCANO DO TEGO PRZEDSIĘBIORCÓW I JAK KOJARZĘ TO TEŻ BYŁO Z PROJEKTU, KTÓRY ZOSTAŁ WYMIENIONY W ARTYKULE. FAJNIE, ŻE SĄ PROJEKTY, KTÓRE COŚ CIEKAWEGO WNOISZĄ I LUDZIE, KTÓRZY CHCĄ JE "ODNALEŚĆ" I Z NICH SKORZYSTAĆ.
CZY CZYTAMY TEKSTY ZE ROZUMIENIEM, CZY DLA STATYSTYKI? PEWNE DZIAŁANIA PROMICYJNE DLA BIEDNYCH REGIONÓW SĄ WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH. WIĘC UNIA EUROPEJSKA DAJE PIENIADZE. 4 OSBY, KTÓRYCH UDZIAŁ FINANSUJE PROJEKT POWINNY BYĆ ZDOLNE DO ZAPREZENTOWANIA OFERTY MIASTA I REGIONU. TO ZALEŻY OD ICH KOMPETENCJI I KOMUNIKATYWNOŚCI. JEST CHYBA DOBRZE, ŻE MIASTO I REGION SKORZYSTAJĄ Z PROPOZYCJI OFERTY PAIZ I ZAPREZENTUJĄ SIĘ NA WAŻNYCH TARGACH, GDYŻ BEZ TEJ OFERTY LUB INNYCH ŻRÓDEŁ FINANSOWANIA NIE BYŁO BY TAKIEJ SZANSY. OSTATNIO W TV LUBLIN... rozwiń
Avatar
Wybornik / 7 marca 2010 o 17:30
0
Telson napisał:
Rzadko się zdarza aby elektorat tak bezczelnie robić w wała !


Nie dalej jak dwa dni temu byl tu material o problemach "Centrum Zana" z realizacja inwestycji na Czechowie...
Nie dalej jak kilka dni temu "zakoczyla" sie sprawa postulatow mieszkancow "Rudnika" zwiazana z planami zagospodarowania, a z podwojnymi ich wersjami w tle...

Wybory ida, kasa pusta wiec trzeba z tuzin jakich "wirtualnych" "Katarczykow" zaawizowac...


Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Smuć się Chryste Panie w chmurze
Widząc jak się naród bawi,
Znowu chciałby być przedmurzem
I w pogańskiej krwi się pławić.
Dymią kuźnie i warsztaty,
Lecz nie pracą a - skargami,
Że nie taka jak przed laty
Łaska Twoja nad hyfcami:

- Siły grożą Ci nieczyste
Daj nam wsławić się o Chryste!
Kalwin, Litwin nam ubliża!
Dźwigniem ciężar Krzyża!

- Załam ręce Matko Boska;
Upadają obyczaje,
Nie pomogła modłom chłosta -
Młodzież w szranki ciała staje.
W nędzy gzi się krew gorąca Bez sumienia i bez oddechu,
Po czym z własnych trzewi strząsa
Niedojrzały owoc grzechu.

- Co zbawienie nam, czy piekło!
Byle życie nie uciekło!
Jeszcze będzie czas umierać!
Żyjmy tu i teraz!

- Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!
Handel lud zalewa boży,
Obce kupce i klienci
W złote wabią go obroże.
Liczy chciwy Żyd i Niemiec
Dziś po ile polska czystość;
Kupi dusze, kupi ziemie
I zostawi pośmiewisko...

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!

- Jeden naród, tyle kwestii!
Wszystkich na raz - nie wysłuchasz! -
Zadumali się Niebiescy
W imię Ojca, Syna, Ducha...

- Co nam hańba, gdy talary...


"Jacek Kaczmarski"
Kantyczka z lotu ptaka


Nie dalej jak dwa dni temu byl tu material o problemach "Centrum Zana" z realizacja inwestycji na Czechowie...
Nie dalej jak kilka dni temu "zakoczyla" sie sprawa postulatow mieszkancow "Rudnika" zwiazana z planami zagospodarowania, a z podwojnymi ich wersjami w tle...

Wybory ida, kasa pusta wiec trzeba z tuzin jakich "wirtualnych" "Katarczykow" zaawizowac...


Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wy... rozwiń
Avatar
Telson / 7 marca 2010 o 14:29
0
Rzadko się zdarza aby elektorat tak bezczelnie robić w wała !
Avatar
dość / 7 marca 2010 o 13:26
0
Inwestorzy się ineteresują ale jak przyjezdzają i patrzą na tą patologię władzy i brak jakiejkolwiek infrastruktury to uciekają gdzie pieprz rośnie. W normalnych warunkach strefa ekonomiczna to dla inwestorów raj a u nas 176 miejsc pracy na kikuset hektarach. O czym to śwadczy!!!! Chcą budowac nowoczesne biurowce na czechowie ale nie bo będą kolidowały z architektórą starego miasta!!! Paranoja. Gdzie ja żyję. Co to za miasto co to za władze!!! Zwariuję zaraz. I na dodatek tego robią sobie wycieczki do cannes za nasze pieniądze!!!
Inwestorzy się ineteresują ale jak przyjezdzają i patrzą na tą patologię władzy i brak jakiejkolwiek infrastruktury to uciekają gdzie pieprz rośnie. W normalnych warunkach strefa ekonomiczna to dla inwestorów raj a u nas 176 miejsc pracy na kikuset hektarach. O czym to śwadczy!!!! Chcą budowac nowoczesne biurowce na czechowie ale nie bo będą kolidowały z architektórą starego miasta!!! Paranoja. Gdzie ja żyję. Co to za miasto co to za władze!!! Zwariuję zaraz. I na dodatek tego robią sobie wycieczki do ... rozwiń
Avatar
haryski / 7 marca 2010 o 13:25
0
Szkoda ze task pozno promowanie Lublina ale tylko nie z funduszy podatnika unia -Europejska powinna na takie regiony dac kase
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 2 3

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 8 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 3

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 38 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.