Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2019 r.
15:37

Lublin: Koalicja Europejska poparła protest nauczycieli i pokazała kandydatów do PE

Autor: Zdjęcie autora toma
30 45 A A
Dzisiejsza konferencja prasowa na pl. Litewskim w Lublinie
Dzisiejsza konferencja prasowa na pl. Litewskim w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Pod znakiem słów wsparcia dla strajkujących nauczycieli upłynęła prezentacja lubelskich kandydatów Koalicji Europejskiej do europarlamentu. Na wspólnej liście ugrupowań opozycyjnych w okręgu lubelskim doszło ostatecznie do jednej zmiany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Jako ojciec dwóch córek w wieku przedszkolnym i szkolnym solidaryzuję się z nauczycielami w podjętym przez nich strajku i zwracam się z wielką prośbą do wszystkich rodziców o wyrozumiałość. Ten strajk jest słuszny i naprawdę potrzebny – zaapelował europoseł Krzysztof Hetman, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i lider lubelskiej listy Koalicji Europejskiej.

- Nauczyciele, jesteśmy z wami! Wytrwajcie w tym proteście! Do rodziców i uczniów zwracamy się o wsparcie dla nauczycieli, bo to wsparcie oznacza lepszą szkołę dla kolejnych pokoleń. Polski uczeń zasługuje na dobrego nauczyciela, który będzie dobrze wynagradzany, na to, by do tego zawodu szli najlepsi z najlepszych – dodała posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha, „dwójka” na liście.

W poniedziałek działacze Koalicji Obywatelskiej oficjalnie przedstawili dziesiątkę kandydatów z województwa lubelskiego. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, „trójka” przypadła radnemu wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej Riadowi Haidarowi. Z czwartego miejsca wystartuje koordynator lubelskich struktur partii Zieloni Artur Mazur. Na kolejnych pozycjach znaleźli się posłowie PO: Włodzimierz Karpiński i Stanisław Żmijan. „Ósemkę” zarezerwowano dla miejskiego radnego z Zamościa Sławomira Ćwika z Nowoczesnej.

Tej partii miała przypaść także „dziewiątka”, jednak po wycofaniu się z udziału w wyborach przez Urszulę Bury o obsadzie tego miejsca zdecydowało PSL. Jeszcze w piątek mówiono o kandydaturze Bernardy Machniak, przewodniczącej związku zawodowego pielęgniarek i położnych w szpitalu w Łukowie. Ostatecznie wybór padł na Annę Szmidt, nauczycielkę z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim. Listę zamyka wskazana przez PO posłanka Kornelia Wróblewska. 

e-Wydanie

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ORMOWIEC z OPZZ / 8 kwietnia 2019 o 16:02
+21
PRZECIEZ KLUZIK-ROSTKOWSKA, KOLEZANKA "ch tam z Polską Wschodnią" w 2015 MÓWIŁA, ZE PONAD 59% NAUCZYCIELI ZARABIA PONAD 5 000 ZLOTYCH
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:34
+18
A ja mam propozycję dla nauczycieli. Niech 5 dni w tygodniu pracują po 8 godz. przebywając oczywiście na terenie szkoły. Jeśli uczą 4 godz. dziennie pozostałe 4 niech przeznaczają na przygotowanie się do kolejnych zajęć, sprawdzanie klasowek itp. Wtedy nikt wam nie zarzuci że pracujecie 20 godz/tyg. A Wy nie będziecie się tłumaczyć że strasznie mocno pracujecie w domu. Prawda jest taka że te Wasze prace po godzinach to pic na wodę. Ja też bym chciała zarabiać 3 tyś. za max 20 godz A nie 40. Tak samo mogą powiedzieć wszystkie grupy zawodowe: lekarze, pielęgniarki, górnicy, policjanci itd. Też bym chciała wychodzić z pracy o 11:30 , pozałatwiac wszystkie sprawy nie biorąc na ten cel urlopu, odlecieć wszystkie sklepy, porobić zakupy. Gdzie wyście byli przez 8 lat PO ? Tylko teraz sobie przypomnijcie sobie że macie tak źle? A wtedy to co ? Tak na ziemi był?
A ja mam propozycję dla nauczycieli. Niech 5 dni w tygodniu pracują po 8 godz. przebywając oczywiście na terenie szkoły. Jeśli uczą 4 godz. dziennie pozostałe 4 niech przeznaczają na przygotowanie się do kolejnych zajęć, sprawdzanie klasowek itp. Wtedy nikt wam nie zarzuci że pracujecie 20 godz/tyg. A Wy nie będziecie się tłumaczyć że strasznie mocno pracujecie w domu. Prawda jest taka że te Wasze prace po godzinach to pic na wodę. Ja też bym chciała zarabiać 3 tyś. za max 20 godz A nie 40. Tak samo mogą powiedzieć wszystkie grupy zawodo... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:18
+15
No i mamy potwierdzenie ( nie pierwsze zresztą) , że ten strajk jest polityczny i komu na nim zależy. Nauczyciele to " żołnierze" a uczniowie to....
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 16:00
+15
LEWACY RAZEM? NIe dziwne - przecież tow. BRONIArz był ostatnio na konwencji PLATFORMY i zwracał si ę do Schetino per KOCHAny
Avatar
Zioom / 8 kwietnia 2019 o 20:57
+14
„Wypasione towarzycho”popiera „biednych belferków” aż mnie korci aby zacytować tu wypowiedź pani piosenkarki Chylińskiej o nauczycielach. Jedni warci drugich.Mam obecnie dwoje dzieci w szkołach i wiem jaki jest ten”poziom” nauczania.(jest kasa jest korepetycja jest dobre świadectwo)A co do tej całej koalicji to już kiedyś podobna była pzpr,zsl ,sd .Nie dajmy się kolejny raz oszukać.
Avatar
Mama / 8 kwietnia 2019 o 19:43
+13
Całe towarzycho nauczycielskie pod kodeks pracy podciągnąć!!!
Avatar
Czytelnik / 8 kwietnia 2019 o 16:18
+13
To i Żmijan kandyduje? Paradne!
Avatar
hetman branicki / 8 kwietnia 2019 o 20:58
+12
Gdzie byliście wy wszyscy podburzacze, mąciwody, kiedy rozkradano państwo. Sprzedawano za bezcen banki i przedsiębiorstwa, huty, cementownie, stocznie i zakłady produkcyjne? Gdzie byliście obłudnicy i krętacze, demoralizatorzy i parweniusze? Woda sodowa uderzyła wam do głowy i udajecie, że jesteście tolerancyjni i demokratyczni. Jak dzieje się źle to chowacie głowy w piasek, a jak zdrajcy sypią pieniądze to jesteście gotowi zagryźć swoją matkę i ojca.
Avatar
Karykatura / 8 kwietnia 2019 o 16:47
+12
Hipokryta Gietman! gdzie byłeś mośku jak PeEZL rządziło?! Zamroziliście płace nauczycielom! Napierdziałeś w unijnych stołek za grube miliony! Wstyd i hańba tacy kandydaci!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 16:17
+12
A jakie zdanie ma KE o górkach? Panie toma, proszę kolejnym razem spytać.
Avatar
pytający z Lublina / 10 kwietnia 2019 o 07:52
0
Co te mendy z Koalicji mogą zaprezentować poza swoimi podstarzałymi fizjonomiami których nawet Photoshop już nie chce korygowć.
Avatar
oddaj 6 mln zł! / 9 kwietnia 2019 o 22:40
+3
Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie...łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj! Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A swoją działalność polityczną możesz uprawiać po fajrancie.
Avatar
Avia Świdnik / 9 kwietnia 2019 o 14:38
+3
Kibice Hetmana to banda PO  JE BANA
Avatar
Pan Tadeusz / 9 kwietnia 2019 o 13:38
+3
Patrzaj synu, to ci na zdjęciu podnieśli nauczycielom wiek emerytalny.
Avatar
Ojciec 3 dzieci / 9 kwietnia 2019 o 06:17
+6
Zbawcy nauczycieli sie znaleźli. Zlikwidować relikt komunistyczny Kartę Nauczyciela. Warunki pracy określić na podstawie kodeksu pracy i koniec tej jałowej dyskusji!
Avatar
fd / 9 kwietnia 2019 o 01:52
+7
Hetman który przyczynił się do zamrożenia płac urzędników i nauczycieli jest tak samo inteligętny jak nauczyciele dziś głosujący na niego gratuluję wybitnej inteligęcji 
Avatar
naprawdę? / 8 kwietnia 2019 o 23:32
+7
Wg Muchy dobre wynagrodzenie zapewni dopływ do zawodu nauczyciela samych najlepszych. Mnie wydaje się (oby), że zapanuje jeszcze większy nepotyzm niż jest, co będzie wręcz przeciwne do tych stwierdzeń.
Avatar
Witt / 8 kwietnia 2019 o 21:52
+11
Pani Mucha już wróciła z Warszawy do Lublina,do dzieci i męża porzuconego dla podstarzałego działacza PO?A Pan Karpiński "...uj z tą Polską wschodnią.." hipokryta- co robi w Lublinie,przecież to wschód Polski?Hetman- tu to chyba żadnego pytania stawiać nie trzeba!Reszta to tło tła poza Panem Heidarem,którego osobiście znam i szanuję jako lekarza i przede wszystkim człowieka.
Avatar
hetman lubelski / 8 kwietnia 2019 o 20:59
+9
Lubelszczyzna została doprowadzona do nędzy. Zniszczono cukrownie i inne zakłady pracy, doprowadzono do nieopłacalności produkcję rolniczą, hodowlę zwierząt i uprawy roślin, zmuszono młodych do uciekania ze wsi, a teraz z miast i miasteczek Lubelszczyzny. Region wyludnia się i wymiera, coraz większe zubożenie mieszkańców i kto za to odpowiada? Ci którzy doszli do władzy trzy lata temu, czy ci którzy rządzili tu od pokoleń partyjnych?
Avatar
hetman branicki / 8 kwietnia 2019 o 20:58
+12
Gdzie byliście wy wszyscy podburzacze, mąciwody, kiedy rozkradano państwo. Sprzedawano za bezcen banki i przedsiębiorstwa, huty, cementownie, stocznie i zakłady produkcyjne? Gdzie byliście obłudnicy i krętacze, demoralizatorzy i parweniusze? Woda sodowa uderzyła wam do głowy i udajecie, że jesteście tolerancyjni i demokratyczni. Jak dzieje się źle to chowacie głowy w piasek, a jak zdrajcy sypią pieniądze to jesteście gotowi zagryźć swoją matkę i ojca.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe jaskrawe pasy pojawiły się w centrum Lublina. Dla rowerów jadących "pod prąd"
galeria

Nowe jaskrawe pasy pojawiły się w centrum Lublina. Dla rowerów jadących "pod prąd" 0 2

Nowe, jaskrawe oznakowanie pojawiło się na wydzielonym pasie dla rowerów jadących „pod prąd” jednokierunkową ul. Wieniawską w Lublinie. Pomalowanie jezdni na czerwono zlecił Zarząd Dróg i Mostów

Program TV 26-28 kwietnia 2019. Co warto zobaczyć w telewizji?
26 kwietnia 2019, 0:00

Program TV 26-28 kwietnia 2019. Co warto zobaczyć w telewizji? 0 0

"Mad Max: na drodze gniewu", "Prawdziwe męstwo" czy "Forrest Gump" to tylko niektóre propozycje filmowe na nadchodzący weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

MKS Perła Lublin podejmie we własnej hali Energę AZS Koszalin

MKS Perła Lublin podejmie we własnej hali Energę AZS Koszalin 0 0

Mistrzynie Polski mają 6 punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem, Metraco Zagłębiem

Naukowcy z Puław chcą podwyżek. Spór zbiorowy w instytucie

Naukowcy z Puław chcą podwyżek. Spór zbiorowy w instytucie 0 8

Związkowcy z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego prowadzą spór zbiorowy z pracodawcą domagając się podwyżek. Ich wypłata, zdaniem dyrektora, zrujnowałaby budżet jednostki. Po stronie załogi stanęli puławscy parlamentarzyści.

Czy warto decydować się na skórzaną tapicerkę?

Czy warto decydować się na skórzaną tapicerkę? 0 0

Do niedawna fotele samochodowe tapicerowane skórą stanowiły luksus, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. W ostatnich latach sytuacja materialna społeczeństwa w Polsce uległa znacznemu polepszeniu. Przekłada się to zakup samochodów, czy wykańczanie wnętrz. Praktycznie w każdym produkcie pojawić się może skóra. Jednak zadać sobie należy pytanie, czy skóra to rzeczywiście materiał, który sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

Trwa przebudowa Domu Chemika w Puławach. Zdjęcia i wideo z drona
galeria
film

Trwa przebudowa Domu Chemika w Puławach. Zdjęcia i wideo z drona 0 3

Ratusz opublikował fotografie dokumentujące przebieg prac przy modernizacji Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika". Na budynku przybywa nowej elewacji. Pojawiły się również nowe elementy konstrukcji zadaszenia patio.

W PZL-Świdnik podpisali umowę na śmigłowce AW101. "To początek modernizacji sił lotniczych"
galeria

W PZL-Świdnik podpisali umowę na śmigłowce AW101. "To początek modernizacji sił lotniczych" 0 28

W PZL-Świdnik podpisano umowę na dostawę czterech śmigłowców AW101 dla polskiej marynarki wojennej. Kontrakt opiewa na 1,65 mld zł. Wszystkie maszyny mają trafić do wojskowych do końca 2022 r.

Złota Setka 2018. Zgłoś się do Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny
Pobierz ankietę
galeria

Złota Setka 2018. Zgłoś się do Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny 0 1

Już 19 czerwca ogłosimy kolejny ranking największych firm województwa lubeskiego Złota Setka 2018. Nie mogłaby ona powstać, gdyby nie pomoc samych firm.

Rajd „Zapory” z Bełżyc do Chodla. To największy historyczny rajd w Polsce
27 kwietnia 2019, 9:00

Rajd „Zapory” z Bełżyc do Chodla. To największy historyczny rajd w Polsce 0 1

Tegoroczna, siódma już edycja Rajdu im. mjr. cc Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” będzie rozszerzona o bieg majora Zapory. Dwudniowe wydarzenie rozpoczyna się w sobotę. Uczestnicy rajdu przejdą w tym roku trasę z Bełżyc do Chodla.

Lublin: Mieszkaniec Czubów handlował lekami w internecie
galeria

Lublin: Mieszkaniec Czubów handlował lekami w internecie 0 3

55-letni mieszkaniec Lublina odpowie za sprzedaż leków poza obrotem aptecznym.

Motor w niedzielę zagra z Sokołem Sieniawa. Nadal bez Pajnowskiego i Ranko

Motor w niedzielę zagra z Sokołem Sieniawa. Nadal bez Pajnowskiego i Ranko 0 2

Motor w niedzielę zaczyna maraton, podczas którego w 15 dni rozegra aż pięć spotkań. W pierwszym z nich zmierzy się w Sieniawie z tamtejszym Sokołem (godz. 16)

Lubelskie: Zmasakrowane zwłoki mężczyzny leżały przykryte kocem na skraju lasu

Lubelskie: Zmasakrowane zwłoki mężczyzny leżały przykryte kocem na skraju lasu 0 7

W miejscowości Wierzchowiska, niedaleko Janowa Lubelskiego odnaleziono zmasakrowane zwłoki mężczyzny. Policjanci zatrzymali już trzy osoby, podejrzane o udział w zbrodni.

Chodel: Kopał w ziemi, wykopał dwa karabiny

Chodel: Kopał w ziemi, wykopał dwa karabiny 0 2

Dwa karabiny maszynowe typu Browning oraz trzy magazynki zostały wykopane na terenie gm. Chodel.

Stacja kolejowa "Lublin" zmieni nazwę. Radni byli za

Stacja kolejowa "Lublin" zmieni nazwę. Radni byli za 0 12

Rada Miasta jednogłośnie opowiedziała się dzisiaj za przemianowaniem kolejowej stacji Lublin na „Lublin Główny”

Banery z nagimi mężczyznami w Świdniku. Radny: "Trzeba być naprawdę zboczeńcem, żeby coś takiego postawić na rondzie"
galeria

Banery z nagimi mężczyznami w Świdniku. Radny: "Trzeba być naprawdę zboczeńcem, żeby coś takiego postawić na rondzie" 0 51

Zdjęcie roznegliżowanych mężczyzn wykonane w 2011 r. podczas parady miłości w Paryżu znalazło się na banerach rozstawionych w centrum Świdnika. To odpowiedź na billboard prezentowany od ponad tygodnia przy ul. Racławickiej 28. – Moim zdaniem trzeba być naprawdę "zboczeńcem", żeby coś takiego postawić na rondzie w centrum miasta – oburza się radny Mariusz Wilk.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!