Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2010 r.
8:22
Edytuj ten wpis

Lublin: Korek na Solidarności przez roboty drogowe

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 12 A A

Aleja Solidarności stoi od rana zakorkowana, bo drogowcy wzięli się za czyszczenie pasa rozdzielającego jezdnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Czy nie można tego robić nocą, a nie podczas porannego szczytu. I to na głównej ulicy miasta? – pyta nasz Internauta.

Czy drogowcy drobne prace porządkowe powinni wykonywać nocą? Czekamy na Wasze opinie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adolf / 18 sierpnia 2010 o 20:59
0
Nikt z Was nie ma pojęcia na czym polega praca drogowca. Prace w nocy są na porządku że tak powiem dziennym.
A co do utrudnień to składa się na to wiele czynników. Np. położenie warstwy ścieralnej /dla laików wierzchniej warstwy asfaltu po której się tak Wam dobrze jeździ/ tzw SMA wymaga ok 24 godzin że tak powiem stygnięcia.
To znaczy że musicie się uzbroić w cierpliwość żeby potem móc śmigać swoimi zurzytymi samochodzikami.
Dajcie spokojnie pracować to będzie lepiej i wiecej kultury!!! DROGOWCY to też ludzie i wierzcie że znaja się na
swojej pracy. To kierowcy wymagają przeszkolenia jeśli chodzi o kulturę i wiedzę w temacie. Pozdrawiam
Nikt z Was nie ma pojęcia na czym polega praca drogowca. Prace w nocy są na porządku że tak powiem dziennym.
A co do utrudnień to składa się na to wiele czynników. Np. położenie warstwy ścieralnej /dla laików wierzchniej warstwy asfaltu po której się tak Wam dobrze jeździ/ tzw SMA wymaga ok 24 godzin że tak powiem stygnięcia.
To znaczy że musicie się uzbroić w cierpliwość żeby potem móc śmigać swoimi zurzytymi samochodzikami.
Dajcie spokojnie pracować to będzie lepiej i wiecej kultury!!! DROGOWCY to też ludzie i... rozwiń
Avatar
RICK / 8 lipca 2010 o 17:44
0
W nocy to by ich pewnie zaraz za naruszenie ciszy nocnej ścigali...
Avatar
as / 8 lipca 2010 o 14:10
0
wszystko chodzi o kase! ile kosztuje godzinowka w dzien a ile w nocy
Avatar
;/ / 8 lipca 2010 o 13:00
0
Dlaczego nie w nocy ? Czy ktoś tam myśli ?
Avatar
dymin / 8 lipca 2010 o 12:02
0
Faktycznie godziny poranne kiedy panuje największy ruch zwłaszcza na ulicach przelotowych, to nie jest najszczęśliwszy moment na wykonywanie robót. Ale zanim każdy zacznie się wytrząsać nad robotnikami wypadało by się zastanowić czy ktokolwiek z Was chciałby być przymuszony pracować w nocy za stawkę dzienną. A jednak większość pracodawców nie jest skłonnych wynagradzać odpowiednio do pracy jaka jest wykonywana. Według mnie obnaża to tylko kolejny raz jeszcze jedną sprawę, o której się nie mówi. Drobne roboty czy kolizja powodujące zablokowanie jednego pasa już tworzy sytuację, że powstają ogromne korki w mieście. Nie da się w nieskończoność jeździć tymi samy i takimi samymi drogami nieprzystosowanymi do zwiększającej się ilości samochodów, co spowodowane jest rozrastaniem się Lublina, nie mylić z rozwojem.
Faktycznie godziny poranne kiedy panuje największy ruch zwłaszcza na ulicach przelotowych, to nie jest najszczęśliwszy moment na wykonywanie robót. Ale zanim każdy zacznie się wytrząsać nad robotnikami wypadało by się zastanowić czy ktokolwiek z Was chciałby być przymuszony pracować w nocy za stawkę dzienną. A jednak większość pracodawców nie jest skłonnych wynagradzać odpowiednio do pracy jaka jest wykonywana. Według mnie obnaża to tylko kolejny raz jeszcze jedną sprawę, o której się nie mówi. Drobne roboty czy kolizja powodujące zablokowan... rozwiń
Avatar
lublin / 8 lipca 2010 o 11:46
0
Gość napisał:
widac, że żeś z bloku!
oto moje argumenty za tym, że twoje są błędne:
1. cisza nocna do 6 - kosa wydaje dzwieki okolo 90 decybeli
2. trawa gdy jest mokra nie wolno jej kosic - tak jest napisane w instrukcji obsługi kosy do ktorej pracownik musi sie stosowac i zapoznac przed rozpoczeciem pracy
3. chcialbys po nocach pracowac za marne grosze??

Mozna wybrac droge alternatywna jesli jedzie sie osobowka i nie jechac ta ulica



Moze i mieszkam w bloku
1. ok 5 cisza nocna, to niech robia to około 9 lub 21 gdzie ruch jest mniejszy
2. Niejedniokrotnie widać jak panowie po deszczu koszą i nie przeszkadza im to, wiec rosa raczej sprzetu też by im nie popsuła
3. Pracuje na zmiany i tez w nocy, i jakos z tego problemu nie robie
4. Jesli by by.ła jakaś informacja to pewnie nie jeden kierowca by ominał, ale jak zawsze człowiek sie dowiaduje jak stoi juz w korku i nie ma zbytnio alternatywy



Moze i mieszkam w bloku
1. ok 5 cisza nocna, to niech robia to około 9 lub 21 gdzie ruch jest mniejszy
2. Niejedniokrotnie widać jak panowie po deszczu koszą i nie przeszkadza im to, wiec rosa raczej sprzetu też by im nie popsuła
3. Pracuje na zmiany i tez w nocy, i jakos z tego problemu nie robie
4. Jesli by by.ła jakaś informacja to pewnie nie jeden kierowca by ominał, ale jak zawsze człowiek sie dowiaduje jak stoi juz w korku i nie ma zbytnio alternatywy rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 11:24
0
lublin napisał:
Mogli wstać panowie o 5 i trawke do godziny 6 wykosić, a nie godz. 7 a oni zamkneli pas w ścisłym centrum, ale tożto w końcu Lublin

widac, że żeś z bloku!
oto moje argumenty za tym, że twoje są błędne:
1. cisza nocna do 6 - kosa wydaje dzwieki okolo 90 decybeli
2. trawa gdy jest mokra nie wolno jej kosic - tak jest napisane w instrukcji obsługi kosy do ktorej pracownik musi sie stosowac i zapoznac przed rozpoczeciem pracy
3. chcialbys po nocach pracowac za marne grosze??

Mozna wybrac droge alternatywna jesli jedzie sie osobowka i nie jechac ta ulica

widac, że żeś z bloku!
oto moje argumenty za tym, że twoje są błędne:
1. cisza nocna do 6 - kosa wydaje dzwieki okolo 90 decybeli
2. trawa gdy jest mokra nie wolno jej kosic - tak jest napisane w instrukcji obsługi kosy do ktorej pracownik musi sie stosowac i zapoznac przed rozpoczeciem pracy
3. chcialbys po nocach pracowac za marne grosze??

Mozna wybrac droge alternatywna jesli jedzie sie osobowka i nie jechac ta ulica rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 lipca 2010 o 11:20
0
Najpierw popatrzcie potem gadajcie. Nie każdy kto pracuje przy drodze jest odrazu drogowcem.
TO nie samochód służb drogowych tylko firmy Kom-Eko która zapewne zajmuje się w tym miejscu dbaniem o porządek i to do dyrekcji czy dyspozytorta tej firmy należy się złosić po odpowiedź. Dziennikarze powinni wiedzieć takie rzeczy ale
Avatar
~leszek~ / 8 lipca 2010 o 10:08
0
myślenie nie boli no ale czego sie spodziewać po decydentach w Lublinie podobna sytuacja na ulicy wojciechowskiej gdzie jest objazd od poniedziałku bo wycinają drzewa na Nałeczowskiej. To w ramach "udrożnienia" ruchu zaczeli sprzatac uilcę Wojciechowska ... bez komentarza
Avatar
walles / 8 lipca 2010 o 09:31
0
Heh, moim zdaniem byłoby dużo rozsądniej prowadzić takie prace po godzinach szczytu, lub w nocy. Właśnie po to aby nie upośledzać ruchu na już i tak mało przepustowej ulicy.
Ale już sobie wyobrażam artykuły w DW gdyby drogowcy pracowali w nocy: "Lubelscy drogowcy protestują przeciwko zmuszaniu ich do pracy w nocy". "Związki zawodowe drogowców strajkują - żądają dodatku za pracę w nocy w wysokości miesięcznej pensji", "Mieszkańcy kamienic skarżą się na hałaśliwe nocne prace drogowców", "Niecodzienna akcja Straży Miejskiej wymierzona przeciw zakłócającym ciszę nocną drogowcom", "Rada Miasta uchwaliła przepis o zakazie pracy służb drogowych i komunalnych w godzinach 22:00 - 6:00" i tak dalej i tak dalej...
Demokracja oznacza, że każdy może wyrazić zwoje zdanie ale nie usprawiedliwia braku zdrowego rozsądku.
Heh, moim zdaniem byłoby dużo rozsądniej prowadzić takie prace po godzinach szczytu, lub w nocy. Właśnie po to aby nie upośledzać ruchu na już i tak mało przepustowej ulicy.
Ale już sobie wyobrażam artykuły w DW gdyby drogowcy pracowali w nocy: "Lubelscy drogowcy protestują przeciwko zmuszaniu ich do pracy w nocy". "Związki zawodowe drogowców strajkują - żądają dodatku za pracę w nocy w wysokości miesięcznej pensji", "Mieszkańcy kamienic skarżą się na hałaśliwe nocne prace drogowców", "Niecodzienna ak... rozwiń
Avatar
adolf / 18 sierpnia 2010 o 20:59
0
Nikt z Was nie ma pojęcia na czym polega praca drogowca. Prace w nocy są na porządku że tak powiem dziennym.
A co do utrudnień to składa się na to wiele czynników. Np. położenie warstwy ścieralnej /dla laików wierzchniej warstwy asfaltu po której się tak Wam dobrze jeździ/ tzw SMA wymaga ok 24 godzin że tak powiem stygnięcia.
To znaczy że musicie się uzbroić w cierpliwość żeby potem móc śmigać swoimi zurzytymi samochodzikami.
Dajcie spokojnie pracować to będzie lepiej i wiecej kultury!!! DROGOWCY to też ludzie i wierzcie że znaja się na
swojej pracy. To kierowcy wymagają przeszkolenia jeśli chodzi o kulturę i wiedzę w temacie. Pozdrawiam
Nikt z Was nie ma pojęcia na czym polega praca drogowca. Prace w nocy są na porządku że tak powiem dziennym.
A co do utrudnień to składa się na to wiele czynników. Np. położenie warstwy ścieralnej /dla laików wierzchniej warstwy asfaltu po której się tak Wam dobrze jeździ/ tzw SMA wymaga ok 24 godzin że tak powiem stygnięcia.
To znaczy że musicie się uzbroić w cierpliwość żeby potem móc śmigać swoimi zurzytymi samochodzikami.
Dajcie spokojnie pracować to będzie lepiej i wiecej kultury!!! DROGOWCY to też ludzie i... rozwiń
Avatar
RICK / 8 lipca 2010 o 17:44
0
W nocy to by ich pewnie zaraz za naruszenie ciszy nocnej ścigali...
Avatar
as / 8 lipca 2010 o 14:10
0
wszystko chodzi o kase! ile kosztuje godzinowka w dzien a ile w nocy
Avatar
;/ / 8 lipca 2010 o 13:00
0
Dlaczego nie w nocy ? Czy ktoś tam myśli ?
Avatar
dymin / 8 lipca 2010 o 12:02
0
Faktycznie godziny poranne kiedy panuje największy ruch zwłaszcza na ulicach przelotowych, to nie jest najszczęśliwszy moment na wykonywanie robót. Ale zanim każdy zacznie się wytrząsać nad robotnikami wypadało by się zastanowić czy ktokolwiek z Was chciałby być przymuszony pracować w nocy za stawkę dzienną. A jednak większość pracodawców nie jest skłonnych wynagradzać odpowiednio do pracy jaka jest wykonywana. Według mnie obnaża to tylko kolejny raz jeszcze jedną sprawę, o której się nie mówi. Drobne roboty czy kolizja powodujące zablokowanie jednego pasa już tworzy sytuację, że powstają ogromne korki w mieście. Nie da się w nieskończoność jeździć tymi samy i takimi samymi drogami nieprzystosowanymi do zwiększającej się ilości samochodów, co spowodowane jest rozrastaniem się Lublina, nie mylić z rozwojem.
Faktycznie godziny poranne kiedy panuje największy ruch zwłaszcza na ulicach przelotowych, to nie jest najszczęśliwszy moment na wykonywanie robót. Ale zanim każdy zacznie się wytrząsać nad robotnikami wypadało by się zastanowić czy ktokolwiek z Was chciałby być przymuszony pracować w nocy za stawkę dzienną. A jednak większość pracodawców nie jest skłonnych wynagradzać odpowiednio do pracy jaka jest wykonywana. Według mnie obnaża to tylko kolejny raz jeszcze jedną sprawę, o której się nie mówi. Drobne roboty czy kolizja powodujące zablokowan... rozwiń
Avatar
lublin / 8 lipca 2010 o 11:46
0
Gość napisał:
widac, że żeś z bloku!
oto moje argumenty za tym, że twoje są błędne:
1. cisza nocna do 6 - kosa wydaje dzwieki okolo 90 decybeli
2. trawa gdy jest mokra nie wolno jej kosic - tak jest napisane w instrukcji obsługi kosy do ktorej pracownik musi sie stosowac i zapoznac przed rozpoczeciem pracy
3. chcialbys po nocach pracowac za marne grosze??

Mozna wybrac droge alternatywna jesli jedzie sie osobowka i nie jechac ta ulica



Moze i mieszkam w bloku
1. ok 5 cisza nocna, to niech robia to około 9 lub 21 gdzie ruch jest mniejszy
2. Niejedniokrotnie widać jak panowie po deszczu koszą i nie przeszkadza im to, wiec rosa raczej sprzetu też by im nie popsuła
3. Pracuje na zmiany i tez w nocy, i jakos z tego problemu nie robie
4. Jesli by by.ła jakaś informacja to pewnie nie jeden kierowca by ominał, ale jak zawsze człowiek sie dowiaduje jak stoi juz w korku i nie ma zbytnio alternatywy



Moze i mieszkam w bloku
1. ok 5 cisza nocna, to niech robia to około 9 lub 21 gdzie ruch jest mniejszy
2. Niejedniokrotnie widać jak panowie po deszczu koszą i nie przeszkadza im to, wiec rosa raczej sprzetu też by im nie popsuła
3. Pracuje na zmiany i tez w nocy, i jakos z tego problemu nie robie
4. Jesli by by.ła jakaś informacja to pewnie nie jeden kierowca by ominał, ale jak zawsze człowiek sie dowiaduje jak stoi juz w korku i nie ma zbytnio alternatywy rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 11:24
0
lublin napisał:
Mogli wstać panowie o 5 i trawke do godziny 6 wykosić, a nie godz. 7 a oni zamkneli pas w ścisłym centrum, ale tożto w końcu Lublin

widac, że żeś z bloku!
oto moje argumenty za tym, że twoje są błędne:
1. cisza nocna do 6 - kosa wydaje dzwieki okolo 90 decybeli
2. trawa gdy jest mokra nie wolno jej kosic - tak jest napisane w instrukcji obsługi kosy do ktorej pracownik musi sie stosowac i zapoznac przed rozpoczeciem pracy
3. chcialbys po nocach pracowac za marne grosze??

Mozna wybrac droge alternatywna jesli jedzie sie osobowka i nie jechac ta ulica

widac, że żeś z bloku!
oto moje argumenty za tym, że twoje są błędne:
1. cisza nocna do 6 - kosa wydaje dzwieki okolo 90 decybeli
2. trawa gdy jest mokra nie wolno jej kosic - tak jest napisane w instrukcji obsługi kosy do ktorej pracownik musi sie stosowac i zapoznac przed rozpoczeciem pracy
3. chcialbys po nocach pracowac za marne grosze??

Mozna wybrac droge alternatywna jesli jedzie sie osobowka i nie jechac ta ulica rozwiń
Avatar
drogowiec / 8 lipca 2010 o 11:20
0
Najpierw popatrzcie potem gadajcie. Nie każdy kto pracuje przy drodze jest odrazu drogowcem.
TO nie samochód służb drogowych tylko firmy Kom-Eko która zapewne zajmuje się w tym miejscu dbaniem o porządek i to do dyrekcji czy dyspozytorta tej firmy należy się złosić po odpowiedź. Dziennikarze powinni wiedzieć takie rzeczy ale
Avatar
~leszek~ / 8 lipca 2010 o 10:08
0
myślenie nie boli no ale czego sie spodziewać po decydentach w Lublinie podobna sytuacja na ulicy wojciechowskiej gdzie jest objazd od poniedziałku bo wycinają drzewa na Nałeczowskiej. To w ramach "udrożnienia" ruchu zaczeli sprzatac uilcę Wojciechowska ... bez komentarza
Avatar
walles / 8 lipca 2010 o 09:31
0
Heh, moim zdaniem byłoby dużo rozsądniej prowadzić takie prace po godzinach szczytu, lub w nocy. Właśnie po to aby nie upośledzać ruchu na już i tak mało przepustowej ulicy.
Ale już sobie wyobrażam artykuły w DW gdyby drogowcy pracowali w nocy: "Lubelscy drogowcy protestują przeciwko zmuszaniu ich do pracy w nocy". "Związki zawodowe drogowców strajkują - żądają dodatku za pracę w nocy w wysokości miesięcznej pensji", "Mieszkańcy kamienic skarżą się na hałaśliwe nocne prace drogowców", "Niecodzienna akcja Straży Miejskiej wymierzona przeciw zakłócającym ciszę nocną drogowcom", "Rada Miasta uchwaliła przepis o zakazie pracy służb drogowych i komunalnych w godzinach 22:00 - 6:00" i tak dalej i tak dalej...
Demokracja oznacza, że każdy może wyrazić zwoje zdanie ale nie usprawiedliwia braku zdrowego rozsądku.
Heh, moim zdaniem byłoby dużo rozsądniej prowadzić takie prace po godzinach szczytu, lub w nocy. Właśnie po to aby nie upośledzać ruchu na już i tak mało przepustowej ulicy.
Ale już sobie wyobrażam artykuły w DW gdyby drogowcy pracowali w nocy: "Lubelscy drogowcy protestują przeciwko zmuszaniu ich do pracy w nocy". "Związki zawodowe drogowców strajkują - żądają dodatku za pracę w nocy w wysokości miesięcznej pensji", "Mieszkańcy kamienic skarżą się na hałaśliwe nocne prace drogowców", "Niecodzienna ak... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!