Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2019 r.
20:50

Lublin: Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych i protest przeciwko nacjonalizmowi [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora pab
303 67 A A

Kilka tysięcy osób wzięło udział w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w piątek wieczorem przeszedł ulicami Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcemy upamiętnić żołnierzy podziemia niepodległościowego, tych którzy walczyli o niepodległość z sowieckim okupantem, którzy nigdy nie zgodzili się na to, żeby nami ktoś inny zarządzał, żebyśmy stracili suwerenność – mówi Karol Wołek, prezes zarządu głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Uczestnicy spotkali się na placu Litewskim, skąd Krakowskim Przedmieściem i przez Stare Miasto doszli do placu Zamkowego. Na trasie marszu, przed Bramą Krakowską, odbył sie milczący protest około 20 osób, które miały ze sobą białe róże i tęczową flagę.

– Jest to Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale jest to również okazja do świętowania nacjonalizmu, z którym się po prostu nie zgadzamy. Protestujemy przeciwko tej ideologii – wyjaśnia Bogdan Ambrożkiewicz z Obywateli RP.

Na zakończenie marszu na placu Zamkowym uczestnicy odmówili m.in. Modlitwę Żołnierzy Wyklętych. Złożyli też kwiaty pod pomnikiem pamięci żołnierzy AK-WiN ze zgrupowania mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KU PAMIĘCI / 1 marca 2019 o 23:51
+15
ZAPAMIETAJMY NAZWISKA UBECKICH OPRAWCÓW: Józef Różański ( Goldberg), Adam Humer, Stefan Michnik (Szechter), Anatol Fejgin, Zygmunt Wizelberg, Salomon Morel, Helena Wolińska ( Fajga Danielak),Józef Światło (Izaak Fleischfarb), Julia Brystygier, Jan Hryckowian, Mieczysław Widaj, Stanisław Supruniuk.
Avatar
gość / 2 marca 2019 o 10:30
+14
Wiesz kim był - patriotą, Polakiem, strzelcem w Korpusie Ochrony Pogranicza, walczącym w kampanii wrześniowej.
Avatar
veritas / 2 marca 2019 o 13:56
+8
Nacjonalizm może prowadzić do wielkich tragedii. Historia pokazała to wielokrotnie.
 Zgadza się ....ciekawe więc dlaczego od PIS do KO toleruje się demona banderowskiej wersji nazizmu.
Avatar
wykety / 2 marca 2019 o 06:07
+8
Wstyd mi za Lublin i jego władze , krzyczało to pokolenie co ich dziadkowie wychowali się na polepie glinianej na wsi i slamsach lubelskich, wypranie mózgów przez nieudaczników historycznych
Avatar
Gość / 2 marca 2019 o 16:04
+7
CZEŚĆ I CHWAŁA PATRIOTOM. WIECZNA HAŃBA BOLSZEWICKIM PACHOŁKOM I ICH POTOMKOM.
Avatar
.. / 2 marca 2019 o 09:16
+7
Dodaj jeszcze kim byl i czym sie ten dziadek zajmowa, skoro „takie” rzeczy z nim wyprawiali to chyba paratczyk albo zagorzaly partyjniak co czerwonych na kolanach wital
Avatar
... / 2 marca 2019 o 14:00
+6
Śpiewając "pedały co was tak mało" do protestujących Obywateli RP pokazało prawdziwe oblicze tej "patriotycznej" manifestacji - buta, pogarda, nienawiść, chamstwo i prostactwo. Jesteście zwykłymi gnojami, nacjonalistami, którzy nic nie rozumieją. Taki nacjonalizm w 1939 roku spowodował, ze Hitler chciał zlikwidować cały naród Polski (po Żydach). Nacjonalizm to zło i podłość. Żałuję, że nie dołączyłem do Obywateli RP. Każdy powinien, bo jak na was - nacjonaliści patrzę, to chce się płakać.
 Hitler był przywódcą nazizmu, a nie nacjolnalizmu. Nazizm to odmiana socjalizmu. Doucz się, a potem wypowiadaj. natomiast polski nacjonalizm to nie prymitywny bydlęcy nacjonalizm w wersji np ukraińskiego OUN-UPA gdzie celem było wymordowanie wszystkich "ciużyńców". Polski nacjonalizm miał podłoże kulturowe, świadomościowe. Wśród polskich nacjonalistów z czasów II RP obok rdzennych Polaków bez trudu można znaleźć osoby o korzeniach żydowskich, niemieckich i innych.
 Hitler był przywódcą nazizmu, a nie nacjolnalizmu. Nazizm to odmiana socjalizmu. Doucz się, a potem wypowiadaj. natomiast polski nacjonalizm to nie prymitywny bydlęcy nacjonalizm w wersji np ukraińskiego OUN-UPA gdzie celem było wymordowanie wszystkich "ciużyńców". Polski nacjonalizm miał podłoże kulturowe, świadomościowe. Wśród polskich nacjonalistów z czasów II RP obok rdzennych Polaków bez trudu można znaleźć osoby o korzeniach żydowskich, niemieckich i innych. rozwiń
Avatar
Cześć i chwała / 3 marca 2019 o 00:55
+4
Chwała bohaterom, hańba stalinowskim bestiom i ich pomiotom.
 Czy towarzysz Piotrowicz i reszta ubekow z pisu śpiewała razem z wami?
Avatar
o czym kolega pitoli? / 3 marca 2019 o 00:49
+4
Czołem Wielkiej Polsce, Słowiańszczyźnie oraz naszym sojusznikom
 Jakim sojusznikom, nawet Węgry już mają nas dosyć a Rydzyk zabiera wyborców Kaczyńskiemu.
Avatar
Ewel / 6 marca 2019 o 08:50
+3
Chałwa Wielkiej Polsce! Bób Hummus Włoszczyzna!
Avatar
Ewel / 6 marca 2019 o 08:50
+3
Chałwa Wielkiej Polsce! Bób Hummus Włoszczyzna!
Avatar
Smiech na sali / 6 marca 2019 o 08:22
+1
Szkoda, że święto które miało upamiętniać bohaterów walczących za Wolna Polskę, nacjonaliści wykorzystują do promowania swojej chorej ideologii i bazarowego patriotyzmu.
 100/100 ale Sebki i Janusze sie przewietrzyły i pokrzyczały sobie przynajmniej.
Avatar
hop hop / 5 marca 2019 o 18:10
+2
Nacjonalizm, to zło
Jedź do Kijowa i tam to krzycz wielbicielom Bandery i SS-Galizien.
 A moge też z nimi skakac jak nasz wodz kaczyński na wiecu?
Avatar
brawo ty / 5 marca 2019 o 16:39
0
Nie może być zgody na promowanie nacjonalizmu na polskich ulicach, które spływały krwią z ran od faszystowskich i sowieckich oprawców.
Faszyści to byli we Włoszech tępy nieuku. Polskę okupowali Niemcy naziści czyli nacjo-socjaliści. Tak tak nazizm to odmiana socjalizmu i między innymi właśnie dlatego Hitlerem pogardzała niemiecka arystokracja.
I dlatego Włosi wlaczyli dla Hitlera?
Napisz to jeszcze raz - tylko po polsku. "Wlaczyli" ??? To po jakiemu nieuku ? Jeżeli chodzi o "walczyli", to Włosi nie walczyli dla Hitlera tylko faszystowskie Włochy były sojusznikiem nazistowskich Niemiec, a nie "wlaczyly" dla Hitlera. Włosi walczyli wtedy dla Mussoliniego i "wielkich" Włoch odwołując się bardzo bardzo chętnie do tradycji Imperium Romanum. W 1939 na Polskę napadły nazistowskie Niemcy, a nie faszyści czyli ówcześni Włosi...i to nazistowscy Niemcy okupowali Polskę, budowali obozy koncentracyjne, urządzali zbiorowe egzekucje itd itd, a nie faszyści. Weź się za książki historyczne zamiast powtarzać sowiecką kalkę o faszystach niemieckich. Jak można być takim tłumokiem historycznym i nie mieć wstydu by upubliczniać swoją totalną ignorancję....tfu.
 Wiesz kto napadł na Polske - szacun fiu fiu a Włosi bardzo chciel nam pomagać ale im nie wyszło - z jakich książek korzystałeś bo, że tłukiem jesteś to bez wątpienia już dowiodłeś.
 Wiesz kto napadł na Polske - szacun fiu fiu a Włosi bardzo chciel nam pomagać ale im nie wyszło - z jakich książek korzystałeś bo, że tłukiem jesteś to bez wątpienia już dowiodłeś. rozwiń
Avatar
xxx / 5 marca 2019 o 16:32
0
napinanie się w internecie i pokrzykiwanie na ulicy to wątpliwy patriotyzm. Taki sam jak płodzenie dzieci i bycie na pasku 500+
Taa według takich jak ty patriotyzm to jest wtedy jak chłop chłopa w .... pcha ?
Ty jesteś taki głupi od urodzenia, czy nabyłeś w trakcie życia?
Tylko na tyle cię stać bękarciku ? Głupota to twoje drugie imię żałosna niedojdo intelektualna. W dodatku "twój stary" kochał cię inaczej niż jest to przyjęte za normalne biedaczku.
 Twój napewno, bo dalej cie piecze :)))
 Twój napewno, bo dalej cie piecze :))) rozwiń
Avatar
Gość / 4 marca 2019 o 08:02
0
Lublin wielokulturowy miastem inspiracji - tu wszystko wolno, nawet nacjonalistom. Przeszli, pokrzyczeli, wyszumieli się i... I znowu spokój jest, przynajmniej do następnego marszu. Czemu się o to gniewać, mamy demokrację i każdemu wolno demonstrować.
Avatar
... / 3 marca 2019 o 19:05
-2
Polska nie powinna być Wielka jak to głoszą zakompleksieni uczestnicy marszu, bo Polska powinna byc NORMALNA,TOLERANCYJNA,ŻYCZLIWA ,OTWARTA I NOWOCZESNA.
 Otwarty to już był Rzym, "nowoczesny" był Związek Radziecki, otwarci i  życzliwi byli Indianie północnoamerykańscy, witający pierwszych osadników z Europy, gdzie są teraz ?
Avatar
ansa / 3 marca 2019 o 17:56
0
Polska nie powinna być Wielka jak to głoszą zakompleksieni uczestnicy marszu, bo Polska powinna byc NORMALNA,TOLERANCYJNA,ŻYCZLIWA ,OTWARTA I NOWOCZESNA.
Avatar
Mdm / 3 marca 2019 o 15:02
-1
....i jeszcze jedno nazizm to SOCJALIZM. W nazwie NSDAP jest jak byk - SOCIALISTISCHE.  
Avatar
Mdm / 3 marca 2019 o 14:58
0
Nie może być zgody na promowanie nacjonalizmu na polskich ulicach, które spływały krwią z ran od faszystowskich i sowieckich oprawców.
Faszyści to byli we Włoszech tępy nieuku. Polskę okupowali Niemcy naziści czyli nacjo-socjaliści. Tak tak nazizm to odmiana socjalizmu i między innymi właśnie dlatego Hitlerem pogardzała niemiecka arystokracja.
I dlatego Włosi wlaczyli dla Hitlera?
 Napisz to jeszcze raz - tylko po polsku. "Wlaczyli" ??? To po jakiemu nieuku ? Jeżeli chodzi o "walczyli", to Włosi nie walczyli dla Hitlera tylko faszystowskie Włochy były sojusznikiem nazistowskich Niemiec, a nie "wlaczyly" dla Hitlera. Włosi walczyli wtedy dla Mussoliniego i "wielkich" Włoch odwołując się bardzo bardzo chętnie do tradycji Imperium Romanum. W 1939 na Polskę napadły nazistowskie Niemcy, a nie faszyści czyli ówcześni Włosi...i to nazistowscy Niemcy okupowali Polskę, budowali obozy koncentracyjne, urządzali zbiorowe egzekucje itd itd, a nie faszyści. Weź się za książki historyczne zamiast powtarzać sowiecką kalkę o faszystach niemieckich. Jak można być takim tłumokiem historycznym i nie mieć wstydu by upubliczniać swoją totalną ignorancję....tfu.
 Napisz to jeszcze raz - tylko po polsku. "Wlaczyli" ??? To po jakiemu nieuku ? Jeżeli chodzi o "walczyli", to Włosi nie walczyli dla Hitlera tylko faszystowskie Włochy były sojusznikiem nazistowskich Niemiec, a nie "wlaczyly" dla Hitlera. Włosi walczyli wtedy dla Mussoliniego i "wielkich" Włoch odwołując się bardzo bardzo chętnie do tradycji Imperium Romanum. W 1939 na Polskę napadły nazistowskie Niemcy, a nie faszyści czyli ówcześni Włosi...i to nazistowscy Niemcy okupowali Polskę, bud... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 62 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję ministerstwa kultury o odmowie wpisania Domu Chemika do rejestru zabytków. Według stowarzyszenia „Puławianie” oznacza to konieczność ponownego wstrzymania robót. Przeciwnego zdania są władze miasta zapewniając, że prace będą kontynuowane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.