Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2019 r.
20:52

Lublin: Piesi mają zielone, ale muszą uciekać z drogi. Bo kierowcy łamią prawo

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
44 33 A A
Nie łamiąc przepisów z ul. 1 Maja można wyjechać tylko w prawo lub lewo
Nie łamiąc przepisów z ul. 1 Maja można wyjechać tylko w prawo lub lewo (fot. Krzysztof Mazur)

Miasto zmienia organizację ruchu koło pl. Bychawskiego. Nowe oznakowanie będzie podobne do tego, które obowiązywało podczas przebudowy ronda przy Gali, gdzie jeszcze w tym roku ma być włączona sygnalizacja. Nie będzie za to zmian na ul. 1 Maja, gdzie wielu kierowców łamie prawo, jadąc wprost na pieszych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie łamiąc przepisów z ul. 1 Maja można wyjechać tylko w prawo (do pl. Bychawskiego) lub lewo (w ul. Wolską). Wielu kierowców nie przejmuje się znakami i jadą na wprost w ul. Kunickiego.

– Stwarza to poważne zagrożenie, ponieważ w tym samym czasie zielone światło mają piesi – alarmuje nas Czytelnik. Rzeczywiście, sygnalizacja jest zaprogramowana tak, że równocześnie z zielonym światłem dla samochodów wyjeżdżających z ul. 1 Maja zapala się zielone dla pieszych przechodzących przez ul. Kunickiego. Nie byłoby to problemem, gdyby kierowcy przestrzegali przepisów.

Zajęcie dla drogówki

Jadących na wprost jest wielu. – Kierowcy, gdy widzą dużą liczbę pieszych, zazwyczaj orientują się, co zrobili, ale i tak jest za późno – relacjonuje Czytelnik. – Byłem świadkiem, jak dwóch pieszych było prawie przejechanych. Ledwo uciekli przed maską pojazdu, a kierowca odjechał, zapewne przekonany o swojej racji. – Przyglądamy się tej ulicy i będziemy reagować na wykroczenia – deklaruje Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji.

Wczoraj na ul. 1 Maja pojawili się robotnicy, którzy zdzierali z asfaltu żółte, tymczasowe oznakowanie. Ratusz zapowiada, że nie przywróci tu możliwości jazdy na wprost. – Kierowcy będą mogli skręcać w prawo lub lewo – mówi Dariusz Działo, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w Urzędzie Miasta. Tłumaczy, że umożliwiając jazdę prosto trzeba by skrócić zielone światło kierowcom wyjeżdżającym z innych ulic.

Co jeszcze tutaj zmienią

Utrzymany ma być obecny podział pasów ruchu na jezdni pl. Bychawskiego prowadzącej w stronę ul. Kunickiego. Prawy pas będzie przeznaczony dla skręcających w prawo, środkowy dla jadących w prawo lub na wprost, a lewy posłuży jadącym prosto lub w lewo. Inaczej ma być za to zaprogramowana sygnalizacja świetlna.

– Do końca roku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na zjeździe z pl. Bychawskiego w ul. Lubelskiego Lipca ’80 na odcinku od ul. Kunickiego – zapowiada Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Projekt dla tego odcinka zakłada wydłużenie wydzielonego pasa ruchu dla skręcających w lewo w ul. Lubelskiego Lipca ’80. Celem tej zmiany jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zwiększenie przepustowości lewoskrętu.

Mniej zadowoleni mogą być kierowcy na rondzie obok Gali. Na razie sygnalizacja działa tu w trybie pulsującego żółtego światła i ruch odbywa się płynnie. Niebawem światła mają być przełączone w tryb kolorowy. Kiedy to nastąpi? – Do końca roku – zapowiada Jędrek.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 21:22
+19
Bardzo proszę nie włączać świateł przy Gali. Teraz jest bezpiecznie i bez korków.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 21:49
+17
"Na razie sygnalizacja działa tu w trybie pulsującego żółtego światła i ruch odbywa się płynnie. Niebawem światła mają być przełączone w tryb kolorowy." - o czym to świadczy?
Avatar
Antoni / 20 grudnia 2019 o 10:34
+16
przejazd przez okolice Dworca PKP to owoc inżynierów-geniuszy kilku specjalności
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 08:58
+15
Przychodzi urzędnik i myśli przez 8 godzin co by tu jeszcze spier...
Avatar
Kierowca / 19 grudnia 2019 o 22:58
+15
W tym miejscu nawet policja jeździ prosto łamiąc przepisy.
Avatar
Obserwator JW / 20 grudnia 2019 o 06:46
+13
Ludzie. Przepisy, znaki, światła powinny być jednoznaczne, informujące jak kierowca ma jechać. Tutaj nie ma czasu na dylematy i dyskusję. Dosłownie w ułamku sekund kierujący musi podjąć decyzję. A Wy tu piszecie powinno być tak albo inaczej. Tam gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo pieszego ( nie ma żadnych szans w kolizji z samochodem ) sytuacja powinna być niezwykle klarowna.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 22:29
+12
Tam byly w trakcie remontu żółte strzałki w prawo i lewo ale obecnje sie starły zatem za ten balagan odpowiada zarządca drogi i nie mjejcie pretensji do kierowców że nie jadą zgodnie z nieistniejącymi znakami.
Avatar
q / 19 grudnia 2019 o 23:09
+10
To skrzyżowanie jest tak zajebiście popieprzone... wprowadziliby tam rondo, ale większość kierowców takiego wynalazku też nie ogarnia i obawiam się, że i to by nie pomogło.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 11:49
+9
Sam swego czasu tak pojechałem a potem nieświadom dzwoniłem na 112 niech sprawdzą sygnalizatory bo coś jest nie tak. Jeżdżę tamtędy raz na rok, znaków nawalone, jak się wyjeżdża można nie zauważyć najważniejszego nakazu - rzut okiem na strzałkę na wprost i człowiek na pewniaka jedzie prosto. Znaki mają się uzupełniać a nie być sprzeczne. Korekta poziomego niezbędna, dopiero z artykułu się dowiedziałem że źle zrobiłem
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 09:37
+9
powiedzcie mi co za geniusz wymyślił takie światła które są głównie na skrzyżowaniach..chodzi o to że jak zawczasu nie nacisnę przyciska to nie zaświeci mi się zielone ..nawet jak się spóźnię dosłownie sekundę to i tak jest czerwone mimo że obok stoją auta na swoim czerwonym i nikt się nie może ruszyć..i tak pieszy stoi kolejne kilka minut naciskając przycisk kilka razy aby mu się zaświeciło zielone kiedy obok wzdłuż auta będą jechały swoim zielonym...Dlaczego te światła nie są tak automatyczne że skoro same się zaświecają zielone czy czerwone dla samochodów to dlaczego automatycznie w tym czasie dla pieszych nie jest włączane same zielone czy czerwone tak jak jadą samochody obok... Kierowca sobie podjeżdża pod światła i czeka sobie w aucie aż się światła same zapalą a dla pieszego same światła się nie zapalą dopóki ten nie naciśnie przycisku i bywa tak że jest czerwone i dla pieszego i dla samochodów...paranoja...powinny się światła automatycznie zaświecać i dla aut i dla pieszych skoro i tak auta stoją na swoim czerwonym a pieszy nie może przejść bo mu też świeci czerwone bo się sekundę spóźnił i wtedy przycisk nie reaguje...trzeba czekać na następna zmianę świateł...
powiedzcie mi co za geniusz wymyślił takie światła które są głównie na skrzyżowaniach..chodzi o to że jak zawczasu nie nacisnę przyciska to nie zaświeci mi się zielone ..nawet jak się spóźnię dosłownie sekundę to i tak jest czerwone mimo że obok stoją auta na swoim czerwonym i nikt się nie może ruszyć..i tak pieszy stoi kolejne kilka minut naciskając przycisk kilka razy aby mu się zaświeciło zielone kiedy obok wzdłuż auta będą jechały swoim zielonym...Dlaczego te światła nie są tak automatyczne że skoro same się zaświecają zielone czy czerwo... rozwiń
Avatar
xx / 24 grudnia 2019 o 17:30
-2
nie wiem kto i skąd pisze "Polski kierowca to potencjalny przestepca, debil, imbecyl i cham. Najgorszy kierowca na swiecie." - protestuję
Avatar
MajorDamage / 21 grudnia 2019 o 16:20
+5
Jeżeli były gliniarz organizuje tu ruch to tylko patrzeć kiedy ktoś zginie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 13:04
+6
"Przygladamy się tej ulicy..." i co? Czejacie az ktos zginie? Na Zemborzyckiej tez jezdzą na czerwonym na masę.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 12:38
+6
W Polsce stawia się za dużo znaków. Jak się ma w polu widzenia kilkanaście znaków to najczęściej do żadnego się nie zastosuje. Dodatkowym dowodem skretynienia są znaki ograniczenia prędkości (czasami o kilkadziesiąt km) a za 20-30 metrów odwołane.
Avatar
gosc / 20 grudnia 2019 o 12:30
+2
Drodzy kierowcy, sytuacja była klarowna, oznakowanie pionowe i poziome barwy żółtej było tożsame, należy mieć też na uwadze że oznakowanie pionowe jest nadrzędne- poziome jest uzupełniające, więc tłumaczenia że kierowca ma mało czasu na zorientowanie jest co najmniej nie na miejscu. Patrzmy na znaki i jedzmy wolnej, wtedy będzie bezpieczniej.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 11:49
+9
Sam swego czasu tak pojechałem a potem nieświadom dzwoniłem na 112 niech sprawdzą sygnalizatory bo coś jest nie tak. Jeżdżę tamtędy raz na rok, znaków nawalone, jak się wyjeżdża można nie zauważyć najważniejszego nakazu - rzut okiem na strzałkę na wprost i człowiek na pewniaka jedzie prosto. Znaki mają się uzupełniać a nie być sprzeczne. Korekta poziomego niezbędna, dopiero z artykułu się dowiedziałem że źle zrobiłem
Avatar
Mieszkaniec85 / 20 grudnia 2019 o 11:11
+2
Pierwszeństwo znaków pionowych nad poziomymi wynika z przepisów. Znaki poziome nie zamalowane jak należy i ślepi kierowcy jeżdżący na pamięć robią swoje. Wymiana sygnalizatorów na takie z oznaczeniami skrętów bezkolizyjnych mogłyby pomóc, zastanowiłby się jeden z drugim "dlaczego mi się świeci na zielono strzałka jak ja chcę prosto?" Do tego patrol policji regularnie na przystanku. Nauka by była i wpływy do kasy też.
Avatar
Antoni / 20 grudnia 2019 o 10:34
+16
przejazd przez okolice Dworca PKP to owoc inżynierów-geniuszy kilku specjalności
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 09:52
+4
Polski kierowca to potencjalny przestepca, debil, imbecyl i cham. Najgorszy kierowca na swiecie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 o 09:37
+9
powiedzcie mi co za geniusz wymyślił takie światła które są głównie na skrzyżowaniach..chodzi o to że jak zawczasu nie nacisnę przyciska to nie zaświeci mi się zielone ..nawet jak się spóźnię dosłownie sekundę to i tak jest czerwone mimo że obok stoją auta na swoim czerwonym i nikt się nie może ruszyć..i tak pieszy stoi kolejne kilka minut naciskając przycisk kilka razy aby mu się zaświeciło zielone kiedy obok wzdłuż auta będą jechały swoim zielonym...Dlaczego te światła nie są tak automatyczne że skoro same się zaświecają zielone czy czerwone dla samochodów to dlaczego automatycznie w tym czasie dla pieszych nie jest włączane same zielone czy czerwone tak jak jadą samochody obok... Kierowca sobie podjeżdża pod światła i czeka sobie w aucie aż się światła same zapalą a dla pieszego same światła się nie zapalą dopóki ten nie naciśnie przycisku i bywa tak że jest czerwone i dla pieszego i dla samochodów...paranoja...powinny się światła automatycznie zaświecać i dla aut i dla pieszych skoro i tak auta stoją na swoim czerwonym a pieszy nie może przejść bo mu też świeci czerwone bo się sekundę spóźnił i wtedy przycisk nie reaguje...trzeba czekać na następna zmianę świateł...
powiedzcie mi co za geniusz wymyślił takie światła które są głównie na skrzyżowaniach..chodzi o to że jak zawczasu nie nacisnę przyciska to nie zaświeci mi się zielone ..nawet jak się spóźnię dosłownie sekundę to i tak jest czerwone mimo że obok stoją auta na swoim czerwonym i nikt się nie może ruszyć..i tak pieszy stoi kolejne kilka minut naciskając przycisk kilka razy aby mu się zaświeciło zielone kiedy obok wzdłuż auta będą jechały swoim zielonym...Dlaczego te światła nie są tak automatyczne że skoro same się zaświecają zielone czy czerwo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa 0 0

Odwołania prezesa Portu Lotniczego Lublin chce marszałek województwa. I namawia do takiego rozwiązania prezydenta Lublina. Główni akcjonariusze lotniczej spółki decyzję w tej sprawie mogą podjąć już w marcu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 6 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 18 9

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 12 89

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 9

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 0 6

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu
film

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu 182 80

4 000 podpisów przynieśli do Ratusza kibice żużla popierający budowę stadionu w rejonie ul. Ciepłej i Krochmalnej. Boją się, że jeśli obiekt tam nie powstanie, to żużel zniknie z Lublina. Przeciwna budowie jest Rada Dzielnicy Za Cukrownią, która obawia się hałasu, kurzu i zalewania posesji

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym 1 4

Od środy do 20 marca zamknięta ma być połowa jezdni pod mostem kolejowym w rejonie ul. Janowskiej.

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe
28 lutego 2020, 18:00

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe 0 0

W ramach cyklu Ciąg dalszy w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zostanie zorganizowane spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godz. 19.

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany
film

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany 0 3

Volkmarsen, Niemcy. Rzecznik niemieckiej policji poinformował, że w poniedziałkowym zdarzeniu w miejscowości Volkmarsen poszkodowane zostały 52 osoby, w tym 18 dzieci. 29-letni kierowca wjechał samochodem w pochód karnawałowy. Jak dodał Henning Hinn, kierowca był mieszkańcem Volkmarsen.

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener 0 0

Rozmowa z Adrianem Kostrzewskim, bramkarzem Górnika Łęczna

Lublin: Konie zostaną na terenie zajmowanym obecnie przez LKJ? Tego chce miasto

Lublin: Konie zostaną na terenie zajmowanym obecnie przez LKJ? Tego chce miasto 23 13

Czy z terenów przy ul. Nadbystrzyckiej całkowicie znikną konie? Obawiają się tego mieszkańcy. Wszystko przez plany budowy w tym miejscu nowego stadionu żużlowego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!