Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2013 r.
17:46
Edytuj ten wpis

Lublin pod śniegiem. Zasypane drogi i chodniki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Drogowcy robią co mogą, a Straż Miejska kontroluje – mówią władze. – Źle się chodzi, jeździ i parkuje – narzekają mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Do pracy został zaangażowany cały zakontraktowany sprzęt i ludzie – zapewnia Iwona Marchel z Zarządu Dróg i Mostów. Mówi o 35 dużych solarkach z pługami, 12 mniejszych i setce ludzi z szuflami.

Ale nie wszyscy mówią dobrze o efektach. – Dojście do przystanku "Bociania” przy ul. Jana Pawła wymaga nie lada wysiłku od ludzi sprawnych, a co mówić o starszych czy rodzicach z wózkami – alarmuje nasza Czytelniczka, pani Elżbieta. Z kolei pan Michał prosił o odśnieżenie ul. Morzyckiej. Skarg, które dostaliśmy było więcej.

– Najgorzej jest na ulicach osiedlowych przylegających do głównych, na których pracuje sprzęt – przyznaje Marchel. Pytana o przykłady wylicza Skrzypcową, Legendy, Młodej Polski, Lawinową, Ku Słońcu, Sarnią i Halickiego. – Sprzęt kierujemy tak, by były odśnieżane wszystkie ulice po kolei, dzielnicami.

O porannych problemach z parkowaniem opowiadała nam pani Magda: – Za abonament parkingowy zapłaciłam 150 złotych, ale czuję się oszukana, bo jeździłam od ulicy do ulicy i nie miałam gdzie stanąć. Nie dlatego, że nie było miejsc, ale przez to, że były zasypane.

– Nie przesadzajmy z tymi problemami. Dla miasta ważna była drożność układu komunikacyjnego. Nie da się w krótkim czasie odśnieżyć miasta w całości – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Od dzisiaj do odśnieżania dodatkowo zaangażowano miejskie spółki. LPEC zajmuje się Starym Miastem, a MPK i MPWiK podzieliły się śródmieściem.

Dzisiaj ciężko chodziło się też po wielu chodnikach, ale nie tylko miejskich, lecz również tych przyległych do prywatnych budynków i posesji. Za ich oczyszczanie odpowiadają właściciele nieruchomości. Egzekwowanie tego obowiązku należy już do Straży Miejskiej. Jej komendant informuje, że patrole zaczynają od wezwania właściciela nieruchomości do odśnieżenia chodnika. Gdy to nie skutkuje sięgają po mandat.

– Był jeden taki przypadek, na ul. Dzierżawnej – informuje Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej. Mundurowi wlepili tam mandat na 50 zł.

Idealnie nie było też na przystankach. – Staramy się je odśnieżać kilka razy dziennie – zapewnia Tomasz Fulara, prezes MPK Lublin, które odpowiada za takie prace. Ale przystanki wyglądały inaczej, niż określają to ustalone przez Ratusz zasady. – Powinny być odśnieżone na całej długości zatoki. Tam, gdzie zatoki nie ma oczyszczony ma być obszar po 15 metrów w jedną i drugą stronę od słupka ze znakiem wyznaczającym przystanek – tak streszcza reguły Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Na wielu przystankach, także tych kluczowych, jak np. przy pl. Litewskim odśnieżony był znacznie krótszy fragment i wielu pasażerów wysiadało prosto w śnieg.

I co dalej? Prezydent zaapelował do właścicieli działek o szybkie usunięcie śniegu, także tego w pryzmach. – Zbliża się silny mróz, śnieg ulegnie zmrożeniu i pod koniec tygodnia będzie go bardzo ciężko uprzątnąć – mówi Żuk.

Ostra zima pożera miejskie pieniądze przeznaczone na bieżące (zimowe i letnie) utrzymanie dróg. Ratusz ma na cały rok 12 milionów złotych. Tymczasem jedna doba takiego odśnieżania, z jakim mamy do czynienia od dwóch dni, a które Ratusz określa jako "pełne zaangażowanie” kosztuje 450 tysięcy złotych.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Spotted: MPK Lublin / 23 stycznia 2013 o 13:42
0
Problem ostrej zimy istnieje, istniał i będzie istniał nadal. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie powinny się chociaż raz wykazać profesjonalizmem, gdyż co roku jest to samo narzekanie społeczeństwa. Tłumaczenie o kosztach jest żadne, jest zima i to obowiązek tych, którzy zostali wybrani, o to aby minimalizować uciążliwości wynikłe z opadów na terenie miasta.
Avatar
Pros / 23 stycznia 2013 o 11:07
0
W przypadku szkód powastałych w wyniku nieodśnieżonych i oblodzonych chodników, takich jak połamania i potłuczenia należy się każdemu godziwe odszkodowania, które jest najczęściej zaniżane na wszelkie sposoby. Polecam firmę Prospere, która bez opłat wstępnych pomaga dochodzić roszczeń, pisać odwołania i inne pisma przed Ubezpieczycielem i pisma procesowe.
www.prospere.pl
Avatar
as / 23 stycznia 2013 o 09:50
0
Tylko w tych np. niemieckich miastach są ludzie, którzy w nocy odśnieżają, a u nas niestety praca zaczyna się o 6. rano, jak większość wyrusza do pracy. A to dlatego, że za pracę w nocy trzeba dodatkowo zapłacić... Poza tym wiele chodnikow i przystankow nie widzialo nawet łopaty, więc niech nikt nie pisze, że przystanki odśnieżane są kilka razy dziennie.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2013 o 04:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1358882735' post='724056']
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1358882735' post='724056']
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
[/quote]JEDEN MĄDRY
[quote name='Gość' timestamp='1358882735' post='724056']
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
[/quote]

[quote name='Go... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 20:25
0
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
Avatar
gear / 22 stycznia 2013 o 20:16
0
Godzina 20:00, ul.Nałęczowska zablokowana, TIR-y nie moga podjechać na górke w okolicach Sobótki, pługu od kilku godzin na Nałeczowskiej nie było.....
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 19:17
0
[quote name='Gość' timestamp='1358876064' post='724011']
Ten co tak budżet zaplanował, pewnie ją już wziął.
[/quote]

A myślisz, że ten co planuje budżet, to sobie może wstawić ile mu się podoba albo ile trzeba? Jeśli na utrzymanie dróg byłoby duzo kasy w budżecie, to z czegoś innego trzeba by było zabrać i znów ktoś byłby niezadowolony.
Avatar
FELIN / 22 stycznia 2013 o 19:15
0
FELIN.Zagrodzili na złość główny wjazd i wyjazd z osiedla-bo robotników tam dawno nie widziano!!! Tak trudno na czas w którym nikt nic nie robi przesunąć te szlabany??? ale co tam niech se ludziki pogłówkują jak tu przejechać. A na terenie TBS-u to już horror-tam się nie da przejść ani przejechać. Jest tam ktoś odpowiedzialny czy tylko biorący kasę?
Avatar
borys / 22 stycznia 2013 o 18:55
0
Panowie tak jest w wielu miastach w Poznaniu na osiedlach to samo leży śnieg ,chociaż jest go mniej .Jeżeli zaoszcędzimy na zimie będzie kasa nałatanie dziur w jezdni lub na naprawe chodnika .np.
Avatar
HUGO / 22 stycznia 2013 o 18:41
0
Darmozjadów strażników zagonić do usuwania śniegu
Avatar
Spotted: MPK Lublin / 23 stycznia 2013 o 13:42
0
Problem ostrej zimy istnieje, istniał i będzie istniał nadal. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie powinny się chociaż raz wykazać profesjonalizmem, gdyż co roku jest to samo narzekanie społeczeństwa. Tłumaczenie o kosztach jest żadne, jest zima i to obowiązek tych, którzy zostali wybrani, o to aby minimalizować uciążliwości wynikłe z opadów na terenie miasta.
Avatar
Pros / 23 stycznia 2013 o 11:07
0
W przypadku szkód powastałych w wyniku nieodśnieżonych i oblodzonych chodników, takich jak połamania i potłuczenia należy się każdemu godziwe odszkodowania, które jest najczęściej zaniżane na wszelkie sposoby. Polecam firmę Prospere, która bez opłat wstępnych pomaga dochodzić roszczeń, pisać odwołania i inne pisma przed Ubezpieczycielem i pisma procesowe.
www.prospere.pl
Avatar
as / 23 stycznia 2013 o 09:50
0
Tylko w tych np. niemieckich miastach są ludzie, którzy w nocy odśnieżają, a u nas niestety praca zaczyna się o 6. rano, jak większość wyrusza do pracy. A to dlatego, że za pracę w nocy trzeba dodatkowo zapłacić... Poza tym wiele chodnikow i przystankow nie widzialo nawet łopaty, więc niech nikt nie pisze, że przystanki odśnieżane są kilka razy dziennie.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2013 o 04:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1358882735' post='724056']
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1358882735' post='724056']
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
[/quote]JEDEN MĄDRY
[quote name='Gość' timestamp='1358882735' post='724056']
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
[/quote]

[quote name='Go... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 20:25
0
Niemieckie miasta sparaliżowane, korki na autostradach po 100 km, Francja stoi, podobnie Anglia.
Ludzie, przestańcie biadolić!!!!
Jak jak zima i pada, to są i zaspy i cięzko się chodzi, jeszcze gorzej jeździ.
Czy wy naprawdę tego nie rozumiecie? Czy w tych Niemczech czy Anglii nie walczą z zimą? Walczą, ale przegrywają. Tyle, że nikt tam tak nie jęczy jak wy i dziennikarze...
Avatar
gear / 22 stycznia 2013 o 20:16
0
Godzina 20:00, ul.Nałęczowska zablokowana, TIR-y nie moga podjechać na górke w okolicach Sobótki, pługu od kilku godzin na Nałeczowskiej nie było.....
Avatar
Gość / 22 stycznia 2013 o 19:17
0
[quote name='Gość' timestamp='1358876064' post='724011']
Ten co tak budżet zaplanował, pewnie ją już wziął.
[/quote]

A myślisz, że ten co planuje budżet, to sobie może wstawić ile mu się podoba albo ile trzeba? Jeśli na utrzymanie dróg byłoby duzo kasy w budżecie, to z czegoś innego trzeba by było zabrać i znów ktoś byłby niezadowolony.
Avatar
FELIN / 22 stycznia 2013 o 19:15
0
FELIN.Zagrodzili na złość główny wjazd i wyjazd z osiedla-bo robotników tam dawno nie widziano!!! Tak trudno na czas w którym nikt nic nie robi przesunąć te szlabany??? ale co tam niech se ludziki pogłówkują jak tu przejechać. A na terenie TBS-u to już horror-tam się nie da przejść ani przejechać. Jest tam ktoś odpowiedzialny czy tylko biorący kasę?
Avatar
borys / 22 stycznia 2013 o 18:55
0
Panowie tak jest w wielu miastach w Poznaniu na osiedlach to samo leży śnieg ,chociaż jest go mniej .Jeżeli zaoszcędzimy na zimie będzie kasa nałatanie dziur w jezdni lub na naprawe chodnika .np.
Avatar
HUGO / 22 stycznia 2013 o 18:41
0
Darmozjadów strażników zagonić do usuwania śniegu
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 125 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!