Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2019 r.
18:43

"Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem". Happening na pl. Litewskim [wideo]

188 115 A A

Ok. 200 osób w strugach ulewnego deszczu uczestniczyło w manifestacji „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przynieśli ze sobą tęczowe flagi i transparenty z hasłami: „Nienawidzę nienawiści”, „Nigdy w życiu nie baliśmy się tak bardzo”. – Bardzo się bałem tu przyjść. Dlatego, że bałem się reperkusji. Tego, jak to pokażą w mediach. I co powie jutro mój szef w pracy. A ponieważ się bałem, dlatego tym bardziej chciałem tu przyjść – przyznał przemawiający jako jeden z pierwszych ks. Łukasz Kachnowicz, który niedawno w mediach społecznościowych ogłosił urlop od wykonywania czynności kapłańskich.

W poniedziałek na pl. Litewskim nie tylko on relacjonował dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce podczas Marszu Równości w Białymstoku 20 lipca. To właśnie z tego powodu w wielu polskich miastach organizowane są manifestacje, jak ta wczorajsza.

– Wolność jest wtedy, kiedy się nie boisz, kimkolwiek jesteś. Lesbijką, imigrantką, seniorką, czarną, aktywistką czy robotnicą. Nie boisz się żyć, mówić o swoich prawach, ani walczyć o prawa innych. Życie bez strachu nie jest prezentem, ani przywilejem. Jest prawem nas wszystkich – mówiła Anna Dąbrowska ze stowarzyszenia Homo Faber.

Oprócz osób proszonych do mikrofonu, głos mogli zabrać wszyscy z uczestnicy manifestacji. – Tu chodzi o podstawowe i zupełnie fundamentalne prawa, z którymi przyszliśmy na świat. Obojętnie kim jesteś, kim się urodziłeś, jakim językiem mówisz, co wyznajesz.

To nie ma znaczenia. Najważniejsza jest równość, wolność i bezpieczeństwo. Ekonomiczne, społeczne, socjalne. Dlatego tu jesteśmy i powinniśmy być – mówił mężczyzna, który przedstawił się jako „jak najbardziej heteroseksualny ojciec trzech synów”.

e-Wydanie

Komentarze 115

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 lipca 2019 o 23:11
+42
Garstka frustratów jest przeciwko Wam. Większość natomiast, przeciwko nachalnym środkom, którymi się posługujecie w promocji swojej ideologii. Narzucaniu poglądów innym jako jedynie słusznych. Żyjcie sobie i dajcie spokojnie żyć innym. Ludzie oczekują spokoju, a nie ciągłych prowokacji, zadym z waszym udziałem.
Avatar
POseł / 29 lipca 2019 o 23:23
+36
Dwóch homoseksualistów uprawia seks. Jeden mówi: - Dzisiaj musiałem zrobić test na AIDS. - Co? To ty dopiero teraz mi to mówisz? - Tylko żartowałem, lubię jak ci się dupa kurczy.
Avatar
andy / 29 lipca 2019 o 22:19
+30
czuje się osaczony przez to lgbt
Avatar
Gość / 29 lipca 2019 o 20:01
+30
Stop lgbt. Stop adopcji dzieci przez transwestytów , gejów ...
Avatar
Anatol alkoholik / 29 lipca 2019 o 20:16
+29
Jutro alkoholicy - solidarni z Durczokiem!
Avatar
Gość / 29 lipca 2019 o 19:41
+27
Nawet góra leje na to ciekłym moczem.
Avatar
Gość / 29 lipca 2019 o 20:05
+26
Zbliżają się kolejne wybory to nagle pojawia się w Lublinie mucha :) :)
Avatar
Gość / 29 lipca 2019 o 19:08
+25
W ten sposób soros nie obali demokratycznie wybranej władzy :) :) :)
Avatar
Pytajacy / 29 lipca 2019 o 20:05
+24
Tak sobie patrzę i mam pytanie. Czy LGBT to skrót od słowa kaszalot?
Avatar
gosc / 30 lipca 2019 o 05:40
+23
zenujace ...dajcie na normalnym ludziom zyc...ciagle o swoim zboczeniu mowicie i oczekujecie czego w zamian?, ze was chwalic bedziemy? mnie WY nie interesujecie...zyjcie sobie i dajcie nam zyc.....
Avatar
tylo / 15 sierpnia 2019 o 20:05
+1
Ciekawe ile dostaje od Sorosa et concortes na miesiac... Po cayman, karjera polityczna w Wiosnie murowana!
Avatar
Roman / 31 lipca 2019 o 00:57
+6
Solidaryzuja się z niepełnosprawni i mówią, że niepełnosprawni są tacy sami jak oni.  W związku z tym  należy zadać pytanie. Czy sami uważają LGBT za chorobę?
Avatar
Sen / 31 lipca 2019 o 00:54
+3
Na innym portalu czytałem, że była również Mucha. Czyżby ona również była bi? Aż strach POmyśleć co by wypracowała, gdyby mieszkała w hotelu sejmowym
 Weź przestań. Wyobrazilem sobie jak robi minete  Magdalenie G-M.
Avatar
Robert / 30 lipca 2019 o 22:27
-1
Przeciw przemocy, zawsze! Za wolnością też, ale występ byłego ks. Łukasza daje wiele do myślenia...
Avatar
tzw. katol / 30 lipca 2019 o 16:46
+8
Po tym co zobaczyliśmy w Białymstoku, każdy uczciwy człowiek ma obowiązek stanąć w obronie słabszych, w atakowanych mniejszości, czy to seksualnych, czy to jakichkolwiek innych. Dzisiaj, każdy uczciwy człowiek ma obowiązek przeciwstawieniu się rodzącej się nienawiści i przemocy. Jeśli tego nie zatrzymamy, skończymy w faszystowskim kraju !
 Masz rację "Adasiu z Lublina". Ta zdecydowana większość staje w obronie dzieci, tych nie narodzonych, przeznaczonych do adopcji, chodzących do przedszkola, szkoły. Każdy uczciwy człowiek ma obowiązek przeciwstawienia się narastającej fali deprawacji. Jeśli tego nie zatrzymamy, skończymy... jak Sodoma i Gomora. Nie widzisz, nie rozumiesz tego, że to wy "tęczowi" - mącicie wodę i krzyczycie, że z tą wodą nie da się żyć???. Nie rozumiesz "Adasiu z Lublina", że należy usunąć przyczyny choroby, a dopiero leczyć skutki???. Przecież to takie logiczne.
 Masz rację "Adasiu z Lublina". Ta zdecydowana większość staje w obronie dzieci, tych nie narodzonych, przeznaczonych do adopcji, chodzących do przedszkola, szkoły. Każdy uczciwy człowiek ma obowiązek przeciwstawienia się narastającej fali deprawacji. Jeśli tego nie zatrzymamy, skończymy... jak Sodoma i Gomora. Nie widzisz, nie rozumiesz tego, że to wy "tęczowi" - mącicie wodę i krzyczycie, że z tą wodą nie da się żyć???. Nie rozumiesz "Adasiu z Lublina", że należy usunąć przyczyny choroby, a dopi... rozwiń
Avatar
Moooool książkowy / 30 lipca 2019 o 15:00
+5
Zacytuję słowa greckiego filozofa Erkana z Elei: Nie jest normalnym ten komu z ........wystaje rękojeść od pochodni.
Avatar
tekst dla nieułomnych intelektualnie... / 30 lipca 2019 o 14:32
-7
"Jesteś gejem? zagadnął mnie znajomy. Nie, ale dlaczego pytasz? Widziałem ciebie rozmawiającego z jednym z nich! No dobrze, że mnie widziałeś, ale w tej chwili rozmawiam z Tobą, a nie jestem skończonym kretynem.....
Avatar
vfvsad / 30 lipca 2019 o 13:34
+13
Lublin przeciw przemocy! Solidarni z księdzem ze Szczecina pobitym przez tęczowych zwyrodnialców, za to, że nie chciał udostępnić im ornatów do profanacji mszy.
Avatar
I co na to lubelskie lgbt ? / 30 lipca 2019 o 13:25
+9
A JEDNAK ojroZWYROLE! "Policja przechwyciła ulotki klubu pedophile podczas Amsterdam Pride Walk" - Weekly News Review.
Avatar
Mamba wschodnia / 30 lipca 2019 o 12:20
+14
Ostatnio same marsze. Marsz kochających inaczej, marsz inteligentnych inaczej, marsz uczciwych inaczej. może pozwólmy, aby było nie inaczej, tylko normalnie.
Zobacz wszystkie komentarze 115

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 0 9

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 9

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 293 6

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 295 37

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 19

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 11 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!