Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2018 r.
21:53

Lublin: Przed wyborami zapewniano ich, że rozbudowa szkoły ruszy wcześniej. Rodzice rozgoryczeni

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
24 43 A A
Ruszamy z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie – ogłosił pod koniec sierpnia prezydent Krzysztof Żuk
Ruszamy z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie – ogłosił pod koniec sierpnia prezydent Krzysztof Żuk (fot. Krzysztof Żuk / Facebook)

Nie tego oczekiwali rodzice posyłający dzieci do przepełnionej szkoły na Felinie. Jeszcze przed wyborami byli zapewniani, że rozbudowa podstawówki zacznie się już w przyszłym roku. Niedługo po wyborach okazało się, że w przyszłym roku gotowy będzie zaledwie projekt nowego segmentu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ruszamy z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie – ogłosił pod koniec sierpnia prezydent Krzysztof Żuk. – Rozbudowa szkoły zacznie się w przyszłym roku – oznajmił na portalu Facebook. Właśnie ten wpis przypomniała wczoraj prezydentowi rada rodziców, mocno rozgoryczona ogłoszonym przez Urząd Miasta przetargiem na zaprojektowanie nowej części podstawówki przy ul. Władysława Jagiełły.

– Z dokumentacji przetargowej wynika wprost, że projekt budowlany powstanie dopiero za rok, a samo miasto przewiduje, że inwestycja zakończy się pod koniec 2022 r. To dla nas bardzo zła wiadomość – piszą do nas rodzice z Felina.

Jeszcze wcześniej Ratusz informował, że projekt rozbudowy ma być gotowy wiosną przyszłego roku. – Termin zakończenia prac projektowych oraz uzyskanie pozwolenia na budowę szacuje się na dzień 31 marca 2019 r. – twierdził Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina w oficjalnym piśmie z początku czerwca. Tymczasem w warunkach przetargu mowa jest o tym, że projekt ma powstać w 300 dni od podpisania umowy z projektantem, który dopiero będzie wybrany w przetargu. Także w prezydenckim projekcie przyszłorocznego budżetu miasta nie widać pieniędzy na rozpoczęcie budowy.

Rodzice mają już dość czekania na nową część budynku. Już teraz jest tutaj ciasno, a lekcje trwają do wieczora.

– Szkoła była zaprojektowana dla około 250 dzieci, a teraz jest ich 650 – mówi Mirosław Kopiński, przewodniczący rady rodziców. Lepiej na razie nie będzie, bo w okolicy ciągle przybywa nowych bloków mieszkalnych.

– Nasza szkoła jest przepełniona. Nauka prowadzona jest na zmiany od godziny 7.10 do 18.00 – piszą rodzice w liście do naszej redakcji. – Cierpią na tym przede wszystkim nasze dzieci, które muszą uczyć się w godzinach mało korzystnych do przyswajania wiedzy, muszą rezygnować z zajęć dodatkowych kolidujących z lekcjami, pozbawiane są też czasu na wypoczynek i sprawy rodzinne.

– Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji organizacyjnej tej szkoły i cały czas ją monitorujemy. Będziemy w razie konieczności podejmować niezbędne działania w celu zapewnienia tej szkole jak najlepszego funkcjonowania – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Twierdzi, że nie da się przyspieszyć prac nad rozbudową podstawówki.

– W przyszłym roku, mając dokumentację projektową, będziemy znać koszty i rozmawiać o montażu finansowym budowy, ogłoszony zostanie także przetarg na wykonawcę prac – wyjaśnia rzeczniczka. – Nie jest to prosta inwestycja, ponieważ zakłada budowę dwóch brył. Jeden budynek powstanie na potrzeby kuchni i jadalni, drugi to segment dydaktyczny, który będzie się składał z 16 sal lekcyjnych i dodatkowych niezbędnych pomieszczeń.

Nowy segment, którego projekt zamawiają urzędnicy ma pomieścić 500 dzieci, natomiast kuchnia po rozbudowie ma być zdolna do przygotowania i wydania 1500 posiłków dziennie.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 22:17
+53
jak zwykle tylko narzekanie
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 22:22
+47
Przecież nikt nikomu nie robi na złość - gdyby dało się wcześniej, to by to zrobili. Widać niestety się nie da. Wątpię też żeby Żuk celowo kłamał. Prędzej po drodze pojawiły się jakieś niesprzyjające okoliczności.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 22:29
+46
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 22:33
+44
Ehhh, trzeba było głosować na Tułajewa. On by wybudował tę szkołę w dwa miesiące i jeszcze dorzucił basen, aquapark i jeszcze 500 dla każdego mieszkańca Felina
Avatar
ja / 21 listopada 2018 o 22:38
+40
Macie to co wybraliscie.
 tak tylko przypominam, że Żuk w 8 lat wydał na inwestycje 5x więcej niż Pruszkowski w analogicznym okresie
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 22:49
+37
Hm, podwyżek cen prądu też jakoś przed wyborami dobra zmiana nie zapowiadała ale o tym nikt nie napisze
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 22:47
+34
przestańcie za przeproszeniem piep-rzyć.. Żuk to ambitny człowiek i gdyby mógł to by pewnie całe miasto wyremontował w ciągu 4 lat.. niestety budżet nie jest z gumy.. nie wszystko naraz da się zrobić.. i nie wszystko co się założyło uda się zrobić..
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 22:52
+33
budżet napięty i niestety nie ma opcji, żeby nie było poślizgów ale oby ich było jak najmniej
Avatar
Ramek / 21 listopada 2018 o 23:22
+29
A głosowaliście na mafię? No to do kogo pretensje?
 Z tego co wiem akurat na PiS w Lublinie zagłosowało niewiele osób.
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 23:19
+27
Rozbudują trochę później no ale chyba najważniejsze, że w ogóle rozbudują. Cierpliwość to cnota.
Avatar
Jacek / 28 listopada 2018 o 08:05
+5
Trolom Żuk dobrze płaci wszelkie g.... wytłumaczą .. gdyby mógł.... nieprzewidziane okolicznosci .. a Żuk jak rak wycofuje sie z obietnic ... stadion studnia szkoła.. tylko deweloperzy nie narzekają...
Avatar
P.rezydent / 25 listopada 2018 o 14:48
+1
Dla narzekajacych na oba obozy. Osiedla budują developerzy. Teoretycznie można na nich wymagać w warunkach budowy takze wykonania infrastruktury czyli dróg, wodociągów oraz placówek edu... Tylko wtedy zyski LGBD lubelskiej grupy bogatych developerów będą niższe a co za tym idzie i uwielbienie sprawujacego urząd w KozimGrodzie przez tę grupę znaną ze spontaniczne wsparcia kampanii wyborczej... PS. Żeby się nie narażać na zarzut czepiania się włodarza miasta - dlatego mieszkania na Felinie są relatywnie tańsze bo brak dobrego skomunikowania, sklepów i bazy edu i jeżeli ktoś liczył ze kupi tanio a będzie miał zaraz po wyborach jak na Czubach czy lsm to szybciej doczeka się połączenia muastaŚwidnik z Lublinem. 
Dla narzekajacych na oba obozy. Osiedla budują developerzy. Teoretycznie można na nich wymagać w warunkach budowy takze wykonania infrastruktury czyli dróg, wodociągów oraz placówek edu... Tylko wtedy zyski LGBD lubelskiej grupy bogatych developerów będą niższe a co za tym idzie i uwielbienie sprawujacego urząd w KozimGrodzie przez tę grupę znaną ze spontaniczne wsparcia kampanii wyborczej... PS. Żeby się nie narażać na zarzut czepiania się włodarza miasta - dlatego mieszkania na Felinie są relatywnie tańsze bo brak dobrego skomunikowania, ... rozwiń
Avatar
dewe loper / 23 listopada 2018 o 18:31
0
A po co maja mieszkac rodziny  z dziećmi. Teraz modne singielstwo i życie na kocia łapę. A pracować za nas beda roboty i nachodzcy z Ukrainy, Wietnamu i Afryki Północnej.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 18:03
+8
Dali się nabrać w kampanii łysemu cwaniakowi. Teraz możecie go cmo.... W pierwszej kolejności jest deweloperka i prowadzące tam drogi, a nie szkoły.
Avatar
Tad / 22 listopada 2018 o 16:24
+8
Tłok w podstawówkach zaczął się od czasu gdy przyłączono dwie dodatkowe klasy z gimnazjum. Teraz samorządy muszą rozwiązywać problemy stworzone przez panią minister z Warszawy. Ten plan był już pokazany w Uchu Prezesa: wykończyć samorządy deformą edukacji.
 Przecież do 2000 roku podstawówka była 8 klasowa, a podstawówek było w Lublinie mniej niż teraz ( nie było m. in SP na Felinie,  Bursztynowej, Roztoczu) a  ponoć jest niż demograficzny (w samym Lublinie dzieci i młodzieży w wieku SP o 1/3  mniej niż 20 lat temu). Ze już nie wspomnę o całej rzeszy szkol prywatnych, społecznych, katolickich które powstały w ostatnim 20 leciu.
 Przecież do 2000 roku podstawówka była 8 klasowa, a podstawówek było w Lublinie mniej niż teraz ( nie było m. in SP na Felinie,  Bursztynowej, Roztoczu) a  ponoć jest niż demograficzny (w samym Lublinie dzieci i młodzieży w wieku SP o 1/3  mniej niż 20 lat temu). Ze już nie wspomnę o całej rzeszy szkol prywatnych, społecznych, katolickich które powstały w ostatnim 20 leciu. rozwiń
Avatar
Marek / 22 listopada 2018 o 15:34
-5
Tłok w podstawówkach zaczął się od czasu gdy przyłączono dwie dodatkowe klasy z gimnazjum. Teraz samorządy muszą rozwiązywać problemy stworzone przez panią minister z Warszawy. Ten plan był już pokazany w Uchu Prezesa: wykończyć samorządy deformą edukacji.
Avatar
mem / 22 listopada 2018 o 14:48
-8
też mnie rozwala jak pisowskie trolle manipulują plusikami
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 13:02
+8
Rozwala mnie ten nagły przypływ plusikow przy komentarzach. Panie zuk, trochę uczciwości. Łapki w górę sobie Pan kupi. Zaufania ludzi już nie.
Avatar
Monika / 22 listopada 2018 o 10:24
+5
Nie jestem z tej dzielnicy i nie mam nic do tej szkoły, ale nie piszcie, że marudzą bo skoro pieprzyli im przed wyborami, że prace budowlane ruszą w 2019 roku to ja się nie dziwię, że się złoszczą. Obietnica słowna jest ważna w przypadku prezydenta. Skoro obiecał to niech buduje !!!!!!!!!!!!!
Avatar
KrysiaZGazowni / 22 listopada 2018 o 10:23
0
No dobrze, a jak sie zmienilo umiejscowienie w pozostalych placowkach na terenie Lublina?
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r. 0 0

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy 1 0

Rodzina z Cholewianki (gmina Kazimierz Dolny), której z czwartku na piątek spłonął dom potrzebuje pomocy.

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia
14 grudnia 2018, 14:00

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia 0 0

Dzieła Bazylego Albiczuka już po konserwacji. Muzeum pokaże je na wystawie. Otwarcie w piątek.

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej 0 0

Co roku mali pacjenci z radością wracają do szpitala. Na szczęście nie na leczenie, ale na spotkanie z Mikołajem i personelem Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. W piątek na dzieci czekały prezenty oraz uśmiechy lekarzy, pielęgniarek i kadry tego oddziału.

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa 4 0

Miłośnicy łyżew mogą z niego korzystać przez cały tydzień.

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego 20 28

Oświatowa „Solidarność” żąda odwołania Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji. Związkowcy tłumaczą, że trwające od dwóch lat rozmowy, to ze strony resortu „dialog pozorowany”. Nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu, w tym strajku.

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach 7 9

Władze Puław liczą na rządowe wsparcie na rozwój tzw. elektromobilności. Chodzi o przygotowanie strategii, która ma ułatwić budowę m.in. stacji ładowania pojazdów elektrycznych, czy zakup ekologicznych, niskoemisyjnych samochodów.

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie 24 9

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Czwartek w Lublinie o godz. 20.25.

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 37 33

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 18

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 1

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 18 15

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.