Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2019 r.
15:22

Lublin: Radni PiS bronią abp. Jędraszewskiego. Chcą głosowania w Radzie Miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
370 84 A A
Dzisiejsza konferencja prasowa radnych PiS. Od lewej Robert Derewenda i Tomasz Pitucha
Dzisiejsza konferencja prasowa radnych PiS. Od lewej Robert Derewenda i Tomasz Pitucha (fot. Krzysztof Mazur)

Nad „potępieniem wypowiedzi i zachowań nawołujących do przemocy wobec abp. Marka Jędraszewskiego” głosować ma lubelska Rada Miasta na swoim posiedzeniu 5 września. Nad zajęciem podobnego stanowiska już w najbliższy poniedziałek mają głosować radni w Zamościu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Abp. Jędraszewski znalazł się w centrum uwagi 1 sierpnia, gdy w kazaniu wygłoszonym podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego mówił o „tęczowej zarazie”, która chce „opanować nasze dusze, serca i umysły”.

Wypowiedź biskupa wywołała skrajne reakcje: od wyrazów poparcia po oskarżenia o nietolerancję. Przed krakowską kurią odbył się protest przedstawicieli mniejszości seksualnych. W Poznaniu jeden z uczestników wydarzenia „Mr Gay Poland” symulował poderżnięcie gardła lalce ze zdjęciem abp. Jędraszewskiego. To ostatnie zdarzenie bada prokuratura.

W obronie duchownego wystąpili m.in. miejscy radni PiS z Lublina. Chcą, żeby 5 września cała Rada Miasta zagłosowała za napisanym przez nich „sprzeciwem wobec nieuzasadnionych ataków na metropolitę krakowskiego”.

– Kiedy zamachowiec targnął się na życie prezydenta Gdańska, wtedy Rada Miasta Lublin dyskutowała i przyjmowała stanowisko związane z tymi aktami przemocy – mówi Tomasz Pitucha, miejski radny PiS. Jego zdaniem teraz też dzieją się rzeczy wymagające potępienia. – To są zachowania, które podżegają do nienawiści wobec osób duchownych.

Pitucha podkreśla, że abp. Jędraszewski „ma takie prawo i obowiązek, aby pouczać wiernych w sprawach wiary i moralności”. – Wykorzystał to swoje uprawnienie i obowiązek mówiąc o ideologii, która próbuje się wciskać we wszystkie sfery naszego życia – ocenia radny, którego zdaniem na metropolitę spadł „wielki hejt”. – Pokazuje jak bardzo środowiska, które poczuły się wywołane do tablicy jego wypowiedzią, prezentują postawę daleką od tolerancji, postawę agresji i nienawiści.

W projekcie stanowiska napisanym przez radnych PiS czytamy, że „szczególne zaniepokojenie budzą manifestacje nawołujące do fizycznej przemocy” wobec duchownego. Radni stwierdzają ponadto, że „zachowania te przypominają czasu komunizmu, który jak czerwona zaraza doprowadził rękoma swoich oprawców do śmierci wielu duchownych wychowujących do wolności i odważnego przeciwstawiania się komunistycznemu złu”.

Głosowanie nad obroną abp. Jędraszewskiego już w najbliższy poniedziałek ma się odbyć w Zamościu. Pod obrany poddany ma być projekt uchwały mówiący, że „Rada Miasta Zamość popiera stanowisko i jasno sformułowaną naukę ks. abp. Marka Jędraszewskiego”. W uzasadnieniu projektu czytamy, że wypowiedź duchownego była „wyrazem odwagi i głębokiej troski o kondycję duchową Polaków”.

e-Wydanie

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 15:34
+49
A jakie jest stanowisko Pituchy i reszty kasty odnośnie faktu, że w kościele katolickim w Polsce jest wielu księży, którzy ciumkają po kryjomu, macają, gwałcili i gwałcą dzieci a organizacja, której są członkami chroni ich przenosząc z parfaii do parafii, ukrywając fakty przestępstwa, nie zgłaszając na policję, ukrywając dokumentację itp. Może tymi przestępstwami Pituch i jego kasta by się zajęła?
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 15:32
+47
a może by tak te pisowskie dzbanki z pisu zajęły się dziurami w chodnikach a nie ciągle tylko jakaś ideologia, martyrologia, zmienianie nazw ulic i stawianie pomników?
Avatar
rg / 22 sierpnia 2019 o 15:40
+40
PiS i moralność.... hahahahahah
Avatar
Niczypuruk Jebiewdenko / 22 sierpnia 2019 o 15:53
+39
Kur*a i to cały obraz pis w Lublinie. Rada Miasta Lublin ma debatować o jakimś arcybiskupie co z Lublinem jest związany niczym sam Rydzyk. Weźcie się wreszcie do roboty i zróbcie coś dla mieszkańców, a nie znowu głupotami się zajmujecie!
Avatar
niepatriota / 22 sierpnia 2019 o 18:29
+35
Panie Pitucha, nie mam nic przeciwko temu aby wierni diecezji lubelskiej bronili pana Jędraszewskiego (chociaż nie wiem przed czym). Ale póki co nie jesteśmy państwem wyznaniowym i nie widzę powodu aby mieszkańcy Lublina mieli bronić kościelnego dygnitarza czyli "czarnej zarazy". W Lublinie mieszkają i płacą podatki obywatele, dla których ten pan jest osobą nawołującą do nienawiści wobec obywateli polskich wyznających odmienne niż on wartości.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 18:17
+34
Pitucha chcesz bronić Trolla jędraszewskiego to se broń ze swoim Bęcwałem prezesem Ale Lublina do tego nie mieszaj bo ja sobie tego nie życzę
Avatar
felix / 22 sierpnia 2019 o 16:19
+32
Dlaczego nie zajmą się sprawami miasta tylko jakimiś sporami ideologiczno-religijnymi? Nie po to ich wybieraliśmy by skłócali lubelską społeczność.
Avatar
Mieszkaniec / 22 sierpnia 2019 o 21:28
+29
Lublin przeprasza za Pituchę.
Avatar
anna / 22 sierpnia 2019 o 20:34
+28
Pogońmy ich w najbliższych wyborach i uczyńmy Polskę wolną od kołtunerii i pisowskiego zacofania.
Avatar
fff / 22 sierpnia 2019 o 16:28
+28
Panie Pitucha, w Lublinie mamy swojego Budzika, trochę podobny choć ostrożniejszy w wypowiedziach, raczej asekurant. Idź pan do niego i otocz opieką, albo spadaj do Krakowa i zaciągnij straż obywatelską przy Jędraszewskim. Ale wcześniej oddaj mandat rajcowski, bo nie za to kasę publiczną bierzesz, żeby się klerem zajmować. Oni sobie całkiem nieźle radzą.
Avatar
tzw. katol / 30 sierpnia 2019 o 15:04
-1
Panie, Panowie radni , może czymś bardziej pożytecznym dla mieszkańców Lublina się zajmijcie
 Czy obrona przed tęczową zarazą , która nadchodzi jest mało pożyteczna?
Avatar
antytotal / 30 sierpnia 2019 o 14:59
0
Wycie diabelskiego lewactwa oznacza tylko jedno ... abp ma 100% rację.
To nie wycie. To rozsądek ludzi. Czyli cecha, której PiSowiacy i wpatrzeni w kler nie posiadają.
 Rozsądek powiadasz?. Taki tęczowy?. Kto jego posiada tęczowi homosie?
Avatar
człowiek pracujący / 29 sierpnia 2019 o 20:43
+2
Tym co jakiś świr robił z kukłą biskupa powinna zająć się prokuratura a nie radni innych miast: nie przypominam sobie (ale może mam wiekowe luki w pamięci) żeby radny Pitucha był oburzony i postulował jakieś działania w związku z zabiciem prezydenta Gdańska (jak najbardziej prawdziwego a nie w formie manekina). Mam natomiast inne pytanie: co realnego radny zrobił dla mieszkańców Lublina? Oczywiście oprócz uraczania swoją, wątpliwej atrakcyjności (ale o gustach się nie dyskutuje) fizjonomią przestrzeni publicznej?
Avatar
elementarna sprawiedliwość społeczna / 27 sierpnia 2019 o 00:52
+6
PYCHA to GRZECH KARDYNALNY! Jakim prawem "radny" Pitucha uważa się za bardziej moralnego od innych?! Jakim prawem zaśmieca lubelskie ulice billbordami ze swoim obliczem?! A może zajęlibyście się - "radni" z pisu - NIEDOFINANSOWANYMI SZPITALAMI, POGRĄŻONĄ W CHAOSIE EDUKACJĄ, SENIORAMI KTÓRZY UMIERAJĄ W SAMOTNOŚCI, BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA!!! A MOŻE POKAZALIBYŚCIE SIĘ WRESZCIE JAKO CHRZEŚCIJANIE, ZABIERAJĄC ZA PRAWDZIWĄ PRACĘ ????????????????????
Avatar
człowiek / 26 sierpnia 2019 o 23:58
+6
Czy pan radny Pitucha zrobił cokolwiek pożytecznego dla mieszkańców Lublina (wszystkich, którzy tu żyją i płacą podatki)? Raczej nie, bo potrafi tylko szczuć jednych na drugich i konfliktować mieszkańców. 
Avatar
lub / 26 sierpnia 2019 o 22:09
+3
W Zamościu już zagłosowali i zobaczcie jak zamojszczanom się poprawiło!. Głosujcie i w Lublinie to i lublinianom się poprawi. Co za debilstwo w tej Radzie (co po niektórych) jeszcze trochę i ich rozgonią. Rado masz swój regulamin i zajmuj się tym co trzeba!.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 20:25
+8
Jeszcze kilku biskupów jak w/w i w świątyniach będą dyskoteki.Kościół przestał nauczać ewangelii i Pisma Świętego,a plecie o tęczy i lgbt.Coś to nie tak.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 15:46
-5
Z Janowa mamy dwoch kandydatów. Z tych dwóch lepszy, bo bardziej ideowy jest Ryszard M. Człowiek mocno zaangazowany w problemy regionu co widać na kazdym kroku. Osoba znana i lubiana, a więc RYSIO Nr 1. Jerzy to bezideowiec a ponadto założyciel Janonwskiej PO i bardziej jest z nimi niż z nami. To także widać a nawet czuć. Najlepszą jednak kandydatura z naszego regionu to Zbigniew W. od Kukiza. Ten kandydat (a będzie) wypełnia wszystkie standardy by być Posłem. Człowiek do wszystkiego tylko niestety przez lata nie doceniony. A więc czas na ZBYSZKA W. - emerytowanego nauczyciela Zespolu Szkół.
Z Janowa mamy dwoch kandydatów. Z tych dwóch lepszy, bo bardziej ideowy jest Ryszard M. Człowiek mocno zaangazowany w problemy regionu co widać na kazdym kroku. Osoba znana i lubiana, a więc RYSIO Nr 1. Jerzy to bezideowiec a ponadto założyciel Janonwskiej PO i bardziej jest z nimi niż z nami. To także widać a nawet czuć. Najlepszą jednak kandydatura z naszego regionu to Zbigniew W. od Kukiza. Ten kandydat (a będzie) wypełnia wszystkie standardy by być Posłem. Człowiek do wszystkiego tylko niestety przez lata nie doceniony. A więc czas na ZB... rozwiń
Avatar
Pix / 23 sierpnia 2019 o 15:22
+10
Niech zajmie się robotą, a nie bzdetami
Avatar
diabel z krwi i kosci / 23 sierpnia 2019 o 14:39
+5
pituchas czy jak ci tam podatnicy  ludzie lublina nie beda za pieniadze podatnikow urzadzac jakis czarow dla jakiegos jedraszewskiego dla mnie to on nie istnieje i twoje petycje w jego tfu intencji interesuja mnie tyle co ty czyli nic nul zero
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 0 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 7 0

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 1 7

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu obecnego sezonu MKS Perła nie miała żadnych kłopotów w pokonaniu KPR Ruch Chorzów na jego terenie i wygrała różnicą 10 trafień.

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce
Magazyn

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce 17 7

Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego 0 4

Nie jest najlepiej z pomysłami w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Do 10 września wpłynęło ledwie kilkanaście ankiet, z czego kilka z błędami formalnymi.

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie 0 0

Czwarty mecz bez zwycięstwa Chełmianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Bożyka zremisowali u siebie z Podhalem Nowy Targ

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza 2 3

Bez strachu przed komornikiem i z możliwością bezpiecznego wyjścia na prostą – taka przyszłość czeka dłużników. Wkrótce łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką.

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia]
galeria

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia] 99 3

Wrześniowa pełnia Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem. Ta, która wypadła 13 września, zdarza się niezwykle rzadko.

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia]
galeria

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia] 0 0

"Iskra Pamięci" w Zamościu. To akcja zapalenia zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer"

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer" 0 1

Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko"

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko" 482 15

Pani Marianna Błaziak to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Dzisiaj skończyła 110 lat. Pochodzi z Łopiennika Górnego w powiecie krasnostawskim.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28 0 0

Azoty Puławy wywalczyły na trudnym terenie W Kwidzynie drugi komplet punktów w tym sezonie

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach 0 3

Wisła Puławy wygrywała na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale tuż przed końcem meczu rywalom udało się zdobyć gola na wagę remisu

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników"

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników" 0 15

Czy Muzeum Czartoryskich w Puławach zbyt rzadko sięga po techniczne nowinki poprawiające wygodę korzystania z placówki przez odwiedzających? Zdaniem miejskiej radnej, jego dyrekcja mogłaby zrobić więcej, wprowadzając na przykład internetową sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.