Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2019 r.
20:32

Lublin: Rowerzysta musiał hamować. Kolejna niebezpieczna sytuacja w tym miejscu [wideo]

52 53 A A

To już kolejna niebezpieczna sytuacja zarejestrowana przez naszego Czytelnika na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Generała Ducha w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trzy tygodnie temu rowerzysta chciał w tamtym miejscu przejechać przez przejazd na zielonym świetle, ale drogę zajechał mu kierowca busa. Wszystko zarejestrował na nagraniu z kamery.

– Znowu jechałem rowerem przez to skrzyżowanie i zauważyłem, że został zmieniony cykl sygnalizacji świetlnej na tym przejściu da pieszych/przejeździe dla rowerów. Poprawiono ewidentny błąd, ponieważ wcześniej samochody skręcające w prawo miały zieloną strzałkę, która od razu przechodziła w zielone światło i dopiero po 6 sekundach zapalało się zielone światło dla pieszych/rowerzystów na przejściu poprzecznym. Obecnie, tak jak jest to na większości innych skrzyżowań, zapala się zielona strzałka po czym gaśnie na 3 sekundy i następnie zapala się zielone światło dla samochodów skręcających w prawo, równocześnie z zielonym światłem na przejściu dla pieszych. Dzięki temu w tym momencie jest większe bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przekraczających jezdnię ul. Ducha – opisuje pan Robert.

– Niestety potem już tak bezpiecznie nie jest i należy dalej apelować do kierowców o przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego. A może raczej apelować do ośrodków szkolenia i egzaminowania aby zwracać większą uwagę na sytuacje drogowe, a nie umiejętności parkowania i zawracania na uliczkach osiedlowych – dodaje nasz Czytelnik.

>>> Niebezpieczna sytuacja w Lublinie. Policja: Kierowcy grozi surowy mandat [wideo]

Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 marca 2019 o 01:52
+10
Gdyby miasto nie ulegało rowerowemu lobby i nie robiło przejazdöw w takich miejscach tylko same przejścia problemu by nie było. Lepiej żeby rowerzysta zszedł na chwilę z rowera i przeszedł. Będzie bezpieczniej.
Avatar
Paweł / 10 marca 2019 o 08:10
+9
Jestem rowerzystą i kierowcą i uważam, że ktoś mocno dał ciała z tymi przejazdami dla rowerów. Fajnie, że rowerzysta ma pierwszeństwo, tylko co z tego wynika? Wynika mniej więcej tyle, że przy głupim uporze ludzkim wykorzystuje je mimo wszelkich zasad rozsądku. Niestety, to rowerzysta jest w starciu z samochodem na przegranej pozycji i ktoś, kto te przepisy konstruował powinien od tego zaczynać. Sam jadąc rowerem dobrze się rozglądam wjeżdżając na taki przejazd i zwalniam do bezpiecznego minimum, wiedząc jak ograniczone pole widzenia mam przy skręcie w prawo jadąc samochodem. Jako kierowcy dwukrotnie zdarzyło mi się wymusić pierwszeństwo na rowerzyście, pomimo tego, że naprawdę dobrze się rozglądam na tych przejazdach. Natomiast jadąc busem wręcz zatrzymuje się dla zasady, a i tak przy części tych przejazdów nie widzę nic. Taka jest charakterystyka jazdy busem niestety. Uważam, że nic nam, jako rowerzystom by nie było, gdyby trzeba było zejść z rowera i w miejscu przejścia przyprowadzić go przez ulicę. Zdrowie i życie są odrobinę więcej warte niż kilka minut. Powinniśmy Wszyscy pamiętać, że z założenia nikomu nie jest na rękę stłuczka jakakolwiek, jeżeli będziemy wspólnie uważać, to bezpieczeństwo będzie znacznie większe, a wydaje mi się, że to czy jest bezpiecznie, jest o wiele ważniejsze od tego, kto miał pierwszeństwo.
Jestem rowerzystą i kierowcą i uważam, że ktoś mocno dał ciała z tymi przejazdami dla rowerów. Fajnie, że rowerzysta ma pierwszeństwo, tylko co z tego wynika? Wynika mniej więcej tyle, że przy głupim uporze ludzkim wykorzystuje je mimo wszelkich zasad rozsądku. Niestety, to rowerzysta jest w starciu z samochodem na przegranej pozycji i ktoś, kto te przepisy konstruował powinien od tego zaczynać. Sam jadąc rowerem dobrze się rozglądam wjeżdżając na taki przejazd i zwalniam do bezpiecznego minimum, wiedząc jak ograniczone pole widzenia mam prz... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2019 o 02:20
+9
Rowerzysta jeśli wjeżdża pod samochód "bo mu wolno" to prędzej czy później będzie miał wypadek i wcale go nie szkoda.
Avatar
szpak / 10 marca 2019 o 07:43
+8
Pierwsza sprawa to taka, że powinny być zmienione przepisy, aby rowerzysta nie miał prawa wjeżdżać na przejście dla pieszych/rowerzystów. Piesi nie pędzą i można ich zauważyć przy skrętach, a niestety durnowaci rowerzyści wjeżdżają bez chwili zastanowienia.
 Dokładnie, sam jeżdzę i samochodem i rowerem po Lublinie ale ostatnio jadąc samchodem uświadomiłem sobie jak bardzo niebezpieczne jest przejeżdzanie rowerem przez przejście nawet gdy bienie tam ścieżka rowerowa i rowerzysta ma zielone światło. Skręcając w prawo samochodem czasami jest taki kąt że nie zawsze można robaczyć rowerzystę jadącego z tego samego kierunku. Szczególnie gdy pędzi na złamanie karku. Ostatnio prawie taki rowerzysta we mnie przyfasolił. Powinno być jakieś ograniczenie prędkośći dla rowerów przejeżdzających przez przejścia dla pieszych powiedzmy 5km na godzinę żeby kierujący samochodem mógł jaką osobę zobaczyć.
 Dokładnie, sam jeżdzę i samochodem i rowerem po Lublinie ale ostatnio jadąc samchodem uświadomiłem sobie jak bardzo niebezpieczne jest przejeżdzanie rowerem przez przejście nawet gdy bienie tam ścieżka rowerowa i rowerzysta ma zielone światło. Skręcając w prawo samochodem czasami jest taki kąt że nie zawsze można robaczyć rowerzystę jadącego z tego samego kierunku. Szczególnie gdy pędzi na złamanie karku. Ostatnio prawie taki rowerzysta we mnie przyfasolił. Powinno być jakieś ograniczenie prędkośći dla rowerów przejeżdzającyc... rozwiń
Avatar
anka / 9 marca 2019 o 22:37
+8
Pierwsza sprawa to taka, że powinny być zmienione przepisy, aby rowerzysta nie miał prawa wjeżdżać na przejście dla pieszych/rowerzystów. Piesi nie pędzą i można ich zauważyć przy skrętach, a niestety durnowaci rowerzyści wjeżdżają bez chwili zastanowienia. A swoją drogą to NIGDY ścieżki rowerowe nie powinny graniczyć z chodnikami i wówczas problem byłby zerowy. Jeszcze trochę, a piesi będą chodzić chodnikami gęsiego, bo ścieżki rowerowe zajmują coraz więcej miejsca kosztem chodnika.
Avatar
Gość / 9 marca 2019 o 22:32
+8
Tam powinny być progi zwalniające dla ROWERZYSTÓW dla ich bezpieczeństwa . Codziennie korzystam z tego skrzyżowania i sam niejednokrotnie spotkałem się z podobna sytuacją.
Avatar
Gość / 9 marca 2019 o 21:55
+7
Najczęściej niestety rowerzyści - wykorzystują wtargnięcie - nie myślą
Avatar
Mic / 10 marca 2019 o 10:56
+5
Ło Matko Bosko rowerzysta musial hamowac. Jak wyglada teraz jego psychika po tak niespotykanym manewrze?
Avatar
Gość / 10 marca 2019 o 18:41
+4
To kolejny raz pieniacz rowerzysta jedzie ewidentnie za szybko / agresywnie/ chcąc uzasadnić swoją tezę o niebezpiecznej jezdzie auta - które jechało powoli skręcając - najeżdżanie na nie panie rowerzysto nie ma sensu i jest z założenia głupie....!!!!!
Avatar
podpis / 10 marca 2019 o 08:28
+4
Większej swołoczy jak znacznie mniejsza część roweżystów to można sobie ze świecą szukać.Ale to oni niestety wyrabiają markę całemu srodowisku rowerowemu. Jakieś tydzień temu jadąc przez Dąbrowę widziałem jak taki jeden wystrojony w kolorowe łaszki z wypiętym dupskiem srał dosłownie pół metra od ścieżki rowerowej.Mógł schować się w krzakach, ale po co?? Następny jemu podobny pajac pewnie w to wdepnie i powie,że to ten kark z beemki mu nawalił w strefie relaksu.Sikanie po ogrodzenach posesji obok których przejezdżają to też norma.Bydło i jeszcze raz bydło. Natomiast brak znajomości przepisów,praktyczny brak identyfikowalności na ulicy,brak OC i przede wszystki brak wyobraźni daje im powody do myślenia o włanej niezniszczalności i wyjątkowści.
Większej swołoczy jak znacznie mniejsza część roweżystów to można sobie ze świecą szukać.Ale to oni niestety wyrabiają markę całemu srodowisku rowerowemu. Jakieś tydzień temu jadąc przez Dąbrowę widziałem jak taki jeden wystrojony w kolorowe łaszki z wypiętym dupskiem srał dosłownie pół metra od ścieżki rowerowej.Mógł schować się w krzakach, ale po co?? Następny jemu podobny pajac pewnie w to wdepnie i powie,że to ten kark z beemki mu nawalił w strefie relaksu.Sikanie po ogrodzenach posesji obok których przejezdżają to też norma.Bydło i jes... rozwiń
Avatar
Lolek / 12 marca 2019 o 15:28
-1
Rowerzysto w takich miejscach przeprowadź rower i żyj
Avatar
Kalafior / 12 marca 2019 o 00:31
+1
Rowerzysta.  Zejdz z roweru i zachowuj się jak pieszy. Nie prowokuj wypadku. Co z tego że masz zielony rower.
 Ten kieroca w Toyocie pieszego też by przejechał, jakie to ma znaczenie pieszy czy rowerzysta.
Avatar
Kalafior / 12 marca 2019 o 00:29
0
Władca pedałów poucza i decyduje co dobre.
 Raczej tylko chce zwrócić uwagę na przepisy kodeksu drogowego.
Avatar
Kalafior / 12 marca 2019 o 00:28
+1
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który zawsze zatrzymuje się na zielonej strzałce i sprawdza czy nie ma rowerzystów w pobliżu przejazdu...
 To nie jest problem "zielonej strzałki" wtedy nie paliła się zielona strzałka tylko światło zielone. Skręcający w prawo ma obowiązek upewnić się, że na jezdnię nie wkraczają piesi i rowerzyści.
Avatar
Kalafior / 12 marca 2019 o 00:26
0
To kolejny raz pieniacz rowerzysta jedzie ewidentnie za szybko / agresywnie/ chcąc uzasadnić swoją tezę o niebezpiecznej jezdzie auta - które jechało powoli skręcając - najeżdżanie na nie panie rowerzysto nie ma sensu i jest z założenia głupie....!!!!!
 Widziałeś na nagraniu jak auto "jechało powoli skręcając" ? Przecież da się obliczyć prędkość, na oko to było koło 50km/h. A rowerzysta ile jechał ? 10 km/h ?
Avatar
PLEASURE / 11 marca 2019 o 09:04
+2
W NIEMCZECH PRZEPISY DLA CYKLISTÓW SĄ O WIELE MĄDRZEJSZE. U NAS IDOTYZMY CYKLISTA VS KIEROWCY, TO NORMA. Co za baran wymyśla ścieżki rowerowe przecinające wyjazdy i uliczek i parkingów ?
Avatar
Koleś / 11 marca 2019 o 08:45
-2
Poziom wiedzy tych kierowców jest żenujący, taki jak ich poziom komentarzy. Wszystko jedno, pieszy czy rowerzysta, czy rowerzysta zejdzie z roweru czy nie. On ma zielone światło a kierowca skręcający w prawo na skrzyżowaniu z sygnalizacja świetlną ma się upewnić czy nie ma pieszych/rowerzystów nie tylko już na jezdni ale może oni chcą wejść/wjechac na jezdnię. Przecież mają zielone światło !!! Ja można "wtargnąć" na zielonym świetle ? Jak Ci władcy dróg wjeżdzają na przejazd kolejowy to też stosują takie zasady ? Niektórzy tak, co raz są takie wiadomości.
Poziom wiedzy tych kierowców jest żenujący, taki jak ich poziom komentarzy. Wszystko jedno, pieszy czy rowerzysta, czy rowerzysta zejdzie z roweru czy nie. On ma zielone światło a kierowca skręcający w prawo na skrzyżowaniu z sygnalizacja świetlną ma się upewnić czy nie ma pieszych/rowerzystów nie tylko już na jezdni ale może oni chcą wejść/wjechac na jezdnię. Przecież mają zielone światło !!! Ja można "wtargnąć" na zielonym świetle ? Jak Ci władcy dróg wjeżdzają na przejazd kolejowy to też stosują takie zasady ? Niektórzy tak,... rozwiń
Avatar
Opo / 11 marca 2019 o 08:36
+3
Chłopy małorolne podostawały prawa jazdy, nasprowadzały gratów z rajchu i teraz problem bo im kodeks drogowy nie pasuje,  no bo przeca my wiedzo lepij jak jezdzic... powinno sie przy wydawaniu praw jazdy wprowadzic testy na inteligencję, toby z połowa tu komentujących piechotką latała
Avatar
Mieszkaniec85 / 11 marca 2019 o 07:20
+1
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który zawsze zatrzymuje się na zielonej strzałce i sprawdza czy nie ma rowerzystów w pobliżu przejazdu...
Avatar
Gość / 10 marca 2019 o 18:41
+4
To kolejny raz pieniacz rowerzysta jedzie ewidentnie za szybko / agresywnie/ chcąc uzasadnić swoją tezę o niebezpiecznej jezdzie auta - które jechało powoli skręcając - najeżdżanie na nie panie rowerzysto nie ma sensu i jest z założenia głupie....!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 63 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37