Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2019 r.
10:01

Niebezpieczna sytuacja w Lublinie. Policja: Kierowcy grozi surowy mandat [wideo]

Autor: Zdjęcie autora kyku
123 61 A A

Rowerzysta chce przejechać przez przejazd na zielonym świetle, ale drogę zajeżdża mu kierowca busa - wynika z nagrania przesłanego nam przez naszego Czytelnika. Filmik trafił do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Kierowcy grozi surowy mandat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nagranie otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Generała Ducha. Na filmiku widać, jak rowerzysta chce przejechać przez przejazd dla rowerów na zielonym świetle. Nie udaje mu się to, bo tuż przed nim szybko przejeżdża bus.

Sprawą zajmuje się lubelska policja. Zgodnie z artykułem 27. ustawy Prawo o ruchu drogowym (Zachowanie kierującego przed i na przejeździe dla rowerzystów), "kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić."

Policja poinformowała nas również, że kierowca busa będzie poszukiwany. Grozi mu 350 zł grzywny oraz 6 punktów karnych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 lutego 2019 o 10:13
+31
Nie przejście a przejazd. Po przejściu nie można jeździć rowerem.
Avatar
Gość / 21 lutego 2019 o 10:40
+19
Na tym przejściu to norma. Niefortunnie jest puszczona zielona strzałka/zielone światło (nie jestem pewny w chwili obecnej) dla kierowców wcześniej niż dla pieszych. Jako że kierowcy nie muszą patrzeć czy jedzie jakiś inny samochód (cała reszta ma czerwone) przejeżdżają bez zatrzymywania się i zwracania uwagi na pieszych. Jeden przejechał, to stojący za nim też rusza i nie zwraca uwagi, że na przejściu ktoś już się znajduje
Avatar
TS / 21 lutego 2019 o 11:01
+18
"surowy mandat" - 350 zł....hahahaha
Avatar
Gość / 21 lutego 2019 o 11:37
+11
"Rowerzyści powinni jak każdy kierowca mieć zdany egzamin z zasad ruchu drogowego. Każdy kto ma możliwość poruszania się po drodze dla samochodów a rowerzyści takową mają powinien znać zasady ruchu drogowego. Tak bardzo chcą jeździć to też niech się szkolą." - czy prawo jady kat. B wystarczy? Czy żeby kierować rowerem potrzeba C,D,C+E ?
Avatar
Gość / 21 lutego 2019 o 11:31
+11
"Rowerzyści powinni jak każdy kierowca mieć zdany egzamin z zasad ruchu drogowego. Każdy kto ma możliwość poruszania się po drodze dla samochodów a rowerzyści takową mają powinien znać zasady ruchu drogowego. Tak bardzo chcą jeździć to też niech się szkolą." - ten apel powinnaś skierować do Pana w busie.
Avatar
Gość / 21 lutego 2019 o 10:17
+11
"Nie przejście a przejazd." - żeby było jeszcze śmieszniej, to niektórzy nazywają przejazdy rowerowe śluzami. Jeszcze inni nie wiedzą co to są przejazdy rowerowe, albo uważają, że po przejedzie dla rowerów nie nie można przejeżdżać rowerem.
Avatar
Kalfior / 21 lutego 2019 o 13:49
+10
A kierowcy to zwalniają jak dojeżdzają do zielonego ? Lecz się człowieku !
Avatar
Anton / 21 lutego 2019 o 15:40
+7
na większości takich skrzyżowań rowerzysta znajduje się w tzw. "martwym polu"- miejscu którego nie widać w lusterku wstecznym. według przepisów kierowca nie musi zwracać uwagi na to co dzieje się w obrębie chodnika kilka metrów za samochodem. to rowerzysta powinien zachować ostrożność, zwolnić tak aby mógł się zatrzymać nie waląc głową w ścianę samochodu! na jezdni rowerzysta jest intruzem!
 weź nie p....dol, tam jest doskonała widoczność na lewi i na prawo, widać bardzo długi odcinek chodnika i ścieżki więc dojeżdzając do przejazdu można się dobrze rozejrzeć czy jest przejazd....no ale MirkiBusiarze na pewno wiedzo lepij...
 weź nie p....dol, tam jest doskonała widoczność na lewi i na prawo, widać bardzo długi odcinek chodnika i ścieżki więc dojeżdzając do przejazdu można się dobrze rozejrzeć czy jest przejazd....no ale MirkiBusiarze na pewno wiedzo lepij... rozwiń
Avatar
koleoS / 21 lutego 2019 o 14:20
+7
hahaha, artykuł o kolejnym dzbanie z busa co nie zna przepisów, a w komentarzach już pretensje do rowerzystów....ech jełopki wy lubelskie, przygraniczne :)
Avatar
Gość / 21 lutego 2019 o 12:22
+7
"Rowerzyści powinni jak każdy kierowca mieć zdany egzamin z zasad ruchu drogowego" - sądząc po tym filmiku to także niektórym kierowcom przydałby się ponowny egzamin
Avatar
Kropka / 6 marca 2019 o 01:03
0
A ja tu widzę złe rozwiązanie ruchu - samochód pewnie prawidłowo przejeżdża na "zielonej strzałce" a kierowca nawet pewnie nie widzi szybko / nomen omen/ nadjeżdżającego rowerzysty.......a poza tym zgodnie z przepisami pan na rowerze/mimo że ma zielone/ nie może wyprzedzać skręcającego w prawo/ z włączonym kierunkowskazem/  pojazdu- ot cała tajemnica zdarzenia - wniosek - najłatwiej usunąć zieloną strzałkę.............
 Jak nie masz pojęcia o przepisach kodeksu drogowego to nie kieruj auetem bo jeszcze sobie i innym tragedii narobisz ! Zgodnie z artykułem 27. ustawy Prawo o ruchu drogowym (Zachowanie kierującego przed i na przejeździe dla rowerzystów), "kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić."
 Jak nie masz pojęcia o przepisach kodeksu drogowego to nie kieruj auetem bo jeszcze sobie i innym tragedii narobisz ! Zgodnie z artykułem 27. ustawy Prawo o ruchu drogowym (Zachowanie kierującego przed i na przejeździe dla rowerzystów), "kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić." rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2019 o 18:37
0
A ja tu widzę złe rozwiązanie ruchu - samochód pewnie prawidłowo przejeżdża na "zielonej strzałce" a kierowca nawet pewnie nie widzi szybko / nomen omen/ nadjeżdżającego rowerzysty.......a poza tym zgodnie z przepisami pan na rowerze/mimo że ma zielone/ nie może wyprzedzać skręcającego w prawo/ z włączonym kierunkowskazem/ pojazdu- ot cała tajemnica zdarzenia - wniosek - najłatwiej usunąć zieloną strzałkę.............
Avatar
ałtor / 24 lutego 2019 o 14:50
0
Dobra idea budowy dróg dla rowerzystów została bardzo zle wykonana. projektanci mający obowiązek wprojetowac w remontową/budowana droge ściezke rowerową tworzą niestety potworki śmiertelnie niebezpieczne. niestety w miastach tak naprawde niema juz miejsca na bezpieczne skrzyzowanie sciezek rowerowych z jezdnią. powstające przejazdy niewiele róznią sie od przejsc dla pieszych - kierowca ma o wiele mniej czasu na reakcje na wjazd rowerzysty niz wejscie pieszego. w wielu miejscach kierowca po skreceniu w prawo w ulice poprzeczną dosłownie po kilku metrach ma przejazd rowerowy, gdzie moze z jego kierunku pędzic rowerzysta. reasumując jednym zdaniem: ścieżki rowerowe są wykonane w sposób bardzo niebezpieczny dla rowerzystów
Dobra idea budowy dróg dla rowerzystów została bardzo zle wykonana. projektanci mający obowiązek wprojetowac w remontową/budowana droge ściezke rowerową tworzą niestety potworki śmiertelnie niebezpieczne. niestety w miastach tak naprawde niema juz miejsca na bezpieczne skrzyzowanie sciezek rowerowych z jezdnią. powstające przejazdy niewiele róznią sie od przejsc dla pieszych - kierowca ma o wiele mniej czasu na reakcje na wjazd rowerzysty niz wejscie pieszego. w wielu miejscach kierowca po skreceniu w prawo w ulice poprzeczną dosłownie po k... rozwiń
Avatar
Janek / 22 lutego 2019 o 20:52
-1
To przejście dla pieszych a nie przejazd rowerowy. Widać to wyraźnie na znaku! Kierowca widząc zblizającego się na rowerze może mniemać, że on się zatrzyma, zejdzie z roweru i PRZEJDZIE przez pasy. Kierowca NIE ZAPŁACI mandatu!
Avatar
adek / 22 lutego 2019 o 11:01
0
a potem przez takich busiarzy wypadki.....jak nic taki kierowca nadaje się do oznakowanie w yanosiku
Avatar
Alo / 22 lutego 2019 o 00:53
+3
Ok kierowca zawinił bo wjechał albo na czerwonym lub strzałce warunkowej  (Bułgar czy Ukraina)- ale  ile jeszcze będzie wypadków w takich miejscach żeby zmienić przepis że rowerzysta ma obowiązek przeprowadzić rower , zbawi go 5 sekund zwłoki. Czy to warte jest zdrowia a nawet życia.
 A kierowcę też nie zbawi 5 sekund zwłoki, zwłaszcza że rowerzysta ma prawo jechac jako pierwszy i tu informuję wszystkim kierowcow niezaleznie co myslicie o rowerzystach i czy wam się to podoba czy ZAMIERZAM z tego prawa pierwszeństwa korzystać oczywiście z głową. (dojeżdzając do skrzyzowania zwalniam i upewniam się czy kierowca mnie widzi , zwalniam co nie oznacza że rezygnuję z mojego prawa pierwszeństwa, NIE REZYGNUJĘ)Siedzicie na d..ie w samochodzie bez wysiłku, nie marzniecie , nie pada wam nic na głowę, więc nie ma najmniejszego powodu aby rowerzysta wam ustępował pierwszeństwa . 
 A kierowcę też nie zbawi 5 sekund zwłoki, zwłaszcza że rowerzysta ma prawo jechac jako pierwszy i tu informuję wszystkim kierowcow niezaleznie co myslicie o rowerzystach i czy wam się to podoba czy ZAMIERZAM z tego prawa pierwszeństwa korzystać oczywiście z głową. (dojeżdzając do skrzyzowania zwalniam i upewniam się czy kierowca mnie widzi , zwalniam co nie oznacza że rezygnuję z mojego prawa pierwszeństwa, NIE REZYGNUJĘ)Siedzicie na d..ie w samochodzie bez wysiłku, nie marzniecie , nie pada wam nic na głowę, więc nie ma najm... rozwiń
Avatar
Alo / 22 lutego 2019 o 00:25
+1
Kierowco, z zasady jak masz zielone i skręcasz w prawo to musisz uważać na pieszego na przejściu (rowerzystę na przejeździe) bo on również ma zielone i to ON ma pierwszeństwo. Co z tego że kierowcy mają prawko jak nie przestrzegają przepisów , albo ich nie znają co gorsze jak prawdopodobnie ten tutaj. Busiarze ...co się potwierdza to sort jeszcze gorszy od kierowców bmw czy audi
Avatar
L / 21 lutego 2019 o 23:28
+1
Jeżdżę tamtędy zarówno jako rowerzysta jak i kierowca i za każdym razem mam obawę, że mnie rozjedzie podobny do bohatera artykułu albo, że jako kierowca nie zauważę kolegi rowerzysty który ma "misję ewangelizacyjną" i nie zwolni przed przejazdem, bo ma zielone... Szanujmy się nawzajem, będzie bezpieczniej.
Avatar
HI / 21 lutego 2019 o 21:35
0
Nadanie prawa do komentowania dla wszystkich, skutkuje takimi kretyńskimi komentarzami...
 ... jak powyższy. :)
Avatar
mar / 21 lutego 2019 o 20:07
+1
przeciez on wogle nie widzial tego rowerzysty standart w busach czy furgonach jak sie skreca w prawo
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 62 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37