Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2012 r.
14:49
Edytuj ten wpis

Lublin: Rowerzystka potrącona na pasach dla pieszych

Autor: Zdjęcie autora łm
0 35 A A
3 Maja w Lublinie. Nie ma utrudnień w ruchu (Jacek Świerczyński)
3 Maja w Lublinie. Nie ma utrudnień w ruchu (Jacek Świerczyński)

Na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z Krakowskim Przedmieściem samochód potrącił rowerzystkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kobieta jechała po pasach dla pieszych na zielonym świetle. Nie zauważył jej kierowca audi, który w tym samym czasie skręcał w prawo z Krakowskiego Przedmieścia. Nie zdążył zahamować.

Uderzona przez samochód rowerzystka upadła na ziemię. Pomocy udzielili jej ratownicy z karetki. Jest przytomna.

Na miejscu jest policja. Nie ma utrudnień w ruchu.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
odszkodowanie / 21 listopada 2012 o 13:42
0
http://www.pewne-odszkodowanie.pl/

tel. 507248365
Avatar
lakosta / 20 listopada 2012 o 17:48
0
to jakaś kolejna hiena żerująca na nieszczęsciu innych, z tego co pamietam kiedy niepojawi się jakaś notka o kolizjach to pojawia sie i ten magiczny post
Avatar
Ha... / 20 listopada 2012 o 13:31
0
[quote name='paulina' timestamp='1353407998' post='696512']
prosze o kontakt poszkodowaa byc moze bede mogła pomoc w kwestii finansowej 791-31-32-33
[/quote]

... a co pożyczysz jej na mandat...
Avatar
paulina / 20 listopada 2012 o 11:39
0
prosze o kontakt poszkodowaa byc moze bede mogła pomoc w kwestii finansowej 791-31-32-33
Avatar
Kierowca Bombowca / 20 listopada 2012 o 10:55
0
[quote name='deryk' timestamp='1353353947' post='696127']
Pieszego też mógł by wówczas potrącić, bo skrecając w prawo masz obowiązek ustąpic pieszym i rowerzystom, jeżeli jest tam śluza dla rowerów. Zastanawiam się, czy6 zatrzymujesz sie na czerwonym z zielona strzałką i przepuszczasz rowerzystów, którzy maja pierszeństwo i zielone mądralo ?
[/quote]
Ten z Audi skręcał chyba w lewo.
Jeżdżę rowerem od ponad 20, samochodem od prawie 20 lat.
Nie miałem jeszcze wypadku ze swojej winy, tak więc chyba jeżdżę dobrze.
Mylisz pojęcia - śluza dla rowerów to kawałek pasa ruchu, przed sygnalizatorem, zarezerwowany dla rowerzystów (i z tego co wiem na razie w Polsce wymalowano ich kilka na cały kraj). Przejazd dla rowerów to rzecz zupełnie inna i za każdym razem oznaczona stosownym znakiem, ostrzegającym zawczasu kierujących o możliwości pojawienia się przed maską rozpędzonego roweru.
Naucz się sam wpierw pojęć, nim starać się będziesz pouczać innych.

[quote name='robi' timestamp='1353355264' post='696134']
Jesteś nieuprzejmy i głupi. Masz się za to za wielkiego speca od ruchu rowerów i samochodów. A ja coś Ci powiem. Przepisy są dla tych którzy nie umieją korzystać z tego co maja dane. Obojętne czy to jest prawo czy prawo o ruchu drogowym czy jakiekolwiek inne. Rozsądny człowiek korzysta z mózgu przede wszystkim a potem z innego organu czy jest to noga do przyciskania gazu czy do pedałowania. Jeżdżę samochodem i rowerem. Często też chodzę na piechotkę. Oto moje spostrzeżenia: na ulicy jest bardzo niebezpiecznie dla rowerzystów ponieważ kierowcy nie liczą się z możliwością spotkania z rowerem. Tak to już jest. Sam to mam. Jadę samochodem i rozglądam się za samochodem a nie rowerem. Jeżeli jedzie rower - ma małe szanse na to że zostanie od razu dostrzeżony tak jak samochód. Psychologia i przyzwyczajenie. Ja, po paru wyprawach rowerowych po np. Al. Solidarności jeżdżę chodnikiem. Zwłaszcza tam. Miłe jest mi moje życie. Wolę mandat. Ale zaznaczam że przechodzę przez przejścia dla pieszych lub przejeżdżam z prędkością pieszego rozglądając się na boki. Pamiętam też że na chodniku pierwszeństwo ma pieszy. Polska to nie jest kraj dla rowerzystów. A ulicę zaanektowali siłą samochodziarze, często bezmózgowi.Rowerzyści zresztą też mają spore problemy z myśleniem ale maja mizerne argumenty. Czemu zlikwidowano wymóg posiadania karty rowerowej? Teraz przy takim natężeniu ruchu nie jest obowiązkowa?!!! To jest dziwne...
[/quote]

Piszesz na początku mądrze a potem głupio.
Czy ja jestem głupi i nieuprzejmy, czy Ty nie znasz przepisów i próbujesz się wymądrzać?
Piszesz, że jeździsz chodnikiem wzdłuż al. (bo to aleja a nie aleje) Solidarności. Bardzo mizerny argument. Typowe rowerackie usprawiedliwienie jeżdżenia chodnikiem.
Tyle, że zupełnie chybione.
Bo akurat wzdłuż al.Solidarności (a także Tysiąclecia i Unii Lubelskiej) wolno Tobie jechać, zgodnie z prawem o ruchu drogowym, chodnikiem.
Skoro tego akurat nie wiesz, to co ja się będę z Tobą o przepisy spierał?

A co do przywrócenia wymogu posiadania karty rowerowej - teraz z dowodem osobistym w kieszeni można nawet motorower prowadzić. A to już zaczyna brzmieć niebezpiecznie.
[quote name='deryk' timestamp='1353353947' post='696127']
Pieszego też mógł by wówczas potrącić, bo skrecając w prawo masz obowiązek ustąpic pieszym i rowerzystom, jeżeli jest tam śluza dla rowerów. Zastanawiam się, czy6 zatrzymujesz sie na czerwonym z zielona strzałką i przepuszczasz rowerzystów, którzy maja pierszeństwo i zielone mądralo ?
[/quote]
Ten z Audi skręcał chyba w lewo.
Jeżdżę rowerem od ponad 20, samochodem od prawie 20 lat.
Nie miałem jeszcze wypadku ze swojej winy, tak wię... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2012 o 08:55
0
@Paranoid, ten film to skrajny przypadek rowerzystów biorących udział w wyścigu.

@Jacek, zgodnie z nowelizacją PoRD z maja 2012r. rowerzysta może ciągnąć przyczepkę, w której mogą znajdować się dzieci. Ustawa: [url="http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110920530"]http://isap.sejm.gov...=WDU20110920530[/url]

[url="http://www.miastadlarowerow.pl/index_poradnik.php?dzial=3&kat=9&art=4&limit=0"]Jak jeździć? Zgodnie z przepisami (i zdrowym rozsądkiem). Kompedium wiedzy o przepisach[/url]
Avatar
ackit / 19 listopada 2012 o 23:12
0
rowerzysci nie są bez winy!!! jadą środkiem jezdi wzdłuż której jest ścieżka rowerowa i to zpierdziela środkiem jezdni w godzinach szczytu i nie mysli o innych!!!
Avatar
tutejszy / 19 listopada 2012 o 22:58
0
Nic nie usprawiedliwia rowerzystki.Dodam,że poza miastem zmorą jest jazda dwóch a nawet trzech rowerzystów obok siebie.Zajmują prawie całą szerokość drogi.Kto wymyśla tak durne przepisy???
Avatar
paranoid / 19 listopada 2012 o 21:28
0
W Londynie policja karze za przejazd rowerem na czerwonym świetle i wjeżdżaniu na chodnik rowerzystów najczęściej.Osoby bez kondycji , bojące się samochodów jeżdżą ścieżkami rowerowymi jest ich dużo i powstają ciągle nowe , kurierzy i osoby które maja dobra kondycje i jeżdżą szybko poruszają się drogami .A jak się jeździ po Lądku podaje linka
[media]http://www.youtube.com/watch?v=3hzR4AUIm1I[/media]
Avatar
robi / 19 listopada 2012 o 21:01
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1353346784' post='696052']
1. W Anglii czy Niemczech też nie wolno jeździć rowerem po chodnikach, tyle że tam przepis jest egzekwowany. Co do Holandii to się nie wypowiem - tam cały naród jeździ na rowerach bo i klimat mają łagodniejszy.
2. Po chodnikach w tym kraju jeżdżą masy kretynów i świętych krów i nikt im z tego powodu nic nie robi, ja na ich określenie używam zapożyczonego skądś terminu "rowerak". Bo "rowerak" to stan umysłu, rowerzysta zaś to przytomny uczestnik ruchu drogowego.
3. Póki dojeżdżałem jeszcze codziennie do pracy do centrum Lublina (po przeprowadzce bliżej już nie muszę dojeżdżać), ostre hamowanie przed "cudownym dzieckiem dwóch pedałów" z dużą prędkością wjeżdżającym na przejście dla pieszych, zdarzało mi się niemalże co tydzień (najczęściej zaś przy "murku" na Ewangelickiej, przy skręcie w lewo z Krakowskiego, bo jak badylarze dowożą rano towar, to nic zza ich dostawczaków nie widać i pędzącego roweraka zauważa się w ostatniej chwili).
4. Akurat tamto Audi było na lubelskich numerach, wiem, bo akurat tamtędy przechodziłem, gdy biednego kierowcę policja właśnie spisywała. Ciekawy jestem, czy odzyska pieniądze za uszkodzone elementy auta. Jak trafił na gołodupną studentkę z Bździnowa Górnego, to już może przestać mieć jakąkolwiek nadzieję na to.

Podsumowując: miejsce roweru jest na jezdni lub drodze dla rowerów, sam, od wielu lat, jeżdżę tak rowerem jak i samochodem i nigdy by mi nie przyszło na myśl wjeżdżać czy to jednym, czy drugim na chodnik. Azjatyckie zbydlęcenie roweraków pozwala im być ponad prawem, bo (najczęstsze wytłumaczenie) "oni boją się jeździć po jezdni". To sobie, palancie, bilet miesięczny kup i MPK dojeżdżaj, jak się ruchu ulicznego boisz! Ostatnio byłem świadkiem niesamowicie pociesznej sceny - wąskim chodnikiem, przy niezbyt ruchliwej ulicy, szedł sobie ojciec z wózkiem, w wózku pociecha... za nim jedzie pani rowerak, w wieku balzakowskim już i co i rusz goni młodego tatę z chodnika dzwonkiem. W końcu mu dziecko obudziła, fuknęła i, jako że zrobiło się szerzej, wyprzedziła. Jako, że szedłem właśnie w przeciwną stronę, to poważnie rozważałem przez sekundę może, wepchnięcie baby na jezdnię. Stwierdziłem jednak, że stare, głupie próchno już niczego się w życiu nie nauczy a ja uszkodzę bydle, a odpowiem jak za człowieka.
[/quote]
Jesteś nieuprzejmy i głupi. Masz się za to za wielkiego speca od ruchu rowerów i samochodów. A ja coś Ci powiem. Przepisy są dla tych którzy nie umieją korzystać z tego co maja dane. Obojętne czy to jest prawo czy prawo o ruchu drogowym czy jakiekolwiek inne. Rozsądny człowiek korzysta z mózgu przede wszystkim a potem z innego organu czy jest to noga do przyciskania gazu czy do pedałowania. Jeżdżę samochodem i rowerem. Często też chodzę na piechotkę. Oto moje spostrzeżenia: na ulicy jest bardzo niebezpiecznie dla rowerzystów ponieważ kierowcy nie liczą się z możliwością spotkania z rowerem. Tak to już jest. Sam to mam. Jadę samochodem i rozglądam się za samochodem a nie rowerem. Jeżeli jedzie rower - ma małe szanse na to że zostanie od razu dostrzeżony tak jak samochód. Psychologia i przyzwyczajenie. Ja, po paru wyprawach rowerowych po np. Al. Solidarności jeżdżę chodnikiem. Zwłaszcza tam. Miłe jest mi moje życie. Wolę mandat. Ale zaznaczam że przechodzę przez przejścia dla pieszych lub przejeżdżam z prędkością pieszego rozglądając się na boki. Pamiętam też że na chodniku pierwszeństwo ma pieszy. Polska to nie jest kraj dla rowerzystów. A ulicę zaanektowali siłą samochodziarze, często bezmózgowi.Rowerzyści zresztą też mają spore problemy z myśleniem ale maja mizerne argumenty. Czemu zlikwidowano wymóg posiadania karty rowerowej? Teraz przy takim natężeniu ruchu nie jest obowiązkowa?!!! To jest dziwne...
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1353346784' post='696052']
1. W Anglii czy Niemczech też nie wolno jeździć rowerem po chodnikach, tyle że tam przepis jest egzekwowany. Co do Holandii to się nie wypowiem - tam cały naród jeździ na rowerach bo i klimat mają łagodniejszy.
2. Po chodnikach w tym kraju jeżdżą masy kretynów i świętych krów i nikt im z tego powodu nic nie robi, ja na ich określenie używam zapożyczonego skądś terminu "rowerak". Bo "rowerak" to stan umysłu, rowerzysta... rozwiń
Avatar
odszkodowanie / 21 listopada 2012 o 13:42
0
http://www.pewne-odszkodowanie.pl/

tel. 507248365
Avatar
lakosta / 20 listopada 2012 o 17:48
0
to jakaś kolejna hiena żerująca na nieszczęsciu innych, z tego co pamietam kiedy niepojawi się jakaś notka o kolizjach to pojawia sie i ten magiczny post
Avatar
Ha... / 20 listopada 2012 o 13:31
0
[quote name='paulina' timestamp='1353407998' post='696512']
prosze o kontakt poszkodowaa byc moze bede mogła pomoc w kwestii finansowej 791-31-32-33
[/quote]

... a co pożyczysz jej na mandat...
Avatar
paulina / 20 listopada 2012 o 11:39
0
prosze o kontakt poszkodowaa byc moze bede mogła pomoc w kwestii finansowej 791-31-32-33
Avatar
Kierowca Bombowca / 20 listopada 2012 o 10:55
0
[quote name='deryk' timestamp='1353353947' post='696127']
Pieszego też mógł by wówczas potrącić, bo skrecając w prawo masz obowiązek ustąpic pieszym i rowerzystom, jeżeli jest tam śluza dla rowerów. Zastanawiam się, czy6 zatrzymujesz sie na czerwonym z zielona strzałką i przepuszczasz rowerzystów, którzy maja pierszeństwo i zielone mądralo ?
[/quote]
Ten z Audi skręcał chyba w lewo.
Jeżdżę rowerem od ponad 20, samochodem od prawie 20 lat.
Nie miałem jeszcze wypadku ze swojej winy, tak więc chyba jeżdżę dobrze.
Mylisz pojęcia - śluza dla rowerów to kawałek pasa ruchu, przed sygnalizatorem, zarezerwowany dla rowerzystów (i z tego co wiem na razie w Polsce wymalowano ich kilka na cały kraj). Przejazd dla rowerów to rzecz zupełnie inna i za każdym razem oznaczona stosownym znakiem, ostrzegającym zawczasu kierujących o możliwości pojawienia się przed maską rozpędzonego roweru.
Naucz się sam wpierw pojęć, nim starać się będziesz pouczać innych.

[quote name='robi' timestamp='1353355264' post='696134']
Jesteś nieuprzejmy i głupi. Masz się za to za wielkiego speca od ruchu rowerów i samochodów. A ja coś Ci powiem. Przepisy są dla tych którzy nie umieją korzystać z tego co maja dane. Obojętne czy to jest prawo czy prawo o ruchu drogowym czy jakiekolwiek inne. Rozsądny człowiek korzysta z mózgu przede wszystkim a potem z innego organu czy jest to noga do przyciskania gazu czy do pedałowania. Jeżdżę samochodem i rowerem. Często też chodzę na piechotkę. Oto moje spostrzeżenia: na ulicy jest bardzo niebezpiecznie dla rowerzystów ponieważ kierowcy nie liczą się z możliwością spotkania z rowerem. Tak to już jest. Sam to mam. Jadę samochodem i rozglądam się za samochodem a nie rowerem. Jeżeli jedzie rower - ma małe szanse na to że zostanie od razu dostrzeżony tak jak samochód. Psychologia i przyzwyczajenie. Ja, po paru wyprawach rowerowych po np. Al. Solidarności jeżdżę chodnikiem. Zwłaszcza tam. Miłe jest mi moje życie. Wolę mandat. Ale zaznaczam że przechodzę przez przejścia dla pieszych lub przejeżdżam z prędkością pieszego rozglądając się na boki. Pamiętam też że na chodniku pierwszeństwo ma pieszy. Polska to nie jest kraj dla rowerzystów. A ulicę zaanektowali siłą samochodziarze, często bezmózgowi.Rowerzyści zresztą też mają spore problemy z myśleniem ale maja mizerne argumenty. Czemu zlikwidowano wymóg posiadania karty rowerowej? Teraz przy takim natężeniu ruchu nie jest obowiązkowa?!!! To jest dziwne...
[/quote]

Piszesz na początku mądrze a potem głupio.
Czy ja jestem głupi i nieuprzejmy, czy Ty nie znasz przepisów i próbujesz się wymądrzać?
Piszesz, że jeździsz chodnikiem wzdłuż al. (bo to aleja a nie aleje) Solidarności. Bardzo mizerny argument. Typowe rowerackie usprawiedliwienie jeżdżenia chodnikiem.
Tyle, że zupełnie chybione.
Bo akurat wzdłuż al.Solidarności (a także Tysiąclecia i Unii Lubelskiej) wolno Tobie jechać, zgodnie z prawem o ruchu drogowym, chodnikiem.
Skoro tego akurat nie wiesz, to co ja się będę z Tobą o przepisy spierał?

A co do przywrócenia wymogu posiadania karty rowerowej - teraz z dowodem osobistym w kieszeni można nawet motorower prowadzić. A to już zaczyna brzmieć niebezpiecznie.
[quote name='deryk' timestamp='1353353947' post='696127']
Pieszego też mógł by wówczas potrącić, bo skrecając w prawo masz obowiązek ustąpic pieszym i rowerzystom, jeżeli jest tam śluza dla rowerów. Zastanawiam się, czy6 zatrzymujesz sie na czerwonym z zielona strzałką i przepuszczasz rowerzystów, którzy maja pierszeństwo i zielone mądralo ?
[/quote]
Ten z Audi skręcał chyba w lewo.
Jeżdżę rowerem od ponad 20, samochodem od prawie 20 lat.
Nie miałem jeszcze wypadku ze swojej winy, tak wię... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2012 o 08:55
0
@Paranoid, ten film to skrajny przypadek rowerzystów biorących udział w wyścigu.

@Jacek, zgodnie z nowelizacją PoRD z maja 2012r. rowerzysta może ciągnąć przyczepkę, w której mogą znajdować się dzieci. Ustawa: [url="http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110920530"]http://isap.sejm.gov...=WDU20110920530[/url]

[url="http://www.miastadlarowerow.pl/index_poradnik.php?dzial=3&kat=9&art=4&limit=0"]Jak jeździć? Zgodnie z przepisami (i zdrowym rozsądkiem). Kompedium wiedzy o przepisach[/url]
Avatar
ackit / 19 listopada 2012 o 23:12
0
rowerzysci nie są bez winy!!! jadą środkiem jezdi wzdłuż której jest ścieżka rowerowa i to zpierdziela środkiem jezdni w godzinach szczytu i nie mysli o innych!!!
Avatar
tutejszy / 19 listopada 2012 o 22:58
0
Nic nie usprawiedliwia rowerzystki.Dodam,że poza miastem zmorą jest jazda dwóch a nawet trzech rowerzystów obok siebie.Zajmują prawie całą szerokość drogi.Kto wymyśla tak durne przepisy???
Avatar
paranoid / 19 listopada 2012 o 21:28
0
W Londynie policja karze za przejazd rowerem na czerwonym świetle i wjeżdżaniu na chodnik rowerzystów najczęściej.Osoby bez kondycji , bojące się samochodów jeżdżą ścieżkami rowerowymi jest ich dużo i powstają ciągle nowe , kurierzy i osoby które maja dobra kondycje i jeżdżą szybko poruszają się drogami .A jak się jeździ po Lądku podaje linka
[media]http://www.youtube.com/watch?v=3hzR4AUIm1I[/media]
Avatar
robi / 19 listopada 2012 o 21:01
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1353346784' post='696052']
1. W Anglii czy Niemczech też nie wolno jeździć rowerem po chodnikach, tyle że tam przepis jest egzekwowany. Co do Holandii to się nie wypowiem - tam cały naród jeździ na rowerach bo i klimat mają łagodniejszy.
2. Po chodnikach w tym kraju jeżdżą masy kretynów i świętych krów i nikt im z tego powodu nic nie robi, ja na ich określenie używam zapożyczonego skądś terminu "rowerak". Bo "rowerak" to stan umysłu, rowerzysta zaś to przytomny uczestnik ruchu drogowego.
3. Póki dojeżdżałem jeszcze codziennie do pracy do centrum Lublina (po przeprowadzce bliżej już nie muszę dojeżdżać), ostre hamowanie przed "cudownym dzieckiem dwóch pedałów" z dużą prędkością wjeżdżającym na przejście dla pieszych, zdarzało mi się niemalże co tydzień (najczęściej zaś przy "murku" na Ewangelickiej, przy skręcie w lewo z Krakowskiego, bo jak badylarze dowożą rano towar, to nic zza ich dostawczaków nie widać i pędzącego roweraka zauważa się w ostatniej chwili).
4. Akurat tamto Audi było na lubelskich numerach, wiem, bo akurat tamtędy przechodziłem, gdy biednego kierowcę policja właśnie spisywała. Ciekawy jestem, czy odzyska pieniądze za uszkodzone elementy auta. Jak trafił na gołodupną studentkę z Bździnowa Górnego, to już może przestać mieć jakąkolwiek nadzieję na to.

Podsumowując: miejsce roweru jest na jezdni lub drodze dla rowerów, sam, od wielu lat, jeżdżę tak rowerem jak i samochodem i nigdy by mi nie przyszło na myśl wjeżdżać czy to jednym, czy drugim na chodnik. Azjatyckie zbydlęcenie roweraków pozwala im być ponad prawem, bo (najczęstsze wytłumaczenie) "oni boją się jeździć po jezdni". To sobie, palancie, bilet miesięczny kup i MPK dojeżdżaj, jak się ruchu ulicznego boisz! Ostatnio byłem świadkiem niesamowicie pociesznej sceny - wąskim chodnikiem, przy niezbyt ruchliwej ulicy, szedł sobie ojciec z wózkiem, w wózku pociecha... za nim jedzie pani rowerak, w wieku balzakowskim już i co i rusz goni młodego tatę z chodnika dzwonkiem. W końcu mu dziecko obudziła, fuknęła i, jako że zrobiło się szerzej, wyprzedziła. Jako, że szedłem właśnie w przeciwną stronę, to poważnie rozważałem przez sekundę może, wepchnięcie baby na jezdnię. Stwierdziłem jednak, że stare, głupie próchno już niczego się w życiu nie nauczy a ja uszkodzę bydle, a odpowiem jak za człowieka.
[/quote]
Jesteś nieuprzejmy i głupi. Masz się za to za wielkiego speca od ruchu rowerów i samochodów. A ja coś Ci powiem. Przepisy są dla tych którzy nie umieją korzystać z tego co maja dane. Obojętne czy to jest prawo czy prawo o ruchu drogowym czy jakiekolwiek inne. Rozsądny człowiek korzysta z mózgu przede wszystkim a potem z innego organu czy jest to noga do przyciskania gazu czy do pedałowania. Jeżdżę samochodem i rowerem. Często też chodzę na piechotkę. Oto moje spostrzeżenia: na ulicy jest bardzo niebezpiecznie dla rowerzystów ponieważ kierowcy nie liczą się z możliwością spotkania z rowerem. Tak to już jest. Sam to mam. Jadę samochodem i rozglądam się za samochodem a nie rowerem. Jeżeli jedzie rower - ma małe szanse na to że zostanie od razu dostrzeżony tak jak samochód. Psychologia i przyzwyczajenie. Ja, po paru wyprawach rowerowych po np. Al. Solidarności jeżdżę chodnikiem. Zwłaszcza tam. Miłe jest mi moje życie. Wolę mandat. Ale zaznaczam że przechodzę przez przejścia dla pieszych lub przejeżdżam z prędkością pieszego rozglądając się na boki. Pamiętam też że na chodniku pierwszeństwo ma pieszy. Polska to nie jest kraj dla rowerzystów. A ulicę zaanektowali siłą samochodziarze, często bezmózgowi.Rowerzyści zresztą też mają spore problemy z myśleniem ale maja mizerne argumenty. Czemu zlikwidowano wymóg posiadania karty rowerowej? Teraz przy takim natężeniu ruchu nie jest obowiązkowa?!!! To jest dziwne...
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1353346784' post='696052']
1. W Anglii czy Niemczech też nie wolno jeździć rowerem po chodnikach, tyle że tam przepis jest egzekwowany. Co do Holandii to się nie wypowiem - tam cały naród jeździ na rowerach bo i klimat mają łagodniejszy.
2. Po chodnikach w tym kraju jeżdżą masy kretynów i świętych krów i nikt im z tego powodu nic nie robi, ja na ich określenie używam zapożyczonego skądś terminu "rowerak". Bo "rowerak" to stan umysłu, rowerzysta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 18 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 13

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 28 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!