Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2019 r.
21:27

Lublin: Ruszyła budowa peronu na nowym przystanku kolejowym. W lipcu utrudnienia na ul. Diamentowej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 12 A A
Wtorkowe prace zaczęły się od przeciągania podziemnych instalacji, a na miejscu czekają betonowe prefabrykaty, elementy przyszłego peronu.<br />
<br />
Wtorkowe prace zaczęły się od przeciągania podziemnych instalacji, a na miejscu czekają betonowe prefabrykaty, elementy przyszłego peronu.

(fot. Dominik Smaga)

Zaczęła się budowa peronu na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachód w ciągu odnawianej linii do Warszawy. Pociągi mają tutaj wrócić pod koniec września. Tymczasem już w lipcu kolejarze zafundują lubelskim kierowcom dość duże utrudnienia w ruchu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ruch pociągów z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin do Warszawy ma być wznowiony początkowo tylko po jednym torze. Samego toru na razie nie ma, ale kolej zapewnia, że zdąży go odbudować.

– Przywrócenie ruchu pociągów z Lublina do stolicy planowane jest na koniec września – deklaruje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która zarządza krajową siecią torów. Na jej zlecenie prowadzona jest przebudowa linii z Lublina do Warszawy, mocno opóźniona w woj. lubelskim z powodu rezygnacji poprzedniego wykonawcy, włoskiej firmy Astaldi. Nowi wykonawcy pracują od kwietnia. – Odcinek Lublin-Dęblin przygotowywany jest do ułożenia pierwszego z dwóch nowych torów.

Powstają nowe perony

– Na koniec września między Dęblinem a Lublinem będzie gotowych 19 nowych peronów. Przewidziano wyposażenie w nowe ławki, wiaty, informację pasażerską i udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – wylicza Siemieniec.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych jest nowy przystanek Lublin Zachód powstający na wysokości dzielnicy Czuby. Tutaj gotowa jest już betonowa konstrukcja tunelu. Nad nim mają powstać tory oraz wyspowy peron.

Podobne budowy trwają nie tylko tutaj. – Prace postępują przy nowych peronach na 17 stacjach i przystankach. Stawiane są ścianki peronowe w Lublinie, Zarzece, Puławach, Klementowicach, Sadurkach, Motyczu, Miłocinie. Nowe przejścia podziemne są budowane w Lublinie, Puławach, Nałęczowie i Motyczu. W kolejnym etapie będą zainstalowane windy – informuje rzecznik. – Na przystankach Gołąb, Puławy Azoty, Puławy Miasto, Pożóg, Łopatki, Czesławice, Motycz Leśny, Stasin Polny układane jest odwodnienie oraz powstaje kanalizacja teletechniczna.

Będą utrudnienia w ruchu

W Lublinie trzeba się przygotować na utrudnienia w ruchu związane z przebudową wiaduktu, którym biegną tory nad ul. Diamentową. Teraz wzmacniane są tu przyczółki oraz podpory, ale to dopiero wstęp do poważniejszych robót.

– W pierwszej połowie lipca ruszy montaż nowej konstrukcji – zapowiada rzecznik kolejowej spółki.

Prace przy wiadukcie będą dość uciążliwe dla kierowców, bo ul. Diamentowa to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście, a dla Wrotkowa jest główną drogą do centrum. – Obecnie uzgadniamy z miastem tymczasową organizację ruchu.

– Naszym warunkiem jest zachowanie ciągłości przejazdu w obu kierunkach przez cały okres prowadzenia prac. Chodzi o utrzymanie go na obu pasach obu jezdni najdłużej jak będzie to możliwe – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dodaje, że miasto jest skłonne zgodzić się na większe utrudnienia tylko w okresie największego nasilenia robót. – W tym do zorganizowania ruchu na jednej jezdni, po jednym pasie w każdym kierunku.

Autobusy i trolejbusy nie powinny trafić na objazdy. – Organizacja ruchu nie będzie skutkowała zmianą tras komunikacji miejskiej – uspokaja Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Zajmą też inną ważną ulicę

Nieuniknione są nie tylko utrudnienia planowane na Diamentowej. Kolejarze mają też przebudować swój wiadukt nad Drogą Męczenników Majdanka. Na razie nie podają dokładnego terminu rozpoczęcia tych prac. – Planowane są w połowie lipca – stwierdza Siemieniec.

(fot. Dominik Smaga)
(fot. Dominik Smaga)
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 21:46
+29
Dramat. Mam dość. Od 2 lat ciągle coś dłubią na Diamentowej. Miasto, PKP a teraz jeszcze wodociągi. Dajcie żyć. Samochodem ciężko, MPK stoi w korkach, a rowerem też slalomem.
Avatar
Figa / 26 czerwca 2019 o 06:03
+23
"Przywrócenie ruchu pociągów z Lublina do stolicy planowane jest na koniec września"...i ja im wierzę...ale nie podali którego roku...
Avatar
Janek Kos / 26 czerwca 2019 o 00:09
+22
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowiedzialnych za ten syf powinno się powywieszać w dyby na Pl. Litewskim, tak, aby każdy kto chce mógł ich mokrymi rózgami po gołych dupach wychłostać.
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowie... rozwiń
Avatar
szwagier / 26 czerwca 2019 o 06:01
+18
pod koniec września mają jeździć pociągi do Warszawy???????...żarcik prowadzącego...
Avatar
bolek / 25 czerwca 2019 o 21:59
+17
te tory to beda gotowe ale za rok
Avatar
Oso / 25 czerwca 2019 o 22:35
+13
Dziennik klepie wciąż i wciąż te same terminy. To już nie jest dziennikarstwo tylko przepisywanie do gazetki oficjalnych komunikatów. W kółko bzdety. Albo o faciu, który robi sobie wycieczkę i zbiera piniendze (bo samemu rączki nie przyłoży do jakiejś pracy). Albo o ekspresówce, bez jakiejkolwiek analizy tego co pisało się wcześniej. Albo jak młyn wodę mielecie ciągle o wrześniu. We wrześniu się nie uda i DW napisze, że opierał się na komunikatach. Czyli???? Czyli zamiast zasięgnąć języka. Przedstawić opinie przedrukowuje ciągle i ciągle ten sam tekst z PLK.
Avatar
bryndzel / 26 czerwca 2019 o 09:14
+9
Jak rozumiem, prace na Diamentowej są prowadzone wielotorowo i obejmują po pierwsze przygotowanie terenu i podstaw, a po drugie przygotowanie samego wiaduktu z prefabrykatów? Wiadukt zostanie przygotowany wcześniej i dostarczony na budowę w momencie gdy będzie potrzebny, a następnie za pomocą ciężkiego sprzętu osadzony na miejscu, po czym ruch zostanie od razu uruchomiony, prawda? Na pewno nie będzie tak, że banda najemnych szoszonów będzie wylewała go na miejscu betonem z taczek, prawda?
Avatar
:D / 26 czerwca 2019 o 08:43
+9
nieudacznictwo w prowadzeniu jakichkolwiek inwestycji przez PKP swietnie pokazuje jak funkcjonują wielkie korporacje zarządzane przez Maliniaków z nadania politycznego...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 21:34
+6
Ja tam mieszkam i ten beton mi już do mieszkania włazi, zabudowalem balkon a i tak ciagly halas, kurz, spaliny. Lesze juz byly okoliczne pijaczyny
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:54
+5
Szanowny Panie Redaktorze! Przystanek będzie nosił nazwę "Lublin Zachodni".
Avatar
Koziołkowo City / 9 lipca 2019 o 00:15
-5
Jak to kufa jest, w tym POmatoukowie??? Najpierw wywalili pieniądze z budżetu miasta i zrobili reprezentacyjną, szeroką na 4 metry, ścieżkę rowerową przy ul. Jana Pawła II, teraz wszystko zerwali i pchają jakieś rury i kable POd ziemię. Potem znowu będą betonować i robić PO raz drugi ścieżkę rowerową. I znowu będzie kosztować to masę pieniędzy. Ale prezydent Owad ma wprawę zadłużania miasta - największy dług w Polsce. Tylko kto za to zapłaci - nasze wnuki i prawnuki będą spłacać długi po tych POpapranych POmysłodawcach takiego POrządku inwestycyjnego???
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 22:13
+4
zdjęcie: piesek obwąc***ący a może i obsikujący betonowe elementy bezcenne, panie redaktorze Lublin Zachodni nie Zachód szkoda to zachodu na pana wypłatę za ten artykuł. we wrześniu? a stawiam dolary przeciw orzechom, że nie ma mocnych, perony w odbudowie, kluczowego wiaduktu brak, torów i trakcji brak z czym do ludzi teoretycy z polskich linii kolejowych podspółeczki spółki córki od matki spółki zwanej pkp czyli poczekaj kiedyś przyjedzie albo posiedź człowieku pogadamy bo czasu na czekanie mnóstwo mamy. odnośnie ulicy Diamentowej jest takie polskie powiedzenie jak kładą świeży asfalt to będą ryć, żeby pod nim kable lub rury ułożyć, takie są odwieczne polskie prawa budowlańców.
zdjęcie: piesek obwąc***ący a może i obsikujący betonowe elementy bezcenne, panie redaktorze Lublin Zachodni nie Zachód szkoda to zachodu na pana wypłatę za ten artykuł. we wrześniu? a stawiam dolary przeciw orzechom, że nie ma mocnych, perony w odbudowie, kluczowego wiaduktu brak, torów i trakcji brak z czym do ludzi teoretycy z polskich linii kolejowych podspółeczki spółki córki od matki spółki zwanej pkp czyli poczekaj kiedyś przyjedzie albo posiedź człowieku pogadamy bo czasu na czekanie mnóstwo mamy. odnośnie ulicy Diamentowej jest taki... rozwiń
Avatar
bryndzel / 26 czerwca 2019 o 09:14
+9
Jak rozumiem, prace na Diamentowej są prowadzone wielotorowo i obejmują po pierwsze przygotowanie terenu i podstaw, a po drugie przygotowanie samego wiaduktu z prefabrykatów? Wiadukt zostanie przygotowany wcześniej i dostarczony na budowę w momencie gdy będzie potrzebny, a następnie za pomocą ciężkiego sprzętu osadzony na miejscu, po czym ruch zostanie od razu uruchomiony, prawda? Na pewno nie będzie tak, że banda najemnych szoszonów będzie wylewała go na miejscu betonem z taczek, prawda?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:54
+5
Szanowny Panie Redaktorze! Przystanek będzie nosił nazwę "Lublin Zachodni".
Avatar
:D / 26 czerwca 2019 o 08:43
+9
nieudacznictwo w prowadzeniu jakichkolwiek inwestycji przez PKP swietnie pokazuje jak funkcjonują wielkie korporacje zarządzane przez Maliniaków z nadania politycznego...
Avatar
Figa / 26 czerwca 2019 o 06:03
+23
"Przywrócenie ruchu pociągów z Lublina do stolicy planowane jest na koniec września"...i ja im wierzę...ale nie podali którego roku...
Avatar
szwagier / 26 czerwca 2019 o 06:01
+18
pod koniec września mają jeździć pociągi do Warszawy???????...żarcik prowadzącego...
Avatar
Janek Kos / 26 czerwca 2019 o 00:09
+22
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowiedzialnych za ten syf powinno się powywieszać w dyby na Pl. Litewskim, tak, aby każdy kto chce mógł ich mokrymi rózgami po gołych dupach wychłostać.
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowie... rozwiń
Avatar
Oso / 25 czerwca 2019 o 22:35
+13
Dziennik klepie wciąż i wciąż te same terminy. To już nie jest dziennikarstwo tylko przepisywanie do gazetki oficjalnych komunikatów. W kółko bzdety. Albo o faciu, który robi sobie wycieczkę i zbiera piniendze (bo samemu rączki nie przyłoży do jakiejś pracy). Albo o ekspresówce, bez jakiejkolwiek analizy tego co pisało się wcześniej. Albo jak młyn wodę mielecie ciągle o wrześniu. We wrześniu się nie uda i DW napisze, że opierał się na komunikatach. Czyli???? Czyli zamiast zasięgnąć języka. Przedstawić opinie przedrukowuje ciągle i ciągle ten sam tekst z PLK.
Avatar
bolek / 25 czerwca 2019 o 21:59
+17
te tory to beda gotowe ale za rok
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 26 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!