Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2019 r.
21:27

Lublin: Ruszyła budowa peronu na nowym przystanku kolejowym. W lipcu utrudnienia na ul. Diamentowej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 12 A A
Wtorkowe prace zaczęły się od przeciągania podziemnych instalacji, a na miejscu czekają betonowe prefabrykaty, elementy przyszłego peronu.<br />
<br />
Wtorkowe prace zaczęły się od przeciągania podziemnych instalacji, a na miejscu czekają betonowe prefabrykaty, elementy przyszłego peronu.

(fot. Dominik Smaga)

Zaczęła się budowa peronu na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachód w ciągu odnawianej linii do Warszawy. Pociągi mają tutaj wrócić pod koniec września. Tymczasem już w lipcu kolejarze zafundują lubelskim kierowcom dość duże utrudnienia w ruchu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ruch pociągów z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin do Warszawy ma być wznowiony początkowo tylko po jednym torze. Samego toru na razie nie ma, ale kolej zapewnia, że zdąży go odbudować.

– Przywrócenie ruchu pociągów z Lublina do stolicy planowane jest na koniec września – deklaruje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która zarządza krajową siecią torów. Na jej zlecenie prowadzona jest przebudowa linii z Lublina do Warszawy, mocno opóźniona w woj. lubelskim z powodu rezygnacji poprzedniego wykonawcy, włoskiej firmy Astaldi. Nowi wykonawcy pracują od kwietnia. – Odcinek Lublin-Dęblin przygotowywany jest do ułożenia pierwszego z dwóch nowych torów.

Powstają nowe perony

– Na koniec września między Dęblinem a Lublinem będzie gotowych 19 nowych peronów. Przewidziano wyposażenie w nowe ławki, wiaty, informację pasażerską i udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – wylicza Siemieniec.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych jest nowy przystanek Lublin Zachód powstający na wysokości dzielnicy Czuby. Tutaj gotowa jest już betonowa konstrukcja tunelu. Nad nim mają powstać tory oraz wyspowy peron.

Podobne budowy trwają nie tylko tutaj. – Prace postępują przy nowych peronach na 17 stacjach i przystankach. Stawiane są ścianki peronowe w Lublinie, Zarzece, Puławach, Klementowicach, Sadurkach, Motyczu, Miłocinie. Nowe przejścia podziemne są budowane w Lublinie, Puławach, Nałęczowie i Motyczu. W kolejnym etapie będą zainstalowane windy – informuje rzecznik. – Na przystankach Gołąb, Puławy Azoty, Puławy Miasto, Pożóg, Łopatki, Czesławice, Motycz Leśny, Stasin Polny układane jest odwodnienie oraz powstaje kanalizacja teletechniczna.

Będą utrudnienia w ruchu

W Lublinie trzeba się przygotować na utrudnienia w ruchu związane z przebudową wiaduktu, którym biegną tory nad ul. Diamentową. Teraz wzmacniane są tu przyczółki oraz podpory, ale to dopiero wstęp do poważniejszych robót.

– W pierwszej połowie lipca ruszy montaż nowej konstrukcji – zapowiada rzecznik kolejowej spółki.

Prace przy wiadukcie będą dość uciążliwe dla kierowców, bo ul. Diamentowa to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście, a dla Wrotkowa jest główną drogą do centrum. – Obecnie uzgadniamy z miastem tymczasową organizację ruchu.

– Naszym warunkiem jest zachowanie ciągłości przejazdu w obu kierunkach przez cały okres prowadzenia prac. Chodzi o utrzymanie go na obu pasach obu jezdni najdłużej jak będzie to możliwe – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dodaje, że miasto jest skłonne zgodzić się na większe utrudnienia tylko w okresie największego nasilenia robót. – W tym do zorganizowania ruchu na jednej jezdni, po jednym pasie w każdym kierunku.

Autobusy i trolejbusy nie powinny trafić na objazdy. – Organizacja ruchu nie będzie skutkowała zmianą tras komunikacji miejskiej – uspokaja Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Zajmą też inną ważną ulicę

Nieuniknione są nie tylko utrudnienia planowane na Diamentowej. Kolejarze mają też przebudować swój wiadukt nad Drogą Męczenników Majdanka. Na razie nie podają dokładnego terminu rozpoczęcia tych prac. – Planowane są w połowie lipca – stwierdza Siemieniec.

(fot. Dominik Smaga)
(fot. Dominik Smaga)
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 21:46
+29
Dramat. Mam dość. Od 2 lat ciągle coś dłubią na Diamentowej. Miasto, PKP a teraz jeszcze wodociągi. Dajcie żyć. Samochodem ciężko, MPK stoi w korkach, a rowerem też slalomem.
Avatar
Figa / 26 czerwca 2019 o 06:03
+23
"Przywrócenie ruchu pociągów z Lublina do stolicy planowane jest na koniec września"...i ja im wierzę...ale nie podali którego roku...
Avatar
Janek Kos / 26 czerwca 2019 o 00:09
+22
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowiedzialnych za ten syf powinno się powywieszać w dyby na Pl. Litewskim, tak, aby każdy kto chce mógł ich mokrymi rózgami po gołych dupach wychłostać.
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowie... rozwiń
Avatar
szwagier / 26 czerwca 2019 o 06:01
+18
pod koniec września mają jeździć pociągi do Warszawy???????...żarcik prowadzącego...
Avatar
bolek / 25 czerwca 2019 o 21:59
+17
te tory to beda gotowe ale za rok
Avatar
Oso / 25 czerwca 2019 o 22:35
+13
Dziennik klepie wciąż i wciąż te same terminy. To już nie jest dziennikarstwo tylko przepisywanie do gazetki oficjalnych komunikatów. W kółko bzdety. Albo o faciu, który robi sobie wycieczkę i zbiera piniendze (bo samemu rączki nie przyłoży do jakiejś pracy). Albo o ekspresówce, bez jakiejkolwiek analizy tego co pisało się wcześniej. Albo jak młyn wodę mielecie ciągle o wrześniu. We wrześniu się nie uda i DW napisze, że opierał się na komunikatach. Czyli???? Czyli zamiast zasięgnąć języka. Przedstawić opinie przedrukowuje ciągle i ciągle ten sam tekst z PLK.
Avatar
bryndzel / 26 czerwca 2019 o 09:14
+9
Jak rozumiem, prace na Diamentowej są prowadzone wielotorowo i obejmują po pierwsze przygotowanie terenu i podstaw, a po drugie przygotowanie samego wiaduktu z prefabrykatów? Wiadukt zostanie przygotowany wcześniej i dostarczony na budowę w momencie gdy będzie potrzebny, a następnie za pomocą ciężkiego sprzętu osadzony na miejscu, po czym ruch zostanie od razu uruchomiony, prawda? Na pewno nie będzie tak, że banda najemnych szoszonów będzie wylewała go na miejscu betonem z taczek, prawda?
Avatar
:D / 26 czerwca 2019 o 08:43
+9
nieudacznictwo w prowadzeniu jakichkolwiek inwestycji przez PKP swietnie pokazuje jak funkcjonują wielkie korporacje zarządzane przez Maliniaków z nadania politycznego...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 21:34
+6
Ja tam mieszkam i ten beton mi już do mieszkania włazi, zabudowalem balkon a i tak ciagly halas, kurz, spaliny. Lesze juz byly okoliczne pijaczyny
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:54
+5
Szanowny Panie Redaktorze! Przystanek będzie nosił nazwę "Lublin Zachodni".
Avatar
Koziołkowo City / 9 lipca 2019 o 00:15
-5
Jak to kufa jest, w tym POmatoukowie??? Najpierw wywalili pieniądze z budżetu miasta i zrobili reprezentacyjną, szeroką na 4 metry, ścieżkę rowerową przy ul. Jana Pawła II, teraz wszystko zerwali i pchają jakieś rury i kable POd ziemię. Potem znowu będą betonować i robić PO raz drugi ścieżkę rowerową. I znowu będzie kosztować to masę pieniędzy. Ale prezydent Owad ma wprawę zadłużania miasta - największy dług w Polsce. Tylko kto za to zapłaci - nasze wnuki i prawnuki będą spłacać długi po tych POpapranych POmysłodawcach takiego POrządku inwestycyjnego???
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 22:13
+4
zdjęcie: piesek obwąc***ący a może i obsikujący betonowe elementy bezcenne, panie redaktorze Lublin Zachodni nie Zachód szkoda to zachodu na pana wypłatę za ten artykuł. we wrześniu? a stawiam dolary przeciw orzechom, że nie ma mocnych, perony w odbudowie, kluczowego wiaduktu brak, torów i trakcji brak z czym do ludzi teoretycy z polskich linii kolejowych podspółeczki spółki córki od matki spółki zwanej pkp czyli poczekaj kiedyś przyjedzie albo posiedź człowieku pogadamy bo czasu na czekanie mnóstwo mamy. odnośnie ulicy Diamentowej jest takie polskie powiedzenie jak kładą świeży asfalt to będą ryć, żeby pod nim kable lub rury ułożyć, takie są odwieczne polskie prawa budowlańców.
zdjęcie: piesek obwąc***ący a może i obsikujący betonowe elementy bezcenne, panie redaktorze Lublin Zachodni nie Zachód szkoda to zachodu na pana wypłatę za ten artykuł. we wrześniu? a stawiam dolary przeciw orzechom, że nie ma mocnych, perony w odbudowie, kluczowego wiaduktu brak, torów i trakcji brak z czym do ludzi teoretycy z polskich linii kolejowych podspółeczki spółki córki od matki spółki zwanej pkp czyli poczekaj kiedyś przyjedzie albo posiedź człowieku pogadamy bo czasu na czekanie mnóstwo mamy. odnośnie ulicy Diamentowej jest taki... rozwiń
Avatar
bryndzel / 26 czerwca 2019 o 09:14
+9
Jak rozumiem, prace na Diamentowej są prowadzone wielotorowo i obejmują po pierwsze przygotowanie terenu i podstaw, a po drugie przygotowanie samego wiaduktu z prefabrykatów? Wiadukt zostanie przygotowany wcześniej i dostarczony na budowę w momencie gdy będzie potrzebny, a następnie za pomocą ciężkiego sprzętu osadzony na miejscu, po czym ruch zostanie od razu uruchomiony, prawda? Na pewno nie będzie tak, że banda najemnych szoszonów będzie wylewała go na miejscu betonem z taczek, prawda?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:54
+5
Szanowny Panie Redaktorze! Przystanek będzie nosił nazwę "Lublin Zachodni".
Avatar
:D / 26 czerwca 2019 o 08:43
+9
nieudacznictwo w prowadzeniu jakichkolwiek inwestycji przez PKP swietnie pokazuje jak funkcjonują wielkie korporacje zarządzane przez Maliniaków z nadania politycznego...
Avatar
Figa / 26 czerwca 2019 o 06:03
+23
"Przywrócenie ruchu pociągów z Lublina do stolicy planowane jest na koniec września"...i ja im wierzę...ale nie podali którego roku...
Avatar
szwagier / 26 czerwca 2019 o 06:01
+18
pod koniec września mają jeździć pociągi do Warszawy???????...żarcik prowadzącego...
Avatar
Janek Kos / 26 czerwca 2019 o 00:09
+22
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowiedzialnych za ten syf powinno się powywieszać w dyby na Pl. Litewskim, tak, aby każdy kto chce mógł ich mokrymi rózgami po gołych dupach wychłostać.
trzeba było zrobić wiadukt nad torami- he he, a tak, wiadukt drogowy oddany, a my dalej w korkach na diamentowej. Tory oddane do końca września? tylko którego roku- 2021? Ile jeszcze czasu można "grzebać w g" w tym miejscu? Były zwężenia na Diamentowej przez budowę skrzyżowania z Krochmalną to tzreba było jednocześnie robić rury ciepłownicze- i tak korek i tak, ale nie, mistrzowie wymyślili, że dopiero po oddaniu trasy. To zapewne kara dla dzielnicy za upierdliwego radnego z PiSu mieszkajacego na oś. Nałkowskich. Urzędasów odpowie... rozwiń
Avatar
Oso / 25 czerwca 2019 o 22:35
+13
Dziennik klepie wciąż i wciąż te same terminy. To już nie jest dziennikarstwo tylko przepisywanie do gazetki oficjalnych komunikatów. W kółko bzdety. Albo o faciu, który robi sobie wycieczkę i zbiera piniendze (bo samemu rączki nie przyłoży do jakiejś pracy). Albo o ekspresówce, bez jakiejkolwiek analizy tego co pisało się wcześniej. Albo jak młyn wodę mielecie ciągle o wrześniu. We wrześniu się nie uda i DW napisze, że opierał się na komunikatach. Czyli???? Czyli zamiast zasięgnąć języka. Przedstawić opinie przedrukowuje ciągle i ciągle ten sam tekst z PLK.
Avatar
bolek / 25 czerwca 2019 o 21:59
+17
te tory to beda gotowe ale za rok
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 0 0

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 7 4

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 0

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 2 7

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 2

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 2 4

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 8 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

PO nie pójdzie z SLD do wyborów. "Grzegorz Schetyna abdykował z funkcji lidera opozycji"
film

PO nie pójdzie z SLD do wyborów. "Grzegorz Schetyna abdykował z funkcji lidera opozycji" 0 11

– Grzegorz Schetyna abdykował z pozycji lidera opozycji – stwierdził szef SLD Włodzimierz Czarzasty, uzasadniając, dlaczego jego formacja opuszcza Koalicję Obywatelską i decyduje się na samodzielny start w wyborach, w ramach bloku lewicowego.

Młody wokalista z Puław oczarował włoską publiczność

Młody wokalista z Puław oczarował włoską publiczność 0 0

Jakub Rogala, młody wokalista z puławskiego Domu Chemika wrócił z dwoma nagrodami z Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana”. Zdobył drugie miejsce w kategorii solistów do lat 13 oraz nagrodę publiczności.

Zderzenie dwóch szybowców w powietrzu. Pilot wyskoczył ze spadochronem [zdjęcia]
galeria

Zderzenie dwóch szybowców w powietrzu. Pilot wyskoczył ze spadochronem [zdjęcia] 6 7

W okolicach lotniska w Radawcu zderzyły się dwa szybowce. Pilot jednego z nich zdołał bezpiecznie wylądować. Pilotka drugiego szybowca wyskoczyła na spadochronie.

Przez pomyłkę dostał pieniądze za koncert i ich nie oddał. Znany tenor zaskakująco się tłumaczy
galeria

Przez pomyłkę dostał pieniądze za koncert i ich nie oddał. Znany tenor zaskakująco się tłumaczy 10 13

– To wcale nie omyłkowo przelana kwota, tylko zwrot kosztów transportu za mój koncert w Białej Podlaskiej – wyjaśniał na czwartkowej rozprawie w bialskim Sądzie Rejonowym znany tenor Marek T. Prokuratura oskarża go o przywłaszczenie 4555 zł, w wyniku czego stratę poniosło Bialskie Centrum Kultury.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.