Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2012 r.
15:46
Edytuj ten wpis

Lublin: Sanepid zamknął zakład fryzjerski w Leclercu

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 10 A A

Brak sterylizacji narzędzi i bałagan – to główne nieprawidłowości, jakie stwierdzili inspektorzy sanitarni w salonie fryzjerskim "Łaniewscy” w centrum handlowym E. Leclerc przy ul. Turystycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek inspektorzy skontrolowali trzy lubelskie zakłady fryzjerskie. Skarżyli się na nie klienci. Jak się okazało, mieli rację. – Zarzuty potwierdziły się znacznej mierze lub zupełnie – mówi Grażyna Fijałkowska, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Podczas tych kontroli inspektorzy nałożyli siedem mandatów, w sumie na 1400 zł. W przypadku salonu "Łaniewscy” w centrum handlowym przy ul. Turystycznej, nie skończyło się na karze finansowej. – Zakład został unieruchomiony, ponieważ usterek było za dużo, żeby mógł dalej funkcjonować – wyjaśnia Fijałkowska.

Jakie nieprawidłowości znaleźli inspektorzy w tym salonie? – Brak sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku – mówi Fijałkowska. – Chodzi głównie o te, które mają bezpośredni kontakt ze skórą człowieka, a jednocześnie mogą ją uszkodzić.

W zamkniętym salonie panował bałagan. Na podłodze leżały ścięte włosy, a oprócz tego brakowało dokumentacji do celów sanitarno epidemiologicznych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wystraszona / 21 lipca 2012 o 21:05
0
Chyba przestanę chodzić do fryzjera, mam paranoje,boje się że fryzjerzy nie bęą chcieli mnie obcinąc żeby na podłodze, nie było włosów, a jak już to do gołej skóry, bardziej sterylnie....ludzie ratunku pomóżcie.Macie jakąś radę?
Avatar
miki / 11 stycznia 2012 o 09:13
0
[quote name='była klientka' timestamp='1326215743' post='582020']
Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem, Obserwatorze !Kiedyś miałam tam swoją fryzjerkę która była bardzo dobra w tym co robi, na szczęście odeszła do innego salonu a ja wraz z nią zrezygnowałam z "Łaniewskich".
[/quote]
A gdzie odeszła jaki zakład?
Avatar
rr / 11 stycznia 2012 o 08:11
0
A w którym zakładzie fryzjerskim jest czyszczenie narzędzi? Fajnie gdyby sie takie zaklady same tym reklamowały. Praktyką jest wyciąganie narzędzi z pojemników z brudnymi narzędziami..
Avatar
kosa / 11 stycznia 2012 o 00:43
0
pójdą tam buraki z łycznej
Avatar
kurdybanek / 11 stycznia 2012 o 00:34
0
[quote name='Obserwator' timestamp='1326214077' post='582005']
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[/quote]

Obserwatorze, Twojej wypowiedzi nie da się nijak zrozumieć!

Nareszcie SANEPID dostrzegł problem, którego dłużej nie można tolerować. Sam doświadczyłem negatywnych skutków niechlujstwa w zakładzie fryzjerskim i w konsekwencji uciążliwej kuracji skóry głowy. Nie życzę tego nikomu.
Na podstawie własnego doświadczenia twierdzę, że do wyjątków należą zakłady, w których przestrzega się przepisów sanitarnych, głównie w zakresie dezynfekowania narzędzi i stosowania jednorazowych ochron przed włosami i czym tam jeszcze?

Takie kontrole są w naszym, klientów interesie. Niech zatem SANEPID ich nie zaniedbuje, bo wydaje się, że trafił na niezły trop.
[quote name='Obserwator' timestamp='1326214077' post='582005']
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[/quote]

Obserwatorze, Twojej wypowiedzi nie da się nijak zrozumieć!

Nareszcie SANEPID dostrzegł problem, którego dłużej nie można tolerować. Sam doświadczyłem negatywnych skutków niechlujstwa w zakładzie fryzjerskim i w konsekwencji uciążliwej kuracji ... rozwiń
Avatar
marek / 10 stycznia 2012 o 18:16
0
Delikatesy Społem ul. Narutowicza (obok Granicznej). Na stoisku wędliniarskim pani zaklada foliowa rekawiczke na dłoń aby wziąc wędline, jednak do pprzyjmowania pieniędzy i wydawania jej nie zdejmuje. Jak to zobaczyłem myslalem że zarzygam pół lady chłodniczej. Amen
Avatar
była klientka / 10 stycznia 2012 o 18:15
0
[quote name='Obserwator' timestamp='1326214077' post='582005']
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[/quote]
Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem, Obserwatorze !Kiedyś miałam tam swoją fryzjerkę która była bardzo dobra w tym co robi, na szczęście odeszła do innego salonu a ja wraz z nią zrezygnowałam z "Łaniewskich".
Avatar
Obserwator / 10 stycznia 2012 o 17:47
0
[quote name='była kilentka' timestamp='1326210438' post='581989']
Bardzo dobrze że zamknęli! Już dawno powinni to zrobić. W innych salonach są ręczniki jednorazowe, a tam - jakieś brudne, poplamione. Jeden ręcznik dla kilku klientów. Co do włosów na podłodze to zmiatane były tylko tu i ówdzie. Nożyczki jak spadną na podłogę w NORMALNYM salonie to fryzjer wymienia na je czyste, a nie płucze w wodzie i dalej używa - jak to w w/w salonie w Leclercu. Niech właściciel naprawi te "usterki" bo na zdolności personelu nigdy nie narzekałam. Ale fryzjera zmieniłam z przyczyn podanych w artykule.
[/quote]
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[quote name='była kilentka' timestamp='1326210438' post='581989']
Bardzo dobrze że zamknęli! Już dawno powinni to zrobić. W innych salonach są ręczniki jednorazowe, a tam - jakieś brudne, poplamione. Jeden ręcznik dla kilku klientów. Co do włosów na podłodze to zmiatane były tylko tu i ówdzie. Nożyczki jak spadną na podłogę w NORMALNYM salonie to fryzjer wymienia na je czyste, a nie płucze w wodzie i dalej używa - jak to w w/w salonie w Leclercu. Niech właściciel naprawi te "usterki" bo na zdolnośc... rozwiń
Avatar
była kilentka / 10 stycznia 2012 o 16:47
0
Bardzo dobrze że zamknęli! Już dawno powinni to zrobić. W innych salonach są ręczniki jednorazowe, a tam - jakieś brudne, poplamione. Jeden ręcznik dla kilku klientów. Co do włosów na podłodze to zmiatane były tylko tu i ówdzie. Nożyczki jak spadną na podłogę w NORMALNYM salonie to fryzjer wymienia na je czyste, a nie płucze w wodzie i dalej używa - jak to w w/w salonie w Leclercu. Niech właściciel naprawi te "usterki" bo na zdolności personelu nigdy nie narzekałam. Ale fryzjera zmieniłam z przyczyn podanych w artykule.
Avatar
Edek / 10 stycznia 2012 o 16:28
0
No to salon "Łaniewscy" już stracił markę po nagłośnieniu sprawy mogą się spakować i wynająć pomieszczenie bo nikt już tam, nie przyjdzie chyba że nazwę zmienią hahahaha
Avatar
wystraszona / 21 lipca 2012 o 21:05
0
Chyba przestanę chodzić do fryzjera, mam paranoje,boje się że fryzjerzy nie bęą chcieli mnie obcinąc żeby na podłodze, nie było włosów, a jak już to do gołej skóry, bardziej sterylnie....ludzie ratunku pomóżcie.Macie jakąś radę?
Avatar
miki / 11 stycznia 2012 o 09:13
0
[quote name='była klientka' timestamp='1326215743' post='582020']
Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem, Obserwatorze !Kiedyś miałam tam swoją fryzjerkę która była bardzo dobra w tym co robi, na szczęście odeszła do innego salonu a ja wraz z nią zrezygnowałam z "Łaniewskich".
[/quote]
A gdzie odeszła jaki zakład?
Avatar
rr / 11 stycznia 2012 o 08:11
0
A w którym zakładzie fryzjerskim jest czyszczenie narzędzi? Fajnie gdyby sie takie zaklady same tym reklamowały. Praktyką jest wyciąganie narzędzi z pojemników z brudnymi narzędziami..
Avatar
kosa / 11 stycznia 2012 o 00:43
0
pójdą tam buraki z łycznej
Avatar
kurdybanek / 11 stycznia 2012 o 00:34
0
[quote name='Obserwator' timestamp='1326214077' post='582005']
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[/quote]

Obserwatorze, Twojej wypowiedzi nie da się nijak zrozumieć!

Nareszcie SANEPID dostrzegł problem, którego dłużej nie można tolerować. Sam doświadczyłem negatywnych skutków niechlujstwa w zakładzie fryzjerskim i w konsekwencji uciążliwej kuracji skóry głowy. Nie życzę tego nikomu.
Na podstawie własnego doświadczenia twierdzę, że do wyjątków należą zakłady, w których przestrzega się przepisów sanitarnych, głównie w zakresie dezynfekowania narzędzi i stosowania jednorazowych ochron przed włosami i czym tam jeszcze?

Takie kontrole są w naszym, klientów interesie. Niech zatem SANEPID ich nie zaniedbuje, bo wydaje się, że trafił na niezły trop.
[quote name='Obserwator' timestamp='1326214077' post='582005']
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[/quote]

Obserwatorze, Twojej wypowiedzi nie da się nijak zrozumieć!

Nareszcie SANEPID dostrzegł problem, którego dłużej nie można tolerować. Sam doświadczyłem negatywnych skutków niechlujstwa w zakładzie fryzjerskim i w konsekwencji uciążliwej kuracji ... rozwiń
Avatar
marek / 10 stycznia 2012 o 18:16
0
Delikatesy Społem ul. Narutowicza (obok Granicznej). Na stoisku wędliniarskim pani zaklada foliowa rekawiczke na dłoń aby wziąc wędline, jednak do pprzyjmowania pieniędzy i wydawania jej nie zdejmuje. Jak to zobaczyłem myslalem że zarzygam pół lady chłodniczej. Amen
Avatar
była klientka / 10 stycznia 2012 o 18:15
0
[quote name='Obserwator' timestamp='1326214077' post='582005']
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[/quote]
Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem, Obserwatorze !Kiedyś miałam tam swoją fryzjerkę która była bardzo dobra w tym co robi, na szczęście odeszła do innego salonu a ja wraz z nią zrezygnowałam z "Łaniewskich".
Avatar
Obserwator / 10 stycznia 2012 o 17:47
0
[quote name='była kilentka' timestamp='1326210438' post='581989']
Bardzo dobrze że zamknęli! Już dawno powinni to zrobić. W innych salonach są ręczniki jednorazowe, a tam - jakieś brudne, poplamione. Jeden ręcznik dla kilku klientów. Co do włosów na podłodze to zmiatane były tylko tu i ówdzie. Nożyczki jak spadną na podłogę w NORMALNYM salonie to fryzjer wymienia na je czyste, a nie płucze w wodzie i dalej używa - jak to w w/w salonie w Leclercu. Niech właściciel naprawi te "usterki" bo na zdolności personelu nigdy nie narzekałam. Ale fryzjera zmieniłam z przyczyn podanych w artykule.
[/quote]
bredzisz bo jesteś chory umysłowo czy bredzisz bo ktoś ci zapłacił???? gdy się ockniesz zrozumiesz że czysta konkurencja na rynku tworzy popyt!!!!
[quote name='była kilentka' timestamp='1326210438' post='581989']
Bardzo dobrze że zamknęli! Już dawno powinni to zrobić. W innych salonach są ręczniki jednorazowe, a tam - jakieś brudne, poplamione. Jeden ręcznik dla kilku klientów. Co do włosów na podłodze to zmiatane były tylko tu i ówdzie. Nożyczki jak spadną na podłogę w NORMALNYM salonie to fryzjer wymienia na je czyste, a nie płucze w wodzie i dalej używa - jak to w w/w salonie w Leclercu. Niech właściciel naprawi te "usterki" bo na zdolnośc... rozwiń
Avatar
była kilentka / 10 stycznia 2012 o 16:47
0
Bardzo dobrze że zamknęli! Już dawno powinni to zrobić. W innych salonach są ręczniki jednorazowe, a tam - jakieś brudne, poplamione. Jeden ręcznik dla kilku klientów. Co do włosów na podłodze to zmiatane były tylko tu i ówdzie. Nożyczki jak spadną na podłogę w NORMALNYM salonie to fryzjer wymienia na je czyste, a nie płucze w wodzie i dalej używa - jak to w w/w salonie w Leclercu. Niech właściciel naprawi te "usterki" bo na zdolności personelu nigdy nie narzekałam. Ale fryzjera zmieniłam z przyczyn podanych w artykule.
Avatar
Edek / 10 stycznia 2012 o 16:28
0
No to salon "Łaniewscy" już stracił markę po nagłośnieniu sprawy mogą się spakować i wynająć pomieszczenie bo nikt już tam, nie przyjdzie chyba że nazwę zmienią hahahaha
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 2

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 5

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 6 2

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 305 9

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 60 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.