Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2012 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Lublin: Skrzyżowanie Solidarności, Ducha i Sikorskiego do remontu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Każdego dnia w godzinach szczytu skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Sikorskiego i Ducha pokonują se
Każdego dnia w godzinach szczytu skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Sikorskiego i Ducha pokonują se

Jedno z najbardziej przeklinanych przez kierowców skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Sikorskiego i Ducha ma zostać przebudowane. Pojawi się estakada, ronda i kładka dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak to wszystko ma wyglądać, dowiemy się wiosną.

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do przebudowy skrzyżowania. Wykonawca powinien zostać wybrany pod koniec lutego, na sporządzenie projektów dostanie czas do końca sierpnia. Ale już w ciągu 45 dni od podpisania umowy będzie musiał przedstawić urzędnikom wstępną koncepcję. Wiemy już, co ma się w niej znaleźć.

- Al. Solidarności zostanie poprowadzona estakadą. Będą nią przejeżdżać samochody jadące na wprost. Ci, którzy będą chcieli skręcać, pojadą dołem przez rondo z sygnalizacją świetlną. – W jego obrębie zostaną także wyznaczone przejścia dla pieszych – zapowiada Marek Kłodziński z Zarządu Dróg i Mostów.

- Piesi dostaną też spory prezent, a będzie nim kładka nad al. Solidarności. Ma ona zastąpić niebezpieczne przejście w pobliżu ul. Puławskiej i Kosmowskiej. Przekraczanie dwupasmówki w tym miejscu jest teraz bardzo ryzykowne.

- Światła mają też usprawnić wyjazd z os. Botanik. Kierowcy bardzo często muszą stać tu w długim korku na ul. Ducha, który nieraz sięga za skrzyżowanie Willowej z Kaskadową.

- Zmiany czekają także ulicę Północną. Istniejący wyjazd w ul. Ducha zostanie zlikwidowany. Ulica będzie przesunięta nieco wyżej i poprowadzona skrajem górek czechowskich, a na jej skrzyżowaniu z ul. Ducha powstanie rondo. Także tu ruchem kierować będzie sygnalizacja świetlna. Rondo ma jednocześnie zbierać też ruch z centrum handlowego, który na górkach chce zbudować kielecka spółka Echo Investment.

- Przebudowany ma być też wyjazd z najwęższego odcinka ul. Północnej, z którego korzystają mieszkańcy domów położonych wzdłuż al. Solidarności.

Skrzyżowanie interesów

Zmiany na skrzyżowaniu mają być sfinansowane przez Echo Investment. Zgodnie z zawartym z miastem porozumieniem, spółka ma wyłożyć na ten cel 60 mln złotych.

To cena za zgodę Rady Miasta na zmianę planu zagospodarowania górek, która umożliwi budowę centrum handlowego. Na rozpoczęcie takich zmian radni już się zgodzili, a ostateczna wersja planu ma być uchwalona do końca maja.

– Ten termin nie jest zagrożony – zapewnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. Nowy układ dróg ma być gotowy najpóźniej w 2014 r. Porozumienie stanowi też, że spółka sprzeda miastu 70 ha cennej przyrodniczo części górek. Samorząd zapłaci za to 7 mln złotych.

Galeria będzie mieć do 80 tys. mkw. powierzchni handlowej, jej koszt określany jest na 100 mln euro, budowa potrwa do dwóch lat, a pracę w gotowym już obiekcie ma znaleźć ok. 1500 osób.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xx / 19 stycznia 2012 o 22:25
0
Zmiany na skrzyżowaniu mają być sfinansowane przez Echo Investment. Zgodnie z zawartym z miastem porozumieniem, spółka ma wyłożyć na ten cel 60 mln złotych.

To cena za zgodę Rady Miasta na zmianę planu zagospodarowania górek, która umożliwi budowę centrum handlowego. Na rozpoczęcie takich zmian radni już się zgodzili, a ostateczna wersja planu ma być uchwalona do końca maja.



Czyli można to traktować jako łapówkę? Czy gdyby Echo Investment nie zgodził się dołożyć do przebudowy skrzyżowania plan zagospodarowania również by został zmieniony?....



Czyli można to traktować jako łapówkę? Czy gdyby Echo Investment nie zgodził się dołożyć do przebudowy skrzyżowania plan zagospodarowania również by został zmieniony?.... rozwiń
Avatar
Przemek / 17 stycznia 2012 o 14:28
0
jak cudnie. powstanie centrum handlowe "zatrudniające" na zasadzie wyzysku 1500 ludzi. budują skrzyżowania, ale zakorkowane skrzyżowania same się wyjaśnią po podwyższkach cen paliw. jedyne co dobre, to to, że ludzie będą mogli przechodzić na drugę stronę ulicy nie obawiając się o swe życie. hurra!
Avatar
michal / 17 stycznia 2012 o 10:37
0
Mam rozumieć że te sznurki samochodów jadące Solidarnosci w stronę Sikorskiego mają jeździć przez rondo z sygnalizacją swietlną? Co za skończony deb*** to opracował, największy ruch panuje właśnie na tym odcinku i to ten fragment połączenia powinien byc bezpośrednio związany wiaduktem... Niech mi ktoś wytłumaczy co nowego wniesie rondo dla jadących ulicą Ducha, Północną i Sikorskiego? Absolutnie nic... Wiaduktem będzie się odbywał akurat najmniejszy ruch, skoro cały tranzyt zostanie przeniesiony na obwodnicę Lublina. Poprostu ręce opadają na urzędnicze mądrości...
Mam rozumieć że te sznurki samochodów jadące Solidarnosci w stronę Sikorskiego mają jeździć przez rondo z sygnalizacją swietlną? Co za skończony deb*** to opracował, największy ruch panuje właśnie na tym odcinku i to ten fragment połączenia powinien byc bezpośrednio związany wiaduktem... Niech mi ktoś wytłumaczy co nowego wniesie rondo dla jadących ulicą Ducha, Północną i Sikorskiego? Absolutnie nic... Wiaduktem będzie się odbywał akurat najmniejszy ruch, skoro cały tranzyt zostanie przeniesiony na obwodnicę Lublina. Poprostu ręce opadają na... rozwiń
Avatar
Gern / 17 stycznia 2012 o 09:55
0
Jeśli ktoś chciałby udać się w te okolice i popatrzeć jak ruch wygląda okazałoby się, że (o zgrozo) najwięcej samochodów usiłuje skręcić z Solidarności w Sikorskiego i w tym kierunku może warto by było wykonać estakadę? Tym bardziej, że jak już doczekamy się obwodnicy z Solidarności zniknąć powinno gro ciężarówek.
Avatar
rowerzysta / 17 stycznia 2012 o 08:57
0
Panie redaktorze,

Czy w miejscu kładki pieszej będzie tez kładka dla rowerzystów? warto kompleksowo podejść do tematu_

rowerzysta
Avatar
Dart / 17 stycznia 2012 o 08:19
0
Kolejny sklep w Lublinie, jakby ich było mało... A temat tych górek, estakady i przebudowy skrzyżowań to słyszę już od 4 lat... I nic się nie zmienia póki co.
Avatar
asdaasd / 17 stycznia 2012 o 07:56
0
proponuję najpierw jak najszybciej zabrać sie za budowę ulicy zelwerowicza, koszt o wiele mniejszy a efekt natychmiastowy,a może przy okazji pojawią się chętni na działki przy Poligonowej, później możecie sobie myśleć nawet kolejne 20 lat nad skrzyżowaniem Sikorskiego i Solidarności
Avatar
jj / 17 stycznia 2012 o 00:25
0
Wyjazd z Gen. Ducha i Willowej gdy korek zaczyna się na wysokości Poligonowej to ok 7 min ( kilka razy mierzyłem) Gdy koło Kościółka to ok 8 - 10 min. Tródno mówić o stanu w korku, po mału się jedzie. W sumie stoi się przez cwaniaków próbujących bocznymi uliczkami a później Północną wepchnąć się w kolejkę (stąd czasami i ani jedno auto na pasie na wprost i skręt w lewo nie pojedzie).

Więc nie piszmy, że to najstraszniejsze miejsce w Lublinie. Owszem jak za dwa lata wszystkie osiedla się rozbudują na max to będzie gorzej, ale będzie Zelwerowicza czy drugi przesmyk trochę dalej.

Ten kto te artukuły piszę niech postoi w Wawie w korku gdzie przez godzinę przejedzie 400 metrów to dopiero wtedy niech coś napiszę.
Wyjazd z Gen. Ducha i Willowej gdy korek zaczyna się na wysokości Poligonowej to ok 7 min ( kilka razy mierzyłem) Gdy koło Kościółka to ok 8 - 10 min. Tródno mówić o stanu w korku, po mału się jedzie. W sumie stoi się przez cwaniaków próbujących bocznymi uliczkami a później Północną wepchnąć się w kolejkę (stąd czasami i ani jedno auto na pasie na wprost i skręt w lewo nie pojedzie).

Więc nie piszmy, że to najstraszniejsze miejsce w Lublinie. Owszem jak za dwa lata wszystkie osiedla się rozbudują na max to będzie gorzej, ale będ... rozwiń
Avatar
HSP / 16 stycznia 2012 o 23:09
0
Wreszcie ! Jezdze codziennie na kraśniciek przez tam to skrzyzowanie i w szczycie jest tragedia.
Avatar
kokoszka / 16 stycznia 2012 o 22:41
0
Układ przebudowy jaki jest proponowany nie sprawdzi się za bardzo. Większy ruch jest z Al. Solidarności w kierunku Kraśnika czyli samochodów skręcających w Al. Sikorskiego, rondo nie zmieni nic bo dalej będą stać, w szczególności jak będą jeszcze światła zjazdowe z ronda. Estakada owszem ale właśnie do skrętu w lewo w Al. Sikorskiego. Przeniesienie wyjazdu z ul. Północnej w górę ulicy Ducha i stworzenie nowego ronda na wysokości ul. Nowickiego spowoduje jedynie przeniesienie korków w głąb ul. Willowej i ul. Poligonowej która jak wiadomo ma być trasą łączącą się z planowaną obwodnicą. Co do zachwytów nad porozumieniem z Echo to w pierwszej wersji Echo proponowało za to samo 90 mln zł bez oddawania jakiejś cennej ekologicznie części na której miał powstać park z ławeczkami i alejkami z nowymi nasadzeniami. Teraz miasto musi odkupić teren za 7 mln zł na którym nie będzie nic zrobione, czyli jak były chaszcze to będą dalej ale przecież są ekologicznie cenne, tylko zastanawiam się czy osobnicy którzy spożywają tam alkohol i podpalają chaszcze na wiosnę i jesień doceniają tenże fakt. Dodatkowo os. Botanik nie ma wogóle terenów zielonych na których możnaby pochodzić z dzieciakami bo wszędzie blok na bloku. Wiem jest Ogród Botaniczny, niestety jest on otworzony w określonych godzinach a poza tym wejście jest płatne więc codzienne spacery odpadają chyba że ktoś trafił 6 w totka
Układ przebudowy jaki jest proponowany nie sprawdzi się za bardzo. Większy ruch jest z Al. Solidarności w kierunku Kraśnika czyli samochodów skręcających w Al. Sikorskiego, rondo nie zmieni nic bo dalej będą stać, w szczególności jak będą jeszcze światła zjazdowe z ronda. Estakada owszem ale właśnie do skrętu w lewo w Al. Sikorskiego. Przeniesienie wyjazdu z ul. Północnej w górę ulicy Ducha i stworzenie nowego ronda na wysokości ul. Nowickiego spowoduje jedynie przeniesienie korków w głąb ul. Willowej i ul. Poligonowej która jak wiadomo ma b... rozwiń
Avatar
xx / 19 stycznia 2012 o 22:25
0
Zmiany na skrzyżowaniu mają być sfinansowane przez Echo Investment. Zgodnie z zawartym z miastem porozumieniem, spółka ma wyłożyć na ten cel 60 mln złotych.

To cena za zgodę Rady Miasta na zmianę planu zagospodarowania górek, która umożliwi budowę centrum handlowego. Na rozpoczęcie takich zmian radni już się zgodzili, a ostateczna wersja planu ma być uchwalona do końca maja.



Czyli można to traktować jako łapówkę? Czy gdyby Echo Investment nie zgodził się dołożyć do przebudowy skrzyżowania plan zagospodarowania również by został zmieniony?....



Czyli można to traktować jako łapówkę? Czy gdyby Echo Investment nie zgodził się dołożyć do przebudowy skrzyżowania plan zagospodarowania również by został zmieniony?.... rozwiń
Avatar
Przemek / 17 stycznia 2012 o 14:28
0
jak cudnie. powstanie centrum handlowe "zatrudniające" na zasadzie wyzysku 1500 ludzi. budują skrzyżowania, ale zakorkowane skrzyżowania same się wyjaśnią po podwyższkach cen paliw. jedyne co dobre, to to, że ludzie będą mogli przechodzić na drugę stronę ulicy nie obawiając się o swe życie. hurra!
Avatar
michal / 17 stycznia 2012 o 10:37
0
Mam rozumieć że te sznurki samochodów jadące Solidarnosci w stronę Sikorskiego mają jeździć przez rondo z sygnalizacją swietlną? Co za skończony deb*** to opracował, największy ruch panuje właśnie na tym odcinku i to ten fragment połączenia powinien byc bezpośrednio związany wiaduktem... Niech mi ktoś wytłumaczy co nowego wniesie rondo dla jadących ulicą Ducha, Północną i Sikorskiego? Absolutnie nic... Wiaduktem będzie się odbywał akurat najmniejszy ruch, skoro cały tranzyt zostanie przeniesiony na obwodnicę Lublina. Poprostu ręce opadają na urzędnicze mądrości...
Mam rozumieć że te sznurki samochodów jadące Solidarnosci w stronę Sikorskiego mają jeździć przez rondo z sygnalizacją swietlną? Co za skończony deb*** to opracował, największy ruch panuje właśnie na tym odcinku i to ten fragment połączenia powinien byc bezpośrednio związany wiaduktem... Niech mi ktoś wytłumaczy co nowego wniesie rondo dla jadących ulicą Ducha, Północną i Sikorskiego? Absolutnie nic... Wiaduktem będzie się odbywał akurat najmniejszy ruch, skoro cały tranzyt zostanie przeniesiony na obwodnicę Lublina. Poprostu ręce opadają na... rozwiń
Avatar
Gern / 17 stycznia 2012 o 09:55
0
Jeśli ktoś chciałby udać się w te okolice i popatrzeć jak ruch wygląda okazałoby się, że (o zgrozo) najwięcej samochodów usiłuje skręcić z Solidarności w Sikorskiego i w tym kierunku może warto by było wykonać estakadę? Tym bardziej, że jak już doczekamy się obwodnicy z Solidarności zniknąć powinno gro ciężarówek.
Avatar
rowerzysta / 17 stycznia 2012 o 08:57
0
Panie redaktorze,

Czy w miejscu kładki pieszej będzie tez kładka dla rowerzystów? warto kompleksowo podejść do tematu_

rowerzysta
Avatar
Dart / 17 stycznia 2012 o 08:19
0
Kolejny sklep w Lublinie, jakby ich było mało... A temat tych górek, estakady i przebudowy skrzyżowań to słyszę już od 4 lat... I nic się nie zmienia póki co.
Avatar
asdaasd / 17 stycznia 2012 o 07:56
0
proponuję najpierw jak najszybciej zabrać sie za budowę ulicy zelwerowicza, koszt o wiele mniejszy a efekt natychmiastowy,a może przy okazji pojawią się chętni na działki przy Poligonowej, później możecie sobie myśleć nawet kolejne 20 lat nad skrzyżowaniem Sikorskiego i Solidarności
Avatar
jj / 17 stycznia 2012 o 00:25
0
Wyjazd z Gen. Ducha i Willowej gdy korek zaczyna się na wysokości Poligonowej to ok 7 min ( kilka razy mierzyłem) Gdy koło Kościółka to ok 8 - 10 min. Tródno mówić o stanu w korku, po mału się jedzie. W sumie stoi się przez cwaniaków próbujących bocznymi uliczkami a później Północną wepchnąć się w kolejkę (stąd czasami i ani jedno auto na pasie na wprost i skręt w lewo nie pojedzie).

Więc nie piszmy, że to najstraszniejsze miejsce w Lublinie. Owszem jak za dwa lata wszystkie osiedla się rozbudują na max to będzie gorzej, ale będzie Zelwerowicza czy drugi przesmyk trochę dalej.

Ten kto te artukuły piszę niech postoi w Wawie w korku gdzie przez godzinę przejedzie 400 metrów to dopiero wtedy niech coś napiszę.
Wyjazd z Gen. Ducha i Willowej gdy korek zaczyna się na wysokości Poligonowej to ok 7 min ( kilka razy mierzyłem) Gdy koło Kościółka to ok 8 - 10 min. Tródno mówić o stanu w korku, po mału się jedzie. W sumie stoi się przez cwaniaków próbujących bocznymi uliczkami a później Północną wepchnąć się w kolejkę (stąd czasami i ani jedno auto na pasie na wprost i skręt w lewo nie pojedzie).

Więc nie piszmy, że to najstraszniejsze miejsce w Lublinie. Owszem jak za dwa lata wszystkie osiedla się rozbudują na max to będzie gorzej, ale będ... rozwiń
Avatar
HSP / 16 stycznia 2012 o 23:09
0
Wreszcie ! Jezdze codziennie na kraśniciek przez tam to skrzyzowanie i w szczycie jest tragedia.
Avatar
kokoszka / 16 stycznia 2012 o 22:41
0
Układ przebudowy jaki jest proponowany nie sprawdzi się za bardzo. Większy ruch jest z Al. Solidarności w kierunku Kraśnika czyli samochodów skręcających w Al. Sikorskiego, rondo nie zmieni nic bo dalej będą stać, w szczególności jak będą jeszcze światła zjazdowe z ronda. Estakada owszem ale właśnie do skrętu w lewo w Al. Sikorskiego. Przeniesienie wyjazdu z ul. Północnej w górę ulicy Ducha i stworzenie nowego ronda na wysokości ul. Nowickiego spowoduje jedynie przeniesienie korków w głąb ul. Willowej i ul. Poligonowej która jak wiadomo ma być trasą łączącą się z planowaną obwodnicą. Co do zachwytów nad porozumieniem z Echo to w pierwszej wersji Echo proponowało za to samo 90 mln zł bez oddawania jakiejś cennej ekologicznie części na której miał powstać park z ławeczkami i alejkami z nowymi nasadzeniami. Teraz miasto musi odkupić teren za 7 mln zł na którym nie będzie nic zrobione, czyli jak były chaszcze to będą dalej ale przecież są ekologicznie cenne, tylko zastanawiam się czy osobnicy którzy spożywają tam alkohol i podpalają chaszcze na wiosnę i jesień doceniają tenże fakt. Dodatkowo os. Botanik nie ma wogóle terenów zielonych na których możnaby pochodzić z dzieciakami bo wszędzie blok na bloku. Wiem jest Ogród Botaniczny, niestety jest on otworzony w określonych godzinach a poza tym wejście jest płatne więc codzienne spacery odpadają chyba że ktoś trafił 6 w totka
Układ przebudowy jaki jest proponowany nie sprawdzi się za bardzo. Większy ruch jest z Al. Solidarności w kierunku Kraśnika czyli samochodów skręcających w Al. Sikorskiego, rondo nie zmieni nic bo dalej będą stać, w szczególności jak będą jeszcze światła zjazdowe z ronda. Estakada owszem ale właśnie do skrętu w lewo w Al. Sikorskiego. Przeniesienie wyjazdu z ul. Północnej w górę ulicy Ducha i stworzenie nowego ronda na wysokości ul. Nowickiego spowoduje jedynie przeniesienie korków w głąb ul. Willowej i ul. Poligonowej która jak wiadomo ma b... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 83 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!