Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 października 2019 r.
12:01

Lublin: Ta pętla miała zachęcać do przesiadki w autobus. Wyślą tutaj tylko trzy linie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
93 39 A A

Nowa pętla komunikacji miejskiej na Choinach miała być dla kierowców zachętą do zostawienia samochodu na parkingu i przesiadki w autobus. Taki był plan. Teraz okazuje się, że zostaną tutaj wysłane tylko trzy linie, a pozostałe nadal będą dojeżdżać najdalej do starej pętli przy os. Paderewskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ogólnodostępny parking dla 54 samochodów, zadaszony parking na 100 rowerów, toaleta dla kierowców i pasażerów – tak wyposażona została nowa pętla komunikacji miejskiej wybudowana na końcu ul. Choiny, tuż przy północnej granicy miasta.

Władze Lublina chętnie chwalą się tą inwestycją i podkreślają, że to kolejny argument za przesiadką z prywatnego samochodu w autobus lub trolejbus, zwłaszcza dla mieszkańców pobliskich miejscowości.

Mocno przeliczyli się ci, którzy sądzili, że nowa pętla przejmie rolę starej, działającej koło os. Paderewskiego, gdzie obecnie kończy kursy pięć linii dziennych (13, 17, 18, 26, 29) oraz jedna nocna (N1). Ze wszystkich tych linii zaledwie jedna (nr 18) zostanie wysłana na wydłużoną trasę do nowej pętli. Wraz z nią trafią na Choiny trafią też trolejbusy linii 156 i 160 kończące dziś kursy przy ul. Chodźki niedaleko szpitala dziecięcego.

– Biorąc pod uwagę niewielką zabudowę w rejonie pętli Choiny, na początek kierujemy tam trzy linie, w tym dwie trolejbusowe – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Będziemy oczywiście monitorować sytuację i w miarę potrzeb sukcesywnie wzmacniać obsługę tej pętli.

Kiedy na nowej pętli wsiądą pierwsi pasażerowie?

– Trudno w tym momencie wskazać dokładny termin – odpowiada Justyna Góźdź. – Na pewno trzeba wziąć pod uwagę pewien margines czasowy na przygotowanie rozkładów uwzględniających tę zmianę i wgranie informacji do systemu, jak również na działania związane z ubezpieczeniem pętli, czy podłączeniem liczników.

Urzędnicy podkreślają, że przystanek nie został oficjalnie oddany do użytku, ale czekają już na zezwolenie od nadzoru budowlanego.

Pętla powstała przy okazji przebudowy 900-metrowego odcinka ul. Choiny od skrzyżowania z ul. Wojtasa do północnej granicy miasta. W miejscu jednej jezdni powstały dwie, mające po dwa pasy ruchu. Stworzono też jedyne w Lublinie rondo typu „cygaro”. Sama droga także nie jest dopuszczona do użytku, a samochody wpuszczono tu na zasadach „tymczasowej organizacji ruchu”.

Inwestycja obejmowała nie tylko dobudowę drugiej jezdni.

– Wzdłuż ul. Choiny po obu stronach wybudowano 1370 m ścieżek rowerowych i 3980 m chodników – wylicza Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. Ponadto doprowadzono na Czechów sieć dla trolejbusów, przebudowano skrzyżowanie al. Smorawińskiego z ul. Chodźki oraz skrzyżowanie ul. Szeligowskiego z ul. Czapskiego, natomiast na wysokości ul. Śliwińskiego powstała sygnalizacja świetlna dla pieszych przechodzących przez ul. Choiny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 7 października 2019 r. o 18:15
+16
Niech ratusz przeniesie wszystkie linie na choiny,a pętle na paderewskiego niech sprzeda deweleporowi.
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 14:10
+16
Tak szumnie kilka lat temu zapowiadana nowa pętla z parkingiem działającym w systemie P+R gdzie można było zostawić samochòd i dalej jechać komunikacją miejską. Ja się pytam,gdzie ten parking?! 54:miejsca?! To jakaś kpina! I jak ten Lublin ma być nie zakorkowanym miastem? Niedługo będziemy na pierwszym miejscu najbardziej zakorkowanych miast w Polsce.
Avatar
tm / 7 października 2019 r. o 13:27
+15
brawo, niegospodarność level lublin - wydać miliony na coś, co będzie działać "tylko trochę", "a potem się zobaczy" - otóż, drodzy włodarze, żeby coś działało i wykorzystywało swój pełny potencjał, musi spełniać swoją funkcję w pełni, od początku - inaczej pies z kulawą nogą się nie zainteresuje. jeżeli myślicie, że mieszkańcy będą szturmować centrum przesiadkowe, z którego odjeżdża mniej autobusów niż z pobliskiego osiedla, to jesteście jeszcze większymi idiotami, niż dajecie po sobie poznać.
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 14:45
+14
"A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania." - to zrozum wreszcie, że NIE MA już miejsca na te nasze samochody, na ulicach (korki) i parkingach i nie ma innego wyjścia niż transport zbiorowy. Zrozum też, że wbrew temu co piszesz "A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania" - to kierowcy zabrali wolność podróżowania innym grupom. Jak są dwa pasy ruchu dla samochodów i jeden chce się oddać na bus-pas to jest darcie ryja, że 'zabierajom' - czyli sprawiedliwość jest jak dla kierowców jest wszystko, dla innych nic. Kierowcy także ograbili pieszych z przestrzeni. Idź przejdź się chodnikami w Lublinie. Wszędzie samochody. Jak się zatem przywraca ludziom chodniki, to kierowcy drą ryje, że 'zabierajom wolność'. Wynocha z chodników, trawników, oddajcie połowę ulic. Na razie to zabraliście WSZYSTKO, a jęczycie, że wam lewactwo zabiera. Mylisz się. To WY ZABRALIŚCIE WIĘKSZOŚĆ PRZESTRZENI.
"A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania." - to zrozum wreszcie, że NIE MA już miejsca na te nasze samochody, na ulicach (korki) i parkingach i nie ma innego wyjścia niż transport zbiorowy. Zrozum też, że wbrew temu co piszesz "A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania" - to kierowcy zabrali wolność podróżowania innym grupom. Jak są dwa pasy ruchu dla samochodów i jeden chce się oddać na bus-pas to jest darcie ryja, że 'zabierajom' - czyli sprawiedliwość je... rozwiń
Avatar
mieszkaniec spod Lublina / 7 października 2019 r. o 16:48
+13
Na tym parkingu, żeby nie był pusty, zróbcie targ warzywno-owocowy albu punkt skupu tuczników ! Inaczej, będzie tam pusto i głucho. Jaka rodzina, np. 4-osobowa przyjedzie na parking, zostawi samochód i przesiądzie się do kilku linii mpk, aby dojechać do pracy, do szkoły i np. do przedszkola ? Potem jakieś zakupy i z dzieciakami i z zakupami z powrotem na parking. I oby samochód był, cały i nie tknięty. A bilety za przejazd mpk- to za darmo ?
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 14:25
+13
A czego się spodziewaliście.....
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 12:16
+13
I to ma zachęcić ludzi do przesiadki do komunikacji miejskiej?
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 12:11
+13
Czyli zrobiono kolejny nikomu niepotrzebny bubel tylko po to, żeby wyrwać (i zmarnować) kasę z UE.
Avatar
Paweł / 7 października 2019 r. o 13:35
+10
54 samochody?? przecież każdym przyjedzie jedna osoba (bo jak są 2 już się nie opłaca przesiadać do autobusu), to to jest pół autobusu, niech przyjeżdżają przez godzinę tj. 1 osoba na minutę, 3 autobusy będą średnio co 10 minut to jest 10 osób na autobus i ktoś wierzy, ze będzie potrzeba zwiększenia ilości autobusów? Nie zdziwię się, że parking będzie pusty i się zapętli, nie zwiększą autobusów bo mało ludzi, mało ludzi bo mało autobusów lub mało miejsc parkingowych. Gdyby to było 540 miejsc to co innego ...
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 12:55
+10
"lewacką ideologię zrównoważonego transportu" - jaką? W całym cywilizowanym świecie komunikacja miejsca jest podstawą transportu w dużych miastach. Co jest w tym lewackiego? Co to oznacza lewacki?
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 15:40
0
Dlaczego mnie to wcale nie dziwi ? Bo ZTM i wszystko jasne
Avatar
mieszkanka Czechowa / 11 października 2019 r. o 17:08
0
Odległe odcinki miasta można połączyć, gminy pobliskie też, ale ul Chodźki z os. Wieniawskiego ( czyli np. Orfeusz ) 2 przystanki odległości nie można połączyć linią MPK.
Avatar
gość / 8 października 2019 r. o 06:33
+1
To chyba będzie konieczne.
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 19:42
+1
Jak się czyta te komentarze to dziw bierze, że ten naród jeszcze istnieje. Jak to możliwe. Co komu to przeszkadza. A może by tak pomyśleli, że z czasem jednak się przyda. Przepraszam za obrazę, użyłem słowa ,,pomyśleli".
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 19:40
+8
Ciekawe zatem jak będzie się nazywał nowy przystanek końcowy, PIENIŃSKA? Dobrze myślę? Zresztą to się jeszcze wyjaśni - ważne, żeby nazwa nie była zbyt długa, by mieściła się na wyświetlaczach elektronicznych a nie przewijała. ZTM dobrze zrobił, że wpierw skierował jedną z najbardziej strategicznych linii mpk - linię 18, ta linia z pewnością spodoba się pasażerom z tamtych rejonów, gdyż nie tylko oferuje dojazd do obecnego dworca PKS ale także do licznych punktów usługowych i centr handlowych na al. Spółdzielczości Pracy. Co więcej dojeżdża także na al. Racławickie. Puszczanie linii 17 na chwilę obecną nie byłoby zasadne, gdyż linia 160 zostanie puszczona a jak przyjrzymy się przebiegom tras tych linii to pokrycie jest naprawdę duże. Zasadnym było także skierowanie linii 156 do nowej pętli, gdyż zapewni to pasażerom z peryferii ul. Choiny połączenie z Majdankiem. Linię nocną także widziałbym na nowej pętli, czemu nie. Dziwię się natomiast dlaczego linia 154 nie będzie tam skierowana? Byłoby to bardzo szybkie i proste połączenie skrajnej północy miasta z dworcem PKP( w przyszłości metropolitalnym), a także linią 154 mieszkańcy mogliby dojechać na ul. Zana. Pomyślałbym także nad skierowaniem do nowej pętli linii 13, ostatnimi czasy jest to linia, której napełnienie bywa różne - bywa tak, że jest naprawdę sporo ludzi, bywa też i tak, że pojazd jest nadto pusty, może zyskałaby dodatkowych pasażerów. Linię 29 można by było skierować ale pytanie czy jest sens? Jedynie co by pasażerowie z północy miasta zyskali to połącznie ze szkołami na ul. Elsnera i to chyba jedyny argument. Czyli tak - obecnie będą tam skierowane 18, 156 i 160, ja natomiast w nieco dalszej perspektywie widzę oprócz tamtych numerów na nowej pętli właśnie 13 i 154, a na Paderewskiego niech sobie zostaną: 17, 26 i 29.
Ciekawe zatem jak będzie się nazywał nowy przystanek końcowy, PIENIŃSKA? Dobrze myślę? Zresztą to się jeszcze wyjaśni - ważne, żeby nazwa nie była zbyt długa, by mieściła się na wyświetlaczach elektronicznych a nie przewijała. ZTM dobrze zrobił, że wpierw skierował jedną z najbardziej strategicznych linii mpk - linię 18, ta linia z pewnością spodoba się pasażerom z tamtych rejonów, gdyż nie tylko oferuje dojazd do obecnego dworca PKS ale także do licznych punktów usługowych i centr handlowych na al. Spółdzielczości Pracy. Co więcej dojeżdża ... rozwiń
Avatar
Gosc / 7 października 2019 r. o 18:15
+16
Niech ratusz przeniesie wszystkie linie na choiny,a pętle na paderewskiego niech sprzeda deweleporowi.
Avatar
Gość / 7 października 2019 r. o 18:04
+9
Szkoda, że linia 154 nie zostanie wydłużona do Czechowa.
Avatar
mieszkaniec spod Lublina / 7 października 2019 r. o 16:48
+13
Na tym parkingu, żeby nie był pusty, zróbcie targ warzywno-owocowy albu punkt skupu tuczników ! Inaczej, będzie tam pusto i głucho. Jaka rodzina, np. 4-osobowa przyjedzie na parking, zostawi samochód i przesiądzie się do kilku linii mpk, aby dojechać do pracy, do szkoły i np. do przedszkola ? Potem jakieś zakupy i z dzieciakami i z zakupami z powrotem na parking. I oby samochód był, cały i nie tknięty. A bilety za przejazd mpk- to za darmo ?
Avatar
monika / 7 października 2019 r. o 15:18
+9
Można się przesiąść na następnym przystanku . Trudne co .
 Oczywiście, że można. Można w ogóle przesiadać się do woli, ale po co? Po co ktorś ma marnować czas i pieniądze na przesiadanie się z autobusu do autobusu skoro przyjedzie załatwiać kilka różnych spraw w różnych miejscach miasta. Zamiast marnować na to pieniądze było dołożyć do jakiegoś remontu innych ulic i zacząć myśleć o parkingach podziemnych, czy piętrowych.
Avatar
Bjørn Squrvejsen / 7 października 2019 r. o 14:58
+4
Na nowej pętli raptem będzie tylko 2 linie mniej niż na Paderewskiego ( w tym 2 skręcają na IKEA wcześniej, a wydłużonych poza granicę nie liczę bo będą tu i tu). Na nowej pętli będzie odjazd co 5 min. albo i częściej, to nie mało jak na początek. A pętla strategiczna dla miasta bo się rozrasta i gmin sąsiednich. Wyluzujcie
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2021 roku

Twarde lądowanie. Tak źle na lubelskim lotnisku jeszcze nie było

Twarde lądowanie. Tak źle na lubelskim lotnisku jeszcze nie było

Co najmniej do końca marca potrwa przestój w Porcie Lotniczym Lublin. Do tej pory w rozkładach pozostaną jedynie loty do Londynu Luton. Na lotnisku ma powstać punkt wykonywania testów na koronawirusa tuż przed odlotem.

"Miasteczko holenderskie" w Puławach przejdzie mały remont

"Miasteczko holenderskie" w Puławach przejdzie mały remont

W tym roku Rejon Dróg Wojewódzkich w Puławach zamierza wyremontować najbardziej zniszczone fragmenty słynnego "miasteczka holenderskiego". Uszkodzone części nawierzchni wyniesionych skrzyżowań przejdą renowację.

Ograniczenie prędkości i więcej zakazów. Koniec z bezkarnością na hulajnogach

Ograniczenie prędkości i więcej zakazów. Koniec z bezkarnością na hulajnogach

Koniec z pędzeniem hulajnogą elektryczną po chodniku. A za porzucenie jej byle gdzie, czy jazdę pod wpływem alkoholu dostaniemy mandat – nawet do 500 złotych

ROBOTY PRZEMYSŁOWE NA WYDZIALE MECHANICZNO-TECHNOLOGICZNYM POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ W STALOWEJ WOLI.

ROBOTY PRZEMYSŁOWE NA WYDZIALE MECHANICZNO-TECHNOLOGICZNYM POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ W STALOWEJ WOLI.

Globalna konkurencja, rosnące płace oraz niedobory kadry technicznej sprawiają, że automatyzacja i robotyzacja procesów stała się nieodzownym elementem strategii przedsiębiorstw produkcyjnych. Zakłady funkcjonujące w branży motoryzacyjnej, lotniczej i elektromaszynowej wprowadzają najnowsze technologie wytwarzania i organizacji produkcji. Głównym celem tych działań jest podniesienie jakości oraz zapewnienie powtarzalności produkcji. Jednym ze sposobów usprawnienia ciągu technologicznego jest zastosowanie robotów przemysłowych, które są obecnie wykorzystywane m.in. w procesach spawania, odlewania, kontroli jakości czy też w obróbce skrawaniem.

"Perełka". O tym, jak wójt gminy Krzywda zezłomował kawał historii

"Perełka". O tym, jak wójt gminy Krzywda zezłomował kawał historii

– Zabrano historyczną pamiątkę naszej jednostki – grzmią strażacy z OSP w Woli Okrzejskiej. Kilka dni temu 33-letni wóz strażacki IFA W50 odjechał na lawecie i już do strażaków nie wróci. – Samochód został zezłomowany – przyznaje wójt gminy Krzywda.

Lublin. Nie ma zagrożenia dla miejskich szczepień przeciw HPV

Lublin. Nie ma zagrożenia dla miejskich szczepień przeciw HPV

Miasto wyłoży dodatkowe fundusze na szczepienie 12-letnich dziewczynek przeciwko wirusowi HPV, który wywołuje raka szyjki macicy. Dzięki temu możliwe będzie podanie preparatu 500 dziewczynkom.

W pandemii ceny mieszkań rosły, ale wolniej

W pandemii ceny mieszkań rosły, ale wolniej

Epidemia spowodowała, że wzrosty cen mieszkań spowolniły – sugerują dane NBP. Ostatnie miesiące ubiegłego roku przyniosły nawet skromną korektę. Co ważne, mieszkania drożeją wolniej niż nasze pensje

Lublin. Budowlańcy później wpuszczą uczniów
galeria

Lublin. Budowlańcy później wpuszczą uczniów

O kolejne dwa miesiące przedłuży się przebudowa zabytkowej siedziby Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej. Niedawno planowano, że budynek będzie gotowy na przyjęcie uczniów jeszcze w obecnym roku szkolnym. Teraz wiadomo już, że nie będzie to możliwe.

Puławy całe w budowie. 400 nowych mieszkań
Zdjęcia
galeria

Puławy całe w budowie. 400 nowych mieszkań

Nie ustaje popyt na mieszkania w Puławach. Deweloperzy swoje nowe bloki stawiają obecnie m.in. przy Sosnowej, Skowieszyńskiej, Sieroszewskiego, Kopernika, Czartoryskich i Złotniczej, a niedługo ekipy budowlane powinny pojawić się także przy Spacerowej i Partyzantów.

Włodawa. Znów nakryli nielegalne automaty do gier

Włodawa. Znów nakryli nielegalne automaty do gier

Kolejny nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Wspólne kontrole prowadzone były we Włodawie.

Milioner, który zginął w katastrofie śmigłowca miał zakład w Lubelskiem

Milioner, który zginął w katastrofie śmigłowca miał zakład w Lubelskiem

We wtorek w katastrofie śmigłowca zginął 80-letni Karol Kania. Znała go Grażyna Lamczyk, wójt Dębowej Kłody w powiecie parczewskim. Na terenie tej gminy, w 2009 roku biznesmen uruchomił jeden ze swoich zakładów.

Potentat chemiczny, właściciel sklepów i pan od telewizji. Kto jest najbogatszym Polakiem 2021

Potentat chemiczny, właściciel sklepów i pan od telewizji. Kto jest najbogatszym Polakiem 2021

Znamy najnowszą listę najbogatszych Polaków. Przedstawił ją magazyn Forbes.

Urząd Miasta w Piaskach zamknięty. Koronawirus

Urząd Miasta w Piaskach zamknięty. Koronawirus

Z urzędnikami można się skontaktować wyłącznie telefonicznie lub przez internet.

MŚ w narciarstwie klasycznym. Monika Skinder wystąpiła w sprincie kobiet

MŚ w narciarstwie klasycznym. Monika Skinder wystąpiła w sprincie kobiet

Monika Skinder przepadła w kwalifikacjach sprintu podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.