Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 października 2019 r.
12:01

Lublin: Ta pętla miała zachęcać do przesiadki w autobus. Wyślą tutaj tylko trzy linie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
93 39 A A

Nowa pętla komunikacji miejskiej na Choinach miała być dla kierowców zachętą do zostawienia samochodu na parkingu i przesiadki w autobus. Taki był plan. Teraz okazuje się, że zostaną tutaj wysłane tylko trzy linie, a pozostałe nadal będą dojeżdżać najdalej do starej pętli przy os. Paderewskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ogólnodostępny parking dla 54 samochodów, zadaszony parking na 100 rowerów, toaleta dla kierowców i pasażerów – tak wyposażona została nowa pętla komunikacji miejskiej wybudowana na końcu ul. Choiny, tuż przy północnej granicy miasta.

Władze Lublina chętnie chwalą się tą inwestycją i podkreślają, że to kolejny argument za przesiadką z prywatnego samochodu w autobus lub trolejbus, zwłaszcza dla mieszkańców pobliskich miejscowości.

Mocno przeliczyli się ci, którzy sądzili, że nowa pętla przejmie rolę starej, działającej koło os. Paderewskiego, gdzie obecnie kończy kursy pięć linii dziennych (13, 17, 18, 26, 29) oraz jedna nocna (N1). Ze wszystkich tych linii zaledwie jedna (nr 18) zostanie wysłana na wydłużoną trasę do nowej pętli. Wraz z nią trafią na Choiny trafią też trolejbusy linii 156 i 160 kończące dziś kursy przy ul. Chodźki niedaleko szpitala dziecięcego.

– Biorąc pod uwagę niewielką zabudowę w rejonie pętli Choiny, na początek kierujemy tam trzy linie, w tym dwie trolejbusowe – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Będziemy oczywiście monitorować sytuację i w miarę potrzeb sukcesywnie wzmacniać obsługę tej pętli.

Kiedy na nowej pętli wsiądą pierwsi pasażerowie?

– Trudno w tym momencie wskazać dokładny termin – odpowiada Justyna Góźdź. – Na pewno trzeba wziąć pod uwagę pewien margines czasowy na przygotowanie rozkładów uwzględniających tę zmianę i wgranie informacji do systemu, jak również na działania związane z ubezpieczeniem pętli, czy podłączeniem liczników.

Urzędnicy podkreślają, że przystanek nie został oficjalnie oddany do użytku, ale czekają już na zezwolenie od nadzoru budowlanego.

Pętla powstała przy okazji przebudowy 900-metrowego odcinka ul. Choiny od skrzyżowania z ul. Wojtasa do północnej granicy miasta. W miejscu jednej jezdni powstały dwie, mające po dwa pasy ruchu. Stworzono też jedyne w Lublinie rondo typu „cygaro”. Sama droga także nie jest dopuszczona do użytku, a samochody wpuszczono tu na zasadach „tymczasowej organizacji ruchu”.

Inwestycja obejmowała nie tylko dobudowę drugiej jezdni.

– Wzdłuż ul. Choiny po obu stronach wybudowano 1370 m ścieżek rowerowych i 3980 m chodników – wylicza Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. Ponadto doprowadzono na Czechów sieć dla trolejbusów, przebudowano skrzyżowanie al. Smorawińskiego z ul. Chodźki oraz skrzyżowanie ul. Szeligowskiego z ul. Czapskiego, natomiast na wysokości ul. Śliwińskiego powstała sygnalizacja świetlna dla pieszych przechodzących przez ul. Choiny.

e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 14:10
+17
Tak szumnie kilka lat temu zapowiadana nowa pętla z parkingiem działającym w systemie P+R gdzie można było zostawić samochòd i dalej jechać komunikacją miejską. Ja się pytam,gdzie ten parking?! 54:miejsca?! To jakaś kpina! I jak ten Lublin ma być nie zakorkowanym miastem? Niedługo będziemy na pierwszym miejscu najbardziej zakorkowanych miast w Polsce.
Avatar
tm / 7 października 2019 o 13:27
+16
brawo, niegospodarność level lublin - wydać miliony na coś, co będzie działać "tylko trochę", "a potem się zobaczy" - otóż, drodzy włodarze, żeby coś działało i wykorzystywało swój pełny potencjał, musi spełniać swoją funkcję w pełni, od początku - inaczej pies z kulawą nogą się nie zainteresuje. jeżeli myślicie, że mieszkańcy będą szturmować centrum przesiadkowe, z którego odjeżdża mniej autobusów niż z pobliskiego osiedla, to jesteście jeszcze większymi idiotami, niż dajecie po sobie poznać.
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 14:25
+14
A czego się spodziewaliście.....
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 12:16
+14
I to ma zachęcić ludzi do przesiadki do komunikacji miejskiej?
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 12:11
+14
Czyli zrobiono kolejny nikomu niepotrzebny bubel tylko po to, żeby wyrwać (i zmarnować) kasę z UE.
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 14:45
+13
"A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania." - to zrozum wreszcie, że NIE MA już miejsca na te nasze samochody, na ulicach (korki) i parkingach i nie ma innego wyjścia niż transport zbiorowy. Zrozum też, że wbrew temu co piszesz "A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania" - to kierowcy zabrali wolność podróżowania innym grupom. Jak są dwa pasy ruchu dla samochodów i jeden chce się oddać na bus-pas to jest darcie ryja, że 'zabierajom' - czyli sprawiedliwość jest jak dla kierowców jest wszystko, dla innych nic. Kierowcy także ograbili pieszych z przestrzeni. Idź przejdź się chodnikami w Lublinie. Wszędzie samochody. Jak się zatem przywraca ludziom chodniki, to kierowcy drą ryje, że 'zabierajom wolność'. Wynocha z chodników, trawników, oddajcie połowę ulic. Na razie to zabraliście WSZYSTKO, a jęczycie, że wam lewactwo zabiera. Mylisz się. To WY ZABRALIŚCIE WIĘKSZOŚĆ PRZESTRZENI.
"A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania." - to zrozum wreszcie, że NIE MA już miejsca na te nasze samochody, na ulicach (korki) i parkingach i nie ma innego wyjścia niż transport zbiorowy. Zrozum też, że wbrew temu co piszesz "A lewacki dlatego, że próbuje się odbierać kierowcom wolność podróżowania" - to kierowcy zabrali wolność podróżowania innym grupom. Jak są dwa pasy ruchu dla samochodów i jeden chce się oddać na bus-pas to jest darcie ryja, że 'zabierajom' - czyli sprawiedliwość je... rozwiń
Avatar
mieszkaniec spod Lublina / 7 października 2019 o 16:48
+12
Na tym parkingu, żeby nie był pusty, zróbcie targ warzywno-owocowy albu punkt skupu tuczników ! Inaczej, będzie tam pusto i głucho. Jaka rodzina, np. 4-osobowa przyjedzie na parking, zostawi samochód i przesiądzie się do kilku linii mpk, aby dojechać do pracy, do szkoły i np. do przedszkola ? Potem jakieś zakupy i z dzieciakami i z zakupami z powrotem na parking. I oby samochód był, cały i nie tknięty. A bilety za przejazd mpk- to za darmo ?
Avatar
Gosc / 7 października 2019 o 18:15
+11
Niech ratusz przeniesie wszystkie linie na choiny,a pętle na paderewskiego niech sprzeda deweleporowi.
Avatar
monika / 7 października 2019 o 15:18
+11
Można się przesiąść na następnym przystanku . Trudne co .
 Oczywiście, że można. Można w ogóle przesiadać się do woli, ale po co? Po co ktorś ma marnować czas i pieniądze na przesiadanie się z autobusu do autobusu skoro przyjedzie załatwiać kilka różnych spraw w różnych miejscach miasta. Zamiast marnować na to pieniądze było dołożyć do jakiegoś remontu innych ulic i zacząć myśleć o parkingach podziemnych, czy piętrowych.
Avatar
Paweł / 7 października 2019 o 13:35
+11
54 samochody?? przecież każdym przyjedzie jedna osoba (bo jak są 2 już się nie opłaca przesiadać do autobusu), to to jest pół autobusu, niech przyjeżdżają przez godzinę tj. 1 osoba na minutę, 3 autobusy będą średnio co 10 minut to jest 10 osób na autobus i ktoś wierzy, ze będzie potrzeba zwiększenia ilości autobusów? Nie zdziwię się, że parking będzie pusty i się zapętli, nie zwiększą autobusów bo mało ludzi, mało ludzi bo mało autobusów lub mało miejsc parkingowych. Gdyby to było 540 miejsc to co innego ...
Avatar
mieszkanka Czechowa / 3 dni temu o 17:08
0
Odległe odcinki miasta można połączyć, gminy pobliskie też, ale ul Chodźki z os. Wieniawskiego ( czyli np. Orfeusz ) 2 przystanki odległości nie można połączyć linią MPK.
Avatar
gość / 6 dni temu o 06:33
+1
To chyba będzie konieczne.
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 19:42
+1
Jak się czyta te komentarze to dziw bierze, że ten naród jeszcze istnieje. Jak to możliwe. Co komu to przeszkadza. A może by tak pomyśleli, że z czasem jednak się przyda. Przepraszam za obrazę, użyłem słowa ,,pomyśleli".
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 19:40
+6
Ciekawe zatem jak będzie się nazywał nowy przystanek końcowy, PIENIŃSKA? Dobrze myślę? Zresztą to się jeszcze wyjaśni - ważne, żeby nazwa nie była zbyt długa, by mieściła się na wyświetlaczach elektronicznych a nie przewijała. ZTM dobrze zrobił, że wpierw skierował jedną z najbardziej strategicznych linii mpk - linię 18, ta linia z pewnością spodoba się pasażerom z tamtych rejonów, gdyż nie tylko oferuje dojazd do obecnego dworca PKS ale także do licznych punktów usługowych i centr handlowych na al. Spółdzielczości Pracy. Co więcej dojeżdża także na al. Racławickie. Puszczanie linii 17 na chwilę obecną nie byłoby zasadne, gdyż linia 160 zostanie puszczona a jak przyjrzymy się przebiegom tras tych linii to pokrycie jest naprawdę duże. Zasadnym było także skierowanie linii 156 do nowej pętli, gdyż zapewni to pasażerom z peryferii ul. Choiny połączenie z Majdankiem. Linię nocną także widziałbym na nowej pętli, czemu nie. Dziwię się natomiast dlaczego linia 154 nie będzie tam skierowana? Byłoby to bardzo szybkie i proste połączenie skrajnej północy miasta z dworcem PKP( w przyszłości metropolitalnym), a także linią 154 mieszkańcy mogliby dojechać na ul. Zana. Pomyślałbym także nad skierowaniem do nowej pętli linii 13, ostatnimi czasy jest to linia, której napełnienie bywa różne - bywa tak, że jest naprawdę sporo ludzi, bywa też i tak, że pojazd jest nadto pusty, może zyskałaby dodatkowych pasażerów. Linię 29 można by było skierować ale pytanie czy jest sens? Jedynie co by pasażerowie z północy miasta zyskali to połącznie ze szkołami na ul. Elsnera i to chyba jedyny argument. Czyli tak - obecnie będą tam skierowane 18, 156 i 160, ja natomiast w nieco dalszej perspektywie widzę oprócz tamtych numerów na nowej pętli właśnie 13 i 154, a na Paderewskiego niech sobie zostaną: 17, 26 i 29.
Ciekawe zatem jak będzie się nazywał nowy przystanek końcowy, PIENIŃSKA? Dobrze myślę? Zresztą to się jeszcze wyjaśni - ważne, żeby nazwa nie była zbyt długa, by mieściła się na wyświetlaczach elektronicznych a nie przewijała. ZTM dobrze zrobił, że wpierw skierował jedną z najbardziej strategicznych linii mpk - linię 18, ta linia z pewnością spodoba się pasażerom z tamtych rejonów, gdyż nie tylko oferuje dojazd do obecnego dworca PKS ale także do licznych punktów usługowych i centr handlowych na al. Spółdzielczości Pracy. Co więcej dojeżdża ... rozwiń
Avatar
Gosc / 7 października 2019 o 18:15
+11
Niech ratusz przeniesie wszystkie linie na choiny,a pętle na paderewskiego niech sprzeda deweleporowi.
Avatar
Gość / 7 października 2019 o 18:04
+5
Szkoda, że linia 154 nie zostanie wydłużona do Czechowa.
Avatar
mieszkaniec spod Lublina / 7 października 2019 o 16:48
+12
Na tym parkingu, żeby nie był pusty, zróbcie targ warzywno-owocowy albu punkt skupu tuczników ! Inaczej, będzie tam pusto i głucho. Jaka rodzina, np. 4-osobowa przyjedzie na parking, zostawi samochód i przesiądzie się do kilku linii mpk, aby dojechać do pracy, do szkoły i np. do przedszkola ? Potem jakieś zakupy i z dzieciakami i z zakupami z powrotem na parking. I oby samochód był, cały i nie tknięty. A bilety za przejazd mpk- to za darmo ?
Avatar
monika / 7 października 2019 o 15:18
+11
Można się przesiąść na następnym przystanku . Trudne co .
 Oczywiście, że można. Można w ogóle przesiadać się do woli, ale po co? Po co ktorś ma marnować czas i pieniądze na przesiadanie się z autobusu do autobusu skoro przyjedzie załatwiać kilka różnych spraw w różnych miejscach miasta. Zamiast marnować na to pieniądze było dołożyć do jakiegoś remontu innych ulic i zacząć myśleć o parkingach podziemnych, czy piętrowych.
Avatar
Bjørn Squrvejsen / 7 października 2019 o 14:58
+1
Na nowej pętli raptem będzie tylko 2 linie mniej niż na Paderewskiego ( w tym 2 skręcają na IKEA wcześniej, a wydłużonych poza granicę nie liczę bo będą tu i tu). Na nowej pętli będzie odjazd co 5 min. albo i częściej, to nie mało jak na początek. A pętla strategiczna dla miasta bo się rozrasta i gmin sąsiednich. Wyluzujcie
Avatar
PP / 7 października 2019 o 14:58
+5
Ta Zachęta do przesiadki jak nad niczym nie panują później taki Warbus wypowie umowę i się okaże że na piechotę musicie iść.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Arteria ma już pozwolenie. Powstanie nowa dwupasmówka

Lublin: Arteria ma już pozwolenie. Powstanie nowa dwupasmówka 0 0

Prezydent Lublina wydał zezwolenie na budowę nowej dwupasmówki, która pobiegnie od ronda na Drodze Męczenników Majdanka (skrzyżowanie z ul. Dekutowskiego i Franczaka) do ul. Wyzwolenia i Głuskiej. Ulica będzie mieć prawie 2,5 km długości, a jej projekt przewiduje też nową pętlę dla komunikacji miejskiej

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory?

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory? 0 6

Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS frekwencja wyborcza była najgorsza wśród najmłodszej grupy wiekowej. Tylko 46,6 proc. osób uprawnionych do głosowania w wieku 18-29 lat zdecydowało się na oddanie głosu. Dla porównania w grupie wiekowej 40-49 zagłosowało około 75 proc.

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina 65 6

Od niedzieli wznowione ma być kursowanie pociągów z Warszawy do Puław. A za miesiąc dojedziemy koleją ze stolicy przez Dęblin do Lublina

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego 6 20

- PiS ma nowego lidera w województwie. Nazywa się Czarnek, Przemysław Czarnek. Startując z drugiego miejsca pokonał w cuglach „jedynkę” Sylwestra Tułajewa, przeskakując go aż o 33 tys. głosów - pisze Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach
22 października 2019, 17:00

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach 0 0

We wtorek, 22 października o godz. 17 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędą się warsztaty dla młodzieży "Jak stworzyć własny podcast", które poprowadzi dziennikarka Aga Gorczyca.

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię 3 2

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej ruszył proces Artura K. lekarza weterynarii, który miał proponować rolnikowi z gminy Podedwórze podmianę próbki krwi od świni, w rejonie zagrożonym ASF. Prokuratura oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków służbowych i działanie na szkodę interesu publicznego.

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji 10 5

Do groźnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 827. Wóz strażacki z OSP w Wojciechowie przewrócił się na bok. Droga jest całkowicie zablokowana.

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki 11 12

Już 40 mandatów wlepiła Straż Miejska kierowcom stającym na ul. Peowiaków, odkąd postój TAXI przeniesiono z początku ulicy na jej środek. Zmianę zarządzili urzędnicy z Ratusza, który zapewniają, że dzięki temu przybyło miejsc parkingowych. Jednak kierowcy odjeżdżający stąd z mandatem raczej nie są zachwyceni

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem
Wybory 2019

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem 3 24

Wicepremier Jacek Sasin (PiS) zdobył najwięcej głosów w okręgu chełmsko – bialsko –zamojskim – ponad 91 tys. Na miejsce przy Wiejskiej może też liczyć Dariusz Stefaniuk, obecny wicemarszałek województwa czy Riad Haidar, ordynator neonatologii w bialskim szpitalu. Mandat senatora utrzyma również po raz trzeci Grzegorz Bierecki (PiS).

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego 0 4

Ponad 13,6 mln zł przekazało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na projekt, który realizuje sześć szpitali marszałkowskich w Lublinie (wojewódzki przy al. Kraśnickiej, wojewódzki im. Jana Bożego i Szpital Neuropsychiatryczny), Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki]
Wybory 2019
galeria

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki] 20 20

Rekordzistą pod względem ilości głosów został Jacek Sasin z PiS, który w okręgu nr 7 dostał ich aż 91 241. Rekord w okręgu nr 6 ustanowił Przemysław Czarnek, również z PiS. Wraz z Lewicą do Sejmu powraca Jacek Czerniak.

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019
16 października 2019, 19:00

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019 0 0

Dobiega końca tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Na finał projektu, 16 października o godz. 19 w Parafii Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II), wystąpi Dyrektor Festiwalu Robert Grudzień.

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy 0 1

W derbach regionu MKS Padwa Zamość pokonała rezerwy Azotów Puławy 41:26. Akademicy z Białej Podlaskiej nie mieli problemów z ograniem MTS Chrzanów

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście 13 4

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie rozpoczną wkrótce naukę w nowym miejscu. Z budynku szkoły przy ulicy Bernardyńskiej zostaną rozrzuceni po praktycznie całym miastem.

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna 0 0

A do tego podkręcona i z podwójnym BIOS-em. A ile kosztuje karta graficzna Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.