Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2019 r.
6:35

Lublin: Ulice i chodniki przy szpitalu zatarasowane, karetki mają problem z przejazdem. Apel ratownika

51 35 A A
Na zdjęciu sytuacja na parkingu przed szpitalem z wczorajszego przedpołudnia
Na zdjęciu sytuacja na parkingu przed szpitalem z wczorajszego przedpołudnia (fot. Jacek Szydłowski)

Wioząc karetką pacjenta muszę przeciskać się między autami, bo nikt nie kontroluje ile ich wjeżdża. Co jeśli będzie w stanie zagrożenia życia i nie uda mi się na czas przejechać? Kto weźmie za to odpowiedzialność? – skarży się na parking przy szpitalu przy ul. Jaczewskiego ratownik medyczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Największe problemy z parkowaniem przy szpitalu są rano. Nikt nie kontroluje liczby wjeżdżających aut, mimo że zawsze przekraczają one ilość miejsc parkingowych. Najwyraźniej firma, która prowadzi parking chce po prostu zarobić. Ludzie parkują na chodnikach, tarasując drogi przejazdowe – irytuje się jeden z ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie i zaznacza, że często dwa auta jadące z przeciwnych stron ledwo się mieszczą, nie mówiąc już o karetkach.

– Karetki mają co prawda dostępny drugi wjazd od strony szpitala dziecięcego. Ale co z tego, że tam wjadę bez kolejki, jeśli potem wioząc karetką pacjenta muszę przeciskać się między samochodami. To paranoja! – denerwuje się ratownik medyczny. – Pół biedy jeśli pacjent jest w stanie stabilnym, ale co jeśli będzie w stanie zagrożenia życia i nie uda mi się na czas przejechać? Kto weźmie za to odpowiedzialność? – dodaje.

Problem jest też z miejscami wyznaczonymi dla karetek. – W wiacie przy szpitalnym oddziale ratunkowym mieszczą się tylko dwie karetki, pozostałe muszą stać na zewnątrz. Często jest tak, że przyjeżdża kolejna z pacjentem na badania – opowiada nasz rozmówca.

– Miejsca dla karetek są notorycznie zajmowane przez prywatne auta. Wielokrotnie zwracałem uwagę kierowcom, ale bez skutku. Odpowiadają, że zapłacili za wjazd, a wszystkie miejsca na parkingu są zajęte. Absurdalne jest to, że szpital nic z tym nie robi – uważa ratownik.

– Problem jest nam znany, ale niestety jego rozwiązanie nie należy do nas tylko do Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który jest właścicielem terenu, na którym działa parking. To uczelnia organizowała przetarg na jego dzierżawę i zawarła umowę z firmą, która prowadzi parking – tłumaczy Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. – Jest wiele skarg na problemy z autami, ale w takich sytuacjach zawsze odsyłamy do uczelni.

Jak informuje rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, umowa z firmą obsługującą parking wygasa wiosną przyszłego roku. 

– Doraźnie przeprowadzimy rozmowę z dzierżawcą parkingu, zgłaszając żądanie kontrolowania liczby wjeżdżających pojazdów oraz egzekwowania od kierowców prawidłowego parkowania aut – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Niedopuszczalne są zatory komunikacyjne na przyszpitalnych ciągach jezdnych, zagraża to bezpieczeństwu. Bezwzględne pierwszeństwo należne jest karetkom i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Władze uczelni nie wykluczają budowy wielopoziomowego parkingu w sąsiedztwie szpitala. – Liczba pojazdów poruszających się po drogach z roku na rok lawinowo rośnie. Docelowo, tylko budowa pojemnego parkingu wielopoziomowego w bezpośrednim sąsiedztwie SPSK 4 może rozwiązać ten problem – zaznacza Matysiak. – Od kilku lat władze uczelni poważnie się do tego przymierzają.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 07:23
+22
Przeprowadzimy rozmowę, nie wykluczamy - i w ten piękny sposób Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie spuścił Panią Katarzynę dziennikarkę na drzewo z niczym.
Avatar
Ala / 16 maja 2019 r. o 08:30
+20
Szanuje pana ratownika, ale apel powinien byc do wladz szpitala/miasta. Nikt tam nie  parkuje ze zlej woli, nikt tam nie idzie na zakupy do szpitala, a miejsc parkingowych krytycznie brakuje.
 Być może apel do szpitala nic nie pomógł.... czasami trzeba nagłaśiac probem żeby były jakieś efekty.... uważam, że firma obsługująca parking powinna wyznaczyć miejsca, policzyć je i sprzedawać bilety na ilość posiadanychmiejsc - byłoby to uczciwe i wniosło porządek. Ale po co..... kasa jest a gdzie kto stanie to już nie ma znaczenia no i się tarasuje co tylko można.....
 Być może apel do szpitala nic nie pomógł.... czasami trzeba nagłaśiac probem żeby były jakieś efekty.... uważam, że firma obsługująca parking powinna wyznaczyć miejsca, policzyć je i sprzedawać bilety na ilość posiadanychmiejsc - byłoby to uczciwe i wniosło porządek. Ale po co..... kasa jest a gdzie kto stanie to już nie ma znaczenia no i się tarasuje co tylko można..... rozwiń
Avatar
malkontent / 16 maja 2019 r. o 09:10
+19
jak na razie to kasa jest najważniejsza, 4PLN/h, wjeżdżam na ten parking biorąc bilet więc przypuszczam że mogę zaparkować, nim przecisnę się przez uliczki szukając miejsca mija więcej niż 10 min i muszę płacić. Ilu takich "oszukanych" klientów jest w ciągu dnia wie tylko zarządca parkingu. Chyba naprawdę musi się wydarzyć kilka nieszczęść by ktoś zaczął myśleć nie przez pryzmat kasy.
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 07:28
+19
Jeździłem tam na początku lat 90 i było moźna postawić auto gdzie się chciało .Dziś teź jeźdzę do tego szpitala, ale autobusem , jeszcze troszkę a nie będzie moźna pieszo dostać sie do budynku.
Avatar
olo / 16 maja 2019 r. o 07:07
+18
Normalnie dzban z Kociej Wólki . Zapłaciłe to mam prawo POSTAWIĆ samochód  gdzie chcę nawet na środku uliczki i zablokować ruch . A co kto mi zabroni ZAPŁACIŁEM .
Avatar
Joker / 16 maja 2019 r. o 10:09
+17
Pamiętaj, że w roku 1964 (wówczas oddano do użytku główny gmach PSK 4) to były obrzeża miasta. Może nakaż wyburzyć Czechów (powstał później)?
Avatar
Joker / 16 maja 2019 r. o 10:09
+16
szpitale buduje się na obrzeżach miast aby był tam spokój i tereny zielone wokół a nie parkingi w centrum miast. Po co oraz dla kogo są szpitale?
Pamiętaj, że w roku 1964 (wówczas oddano do użytku główny gmach PSK 4) to były obrzeża miasta. Może nakaż wyburzyć Czechów (powstał później)?
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 06:43
+16
Haha. Od kilku lat się poważnie przemierzają. No i jest odpowiedź. ;)
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 08:19
+14
W tekście pada kluczowa informacja. Z roku na rok przybywa samochodów. I stało się, ze jest ich ZA DUŻO. nie mieszcza się w miastach. Nie ma juz miejsca na nie. Parkibg pietrowy jak powstanie, to będzie ZA MAŁY. Czas to zrozumieć, że tylko OGRANICZANIE ilości samochodów może pomóc. Bo nawet jak powstanie gigantyczny parking, to nie będzie można do niego dojechać przez korki na ulicach. A ulic nie poszerzymy.
Avatar
chrust / 16 maja 2019 r. o 08:14
+14
u nas na osiedlu po przeciwnej stronie szpitala wczoraj przez tych ludzi nie było możliwości zaparkowania. Jest na ul. Organowej tablica informacyjna, kto może parkować przy drugim bloku jest też tablica informacyjna. A ludzie , którzy przyjeżdżają do szpitala mają nas mieszkańców w nosie. Nie pierwsza taka sytuacja, dojdzie do tego, że wjazd na osiedle będzie ze szlabanem .
Avatar
gobbler / 3 czerwca 2019 r. o 08:00
+2
Ten parking przy PSK4 na Jaczewskiego to jedna wielka lipa. Mając kartę parkingową z tytułu znacznego stopnia niepełnosprawności nie można tam znaleźć miejsca do parkowania na kopercie, a płacić trzeba. Ludzie parkują gdzie się da, ale nie ma się co dziwić, bo każdy, niekoniecznie wiozący osobę z niepełnosprawnością, chce zaparkować auto jak najbliżej szpitala lub przychodni. Często pozostaje tylko chodnik.
Avatar
Te / 17 maja 2019 r. o 07:09
+4
Złomowisko zachodniej europy
Avatar
Obiektyw / 17 maja 2019 r. o 06:26
+4
Nie można ograniczyć wjazdu na teren szpitala bo dużo osób korzystających to niepełnosprawni, którzy sami przyjeżdżają lub są przez kogoś dowożeni. Podobnie jest z dojazdem na SOR nie tylko karetki przywożą pacjentów. I co nie wjadą bo wykorzystany został limit. To proste jest 10 minut darmowych nie znalazłem miejsca wyjeżdżam anie parkuje na trawniku bo moje auto jest najważniejsze. To ewidentna wina kierowców bo parkują nie stosując się do przepisów i znaków drogowych.
Avatar
pracownik / 16 maja 2019 r. o 20:58
+2
Proszę nie pisać bzdur o tym że 99% to auta pracowników. Mniej niż 50% miejsc przeznaczonych jest na abonamenty pracownicze, w tej chwili kolejka na miejsce parkingowe trwa ponad 2 lata. Piszę to jako pracownik.... Poza tym pracownicy w większości parkują z tyłu a uniwersytet ma własny kawałek parkingu za budynkiem kliniki pulmonologii
Avatar
hmmm / 16 maja 2019 r. o 20:44
+1
Nikt do szpitala nie przyjeżdża dla przyjemności - nie każdy pacjent, albo jego rodzina to mieszkańcy Lublina. Gdzie mają postawić samochód, w jakiej odległości od szpitala? Na plecach mają przynosić chorą osobę? Niech ratownik med. postawi się w sytuacji tych ludzi. Jeśli jakieś pretensje to do parkingowych, bo skoro ja zapłaciłam to mam prawo postawić samochód. Ostatnio często tam byłam i widziałam, że samochody stoją na trawnikach w błocie, ale...... i tu jak wyżej.
Ćwoki wnet zażądają miejsc parkingowych na salach operacyjnych. Szpital dla "mądrych inaczej" jest w Abramowicach - tam parkujcie, a przy Jaczewskiego przestańcie zagrażać życiu i zdrowiu ludzkiemu. Co w tej sprawie zrobiłi: Wojewoda Lubelski i podległy mu Wydział Zarządzania Kryzysowego oraz Policja? Czy zamknięto "na dołek" Jego Magnificencję Rektora lub szefostwo równie pazernego jak uczelnia dzierżawcy, a przynajmniej parkingowych oraz tarasujących dojazd karetkom przestępców? Ile trzeba zapłacić (np. za wjazd na parking przyszpitalny), żeby uniknąć odpowiedzialności karnej, a przynajmniej za poważne wukroczenie?
 cóż... zanim napiszesz komentarz doucz się. Nie wypisuj bzdur. W abramowicach jest oddział udarowy. Uważasz, że tamtym karetkom można zastawiać drogę? jest też neurologia, interna. Ech, ludzie, ludzie. Uważasz, że życiu jednym można zagrażać, a innym nie? bo psk4 tak?
 cóż... zanim napiszesz komentarz doucz się. Nie wypisuj bzdur. W abramowicach jest oddział udarowy. Uważasz, że tamtym karetkom można zastawiać drogę? jest też neurologia, interna. Ech, ludzie, ludzie. Uważasz, że życiu jednym można zagrażać, a innym nie? bo psk4 tak? rozwiń
Avatar
realnie patrząc / 16 maja 2019 r. o 20:44
+2
Dlatego nie dziwię się POsłance Musze która chce rozbudowywać PSK-1 w Centrum Lublina ponieważ logiczne myślenie nie jest jej najmocniejszą stroną - gdzie przy tym szpitalu zaparkują swoje auta odwiedzający chorych ? Jak przy tym szpitalu zostanie rozwiązany ten problem ?
Avatar
Romek / 16 maja 2019 r. o 20:07
+4
To jest parking dla lekarzy i obsługi szpitala a nie dla chorych.
 A co ma zrobić lekarz jak dyżur w szpitalu ma do 15-tej a w swoim gabinecie na osiedlu przyjmuje od 13-tej? Czymś musi się teleportować.
Avatar
Nina / 16 maja 2019 r. o 14:38
0
Więc gdzie pracownicy mają parkować? 
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 12:49
+7
do Anka ---> Co ma Straż Miejska do prywatnego parkingu przy szpitalu?
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 10:23
+7
przede wszystkim wprowadzić system zliczający samochody z tolerancją ujemną 10 % i chwilowo może się poprawi ; jedyne wyjście to budowa wielopoziomowych PODZIEMNYCH parkingów - dotyczy to całego tego miasteczka ...
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Latem to bardzo ruchliwa trasa w kierunku Kazimierza. Mieszkańcy Parchatki czekają chodnik i fotoradar

Latem to bardzo ruchliwa trasa w kierunku Kazimierza. Mieszkańcy Parchatki czekają chodnik i fotoradar

W lecie Parchatka zmaga się z korkami sięgającymi nawet Kazimierza Dolnego. Innym problemem jest nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości, co w połączeniu z brakiem chodnika sprawia, że piesi nie czują się bezpiecznie.

Szymon Ładniak walczy w ESET ISeries w Chorwacji
film

Szymon Ładniak walczy w ESET ISeries w Chorwacji

Szymon Ładniak w niedzielę wystąpi w kolejnym wyścigu serii ESET ISeries. Areną zmagań będzie chorwacki Grobnik.

Z powodu koronawirusa ratownicy medyczni przeprowadzili się do akademika. Sąsiedzi zadowoleni

Z powodu koronawirusa ratownicy medyczni przeprowadzili się do akademika. Sąsiedzi zadowoleni

Akademik PWSZ przy ul. Nowy Świat 3 w Chełmie to nowy adres siedziby zespołu ratowników medycznych.

Zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda. Okradają sklepy, demolują samochody
Wideo
film

Zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda. Okradają sklepy, demolują samochody

Kolejną noc w wielu miastach USA trwały zamieszki, które rozpoczęły się po tym, jak 46-letni Afroamerykanin George Floyd zginął po brutalnej interwencji policji 25 maja.

Raport o zachorowaniach w Polsce. Są nowe przypadki, ale są też dobre informacje

Raport o zachorowaniach w Polsce. Są nowe przypadki, ale są też dobre informacje

W popołudniowych raportach wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19 – informuje Ministerstwo Zdrowia w wieczornym raporcie o zakażeniach koronawirusem w niedzielę 31 maja.

Lubartów: Czy miasto wyremontuje kolejne ulice?

Lubartów: Czy miasto wyremontuje kolejne ulice?

Miasto Lubartów w tegorocznym planie przetargów publicznych ujęło zadanie pod nazwą „Budowa, przebudowa i modernizacja dróg”. W jego ramach miały być wykonane remonty nawierzchni ulic lub chodników ze środków miasta na odcinkach nieobjętych projektami z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych. Na ten cel Lubartów planował wydać ponad 700 tysięcy złotych. Nie wiadomo jednak czy ostatecznie remonty te dojdą do skutku oraz jakie drogi zostaną objęte pracami.

Ważne dla zawieszających bilety. ZTM Lublin ogłosił kolejne decyzje

Ważne dla zawieszających bilety. ZTM Lublin ogłosił kolejne decyzje

O kolejny miesiąc przedłużony został okres zawieszenia przejazdówek będących w posiadaniu uczniów i studentów. Taką decyzję ogłosił Zarząd Transportu Miejskiego, który zastrzegł, że to ostateczna data.

Ognisko koronawirusa w parafii pod Lublinem. 319 osób na kwaranntanie, są kolejne wyniki badań

Ognisko koronawirusa w parafii pod Lublinem. 319 osób na kwaranntanie, są kolejne wyniki badań

"To pierwsza niedziela w historii Parafii, kiedy to w kościele Mszę św. będzie sprawował sam kapłan, bez fizycznej obecności Ludu Bożego – żywej Wspólnoty Kościoła" – zauważył w liście do wiernych proboszcz parafii w Pliszczynie, gdzie jest ognisko koronawirusa. Kapłanowi skończył się okres kwarantanny, na której było dzisiaj ponad 300 osób. Co z mszami i organizacją pierwszej komunii świętej?

Kryminologia, enologia i cydrownictwo, italianistyka i inne nowe kierunki studiów w Lublinie
film

Kryminologia, enologia i cydrownictwo, italianistyka i inne nowe kierunki studiów w Lublinie

Jak co roku lubelskie uczelnie obok sprawdzonych kierunków, oferują kandydatom na studia także te, które w ofercie edukacyjnej pojawiają się po raz pierwszy. W tym roku nowości jest kilka, a ich lista nie jest jeszcze ostateczna.

Dizajn w PRL. Spotkanie online
5 czerwca 2020, 18:00

Dizajn w PRL. Spotkanie online

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe zaprasza na drugą odsłonę spotkań online "Dizajn w PRL". Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca o godz. 18.

Zespół B6 stworzy teledysk ze słuchaczami. "Zapraszamy do nagrywania filmików"

Zespół B6 stworzy teledysk ze słuchaczami. "Zapraszamy do nagrywania filmików"

Zespół B6 zaprasza do wspólnego nagrania teledysku do najnowszego singla "Brazylia", którego premiera będzie miała miejsce w drugiej połowie czerwca. Można także zaśpiewać w utworze.

Nielegalny towar na lubelskich targowiskach. Policja zatrzymała trzy osoby

Nielegalny towar na lubelskich targowiskach. Policja zatrzymała trzy osoby

Blisko pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. To efekt kontroli policjantów na targowiskach w Lublinie.

Dzień Dziecka z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
30 maja 2020, 9:00

Dzień Dziecka z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do swoich oddziałów, w których przez trzy dni: od 30 maja do 1 czerwca, realizowane będą gry terenowe. Wszyscy, którzy czują się dziećmi, będą mogli otrzymać mapę przy zakupie biletów.

Złodziej wrócił do sklepu. Chciał zapłacić skradzionymi wcześniej pieniędzmi

Złodziej wrócił do sklepu. Chciał zapłacić skradzionymi wcześniej pieniędzmi

48-latek z Parczewa będzie odpowiadać za kradzież pieniędzy. Mężczyzna ukradł portfel kobiecie, która robiła zakupy w sklepie. Po pewnym czasie złodziej wrócił w to samo miejsce by kupić alkohol i… spotkał policjantów.

"W obronie lip na Lipowej!" Protest przeciwko wycince drzew w centrum Lublina
Wideo, zdjęcia
galeria

"W obronie lip na Lipowej!" Protest przeciwko wycince drzew w centrum Lublina

Z zieloną wstęgą stanęli wzdłuż jezdni uczestnicy dzisiejszego protestu w obronie drzew, które mają być usunięte w związku z przebudową ul. Lipowej w Lublinie. Projekt zakłada usunięcie 43 proc. drzew. Część demonstrantów przyszła z nadzieją, że Ratusz zmieni plany przebudowy, część już tej nadziei nie ma.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!