Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2019 r.
6:35

Lublin: Ulice i chodniki przy szpitalu zatarasowane, karetki mają problem z przejazdem. Apel ratownika

51 35 A A
Na zdjęciu sytuacja na parkingu przed szpitalem z wczorajszego przedpołudnia
Na zdjęciu sytuacja na parkingu przed szpitalem z wczorajszego przedpołudnia (fot. Jacek Szydłowski)

Wioząc karetką pacjenta muszę przeciskać się między autami, bo nikt nie kontroluje ile ich wjeżdża. Co jeśli będzie w stanie zagrożenia życia i nie uda mi się na czas przejechać? Kto weźmie za to odpowiedzialność? – skarży się na parking przy szpitalu przy ul. Jaczewskiego ratownik medyczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Największe problemy z parkowaniem przy szpitalu są rano. Nikt nie kontroluje liczby wjeżdżających aut, mimo że zawsze przekraczają one ilość miejsc parkingowych. Najwyraźniej firma, która prowadzi parking chce po prostu zarobić. Ludzie parkują na chodnikach, tarasując drogi przejazdowe – irytuje się jeden z ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie i zaznacza, że często dwa auta jadące z przeciwnych stron ledwo się mieszczą, nie mówiąc już o karetkach.

– Karetki mają co prawda dostępny drugi wjazd od strony szpitala dziecięcego. Ale co z tego, że tam wjadę bez kolejki, jeśli potem wioząc karetką pacjenta muszę przeciskać się między samochodami. To paranoja! – denerwuje się ratownik medyczny. – Pół biedy jeśli pacjent jest w stanie stabilnym, ale co jeśli będzie w stanie zagrożenia życia i nie uda mi się na czas przejechać? Kto weźmie za to odpowiedzialność? – dodaje.

Problem jest też z miejscami wyznaczonymi dla karetek. – W wiacie przy szpitalnym oddziale ratunkowym mieszczą się tylko dwie karetki, pozostałe muszą stać na zewnątrz. Często jest tak, że przyjeżdża kolejna z pacjentem na badania – opowiada nasz rozmówca.

– Miejsca dla karetek są notorycznie zajmowane przez prywatne auta. Wielokrotnie zwracałem uwagę kierowcom, ale bez skutku. Odpowiadają, że zapłacili za wjazd, a wszystkie miejsca na parkingu są zajęte. Absurdalne jest to, że szpital nic z tym nie robi – uważa ratownik.

– Problem jest nam znany, ale niestety jego rozwiązanie nie należy do nas tylko do Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który jest właścicielem terenu, na którym działa parking. To uczelnia organizowała przetarg na jego dzierżawę i zawarła umowę z firmą, która prowadzi parking – tłumaczy Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. – Jest wiele skarg na problemy z autami, ale w takich sytuacjach zawsze odsyłamy do uczelni.

Jak informuje rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, umowa z firmą obsługującą parking wygasa wiosną przyszłego roku. 

– Doraźnie przeprowadzimy rozmowę z dzierżawcą parkingu, zgłaszając żądanie kontrolowania liczby wjeżdżających pojazdów oraz egzekwowania od kierowców prawidłowego parkowania aut – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Niedopuszczalne są zatory komunikacyjne na przyszpitalnych ciągach jezdnych, zagraża to bezpieczeństwu. Bezwzględne pierwszeństwo należne jest karetkom i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Władze uczelni nie wykluczają budowy wielopoziomowego parkingu w sąsiedztwie szpitala. – Liczba pojazdów poruszających się po drogach z roku na rok lawinowo rośnie. Docelowo, tylko budowa pojemnego parkingu wielopoziomowego w bezpośrednim sąsiedztwie SPSK 4 może rozwiązać ten problem – zaznacza Matysiak. – Od kilku lat władze uczelni poważnie się do tego przymierzają.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 07:23
+22
Przeprowadzimy rozmowę, nie wykluczamy - i w ten piękny sposób Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie spuścił Panią Katarzynę dziennikarkę na drzewo z niczym.
Avatar
Ala / 16 maja 2019 r. o 08:30
+20
Szanuje pana ratownika, ale apel powinien byc do wladz szpitala/miasta. Nikt tam nie  parkuje ze zlej woli, nikt tam nie idzie na zakupy do szpitala, a miejsc parkingowych krytycznie brakuje.
 Być może apel do szpitala nic nie pomógł.... czasami trzeba nagłaśiac probem żeby były jakieś efekty.... uważam, że firma obsługująca parking powinna wyznaczyć miejsca, policzyć je i sprzedawać bilety na ilość posiadanychmiejsc - byłoby to uczciwe i wniosło porządek. Ale po co..... kasa jest a gdzie kto stanie to już nie ma znaczenia no i się tarasuje co tylko można.....
 Być może apel do szpitala nic nie pomógł.... czasami trzeba nagłaśiac probem żeby były jakieś efekty.... uważam, że firma obsługująca parking powinna wyznaczyć miejsca, policzyć je i sprzedawać bilety na ilość posiadanychmiejsc - byłoby to uczciwe i wniosło porządek. Ale po co..... kasa jest a gdzie kto stanie to już nie ma znaczenia no i się tarasuje co tylko można..... rozwiń
Avatar
malkontent / 16 maja 2019 r. o 09:10
+19
jak na razie to kasa jest najważniejsza, 4PLN/h, wjeżdżam na ten parking biorąc bilet więc przypuszczam że mogę zaparkować, nim przecisnę się przez uliczki szukając miejsca mija więcej niż 10 min i muszę płacić. Ilu takich "oszukanych" klientów jest w ciągu dnia wie tylko zarządca parkingu. Chyba naprawdę musi się wydarzyć kilka nieszczęść by ktoś zaczął myśleć nie przez pryzmat kasy.
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 07:28
+19
Jeździłem tam na początku lat 90 i było moźna postawić auto gdzie się chciało .Dziś teź jeźdzę do tego szpitala, ale autobusem , jeszcze troszkę a nie będzie moźna pieszo dostać sie do budynku.
Avatar
olo / 16 maja 2019 r. o 07:07
+18
Normalnie dzban z Kociej Wólki . Zapłaciłe to mam prawo POSTAWIĆ samochód  gdzie chcę nawet na środku uliczki i zablokować ruch . A co kto mi zabroni ZAPŁACIŁEM .
Avatar
Joker / 16 maja 2019 r. o 10:09
+17
Pamiętaj, że w roku 1964 (wówczas oddano do użytku główny gmach PSK 4) to były obrzeża miasta. Może nakaż wyburzyć Czechów (powstał później)?
Avatar
Joker / 16 maja 2019 r. o 10:09
+16
szpitale buduje się na obrzeżach miast aby był tam spokój i tereny zielone wokół a nie parkingi w centrum miast. Po co oraz dla kogo są szpitale?
Pamiętaj, że w roku 1964 (wówczas oddano do użytku główny gmach PSK 4) to były obrzeża miasta. Może nakaż wyburzyć Czechów (powstał później)?
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 06:43
+16
Haha. Od kilku lat się poważnie przemierzają. No i jest odpowiedź. ;)
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 08:19
+14
W tekście pada kluczowa informacja. Z roku na rok przybywa samochodów. I stało się, ze jest ich ZA DUŻO. nie mieszcza się w miastach. Nie ma juz miejsca na nie. Parkibg pietrowy jak powstanie, to będzie ZA MAŁY. Czas to zrozumieć, że tylko OGRANICZANIE ilości samochodów może pomóc. Bo nawet jak powstanie gigantyczny parking, to nie będzie można do niego dojechać przez korki na ulicach. A ulic nie poszerzymy.
Avatar
chrust / 16 maja 2019 r. o 08:14
+14
u nas na osiedlu po przeciwnej stronie szpitala wczoraj przez tych ludzi nie było możliwości zaparkowania. Jest na ul. Organowej tablica informacyjna, kto może parkować przy drugim bloku jest też tablica informacyjna. A ludzie , którzy przyjeżdżają do szpitala mają nas mieszkańców w nosie. Nie pierwsza taka sytuacja, dojdzie do tego, że wjazd na osiedle będzie ze szlabanem .
Avatar
gobbler / 3 czerwca 2019 r. o 08:00
+2
Ten parking przy PSK4 na Jaczewskiego to jedna wielka lipa. Mając kartę parkingową z tytułu znacznego stopnia niepełnosprawności nie można tam znaleźć miejsca do parkowania na kopercie, a płacić trzeba. Ludzie parkują gdzie się da, ale nie ma się co dziwić, bo każdy, niekoniecznie wiozący osobę z niepełnosprawnością, chce zaparkować auto jak najbliżej szpitala lub przychodni. Często pozostaje tylko chodnik.
Avatar
Te / 17 maja 2019 r. o 07:09
+4
Złomowisko zachodniej europy
Avatar
Obiektyw / 17 maja 2019 r. o 06:26
+4
Nie można ograniczyć wjazdu na teren szpitala bo dużo osób korzystających to niepełnosprawni, którzy sami przyjeżdżają lub są przez kogoś dowożeni. Podobnie jest z dojazdem na SOR nie tylko karetki przywożą pacjentów. I co nie wjadą bo wykorzystany został limit. To proste jest 10 minut darmowych nie znalazłem miejsca wyjeżdżam anie parkuje na trawniku bo moje auto jest najważniejsze. To ewidentna wina kierowców bo parkują nie stosując się do przepisów i znaków drogowych.
Avatar
pracownik / 16 maja 2019 r. o 20:58
+2
Proszę nie pisać bzdur o tym że 99% to auta pracowników. Mniej niż 50% miejsc przeznaczonych jest na abonamenty pracownicze, w tej chwili kolejka na miejsce parkingowe trwa ponad 2 lata. Piszę to jako pracownik.... Poza tym pracownicy w większości parkują z tyłu a uniwersytet ma własny kawałek parkingu za budynkiem kliniki pulmonologii
Avatar
hmmm / 16 maja 2019 r. o 20:44
+1
Nikt do szpitala nie przyjeżdża dla przyjemności - nie każdy pacjent, albo jego rodzina to mieszkańcy Lublina. Gdzie mają postawić samochód, w jakiej odległości od szpitala? Na plecach mają przynosić chorą osobę? Niech ratownik med. postawi się w sytuacji tych ludzi. Jeśli jakieś pretensje to do parkingowych, bo skoro ja zapłaciłam to mam prawo postawić samochód. Ostatnio często tam byłam i widziałam, że samochody stoją na trawnikach w błocie, ale...... i tu jak wyżej.
Ćwoki wnet zażądają miejsc parkingowych na salach operacyjnych. Szpital dla "mądrych inaczej" jest w Abramowicach - tam parkujcie, a przy Jaczewskiego przestańcie zagrażać życiu i zdrowiu ludzkiemu. Co w tej sprawie zrobiłi: Wojewoda Lubelski i podległy mu Wydział Zarządzania Kryzysowego oraz Policja? Czy zamknięto "na dołek" Jego Magnificencję Rektora lub szefostwo równie pazernego jak uczelnia dzierżawcy, a przynajmniej parkingowych oraz tarasujących dojazd karetkom przestępców? Ile trzeba zapłacić (np. za wjazd na parking przyszpitalny), żeby uniknąć odpowiedzialności karnej, a przynajmniej za poważne wukroczenie?
 cóż... zanim napiszesz komentarz doucz się. Nie wypisuj bzdur. W abramowicach jest oddział udarowy. Uważasz, że tamtym karetkom można zastawiać drogę? jest też neurologia, interna. Ech, ludzie, ludzie. Uważasz, że życiu jednym można zagrażać, a innym nie? bo psk4 tak?
 cóż... zanim napiszesz komentarz doucz się. Nie wypisuj bzdur. W abramowicach jest oddział udarowy. Uważasz, że tamtym karetkom można zastawiać drogę? jest też neurologia, interna. Ech, ludzie, ludzie. Uważasz, że życiu jednym można zagrażać, a innym nie? bo psk4 tak? rozwiń
Avatar
realnie patrząc / 16 maja 2019 r. o 20:44
+2
Dlatego nie dziwię się POsłance Musze która chce rozbudowywać PSK-1 w Centrum Lublina ponieważ logiczne myślenie nie jest jej najmocniejszą stroną - gdzie przy tym szpitalu zaparkują swoje auta odwiedzający chorych ? Jak przy tym szpitalu zostanie rozwiązany ten problem ?
Avatar
Romek / 16 maja 2019 r. o 20:07
+4
To jest parking dla lekarzy i obsługi szpitala a nie dla chorych.
 A co ma zrobić lekarz jak dyżur w szpitalu ma do 15-tej a w swoim gabinecie na osiedlu przyjmuje od 13-tej? Czymś musi się teleportować.
Avatar
Nina / 16 maja 2019 r. o 14:38
0
Więc gdzie pracownicy mają parkować? 
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 12:49
+7
do Anka ---> Co ma Straż Miejska do prywatnego parkingu przy szpitalu?
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 10:23
+7
przede wszystkim wprowadzić system zliczający samochody z tolerancją ujemną 10 % i chwilowo może się poprawi ; jedyne wyjście to budowa wielopoziomowych PODZIEMNYCH parkingów - dotyczy to całego tego miasteczka ...
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Latem to bardzo ruchliwa trasa w kierunku Kazimierza. Mieszkańcy Parchatki czekają chodnik i fotoradar

Latem to bardzo ruchliwa trasa w kierunku Kazimierza. Mieszkańcy Parchatki czekają chodnik i fotoradar

W lecie Parchatka zmaga się z korkami sięgającymi nawet Kazimierza Dolnego. Innym problemem jest nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości, co w połączeniu z brakiem chodnika sprawia, że piesi nie czują się bezpiecznie.

Szymon Ładniak walczy w ESET ISeries w Chorwacji
film

Szymon Ładniak walczy w ESET ISeries w Chorwacji

Szymon Ładniak w niedzielę wystąpi w kolejnym wyścigu serii ESET ISeries. Areną zmagań będzie chorwacki Grobnik.

Z powodu koronawirusa ratownicy medyczni przeprowadzili się do akademika. Sąsiedzi zadowoleni

Z powodu koronawirusa ratownicy medyczni przeprowadzili się do akademika. Sąsiedzi zadowoleni

Akademik PWSZ przy ul. Nowy Świat 3 w Chełmie to nowy adres siedziby zespołu ratowników medycznych.

Zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda. Okradają sklepy, demolują samochody
Wideo
film

Zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda. Okradają sklepy, demolują samochody

Kolejną noc w wielu miastach USA trwały zamieszki, które rozpoczęły się po tym, jak 46-letni Afroamerykanin George Floyd zginął po brutalnej interwencji policji 25 maja.

Raport o zachorowaniach w Polsce. Są nowe przypadki, ale są też dobre informacje

Raport o zachorowaniach w Polsce. Są nowe przypadki, ale są też dobre informacje

W popołudniowych raportach wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19 – informuje Ministerstwo Zdrowia w wieczornym raporcie o zakażeniach koronawirusem w niedzielę 31 maja.

Lubartów: Czy miasto wyremontuje kolejne ulice?

Lubartów: Czy miasto wyremontuje kolejne ulice?

Miasto Lubartów w tegorocznym planie przetargów publicznych ujęło zadanie pod nazwą „Budowa, przebudowa i modernizacja dróg”. W jego ramach miały być wykonane remonty nawierzchni ulic lub chodników ze środków miasta na odcinkach nieobjętych projektami z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych. Na ten cel Lubartów planował wydać ponad 700 tysięcy złotych. Nie wiadomo jednak czy ostatecznie remonty te dojdą do skutku oraz jakie drogi zostaną objęte pracami.

Ważne dla zawieszających bilety. ZTM Lublin ogłosił kolejne decyzje

Ważne dla zawieszających bilety. ZTM Lublin ogłosił kolejne decyzje

O kolejny miesiąc przedłużony został okres zawieszenia przejazdówek będących w posiadaniu uczniów i studentów. Taką decyzję ogłosił Zarząd Transportu Miejskiego, który zastrzegł, że to ostateczna data.

Ognisko koronawirusa w parafii pod Lublinem. 319 osób na kwaranntanie, są kolejne wyniki badań

Ognisko koronawirusa w parafii pod Lublinem. 319 osób na kwaranntanie, są kolejne wyniki badań

"To pierwsza niedziela w historii Parafii, kiedy to w kościele Mszę św. będzie sprawował sam kapłan, bez fizycznej obecności Ludu Bożego – żywej Wspólnoty Kościoła" – zauważył w liście do wiernych proboszcz parafii w Pliszczynie, gdzie jest ognisko koronawirusa. Kapłanowi skończył się okres kwarantanny, na której było dzisiaj ponad 300 osób. Co z mszami i organizacją pierwszej komunii świętej?

Kryminologia, enologia i cydrownictwo, italianistyka i inne nowe kierunki studiów w Lublinie
film

Kryminologia, enologia i cydrownictwo, italianistyka i inne nowe kierunki studiów w Lublinie

Jak co roku lubelskie uczelnie obok sprawdzonych kierunków, oferują kandydatom na studia także te, które w ofercie edukacyjnej pojawiają się po raz pierwszy. W tym roku nowości jest kilka, a ich lista nie jest jeszcze ostateczna.

Dizajn w PRL. Spotkanie online
5 czerwca 2020, 18:00

Dizajn w PRL. Spotkanie online

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe zaprasza na drugą odsłonę spotkań online "Dizajn w PRL". Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca o godz. 18.

Zespół B6 stworzy teledysk ze słuchaczami. "Zapraszamy do nagrywania filmików"

Zespół B6 stworzy teledysk ze słuchaczami. "Zapraszamy do nagrywania filmików"

Zespół B6 zaprasza do wspólnego nagrania teledysku do najnowszego singla "Brazylia", którego premiera będzie miała miejsce w drugiej połowie czerwca. Można także zaśpiewać w utworze.

Nielegalny towar na lubelskich targowiskach. Policja zatrzymała trzy osoby

Nielegalny towar na lubelskich targowiskach. Policja zatrzymała trzy osoby

Blisko pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. To efekt kontroli policjantów na targowiskach w Lublinie.

Dzień Dziecka z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
30 maja 2020, 9:00

Dzień Dziecka z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do swoich oddziałów, w których przez trzy dni: od 30 maja do 1 czerwca, realizowane będą gry terenowe. Wszyscy, którzy czują się dziećmi, będą mogli otrzymać mapę przy zakupie biletów.

Złodziej wrócił do sklepu. Chciał zapłacić skradzionymi wcześniej pieniędzmi

Złodziej wrócił do sklepu. Chciał zapłacić skradzionymi wcześniej pieniędzmi

48-latek z Parczewa będzie odpowiadać za kradzież pieniędzy. Mężczyzna ukradł portfel kobiecie, która robiła zakupy w sklepie. Po pewnym czasie złodziej wrócił w to samo miejsce by kupić alkohol i… spotkał policjantów.

"W obronie lip na Lipowej!" Protest przeciwko wycince drzew w centrum Lublina
Wideo, zdjęcia
galeria

"W obronie lip na Lipowej!" Protest przeciwko wycince drzew w centrum Lublina

Z zieloną wstęgą stanęli wzdłuż jezdni uczestnicy dzisiejszego protestu w obronie drzew, które mają być usunięte w związku z przebudową ul. Lipowej w Lublinie. Projekt zakłada usunięcie 43 proc. drzew. Część demonstrantów przyszła z nadzieją, że Ratusz zmieni plany przebudowy, część już tej nadziei nie ma.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.