Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 czerwca 2017 r.
19:12

Lublin w obronie Puszczy Białowieskiej. Protest

Autor: Zdjęcie autora ask
0 57 A A

„Nie dla Szy-szkodnika”, „Tak dla Puszczy”, „Nie było nas był las” – pod między innymi takimi właśnie hasłami kilkadziesiąt osób protestowało w poniedziałek przeciwko wycinaniu drzew w Puszczy Białowieskiej. Było głośno i zielono.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pokojowy protest lublinianie skrzykiwali się na facebooku.

- W Puszczy Białowieskiej codziennie trwa intensywna wycinka drzew prowadzona przy pomocy ciężkiego sprzętu, również w najcenniejszych stuletnich drzewostanach. Codziennie, pod pretekstem walki z kornikiem, wycinane są setki nawet stuletnich drzew, w tym gatunków nie atakowanych przez kornika. Usuwane są martwe drzewa, nie powodujące zagrożenia szkodnikami, a stanowiące dom dla najrzadszych gatunków ptaków i bezkręgowców – pisali organizatorzy.

Problem okazał się istotny dla wielu osób, które przyszły zademonstrować swoje niezadowolenie.  Żeby je okazać założyli zielone stroje, zawiązali zielone kokardy. Od organizatorów otrzymać mogli też zielone serca z napisem „Puszcza” i zielone czapki z hasłem „Tak dla puszczy”. Przy dźwiękach bębnów mówili o tym, dlaczego wycinka jest dla nich, czymś co natychmiast trzeba przerwać.

- Odbudować można starówkę, czy Zamek Królewski. Straconego drzewostanu odbudować się nie da. Dlatego musimy walczyć o zachowanie tak cennych ekosystemów, jak Puszcza Amazońska, czy w skali Europy właśnie Puszcza Białowieska -  podkreślał pan Edward, uczestnik manifestacji.  – Walczyć powinniśmy o to wszyscy, by podpisem jednej osoby nie stracić tego co najcenniejsze.

- Uwielbiam spacerować po lasach, ale zupełnie się na nich nie znam – przyznawała Izabela Krasucka, jedna z protestujących. – Ponieważ jestem laikiem przychylam się w tej kwestii do zdania naukowców, którzy podczas Międzynarodowej Konferencji Leśnej apelowali do ministra Szyszki o zatrzymanie wycinki. Tłumaczyli, że z kornikiem w ten sposób już się nie walczy. Wycinka nie jest metodą. Naukowcy wiedzą przecież co mówią. Popieram ich z całego serca, bo chciałabym żeby miejsca tak unikalne jak Białowieża mogły być odwiedzane także przez moje wnuki. Dlatego sprzeciwiam się wycince.

- Wycinka Puszczy to prawdziwy skandal – uważa z kolei Piotr Krzyński. – Nie możemy pozwolić żeby ministerstwo tzw. środowiska działało na niekorzyść nas wszystkich. Musimy protestować. Jeśli będziemy milczeć to wkrótce wytną nam Bieszczady, a potem wywiozą piach znad morza. Jakieś wytłumaczenie takiego bezsensu też przecież znajdą.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 13:04
0
Pseudoekolodzy teren puszczy jest zbyt mały by wytworzył równowagę biologiczną ! Dla tedo proponuję byście to całe robactwo zabrali do swich mieszkań i żyli w zgodzie z przyrodą ! Będzie to ciekawy początek waszego nowego świata a nie zapomnijcie o takich pasożytach jak TASIEMCE czy wszy , przecież też żywe ! POWODZENIA.
Avatar
` / 20 czerwca 2017 o 12:22
0
JJ napisał:
` napisał:
byłem kilka razy w puszczy, zresztą to nie jest wiedza tajemna, że duże drzewa potrzebują lat na wzrost...ale zmiast "modnego" tematu puszczy białowieskiej, poleciłbym uwadze lokalnych ekologów temat budowy "dróg pożarowych" w lasach na terenie lublina (dąbrowa i stary gaj) - pod pretekstem budowy dróg pożarowych leśnicy wesoło wyrąbują w lesie pasy o szerokości takiej, że szosę krajową możnaby tam puścić...kasa na pewno się paru cwaniakom zgadza
Pompowanie setek tysięcy na ratowanie topoli na litewskim miało sens, tak jak twoja tajemna wiedza, którą posiadłeś. PS kropka i interpunkcja to też nie jest tajemna wiedza.
  A co ma piernik do wiatraka? Rozmowa o wycince lasów, a ten z jakąś topolą na litewskim...trzymajmy się tematu!
  A co ma piernik do wiatraka? Rozmowa o wycince lasów, a ten z jakąś topolą na litewskim...trzymajmy się tematu! rozwiń
Avatar
JJ / 20 czerwca 2017 o 12:17
0
` napisał:
byłem kilka razy w puszczy, zresztą to nie jest wiedza tajemna, że duże drzewa potrzebują lat na wzrost...ale zmiast "modnego" tematu puszczy białowieskiej, poleciłbym uwadze lokalnych ekologów temat budowy "dróg pożarowych" w lasach na terenie lublina (dąbrowa i stary gaj) - pod pretekstem budowy dróg pożarowych leśnicy wesoło wyrąbują w lesie pasy o szerokości takiej, że szosę krajową możnaby tam puścić...kasa na pewno się paru cwaniakom zgadza
Pompowanie setek tysięcy na ratowanie topoli na litewskim miało sens, tak jak twoja tajemna wiedza, którą posiadłeś. PS kropka i interpunkcja to też nie jest tajemna wiedza.
Pompowanie setek tysięcy na ratowanie topoli na litewskim miało sens, tak jak twoja tajemna wiedza, którą posiadłeś. PS kropka i interpunkcja to też nie jest tajemna wiedza. rozwiń
Avatar
` / 20 czerwca 2017 o 12:03
0
byłem kilka razy w puszczy, zresztą to nie jest wiedza tajemna, że duże drzewa potrzebują lat na wzrost...ale zmiast "modnego" tematu puszczy białowieskiej, poleciłbym uwadze lokalnych ekologów temat budowy "dróg pożarowych" w lasach na terenie lublina (dąbrowa i stary gaj) - pod pretekstem budowy dróg pożarowych leśnicy wesoło wyrąbują w lesie pasy o szerokości takiej, że szosę krajową możnaby tam puścić...kasa na pewno się paru cwaniakom zgadza
Avatar
Marian / 20 czerwca 2017 o 11:51
0
` napisał:
Marian napisał:
uu napisał:
undefined napisał:
  Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                               oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz.
nie chodzi mi o 10-metrowe brzózki - pogromców tupolewów, tylko o prawdziwe, kilkudziesięciometrowe drzewa, jakie rosną w puszczy
Nawet nigdy tam nie byłeś, tylko powtarzasz to co GW napisali.
Nawet nigdy tam nie byłeś, tylko powtarzasz to co GW napisali. rozwiń
Avatar
Kwach / 20 czerwca 2017 o 11:48
0
hipokryzja ******se.pl/wiadomosci/polska/bogaty-buduje-bez-zezwolenia-a-biedny-musi-burzyc_128686.html
Avatar
` / 20 czerwca 2017 o 11:47
0
Marian napisał:
uu napisał:
undefined napisał:
 Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                               oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz.
  nie chodzi mi o 10-metrowe brzózki - pogromców tupolewów, tylko o prawdziwe, kilkudziesięciometrowe drzewa, jakie rosną w puszczy
  nie chodzi mi o 10-metrowe brzózki - pogromców tupolewów, tylko o prawdziwe, kilkudziesięciometrowe drzewa, jakie rosną w puszczy rozwiń
Avatar
Marian / 20 czerwca 2017 o 11:39
0
uu napisał:
undefined napisał:
Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                               oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz.
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz. rozwiń
Avatar
uu / 20 czerwca 2017 o 11:32
0
undefined napisał:
Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
 drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                                oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
 drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                                oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 11:29
0
Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 13:04
0
Pseudoekolodzy teren puszczy jest zbyt mały by wytworzył równowagę biologiczną ! Dla tedo proponuję byście to całe robactwo zabrali do swich mieszkań i żyli w zgodzie z przyrodą ! Będzie to ciekawy początek waszego nowego świata a nie zapomnijcie o takich pasożytach jak TASIEMCE czy wszy , przecież też żywe ! POWODZENIA.
Avatar
` / 20 czerwca 2017 o 12:22
0
JJ napisał:
` napisał:
byłem kilka razy w puszczy, zresztą to nie jest wiedza tajemna, że duże drzewa potrzebują lat na wzrost...ale zmiast "modnego" tematu puszczy białowieskiej, poleciłbym uwadze lokalnych ekologów temat budowy "dróg pożarowych" w lasach na terenie lublina (dąbrowa i stary gaj) - pod pretekstem budowy dróg pożarowych leśnicy wesoło wyrąbują w lesie pasy o szerokości takiej, że szosę krajową możnaby tam puścić...kasa na pewno się paru cwaniakom zgadza
Pompowanie setek tysięcy na ratowanie topoli na litewskim miało sens, tak jak twoja tajemna wiedza, którą posiadłeś. PS kropka i interpunkcja to też nie jest tajemna wiedza.
  A co ma piernik do wiatraka? Rozmowa o wycince lasów, a ten z jakąś topolą na litewskim...trzymajmy się tematu!
  A co ma piernik do wiatraka? Rozmowa o wycince lasów, a ten z jakąś topolą na litewskim...trzymajmy się tematu! rozwiń
Avatar
JJ / 20 czerwca 2017 o 12:17
0
` napisał:
byłem kilka razy w puszczy, zresztą to nie jest wiedza tajemna, że duże drzewa potrzebują lat na wzrost...ale zmiast "modnego" tematu puszczy białowieskiej, poleciłbym uwadze lokalnych ekologów temat budowy "dróg pożarowych" w lasach na terenie lublina (dąbrowa i stary gaj) - pod pretekstem budowy dróg pożarowych leśnicy wesoło wyrąbują w lesie pasy o szerokości takiej, że szosę krajową możnaby tam puścić...kasa na pewno się paru cwaniakom zgadza
Pompowanie setek tysięcy na ratowanie topoli na litewskim miało sens, tak jak twoja tajemna wiedza, którą posiadłeś. PS kropka i interpunkcja to też nie jest tajemna wiedza.
Pompowanie setek tysięcy na ratowanie topoli na litewskim miało sens, tak jak twoja tajemna wiedza, którą posiadłeś. PS kropka i interpunkcja to też nie jest tajemna wiedza. rozwiń
Avatar
` / 20 czerwca 2017 o 12:03
0
byłem kilka razy w puszczy, zresztą to nie jest wiedza tajemna, że duże drzewa potrzebują lat na wzrost...ale zmiast "modnego" tematu puszczy białowieskiej, poleciłbym uwadze lokalnych ekologów temat budowy "dróg pożarowych" w lasach na terenie lublina (dąbrowa i stary gaj) - pod pretekstem budowy dróg pożarowych leśnicy wesoło wyrąbują w lesie pasy o szerokości takiej, że szosę krajową możnaby tam puścić...kasa na pewno się paru cwaniakom zgadza
Avatar
Marian / 20 czerwca 2017 o 11:51
0
` napisał:
Marian napisał:
uu napisał:
undefined napisał:
  Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                               oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz.
nie chodzi mi o 10-metrowe brzózki - pogromców tupolewów, tylko o prawdziwe, kilkudziesięciometrowe drzewa, jakie rosną w puszczy
Nawet nigdy tam nie byłeś, tylko powtarzasz to co GW napisali.
Nawet nigdy tam nie byłeś, tylko powtarzasz to co GW napisali. rozwiń
Avatar
Kwach / 20 czerwca 2017 o 11:48
0
hipokryzja ******se.pl/wiadomosci/polska/bogaty-buduje-bez-zezwolenia-a-biedny-musi-burzyc_128686.html
Avatar
` / 20 czerwca 2017 o 11:47
0
Marian napisał:
uu napisał:
undefined napisał:
 Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                               oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz.
  nie chodzi mi o 10-metrowe brzózki - pogromców tupolewów, tylko o prawdziwe, kilkudziesięciometrowe drzewa, jakie rosną w puszczy
  nie chodzi mi o 10-metrowe brzózki - pogromców tupolewów, tylko o prawdziwe, kilkudziesięciometrowe drzewa, jakie rosną w puszczy rozwiń
Avatar
Marian / 20 czerwca 2017 o 11:39
0
uu napisał:
undefined napisał:
Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                               oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz.
Kup sobie kawałek pola i zostaw na dwie dekady, uu zdziwisz się jak tam pojedziesz. rozwiń
Avatar
uu / 20 czerwca 2017 o 11:32
0
undefined napisał:
Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
 drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                                oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę
 drzewa odrosną, dobre... podpowiem ci że drzewo rośnie kilkadziesiąt/kilkaset lat, a jego wycięcie to chwila                                                                                                                                                oj trzeba zrobić porządek z tą mafią leśną...w ameryce południowej gangi narkotykowe, u nas gangi handlujące drewnem na olbrzymią skalę rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 11:29
0
Przyroda sobie poradzi, problem sam się rozwiąże to selekcja naturalna. Drzewa odrosną, towarzysze wymierają śmiercią naturalną, a młodzi miłośnicy LGBT i rozwrzeszczane feministki nie będą mieć dzieci.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 10 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 33 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek