Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2019 r.
7:44

Lublin: Wymienią most, ma być zbudowany do listopada

Autor: Zdjęcie autora drs
16 13 A A

W ekspresowym tempie, bo do 15 listopada zbudowany ma być nowy most na Czerniejówce w ciągu ul. Pawiej w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na drogach. Tak wyśrubowany termin narzucił Zarząd Dróg i Mostów, który wczoraj ogłosił przetarg na wykonanie nowej konstrukcji w miejscu starego mostu trzymającego się na słowo honoru.

Zlecenie obejmuje też przebudowę skrzyżowań Pawiej z Piaskową oraz Wspólną, a także rozbudowę ponad 300-metrowego odcinka Pawiej począwszy od ul. Kunickiego oraz ponad 200 m ul. Piaskowej. Dokumentacja przewiduje ponadto przebudowę przystanków autobusowych i zatoki parkingowej.

Równą nawierzchnię dostaną nie tylko kierowcy, ale również piesi, dla których zbudowana zostanie tymczasowa kładka umożliwiająca przejście przez rzekę w trakcie wymiany mostu.

Zobacz także: Lublin: Wiadukty już prawie gotowe [zdjęcia]

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tak czy nie / 15 marca 2019 o 09:24
+11
Odnoszę wrażenie, że urzędnicy w tym mieście w przerwach między kolejnymi kawami zastanawiają się jak jeszcze bardziej zakorkować miasto. Za chwilę jedyna droga dzięki której można było ominąć korki zostanie zamknięta :/
Avatar
aaa / 15 marca 2019 o 08:56
+9
Pachnie smrodem z daleka. Po co taki niby krótki termin robót?? nie ma to żadnego uzasadnienia a wiadomo ze jak wymagany jest taki termin to cena idze w kosmos i "uczciwe" firmy nie wezmą takiego zlecenia. Jak zwykle ustawaka . Kogo wy wybraliście do reprezentowania was w tym mieście. Każda inwestycja jest ustawiona tylko po to żeby dać zarobić swoim. 
Avatar
G / 15 marca 2019 o 08:23
+9
Może niech najpierw skończą prace przy Gali!Będzie w końcu tak że stanie całe miasto
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 09:05
+8
No no, jak na taki wielki most, to iście ekspresowe tempo! Wykonać tak zaawansowane roboty inżynieryjne w pół roku?! Osiągniecie na miarę budowy piramid! - przynajmniej dla PRD Lubartów w mieście inspiracji...
Avatar
Szacun na mieście / 15 marca 2019 o 11:18
+7
Czy te wszystkie remonty musza byc robione na raz?! !? Już tyle ten most czekal na remont to nie można bylo poczekać jeszcze rok? Jak teraz mieszkancy Kośminka i Bronowic maja dostać sie do pracy/szkoly na Czubach lub nawet w Centrum? Fabryczna zamknięta, na Wolskiej korek, Wyścigowa- roboty w toku, za Nowym Światem objazd i Krochmalna ktora znów zmienia organizację ruchu (w obie strony będzie jezdzilo się po stronie Stadniny)- będzie mega korek. Ci ktory jeszcze nie musieli jechać Witosa właśnie do nich dołączą i korek zamiast kończyć sie na Dworku Krauzego będzie kończył sie w Świdniku:).
Czy te wszystkie remonty musza byc robione na raz?! !? Już tyle ten most czekal na remont to nie można bylo poczekać jeszcze rok? Jak teraz mieszkancy Kośminka i Bronowic maja dostać sie do pracy/szkoly na Czubach lub nawet w Centrum? Fabryczna zamknięta, na Wolskiej korek, Wyścigowa- roboty w toku, za Nowym Światem objazd i Krochmalna ktora znów zmienia organizację ruchu (w obie strony będzie jezdzilo się po stronie Stadniny)- będzie mega korek. Ci ktory jeszcze nie musieli jechać Witosa właśnie do nich dołączą i korek zamiast kończyć sie ... rozwiń
Avatar
AndŻej / 15 marca 2019 o 09:32
+7
nooo, jak trzeba coś szybko i dobrze zrobić to tylko "fachoffcy" z PRD Lubartów pomogą ;)
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 08:14
+7
Niech miasto kupi w Agencji Mienia Wojskowego jakiś pontonowy na wyprzedaży, będzie ekspresowo. Jak zaczną to robić "fachowcy" to nie będzie szybko.
Avatar
Melekeleben / 15 marca 2019 o 12:36
+5
Mam wielką nadzieje, że będzie to most podwieszany.
 Tak, z planow które wyciekły z um wynika, że będzie to coś ala Golden Gate
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 09:08
+5
Ludzie zastanówcie się. Robią - źle, nie robią też źle. Robią powoli - źle, robią szybko też źle. Niektórym nidogodzi.
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 08:07
+5
Budimex, Budimex albo KPRD . Tylko oni potrafia sie odwdzieczyc. A jest czym bo ta prosta robota ma kosztowac ponad 20 mln zl. Termin to oczywiscie straszak na inne firmy bo te " swoje" czasu nie musza liczyc
Avatar
100bikeparkowna100lecie / 15 marca 2019 o 12:37
+3
Most zwodzony a jak projekt powstanie w wydz. inwestycji UM to wzdłóż rzeki
Avatar
Melekeleben / 15 marca 2019 o 12:36
+5
Mam wielką nadzieje, że będzie to most podwieszany.
 Tak, z planow które wyciekły z um wynika, że będzie to coś ala Golden Gate
Avatar
As / 15 marca 2019 o 12:32
+3
Mam wielką nadzieje, że będzie to most podwieszany.
Avatar
Szacun na mieście / 15 marca 2019 o 11:18
+7
Czy te wszystkie remonty musza byc robione na raz?! !? Już tyle ten most czekal na remont to nie można bylo poczekać jeszcze rok? Jak teraz mieszkancy Kośminka i Bronowic maja dostać sie do pracy/szkoly na Czubach lub nawet w Centrum? Fabryczna zamknięta, na Wolskiej korek, Wyścigowa- roboty w toku, za Nowym Światem objazd i Krochmalna ktora znów zmienia organizację ruchu (w obie strony będzie jezdzilo się po stronie Stadniny)- będzie mega korek. Ci ktory jeszcze nie musieli jechać Witosa właśnie do nich dołączą i korek zamiast kończyć sie na Dworku Krauzego będzie kończył sie w Świdniku:).
Czy te wszystkie remonty musza byc robione na raz?! !? Już tyle ten most czekal na remont to nie można bylo poczekać jeszcze rok? Jak teraz mieszkancy Kośminka i Bronowic maja dostać sie do pracy/szkoly na Czubach lub nawet w Centrum? Fabryczna zamknięta, na Wolskiej korek, Wyścigowa- roboty w toku, za Nowym Światem objazd i Krochmalna ktora znów zmienia organizację ruchu (w obie strony będzie jezdzilo się po stronie Stadniny)- będzie mega korek. Ci ktory jeszcze nie musieli jechać Witosa właśnie do nich dołączą i korek zamiast kończyć sie ... rozwiń
Avatar
nabucco / 15 marca 2019 o 11:10
+3
Chore! Kolejna przelotowa ulica do zamkniecia! PARANOJA!!! Utrzędasom Żuka już całkiem na mózg padło!
Avatar
AndŻej / 15 marca 2019 o 09:32
+7
nooo, jak trzeba coś szybko i dobrze zrobić to tylko "fachoffcy" z PRD Lubartów pomogą ;)
Avatar
tak czy nie / 15 marca 2019 o 09:24
+11
Odnoszę wrażenie, że urzędnicy w tym mieście w przerwach między kolejnymi kawami zastanawiają się jak jeszcze bardziej zakorkować miasto. Za chwilę jedyna droga dzięki której można było ominąć korki zostanie zamknięta :/
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 09:08
+5
Ludzie zastanówcie się. Robią - źle, nie robią też źle. Robią powoli - źle, robią szybko też źle. Niektórym nidogodzi.
Avatar
Gość / 15 marca 2019 o 09:05
+8
No no, jak na taki wielki most, to iście ekspresowe tempo! Wykonać tak zaawansowane roboty inżynieryjne w pół roku?! Osiągniecie na miarę budowy piramid! - przynajmniej dla PRD Lubartów w mieście inspiracji...
Avatar
aaa / 15 marca 2019 o 08:56
+9
Pachnie smrodem z daleka. Po co taki niby krótki termin robót?? nie ma to żadnego uzasadnienia a wiadomo ze jak wymagany jest taki termin to cena idze w kosmos i "uczciwe" firmy nie wezmą takiego zlecenia. Jak zwykle ustawaka . Kogo wy wybraliście do reprezentowania was w tym mieście. Każda inwestycja jest ustawiona tylko po to żeby dać zarobić swoim. 
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 marca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 marca 2019 r. 0 0

Sukces jest kobietą. Oto laureatki plebiscytu Kobieta Sukcesu 2019 [zdjęcia]
galeria
film

Sukces jest kobietą. Oto laureatki plebiscytu Kobieta Sukcesu 2019 [zdjęcia] 13 0

Renata Pastryk zwyciężyła w naszym plebiscycie „Kobieta Sukcesu 2019”. Tegoroczna edycja konkursu była rekordowa nie tylko w liczbie oddanych głosów, ale także pod względem liczby uczestniczących w nim pań.

Górki czechowskie: Kampania referendalna trafiła na wokandę

Górki czechowskie: Kampania referendalna trafiła na wokandę 30 87

Sąd zdecyduje czy właściciel górek czechowskich może kontynuować kampanię referendalną w obecnym kształcie. Sprawę na wokandę skierował mieszkaniec osiedla Botanik. Zarzuca firmie, że w swoich materiałach przekazuje nieprawdziwe informacje i „manipuluje emocjami wyborców”.

Lublin: Rozmawiali o funduszach na rozwój innowacyjności

Lublin: Rozmawiali o funduszach na rozwój innowacyjności 0 0

Ponad 70 osób uczestniczyło we wtorek w konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego. Przedsiębiorcy i samorządowcy rozmawiali m.in. o funduszach unijnych na rozwój innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Venflon i Setheist. Koncert w Graffiti
5 marca 2019, 20:00

Venflon i Setheist. Koncert w Graffiti 0 0

Warszawska rockowa formacja Venflon wystąpi z promocją nowego materiału w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13). Koncert odbędzie się 5 kwietnia o godz. 20.

Rozlał w sklepie dziwnie pachnącą ciecz i narobił dużo zamieszania

Rozlał w sklepie dziwnie pachnącą ciecz i narobił dużo zamieszania 0 1

Ciecz nieznanego pochodzenia została rozlana na podłodze sklepu spożywczego w Wąwolnicy. Mimo szybkiego wytarcia, nieprzyjemny zapach unosił się jeszcze w poniedziałek. Na miejsce skierowano m.in. zespół rozpoznania chemicznego.

Prąd ze Starej Wsi będzie opłacalny. Kiedy powstanie nowa elektrownia w woj. lubelskim?

Prąd ze Starej Wsi będzie opłacalny. Kiedy powstanie nowa elektrownia w woj. lubelskim? 21 8

Teoretycznie budowa w Starej Wsi pod Łęczną mogłaby ruszyć już dziś. Ekonomiści obliczyli, że nowa elektrownia w technologii gazyfikacji węgla z Bogdanki będzie opłacalna.

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM
5 kwietnia 2019, 18:00

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM 0 0

W piątek, 5 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się nastrojowy koncert literacko-kabaretowy "Są na świecie..." w wykonaniu Agnieszki Rosnerówny.

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo]
film

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo] 301 40

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła we wtorek stanowisko „w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. – To jest kompletnie niepoważne – komentuje opozycyjny radny. Tymczasem podobne inicjatywy podejmują też inne samorządy w Lubelskiem, związane m.in. z Prawem i Sprawiedliwością.

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur
31 marca 2019, 17:00

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur 1 2

W niedzielę, 31 marca o godz. 17 na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) z koncertem symfonicznym wystąpi Andrzej Stasiuk z grupą Haydamaky.

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off 0 0

To dopiero pierwsza runda, a nasze zespoły są już bardzo blisko zakończenia sezonu.

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia]
galeria

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia] 104 0

Tłumy studentów, pracowników uczelni, polityków i przyjaciół żegnały we wtorek prof. Józef Bergera, rektora i założyciela Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Zmarł on 21 marca po ciężkiej chorobie.

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich?
film

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich? 255 236

5 lat – tyle czasu daje sobie TBV na zbudowanie parku naturalistycznego na 75 ha i oddanie go miastu. Warunek jest ciągle ten sam: Rada Miasta zgodzi się na taką zmianę przeznaczenia tego terenu, by na 30 ha deweloper mógł zbudować bloki i lokale usługowe.

Policjanci na pomoc szczeniakom

Policjanci na pomoc szczeniakom 5 4

Bialscy policjanci uratowali dwa szczeniaki porzucone w lesie. Odnaleźli je dzięki zgłoszeniu mieszkanki Białej Podlaskiej.

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok 158 22

Mieszkaniec Puław został skazany na więzienie w zawieszeniu za wyrzucenie psa przez okno. Zrobił to podczas kłótni z dziewczyną. Upadek z czwartek piętra zakończył się dla czworonoga poważnymi obrażeniami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!