Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2011 r.
20:57
Edytuj ten wpis

Lublin: Zajezdnia przy Kraśnickiej ma być sprzedana

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
5 ha gruntu przy al. Kraśnickiej może zmienić właściciela już w przyszłym roku. (Jacek Świerczyński)
5 ha gruntu przy al. Kraśnickiej może zmienić właściciela już w przyszłym roku. (Jacek Świerczyński)

Miasto chce sprzedać działkę, na której znajduje się teraz zajezdnia trolejbusowa MPK przy al. Kraśnickiej. Niebawem nad uchwałą w tej sprawie mają dyskutować radni. Niewykluczone, że do transakcji dojdzie już w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przymierzamy się do sprzedaży tej nieruchomości – przyznaje Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta. To w sumie 5 ha niezwykle atrakcyjnie położonego gruntu: przy drodze krajowej, z dobrym połączeniem z innymi częściami miasta.

Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala tu budować m.in. hipermarkety i wielkie centra handlowe. Ale prezydent zapowiedział ostatnio, że wolałby, aby powstał tu kompleks biurowo-usługowy.

– Funkcje handlowe byłyby ograniczone do niezbędnej obsługi centrum biznesowego – podkreślał Krzysztof Żuk w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Prezydent tłumaczył wówczas, że biurowce są Lublinowi potrzebne, jako dowód wskazując intensywną zabudowę w rejonie ul. Zana.

– Liczymy na to, że niedługo Rada Miasta podejmie uchwałę w sprawie sprzedaży tej nieruchomości – mówi Zdunek. Tymczasem, budowa nowej zajezdni przy ul. Grygowej zacznie się dopiero w przyszłym roku.

Trolejbusy mogłyby się tam przenieść dopiero w 2013 r. Ale działki przy al. Kraśnickiej mogą zostać sprzedane jeszcze przed tą przeprowadzką, a nowy właściciel miałby w umowie zapis, że trolejbusy jeszcze przez pewien czas muszą tu pozostać. – To jedna z rozważanych koncepcji – dodaje Zdunek.

Działka przy al. Kraśnickiej w przeszłości rozpalała emocje. W 2002 r. była tematem skandalu, gdy na jaw wyszło, że niemające żadnego tytułu do tej nieruchomości Lubelskie Towarzystwo Ziemskie podpisało umowę dotyczącą sprzedaży tego gruntu firmie Auchan Polska. LTZ chciało zostać użytkownikiem wieczystym tej działki, a sieć hipermarketów była gotowa wyłożyć na zakup ziemi ponad 10 mln dolarów.

Sprawa ujrzała światło dzienne tylko dlatego, że ktoś sporządził kserokopie umowy między LTZ a Auchan i podrzucił je na sesję Rady Miasta. Co ciekawe, na wcześniejszej sesji radni nie zgodzili się na to, by grunt został przekazany na własność jego użytkownikowi, czyli Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
weew / 19 grudnia 2011 o 20:50
0
problem polega na tym, że obwodnica w tym rejonie miasta nie powstanie - przynajmniej w najbliższej 10-ciolatce. Oznacza to, że tranzyt na osi Rzeszów-Wawa-Białtystok-Zamość dalej będzie przebijał się kompletnie zapchaną Kraśnicką. Centrum biurowe padnie z powodu w/w problemów komunikacyjnych.
Avatar
Karr / 19 grudnia 2011 o 19:26
0
niech robią tam biurowce ale już takie mega ,przynajmniej powyżej 20p.
Avatar
Josef / 19 grudnia 2011 o 15:06
0
Jeżeli marszałek potrafi sprzedać pogotowie wybudowane na potrzeby szpitala,to dlaczego urząd miasta ma nie sprzedać zajezdni?Vice marszałek Sobczak okłamał sejmik ,aby podjąć taką uchwałę i nic nikomu za kłamstwa się nie stało.Szpital wyprowadził z garaży samochody i jak dojdzie do ostrej zimy ,to frekwencja w szpitalu się zmniejszy.Będzie to zgodne z programem Muchy-nie leczyć seniorów.Pan prokurator wybronił Sobczaka,bo ten ma układy jak każdy hazardzista ,czy gumo filcowy!
Avatar
Arek / 19 grudnia 2011 o 15:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1324299412' post='572643']
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żadnych biurowców. Tyle w temacie.
[/size]
[/quote]
Mam rozumieć że zyski inwestora odbierasz jako brak inwestycji? Inwestor wykorzystuje powierzchnie biurowe i zasoby ludzkie do generowania zysków. W tej chwili mamy kryzys na świecie ale za 2-3 lata nadejdzie odwijż na którą musimy się przygotować. Może niektórzy nie są tego świadomi ale tak właściwie to do nas kryzys jeszcze nie dotarł. Dopiero to co będzie się działo w następnych 2 latach naprawdę dotknie każdą jednostkę. Niektórzy mówią że rząd robi źle że zadłuża państwo i że EURO przysporzy nam tylko problemów ale pomyślcie co byłoby gdyby nie budowano u nas tylu dróg i mieszkań? Z pewnością przybyłoby nam okoła 1mln bezrobotnych.
Ostatnie zdanie było w kwestii ogólnokrajowej, nam wciąż daleko do pozostałych region RP
[quote name='Gość' timestamp='1324299412' post='572643']
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żadnych biurowców. Tyle w temacie.
[/size]
[/quote]
Mam rozumieć że zyski inwestora odbierasz jako brak inwestycji? Inwestor wykorzystuje powierzchnie ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 13:56
0
[quote name='Dymin' timestamp='1324297396' post='572620']
zgadzam się, że muszą być biurowce, zeby ludzie mogli zarobić i mieć co wydawać w tych wszystkich centrach handlowych - same sie nie utrzymają.
[/quote]
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żadnych biurowców. Tyle w temacie.
[/size]
[quote name='Dymin' timestamp='1324297396' post='572620']
zgadzam się, że muszą być biurowce, zeby ludzie mogli zarobić i mieć co wydawać w tych wszystkich centrach handlowych - same sie nie utrzymają.
[/quote]
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żad... rozwiń
Avatar
optymistic one / 19 grudnia 2011 o 13:28
0
a ja mam nadzieje, że jak w końcu wybudują lotnisko[wiec] zrobia dobre polaczenie z warszawa to i biznesowi inwestorzy chetnie rzucą okiem na Lublin. Koszty pracy są tu nadal konkurencyjne (choc ludzie by chcieli zarabiac..wiadome, to chca też mieć prace, nawet za mniejszą płacę) a przy lepszej niż obecnie infrastrukturze komunikacyjnej kto wie.. może ktoś przywiezie kapitał.
Znaczy może w końcu zaczniemy ruszać do przodu aby DOGONIĆ Rzeszów.
Avatar
Morrigan / 19 grudnia 2011 o 13:26
0
się uśmiać można, biura? jak fimr nie ma, to na co biura.... galerie i centra tak, biurom stanowcze NIE!!
Avatar
Dymin / 19 grudnia 2011 o 13:23
0
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
Widzę że ostatni dwaj panowie nie widzą nic poza przeszłością. Od tego ma być budowana obwodnica aby wyprowadzać ruch z miasta. A jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi. Oczywiście możemy zrobić z Lublina miasto 1000 i jednego marketu tylko kto będzie w nich kupować? Myślę że emeryci nie utrzymają wszystkich centr handlowych.
[/quote]


A owszem, zgadzam się, że muszą być biurowce, zeby ludzie mogli zarobić i mieć co wydawać w tych wszystkich centrach handlowych - same sie nie utrzymają. Mi chodziło tylko o to, ze nikt sie nie przejmuje tym jaki jest ukłąd komunikacyjny dookoła. Obwodnica wszystkiego nie rozwiąże, zwłaszcza, że na razie cisza o odcinku północnym przez Konopnicę. Ale Panie Arku, mam kolejny przykład - ul. Zana. Na początku lat 90 poprzedniego wieku był tam tylko ZUS. Dzisiaj jest jeszcze E. Leclerc, Komfort, biurowiec ING/Avon/Allianz, MediaMarkt, Centrum medyczne/sklep sportowy, Sąd rejonowy, Biurowiec z połową dostepnych w Polsce banków. Sam przebieg Zana na tym odcinku nie zmienił się nic a nic oprócz kilkunastu metrów pasa zjazdowego do Leclerka.
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
Widzę że ostatni dwaj panowie nie widzą nic poza przeszłością. Od tego ma być budowana obwodnica aby wyprowadzać ruch z miasta. A jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi. Oczywiście możemy zrobić z Lublina miasto 1000 i jednego marketu tylko kto będzie w nich kupować? Myślę że emeryci nie utrzymają wszystkich centr handlowych.
[/quote]


A owszem, zgadzam się, że muszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 13:18
0
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi.
[/quote]
[size="2"]
... sprawdź w prasie (ostatnie 3 - 5 lat) ile "centrów biurowo - biznesowych" miało być budowanych w Lublinie i co wyszło z tych planów. ZERO wyszło.
PLAZA - został tylko handel.
METROPOLITAN PARK (ul. Zana) - zamiast biur budują wieżowiec z mieszkaniami i garażami.
Poza tym różne "strefy ekonomiczne" patykiem na wodzie pisane.[/size]
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi.
[/quote]
[size="2"]
... sprawdź w prasie (ostatnie 3 - 5 lat) ile "centrów biurowo - biznesowych" miało być budowanych w Lublinie i co wyszło z tych planów. ZERO wyszło.
PLAZA - został tylko handel.
METROPOLITAN PARK (ul. Zana) - zamiast biur budują wieżowiec z mieszkaniami i garażami.
Poza tym róż... rozwiń
Avatar
Arek / 19 grudnia 2011 o 13:08
0
[quote name='Dymin' timestamp='1324295547' post='572602']
Ja rozumiem, że trzeba zachwalić atrakcyjność posesji, ale no nie bzdurami... "dobre połączenie z innymi częściami miasta...". A czy ta pani jechała kiedys al. Kraśnicką w ogóle? przecież od 6:30 do 10 i od 14 do 18 to jeden wielki korek łącznie ze wszystkimi bocznymi ulicami. Wybudowanie biurowców na obszarze 5 ha na pewno rozwiąże sprawę, po prostu nikt nie wyjedzie stamtąd i będą nocować w pracy :-)
[/quote]
Widzę że ostatni dwaj panowie nie widzą nic poza przeszłością. Od tego ma być budowana obwodnica aby wyprowadzać ruch z miasta. A jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi. Oczywiście możemy zrobić z Lublina miasto 1000 i jednego marketu tylko kto będzie w nich kupować? Myślę że emeryci nie utrzymają wszystkich centr handlowych.
[quote name='Dymin' timestamp='1324295547' post='572602']
Ja rozumiem, że trzeba zachwalić atrakcyjność posesji, ale no nie bzdurami... "dobre połączenie z innymi częściami miasta...". A czy ta pani jechała kiedys al. Kraśnicką w ogóle? przecież od 6:30 do 10 i od 14 do 18 to jeden wielki korek łącznie ze wszystkimi bocznymi ulicami. Wybudowanie biurowców na obszarze 5 ha na pewno rozwiąże sprawę, po prostu nikt nie wyjedzie stamtąd i będą nocować w pracy :-)
[/quote]
Widzę że ostatni dwaj ... rozwiń
Avatar
weew / 19 grudnia 2011 o 20:50
0
problem polega na tym, że obwodnica w tym rejonie miasta nie powstanie - przynajmniej w najbliższej 10-ciolatce. Oznacza to, że tranzyt na osi Rzeszów-Wawa-Białtystok-Zamość dalej będzie przebijał się kompletnie zapchaną Kraśnicką. Centrum biurowe padnie z powodu w/w problemów komunikacyjnych.
Avatar
Karr / 19 grudnia 2011 o 19:26
0
niech robią tam biurowce ale już takie mega ,przynajmniej powyżej 20p.
Avatar
Josef / 19 grudnia 2011 o 15:06
0
Jeżeli marszałek potrafi sprzedać pogotowie wybudowane na potrzeby szpitala,to dlaczego urząd miasta ma nie sprzedać zajezdni?Vice marszałek Sobczak okłamał sejmik ,aby podjąć taką uchwałę i nic nikomu za kłamstwa się nie stało.Szpital wyprowadził z garaży samochody i jak dojdzie do ostrej zimy ,to frekwencja w szpitalu się zmniejszy.Będzie to zgodne z programem Muchy-nie leczyć seniorów.Pan prokurator wybronił Sobczaka,bo ten ma układy jak każdy hazardzista ,czy gumo filcowy!
Avatar
Arek / 19 grudnia 2011 o 15:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1324299412' post='572643']
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żadnych biurowców. Tyle w temacie.
[/size]
[/quote]
Mam rozumieć że zyski inwestora odbierasz jako brak inwestycji? Inwestor wykorzystuje powierzchnie biurowe i zasoby ludzkie do generowania zysków. W tej chwili mamy kryzys na świecie ale za 2-3 lata nadejdzie odwijż na którą musimy się przygotować. Może niektórzy nie są tego świadomi ale tak właściwie to do nas kryzys jeszcze nie dotarł. Dopiero to co będzie się działo w następnych 2 latach naprawdę dotknie każdą jednostkę. Niektórzy mówią że rząd robi źle że zadłuża państwo i że EURO przysporzy nam tylko problemów ale pomyślcie co byłoby gdyby nie budowano u nas tylu dróg i mieszkań? Z pewnością przybyłoby nam okoła 1mln bezrobotnych.
Ostatnie zdanie było w kwestii ogólnokrajowej, nam wciąż daleko do pozostałych region RP
[quote name='Gość' timestamp='1324299412' post='572643']
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żadnych biurowców. Tyle w temacie.
[/size]
[/quote]
Mam rozumieć że zyski inwestora odbierasz jako brak inwestycji? Inwestor wykorzystuje powierzchnie ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 13:56
0
[quote name='Dymin' timestamp='1324297396' post='572620']
zgadzam się, że muszą być biurowce, zeby ludzie mogli zarobić i mieć co wydawać w tych wszystkich centrach handlowych - same sie nie utrzymają.
[/quote]
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żadnych biurowców. Tyle w temacie.
[/size]
[quote name='Dymin' timestamp='1324297396' post='572620']
zgadzam się, że muszą być biurowce, zeby ludzie mogli zarobić i mieć co wydawać w tych wszystkich centrach handlowych - same sie nie utrzymają.
[/quote]
[size="2"]
Biurowce nie generują żadnego zysku, jeśli nie ma wielkich firm, które by zapłaciły za wynajem lub kupno powierzchni użytkowych/biurowych.
Inwestora interesują tylko zyski, a nie powierzchnie biurowe. Cała chłopska filozofia biznesu.
NIKT nie wybuduje żad... rozwiń
Avatar
optymistic one / 19 grudnia 2011 o 13:28
0
a ja mam nadzieje, że jak w końcu wybudują lotnisko[wiec] zrobia dobre polaczenie z warszawa to i biznesowi inwestorzy chetnie rzucą okiem na Lublin. Koszty pracy są tu nadal konkurencyjne (choc ludzie by chcieli zarabiac..wiadome, to chca też mieć prace, nawet za mniejszą płacę) a przy lepszej niż obecnie infrastrukturze komunikacyjnej kto wie.. może ktoś przywiezie kapitał.
Znaczy może w końcu zaczniemy ruszać do przodu aby DOGONIĆ Rzeszów.
Avatar
Morrigan / 19 grudnia 2011 o 13:26
0
się uśmiać można, biura? jak fimr nie ma, to na co biura.... galerie i centra tak, biurom stanowcze NIE!!
Avatar
Dymin / 19 grudnia 2011 o 13:23
0
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
Widzę że ostatni dwaj panowie nie widzą nic poza przeszłością. Od tego ma być budowana obwodnica aby wyprowadzać ruch z miasta. A jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi. Oczywiście możemy zrobić z Lublina miasto 1000 i jednego marketu tylko kto będzie w nich kupować? Myślę że emeryci nie utrzymają wszystkich centr handlowych.
[/quote]


A owszem, zgadzam się, że muszą być biurowce, zeby ludzie mogli zarobić i mieć co wydawać w tych wszystkich centrach handlowych - same sie nie utrzymają. Mi chodziło tylko o to, ze nikt sie nie przejmuje tym jaki jest ukłąd komunikacyjny dookoła. Obwodnica wszystkiego nie rozwiąże, zwłaszcza, że na razie cisza o odcinku północnym przez Konopnicę. Ale Panie Arku, mam kolejny przykład - ul. Zana. Na początku lat 90 poprzedniego wieku był tam tylko ZUS. Dzisiaj jest jeszcze E. Leclerc, Komfort, biurowiec ING/Avon/Allianz, MediaMarkt, Centrum medyczne/sklep sportowy, Sąd rejonowy, Biurowiec z połową dostepnych w Polsce banków. Sam przebieg Zana na tym odcinku nie zmienił się nic a nic oprócz kilkunastu metrów pasa zjazdowego do Leclerka.
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
Widzę że ostatni dwaj panowie nie widzą nic poza przeszłością. Od tego ma być budowana obwodnica aby wyprowadzać ruch z miasta. A jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi. Oczywiście możemy zrobić z Lublina miasto 1000 i jednego marketu tylko kto będzie w nich kupować? Myślę że emeryci nie utrzymają wszystkich centr handlowych.
[/quote]


A owszem, zgadzam się, że muszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2011 o 13:18
0
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi.
[/quote]
[size="2"]
... sprawdź w prasie (ostatnie 3 - 5 lat) ile "centrów biurowo - biznesowych" miało być budowanych w Lublinie i co wyszło z tych planów. ZERO wyszło.
PLAZA - został tylko handel.
METROPOLITAN PARK (ul. Zana) - zamiast biur budują wieżowiec z mieszkaniami i garażami.
Poza tym różne "strefy ekonomiczne" patykiem na wodzie pisane.[/size]
[quote name='Arek' timestamp='1324296522' post='572609']
jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi.
[/quote]
[size="2"]
... sprawdź w prasie (ostatnie 3 - 5 lat) ile "centrów biurowo - biznesowych" miało być budowanych w Lublinie i co wyszło z tych planów. ZERO wyszło.
PLAZA - został tylko handel.
METROPOLITAN PARK (ul. Zana) - zamiast biur budują wieżowiec z mieszkaniami i garażami.
Poza tym róż... rozwiń
Avatar
Arek / 19 grudnia 2011 o 13:08
0
[quote name='Dymin' timestamp='1324295547' post='572602']
Ja rozumiem, że trzeba zachwalić atrakcyjność posesji, ale no nie bzdurami... "dobre połączenie z innymi częściami miasta...". A czy ta pani jechała kiedys al. Kraśnicką w ogóle? przecież od 6:30 do 10 i od 14 do 18 to jeden wielki korek łącznie ze wszystkimi bocznymi ulicami. Wybudowanie biurowców na obszarze 5 ha na pewno rozwiąże sprawę, po prostu nikt nie wyjedzie stamtąd i będą nocować w pracy :-)
[/quote]
Widzę że ostatni dwaj panowie nie widzą nic poza przeszłością. Od tego ma być budowana obwodnica aby wyprowadzać ruch z miasta. A jedynym wyjściem jest budowa biurowców, inaczej z Lublina w dalszym ciągu będą wyjeżdżać wszyscy młodzi. Oczywiście możemy zrobić z Lublina miasto 1000 i jednego marketu tylko kto będzie w nich kupować? Myślę że emeryci nie utrzymają wszystkich centr handlowych.
[quote name='Dymin' timestamp='1324295547' post='572602']
Ja rozumiem, że trzeba zachwalić atrakcyjność posesji, ale no nie bzdurami... "dobre połączenie z innymi częściami miasta...". A czy ta pani jechała kiedys al. Kraśnicką w ogóle? przecież od 6:30 do 10 i od 14 do 18 to jeden wielki korek łącznie ze wszystkimi bocznymi ulicami. Wybudowanie biurowców na obszarze 5 ha na pewno rozwiąże sprawę, po prostu nikt nie wyjedzie stamtąd i będą nocować w pracy :-)
[/quote]
Widzę że ostatni dwaj ... rozwiń