Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2016 r.
12:22

Lublin: Żyje się tu nieźle, ale skromnie. Raport o polskich metropoliach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
Lublin
Lublin

Oddychacie dobrym powietrzem, jeździcie bezpiecznie, macie dobry dostęp do lekarzy - mówią mieszkańcom Lublina autorzy raportu o metropoliach i wysoko oceniają tu jakość życia. Ale choć Lublin to miasto ludzi wykształconych i dość oczytanych, to zarobki są liche, inwestorzy nie pędzą z nowymi etatami, a miasto wciąż ma nienajlepszy wizerunek.

- Lublin to wciąż miasto szans - mówi Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny firmy PwC, która przygotowała raport o 12 polskich metropoliach. Na liście tej znalazły się również: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. - W Lublinie cały czas jest potencjał, ale nie jest wykorzystany tak, jak powinien - stwierdza Orłowski.

Analitycy prześwietlili siedem aspektów funkcjonowania miasta, a za nasze najmocniejsze strony uznali jakość życia w Lublinie, „ponadprzeciętną” aktywność organizacji pozarządowych, jak również skuteczne pozyskiwanie unijnych funduszy na rozwój miasta. Kuleje za to promocja, inwestorom trzeba stworzyć lepsze warunki i zatroszczyć się bardziej o miejskie finanse.

Ale po kolei.

Dobrze tu mieszkać

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 20:20
0

bzdury z tym wyjeżdżaniem bo w takim wypadku kto siedzi na tych nowo powstałych miejscach pracy? duchy? bezrobocie na poziomie 8% to fakt, podobnie jak faktem jest, że za Żuka powstało już łącznie kilkanaście tysięcy miejsc pracy i cały czas powstają kolejne bo w końcu trafiło na władze przyjazne inwestorom i inwestycjom

Kto siedzi pytasz ?

Ludzie ze wsi i z dalszych okolic Lubelszczyzny :)

Gdzie niby masz te lukratywne miejsca pracy z dobra pensją ?

To kołchozy pracy za miskę ryżu , moze nie ryżu tylko ziemniaków :)

Tyle w temacie , jak widać to bardziej politycy nieudacznicy jeden drugiemu wytykają błędy ,tutaj na forum ale sami również nic nie zrobili dla miasta i mieszkancoów

Niezłe pitolenie :) spadek bezrobocia , naprawdę dobre niczym polityczne obiecanki :)

Człowieku bezrobocie się nie zmniejszyło tylko prawie wszyscy wyjechali zdolni do pracy , widać to szczególnie jak wyjada studenci i miasto wygląda jakby żyli tu ludzie tylko w podeszłym wieku  .

Dla kogoś kto przyjechał na chwile z zachodu widać tylko nowe drogi i markety nic więcej żadnych nowych miejsc z praca za godziwe pieniądze , trzeba powiedzieć sobie jasno Lublin tonie !!!

Zresztą tutaj poniżej również masz odpowiedz :)

Kolejny problem dotyczący dojazdu do Lublina zarówno studentów , turystów jak i sporadycznie korzystających z komunikacji , Polki Bus to jedyny godny przewoźnik przeganiany zarówno przez busiarzy jak i marszałka tylko dlatego że prezentuje to czego nie posiadają busiarze zaczynając od kultury kierowców , godziwego i wygodnego przewozu jak i takich udogodnień jak działający zawsze wifi i WC .

Jechałem zimą w ciasnym busie do Krakowa w jedna stronę Expressbusem i poczułem się jak w lodowce zero ogrzewania i rozbolał nie brzuch od podskoków wytłuczonego busa bo siedziałem na kole z tyłu w busiku firmy Expressbus podróż powrotna również busem tylko z  Bp Tour było ciut cieplej i nowszy busik ale zawsze to bus na ponad pięć godzin jazdy!!! nigdy więcej !!!

Jak siedzisz na urzędniczym stołku to moze do ciebie to nie dociera

dociera

rozwiń
Avatar
Perła / 11 kwietnia 2016 o 13:00
0

"Życie na Lubelszczyźnie nie jest łatwe" jak mawiał Cugowski

Avatar
z Rzeszowa / 11 kwietnia 2016 o 12:53
0

1827 rok Lublin 13 427 mieszkańców, 1857 rok 16 290 mieszkańców, 1897 rok 46 301 mieszkańców. Hahaha....Dane za wikipedią

O 1806 zapomniałeś 4105, czyli  pewnie tyle ile w zespole staromiejskim!!!

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 11:46
0
1827 rok Lublin 13 427 mieszkańców, 1857 rok 16 290 mieszkańców, 1897 rok 46 301 mieszkańców. Hahaha....Dane za wikipedią
Avatar
resboy / 11 kwietnia 2016 o 11:30
0

Chłoptasiu z rzeszuufka, to wy nie podskakujcie, bo nie macie startu, nie sięgacie do pasa karzełki. Lublin od 1989 r. nie zwiększył swojej powierzchni, nie skorzystał jeszcze z rezerw wiejskich. Natomiast rzeszówek jak szalony wchłania okoliczne wsie a i tak jest mały, biedny i zaniedbany. Nie ma u was takiej starówki jak w Lublinie. Rzeszów jest mały, brzydki i komunistyczny. Macie śmieszne podświetlane rondo. No, jednym słowem widać, że coś tam działacie, ale za mali jesteście żeby przeskoczyć do wagi ciężkiej... fakt, że przez opieszałość i debilizm pruszona, wasila i ziuka, Lublin nie rozwija się tak dynamicznie, ale spokojnie, jeszcze przyjdzie prawdziwy lider. A jak Lublin zrobi to co wasz rzeszuffek czyli wchłonie okoliczne wioski, to będziemy mieli ponad 200 km2. W tym momencie, dwie nasze dzielnice razem to cały rzeszów... bywa.

Umiesz tumanie czytać ze zrozumieniem? Liczba emerytów na m2 ma decydować o atrakcyjności miasta? Lublyn jest geriatryczny. Młodych tam nie ma, poza napływowymi studentami, którzy przyjeżdżają i odjeżdżają. Wasze miasto umiera. Ślepy jesteś, że tego nie dostrzegasz? I jeszcze raz. Łódź ma 700 tysięcy a Gdańsk 460 tysięcy. A w którym mieście lepiej się żyje?

Popatrz na faktyczną aglomerację a nie granice administracyjne. Lublyn do Rzeszowa to jak 3 do 2. Nie bądź obłudny, bo wasze miasto wchłaniało wioski za komuny. Stary Lublyn jaką miał powierzchnię? Rzeszów był przez komunę zaniedbywany z wyjątkiem okresu tow. Kruczka, dlatego teraz musi nadrobić. Ale różnica pomiędzy nami jest dużo mniejsza niż pomiędzy Łodzią a Gdańskiem, mimo że w Gdańsku żyje się o niebo lepiej niż w Łodzi.

Napisz, czemu od was ludzie uciekają a do nas przyjeżdżają. Może to zdecyduje, które miasto jest atrakcyjniejsze. I bez pier***enia o poszerzaniu granic, bo te nie drgnęły od 2010 roku a miasto corocznie zwiększa mieszkańców, Lublyn zaś na odwrót.

Umiesz tumanie czytać ze zrozumieniem? Liczba emerytów na m2 ma decydować o atrakcyjności miasta? Lublyn jest geriatryczny. Młodych tam nie ma, poza napływowymi studentami, którzy przyjeżdżają i odjeżdżają. Wasze miasto umiera. Ślepy jesteś, że tego nie dostrzegasz? I jeszcze raz. Łódź ma 700 tysięcy a Gdańsk 460 tysięcy. A w którym mieście lepiej się żyje?

Popatrz na faktyczną aglomerację a nie granice administracyjne. Lublyn do Rzeszowa to jak 3 do 2. Nie bądź obłudny, bo wasze miasto wchłaniało wioski za komuny. S... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 10:26
0
Lublin jest miastem o niezwykłym zanieczyszczeniu powietrza. Wystarczy wejść na stronę pokazującą aktualne zanieczyszczenie powietrza w Polsce by stwierdzić, że jest tu większy smród niż na Śląsku ://aqicn.org/city/poland/lublin/lublin-ul.obywatelska/pl/
Avatar
Lublinianin! / 11 kwietnia 2016 o 10:23
0

I znowu to samo. Liczba ludności. To o niczym nie świadczy. Łódź jest sporo większa od Gdańska czy Poznania, ale gdzie lepiej mieszkać i pracować? Rzeszów bardziej oddziałuje na swój region niż Lublin na swój. A to są główne przesłanki dla metropolii a nie liczba mieszkańców. A jeśli już jesteśmy przy tej liczbie to stosunek jest jak 2 do 3, więc nie podskakujcie za bardzo.

Chłoptasiu z rzeszuufka, to wy nie podskakujcie, bo nie macie startu, nie sięgacie do pasa karzełki. Lublin od 1989 r. nie zwiększył swojej powierzchni, nie skorzystał jeszcze z rezerw wiejskich. Natomiast rzeszówek jak szalony wchłania okoliczne wsie a i tak jest mały, biedny i zaniedbany. Nie ma u was takiej starówki jak w Lublinie. Rzeszów jest mały, brzydki i komunistyczny. Macie śmieszne podświetlane rondo. No, jednym słowem widać, że coś tam działacie, ale za mali jesteście żeby przeskoczyć do wagi ciężkiej... fakt, że przez opieszałość i debilizm pruszona, wasila i ziuka, Lublin nie rozwija się tak dynamicznie, ale spokojnie, jeszcze przyjdzie prawdziwy lider. A jak Lublin zrobi to co wasz rzeszuffek czyli wchłonie okoliczne wioski, to będziemy mieli ponad 200 km2. W tym momencie, dwie nasze dzielnice razem to cały rzeszów... bywa.

Chłoptasiu z rzeszuufka, to wy nie podskakujcie, bo nie macie startu, nie sięgacie do pasa karzełki. Lublin od 1989 r. nie zwiększył swojej powierzchni, nie skorzystał jeszcze z rezerw wiejskich. Natomiast rzeszówek jak szalony wchłania okoliczne wsie a i tak jest mały, biedny i zaniedbany. Nie ma u was takiej starówki jak w Lublinie. Rzeszów jest mały, brzydki i komunistyczny. Macie śmieszne podświetlane rondo. No, jednym słowem widać, że coś tam działacie, ale za mali jesteście żeby przeskoczyć do wagi ciężkiej... fakt, ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 08:53
0
bzdury z tym wyjeżdżaniem bo w takim wypadku kto siedzi na tych nowo powstałych miejscach pracy? duchy? bezrobocie na poziomie 8% to fakt, podobnie jak faktem jest, że za Żuka powstało już łącznie kilkanaście tysięcy miejsc pracy i cały czas powstają kolejne bo w końcu trafiło na władze przyjazne inwestorom i inwestycjom
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 23:25
0

potencjał Lublina to w sumie dopiero prezydent Żuk zaczął wykorzystywać i tutaj prosty przykład: spadek poziomu bezrobocia z 14 na 8%, strefa ekonomiczna zapełniona, w mieście powstaje pełno biurowców których jak widać wciąż mało w porównaniu do innych miast dużo jeszcze jest do zrobienia, ale też trzeba doceniać to co się aktualnie dzieje z resztą z tego raportu jasno wynika, że Lublin robi postępy

Niezłe pitolenie :) spadek bezrobocia , naprawdę dobre niczym polityczne obiecanki :)

Człowieku bezrobocie się nie zmniejszyło tylko prawie wszyscy wyjechali zdolni do pracy , widać to szczególnie jak wyjada studenci i miasto wygląda jakby żyli tu ludzie tylko w podeszłym wieku  .

Dla kogoś kto przyjechał na chwile z zachodu widać tylko nowe drogi i markety nic więcej żadnych nowych miejsc z praca za godziwe pieniądze , trzeba powiedzieć sobie jasno Lublin tonie !!!

Zresztą tutaj poniżej również masz odpowiedz :)

Kto mógł to już wyjechał ,pozostali też się szykują . Nikt za 1500- 1700zł nie będzie pracował . Lublin to układy wiejsko buraczane , blokowanie Polskiego Busa i brak dojazdu z największymi miastami chociażby z Krakowem cywilizowanym środkiem lokomocji jakim jest autobus , panosza się tutaj tylko busiarze. Imprezy kulturalne choć jest ich coraz więcej to jednak panuje strasznie zamieszanie , bałagan i efekt końcowy mógłby być znacznie bardziej ciekawy . Poza coraz bardziej licznymi marketami brak normalnej pracy zmusza większość osób do emigracji bądź przemienienia się do innych miast. Jako jedno z nielicznych miast lublin nie posiada do tej pory obwodnicy miasta !!! Źle oznaczone drogi , ronda powodują że Lublin ma miejsca bardzo niebezpieczne i powszechne są w użyciu nazwy jak " rondo blacharzy" :) Niewielka liczba ścieżek rowerowych , natomiast zamiast tego miasto wykłada kasę na rowery miejskie gdzie z większości będą korzystali tylko studenci . Jak może żyć się tutaj dobrze jak większość osób które pracują dostają taka wypłatę że starcza tylko na opłaty ,wyżywienie wiec jak ktoś z takiego stanu rzeczy może być zadowolony ? A gdzie czas i pieniążki na jakieś zainteresowania ? praca za gorsze na trzy zmiany w Lublinie to częsty przypadek można nawet pokosić się o stwierdzenie że to praca niewolnicza , bo 1500zł - 1700zł na miesiąc za trzy zmiany to jak to nazwać ?

Dlaczego blokuje się Polskiego Busa. W innych miastach nie ma problemu tylko w nepotycznym Lublinie problem.

Kolejny problem dotyczący dojazdu do Lublina zarówno studentów , turystów jak i sporadycznie korzystających z komunikacji , Polki Bus to jedyny godny przewoźnik przeganiany zarówno przez busiarzy jak i marszałka tylko dlatego że prezentuje to czego nie posiadają busiarze zaczynając od kultury kierowców , godziwego i wygodnego przewozu jak i takich udogodnień jak działający zawsze wifi i WC .

Jechałem zimą w ciasnym busie do Krakowa w jedna stronę Expressbusem i poczułem się jak w lodowce zero ogrzewania i rozbolał nie brzuch od podskoków wytłuczonego busa bo siedziałem na kole z tyłu w busiku firmy Expressbus podróż powrotna również busem tylko z  Bp Tour było ciut cieplej i nowszy busik ale zawsze to bus na ponad pięć godzin jazdy!!! nigdy więcej !!!

u do Lublina zarówno studentów , turystów jak i sporadycznie korzystających z komunikacji , Polki Bus to jedyny godny przewoźnik przeganiany zarówno przez busiarzy jak i marszałka tylko dlatego że prezentuje to czego nie posiadają busiarze zaczynając od kultury kierowców , godziwego i wygodnego przewozu jak i takich udogodnień jak działający zawsze wifi i WC .

Jechałem zimą w ciasnym busie do Krakowa w jedna stronę Expressbusem i poczułem się jak w lodowce zero ogrzewania i rozbolał nie brzuch od podskoków wytłuczonego busa bo siedzia... rozwiń

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 20:33
0

To prawda - zwłaszcza prezydent Wasilewski (PO) to był duży niewypał, a miał kilka razy więcej środków finansowych (rozpoczęły się zasadnicze programy UE od 2007) niż jego poprzednicy - mógł dużo zdziałać 4 lata stracone, trzeba działać, bo za 3-4 lata Polska będzie już płatnikiem netto w UE

Śmiem się nie zgodzić. Uporządkowanie burd... po poprzedniku i pierwsze projekty unijne, to co zrobił w 4 lata. Żuk przyszedł na przygotowane i twarde podłoże. Uwierz mi że po pierwszej kadencji by poległ w bagnie popruszkowskim, jak i Wasilewski. Każdy kto przyszedł po 4 latach sprzątania ,,kibla po wybuchu granatu'' miałby o niebo lepszy start niż Wasilewski. Także w mojej ocenie nie są to lata do końca zmarnowane jak się wydaje. A za 3-4 lata to trzeba z Unii uciekać o ile dotrwa do tego czasu.

Śmiem się nie zgodzić. Uporządkowanie burd... po poprzedniku i pierwsze projekty unijne, to co zrobił w 4 lata. Żuk przyszedł na przygotowane i twarde podłoże. Uwierz mi że po pierwszej kadencji by poległ w bagnie popruszkowskim, jak i Wasilewski. Każdy kto przyszedł po 4 latach sprzątania ,,kibla po wybuchu granatu'' miałby o niebo lepszy start niż Wasilewski. Także w mojej ocenie nie są to lata do końca zmarnowane jak się wydaje. A za 3-4 lata to trzeba z Unii uciekać o ile dotrwa do tego czasu.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 20:20
0

bzdury z tym wyjeżdżaniem bo w takim wypadku kto siedzi na tych nowo powstałych miejscach pracy? duchy? bezrobocie na poziomie 8% to fakt, podobnie jak faktem jest, że za Żuka powstało już łącznie kilkanaście tysięcy miejsc pracy i cały czas powstają kolejne bo w końcu trafiło na władze przyjazne inwestorom i inwestycjom

Kto siedzi pytasz ?

Ludzie ze wsi i z dalszych okolic Lubelszczyzny :)

Gdzie niby masz te lukratywne miejsca pracy z dobra pensją ?

To kołchozy pracy za miskę ryżu , moze nie ryżu tylko ziemniaków :)

Tyle w temacie , jak widać to bardziej politycy nieudacznicy jeden drugiemu wytykają błędy ,tutaj na forum ale sami również nic nie zrobili dla miasta i mieszkancoów

Niezłe pitolenie :) spadek bezrobocia , naprawdę dobre niczym polityczne obiecanki :)

Człowieku bezrobocie się nie zmniejszyło tylko prawie wszyscy wyjechali zdolni do pracy , widać to szczególnie jak wyjada studenci i miasto wygląda jakby żyli tu ludzie tylko w podeszłym wieku  .

Dla kogoś kto przyjechał na chwile z zachodu widać tylko nowe drogi i markety nic więcej żadnych nowych miejsc z praca za godziwe pieniądze , trzeba powiedzieć sobie jasno Lublin tonie !!!

Zresztą tutaj poniżej również masz odpowiedz :)

Kolejny problem dotyczący dojazdu do Lublina zarówno studentów , turystów jak i sporadycznie korzystających z komunikacji , Polki Bus to jedyny godny przewoźnik przeganiany zarówno przez busiarzy jak i marszałka tylko dlatego że prezentuje to czego nie posiadają busiarze zaczynając od kultury kierowców , godziwego i wygodnego przewozu jak i takich udogodnień jak działający zawsze wifi i WC .

Jechałem zimą w ciasnym busie do Krakowa w jedna stronę Expressbusem i poczułem się jak w lodowce zero ogrzewania i rozbolał nie brzuch od podskoków wytłuczonego busa bo siedziałem na kole z tyłu w busiku firmy Expressbus podróż powrotna również busem tylko z  Bp Tour było ciut cieplej i nowszy busik ale zawsze to bus na ponad pięć godzin jazdy!!! nigdy więcej !!!

Jak siedzisz na urzędniczym stołku to moze do ciebie to nie dociera

dociera

rozwiń
Avatar
Perła / 11 kwietnia 2016 o 13:00
0

"Życie na Lubelszczyźnie nie jest łatwe" jak mawiał Cugowski

Avatar
z Rzeszowa / 11 kwietnia 2016 o 12:53
0

1827 rok Lublin 13 427 mieszkańców, 1857 rok 16 290 mieszkańców, 1897 rok 46 301 mieszkańców. Hahaha....Dane za wikipedią

O 1806 zapomniałeś 4105, czyli  pewnie tyle ile w zespole staromiejskim!!!

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 11:46
0
1827 rok Lublin 13 427 mieszkańców, 1857 rok 16 290 mieszkańców, 1897 rok 46 301 mieszkańców. Hahaha....Dane za wikipedią
Avatar
resboy / 11 kwietnia 2016 o 11:30
0

Chłoptasiu z rzeszuufka, to wy nie podskakujcie, bo nie macie startu, nie sięgacie do pasa karzełki. Lublin od 1989 r. nie zwiększył swojej powierzchni, nie skorzystał jeszcze z rezerw wiejskich. Natomiast rzeszówek jak szalony wchłania okoliczne wsie a i tak jest mały, biedny i zaniedbany. Nie ma u was takiej starówki jak w Lublinie. Rzeszów jest mały, brzydki i komunistyczny. Macie śmieszne podświetlane rondo. No, jednym słowem widać, że coś tam działacie, ale za mali jesteście żeby przeskoczyć do wagi ciężkiej... fakt, że przez opieszałość i debilizm pruszona, wasila i ziuka, Lublin nie rozwija się tak dynamicznie, ale spokojnie, jeszcze przyjdzie prawdziwy lider. A jak Lublin zrobi to co wasz rzeszuffek czyli wchłonie okoliczne wioski, to będziemy mieli ponad 200 km2. W tym momencie, dwie nasze dzielnice razem to cały rzeszów... bywa.

Umiesz tumanie czytać ze zrozumieniem? Liczba emerytów na m2 ma decydować o atrakcyjności miasta? Lublyn jest geriatryczny. Młodych tam nie ma, poza napływowymi studentami, którzy przyjeżdżają i odjeżdżają. Wasze miasto umiera. Ślepy jesteś, że tego nie dostrzegasz? I jeszcze raz. Łódź ma 700 tysięcy a Gdańsk 460 tysięcy. A w którym mieście lepiej się żyje?

Popatrz na faktyczną aglomerację a nie granice administracyjne. Lublyn do Rzeszowa to jak 3 do 2. Nie bądź obłudny, bo wasze miasto wchłaniało wioski za komuny. Stary Lublyn jaką miał powierzchnię? Rzeszów był przez komunę zaniedbywany z wyjątkiem okresu tow. Kruczka, dlatego teraz musi nadrobić. Ale różnica pomiędzy nami jest dużo mniejsza niż pomiędzy Łodzią a Gdańskiem, mimo że w Gdańsku żyje się o niebo lepiej niż w Łodzi.

Napisz, czemu od was ludzie uciekają a do nas przyjeżdżają. Może to zdecyduje, które miasto jest atrakcyjniejsze. I bez pier***enia o poszerzaniu granic, bo te nie drgnęły od 2010 roku a miasto corocznie zwiększa mieszkańców, Lublyn zaś na odwrót.

Umiesz tumanie czytać ze zrozumieniem? Liczba emerytów na m2 ma decydować o atrakcyjności miasta? Lublyn jest geriatryczny. Młodych tam nie ma, poza napływowymi studentami, którzy przyjeżdżają i odjeżdżają. Wasze miasto umiera. Ślepy jesteś, że tego nie dostrzegasz? I jeszcze raz. Łódź ma 700 tysięcy a Gdańsk 460 tysięcy. A w którym mieście lepiej się żyje?

Popatrz na faktyczną aglomerację a nie granice administracyjne. Lublyn do Rzeszowa to jak 3 do 2. Nie bądź obłudny, bo wasze miasto wchłaniało wioski za komuny. S... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 10:26
0
Lublin jest miastem o niezwykłym zanieczyszczeniu powietrza. Wystarczy wejść na stronę pokazującą aktualne zanieczyszczenie powietrza w Polsce by stwierdzić, że jest tu większy smród niż na Śląsku ://aqicn.org/city/poland/lublin/lublin-ul.obywatelska/pl/
Avatar
Lublinianin! / 11 kwietnia 2016 o 10:23
0

I znowu to samo. Liczba ludności. To o niczym nie świadczy. Łódź jest sporo większa od Gdańska czy Poznania, ale gdzie lepiej mieszkać i pracować? Rzeszów bardziej oddziałuje na swój region niż Lublin na swój. A to są główne przesłanki dla metropolii a nie liczba mieszkańców. A jeśli już jesteśmy przy tej liczbie to stosunek jest jak 2 do 3, więc nie podskakujcie za bardzo.

Chłoptasiu z rzeszuufka, to wy nie podskakujcie, bo nie macie startu, nie sięgacie do pasa karzełki. Lublin od 1989 r. nie zwiększył swojej powierzchni, nie skorzystał jeszcze z rezerw wiejskich. Natomiast rzeszówek jak szalony wchłania okoliczne wsie a i tak jest mały, biedny i zaniedbany. Nie ma u was takiej starówki jak w Lublinie. Rzeszów jest mały, brzydki i komunistyczny. Macie śmieszne podświetlane rondo. No, jednym słowem widać, że coś tam działacie, ale za mali jesteście żeby przeskoczyć do wagi ciężkiej... fakt, że przez opieszałość i debilizm pruszona, wasila i ziuka, Lublin nie rozwija się tak dynamicznie, ale spokojnie, jeszcze przyjdzie prawdziwy lider. A jak Lublin zrobi to co wasz rzeszuffek czyli wchłonie okoliczne wioski, to będziemy mieli ponad 200 km2. W tym momencie, dwie nasze dzielnice razem to cały rzeszów... bywa.

Chłoptasiu z rzeszuufka, to wy nie podskakujcie, bo nie macie startu, nie sięgacie do pasa karzełki. Lublin od 1989 r. nie zwiększył swojej powierzchni, nie skorzystał jeszcze z rezerw wiejskich. Natomiast rzeszówek jak szalony wchłania okoliczne wsie a i tak jest mały, biedny i zaniedbany. Nie ma u was takiej starówki jak w Lublinie. Rzeszów jest mały, brzydki i komunistyczny. Macie śmieszne podświetlane rondo. No, jednym słowem widać, że coś tam działacie, ale za mali jesteście żeby przeskoczyć do wagi ciężkiej... fakt, ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 08:53
0
bzdury z tym wyjeżdżaniem bo w takim wypadku kto siedzi na tych nowo powstałych miejscach pracy? duchy? bezrobocie na poziomie 8% to fakt, podobnie jak faktem jest, że za Żuka powstało już łącznie kilkanaście tysięcy miejsc pracy i cały czas powstają kolejne bo w końcu trafiło na władze przyjazne inwestorom i inwestycjom
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 23:25
0

potencjał Lublina to w sumie dopiero prezydent Żuk zaczął wykorzystywać i tutaj prosty przykład: spadek poziomu bezrobocia z 14 na 8%, strefa ekonomiczna zapełniona, w mieście powstaje pełno biurowców których jak widać wciąż mało w porównaniu do innych miast dużo jeszcze jest do zrobienia, ale też trzeba doceniać to co się aktualnie dzieje z resztą z tego raportu jasno wynika, że Lublin robi postępy

Niezłe pitolenie :) spadek bezrobocia , naprawdę dobre niczym polityczne obiecanki :)

Człowieku bezrobocie się nie zmniejszyło tylko prawie wszyscy wyjechali zdolni do pracy , widać to szczególnie jak wyjada studenci i miasto wygląda jakby żyli tu ludzie tylko w podeszłym wieku  .

Dla kogoś kto przyjechał na chwile z zachodu widać tylko nowe drogi i markety nic więcej żadnych nowych miejsc z praca za godziwe pieniądze , trzeba powiedzieć sobie jasno Lublin tonie !!!

Zresztą tutaj poniżej również masz odpowiedz :)

Kto mógł to już wyjechał ,pozostali też się szykują . Nikt za 1500- 1700zł nie będzie pracował . Lublin to układy wiejsko buraczane , blokowanie Polskiego Busa i brak dojazdu z największymi miastami chociażby z Krakowem cywilizowanym środkiem lokomocji jakim jest autobus , panosza się tutaj tylko busiarze. Imprezy kulturalne choć jest ich coraz więcej to jednak panuje strasznie zamieszanie , bałagan i efekt końcowy mógłby być znacznie bardziej ciekawy . Poza coraz bardziej licznymi marketami brak normalnej pracy zmusza większość osób do emigracji bądź przemienienia się do innych miast. Jako jedno z nielicznych miast lublin nie posiada do tej pory obwodnicy miasta !!! Źle oznaczone drogi , ronda powodują że Lublin ma miejsca bardzo niebezpieczne i powszechne są w użyciu nazwy jak " rondo blacharzy" :) Niewielka liczba ścieżek rowerowych , natomiast zamiast tego miasto wykłada kasę na rowery miejskie gdzie z większości będą korzystali tylko studenci . Jak może żyć się tutaj dobrze jak większość osób które pracują dostają taka wypłatę że starcza tylko na opłaty ,wyżywienie wiec jak ktoś z takiego stanu rzeczy może być zadowolony ? A gdzie czas i pieniążki na jakieś zainteresowania ? praca za gorsze na trzy zmiany w Lublinie to częsty przypadek można nawet pokosić się o stwierdzenie że to praca niewolnicza , bo 1500zł - 1700zł na miesiąc za trzy zmiany to jak to nazwać ?

Dlaczego blokuje się Polskiego Busa. W innych miastach nie ma problemu tylko w nepotycznym Lublinie problem.

Kolejny problem dotyczący dojazdu do Lublina zarówno studentów , turystów jak i sporadycznie korzystających z komunikacji , Polki Bus to jedyny godny przewoźnik przeganiany zarówno przez busiarzy jak i marszałka tylko dlatego że prezentuje to czego nie posiadają busiarze zaczynając od kultury kierowców , godziwego i wygodnego przewozu jak i takich udogodnień jak działający zawsze wifi i WC .

Jechałem zimą w ciasnym busie do Krakowa w jedna stronę Expressbusem i poczułem się jak w lodowce zero ogrzewania i rozbolał nie brzuch od podskoków wytłuczonego busa bo siedziałem na kole z tyłu w busiku firmy Expressbus podróż powrotna również busem tylko z  Bp Tour było ciut cieplej i nowszy busik ale zawsze to bus na ponad pięć godzin jazdy!!! nigdy więcej !!!

u do Lublina zarówno studentów , turystów jak i sporadycznie korzystających z komunikacji , Polki Bus to jedyny godny przewoźnik przeganiany zarówno przez busiarzy jak i marszałka tylko dlatego że prezentuje to czego nie posiadają busiarze zaczynając od kultury kierowców , godziwego i wygodnego przewozu jak i takich udogodnień jak działający zawsze wifi i WC .

Jechałem zimą w ciasnym busie do Krakowa w jedna stronę Expressbusem i poczułem się jak w lodowce zero ogrzewania i rozbolał nie brzuch od podskoków wytłuczonego busa bo siedzia... rozwiń

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 20:33
0

To prawda - zwłaszcza prezydent Wasilewski (PO) to był duży niewypał, a miał kilka razy więcej środków finansowych (rozpoczęły się zasadnicze programy UE od 2007) niż jego poprzednicy - mógł dużo zdziałać 4 lata stracone, trzeba działać, bo za 3-4 lata Polska będzie już płatnikiem netto w UE

Śmiem się nie zgodzić. Uporządkowanie burd... po poprzedniku i pierwsze projekty unijne, to co zrobił w 4 lata. Żuk przyszedł na przygotowane i twarde podłoże. Uwierz mi że po pierwszej kadencji by poległ w bagnie popruszkowskim, jak i Wasilewski. Każdy kto przyszedł po 4 latach sprzątania ,,kibla po wybuchu granatu'' miałby o niebo lepszy start niż Wasilewski. Także w mojej ocenie nie są to lata do końca zmarnowane jak się wydaje. A za 3-4 lata to trzeba z Unii uciekać o ile dotrwa do tego czasu.

Śmiem się nie zgodzić. Uporządkowanie burd... po poprzedniku i pierwsze projekty unijne, to co zrobił w 4 lata. Żuk przyszedł na przygotowane i twarde podłoże. Uwierz mi że po pierwszej kadencji by poległ w bagnie popruszkowskim, jak i Wasilewski. Każdy kto przyszedł po 4 latach sprzątania ,,kibla po wybuchu granatu'' miałby o niebo lepszy start niż Wasilewski. Także w mojej ocenie nie są to lata do końca zmarnowane jak się wydaje. A za 3-4 lata to trzeba z Unii uciekać o ile dotrwa do tego czasu.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 132 16

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 6 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 6 4

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 16 2

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 3

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

Piłki są takie same w ekstraklasie i III lidze. Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin

Piłki są takie same w ekstraklasie i III lidze. Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin 0 10

Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin.

Zaczynał 30 lat temu od małego warsztatu. Jaki ma przepis na sukces w biznesie?
Złota Setka

Zaczynał 30 lat temu od małego warsztatu. Jaki ma przepis na sukces w biznesie? 50 3

Stanisław Krzaczek na rynku działa już od ponad 30 lat. Jego piece można spotkać w domkach jednorodzinnych, kotłowniach bloków i zakładach przemysłowych w kraju i za granicą. Popyt na towar z Klikawy koło Puław nie spada. Firma rozszerza działalność i stawia nowe hale.

Lublin: Zaraz ruszy rozbudowa ulicy Balladyny

Lublin: Zaraz ruszy rozbudowa ulicy Balladyny 2 0

Od środy, 18 lipca, częściowo nieprzejezdna ma być ul. Balladyny. Zapowiedziała to firma, która na zlecenie władz miasta będzie rozbudowywać ulicę na całej długości, czyli od Zana aż do Wileńskiej.