Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2011 r.
17:54
Edytuj ten wpis

Lublinianie narzekają na pracę i drogi. Chwalą kulturę w mieście

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Mieszkańcy Lublina zauważają w mieście poprawę – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie magistratu. Najbardziej narzekamy na rynek pracy i drogi, najmniej na kulturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czy jest Pani/Pan zadowolony z faktu zamieszkiwania w Lublinie? Takie pytanie na początku czerwca usłyszało w słuchawce 600 mieszkańców. Jaki był wynik? "Zdecydowanie tak” odpowiedziało 38 proc. badanych, a "raczej tak” 39 proc. respondentów.

Ankietowani mieli też odpowiedzieć, czy w ciągu ostatnich trzech lat zauważyli poprawę w poszczególnych dziedzinach życia. Tu okazało się, że najbardziej narzekamy na rynek pracy, na którym zdaniem 57 proc. badanych sytuacja tylko się pogorszyła. Zdecydowanej poprawy dopatrzyło się tylko 9 proc. badanych.

Zaledwie 7 proc. uważa, że zdecydowanie poprawił się stan dróg, a 34 proc, że "raczej” się poprawił. Większego lub mniejszego pogorszenia stanu ulic dopatruje się 28 proc. respondentów. W przypadku bezpieczeństwa 42 proc. mówi o poprawie, 13 proc. o pogorszeniu. Jeśli chodzi o estetykę i czystość miasta poprawę zauważa 57 proc., a 11 proc. pogorszenie, w przypadku edukacji to odpowiednio: 55 proc. i 8 proc. ogólnej jakości życia 38 i 25 proc.

Najlepiej jest w kwestii oferty kulturalnej i rozrywkowej. Tu o poprawie mówi 67 proc. badanych a o pogorszeniu jedynie 5 proc.

13 proc. mieszkańców Lublina deklaruje, że bardzo interesuje się kulturą i sztuką, 65 proc. mówi, że trochę, 20 proc. raczej się tym nie interesuje, a 3 proc. w ogóle. Tymczasem średnia dla kraju to odpowiednio: 2, 26, 30 i 43 proc.

Dalej jest jeszcze ciekawiej. Aż 44 proc. badanych lublinian twierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy byli w teatrze (średnia dla kraju 15 proc.). 58 proc. przyznaje się do wizyty na wystawie (w Polsce 12 proc.), a 68 proc. do uczestnictwa w koncercie (w kraju 19 proc.).

Magistrat chciał też sprawdzić, czy mieszkańcy znają hasło "Miasto inspiracji”, którym promuje się Lublin. Znało je tylko 16 proc. badanych. Ale kiedy ankieter pytał, czy badany słyszał takie hasło, wtedy 67 proc. udziela odpowiedzi twierdzącej, z czego 70 proc. badanym hasło to się podoba.

Ratusz zapowiada, że będzie starać się promować pozytywny wizerunek miasta wśród samych jego mieszkańców. Ma też regularnie pytać, co zmierza ku lepszemu, a co trzeba poprawić. – Takie badania wewnętrznego wizerunku chcemy powtarzać co dwa lata – deklaruje Mariusz Sagan, doradca prezydenta miasta.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
studentka / 11 sierpnia 2011 o 22:28
0
[quote name='Cr' timestamp='1312956943' post='512849']
nie ma żadnego bezrobocia, bo każdy komu zależy na pracy ją znajdzie. a że ktoś ma przerośnięte ego i chciałby zbijać nie wiadomo jakie kokosy będąc niekompetentnym to już jego problem

także rewolucję zacznij od siebie
[/quote]


Kończę studia wyższe nie po to żeby pracować w realu na kasie, nie ubliżając nikomu oczywiście. I nie są to studia typu socjologia czy kulturoznawstwo. Kończę prawo.
W ciągu 4 lat nauki nie byłam w stanie znaleźć pracy która pozwoliłaby mi zarobić. Nie mowię o tym że chcę zarabiać miliony. Chcę mieć pieniądze na normalne wydatki, których potrzebuje człowiek.

Z otwartymi ramionami przyjmują tylko na bezpłatne praktyki.....
[quote name='Cr' timestamp='1312956943' post='512849']
nie ma żadnego bezrobocia, bo każdy komu zależy na pracy ją znajdzie. a że ktoś ma przerośnięte ego i chciałby zbijać nie wiadomo jakie kokosy będąc niekompetentnym to już jego problem

także rewolucję zacznij od siebie
[/quote]


Kończę studia wyższe nie po to żeby pracować w realu na kasie, nie ubliżając nikomu oczywiście. I nie są to studia typu socjologia czy kulturoznawstwo. Kończę prawo.
W ciągu 4 lat nauki ni... rozwiń
Avatar
aron / 11 sierpnia 2011 o 06:44
0
to ty chyba nie byłes na dworcu Warszawa Zachodnia
Avatar
KArr / 10 sierpnia 2011 o 18:17
0
[quote name='melo' timestamp='1312961613' post='512900']
Drogi w Lublinie to kompletna porażka władz. jeździsz jak po kartoflisku (jeśli wyjedziesz z korków). Dla porównania przykład Puław - 10 lat temu też było tam kiepsko, a dziś ciężko znaleźć w tym mieście ulicę o kiepskiej nawierzchni. A jak ktoś zaraz mi napisze że Puławy to miasto z innym budżetem bo tam są Azoty, odpowiadam że w Lublinie też były zakłady produkcyjne dające pracę ludziom, a dziś tylko centra handlowe się liczą.
[/quote]
Hehe tylko jakbyś tłumoku nie zauważył Lublin jest 8 razy większy niż pulawy ,a jeżeli w takiej mieścinie robi się drogi to są efekty bo to widać krążąc w kółko ,natomiast Lublin ma zdecydowanie o wiele więcej tych ulic ,a na to wszystko kasy od razu nie będzie ,,coś za coś ,, No jak już się tak chwalisz tymi Azotami ,to ja też : w Lublinie jest PERŁA ,LUBELLA ,SOLIDARNOŚĆ,IKEA( 2014),PORT LOTNICZY (2012),i wiele innych ...więc nie ma się co tak podniecać tą dziurą !!
[quote name='melo' timestamp='1312961613' post='512900']
Drogi w Lublinie to kompletna porażka władz. jeździsz jak po kartoflisku (jeśli wyjedziesz z korków). Dla porównania przykład Puław - 10 lat temu też było tam kiepsko, a dziś ciężko znaleźć w tym mieście ulicę o kiepskiej nawierzchni. A jak ktoś zaraz mi napisze że Puławy to miasto z innym budżetem bo tam są Azoty, odpowiadam że w Lublinie też były zakłady produkcyjne dające pracę ludziom, a dziś tylko centra handlowe się liczą.
[/quote]
Hehe t... rozwiń
Avatar
bambo75 / 10 sierpnia 2011 o 14:56
0
[quote name='antyŻUK' timestamp='1312951594' post='512827']
Niech lepiej nie pytają a niech zobaczą jaki cyrk jest w wydziale komunikacji. Numerki (jest ich 110) kończą się przed 8 rano, zaś na obsługę czeka się do... 14. Miasto frustracji, a nie inspiracji.
[/quote]
Kurde!-ale coś tu jest nie tak! Skoro jest aż tak źle w Lublinie(bezrobocie,niskie płace,itp.) to dlaczego w Wydziale Komunikacji jest aż tyle ludzi??? Widać z tego,że "biedaków" z Lubelszczyzny jednak stać na samochody...
Avatar
Paul Woodgate / 10 sierpnia 2011 o 12:06
0
Wróciłem do Lublina, w którym się urodziłem, po prawie 10 latach. Doceniam jego potencjał, widzę szanse na jego rozwój, chciałbym tu zostać.

Trzeba przyznać, że oferta kulturalna jest ciekawa. Może nie są to propozycje, nazwijmy je masowe lub wielkiego formatu, jednak można tu znaleźć występy artystów z różnych krajów. Imprezy także są unikatowe. Więcej w lubelskim Zoomie:). Nie ma co się rozpisywać, bo i tak nie odda się tego co się dzieje. A dzieje się dużo:).

Jeżeli chodzi o infrastrukturę to coś tam się dzieje. Pomalutku, pomalutku, ale trwają jakieś prace. Myślę, że od strony rekreacyjnej jest co raz lepiej. Mam małe dziecko, więc "Słoneczny Wrotków" jest propozycją jak najbardziej mi odpowiadającą. O kwestię kulturalno-rozrywkową jakoś się nie obawiam.

Kwestie nepotyzmu na rynku pracy (a właściwie quasi rynku pracy) to coś, co według mnie wpływa bezpośrednio na poziom świadczonych usług (np. w administracji publicznej), a dalej pośrednio/bezpośrednio na zarządzanie naszym miastem. Temat mi bliski, opisano w artykule "Zawsze drugi, czyli jak szukałem pracy w urzędach, który chciałbym odświeżyć. Polecam też komentarze, które się pod nim pojawiły.

Kwestie gospodarcze - przyciąganie inwestorów - z tym chyba jest najsłabiej. Bez tego nie mamy szans, nie będę pisał, jaki ma to wpływ, bo to wszyscy wiemy.

Co do porządku/nieporządku na ulicach mogłoby być lepiej, ale w porównaniu do powyższych problemów, to nie tak duży problem.


PS. Polecam zapisanie się "Bezpłatnego serwisu informacyjnego Miasta Lublin: Miasto, Kultura, Sport, Student". M.in. dzięki tym sms-om z bieżącymi informacjami wiem co się dzieje w mieście (Strona Urzędu Miasta, zakładka "Wieści z Ratusza")
Wróciłem do Lublina, w którym się urodziłem, po prawie 10 latach. Doceniam jego potencjał, widzę szanse na jego rozwój, chciałbym tu zostać.

Trzeba przyznać, że oferta kulturalna jest ciekawa. Może nie są to propozycje, nazwijmy je masowe lub wielkiego formatu, jednak można tu znaleźć występy artystów z różnych krajów. Imprezy także są unikatowe. Więcej w lubelskim Zoomie:). Nie ma co się rozpisywać, bo i tak nie odda się tego co się dzieje. A dzieje się dużo:).

Jeżeli chodzi o infrastrukturę to coś tam się dzieje. ... rozwiń
Avatar
gość / 10 sierpnia 2011 o 11:52
0
[quote name='luka' timestamp='1312968123' post='512945']
Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostatnio idąc piechotą z Ronda Krwiodawców w okolice UMCS, zajęło mi to mniej czasu niż znajomemu, który pokonywał ten odcinek KM.
[/quote]
Dokładnie, o tym mówię. Ostatnio pewien znajomy Białorusin, który od kilku lat mieszka w Krakowie, odwiedził pierwszy raz Lublin. Spytałem go jak mu się tu podoba? Odpowiedział - wiesz u was tu jest trochę inaczej, tak wschodnio
A KM zasługuje na oddzielny wątek Niestety nowe autobusy (których jakoś nie możemy się doczekać)nie spowodują same z siebie że będzie ona nowoczesna
[quote name='luka' timestamp='1312968123' post='512945']
Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostatnio idąc piechotą z Ronda Krwiodawców w okolice UMCS, zajęło mi to mniej czasu niż znajomemu, który pokonywał ten odcinek KM.
[/quote]
Dokładnie, o tym mówię. Ostatnio pewien znajomy Białorusin, który od kilku l... rozwiń
Avatar
luka / 10 sierpnia 2011 o 11:22
0
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]

Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostatnio idąc piechotą z Ronda Krwiodawców w okolice UMCS, zajęło mi to mniej czasu niż znajomemu, który pokonywał ten odcinek KM.
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]

Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostat... rozwiń
Avatar
gość / 10 sierpnia 2011 o 11:06
0
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]
Ale za co? Za to że przejechanie 7km z Czubów na Czechów zajmuje 40 minut i to obojętnie czy swoim samochodem czy komunikacją miejską, a wystarczy udrożnić chociaż w jednym miejscu przejazd pn-pd, o trzech miejscach nawet nie marzę bo to by było za piękne. Nie wspomnę już o jakości dróg - Kraśnicka, Armii Krajowej, Filaretów - masakra. Lublin jest pięknym miastem z naprawdę dużym potencjałem, ale póki co nikt nie potrafi go uwolnić . Stawianie na studentów, kolejne hipermarkety to ślepa uliczka. Studenci po studiach i tak wyjadą bo tu nie ma atrakcyjnej pracy. A tej pracy nie będzie dopóki nie będzie infrastruktury, która przyciągnie tu poważnych inwestorów którzy szukają fachowej kadry a nie taniej siły roboczej.
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]
Ale za co? Za to że przejechanie 7km z Czubów na Czechów zajmuje 40 minut i to obojętnie czy swoim samochodem czy komunikacją miejską, a wystarczy udrożnić chociaż w jednym miejscu przejazd pn-pd, o trzech miejscach nawet nie marzę bo to by był... rozwiń
Avatar
melo / 10 sierpnia 2011 o 09:33
0
Drogi w Lublinie to kompletna porażka władz. jeździsz jak po kartoflisku (jeśli wyjedziesz z korków). Dla porównania przykład Puław - 10 lat temu też było tam kiepsko, a dziś ciężko znaleźć w tym mieście ulicę o kiepskiej nawierzchni. A jak ktoś zaraz mi napisze że Puławy to miasto z innym budżetem bo tam są Azoty, odpowiadam że w Lublinie też były zakłady produkcyjne dające pracę ludziom, a dziś tylko centra handlowe się liczą.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2011 o 09:15
0
[quote name='Cr' timestamp='1312956943' post='512849']
nie ma żadnego bezrobocia, bo każdy komu zależy na pracy ją znajdzie. a że ktoś ma przerośnięte ego i chciałby zbijać nie wiadomo jakie kokosy będąc niekompetentnym to już jego problem

także rewolucję zacznij od siebie
[/quote]
co za idiota to pisał, pewnie jeden z tych dla których 1000zł miesięcznie wystarcza bo i po co więcej.dostac
Avatar
studentka / 11 sierpnia 2011 o 22:28
0
[quote name='Cr' timestamp='1312956943' post='512849']
nie ma żadnego bezrobocia, bo każdy komu zależy na pracy ją znajdzie. a że ktoś ma przerośnięte ego i chciałby zbijać nie wiadomo jakie kokosy będąc niekompetentnym to już jego problem

także rewolucję zacznij od siebie
[/quote]


Kończę studia wyższe nie po to żeby pracować w realu na kasie, nie ubliżając nikomu oczywiście. I nie są to studia typu socjologia czy kulturoznawstwo. Kończę prawo.
W ciągu 4 lat nauki nie byłam w stanie znaleźć pracy która pozwoliłaby mi zarobić. Nie mowię o tym że chcę zarabiać miliony. Chcę mieć pieniądze na normalne wydatki, których potrzebuje człowiek.

Z otwartymi ramionami przyjmują tylko na bezpłatne praktyki.....
[quote name='Cr' timestamp='1312956943' post='512849']
nie ma żadnego bezrobocia, bo każdy komu zależy na pracy ją znajdzie. a że ktoś ma przerośnięte ego i chciałby zbijać nie wiadomo jakie kokosy będąc niekompetentnym to już jego problem

także rewolucję zacznij od siebie
[/quote]


Kończę studia wyższe nie po to żeby pracować w realu na kasie, nie ubliżając nikomu oczywiście. I nie są to studia typu socjologia czy kulturoznawstwo. Kończę prawo.
W ciągu 4 lat nauki ni... rozwiń
Avatar
aron / 11 sierpnia 2011 o 06:44
0
to ty chyba nie byłes na dworcu Warszawa Zachodnia
Avatar
KArr / 10 sierpnia 2011 o 18:17
0
[quote name='melo' timestamp='1312961613' post='512900']
Drogi w Lublinie to kompletna porażka władz. jeździsz jak po kartoflisku (jeśli wyjedziesz z korków). Dla porównania przykład Puław - 10 lat temu też było tam kiepsko, a dziś ciężko znaleźć w tym mieście ulicę o kiepskiej nawierzchni. A jak ktoś zaraz mi napisze że Puławy to miasto z innym budżetem bo tam są Azoty, odpowiadam że w Lublinie też były zakłady produkcyjne dające pracę ludziom, a dziś tylko centra handlowe się liczą.
[/quote]
Hehe tylko jakbyś tłumoku nie zauważył Lublin jest 8 razy większy niż pulawy ,a jeżeli w takiej mieścinie robi się drogi to są efekty bo to widać krążąc w kółko ,natomiast Lublin ma zdecydowanie o wiele więcej tych ulic ,a na to wszystko kasy od razu nie będzie ,,coś za coś ,, No jak już się tak chwalisz tymi Azotami ,to ja też : w Lublinie jest PERŁA ,LUBELLA ,SOLIDARNOŚĆ,IKEA( 2014),PORT LOTNICZY (2012),i wiele innych ...więc nie ma się co tak podniecać tą dziurą !!
[quote name='melo' timestamp='1312961613' post='512900']
Drogi w Lublinie to kompletna porażka władz. jeździsz jak po kartoflisku (jeśli wyjedziesz z korków). Dla porównania przykład Puław - 10 lat temu też było tam kiepsko, a dziś ciężko znaleźć w tym mieście ulicę o kiepskiej nawierzchni. A jak ktoś zaraz mi napisze że Puławy to miasto z innym budżetem bo tam są Azoty, odpowiadam że w Lublinie też były zakłady produkcyjne dające pracę ludziom, a dziś tylko centra handlowe się liczą.
[/quote]
Hehe t... rozwiń
Avatar
bambo75 / 10 sierpnia 2011 o 14:56
0
[quote name='antyŻUK' timestamp='1312951594' post='512827']
Niech lepiej nie pytają a niech zobaczą jaki cyrk jest w wydziale komunikacji. Numerki (jest ich 110) kończą się przed 8 rano, zaś na obsługę czeka się do... 14. Miasto frustracji, a nie inspiracji.
[/quote]
Kurde!-ale coś tu jest nie tak! Skoro jest aż tak źle w Lublinie(bezrobocie,niskie płace,itp.) to dlaczego w Wydziale Komunikacji jest aż tyle ludzi??? Widać z tego,że "biedaków" z Lubelszczyzny jednak stać na samochody...
Avatar
Paul Woodgate / 10 sierpnia 2011 o 12:06
0
Wróciłem do Lublina, w którym się urodziłem, po prawie 10 latach. Doceniam jego potencjał, widzę szanse na jego rozwój, chciałbym tu zostać.

Trzeba przyznać, że oferta kulturalna jest ciekawa. Może nie są to propozycje, nazwijmy je masowe lub wielkiego formatu, jednak można tu znaleźć występy artystów z różnych krajów. Imprezy także są unikatowe. Więcej w lubelskim Zoomie:). Nie ma co się rozpisywać, bo i tak nie odda się tego co się dzieje. A dzieje się dużo:).

Jeżeli chodzi o infrastrukturę to coś tam się dzieje. Pomalutku, pomalutku, ale trwają jakieś prace. Myślę, że od strony rekreacyjnej jest co raz lepiej. Mam małe dziecko, więc "Słoneczny Wrotków" jest propozycją jak najbardziej mi odpowiadającą. O kwestię kulturalno-rozrywkową jakoś się nie obawiam.

Kwestie nepotyzmu na rynku pracy (a właściwie quasi rynku pracy) to coś, co według mnie wpływa bezpośrednio na poziom świadczonych usług (np. w administracji publicznej), a dalej pośrednio/bezpośrednio na zarządzanie naszym miastem. Temat mi bliski, opisano w artykule "Zawsze drugi, czyli jak szukałem pracy w urzędach, który chciałbym odświeżyć. Polecam też komentarze, które się pod nim pojawiły.

Kwestie gospodarcze - przyciąganie inwestorów - z tym chyba jest najsłabiej. Bez tego nie mamy szans, nie będę pisał, jaki ma to wpływ, bo to wszyscy wiemy.

Co do porządku/nieporządku na ulicach mogłoby być lepiej, ale w porównaniu do powyższych problemów, to nie tak duży problem.


PS. Polecam zapisanie się "Bezpłatnego serwisu informacyjnego Miasta Lublin: Miasto, Kultura, Sport, Student". M.in. dzięki tym sms-om z bieżącymi informacjami wiem co się dzieje w mieście (Strona Urzędu Miasta, zakładka "Wieści z Ratusza")
Wróciłem do Lublina, w którym się urodziłem, po prawie 10 latach. Doceniam jego potencjał, widzę szanse na jego rozwój, chciałbym tu zostać.

Trzeba przyznać, że oferta kulturalna jest ciekawa. Może nie są to propozycje, nazwijmy je masowe lub wielkiego formatu, jednak można tu znaleźć występy artystów z różnych krajów. Imprezy także są unikatowe. Więcej w lubelskim Zoomie:). Nie ma co się rozpisywać, bo i tak nie odda się tego co się dzieje. A dzieje się dużo:).

Jeżeli chodzi o infrastrukturę to coś tam się dzieje. ... rozwiń
Avatar
gość / 10 sierpnia 2011 o 11:52
0
[quote name='luka' timestamp='1312968123' post='512945']
Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostatnio idąc piechotą z Ronda Krwiodawców w okolice UMCS, zajęło mi to mniej czasu niż znajomemu, który pokonywał ten odcinek KM.
[/quote]
Dokładnie, o tym mówię. Ostatnio pewien znajomy Białorusin, który od kilku lat mieszka w Krakowie, odwiedził pierwszy raz Lublin. Spytałem go jak mu się tu podoba? Odpowiedział - wiesz u was tu jest trochę inaczej, tak wschodnio
A KM zasługuje na oddzielny wątek Niestety nowe autobusy (których jakoś nie możemy się doczekać)nie spowodują same z siebie że będzie ona nowoczesna
[quote name='luka' timestamp='1312968123' post='512945']
Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostatnio idąc piechotą z Ronda Krwiodawców w okolice UMCS, zajęło mi to mniej czasu niż znajomemu, który pokonywał ten odcinek KM.
[/quote]
Dokładnie, o tym mówię. Ostatnio pewien znajomy Białorusin, który od kilku l... rozwiń
Avatar
luka / 10 sierpnia 2011 o 11:22
0
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]

Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostatnio idąc piechotą z Ronda Krwiodawców w okolice UMCS, zajęło mi to mniej czasu niż znajomemu, który pokonywał ten odcinek KM.
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]

Ja miałem okazje mieszkać przez kilka miesięcy we Wrocławiu i Warszawie, i zawsze ciężko mi było wracać stamtąd do Lublina, bo wydawało mi się jakbym wracał do jakiegoś gorszego świata.. niech przykładem będzie komunikacja miejska, ostat... rozwiń
Avatar
gość / 10 sierpnia 2011 o 11:06
0
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]
Ale za co? Za to że przejechanie 7km z Czubów na Czechów zajmuje 40 minut i to obojętnie czy swoim samochodem czy komunikacją miejską, a wystarczy udrożnić chociaż w jednym miejscu przejazd pn-pd, o trzech miejscach nawet nie marzę bo to by było za piękne. Nie wspomnę już o jakości dróg - Kraśnicka, Armii Krajowej, Filaretów - masakra. Lublin jest pięknym miastem z naprawdę dużym potencjałem, ale póki co nikt nie potrafi go uwolnić . Stawianie na studentów, kolejne hipermarkety to ślepa uliczka. Studenci po studiach i tak wyjadą bo tu nie ma atrakcyjnej pracy. A tej pracy nie będzie dopóki nie będzie infrastruktury, która przyciągnie tu poważnych inwestorów którzy szukają fachowej kadry a nie taniej siły roboczej.
[quote name='Cr' timestamp='1312958765' post='512873']
Ciekawe jaki odsetek tych niezadowolonych miał okazję pomieszkać w innym średnim lub dużym mieście przez przynajmniej 2-tygodnie.

Po takim doświadczeniu dopiero można docenić Lublin.
[/quote]
Ale za co? Za to że przejechanie 7km z Czubów na Czechów zajmuje 40 minut i to obojętnie czy swoim samochodem czy komunikacją miejską, a wystarczy udrożnić chociaż w jednym miejscu przejazd pn-pd, o trzech miejscach nawet nie marzę bo to by był... rozwiń
Avatar
melo / 10 sierpnia 2011 o 09:33
0
Drogi w Lublinie to kompletna porażka władz. jeździsz jak po kartoflisku (jeśli wyjedziesz z korków). Dla porównania przykład Puław - 10 lat temu też było tam kiepsko, a dziś ciężko znaleźć w tym mieście ulicę o kiepskiej nawierzchni. A jak ktoś zaraz mi napisze że Puławy to miasto z innym budżetem bo tam są Azoty, odpowiadam że w Lublinie też były zakłady produkcyjne dające pracę ludziom, a dziś tylko centra handlowe się liczą.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2011 o 09:15
0
[quote name='Cr' timestamp='1312956943' post='512849']
nie ma żadnego bezrobocia, bo każdy komu zależy na pracy ją znajdzie. a że ktoś ma przerośnięte ego i chciałby zbijać nie wiadomo jakie kokosy będąc niekompetentnym to już jego problem

także rewolucję zacznij od siebie
[/quote]
co za idiota to pisał, pewnie jeden z tych dla których 1000zł miesięcznie wystarcza bo i po co więcej.dostac
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!