Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 września 2013 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Lufthansa nie będzie latać z Lublina

Autor: Zdjęcie autora (MAG)
0 13 A A
Lufthansa
Lufthansa

Lufthansa nie jest zainteresowana uruchomieniem połączeń z Lublina. Tak wynika z słów Goetza Ahmelmanna, wiceprezesa Lufthansy odpowiedzialnego za rynki europejskie, z którym rozmawiała "Rzeczpospolita”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z ustaleń dziennika wynika, że Lufthansa planuje podstawiać w Polsce większe maszyny oraz chce zwiększyć liczbę połączeń z portów regionalnych. Ale równocześnie Ahmelmann twierdzi, że niemieckie linie "nie mają w planach uruchomienia połączeń z Lublina, Łodzi, Szczecina czy Bydgoszczy”.

Lufthansa to jeden z najważniejszych przewoźników, o którego od dawna zabiega Port Lotniczy Lublin. Linie miałyby obsługiwać przede wszystkim połączenie z Niemcami. A jest to jeden z najbardziej oczekiwanych kierunków przez mieszkańców naszego regionu.

– Cały czas rozmawiamy z Lufthansą. Przewoźnik stawia jednak takie warunki, które od nas nie zależą, np. utworzenie stałego przejścia granicznego. Liczymy jednak, że w przyszłym roku przejście już będzie – mówił nam Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

Prezes dodaje, że Niemcy to jeden z najbardziej pożądanych przez port kierunków. Drugim jest Ukraina. W planach jest również połączenie z Izraelem i krajami Beneluksu.

Tymczasem w tym roku możemy się spodziewać połączenia z Mediolanem (lotnisko Malpensa), do którego polecimy już jesienią i całorocznych lotów do Gdańska. Równocześnie jednak Ryanair zawiesił na okres zimowy loty do Liverpoolu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 30 września 2013 o 22:32
0

Ktos tu wspomniał o liniach Pegasus.

Bardzo fajny przewoźnik. 

Miałam przyjemnośc skorzystać :))

Przestańcie sie podniecac tą Lufą. 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130930/SWIDNIK/130939935

Avatar
Gość / 30 września 2013 o 19:50
0

Miałem fajny sen, że Motor awansował do Ligi Mistrzów i będzie grał z Borussią Dortmund. Przedstawiciele Lufthansy przyjechali osobiście, by zabiegać o połączenie lotnicze. Ba, przyjmują nawet wszystkie stawiane warunki.

Avatar
rotor / 30 września 2013 o 19:30
0

To lądowisko w Świdniku nie ma przyszłości dopóki ludzie nie będą zarabiali porżadnie na lubelszczyźnie - taka lufthanza ma speców od opłacalności lini i nie będzie latać tam gdzie ludzie zarabiają 700 euro

.... nie wiedziałem, że w Lublinie zarabia się prawie 3 tysiaki na łeb. Oczywiście mam na myśli kwotę netto do rączki. :D

To marzenia ściętej głowy.

Gdyby w Lublinie były zarobki 700 euro (3 tys. PLN) to lotnisko może by ruszyło w końcu.

.... nie wiedziałem, że w Lublinie zarabia się prawie 3 tysiaki na łeb. Oczywiście mam na myśli kwotę netto do rączki. :D

To marzenia ściętej głowy.

Gdyby w Lublinie były zarobki 700 euro (3 tys. PLN) to lotnisko może by ruszyło w końcu.

rozwiń
Avatar
anneke / 30 września 2013 o 19:24
0

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130930/KRAJSWIAT/130939957

"Po remoncie ruszyło lotnisko w Modlinie.

Od kilku dni na lotnisku działa system ILS pierwszej kategorii, czyli system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności.

W przyszłym roku na lotnisku ma działać system drugiej kategorii, dzięki któremu samoloty będą mogły lądować przy dużej mgle."

... a w Airport Lublin to który rodzaj ILS-u ma być zainstalowany ? ;)

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130930/KRAJSWIAT/130939957

"Po remoncie ruszyło lotnisko w Modlinie.

Od kilku dni na lotnisku działa system ILS pierwszej kategorii, czyli system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności.

W przyszłym roku na lotnisku ma działać system drugiej kategorii, dzięki któremu samoloty będą mogły lądować przy dużej mgle."

... a w Airport Lublin to który rodzaj ILS-u ma być zainstalowany ? ;)

rozwiń
Avatar
Grzegorz / 30 września 2013 o 19:14
0

Na co lotnisko czeka,Podać ministerstwo do sądu,zażądać odszkodowania.Ruszyć dupę!!!!

Avatar
Gość / 30 września 2013 o 17:21
0
Ziemia Polska,to ojczyzna,a gdzie leży w Polsce Wasza Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna?
Avatar
Gość / 30 września 2013 o 17:00
0

To lądowisko w Świdniku nie ma przyszłości dopóki ludzie nie będą zarabiali porżadnie na lubelszczyźnie - taka lufthanza ma speców od opłacalności lini i nie będzie latać tam gdzie ludzie zarabiają 700 euro to nie tanie linie. To tak jakby otworzyć linię z Etiopskiej wioski do Szwecji. Lotnisko Świdnik to port dla taniej siły roboczej w unii europejskiej.

Widać że niezły z ciebie spec !!!! Do nauki sie zabierz bo jutro kartkówka!

Avatar
Obojętne kto / 30 września 2013 o 16:38
0

Mnie interesje połączenie do Frankfurtu nad Menem, może je realizować np. Air Berlin... wsio równo, byle tylko było...

teraz latam tylko przez Warszawe, do której musze najpierw dojechać, a expresówki ciągle nie ma i jeszcze ze 4 lata poczekamy aż będzie. Niech gadają z kimkolwiek byle sie dogadali...

Avatar
Pudel / 30 września 2013 o 16:24
0

To lądowisko w Świdniku nie ma przyszłości dopóki ludzie nie będą zarabiali porżadnie na lubelszczyźnie - taka lufthanza ma speców od opłacalności lini i nie będzie latać tam gdzie ludzie zarabiają 700 euro to nie tanie linie. To tak jakby otworzyć linię z Etiopskiej wioski do Szwecji. Lotnisko Świdnik to port dla taniej siły roboczej w unii europejskiej.

Avatar
.. / 30 września 2013 o 16:08
0

naprawę  skończcie temat Lufthasny.Nie wiem czemu akurat ta linia ma nas wozić do Niemiec. Czy na świecie nie ma 10-tek innych linii mogących wykonywać loty na trasie Lublin-Niemcy. Wszystkie tego typu artykuły czy dziennik-kurier-gazeta tylko szkodzą lotnisku w lublinie! Wywieranie presji na zarząd lotniska i podejmowanie przez niego decyzji pod publiczkę jest bezsensu. Lepiej chwilę zaczekać, niech zarząd podejmuje decyzje biznesowe a nie decyzje na podstawie artykułów. Ściganie się zrzeszowem czy bydgoszczą przypomina wyścigi przedszkolaków. Szczególnie że tamte lotniska były finansowane z budżetu centralnego. A my wybudowaliśmy ten obiekt za kasę samorządu i UE. To lotnisko nie ma roku, otrze się o 200 tys w czasach kryzysu. Nie oczekujmy cudów. Jak na rok działania nie jest źle. Fakt że brakuje Niemiec i przynajmniej Szkocji lub Benelusku. Ale dajmy sobie na wstrzymanie.

Popieram.Podobną siatkę  połączeń proponuje w atrakcyjnych cenach Turkish Airlines, czy Pegasus.Tanie bilety, nowoczesna flota.Lufthansa nie jest zainteresowana, to poleci inna linia.

Popieram.Podobną siatkę  połączeń proponuje w atrakcyjnych cenach Turkish Airlines, czy Pegasus.Tanie bilety, nowoczesna flota.Lufthansa nie jest zainteresowana, to poleci inna linia.

rozwiń
Avatar
folkatka / 30 września 2013 o 22:32
0

Ktos tu wspomniał o liniach Pegasus.

Bardzo fajny przewoźnik. 

Miałam przyjemnośc skorzystać :))

Przestańcie sie podniecac tą Lufą. 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130930/SWIDNIK/130939935

Avatar
Gość / 30 września 2013 o 19:50
0

Miałem fajny sen, że Motor awansował do Ligi Mistrzów i będzie grał z Borussią Dortmund. Przedstawiciele Lufthansy przyjechali osobiście, by zabiegać o połączenie lotnicze. Ba, przyjmują nawet wszystkie stawiane warunki.

Avatar
rotor / 30 września 2013 o 19:30
0

To lądowisko w Świdniku nie ma przyszłości dopóki ludzie nie będą zarabiali porżadnie na lubelszczyźnie - taka lufthanza ma speców od opłacalności lini i nie będzie latać tam gdzie ludzie zarabiają 700 euro

.... nie wiedziałem, że w Lublinie zarabia się prawie 3 tysiaki na łeb. Oczywiście mam na myśli kwotę netto do rączki. :D

To marzenia ściętej głowy.

Gdyby w Lublinie były zarobki 700 euro (3 tys. PLN) to lotnisko może by ruszyło w końcu.

.... nie wiedziałem, że w Lublinie zarabia się prawie 3 tysiaki na łeb. Oczywiście mam na myśli kwotę netto do rączki. :D

To marzenia ściętej głowy.

Gdyby w Lublinie były zarobki 700 euro (3 tys. PLN) to lotnisko może by ruszyło w końcu.

rozwiń
Avatar
anneke / 30 września 2013 o 19:24
0

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130930/KRAJSWIAT/130939957

"Po remoncie ruszyło lotnisko w Modlinie.

Od kilku dni na lotnisku działa system ILS pierwszej kategorii, czyli system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności.

W przyszłym roku na lotnisku ma działać system drugiej kategorii, dzięki któremu samoloty będą mogły lądować przy dużej mgle."

... a w Airport Lublin to który rodzaj ILS-u ma być zainstalowany ? ;)

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130930/KRAJSWIAT/130939957

"Po remoncie ruszyło lotnisko w Modlinie.

Od kilku dni na lotnisku działa system ILS pierwszej kategorii, czyli system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności.

W przyszłym roku na lotnisku ma działać system drugiej kategorii, dzięki któremu samoloty będą mogły lądować przy dużej mgle."

... a w Airport Lublin to który rodzaj ILS-u ma być zainstalowany ? ;)

rozwiń
Avatar
Grzegorz / 30 września 2013 o 19:14
0

Na co lotnisko czeka,Podać ministerstwo do sądu,zażądać odszkodowania.Ruszyć dupę!!!!

Avatar
Gość / 30 września 2013 o 17:21
0
Ziemia Polska,to ojczyzna,a gdzie leży w Polsce Wasza Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna?
Avatar
Gość / 30 września 2013 o 17:00
0

To lądowisko w Świdniku nie ma przyszłości dopóki ludzie nie będą zarabiali porżadnie na lubelszczyźnie - taka lufthanza ma speców od opłacalności lini i nie będzie latać tam gdzie ludzie zarabiają 700 euro to nie tanie linie. To tak jakby otworzyć linię z Etiopskiej wioski do Szwecji. Lotnisko Świdnik to port dla taniej siły roboczej w unii europejskiej.

Widać że niezły z ciebie spec !!!! Do nauki sie zabierz bo jutro kartkówka!

Avatar
Obojętne kto / 30 września 2013 o 16:38
0

Mnie interesje połączenie do Frankfurtu nad Menem, może je realizować np. Air Berlin... wsio równo, byle tylko było...

teraz latam tylko przez Warszawe, do której musze najpierw dojechać, a expresówki ciągle nie ma i jeszcze ze 4 lata poczekamy aż będzie. Niech gadają z kimkolwiek byle sie dogadali...

Avatar
Pudel / 30 września 2013 o 16:24
0

To lądowisko w Świdniku nie ma przyszłości dopóki ludzie nie będą zarabiali porżadnie na lubelszczyźnie - taka lufthanza ma speców od opłacalności lini i nie będzie latać tam gdzie ludzie zarabiają 700 euro to nie tanie linie. To tak jakby otworzyć linię z Etiopskiej wioski do Szwecji. Lotnisko Świdnik to port dla taniej siły roboczej w unii europejskiej.

Avatar
.. / 30 września 2013 o 16:08
0

naprawę  skończcie temat Lufthasny.Nie wiem czemu akurat ta linia ma nas wozić do Niemiec. Czy na świecie nie ma 10-tek innych linii mogących wykonywać loty na trasie Lublin-Niemcy. Wszystkie tego typu artykuły czy dziennik-kurier-gazeta tylko szkodzą lotnisku w lublinie! Wywieranie presji na zarząd lotniska i podejmowanie przez niego decyzji pod publiczkę jest bezsensu. Lepiej chwilę zaczekać, niech zarząd podejmuje decyzje biznesowe a nie decyzje na podstawie artykułów. Ściganie się zrzeszowem czy bydgoszczą przypomina wyścigi przedszkolaków. Szczególnie że tamte lotniska były finansowane z budżetu centralnego. A my wybudowaliśmy ten obiekt za kasę samorządu i UE. To lotnisko nie ma roku, otrze się o 200 tys w czasach kryzysu. Nie oczekujmy cudów. Jak na rok działania nie jest źle. Fakt że brakuje Niemiec i przynajmniej Szkocji lub Benelusku. Ale dajmy sobie na wstrzymanie.

Popieram.Podobną siatkę  połączeń proponuje w atrakcyjnych cenach Turkish Airlines, czy Pegasus.Tanie bilety, nowoczesna flota.Lufthansa nie jest zainteresowana, to poleci inna linia.

Popieram.Podobną siatkę  połączeń proponuje w atrakcyjnych cenach Turkish Airlines, czy Pegasus.Tanie bilety, nowoczesna flota.Lufthansa nie jest zainteresowana, to poleci inna linia.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 4 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 0

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 2

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 28 4

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 5

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!