Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2012 r.
17:45
Edytuj ten wpis

"Małpa” już się nie wdrapie. Będzie siedzieć

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A
Pawła M., ps. Małpa, nie było na ogłoszeniu wyroku. Podczas procesu jego linią obrony było odwołanie
Pawła M., ps. Małpa, nie było na ogłoszeniu wyroku. Podczas procesu jego linią obrony było odwołanie

9 lat więzienia dostał w środę Pawła M., pseudonim "Małpa”, który wchodząc przez okno lub balkon włamał się do 124 mieszkań. Wcześniej zdobywał doświadczenie w fabryce okien.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Paweł M. ma 34 lata i zdumiewający talent akrobatyczny, dzięki któremu zdobył swój przydomek. Przy użyciu specjalnych butów wspinał się po elewacji, otwierał okna lub balkony i okradał mieszkania. Zazwyczaj wybierał lokale na parterze i pierwszym piętrze, ale kiedyś dostał się też na trzecie piętro. Okna otwierał specjalnym narzędziem. Do przestępczej roboty przygotował się pracując przez kilka miesięcy w fabryce okien.

"Małpa” brał na celownik mieszkania na lubelskim Czechowie, LSM, Czubach i Kalinie. – Zabierał drobne przedmioty, biżuterię, pieniądze, aparaty fotograficzne i laptopy – mówiła sędzia Anna Adamska-Gallant z Sądu Rejonowego Lublin–Zachód. Domownicy przyłapali go kilka razy, ale ratował się skokiem nawet z dużych wysokość.

Paweł M. długo mylił tropy. Wpadł w policyjnej zasadzce w 2007 roku po tym, jak ze skradzionymi z ul. Lawinowej przedmiotami poszedł do pasera. Policja odzyskała ok. 500 skradzionych rzeczy. Zgłosiło się ponad 200 osób, które chciały odzyskać swoją własność. Szczęście miało 30 okradzionych.

Włamywacz współpracował z policją i przyznał się do popełnionych czynów. Później, co prawda to odwołał, ale sąd uznał, że to specjalnie przyjęta linia obrony. O jego winie świadczyły szczegóły, z jakimi opisywał włamania. Pokazał np. mieszkania, które złupił. Twierdził, że kradł, żeby utrzymać rodzinę (ma teraz już sześcioletniego synka).

– Funkcjonariusze mówili, że chętnie udzielał wyjaśnień. To dla niego jedyna okoliczność łagodząca. Gdyby nie przyznał się, prokuraturze i sądowi byłoby o wiele trudniej znaleźć dowody – mówiła sędzia Adamska-Gallant. Dodała: Uznając jego postawę sąd skazał go jedynie na 9 lat więzienia. Działał w warunkach recydywy i groziło mu 15 lat więzienia, więc wyrok może wydawać się łagodny.
Proces trwał długo, bo do przesłuchania było aż 200 świadków.

"Małpa” miał pomocnika, który stał na czatach. Piotr W. (rocznik 1987) usłyszał 15 zarzutów, ale przyznał się tylko do jednego. Sądowi zabrakło dowodów i skazał go za jeden czyn. Wymierzył Piotrowi W. półtora roku więzienia w zawieszeniu oraz tysiąc złotych grzywny. Skazany trafił pod dozór kuratora.

Piotr W. zasłynął również innym wyczynem. Podczas procesu za włamania sąd wypuścił go na wolność. Po kilku tygodniach na wolności napadł na jubilera z ul. Lubartowskiej w Lublinie i zabrał mu biżuterię wartą ponad 100 tys. zł.

Oba wyroki są nieprawomocne.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jarosz / 9 grudnia 2012 o 01:06
0
lecisz małpa okradaj dalej!!!!!!!!!!!
Avatar
Jan Pan Cygan / 12 stycznia 2012 o 02:50
0
złapany w 2007, skazany w 2012 (niech będzie, że w 2011). od złapania do skazania 4 lata!! k u r w a, ludzie, ile czasu potrzeba polskim sądom, żeby skazać byle włamywacza?! brawo dla sądów! dobrze zarabiać, mieć immunitet, niewiele pracować, mieć się jak pączek w maśle - oto polski sędzia.

skazany na 9 lat, pewnie siedział w areszcie, więc mu zaliczą w poczet. posiedzi jeszcze rok i może się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. w dodatku skazany nieprawomocnie!
w podpisie pod fotką stoi, że nie było go na ogłoszeniu wyroku. dlaczego? może już na wolności, pod "nadzorem" policyjnym?
złapany w 2007, skazany w 2012 (niech będzie, że w 2011). od złapania do skazania 4 lata!! k u r w a, ludzie, ile czasu potrzeba polskim sądom, żeby skazać byle włamywacza?! brawo dla sądów! dobrze zarabiać, mieć immunitet, niewiele pracować, mieć się jak pączek w maśle - oto polski sędzia.

skazany na 9 lat, pewnie siedział w areszcie, więc mu zaliczą w poczet. posiedzi jeszcze rok i może się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. w dodatku skazany nieprawomocnie!
w podpisie pod fotką stoi, że nie był... rozwiń
Avatar
Wina Donalda / 12 stycznia 2012 o 00:30
0
To niesłychane że pani Kempa o nim nie słyszała jak o,, Staruchu,,pewnie poręczyła by za niego słowem PiSu lub teraz SP,no ale on na stadionach nie krzyczał na Donalda.Małpa krzycz na DONALDA to wyjdziesz.
Avatar
yaro / 11 stycznia 2012 o 22:55
0
najlepsza lewa noga lubelszczyzny
Avatar
nosek / 11 stycznia 2012 o 22:49
0
[quote name='pb23' timestamp='1326317975' post='582533']
Do "melo": Ty lepiej poczytaj słownik ortograficzny zanim następnym razem napiszesz coś na publicznym forum. A co do tego włamywacza, to powinni mu poobcinać łapy i giczoły i to bez znieczulenia. I na co najmniej 25 lat za kraty!
[/quote]

Masz rację; nie sięgałby nigdy więcej po cudzą własność.
Avatar
pb23 / 11 stycznia 2012 o 22:41
0
Jeszcze jedno do "melo": naucz się czytać ze zrozumieniem; przecież pod zdjęciem jest wyraźnie napisane, że jest ono z LUTEGO 2009 roku!!!
Avatar
pb23 / 11 stycznia 2012 o 22:39
0
Do "melo": Ty lepiej poczytaj słownik ortograficzny zanim następnym razem napiszesz coś na publicznym forum. A co do tego włamywacza, to powinni mu poobcinać łapy i giczoły i to bez znieczulenia. I na co najmniej 25 lat za kraty!
Avatar
melo / 11 stycznia 2012 o 21:23
0
DO REDAKCJI ; Na zdjęciu do artykółu zamieściliście zdjęcie wspulnika małpy a jego samego. ciekawe czy autor wogóle widział go na oczy. pomijam fakt że zdjęcie zrobione w budynku sądu rejonowego przy krakowskim przedmieściu 76 , remontowanym od roku (zamkniętym). swoją drogą to dlaczego tak dłógo proces trwał? będzie chyba ze 3 lata, prawda?
Avatar
muldi / 11 stycznia 2012 o 20:55
0
niewątpliwie ma dar, ale powinien zajmować się czymś mniej kolidującym z prawem
Avatar
jarosz / 9 grudnia 2012 o 01:06
0
lecisz małpa okradaj dalej!!!!!!!!!!!
Avatar
Jan Pan Cygan / 12 stycznia 2012 o 02:50
0
złapany w 2007, skazany w 2012 (niech będzie, że w 2011). od złapania do skazania 4 lata!! k u r w a, ludzie, ile czasu potrzeba polskim sądom, żeby skazać byle włamywacza?! brawo dla sądów! dobrze zarabiać, mieć immunitet, niewiele pracować, mieć się jak pączek w maśle - oto polski sędzia.

skazany na 9 lat, pewnie siedział w areszcie, więc mu zaliczą w poczet. posiedzi jeszcze rok i może się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. w dodatku skazany nieprawomocnie!
w podpisie pod fotką stoi, że nie było go na ogłoszeniu wyroku. dlaczego? może już na wolności, pod "nadzorem" policyjnym?
złapany w 2007, skazany w 2012 (niech będzie, że w 2011). od złapania do skazania 4 lata!! k u r w a, ludzie, ile czasu potrzeba polskim sądom, żeby skazać byle włamywacza?! brawo dla sądów! dobrze zarabiać, mieć immunitet, niewiele pracować, mieć się jak pączek w maśle - oto polski sędzia.

skazany na 9 lat, pewnie siedział w areszcie, więc mu zaliczą w poczet. posiedzi jeszcze rok i może się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. w dodatku skazany nieprawomocnie!
w podpisie pod fotką stoi, że nie był... rozwiń
Avatar
Wina Donalda / 12 stycznia 2012 o 00:30
0
To niesłychane że pani Kempa o nim nie słyszała jak o,, Staruchu,,pewnie poręczyła by za niego słowem PiSu lub teraz SP,no ale on na stadionach nie krzyczał na Donalda.Małpa krzycz na DONALDA to wyjdziesz.
Avatar
yaro / 11 stycznia 2012 o 22:55
0
najlepsza lewa noga lubelszczyzny
Avatar
nosek / 11 stycznia 2012 o 22:49
0
[quote name='pb23' timestamp='1326317975' post='582533']
Do "melo": Ty lepiej poczytaj słownik ortograficzny zanim następnym razem napiszesz coś na publicznym forum. A co do tego włamywacza, to powinni mu poobcinać łapy i giczoły i to bez znieczulenia. I na co najmniej 25 lat za kraty!
[/quote]

Masz rację; nie sięgałby nigdy więcej po cudzą własność.
Avatar
pb23 / 11 stycznia 2012 o 22:41
0
Jeszcze jedno do "melo": naucz się czytać ze zrozumieniem; przecież pod zdjęciem jest wyraźnie napisane, że jest ono z LUTEGO 2009 roku!!!
Avatar
pb23 / 11 stycznia 2012 o 22:39
0
Do "melo": Ty lepiej poczytaj słownik ortograficzny zanim następnym razem napiszesz coś na publicznym forum. A co do tego włamywacza, to powinni mu poobcinać łapy i giczoły i to bez znieczulenia. I na co najmniej 25 lat za kraty!
Avatar
melo / 11 stycznia 2012 o 21:23
0
DO REDAKCJI ; Na zdjęciu do artykółu zamieściliście zdjęcie wspulnika małpy a jego samego. ciekawe czy autor wogóle widział go na oczy. pomijam fakt że zdjęcie zrobione w budynku sądu rejonowego przy krakowskim przedmieściu 76 , remontowanym od roku (zamkniętym). swoją drogą to dlaczego tak dłógo proces trwał? będzie chyba ze 3 lata, prawda?
Avatar
muldi / 11 stycznia 2012 o 20:55
0
niewątpliwie ma dar, ale powinien zajmować się czymś mniej kolidującym z prawem
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 92 21

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 30 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!