Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2019 r.
20:45

Marsz Równości kontra radny. Zeznawał wojewoda

Autor: Zdjęcie autora toma
0 11 A A
Dzisiejsza rozprawa sądowa
Dzisiejsza rozprawa sądowa (fot. Tomasz Maciuszczak)

We wtorek wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zeznawał w procesie o zniesławienie, jaki miejskiemu radnemu i doradcy wojewody Tomaszowi Pitusze wytoczył organizator manifestacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewoda przytaczał zaczerpnięte z „Gościa Niedzielnego” wyniki badań Uniwersytetu Miasta Nowy Jork oraz „wyniki badań z Australii”, według których od 80 do 90 proc. przestępstw pedofilskich w Kościele amerykańskim i australijskim to przestępstwa na tle homoseksualnym. Dowodził też, że według danych przestawionych przez polski Kościół, takie przypadki stanowią 60 proc., a poza kościołem ok. 40 proc przestępstw pedofilskich to przestępstwa na tle homoseksualnym. Wyliczył także, że „pośród homoseksualistów jest dwudziestokrotnie więcej pedofilów niż wśród osób heteroseksualnych”.

– To nie oznacza oczywiście, że wszyscy homoseksualiści to pedofile. Tego nie powiedziałem i nie powiem. Ale ogromna liczba pedofilów to homoseksualiści – przekonywał.

Wojewoda stwierdził ponadto, że przestępstwa pedofilskie wśród homoseksualistów charakteryzują się większą brutalnością.

– Dla mnie jest to jednoznaczny dowód na to, że skrót myślowy, którego użył Tomasz Pitucha, jest po prostu prawdziwy – podsumował Czarnek.

Bartosz Staszewski pozwał Pituchę za wpis w portalu Facebook zamieszczony przed październikowym Marszem Równości. Radny napisał wówczas: „Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię”.

Staszewski podobny pozew złożył także przeciwko wojewodzie, który w nagraniu na swoim kanale w serwisie Youtube mówił: „Obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe. Nie promujmy zboczeń, dewiacji, wynaturzeń”. Ta sprawa zakończyła się na mediacji. Strony opracowały treść oświadczenia, w którym Czarnek przeprasza osoby, które poczuły się urażone jego wypowiedzią, ale zaznacza też, że poglądów na temat homoseksualizmu nie zmienia.

Organizator Marszu Równości uznał jednak, że wojewoda nie wywiązał się z warunków ugody i złożył zażalenie na postanowienie o umorzeniu postępowania. Sąd zajmie się tym wnioskiem 11 lipca.

e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 22:30
+11
czlowiek orkiestra, znawca od wszystkiego pomnik i ulica jeszcze za życia sie należą .......w Australii i USA a w szczególności w NY !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 05:43
+8
bakterie kałowe przenoszone na języku uderzają im do głowy .
Avatar
HERBERT / 1 lipca 2019 o 13:24
+1
"...kiedy zastanawiam się nad dziejami (...) cywilizacji, bardziej interesuje mnie pytanie, jaka była przyczyna ich śmierci niż wszystkie kwestie dotyczące ich życia, wspaniałości i potęgi."
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 09:46
0
Podległa wojewodzie policja skatowała kontrmanifestantów
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 06:48
0
Za pedofilie powinien przeprosić.
Avatar
Lenin / 26 czerwca 2019 o 17:33
-1
Czarnek na zdjęciu, puszy się jakby skwarkę polizał. Nie mogę znieść jego wywodów - mdli mnie !
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:56
-1
Lublinianie - durnia macie za wojewodę !!!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:52
-1
Oj garnek, garnek ty jesteś taki sam ....................... jak ten ................. pitucha !!!!
Avatar
Zemo / 26 czerwca 2019 o 07:31
-4
Nie ma to jak Równi. Rzekomo wszyscy Obywatele w Polsce mają jedno prawo. Ale.... jak Równi wyjdą na ulice i maszerują od centrum do końca Miasta. To Glina Ich pilnuje, żeby nic Im sie nie stało. Przy okazji wali PO łbach nie nasich ., strzela gumowymi kulami i leje wodą. Kogo? Jak mawiają Rowni, mośki i POkraki: narodowców i faszystów. Czy Glina i oPOzycja nie wiek Kto był i jest faszystą. Widocznie nie wiedzą a klepią bo Im wolno. Jeden to nawet wyzywa na ulicy w warszafce nie nasich od S***synów i jest Ok. Spróbuj na mośka głośno na ulicy bluzgnąć. Cala Polska i pół kraju ( ale tego od nasi demokracji ) Cię POtępi i wsadzą do ciupy. A tu cisza jak gdyby nigdy nic.
Nie ma to jak Równi. Rzekomo wszyscy Obywatele w Polsce mają jedno prawo. Ale.... jak Równi wyjdą na ulice i maszerują od centrum do końca Miasta. To Glina Ich pilnuje, żeby nic Im sie nie stało. Przy okazji wali PO łbach nie nasich ., strzela gumowymi kulami i leje wodą. Kogo? Jak mawiają Rowni, mośki i POkraki: narodowców i faszystów. Czy Glina i oPOzycja nie wiek Kto był i jest faszystą. Widocznie nie wiedzą a klepią bo Im wolno. Jeden to nawet wyzywa na ulicy w warszafce nie nasich od S***synów i jest Ok. Spróbuj na mośka głośno na ul... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec85 / 26 czerwca 2019 o 07:19
-4
A za wojewodą dumnie siedzi przyszłość naszego Narodu... Średniowiecze-ciemnogród.
Avatar
HERBERT / 1 lipca 2019 o 13:24
+1
"...kiedy zastanawiam się nad dziejami (...) cywilizacji, bardziej interesuje mnie pytanie, jaka była przyczyna ich śmierci niż wszystkie kwestie dotyczące ich życia, wspaniałości i potęgi."
Avatar
Lenin / 26 czerwca 2019 o 17:33
-1
Czarnek na zdjęciu, puszy się jakby skwarkę polizał. Nie mogę znieść jego wywodów - mdli mnie !
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 09:46
0
Podległa wojewodzie policja skatowała kontrmanifestantów
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:56
-1
Lublinianie - durnia macie za wojewodę !!!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 08:52
-1
Oj garnek, garnek ty jesteś taki sam ....................... jak ten ................. pitucha !!!!
Avatar
Zemo / 26 czerwca 2019 o 07:31
-4
Nie ma to jak Równi. Rzekomo wszyscy Obywatele w Polsce mają jedno prawo. Ale.... jak Równi wyjdą na ulice i maszerują od centrum do końca Miasta. To Glina Ich pilnuje, żeby nic Im sie nie stało. Przy okazji wali PO łbach nie nasich ., strzela gumowymi kulami i leje wodą. Kogo? Jak mawiają Rowni, mośki i POkraki: narodowców i faszystów. Czy Glina i oPOzycja nie wiek Kto był i jest faszystą. Widocznie nie wiedzą a klepią bo Im wolno. Jeden to nawet wyzywa na ulicy w warszafce nie nasich od S***synów i jest Ok. Spróbuj na mośka głośno na ulicy bluzgnąć. Cala Polska i pół kraju ( ale tego od nasi demokracji ) Cię POtępi i wsadzą do ciupy. A tu cisza jak gdyby nigdy nic.
Nie ma to jak Równi. Rzekomo wszyscy Obywatele w Polsce mają jedno prawo. Ale.... jak Równi wyjdą na ulice i maszerują od centrum do końca Miasta. To Glina Ich pilnuje, żeby nic Im sie nie stało. Przy okazji wali PO łbach nie nasich ., strzela gumowymi kulami i leje wodą. Kogo? Jak mawiają Rowni, mośki i POkraki: narodowców i faszystów. Czy Glina i oPOzycja nie wiek Kto był i jest faszystą. Widocznie nie wiedzą a klepią bo Im wolno. Jeden to nawet wyzywa na ulicy w warszafce nie nasich od S***synów i jest Ok. Spróbuj na mośka głośno na ul... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec85 / 26 czerwca 2019 o 07:19
-4
A za wojewodą dumnie siedzi przyszłość naszego Narodu... Średniowiecze-ciemnogród.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 06:48
0
Za pedofilie powinien przeprosić.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 05:43
+8
bakterie kałowe przenoszone na języku uderzają im do głowy .
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 22:30
+11
czlowiek orkiestra, znawca od wszystkiego pomnik i ulica jeszcze za życia sie należą .......w Australii i USA a w szczególności w NY !!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 25 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!