Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2020 r.
17:14

Marszałek ostro o prezesie lotniska "Najważniejsze, by portem kierowała osoba, która ma plan i wizję"

Autor: Zdjęcie autora pat am
29 14 A A
(fot. archiwum/MK)

Ciąg dalszy zamieszania wokół finansowania Portu Lotniczego Lublin. Marszałek zapewnia, że województwo ma pieniądze na zakup obligacji lotniska. Ale z drugiej strony podważa kompetencje prezesa portu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mówienie, że ktoś nie chce dofinansować lotniska, jest totalną bzdurą. Mamy zabezpieczone w budżecie 18,5 mln złotych na ten rok – mówił na wczorajszej konferencji prasowej marszałek Jarosław Stawiarski (PiS).

Miasto Lublin i samorząd województwa to główni udziałowcy lotniska w Świdniku (miasto ma 52 proc., województwo 48 proc.). Marszałek pokazał wyliczenia, z których wynika, że od czasu powstania spółki (2011 rok) to właśnie z kasy województwa szło na lotnisko więcej.

– Chcemy wrócić do właściwych proporcji, stąd nasza niewielka opieszałość jeśli chodzi wpłacenie kolejnej transzy – tłumaczy Stawiarski. – Jesteśmy przygotowani do wykupu obligacji w każdej chwili, nawet dziś, ale czekamy na ruch miasta. Skończył się Dzień Dziecka, który trwał parę lat. Teraz będziemy pilnować parytetów, bo finanse województwa także wymagają naprawy i ostrych cięć.

Marszałek i towarzyszący mu Michał Mulawa nie zostawili suchej nitki prezesie lubelskiego portu – Krzysztofie Wojtowiczu.

– Pan prezes doprowadził do nienajlepszej sytuacji lotniska jeszcze przed pandemią – stwierdził wicemarszałek Mulawa. Wypomniał „zatrudnianie kolegów i koleżanek” i „słynne wyjazdy do Izraela kosztujące ponad milion złotych”. – Medialne deklaracje o zagrożeniu wsparcia unijnego dla tego przedsięwzięcia nie służy ani lotnisku, ani dobrej współpracy. Zachowanie prezesa spółki jest nieodpowiedzialne i nieprofesjonalne.

Mulawa stwierdził też, że „bez pomocy rządu lotnisko dziś sobie nie poradzi.” A Stawiarski przyznał, że prowadzi „zawansowane rozmowy” o przyszłości portu z wicepremierem Jackiem Sasinem, posłem z okręgu chełmskiego.

– Aby pomógł nam w naszych planach. Aby lotnisko w Świdniku stało się ważnym portem na mapie Polski – tłumaczy marszałek. – Dla mnie najważniejsza rzeczą jest, by portem kierowała osoba, która ma plan i wizję. A obecny zarząd tego nie ma.

Tymczasem Urząd Miasta w Lublinie tłumaczy, że wysokość wpłat na Port Lotniczy Lublin w ubiegłych latach była uzgodniona między akcjonariuszami i BGK.

- W bieżącym roku zarówno Miasto Lublin, jak i samorząd województwa potwierdzili zarządowi spółki realizację zobowiązań wynikających z umowy wsparcia w wysokości określonej w harmonogramie dokapitalizowania spółki i w kwotach zapisanych w budżetach - czytamy w komunikacie. - Gmina Lublin przed 2011 r. dokonywała większych nakładów na Spółkę, stąd w dalszym ciągu to Gmina Lublin jest największym akcjonariuszem w Porcie. Większy udział w ostatnich latach Województwa Lubelskiego w płatnościach na rzecz Spółki wynikał z uchwał Sejmiku Województwa Lubelskiego, który przeznaczał na ten cel większe środki w swoich budżetach rocznych. Jest to prawo i uprawnienie akcjonariusza oraz jego samodzielna decyzja.

Umowa finansowania Portu Lotniczego obowiązuje do 2034 roku.

Konferencja Wsparcie Portu Lotniczego Lublin przez Samorząd Województwa Lubelskiego

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Brutus / 14 maja 2020 r. o 18:17
+43
Jak się PIS weźmie za lotnisko, to będzie jak stadninami. Z tą różnicą że tam był duży zysk i dzięki "dobrej" zmianie duża strata, a w przypadku naszego portu zamiast straty będzie jeszcze większa strata. Nie minus 30 a np minus 60 mln.
Avatar
Motorlublin / 14 maja 2020 r. o 17:48
+42
Wszystkie lotniska regionalne Rzeszów Lublin Bydgoszcz nigdy nie wyjdą na 1 mln pasażerów bez dopłat. Sam Rzeszów z Podkarpaciem płacą grubo ponad 20 mln na tzw promocje regionu czyli latanie. Bez dopłat nie ma żadnych kierunków. Mówienie zlikwiduj lotnisko to gadanie trolli. Wszystkie opracowania gospodarcze mówiły o braku dostępności Lubelskiego. To mamy tą dostępność komunikacyjną coraz większą. To teraz są głupie gadki zlikwiduj. nasze województwo nie potrzebuje malkonentów. Pisowi chodzi o stołki. Ale Pan Marszałek ma w 2 miejscach racje. Lotnisko powinno wejść w sieć lotnisk należących do rządu. Dwa lotnisku musi pomóc rząd. To dzięki mieszkańcom mają stołki posady kariery. Niech Pis się w końcu wykaże. Pytanie jakie ma to być lotnisko. Przede wszystkim kilka głównych kierunków anglia niemcy włochy benelux wschód i 2 do 3 najważniejszych miast Polski
Wszystkie lotniska regionalne Rzeszów Lublin Bydgoszcz nigdy nie wyjdą na 1 mln pasażerów bez dopłat. Sam Rzeszów z Podkarpaciem płacą grubo ponad 20 mln na tzw promocje regionu czyli latanie. Bez dopłat nie ma żadnych kierunków. Mówienie zlikwiduj lotnisko to gadanie trolli. Wszystkie opracowania gospodarcze mówiły o braku dostępności Lubelskiego. To mamy tą dostępność komunikacyjną coraz większą. To teraz są głupie gadki zlikwiduj. nasze województwo nie potrzebuje malkonentów. Pisowi chodzi o stołki. Ale Pan Marszałek ma w 2 miejscach rac... rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 14 maja 2020 r. o 18:13
+40
Przestać wrzucać pieniądze z kasy najuboższego regionu w UE w studnię bez dna - pingwin nawet na sterydach nie poleci. Niech ten obiekt megalomanii lokalnych kacyków i koszty jego utrzymania przejmie sobie rząd centralny i obsadzi swoimi misiewiczami, jeśli zechce dalej sponsorować emigrantów zarobkowych (dawniej 80 zł/paxa, a wkrótce pewno 300-500), a jak nie chce, to niech zadziała logika stop-loss, czyli zaorać i skończyć z rojeniami o "metropolii".
 Tak jest, najlepsza recepta na rozwój lotniska to obsadzić je misiewiczami ale oczywiście warunek jest taki, żeby byli to misiewicze z lepszego sortu, tzn. mieli legitymację PiS. Śmieszny z ciebie troll. Rząd centralny nic nie przejmie, bo nie ma żadnych własnych środków. Posiada jedynie pieniądze obywateli tylko w nieco większej ilości niż lokalne samorządy.
 Tak jest, najlepsza recepta na rozwój lotniska to obsadzić je misiewiczami ale oczywiście warunek jest taki, żeby byli to misiewicze z lepszego sortu, tzn. mieli legitymację PiS. Śmieszny z ciebie troll. Rząd centralny nic nie przejmie, bo nie ma żadnych własnych środków. Posiada jedynie pieniądze obywateli tylko w nieco większej ilości niż lokalne samorządy. rozwiń
Avatar
anka-anka / 14 maja 2020 r. o 18:30
+38
O ile pamiętam, to w PLL patrząc na nazwiska wszystkich prezesów, w tym Muszyńskiego, członków rady nadzorczej, dyrektorów (zdaje się był tam jakiś radny z PIS, czy odłamu PIS) i pracowników, w tym żony pana Mulawy to były tam już różne opcje polityczne. Lotnisko było budowane przez lata całe, chociaż faktyczna budowa trwała zdaje się ok. 4 lat. Pieniędzy na to lotnisko poszło mnóstwo począwszy od wykupu ziemi w Niedźwiadzie, po wszystkie wynagrodzenia, zlecenia, odprawy, premie, itd., zatem wypominanie tylko jednemu jest najzwyklejszą w świecie obłudą.
Avatar
Speedy / 14 maja 2020 r. o 18:34
+37
Ponad połowa lotnisk w Europie nie przynosi zysku, w Polsce tylko 5 z 14 regionalnych lotnisk wychodzi na plus. Nie zmienia to jednak faktu, że lotnisko zwiększa dostępność komunikacyjną miasta i całego regionu i stymuluje jego rozwój. Dwie duże firmy(jedna brytyjska, jedna niemiecka) otwarcie przyznały, że dostępność lotniska miała znaczący wpływ na decyzję o wyborze Lublina jako nowej lokalizacji.
Avatar
Lublin_ / 14 maja 2020 r. o 23:40
+25
Istny kabaret - najpierw porozdawali sobie sowite premie w Marszałkowskim a teraz szukają oszczędności próbując ciąć koszty na lotnisku. Przecież to zakrawa na kpinę ale niewykluczone, że ciemny lud poraz kolejny to kupi. 
Avatar
inz_gajny / 15 maja 2020 r. o 09:47
+9
Pan Sasin ma... pomóc ? Rozumiem.
Avatar
fillip75 / 14 maja 2020 r. o 17:46
+5
Na lotnisko do Świdnika w ogóle nie opłacało się latać z Monachium. Koszt 150€/os. w jedną stronę, to jakieś nieporozumienie. Do Warszawy dawało się dolecieć za 70€/os. Znacznie taniej było zapakować się do auta i pokechać. Teraz są niestety autostrady.
Avatar
Marek84 / 15 maja 2020 r. o 11:49
+4
Najtaniej  i najlepiej to by było  zamknąć to lotnisko a za pieniądze dopłacane corocznie na jego funkcjonowanie sfinansować darmowe przejazdy z Lublina na Okęcie lub bilety kolejowe jak już pociągi przyspieszą do Warszawy. Wszyscy byli by zadowoleni i same oszczędności. Tylko prezes by na tym nie skorzystał.
 A obwodnicy i miejskich dróg nie chcesz zamykać? Też są na minusie i trzeba do nich dokładać, na okrągło remontować.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 maja 2020 r. o 11:13
+4
Co z kaucją CARPATAIR ?
Avatar
Marek84 / 15 maja 2020 r. o 11:49
+4
Najtaniej  i najlepiej to by było  zamknąć to lotnisko a za pieniądze dopłacane corocznie na jego funkcjonowanie sfinansować darmowe przejazdy z Lublina na Okęcie lub bilety kolejowe jak już pociągi przyspieszą do Warszawy. Wszyscy byli by zadowoleni i same oszczędności. Tylko prezes by na tym nie skorzystał.
 A obwodnicy i miejskich dróg nie chcesz zamykać? Też są na minusie i trzeba do nich dokładać, na okrągło remontować.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 maja 2020 r. o 11:13
+4
Co z kaucją CARPATAIR ?
Avatar
inz_gajny / 15 maja 2020 r. o 09:47
+9
Pan Sasin ma... pomóc ? Rozumiem.
Avatar
ceik85 / 15 maja 2020 r. o 00:53
-12
Ponad połowa lotnisk w Europie nie przynosi zysku, w Polsce tylko 5 z 14 regionalnych lotnisk wychodzi na plus. Nie zmienia to jednak faktu, że lotnisko zwiększa dostępność komunikacyjną miasta i całego regionu i stymuluje jego rozwój. Dwie duże firmy(jedna brytyjska, jedna niemiecka) otwarcie przyznały, że dostępność lotniska miała znaczący wpływ na decyzję o wyborze Lublina jako nowej lokalizacji.
 To prawda. Problem jest tylko taki, że to lotnisko rozwija się za wolno. Duży plus to połączenie Lotu do Warszawy, ale wcześniej była m.in. baza Wizzaira, Lufthansa do Frankfurtu. Jakby to wszystko połączyć w całość i gdybyśmy mieli wszystkie te dotychczasowe małe sukcesy tu i teraz, to przedsięwzięcie p.t. "Port Lotniczy Lublin" uznać należałoby za udane. Teraz niestety do tego daleko. I nie piszę tego w tonie takim, żeby zamykać ten port, sam z niego często latam (akurat mi pasuje połączenie) i wiem jakie to udogodnienie. Ale jestem jednocześnie za zmianą władz, bo te moim zdaniem się wypaliły.
 To prawda. Problem jest tylko taki, że to lotnisko rozwija się za wolno. Duży plus to połączenie Lotu do Warszawy, ale wcześniej była m.in. baza Wizzaira, Lufthansa do Frankfurtu. Jakby to wszystko połączyć w całość i gdybyśmy mieli wszystkie te dotychczasowe małe sukcesy tu i teraz, to przedsięwzięcie p.t. "Port Lotniczy Lublin" uznać należałoby za udane. Teraz niestety do tego daleko. I nie piszę tego w tonie takim, żeby zamykać ten port, sam z niego często latam (akurat mi pasuje połączenie) i wiem jakie to udog... rozwiń
Avatar
Lublin_ / 14 maja 2020 r. o 23:40
+25
Istny kabaret - najpierw porozdawali sobie sowite premie w Marszałkowskim a teraz szukają oszczędności próbując ciąć koszty na lotnisku. Przecież to zakrawa na kpinę ale niewykluczone, że ciemny lud poraz kolejny to kupi. 
Avatar
Speedy / 14 maja 2020 r. o 18:34
+37
Ponad połowa lotnisk w Europie nie przynosi zysku, w Polsce tylko 5 z 14 regionalnych lotnisk wychodzi na plus. Nie zmienia to jednak faktu, że lotnisko zwiększa dostępność komunikacyjną miasta i całego regionu i stymuluje jego rozwój. Dwie duże firmy(jedna brytyjska, jedna niemiecka) otwarcie przyznały, że dostępność lotniska miała znaczący wpływ na decyzję o wyborze Lublina jako nowej lokalizacji.
Avatar
anka-anka / 14 maja 2020 r. o 18:30
+38
O ile pamiętam, to w PLL patrząc na nazwiska wszystkich prezesów, w tym Muszyńskiego, członków rady nadzorczej, dyrektorów (zdaje się był tam jakiś radny z PIS, czy odłamu PIS) i pracowników, w tym żony pana Mulawy to były tam już różne opcje polityczne. Lotnisko było budowane przez lata całe, chociaż faktyczna budowa trwała zdaje się ok. 4 lat. Pieniędzy na to lotnisko poszło mnóstwo począwszy od wykupu ziemi w Niedźwiadzie, po wszystkie wynagrodzenia, zlecenia, odprawy, premie, itd., zatem wypominanie tylko jednemu jest najzwyklejszą w świecie obłudą.
Avatar
Brutus / 14 maja 2020 r. o 18:17
+43
Jak się PIS weźmie za lotnisko, to będzie jak stadninami. Z tą różnicą że tam był duży zysk i dzięki "dobrej" zmianie duża strata, a w przypadku naszego portu zamiast straty będzie jeszcze większa strata. Nie minus 30 a np minus 60 mln.
Avatar
Agent_Tomek / 14 maja 2020 r. o 18:13
+40
Przestać wrzucać pieniądze z kasy najuboższego regionu w UE w studnię bez dna - pingwin nawet na sterydach nie poleci. Niech ten obiekt megalomanii lokalnych kacyków i koszty jego utrzymania przejmie sobie rząd centralny i obsadzi swoimi misiewiczami, jeśli zechce dalej sponsorować emigrantów zarobkowych (dawniej 80 zł/paxa, a wkrótce pewno 300-500), a jak nie chce, to niech zadziała logika stop-loss, czyli zaorać i skończyć z rojeniami o "metropolii".
 Tak jest, najlepsza recepta na rozwój lotniska to obsadzić je misiewiczami ale oczywiście warunek jest taki, żeby byli to misiewicze z lepszego sortu, tzn. mieli legitymację PiS. Śmieszny z ciebie troll. Rząd centralny nic nie przejmie, bo nie ma żadnych własnych środków. Posiada jedynie pieniądze obywateli tylko w nieco większej ilości niż lokalne samorządy.
 Tak jest, najlepsza recepta na rozwój lotniska to obsadzić je misiewiczami ale oczywiście warunek jest taki, żeby byli to misiewicze z lepszego sortu, tzn. mieli legitymację PiS. Śmieszny z ciebie troll. Rząd centralny nic nie przejmie, bo nie ma żadnych własnych środków. Posiada jedynie pieniądze obywateli tylko w nieco większej ilości niż lokalne samorządy. rozwiń
Avatar
Motorlublin / 14 maja 2020 r. o 17:48
+42
Wszystkie lotniska regionalne Rzeszów Lublin Bydgoszcz nigdy nie wyjdą na 1 mln pasażerów bez dopłat. Sam Rzeszów z Podkarpaciem płacą grubo ponad 20 mln na tzw promocje regionu czyli latanie. Bez dopłat nie ma żadnych kierunków. Mówienie zlikwiduj lotnisko to gadanie trolli. Wszystkie opracowania gospodarcze mówiły o braku dostępności Lubelskiego. To mamy tą dostępność komunikacyjną coraz większą. To teraz są głupie gadki zlikwiduj. nasze województwo nie potrzebuje malkonentów. Pisowi chodzi o stołki. Ale Pan Marszałek ma w 2 miejscach racje. Lotnisko powinno wejść w sieć lotnisk należących do rządu. Dwa lotnisku musi pomóc rząd. To dzięki mieszkańcom mają stołki posady kariery. Niech Pis się w końcu wykaże. Pytanie jakie ma to być lotnisko. Przede wszystkim kilka głównych kierunków anglia niemcy włochy benelux wschód i 2 do 3 najważniejszych miast Polski
Wszystkie lotniska regionalne Rzeszów Lublin Bydgoszcz nigdy nie wyjdą na 1 mln pasażerów bez dopłat. Sam Rzeszów z Podkarpaciem płacą grubo ponad 20 mln na tzw promocje regionu czyli latanie. Bez dopłat nie ma żadnych kierunków. Mówienie zlikwiduj lotnisko to gadanie trolli. Wszystkie opracowania gospodarcze mówiły o braku dostępności Lubelskiego. To mamy tą dostępność komunikacyjną coraz większą. To teraz są głupie gadki zlikwiduj. nasze województwo nie potrzebuje malkonentów. Pisowi chodzi o stołki. Ale Pan Marszałek ma w 2 miejscach rac... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Politycy z woj. lubelskiego narzekają na prezydenta Dudę

Politycy z woj. lubelskiego narzekają na prezydenta Dudę

Lubelscy posłowie PO i politycy związani z tą formacją ponarzekali w poniedziałek na prezydenta RP Andrzeja Dudę.

„To nie będzie Camp Nou”. Jaki stadion zbudują w Białej Podlaskiej?

„To nie będzie Camp Nou”. Jaki stadion zbudują w Białej Podlaskiej?

– Zbudujemy fajną arenę, ale nie będzie to Camp Nou – przyznaje prezydent Michał Litwiniuk (PO). Radnemu Zjednoczonej Prawicy nie udało się namówić prezydenta do zmian w projekcie.

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

Po niespełna dwóch latach gruntownej odbudowy, we wtorek w łęczyńskim spichlerzu pojawią się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. W pierwszej turze będzie to 18 uczestników programów terapeutycznych.

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]

Wokół Starego Miasta w Zamościu trwa zakładanie łąk kwietnych. Kto nie wierzy w efekty, niech zobaczy łąki, które powstały dwa lata temu i kwitną

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza
Magazyn

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza

Sowieci od połowy maja czynią intensywne przygotowania do kontrofensywy na Ukrainie oraz decydujących działań na Białorusi. 16 maja sowiecka 12 Armia rozpoczyna działania zaczepne. Wódz Naczelny, Józef Piłsudski, 17 maja wydaje dyrektywę o utworzeniu Frontu Północnego, a następnego dnia przyjeżdża do Warszawy, gdzie witany jest – przez władze polityczne i społeczeństwo – jako wielki strateg i heroiczny zwycięzca. W kościele św. Aleksandra odbywa się specjalna msza na jego cześć. W tych dniach na Śląsku Cieszyńskim następuje eskalacja wzajemnej polsko-czeskiej agresji, mająca zastraszyć przeciwnika przed planowanym plebiscytem, którego celem byłoby rozstrzygnięcie sporu terytorialnego między Polską a Czechosłowacją.

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

41 tys. zł stracił 45-latek z pow. rycykiego, który kupił na jednym z portali internetowych ciągnik rolniczy. Maszyny nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym nagle się urwał.

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Jest akt oskarżenia w sprawie makabrycznej zbrodni w Dobrosławowie koło Puław. 37-letni Ukrainiec zabił i okradł dwóch rodaków, z którymi pracował w jednym gospodarstwie. Potrzebował pieniędzy na wódkę i narkotyki.

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Trzech piłkarzy żegna się z drużyną Artura Bożyka. Szkoleniowiec też nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z biało-zielonymi. Rozmowy jednak trwają.

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień
1 czerwca 2020, 16:00

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień

Warsztaty Kultury tradycyjnie zaprezentowały harmonogram działań na najbliższy tydzień. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, instytucja oferuje wiele propozycji online na swoim Facebooku, ale wrócą także wydarzenia offline, m.in. wystawy i Noc Kultury.

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Pluskwy domowe mogą z łatwością uprzykrzyć codzienne życie. Dodatkowo insekty mogą przenosić wiele groźnych chorób. Zwalczenie pluskwy domowej nie jest łatwe, ale konieczne. Dowiedz się jak skutecznie pozbyć się pluskiew z własnego mieszkania.

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy
galeria

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy

Dzisiaj około godz. 13 na ul. Polnej w Puławach doszło do pożaru osobowego land rovera. Samochód gasić próbował jego właściciel, ale nie zdołał opanować ognia. Konieczne było wsparcie straży pożarnej.

 Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Fotowoltaika to coraz częściej wybierane rozwiązanie w obecnych czasach. Nie tylko ze względu na ekologię, ale także koszt, który się szybko zwraca. Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych, dowiesz się poniżej.

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]
galeria

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]

Przemytnicy przewieźli z Ukrainy do Polski nielegalne papierosy. Kiedy szykowali się do przetransportowania kontrabandy w głąb kraju, nakryli ich funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Udało im się zabezpieczyć jedynie część transportu, bo przemytnicy podpalili auto, którym podróżowali.

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Optymalizacja feedu produktowego powinna być stałą częścią strategii online każdego wydawcy. Dlaczego należy nieustannie go aktualizować i weryfikować? Co można dzięki temu zyskać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z sekcji AZS UMCS Lublin triumfował w II Amatorskim Turnieju FIFA 20. Podobnie było w lutowych rozgrywkach, kiedy także nie znalazł sobie równych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.