Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2009 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Marszałek pod antyptasim namiotem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Nie tylko gawrony z Ogrodu Saskiego budzą niezadowolenie. Także zachowanie gołębi na placu Litewskim budzi niezadowolenie urzędników. Będą robić wszystko, by nie robiły na pomnik Marszałka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Delikatną, plastikową siatką Ratusz chce otoczyć stojący na pl. Litewskim pomnik Józefa Piłsudskiego. Ma to zapobiec brudzeniu rzeźby przez gołębie. Takie rozwiązanie władze Lublina podpatrzyły w Wiedniu. Siatka miałaby być rozpostarta nad pomnikiem na specjalnej konstrukcji.

- Siatka jest na tyle cienka, że prawie niewidoczna. Jest miękka i gołębie nie będą mogły na niej usiąść - wyjaśnia Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina. Teraz szuka producentów takich materiałów i dodaje, że taką ochronę chciałby zamontować już latem.

Piłsudczycy są ostrożni w ocenie tego pomysłu. - Każdy skuteczny sposób, który nie oszpeci pomnika, będzie przez nas dobrze przyjęty. Takie przezroczyste siatki są zresztą zakładane w innych miastach w Europie - mówi Zbigniew Wojciechowski, jeden z inicjatorów budowy pomnika Józefa Piłsudskiego. - Ale gdyby pomnik miał wyglądać jak pod namiotem, to na to zgody nie będzie - zastrzega.

Do tej pory nikt nie poradził sobie z gołębiami zapaskudzającymi konny pomnik na pl. Litewskim. - Czyścimy go przed uroczystościami odbywającymi się na placu. Dotyczy to nie tylko dużych świąt, bo swoje uroczystości mają też na przykład piłsudczycy - informuje Tomasz Radzikowski, dyrektor odpowiedzialnego za czystość miasta Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskim magistracie.

- Niestety, po każdym myciu efekt utrzymuje się zaledwie kilka dni. Potem od razu widać działalność gołębi - dodaje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 22:44
0
...............
Jaki nick taka subtelność wypowiedzi, kultura i treść.
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 22:44
0
...........
Jaki nick taka subtelność wypowiedzi, kultura i treść.
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 22:39
0
jojne karabin napisał:
Miejsce dla tego kiczu to Kozłówka! Lublin to takie wsiowe miasto . A jakie miasto takie gusta. Zresztą o gustach się nie dyskutuje ??

No i proszę wyrósł nam "geniusz i znawca sztuki'' - lubelski Michał Anioł bis.
Avatar
jojne karabin / 27 stycznia 2009 r. o 20:12
0
Miejsce dla tego kiczu to Kozłówka! Lublin to takie wsiowe miasto . A jakie miasto takie gusta. Zresztą o gustach się nie dyskutuje ??
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 17:25
0
hippik napisał:
Pracowniku (pracownico) podlegająca p.Wojciechowskiemu.Otóż wypowiedziałem tylko swoje zdanie (i "większości lublinian oraz gości zagranicznych).W moim poście nie starałem się nikogo obrazić w przeciwieństwie do ciebie.Skąd nagle takie oburzenie?Czyżby uzależnienie od samego p.Zbigniewa?
Niezaprzeczalnym jest fakt,że ta maszkara (pomnik?) to samowolka budowlana.A samowolki to łamanie prawa.Za łamanie prawa powinno się odpowiadać karnie i ponieść wszelkie konsekwencje związane z łamaniem prawa.
Ustawienie tego pseudopomnika to takie samo przewinienie jak nasr... na śroku placu Litewskiego.Myślę,że to też by była atrakcja dla wielu lublinian i gości z zagranicy.
Wystarczy,że na tym monumencie gołebie się poznały i zrobiły sobie tam wychodek.Lepiej,nizby gó..no spadło na jakiegoś przechodnia.

Nigdy nie byłem i nie jestem pracownikiem Pana Zbigniewa.Szanuję go za realizowanie wielu inicjatyw społecznych dla Polaków zza wschodniej granicy oraz za patriotyzm i odwagę w przeciwstawianiu się takim personom jak ty i ich destruktywnym, antypatriotycznym i aroganckim zachowaniom. Więcej nie zamierzam z tobą polemizować bo nie chcę zniżać się do twego poziomu i zbyt wiele w tobie nienawiści.

Nigdy nie byłem i nie jestem pracownikiem Pana Zbigniewa.Szanuję go za realizowanie wielu inicjatyw społecznych dla Polaków zza wschodniej granicy oraz za patriotyzm i odwagę w przeciwstawianiu się takim personom jak ty i ich destruktywnym, antypatriotycznym i aroganckim zachowaniom. Więcej nie zamierzam z tobą polemizować bo nie chcę zniżać się do twego poziomu i zbyt wiele w tobie nienawiści. rozwiń
Avatar
hippik / 27 stycznia 2009 r. o 12:35
0
tomi napisał:
Z tego jakie brednie wypisujesz wnioskuję, że bardziej odpowiednim nick'iem dla ciebie powinien być ''głuppik". Poza tym to jakie ty masz gusta nikogo nie interesuje. Najważniejsze, że pomnik podoba się większości normalnym Lublinianinom oraz gościom z kraju i z zagranicy.

Pracowniku (pracownico) podlegająca p.Wojciechowskiemu.Otóż wypowiedziałem tylko swoje zdanie (i "większości lublinian oraz gości zagranicznych).W moim poście nie starałem się nikogo obrazić w przeciwieństwie do ciebie.Skąd nagle takie oburzenie?Czyżby uzależnienie od samego p.Zbigniewa?
Niezaprzeczalnym jest fakt,że ta maszkara (pomnik?) to samowolka budowlana.A samowolki to łamanie prawa.Za łamanie prawa powinno się odpowiadać karnie i ponieść wszelkie konsekwencje związane z łamaniem prawa.
Ustawienie tego pseudopomnika to takie samo przewinienie jak nasr... na śroku placu Litewskiego.Myślę,że to też by była atrakcja dla wielu lublinian i gości z zagranicy.
Wystarczy,że na tym monumencie gołebie się poznały i zrobiły sobie tam wychodek.Lepiej,nizby gó..no spadło na jakiegoś przechodnia.

Pracowniku (pracownico) podlegająca p.Wojciechowskiemu.Otóż wypowiedziałem tylko swoje zdanie (i "większości lublinian oraz gości zagranicznych).W moim poście nie starałem się nikogo obrazić w przeciwieństwie do ciebie.Skąd nagle takie oburzenie?Czyżby uzależnienie od samego p.Zbigniewa?
Niezaprzeczalnym jest fakt,że ta maszkara (pomnik?) to samowolka budowlana.A samowolki to łamanie prawa.Za łamanie prawa powinno się odpowiadać karnie i ponieść wszelkie konsekwencje związane z łamaniem prawa.
Ustawienie ... rozwiń
Avatar
LENIN / 27 stycznia 2009 r. o 10:57
0
wpis został usunięty
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 09:48
0
hippik napisał:
Co ma Zb.Wojciechowski do "wydania zgody" na siatkę ochronną?
Przede wszystkim pomnik-maszkarę postawiono nielegalnie,bez żadnej wymaganej prawem zgody.Pomnik powinien być rozebrany na koszt inwestorów,a tymczasem władze magistratu starają się jakby tu zalegalizować samowolkę budowlaną i w dodatku narażają budżet miasta na kaszty (zakup siatki maskującej,jej montaż i utrzymanie).Proponuję,aby dla kompromisu pozwolono p.Wojciechowskiemu zabrać sobie ten monument na swoją działkę odgrodową luw ustawić tuż pod oknem jego miejsca pracy,aby mógł sobie nacieszyć codziennie oczy, patrząc na jeźdźca.
Ale to tylko takie moje zdanie (i jeszcze kilku osób z ktrymi rozmawiałem na ten temat)A może miejsce tego konia jest na terenie Lubelskiegi Klubu Jeździeckiego?

Z tego jakie brednie wypisujesz wnioskuję, że bardziej odpowiednim nick'iem dla ciebie powinien być ''głuppik". Poza tym to jakie ty masz gusta nikogo nie interesuje. Najważniejsze, że pomnik podoba się większości normalnym Lublinianinom oraz gościom z kraju i z zagranicy.

Z tego jakie brednie wypisujesz wnioskuję, że bardziej odpowiednim nick'iem dla ciebie powinien być ''głuppik". Poza tym to jakie ty masz gusta nikogo nie interesuje. Najważniejsze, że pomnik podoba się większości normalnym Lublinianinom oraz gościom z kraju i z zagranicy. rozwiń
Avatar
Fang / 27 stycznia 2009 r. o 09:47
0
Przecież mamy atrakcję turystyczna w postaci "Klikona".Ten krzykacz odstraszy wszystkie gołębie z Placu Litewskiego.
Avatar
~miśka~ / 27 stycznia 2009 r. o 09:27
0
Moim zdaniem przede wszystkim gołębi w mieście jest za dużo. Dokuczają swoim sraniem nie tylko na placu litewskim ale i na balkonach, trawnikach dachach budynków.
Nie wspominając o chorobach, które mogą przenosić.
Gołębie również skutecznie "eliminują" wróble - które są ładniejsze, nie takie "brudasy" a na dodatek wróbelki sa pożyteczne.
Zauważcie ile jest wróbli w mieście odkąd rozpleniły się gołebie - coraz mniej.
Moim zdaniem powinien byc humanitarny sposób likwidowania powiększającej się populacji gołębi - a przede wszystkim zaprzestanie ich karmienia prze tzw. obrońców przyrody czyli babcie i dziadków, bo szkoda ziemniaka wyrzucić a później plęgnie się takie stado , którego jedynym celem jest obsrywanie wszystkiego co się rusza i nie rusza. Pozdrawiam
Moim zdaniem przede wszystkim gołębi w mieście jest za dużo. Dokuczają swoim sraniem nie tylko na placu litewskim ale i na balkonach, trawnikach dachach budynków.
Nie wspominając o chorobach, które mogą przenosić.
Gołębie również skutecznie "eliminują" wróble - które są ładniejsze, nie takie "brudasy" a na dodatek wróbelki sa pożyteczne.
Zauważcie ile jest wróbli w mieście odkąd rozpleniły się gołebie - coraz mniej.
Moim zdaniem powinien byc humanitarny sposób likwidowania powiększającej się po... rozwiń
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 22:44
0
...............
Jaki nick taka subtelność wypowiedzi, kultura i treść.
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 22:44
0
...........
Jaki nick taka subtelność wypowiedzi, kultura i treść.
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 22:39
0
jojne karabin napisał:
Miejsce dla tego kiczu to Kozłówka! Lublin to takie wsiowe miasto . A jakie miasto takie gusta. Zresztą o gustach się nie dyskutuje ??

No i proszę wyrósł nam "geniusz i znawca sztuki'' - lubelski Michał Anioł bis.
Avatar
jojne karabin / 27 stycznia 2009 r. o 20:12
0
Miejsce dla tego kiczu to Kozłówka! Lublin to takie wsiowe miasto . A jakie miasto takie gusta. Zresztą o gustach się nie dyskutuje ??
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 17:25
0
hippik napisał:
Pracowniku (pracownico) podlegająca p.Wojciechowskiemu.Otóż wypowiedziałem tylko swoje zdanie (i "większości lublinian oraz gości zagranicznych).W moim poście nie starałem się nikogo obrazić w przeciwieństwie do ciebie.Skąd nagle takie oburzenie?Czyżby uzależnienie od samego p.Zbigniewa?
Niezaprzeczalnym jest fakt,że ta maszkara (pomnik?) to samowolka budowlana.A samowolki to łamanie prawa.Za łamanie prawa powinno się odpowiadać karnie i ponieść wszelkie konsekwencje związane z łamaniem prawa.
Ustawienie tego pseudopomnika to takie samo przewinienie jak nasr... na śroku placu Litewskiego.Myślę,że to też by była atrakcja dla wielu lublinian i gości z zagranicy.
Wystarczy,że na tym monumencie gołebie się poznały i zrobiły sobie tam wychodek.Lepiej,nizby gó..no spadło na jakiegoś przechodnia.

Nigdy nie byłem i nie jestem pracownikiem Pana Zbigniewa.Szanuję go za realizowanie wielu inicjatyw społecznych dla Polaków zza wschodniej granicy oraz za patriotyzm i odwagę w przeciwstawianiu się takim personom jak ty i ich destruktywnym, antypatriotycznym i aroganckim zachowaniom. Więcej nie zamierzam z tobą polemizować bo nie chcę zniżać się do twego poziomu i zbyt wiele w tobie nienawiści.

Nigdy nie byłem i nie jestem pracownikiem Pana Zbigniewa.Szanuję go za realizowanie wielu inicjatyw społecznych dla Polaków zza wschodniej granicy oraz za patriotyzm i odwagę w przeciwstawianiu się takim personom jak ty i ich destruktywnym, antypatriotycznym i aroganckim zachowaniom. Więcej nie zamierzam z tobą polemizować bo nie chcę zniżać się do twego poziomu i zbyt wiele w tobie nienawiści. rozwiń
Avatar
hippik / 27 stycznia 2009 r. o 12:35
0
tomi napisał:
Z tego jakie brednie wypisujesz wnioskuję, że bardziej odpowiednim nick'iem dla ciebie powinien być ''głuppik". Poza tym to jakie ty masz gusta nikogo nie interesuje. Najważniejsze, że pomnik podoba się większości normalnym Lublinianinom oraz gościom z kraju i z zagranicy.

Pracowniku (pracownico) podlegająca p.Wojciechowskiemu.Otóż wypowiedziałem tylko swoje zdanie (i "większości lublinian oraz gości zagranicznych).W moim poście nie starałem się nikogo obrazić w przeciwieństwie do ciebie.Skąd nagle takie oburzenie?Czyżby uzależnienie od samego p.Zbigniewa?
Niezaprzeczalnym jest fakt,że ta maszkara (pomnik?) to samowolka budowlana.A samowolki to łamanie prawa.Za łamanie prawa powinno się odpowiadać karnie i ponieść wszelkie konsekwencje związane z łamaniem prawa.
Ustawienie tego pseudopomnika to takie samo przewinienie jak nasr... na śroku placu Litewskiego.Myślę,że to też by była atrakcja dla wielu lublinian i gości z zagranicy.
Wystarczy,że na tym monumencie gołebie się poznały i zrobiły sobie tam wychodek.Lepiej,nizby gó..no spadło na jakiegoś przechodnia.

Pracowniku (pracownico) podlegająca p.Wojciechowskiemu.Otóż wypowiedziałem tylko swoje zdanie (i "większości lublinian oraz gości zagranicznych).W moim poście nie starałem się nikogo obrazić w przeciwieństwie do ciebie.Skąd nagle takie oburzenie?Czyżby uzależnienie od samego p.Zbigniewa?
Niezaprzeczalnym jest fakt,że ta maszkara (pomnik?) to samowolka budowlana.A samowolki to łamanie prawa.Za łamanie prawa powinno się odpowiadać karnie i ponieść wszelkie konsekwencje związane z łamaniem prawa.
Ustawienie ... rozwiń
Avatar
LENIN / 27 stycznia 2009 r. o 10:57
0
wpis został usunięty
Avatar
tomi / 27 stycznia 2009 r. o 09:48
0
hippik napisał:
Co ma Zb.Wojciechowski do "wydania zgody" na siatkę ochronną?
Przede wszystkim pomnik-maszkarę postawiono nielegalnie,bez żadnej wymaganej prawem zgody.Pomnik powinien być rozebrany na koszt inwestorów,a tymczasem władze magistratu starają się jakby tu zalegalizować samowolkę budowlaną i w dodatku narażają budżet miasta na kaszty (zakup siatki maskującej,jej montaż i utrzymanie).Proponuję,aby dla kompromisu pozwolono p.Wojciechowskiemu zabrać sobie ten monument na swoją działkę odgrodową luw ustawić tuż pod oknem jego miejsca pracy,aby mógł sobie nacieszyć codziennie oczy, patrząc na jeźdźca.
Ale to tylko takie moje zdanie (i jeszcze kilku osób z ktrymi rozmawiałem na ten temat)A może miejsce tego konia jest na terenie Lubelskiegi Klubu Jeździeckiego?

Z tego jakie brednie wypisujesz wnioskuję, że bardziej odpowiednim nick'iem dla ciebie powinien być ''głuppik". Poza tym to jakie ty masz gusta nikogo nie interesuje. Najważniejsze, że pomnik podoba się większości normalnym Lublinianinom oraz gościom z kraju i z zagranicy.

Z tego jakie brednie wypisujesz wnioskuję, że bardziej odpowiednim nick'iem dla ciebie powinien być ''głuppik". Poza tym to jakie ty masz gusta nikogo nie interesuje. Najważniejsze, że pomnik podoba się większości normalnym Lublinianinom oraz gościom z kraju i z zagranicy. rozwiń
Avatar
Fang / 27 stycznia 2009 r. o 09:47
0
Przecież mamy atrakcję turystyczna w postaci "Klikona".Ten krzykacz odstraszy wszystkie gołębie z Placu Litewskiego.
Avatar
~miśka~ / 27 stycznia 2009 r. o 09:27
0
Moim zdaniem przede wszystkim gołębi w mieście jest za dużo. Dokuczają swoim sraniem nie tylko na placu litewskim ale i na balkonach, trawnikach dachach budynków.
Nie wspominając o chorobach, które mogą przenosić.
Gołębie również skutecznie "eliminują" wróble - które są ładniejsze, nie takie "brudasy" a na dodatek wróbelki sa pożyteczne.
Zauważcie ile jest wróbli w mieście odkąd rozpleniły się gołebie - coraz mniej.
Moim zdaniem powinien byc humanitarny sposób likwidowania powiększającej się populacji gołębi - a przede wszystkim zaprzestanie ich karmienia prze tzw. obrońców przyrody czyli babcie i dziadków, bo szkoda ziemniaka wyrzucić a później plęgnie się takie stado , którego jedynym celem jest obsrywanie wszystkiego co się rusza i nie rusza. Pozdrawiam
Moim zdaniem przede wszystkim gołębi w mieście jest za dużo. Dokuczają swoim sraniem nie tylko na placu litewskim ale i na balkonach, trawnikach dachach budynków.
Nie wspominając o chorobach, które mogą przenosić.
Gołębie również skutecznie "eliminują" wróble - które są ładniejsze, nie takie "brudasy" a na dodatek wróbelki sa pożyteczne.
Zauważcie ile jest wróbli w mieście odkąd rozpleniły się gołebie - coraz mniej.
Moim zdaniem powinien byc humanitarny sposób likwidowania powiększającej się po... rozwiń