Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2020 r.
16:50

Mieszkańcy bloków na Felinie narzekają na hałas. Ratusz nie słyszy problemu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
41 7 A A
Władze miasta, choć teoretycznie mogą to zrobić, nie planują zlecać dodatkowych badań natężenia hałasu na ul. Franczaka „Lalka”. Mieszkańcy narzekają, że jest głośno
Władze miasta, choć teoretycznie mogą to zrobić, nie planują zlecać dodatkowych badań natężenia hałasu na ul. Franczaka „Lalka”. Mieszkańcy narzekają, że jest głośno (fot. Maciej Kaczanowski)

Na hałas dobiegający z ul. Franczaka „Lalka” skarżą się mieszkańcy bloków stojących na skraju Felina. – Miasto nie chce nam pomóc. Mamy wrażenie, że robimy za ekran akustyczny dla reszty osiedla – twierdzi nasz Czytelnik. Normy hałasu w tym miejscu nie są przekroczone – przekonuje tymczasem Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Mamy wrażenie, że jesteśmy mieszkańcami drugiej albo trzeciej kategorii – mówi nam pan Andrzej, nasz Czytelnik z ul. Zygmunta Augusta. Jego blok stoi tuż obok ul. Franczaka „Lalka”, czyli trasie wylotowej z miasta będącej wcześniej częścią Drogi Męczenników Majdanka. – Ruch drogowy jest tutaj bardzo duży. Teoretycznie obowiązuje zakaz ruchu pojazdów powyżej 8 ton, a jednak jeżdżą tędy ciężarówki mające grubo ponad 15 ton. Urzędnicy mówią nam, że nie wydawali pozwoleń na ciężkie pojazdy, drogówka nas zapewnia, że nie dochodzi do łamania przepisów, a ciężarówki nadal jeżdżą.

Mieszkańcy skarżą się, że obok wylotówki jest bardzo głośno.

– Prosiliśmy w Urzędzie Miasta o to, żeby posadzić nam przynajmniej szpaler zieleni. Obiecano nam nasadzenia i owszem, były, ale wewnątrz osiedla. Tu, gdzie jest największa uciążliwość hałasu i największa potrzeba, tam nie dzieje się nic. Pytaliśmy ponownie, ale dowiedzieliśmy się, że w tym roku nasadzeń zieleni nie będzie, bo nie ma pieniędzy – relacjonuje pan Andrzej. – Mamy wrażenie, że to my robimy za ekran akustyczny dla części bloków w głębi osiedla.

– Obecnie nie planujemy montażu ekranów akustycznych na ul. Franczaka „Lalka”. W roku 2017 przeprowadzona została tam kontrola warunków akustycznych, która nie wykazała przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu – stwierdza Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. – Badanie zostało wykonane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie.

Urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia także w sprawie organizacji ruchu na ul. Franczaka „Lalka”. – Na ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h w dzień i 60 km/h w nocy. Tą ulicą nie jest również prowadzony tranzyt pojazdów ciężarowych. Stosowne ograniczenia dopuszczalnego tonażu na granicach naszego miasta kierują pojazdy ciężarowe na obwodnicę. Do miasta powinny wjeżdżać te pojazdy, których punktem docelowym jest Lublin – tłumaczy Jędrek. Sęk w tym, że ciężarówek jadących „docelowo” do Lublina jest tu sporo, bo niedaleko znajdują się duże hale magazynowe.

Skarżący się na hałas mieszkańcy Felina oczekują, że władze Lublina rozwiążą problem doskwierający im od kilku lat. Ich zdaniem wyniki pomiarów hałasu, na które powołuje się Urząd Miasta, były zaniżone.

– My nie wierzymy w te pomiary. Badania były prowadzone wtedy, gdy z powodu robót na Drodze Męczenników Majdanka był ograniczony ruch – stwierdza mieszkaniec ul. Zygmunta Augusta. Mimo to władze miasta, choć teoretycznie mogą to zrobić, nie planują zlecać dodatkowych badań natężenia hałasu.

– Zarząd Dróg i Mostów nie planuje własnych badań na ul. Franczaka „Lalka” - przyznaje biuro prasowe Ratusza.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Coffe_Taste / 7 maja 2020 r. o 17:44
+70
Artykuł z cyklu "W pełni świadomie kupiliśmy mieszkanie w bloku przy samej ulicy a teraz narzekamy na hałas".
Avatar
komentator_dziennik / 7 maja 2020 r. o 18:15
+54
Co było pierwsze bloki czy ulica? Czy kupując tanio mieszkanie ulica nie przeszkadzała?
Avatar
Karol Salwa / 7 maja 2020 r. o 20:25
+12
To wszystko jest pikuś przy hałasie na Al. Jana Pawła II od kiedy ta ulica stała się "obwodnica południową" Lublina przebiegającą przez sam środek dzielnicy Czuby. Dramat !
Avatar
robertti / 8 maja 2020 r. o 08:32
+11
Już było przerabiane z torem na Zemborzyckiej. Tanio kupię , a potem doprowadzę do zamknięcia toru i drogo sprzedam.
Avatar
Jacob_Loui / 8 maja 2020 r. o 10:59
+7
To nie ratusz powinien słyszeć, tylko sami mieszkańcy podczas oglądania mieszkań. Ta droga istnieje w tym miejscu od dawna. Wystarczyło wyjąć zatyczki z uszu i zdjąć różowe okulary podczas wizytowania osiedla i nie byłoby problemu.
Avatar
Witam serdecznie, uprzejmie informuję, że powyższy artykuł tylko częściowo jest zgodny z prawdą. Prawdą jest, że we wskazanym rejonie jest głośno. Prawdą też jest, że mieszkańcy starają się o nasadzenia. Nieprawdą jednak jest, że nikt ich w tym nie wspiera. W 2019 zmieniła się kadencja i nowi członkowie rady dzielnicy jako jeden z priorytetów ustalili zwiększenie nasadzeń w całej dzielnicy, począwszy od najbardziej newralgicznych miejsc. Jeszcze w maju tamtego roku odbyły się pierwsze spotkania w tej sprawie w biurze Miejskiego Architekta Zieleni i osobiście wraz z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Arkadiuszem Gołębiowskim poprosiłam o opracowanie mapy nasadzeń na terenie Felina. Przeznaczyliśmy na ten cel środki z rezerwy celowej. Nie dostaliśmy wówczas zgody na nasadzenia wzdłuż Franczaka Lalka z uwagi na planowane roboty budowlane i towarzyszący im ciężki sprzęt. Jak widać na zdjęciu do artykułu - roboty budowlane faktycznie były. Widać na zdjęciu, gdzie były wykopy i można sobie wyobrazić, którędy jeździła koparka. Do niedawna jeszcze można bylo ją zobaczyć. Czasem warto się zainteresować dlaczego coś się dzieje lub nie dzieje. Owszem prawdą jest, że były robione nasadzenia wewnątrz osiedla. Nie dlatego, że teren przy Zygmunta Augusta 11 i 13 nikogo nie obchodzi, tylko dlatego, że akurat wtedy nie można było tam sadzić. Sama mieszkam od strony Franczaka Lalka, więc zapewniam Państwa, że gdyby można było posadzić coś od tamtej strony, to na pewno bym do tego dążyła. Środki na ten cel były. Dlatego zachęcam do przychodzenia na zebrania Rady Dzielnicy - można wtedy dowiedzieć się czegoś nowego, zapytać czemu postanowiono tak a nie inaczej, można samemu coś zaproponować. Zachęcam nie tylko mieszkańców, ale także Pana Dziennikarza. Dodam jeszcze, że koniec prac budowlanych zbiega się w czasie z inwestycjami po drugiej stronie Franczaka Lalka. Inwestor zobligowany będzie do nasadzeń rekompensacyjnych. Już raz zostały rozpoczęte rozmowy o skierowanie tych nasadzeń właśnie w ten rejon. Dlatego jeszcze raz zachęcam autora tekstu o zbieranie informacji z więcej niż jednego źródła. Z wyrazami szacunku, Edyta Michaluk-Charytanowicz 
Witam serdecznie, uprzejmie informuję, że powyższy artykuł tylko częściowo jest zgodny z prawdą. Prawdą jest, że we wskazanym rejonie jest głośno. Prawdą też jest, że mieszkańcy starają się o nasadzenia. Nieprawdą jednak jest, że nikt ich w tym nie wspiera. W 2019 zmieniła się kadencja i nowi członkowie rady dzielnicy jako jeden z priorytetów ustalili zwiększenie nasadzeń w całej dzielnicy, począwszy od najbardziej newralgicznych miejsc. Jeszcze w maju tamtego roku odbyły się pierwsze spotkania w tej sprawie w biurze Miejskiego Architekta Zi... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 7 maja 2020 r. o 17:14
-26
Dewelorozwój nie tylko widać i czuć w powietrzu, ale także słychać!
Avatar
Witam serdecznie, uprzejmie informuję, że powyższy artykuł tylko częściowo jest zgodny z prawdą. Prawdą jest, że we wskazanym rejonie jest głośno. Prawdą też jest, że mieszkańcy starają się o nasadzenia. Nieprawdą jednak jest, że nikt ich w tym nie wspiera. W 2019 zmieniła się kadencja i nowi członkowie rady dzielnicy jako jeden z priorytetów ustalili zwiększenie nasadzeń w całej dzielnicy, począwszy od najbardziej newralgicznych miejsc. Jeszcze w maju tamtego roku odbyły się pierwsze spotkania w tej sprawie w biurze Miejskiego Architekta Zieleni i osobiście wraz z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Arkadiuszem Gołębiowskim poprosiłam o opracowanie mapy nasadzeń na terenie Felina. Przeznaczyliśmy na ten cel środki z rezerwy celowej. Nie dostaliśmy wówczas zgody na nasadzenia wzdłuż Franczaka Lalka z uwagi na planowane roboty budowlane i towarzyszący im ciężki sprzęt. Jak widać na zdjęciu do artykułu - roboty budowlane faktycznie były. Widać na zdjęciu, gdzie były wykopy i można sobie wyobrazić, którędy jeździła koparka. Do niedawna jeszcze można bylo ją zobaczyć. Czasem warto się zainteresować dlaczego coś się dzieje lub nie dzieje. Owszem prawdą jest, że były robione nasadzenia wewnątrz osiedla. Nie dlatego, że teren przy Zygmunta Augusta 11 i 13 nikogo nie obchodzi, tylko dlatego, że akurat wtedy nie można było tam sadzić. Sama mieszkam od strony Franczaka Lalka, więc zapewniam Państwa, że gdyby można było posadzić coś od tamtej strony, to na pewno bym do tego dążyła. Środki na ten cel były. Dlatego zachęcam do przychodzenia na zebrania Rady Dzielnicy - można wtedy dowiedzieć się czegoś nowego, zapytać czemu postanowiono tak a nie inaczej, można samemu coś zaproponować. Zachęcam nie tylko mieszkańców, ale także Pana Dziennikarza. Dodam jeszcze, że koniec prac budowlanych zbiega się w czasie z inwestycjami po drugiej stronie Franczaka Lalka. Inwestor zobligowany będzie do nasadzeń rekompensacyjnych. Już raz zostały rozpoczęte rozmowy o skierowanie tych nasadzeń właśnie w ten rejon. Dlatego jeszcze raz zachęcam autora tekstu o zbieranie informacji z więcej niż jednego źródła. Z wyrazami szacunku, Edyta Michaluk-Charytanowicz 
Witam serdecznie, uprzejmie informuję, że powyższy artykuł tylko częściowo jest zgodny z prawdą. Prawdą jest, że we wskazanym rejonie jest głośno. Prawdą też jest, że mieszkańcy starają się o nasadzenia. Nieprawdą jednak jest, że nikt ich w tym nie wspiera. W 2019 zmieniła się kadencja i nowi członkowie rady dzielnicy jako jeden z priorytetów ustalili zwiększenie nasadzeń w całej dzielnicy, począwszy od najbardziej newralgicznych miejsc. Jeszcze w maju tamtego roku odbyły się pierwsze spotkania w tej sprawie w biurze Miejskiego Architekta Zi... rozwiń
Avatar
Jacob_Loui / 8 maja 2020 r. o 10:59
+7
To nie ratusz powinien słyszeć, tylko sami mieszkańcy podczas oglądania mieszkań. Ta droga istnieje w tym miejscu od dawna. Wystarczyło wyjąć zatyczki z uszu i zdjąć różowe okulary podczas wizytowania osiedla i nie byłoby problemu.
Avatar
robertti / 8 maja 2020 r. o 08:32
+11
Już było przerabiane z torem na Zemborzyckiej. Tanio kupię , a potem doprowadzę do zamknięcia toru i drogo sprzedam.
Avatar
Karol Salwa / 7 maja 2020 r. o 20:25
+12
To wszystko jest pikuś przy hałasie na Al. Jana Pawła II od kiedy ta ulica stała się "obwodnica południową" Lublina przebiegającą przez sam środek dzielnicy Czuby. Dramat !
Avatar
komentator_dziennik / 7 maja 2020 r. o 18:15
+54
Co było pierwsze bloki czy ulica? Czy kupując tanio mieszkanie ulica nie przeszkadzała?
Avatar
Coffe_Taste / 7 maja 2020 r. o 17:44
+70
Artykuł z cyklu "W pełni świadomie kupiliśmy mieszkanie w bloku przy samej ulicy a teraz narzekamy na hałas".
Avatar
kronikidewelorozwoju / 7 maja 2020 r. o 17:14
-26
Dewelorozwój nie tylko widać i czuć w powietrzu, ale także słychać!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem
zdjęcia
galeria

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem

Odór nie do zniesienia, a pod wiatą wywieszonych kilkaset martwych zwierząt bez głów i skór. – Widok rodem z filmów Hitchcocka – obrońcy zwierząt tak opisują wizytę na terenie jednego z pól w Stasinie pod Lublinem.

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych
Zdjęcia ze Strefy Kibica w Lublinie
galeria

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 przegrała ze Słowacją i mocno skomplikowała sobie szansę na wyjście z grupy

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace
galeria

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace

To jedne z najbardziej ulotnych działań w miejskiej przestrzeni. Tym razem studentów Architektury Krajobrazu KUL można spotkać na lubelskim osiedlu Błonie. Część prac już jest, kolejne w środę

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Za cztery lata kierowcy ominą Chełm nową obwodnicą. Podpisano umowę na realizację inwestycji. W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni też pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich. Ta droga zostanie przekazana kierowcom na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2
film

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2

Reprezentacja Czech niczym wytrawny bokser pokonała w Glasgow Szkotów po dwóch golach swojego snajpera Patricka Shicka. A drugą bramkę z tego spotkania czescy kibice będą wspominać latami

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.