Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2012 r.
10:39
Edytuj ten wpis

Miliony na premie lubelskich urzędników. "Mają motywować"

0 29 A A
Dodatkowe nagrody dostali szczególnie wyróżniający się urzędnicy (archiwum)
Dodatkowe nagrody dostali szczególnie wyróżniający się urzędnicy (archiwum)

4,9 mln zł wydał Urząd Wojewódzki na nagrody dla pracowników. Mają motywować do lepszej pracy, ale w rzeczywistości są ukrytą podwyżką. Inne urzędy nie są tak hojne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urzędnicy wojewody dostali wysokie nagrody, choć premier Donald Tusk zapowiedział zaciskania pasa w trudnych, kryzysowych czasach.

Za wnikliwość, sumienność i rzetelność

4 908 000 zł brutto (3 857 000 zł na rękę) otrzymało 685 pracowników wojewody. Urzędnicy należący do Korpusu Służby Cywilnej dostali średnio 7787 zł brutto, a pozostali 4559 zł brutto. Pieniądze poszły z funduszu nagród i oszczędności zrobionych przez urząd.

– Nagrody mają charakter uznaniowy. Przyznawane są w celu motywowania pracowników i podnoszenia jakości usług – tłumaczy Kamil Smerdel, rzecznik prasowy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Urzędnicy mieli być docenieni szczególnie za m. in. samodzielność i inicjatywę, wnikliwość, sumienność rzetelność, kreatywność i aktywność w rozwiązywaniu problemów i spraw szczególnie skomplikowanych. Nagroda nie przysługiwała ludziom ukaranym dyscyplinarnie.

Kto czyją pracę docenił

Wysokość nagród proponowali szefowie departamentów, a decydował o nich Jarosław Szymczyk, dyrektor generalny LUW. Sam dostał w 2011 roku w sumie 13 700 zł netto (tak jego pracę doceniła była wojewoda Genowefa Tokarska). Dyrektorzy wydziałów otrzymali 8300 – 13 000 zł netto. Ich zastępcy 7300 zł – 12 500 zł netto.

Wojewoda Tokarska i wicewojewoda Henryka Strojnowska nie dostały pieniędzy, bo przepisy nie przewidują nagród rocznych dla urzędników pełniących najwyższe funkcje państwowe.
W 2008 roku fundusz nagród wyniósł u wojewody 1,61 mln zł netto, w 2009 roku 2,09 mln zł netto, a w 2010 roku 2,14 mln zł netto. Ile w tym roku dostaną urzędnicy wojewody? W planach jest 683 tys. zł netto. Ostateczna kwota zależy od ustawy budżetowej państwa przegłosowanej przez Sejm.

Ukryta podwyżka

Choć mowa jest o motywowaniu, to urząd nie kryje, że nagrody zastąpiły podwyżki, których w gmachu przy ul. Spokojnej w Lublinie nie było od trzech lat. Średnia pensja w urzędzie wynosi 1570 zł netto.

– Nie dajemy większego wynagrodzenia, ale wymagamy od pracowników większego zaangażowania, np. udziału w różnego rodzaju zespołach. Postanowiliśmy dać nagrody, bo to bardziej motywuje – tłumaczy Jarosław Szymczyk. – Zamiast podwyżek wolę dać nagrody, bo to korzystniejsze z punktu widzenia interesanta. Jeśli urzędnik popełni poważny błąd, to wtedy nie dostanie nagrody, a pensji nie można mu obniżyć.

Wkrótce urzędnicy wojewody dostaną kolejne ekstrapieniądze. – "Trzynastki” zostaną wypłacone do końca pierwszego kwartału – informuje Kamil Smerdel.

Nagrody, Protektor i emeryci

– Tak wysokie nagrody są dobrym przykładem nierozważnej polityki finansowej w dobie kryzysu. Nagrody nie wpłyną pozytywnie na urzędników wojewody. Nagrodą powinna być sama możliwość pracy. W naszym kraju 15 mln Polaków żyje w ubóstwie, wielu nie ma pracy – komentuje Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota. Kiedy rozmawialiśmy, trwał protest w likwidowanych zakładach Protektora w Lublinie. Poseł narzekał, że urzędnicy wojewody niedostatecznie angażowali się w mediacje.

Suchej nitki na Urzędzie Wojewódzkim nie zostawia również poseł SLD Jacek Czerniak. – Premier mówi o zaciskaniu pasa i oszczędzaniu, więc przyznawanie nagród w takiej wysokości to zły pomysł – ocenia Czerniak. – Zapewne chodzi o mobilizowanie pracowników, ale nagrody w takiej wysokości to duża przesada. To rażące kwoty. Zarobki pracowników niższego i średniego szczebla w urzędzie wojewódzkim są naprawdę niskie, jednak to nie upoważnia do przyznawania takich nagród. Emeryci i renciści na pewno tego nie pochwalą.


Niech poczują odpowiedzialność

Decyzji o sporych nagrodach bronią posłowie rządzącej koalicji.

– Nie znam szczegółów sprawy. Ufam, że osoby, które podejmowały decyzję, podjęły najlepszą. Generalnie, każdy chciałby dobrze zarabiać – stwierdza Henryk Smolarz, poseł PSL. – Nagrody nie mogą spełniać roli podwyżki pensji. Powinny motywować i nagradzać dobrą pracę. Nie oszukujmy się.

– Zakładam, że osoby, które decydowały o nagrodach, miały dobrą wolę i dobrą argumentację. Jeśli chodziło o podwyższenie pensji, to jest to logiczne uzasadnienie. Chodzi o to, żeby zatrzymać najlepszych pracowników – mówi natomiast były piłkarz, a teraz przedsiębiorca i poseł Cezary Kucharski z PO. – Dobrze, jeśli nagrodzeni poczują odpowiedzialność i będą lepiej, sprawniej i profesjonalnie obsługiwać interesantów. Wtedy też opinia publiczna spojrzy inaczej na ich nagrody.

Marszałek mniej hojny

Pracownicy marszałka województwa dostali nagrody w ubiegłym roku w dwóch transzach – po w sumie 240 tys. zł i 380 tys. zł brutto (początkowo urząd informował nas tylko o drugiej kwocie). O wysokości nagród dla poszczególnych pracowników decydowali dyrektorzy departamentów. Pieniądze, jakimi dysponowali, zależały od liczby urzędników w departamencie.

Na tym nie koniec. Dodatkowe nagrody dostali szczególnie wyróżniający się urzędnicy. Dla nich do podziału było 200 tys. zł brutto. W sumie, Urząd Marszałkowski przeznaczył na nagrody 820 tys. zł. brutto.
Ekstrapieniądze trafiły do pracowników marszałka, którzy robili projekty unijne. Zostali nagrodzeni w sumie ok. 400 tys. zł brutto z tzw. pomocy technicznej z funduszy unijnych. – Te pieniądze nie obciążyły budżetu województwa – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Podwyżki i brak nagród

Smakiem obeszli się urzędnicy z magistratów w Chełmie, Zamościu i Puławach. Burmistrz Kraśnika przeznaczył na nagrody 116 tys. zł brutto. Nagród nie dostali pracownicy Urzędu Miasta w Lublinie. – W tym roku były podwyżki wynagrodzeń, po raz pierwszy od trzech lat, średnio po 150 zł na etat – informuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. Na podwyżki urząd wydał ok. 500 tys. zł.

Według GUS, urzędnicy z samorządów zarabiali przeciętnie 3594,67 zł brutto (dane za 2010 rok). Najlepiej zarabiali pracownicy urzędów marszałkowskich: przeciętnie 4,5 tys. zł brutto. Nieco mniej, bo 4328,14 zł, otrzymywali pracownicy urzędów miast na prawach powiatu. Najmniej zarabiali urzędnicy powiatowi: ich pensje wyniosły przeciętnie 3246,10 zł brutto.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mecenas / 6 kwietnia 2013 o 09:29
0
[quote name='jelcz' timestamp='1337945626' post='633605']
I o co ten wielki krzyk. Panowie posłowie niech lepiej się nie wypowiadają na temat zaciskania pasa...
4.500 zł brutto daje podwyżkę 375 zł brutto miesięcznie, co daje jakieś 260 zł na rękę. Przy zarobkach w okolicach najniższej krajowej to tak dużo? Gdyby nie te premie to już dawno w LUW pracowali by jedynie ludzie bez doświadczenia, albo nieroby bo co zaradniejsi by uciekli do samorządów lub prywatnych firm.
[/quote]Marszałek sejmu,senatu może miliony grabić,to dlaczego nie inne pachołki na niższych szczeblach, mają na to ciche przyzwolenie CZAPY. Czy jest jakikolwiek sens pracować tylko na to,i czy jest jakikolwiek sens płacić podatki w tym kraju ????????
[quote name='jelcz' timestamp='1337945626' post='633605']
I o co ten wielki krzyk. Panowie posłowie niech lepiej się nie wypowiadają na temat zaciskania pasa...
4.500 zł brutto daje podwyżkę 375 zł brutto miesięcznie, co daje jakieś 260 zł na rękę. Przy zarobkach w okolicach najniższej krajowej to tak dużo? Gdyby nie te premie to już dawno w LUW pracowali by jedynie ludzie bez doświadczenia, albo nieroby bo co zaradniejsi by uciekli do samorządów lub prywatnych firm.
[/quote]Marszałek sejmu,senatu mo... rozwiń
Avatar
Gożdzikowa / 6 kwietnia 2013 o 08:38
0
A komuchy cały czas pie.rd.olą o oszczędnościach i o zaciskaniu pasa. ech, jeszcze teraz zima a ON leci za moją kasę do Nigerii,bo tam jeszcze nie był !!!!
Avatar
kurwa mać / 6 kwietnia 2013 o 00:18
0
Róbcie katolicy tak dalej Polska pójdzie z torbami ! I to jest kraj katolików??? Daje 10% katolików reszta to złodzieje.
Avatar
jelcz / 25 maja 2012 o 13:33
0
I o co ten wielki krzyk. Panowie posłowie niech lepiej się nie wypowiadają na temat zaciskania pasa...
4.500 zł brutto daje podwyżkę 375 zł brutto miesięcznie, co daje jakieś 260 zł na rękę. Przy zarobkach w okolicach najniższej krajowej to tak dużo? Gdyby nie te premie to już dawno w LUW pracowali by jedynie ludzie bez doświadczenia, albo nieroby bo co zaradniejsi by uciekli do samorządów lub prywatnych firm.
Avatar
miko / 15 stycznia 2012 o 20:28
0
oni się z was śmieją - głosowaliście na nich to macie. Możecie im teraz skoczyć, a te gadki o moralności to im powiewają.
Avatar
miko / 15 stycznia 2012 o 20:25
0
oni się z was śmieją - głosowaliście na nich to macie. Możecie im teraz skoczyć, a te gadki o moralności to im powiewają.
Avatar
imię / 15 stycznia 2012 o 10:29
0
panowie
o czym tu piszemy ? są na wyposażeniu urzędu miasta pracownicy, którzy blokują miejsca młodym ludziom, są na emeryturze, a dodatkowo pobierają pensje. dosłownie śpią !!! do tego jak coś zrobią to potem mają tylko szefowie referatów z ich produktem problemy. treść decyzji i same uzasadnienia "składają" z innych decyzji, nie na temat - brak kompetencji - totalny brak, potem tylko szefowie referatów się męczą z takim produktem, a jak przez przypadek wyjdzie w świat taki "babol" - bez komentarza. prawo chroni emerytów. można przyjść do pracy, pospać, coś porobić, dostać nagrodę i nie bać się, że za brak wydajności i efektywności można stracić prace, bo przecież mam emeryturkę - prawda ? do tego prywatka i można żyć !! czy się stoi czy się leży ..... smutna prawda. pozdrawiam.
panowie
o czym tu piszemy ? są na wyposażeniu urzędu miasta pracownicy, którzy blokują miejsca młodym ludziom, są na emeryturze, a dodatkowo pobierają pensje. dosłownie śpią !!! do tego jak coś zrobią to potem mają tylko szefowie referatów z ich produktem problemy. treść decyzji i same uzasadnienia "składają" z innych decyzji, nie na temat - brak kompetencji - totalny brak, potem tylko szefowie referatów się męczą z takim produktem, a jak przez przypadek wyjdzie w świat taki "babol" - bez komentarza. pr... rozwiń
Avatar
gość / 14 stycznia 2012 o 09:39
0
[quote name='DDDDD' timestamp='1326480683' post='583296']
Ucz się w summie 7,5 roku ze stażem, dostań potem 2200zł i spędzaj noce w szpitalu żeby mieć więcej, zamiast w domku przed telewizorem to porozmawiamy.
[/quote]
No ale ty albo dajesz albo zabierasz ludzkie życie
Avatar
michal / 14 stycznia 2012 o 05:19
0
[quote name='marek' timestamp='1326506333' post='583414']
"Jeśli urzędnik popełni poważny błąd, to wtedy nie dostanie nagrody, a pensji nie można mu obniżyć."
Nie jest to prawdą ,gdyz w kodeksie pracy niech ta PANIUSIA poczyta i dokładnie przeanalizuje (Zmiana warunków pracy i płacy (art. 42))
[/quote]

marek o czy my piszemy, jak to ledwo potrafi przeczytac swoje imie i nazwisko to myslisz ze bedzie przepisy umiala przeczytac? tam trzeba zrozumiec co sie czyta, a postawic kilka pieczatek na formullarzu to i by malpa potrafiła. wiesz ze urzednicy to gorsi niz goryle w zoo. goryl sie podzieli, urzedas zabierze i jeszcze morde wydrze jak w USC w krasniku, stare zakompleksione baby z mózgiem z komuny. pozdro
[quote name='marek' timestamp='1326506333' post='583414']
"Jeśli urzędnik popełni poważny błąd, to wtedy nie dostanie nagrody, a pensji nie można mu obniżyć."
Nie jest to prawdą ,gdyz w kodeksie pracy niech ta PANIUSIA poczyta i dokładnie przeanalizuje (Zmiana warunków pracy i płacy (art. 42))
[/quote]

marek o czy my piszemy, jak to ledwo potrafi przeczytac swoje imie i nazwisko to myslisz ze bedzie przepisy umiala przeczytac? tam trzeba zrozumiec co sie czyta, a postawic kilk... rozwiń
Avatar
michal / 14 stycznia 2012 o 05:15
0
do pracy powinna motywowac mozliwosc utraty pracy jak nie jestes wystarczajaco dobry w zawodzie i tyle, nagrody tylko rozleniwiaja i tak mozolnych i nie doje*b*an*ych urzedasów. albo pracujesz i jestes wydajny w pracy albo znajdz sobie inna robote, no ale mafia w urzedach sie trzyma razem. zgroza.
Avatar
mecenas / 6 kwietnia 2013 o 09:29
0
[quote name='jelcz' timestamp='1337945626' post='633605']
I o co ten wielki krzyk. Panowie posłowie niech lepiej się nie wypowiadają na temat zaciskania pasa...
4.500 zł brutto daje podwyżkę 375 zł brutto miesięcznie, co daje jakieś 260 zł na rękę. Przy zarobkach w okolicach najniższej krajowej to tak dużo? Gdyby nie te premie to już dawno w LUW pracowali by jedynie ludzie bez doświadczenia, albo nieroby bo co zaradniejsi by uciekli do samorządów lub prywatnych firm.
[/quote]Marszałek sejmu,senatu może miliony grabić,to dlaczego nie inne pachołki na niższych szczeblach, mają na to ciche przyzwolenie CZAPY. Czy jest jakikolwiek sens pracować tylko na to,i czy jest jakikolwiek sens płacić podatki w tym kraju ????????
[quote name='jelcz' timestamp='1337945626' post='633605']
I o co ten wielki krzyk. Panowie posłowie niech lepiej się nie wypowiadają na temat zaciskania pasa...
4.500 zł brutto daje podwyżkę 375 zł brutto miesięcznie, co daje jakieś 260 zł na rękę. Przy zarobkach w okolicach najniższej krajowej to tak dużo? Gdyby nie te premie to już dawno w LUW pracowali by jedynie ludzie bez doświadczenia, albo nieroby bo co zaradniejsi by uciekli do samorządów lub prywatnych firm.
[/quote]Marszałek sejmu,senatu mo... rozwiń
Avatar
Gożdzikowa / 6 kwietnia 2013 o 08:38
0
A komuchy cały czas pie.rd.olą o oszczędnościach i o zaciskaniu pasa. ech, jeszcze teraz zima a ON leci za moją kasę do Nigerii,bo tam jeszcze nie był !!!!
Avatar
kurwa mać / 6 kwietnia 2013 o 00:18
0
Róbcie katolicy tak dalej Polska pójdzie z torbami ! I to jest kraj katolików??? Daje 10% katolików reszta to złodzieje.
Avatar
jelcz / 25 maja 2012 o 13:33
0
I o co ten wielki krzyk. Panowie posłowie niech lepiej się nie wypowiadają na temat zaciskania pasa...
4.500 zł brutto daje podwyżkę 375 zł brutto miesięcznie, co daje jakieś 260 zł na rękę. Przy zarobkach w okolicach najniższej krajowej to tak dużo? Gdyby nie te premie to już dawno w LUW pracowali by jedynie ludzie bez doświadczenia, albo nieroby bo co zaradniejsi by uciekli do samorządów lub prywatnych firm.
Avatar
miko / 15 stycznia 2012 o 20:28
0
oni się z was śmieją - głosowaliście na nich to macie. Możecie im teraz skoczyć, a te gadki o moralności to im powiewają.
Avatar
miko / 15 stycznia 2012 o 20:25
0
oni się z was śmieją - głosowaliście na nich to macie. Możecie im teraz skoczyć, a te gadki o moralności to im powiewają.
Avatar
imię / 15 stycznia 2012 o 10:29
0
panowie
o czym tu piszemy ? są na wyposażeniu urzędu miasta pracownicy, którzy blokują miejsca młodym ludziom, są na emeryturze, a dodatkowo pobierają pensje. dosłownie śpią !!! do tego jak coś zrobią to potem mają tylko szefowie referatów z ich produktem problemy. treść decyzji i same uzasadnienia "składają" z innych decyzji, nie na temat - brak kompetencji - totalny brak, potem tylko szefowie referatów się męczą z takim produktem, a jak przez przypadek wyjdzie w świat taki "babol" - bez komentarza. prawo chroni emerytów. można przyjść do pracy, pospać, coś porobić, dostać nagrodę i nie bać się, że za brak wydajności i efektywności można stracić prace, bo przecież mam emeryturkę - prawda ? do tego prywatka i można żyć !! czy się stoi czy się leży ..... smutna prawda. pozdrawiam.
panowie
o czym tu piszemy ? są na wyposażeniu urzędu miasta pracownicy, którzy blokują miejsca młodym ludziom, są na emeryturze, a dodatkowo pobierają pensje. dosłownie śpią !!! do tego jak coś zrobią to potem mają tylko szefowie referatów z ich produktem problemy. treść decyzji i same uzasadnienia "składają" z innych decyzji, nie na temat - brak kompetencji - totalny brak, potem tylko szefowie referatów się męczą z takim produktem, a jak przez przypadek wyjdzie w świat taki "babol" - bez komentarza. pr... rozwiń
Avatar
gość / 14 stycznia 2012 o 09:39
0
[quote name='DDDDD' timestamp='1326480683' post='583296']
Ucz się w summie 7,5 roku ze stażem, dostań potem 2200zł i spędzaj noce w szpitalu żeby mieć więcej, zamiast w domku przed telewizorem to porozmawiamy.
[/quote]
No ale ty albo dajesz albo zabierasz ludzkie życie
Avatar
michal / 14 stycznia 2012 o 05:19
0
[quote name='marek' timestamp='1326506333' post='583414']
"Jeśli urzędnik popełni poważny błąd, to wtedy nie dostanie nagrody, a pensji nie można mu obniżyć."
Nie jest to prawdą ,gdyz w kodeksie pracy niech ta PANIUSIA poczyta i dokładnie przeanalizuje (Zmiana warunków pracy i płacy (art. 42))
[/quote]

marek o czy my piszemy, jak to ledwo potrafi przeczytac swoje imie i nazwisko to myslisz ze bedzie przepisy umiala przeczytac? tam trzeba zrozumiec co sie czyta, a postawic kilka pieczatek na formullarzu to i by malpa potrafiła. wiesz ze urzednicy to gorsi niz goryle w zoo. goryl sie podzieli, urzedas zabierze i jeszcze morde wydrze jak w USC w krasniku, stare zakompleksione baby z mózgiem z komuny. pozdro
[quote name='marek' timestamp='1326506333' post='583414']
"Jeśli urzędnik popełni poważny błąd, to wtedy nie dostanie nagrody, a pensji nie można mu obniżyć."
Nie jest to prawdą ,gdyz w kodeksie pracy niech ta PANIUSIA poczyta i dokładnie przeanalizuje (Zmiana warunków pracy i płacy (art. 42))
[/quote]

marek o czy my piszemy, jak to ledwo potrafi przeczytac swoje imie i nazwisko to myslisz ze bedzie przepisy umiala przeczytac? tam trzeba zrozumiec co sie czyta, a postawic kilk... rozwiń
Avatar
michal / 14 stycznia 2012 o 05:15
0
do pracy powinna motywowac mozliwosc utraty pracy jak nie jestes wystarczajaco dobry w zawodzie i tyle, nagrody tylko rozleniwiaja i tak mozolnych i nie doje*b*an*ych urzedasów. albo pracujesz i jestes wydajny w pracy albo znajdz sobie inna robote, no ale mafia w urzedach sie trzyma razem. zgroza.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Działkowcy palą, a powinni kompostować. Straż miejska ostrzega, że palenie na działkach jest zabronione
alarm24

Działkowcy palą, a powinni kompostować. Straż miejska ostrzega, że palenie na działkach jest zabronione 0 5

Na dym z chwastów spalanych przez działkowiczów poskarżyła nam się jedna z Czytelniczek z rejonu Starego Gaju. Straż Miejska przyznaje, że palenie chwastów jest zabronione i przekonuje, że często bywa na działkach, ale ostatnio nie złapała nikogo za rękę

Międzynarodowe spektakle w Centrum Kultury w ramach projektu ARTIL
23 września 2019, 19:00

Międzynarodowe spektakle w Centrum Kultury w ramach projektu ARTIL 0 0

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokazy spektakli realizowanych przez młodych artystów z Ukrainy, Austrii i Polski w ramach międzynarodowego projektu ARTIL. Prezentacje odbędą się 23 i 24 września o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Koszykarscy cyrkowcy z Harlem Globetrotters ponownie odwiedzą Lublin
galeria

Koszykarscy cyrkowcy z Harlem Globetrotters ponownie odwiedzą Lublin 4 0

Najbardziej znani są z tego, że potrafią połączyć sport z dobrą zabawą, a na całym świecie mają miliony fanów. Harlem Globetrotters w przyszłym roku po raz drugi odwiedzą Lublin i dadzą popis swoich niezwykłych umiejętności

Uwarzyli ponad 100 rodzajów piw. Browar Zakładowy z Poniatowej bije rekordy

Uwarzyli ponad 100 rodzajów piw. Browar Zakładowy z Poniatowej bije rekordy 35 1

Nie ma tu wielkich maszyn, komputerów i hal produkcyjnych. Są za to kreatywni ludzie i dużo pomysłów. W ciągu 3,5 roku Browar Zakładowy z Poniatowej uwarzył ponad 100 różnych piw.

Spektakl "Miłość w Saybrook" w Lublinie
17 października 2019, 17:30

Spektakl "Miłość w Saybrook" w Lublinie 0 0

W czwartek, 17 października o godz. 17.30 oraz 20 w Centrum Spotkania Kultur zobaczymy spektakl Teatru 6. Piętro "Miłość w Saybrook" na podstawie sztuki Woody'ego Allena.

World Cleanup Day 2019 Lublin. Zebrali worki pełne "skarbów" w Lesie Dębówka [zdjęcia]
galeria

World Cleanup Day 2019 Lublin. Zebrali worki pełne "skarbów" w Lesie Dębówka [zdjęcia] 1 2

Ich nowe „skarby” to worki pełne śmieci, zużyte opony oraz stara wersalka i fotel. Członkowie grupy Posprzątajmy Lublin porządkowali w sobotę Las Dębówka. Tam, gdzie wcześniej leżały odpadki, stoją teraz tabliczki informacyjne

Tragiczny wypadek w okolicach Biłgoraja. Nie żyje rowerzysta

Tragiczny wypadek w okolicach Biłgoraja. Nie żyje rowerzysta 10 8

Kierujący bmw potrącił rowerzystę. Poszkodowany 51-latek został przewieziony do szpitala, jednak zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

"Chcemy by część ulic nawiązywała do historii". Miejscowość istniejąca co najmniej od XVI wieku będzie miała patronów ulic

"Chcemy by część ulic nawiązywała do historii". Miejscowość istniejąca co najmniej od XVI wieku będzie miała patronów ulic 1 2

Nadchodzi historyczna chwila. Miejscowość istniejąca co najmniej od XVI wieku będzie miała patronów ulic. To ten moment, by zamieszkać przy ulicy o wymarzonej nazwie. Urzędnicy czekają na propozycje mieszkańców

Wielki sukces filmu o jazzowym pianiście związanym z Zamojszczyzną