Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2009 r.
22:05
Edytuj ten wpis

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym

0 14 A A

W kilku punktach miasta będzie widać grupy ratowników medycznych. Spokojnie, to nie katastrofa. To zawody w najszybszym i profesjonalnym niesieniu pomocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratowników będzie widać w mieście, bo na tegoroczne zawody przyjedzie 60 załóg z Polski i z zagranicy. A na sobotę zaplanowano paradę ambulansów.

Program mistrzostw przewiduje rozegranie siedmiu konkurencji między innymi na terenie placu Litewskiego, Zamku Lubelskiego czy parku UMCS. Na ich potrzeby organizatorzy przygotują inscenizacje tragicznych zdarzeń, w których niezbędna jest interwencja Zespołów Ratownictwa Medycznego. Co 20 minut kolejne ekipy będą wykonywały te same zadania, a zespoły sędziowskie będą oceniały sposób przeprowadzenia każdej interwencji medycznej.

– Drużyny o miejscu wykonywanej akcji zostaną poinformowane około 10 minut przed nią – mówi Zbigniew Kulesza, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, jeden z organizatorów mistrzostw. Symulowane zdarzenia, czyli konkurencje, rozegrane będą w warunkach przypominających sytuacje zagrożenia życia, z jakimi ratownicy spotykają się na co dzień.

Oprócz rywalizacji załóg, przygotowano szereg atrakcji dla mieszkańców.

– Podczas Dni Otwartych Pogotowia będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zapraszamy w piątek, dorosłych w sobotę – mówi Janusz Gzik, z lubelskiego pogotowia.
Jutro na placu Litewskim, między godz. 15 a 20 zaplanowano "Piknik medyczny”. – Będzie można zobaczyć, jak drużyny zawodników zaliczają dwie konkurencje i poznać najnowszy sprzęt używany przez pogotowie, straż i policję.

Podczas pikniku będzie można również skorzystać z bezpłatnych porad w zakresie pielęgnacji twarzy, włosów. Zważyć się, zmierzyć tkankę tłuszczową, współczynnik przemiany materii. Straż pożarna przeprowadzi pokaz uwalniania poszkodowanego z samochodu, w którym podczas wypadku zablokowane zostały drzwi. Przewidziano również inne atrakcje, w tym koncert.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stażysta / 11 września 2009 o 10:03
0
A ja poprostu podziękować chciałem, wszystkim tym, którzy tak serdecznie przywitali ratowników w naszym mieście. Tym którzy obserwowali przebieg konkurencji, zainteresowali się przebiegiem imprezy i choć przez chwile pomyśleli jak ważna, cenna i trudna jest praca ratownika medycznego. W tych dniach ratownicy mieli swoje wielkie święto. Odwiedziła nas ELITA z całej Polski więc nie rozumiem po co te rozmowy na temat finansów itd... Pozdrowienia dla wszystkich i gratulacje dla zwycięzców!!!
Avatar
md / 6 września 2009 o 00:32
0
Czytelnik napisał:
Co do zarobków ratowników to 27 pln na godzinę pracy minus podatek. Wiem to od znajomego ratownika. Czy dużo? Dla osoby, która "lekarz" pisze przez "ż", chyba tak.....Na pewno nie jest to osoba oczytana. Czy byłaby kompetentna odczytać EKG, czy wstępnie zaopatrzyć pacjenta z obrzękiem płuc? Na szczęście w Lublinie jest 6 szpitali więc ratownicy-dyslektycy na nosze, sygnały i do przodu. A na izbie pierś do przodu, głowa do góry....


kurcze a gdzie to takie stawki mają ratownicy? czyżby w warszawie? bo w lubelskim nic mi o tym nie wiadomo...


kurcze a gdzie to takie stawki mają ratownicy? czyżby w warszawie? bo w lubelskim nic mi o tym nie wiadomo... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2009 o 20:01
0
Jak się podobał ok. 15 minutowy "koncert" karetek pogotowia przed Chatką Żaka ?! (ok. godz. 18)
Avatar
~lublinianin~ / 5 września 2009 o 01:33
0
dlaczego tak jest, ze jak coś się dzieje to zaraz przerozne matoły czepiają się wszystkiego czego tylko można albo i nie można ?
Dla Lublina i Wojewodzkiego Pogotowia to splendor organizować takie Miedzynarodowe Mistrzostwa Ratownikow ale niektóre puste łby i to mają za złe ...
Avatar
fghjkl; / 4 września 2009 o 15:21
0
Czytelnik napisał:
Co do zarobków ratowników to 27 pln na godzinę pracy minus podatek. Wiem to od znajomego ratownika. Czy dużo? Dla osoby, która "lekarz" pisze przez "ż", chyba tak.....Na pewno nie jest to osoba oczytana. Czy byłaby kompetentna odczytać EKG, czy wstępnie zaopatrzyć pacjenta z obrzękiem płuc? Na szczęście w Lublinie jest 6 szpitali więc ratownicy-dyslektycy na nosze, sygnały i do przodu. A na izbie pierś do przodu, głowa do góry....


Gratuluję Ci bycia idiotą.


Gratuluję Ci bycia idiotą. rozwiń
Avatar
Czytelnik / 3 września 2009 o 18:10
0
Co do zarobków ratowników to 27 pln na godzinę pracy minus podatek. Wiem to od znajomego ratownika. Czy dużo? Dla osoby, która "lekarz" pisze przez "ż", chyba tak.....Na pewno nie jest to osoba oczytana. Czy byłaby kompetentna odczytać EKG, czy wstępnie zaopatrzyć pacjenta z obrzękiem płuc? Na szczęście w Lublinie jest 6 szpitali więc ratownicy-dyslektycy na nosze, sygnały i do przodu. A na izbie pierś do przodu, głowa do góry....
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 16:24
0
Ratownik dobrze gadasz ale zajrzyj do słownika ortograficznego bo kiepsko się czyta Twój post
Avatar
Ratownik / 3 września 2009 o 15:24
0
STYNA napisał:
Podwyżki dla ratowników, a czy oni mało zarabiają, a zwłaszcza ci na kontrakcie, może by tak zrównać im w dół do innych?? Kilkutysieczne różnice w zarobkach to chyba przesada. Taki ratownik - wykształcenie śrenid policealne i uważa się za wielkiego medyka, tylko co ten konował potrafi?? Nawet srudiów nie chce im się kończyć, może ktoś się rtym wreszcie zainteresuje?? Co panowie lekarze na to??


Widzę ze nie wiele wiesz o ratownikach i o ich zarobkach. Dlatego pewnie twoja wypowiedz jest na takim poziomie. Dla twojej wiadomości pensja ratowników nie jest taka wysoka. No tak kontraktowi zarabiają więcej ale kosztem swojego czasu wolnego ponieważ musza pracować 2 razy więcej nisz etatowi. A etatowi maja więcej czasu wolnego ale zarobki mniejsze. Nie wiem jakiego znasz ratownika ze masz takie zdanie ale dal twojej wiadomości sa ratownicy którzy skończyli studia a ze dopiero od kilku lat jest taki kierunek to sa tez ratownicy po szkole policealnej. Nie wiem czy jeśli cos by ci sie stało to chciała bys aby ci ratował rzycie ratownik czy lekaż bez specjalizacji medycyna ratunkowa. Pamiętaj ze bycie lekażem nie oznacza znajomość wszystkich sztuk medycznych. Ratownik medyczny jest przygotowany do ratowania życia i zdrowia a lekaż do leczenia. Pozdrawiam i polecam pogłębienia wiedzy o medycynie ratunkowej.


Widzę ze nie wiele wiesz o ratownikach i o ich zarobkach. Dlatego pewnie twoja wypowiedz jest na takim poziomie. Dla twojej wiadomości pensja ratowników nie jest taka wysoka. No tak kontraktowi zarabiają więcej ale kosztem swojego czasu wolnego ponieważ musza pracować 2 razy więcej nisz etatowi. A etatowi maja więcej czasu wolnego ale zarobki mniejsze. Nie wiem jakiego znasz ratownika ze masz takie zdanie ale dal twojej wiadomości sa ratownicy którzy skończyli studia a ze dopiero od kilku lat jest taki kierunek to ... rozwiń
Avatar
Artur / 3 września 2009 o 15:23
0
STYNIA.Powtórzyłe(a)ś a nie zrozumiałeś.Na kontrakcie zawalają po 250-300 godz.Nikt nie broni i jak chcesz też możesz.Myśle że jesteś lekarzem i zarabiałes krocie w tej firmie .Roboty zero bo za ciebie robił nidouczony RATOWNIK a jak zwolnili to żal du.ę ściska.Impra potzebna tylko czemu finansowana przez nasze WPR.
Avatar
Ratownik / 3 września 2009 o 15:03
0
STYNA napisał:
Podwyżki dla ratowników, a czy oni mało zarabiają, a zwłaszcza ci na kontrakcie, może by tak zrównać im w dół do innych?? Kilkutysieczne różnice w zarobkach to chyba przesada. Taki ratownik - wykształcenie śrenid policealne i uważa się za wielkiego medyka, tylko co ten konował potrafi?? Nawet srudiów nie chce im się kończyć, może ktoś się rtym wreszcie zainteresuje?? Co panowie lekarze na to??
Avatar
stażysta / 11 września 2009 o 10:03
0
A ja poprostu podziękować chciałem, wszystkim tym, którzy tak serdecznie przywitali ratowników w naszym mieście. Tym którzy obserwowali przebieg konkurencji, zainteresowali się przebiegiem imprezy i choć przez chwile pomyśleli jak ważna, cenna i trudna jest praca ratownika medycznego. W tych dniach ratownicy mieli swoje wielkie święto. Odwiedziła nas ELITA z całej Polski więc nie rozumiem po co te rozmowy na temat finansów itd... Pozdrowienia dla wszystkich i gratulacje dla zwycięzców!!!
Avatar
md / 6 września 2009 o 00:32
0
Czytelnik napisał:
Co do zarobków ratowników to 27 pln na godzinę pracy minus podatek. Wiem to od znajomego ratownika. Czy dużo? Dla osoby, która "lekarz" pisze przez "ż", chyba tak.....Na pewno nie jest to osoba oczytana. Czy byłaby kompetentna odczytać EKG, czy wstępnie zaopatrzyć pacjenta z obrzękiem płuc? Na szczęście w Lublinie jest 6 szpitali więc ratownicy-dyslektycy na nosze, sygnały i do przodu. A na izbie pierś do przodu, głowa do góry....


kurcze a gdzie to takie stawki mają ratownicy? czyżby w warszawie? bo w lubelskim nic mi o tym nie wiadomo...


kurcze a gdzie to takie stawki mają ratownicy? czyżby w warszawie? bo w lubelskim nic mi o tym nie wiadomo... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2009 o 20:01
0
Jak się podobał ok. 15 minutowy "koncert" karetek pogotowia przed Chatką Żaka ?! (ok. godz. 18)
Avatar
~lublinianin~ / 5 września 2009 o 01:33
0
dlaczego tak jest, ze jak coś się dzieje to zaraz przerozne matoły czepiają się wszystkiego czego tylko można albo i nie można ?
Dla Lublina i Wojewodzkiego Pogotowia to splendor organizować takie Miedzynarodowe Mistrzostwa Ratownikow ale niektóre puste łby i to mają za złe ...
Avatar
fghjkl; / 4 września 2009 o 15:21
0
Czytelnik napisał:
Co do zarobków ratowników to 27 pln na godzinę pracy minus podatek. Wiem to od znajomego ratownika. Czy dużo? Dla osoby, która "lekarz" pisze przez "ż", chyba tak.....Na pewno nie jest to osoba oczytana. Czy byłaby kompetentna odczytać EKG, czy wstępnie zaopatrzyć pacjenta z obrzękiem płuc? Na szczęście w Lublinie jest 6 szpitali więc ratownicy-dyslektycy na nosze, sygnały i do przodu. A na izbie pierś do przodu, głowa do góry....


Gratuluję Ci bycia idiotą.


Gratuluję Ci bycia idiotą. rozwiń
Avatar
Czytelnik / 3 września 2009 o 18:10
0
Co do zarobków ratowników to 27 pln na godzinę pracy minus podatek. Wiem to od znajomego ratownika. Czy dużo? Dla osoby, która "lekarz" pisze przez "ż", chyba tak.....Na pewno nie jest to osoba oczytana. Czy byłaby kompetentna odczytać EKG, czy wstępnie zaopatrzyć pacjenta z obrzękiem płuc? Na szczęście w Lublinie jest 6 szpitali więc ratownicy-dyslektycy na nosze, sygnały i do przodu. A na izbie pierś do przodu, głowa do góry....
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 16:24
0
Ratownik dobrze gadasz ale zajrzyj do słownika ortograficznego bo kiepsko się czyta Twój post
Avatar
Ratownik / 3 września 2009 o 15:24
0
STYNA napisał:
Podwyżki dla ratowników, a czy oni mało zarabiają, a zwłaszcza ci na kontrakcie, może by tak zrównać im w dół do innych?? Kilkutysieczne różnice w zarobkach to chyba przesada. Taki ratownik - wykształcenie śrenid policealne i uważa się za wielkiego medyka, tylko co ten konował potrafi?? Nawet srudiów nie chce im się kończyć, może ktoś się rtym wreszcie zainteresuje?? Co panowie lekarze na to??


Widzę ze nie wiele wiesz o ratownikach i o ich zarobkach. Dlatego pewnie twoja wypowiedz jest na takim poziomie. Dla twojej wiadomości pensja ratowników nie jest taka wysoka. No tak kontraktowi zarabiają więcej ale kosztem swojego czasu wolnego ponieważ musza pracować 2 razy więcej nisz etatowi. A etatowi maja więcej czasu wolnego ale zarobki mniejsze. Nie wiem jakiego znasz ratownika ze masz takie zdanie ale dal twojej wiadomości sa ratownicy którzy skończyli studia a ze dopiero od kilku lat jest taki kierunek to sa tez ratownicy po szkole policealnej. Nie wiem czy jeśli cos by ci sie stało to chciała bys aby ci ratował rzycie ratownik czy lekaż bez specjalizacji medycyna ratunkowa. Pamiętaj ze bycie lekażem nie oznacza znajomość wszystkich sztuk medycznych. Ratownik medyczny jest przygotowany do ratowania życia i zdrowia a lekaż do leczenia. Pozdrawiam i polecam pogłębienia wiedzy o medycynie ratunkowej.


Widzę ze nie wiele wiesz o ratownikach i o ich zarobkach. Dlatego pewnie twoja wypowiedz jest na takim poziomie. Dla twojej wiadomości pensja ratowników nie jest taka wysoka. No tak kontraktowi zarabiają więcej ale kosztem swojego czasu wolnego ponieważ musza pracować 2 razy więcej nisz etatowi. A etatowi maja więcej czasu wolnego ale zarobki mniejsze. Nie wiem jakiego znasz ratownika ze masz takie zdanie ale dal twojej wiadomości sa ratownicy którzy skończyli studia a ze dopiero od kilku lat jest taki kierunek to ... rozwiń
Avatar
Artur / 3 września 2009 o 15:23
0
STYNIA.Powtórzyłe(a)ś a nie zrozumiałeś.Na kontrakcie zawalają po 250-300 godz.Nikt nie broni i jak chcesz też możesz.Myśle że jesteś lekarzem i zarabiałes krocie w tej firmie .Roboty zero bo za ciebie robił nidouczony RATOWNIK a jak zwolnili to żal du.ę ściska.Impra potzebna tylko czemu finansowana przez nasze WPR.
Avatar
Ratownik / 3 września 2009 o 15:03
0
STYNA napisał:
Podwyżki dla ratowników, a czy oni mało zarabiają, a zwłaszcza ci na kontrakcie, może by tak zrównać im w dół do innych?? Kilkutysieczne różnice w zarobkach to chyba przesada. Taki ratownik - wykształcenie śrenid policealne i uważa się za wielkiego medyka, tylko co ten konował potrafi?? Nawet srudiów nie chce im się kończyć, może ktoś się rtym wreszcie zainteresuje?? Co panowie lekarze na to??
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 14 7

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 5 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 6 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 102 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!