Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2019 r.
6:14

Młodość szturmuje szkoły z zawodem. Coraz więcej chętnych na technika

19 26 A A

Rok nauki dłużej, ale w zamian możliwość pójścia do dobrze płatnej pracy zaraz po skończeniu szkoły – taką drogę wybiera coraz więcej młodych ludzi. Do drzwi techników z roku na rok puka coraz więcej absolwentów podstawówek i gimnazjów. Z myślą o nich tworzone są nowe kierunki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W niektórych klasach techników mieliśmy w tegorocznej rekrutacji po trzech kandydatów na jedno miejsce. W ubiegłym roku po dwóch – mówi Elżbieta Sękowska, dyrektor Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. – Sprawiło to też, że znacznie wzrósł próg punktowy, który gwarantował dostanie się do szkoły. Tym razem było to 140 punktów, a mamy uczniów nawet ze 176 punktami. Z takim wynikiem mogliby dostać się do najbardziej prestiżowych liceów ogólnokształcących, ale są u nas i nie myślą o zmianie szkoły.

– W tym roku o miejsce w klasie przygotowującej do zdobycia tytułu teleinformatyka mieliśmy cztery osoby na jedno miejsce. Progi były dosyć wysokie. Elektronik – 146 punktów, a teleinformatyk – 143 pkt. Z niższymi można dostać się do wielu ogólniaków – dodaje Elżbieta Hanc, dyrektor lubelskiego „elektronika”.

Zainteresowanie technikami jest ogromne, mimo że nauki jest znacznie więcej niż w ogólniakach.

– Oprócz wszystkich przedmiotów, które są w liceum ogólnokształcącym, są także przedmioty zawodowe i praktyki. W drugiej klasie uczniowie mają 32 godziny lekcyjne tygodniowo, a w trzeciej już 38. Z tego 9 godzin tygodniowo to zajęcia praktyczne – mówi Zenon Hałas, wiceprezes Stowarzyszenia Szansa i dyrektor prowadzonego przez nie Technikum Leśnego w Lublinie. – Technikum daje konkretny zawód. Absolwent może iść do pracy i dobrze zarabiać. Po Technikum Leśnym na stażu ma około 3 tys. zł.

Jednocześnie może zaocznie studiować. Mieliśmy wielu takich uczniów. Wśród nich są dzisiejsi adwokaci, inżynierowi, lekarze, farmaceuci, notariusz. Jak ktoś chce się uczyć, to może uczyć się wszędzie.

Dyrektorzy techników przyznają, że pracodawcy są zainteresowani zatrudnieniem absolwentów. – Miałem telefony z nadleśnictw, przez które w ostatnich latach przeszły wichury. Chcą zatrudniać naszych absolwentów, bo cieszą się dobrą opinią – podkreśla z dumą Hałas. – Miałem też telefon z informacją, że na Lubelszczyźnie jest zapotrzebowanie na archiwistów. Reagujemy na to i od września uruchamiamy taki kierunek.

– Po naszej szkole jest możliwość szybkiego zatrudnienia – mówi dyrektor Elżbieta Hanc. – Większość absolwentów idzie na studia, w naszym przypadku kierunkowe, politechniczne, ale są już wykwalifikowanymi specjalistami w danych branżach. Są bardzo poszukiwani na rynku pracy i nie muszą się martwić o znalezienie pracy.

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 07:37
+20
Ja ukończyłem 8 lat temu tech elektr i kumple mówili, że zle robie że tylko ogolniak i studia. Dzis naprawiam elektryke w autach na etacie w salonie z pensja 7 000 tys i w domu po godzinach wyciągam drugie tyle. Moi koledzy w najlepszym wypadku siedzą po urzedach za najniższą krajową
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 07:07
+13
I bardzo dobrze - nareszcie mądrzy ludzie, idą do szkoły które coś dają. A tak po liceum to - bezrobotny mało-wykształcony.
Avatar
Hahaha / 23 lipca 2019 o 07:54
+10
Zapotrzebowanie na archiwistow ? To chyba ci ktoś żart przez telefon zrobił albo nie doslyszales że było "architektów" buahahaha a nikt nie dzwonił z zapotrzebowaniem na filozofów przyrody nieozywionej buahahaha albo socjologów?
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 09:06
+8
A socjologom dalej wydaje się, że są kimś lepszym jak ludzie po technikum. Taka prawda, że powinny na uczelniach zostać kierunki z politechniki, medyczne i ekonomia, prawo, filologie i inne potrzebne. A resztę okroić do 10 miejsc, bo po co co roku kulturoznawstwo ma w całej Polsce kończyć 1000 osób? Pracy w zawodzie nie będzie, a studia to koszt dla Państwa, a później koszt zasiłków dla takich absolwentów. 10 osób to w sam raz żeby poszli najlepsi i pasjonaci. Reszta na przydatne kierunki albo do techników a nie dzieciństwo przedłużać na koszt podatnika (mówię o darmowych studiach + stypendiach socjalnych).
A socjologom dalej wydaje się, że są kimś lepszym jak ludzie po technikum. Taka prawda, że powinny na uczelniach zostać kierunki z politechniki, medyczne i ekonomia, prawo, filologie i inne potrzebne. A resztę okroić do 10 miejsc, bo po co co roku kulturoznawstwo ma w całej Polsce kończyć 1000 osób? Pracy w zawodzie nie będzie, a studia to koszt dla Państwa, a później koszt zasiłków dla takich absolwentów. 10 osób to w sam raz żeby poszli najlepsi i pasjonaci. Reszta na przydatne kierunki albo do techników a nie dzieciństwo przedłużać na kos... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 23 lipca 2019 o 11:31
+5
Rozumiem technika, które dają "twarde" umiejętności (np. analityk po technikum chemicznym, mechanik, elektryk, elektronik). A jakież to świetlane perspektywy czekają na techników reklamy, techników ekonomistów, techników handlowców? Druga rzecz, teraz każde technikum ma 1,2 albo 3 klasy o specjalności technik informatyk - wątpię w jakość kształcenia - po prostu jest moda bo przecież pokutuje przekonanie, że po informatyce to się zarabia 10 tys. zł
Avatar
Profesor_PolLub / 23 lipca 2019 o 11:52
+4
Więcej takich artykułów. Młodzież do techników. Szkoda, że aby być księgową, czy urzędnikiem niższego szczebla należy mieć magistra, teraz tyle się tego produkuje.
Avatar
HI / 23 lipca 2019 o 11:25
+4
cyt.: "Ja ukończyłem 8 lat temu tech elektr i kumple mówili, że zle robie że tylko ogolniak i studia. Dzis naprawiam elektryke w autach na etacie w salonie z pensja 7 000 tys i w domu po godzinach wyciągam drugie tyle. Moi koledzy w najlepszym wypadku siedzą po urzedach za najniższą krajową" Ale przyznaj że robota przy autach jest fizyczna i do domu wracasz brudny i śmierdzący (np. smarami). A pan urzędnik, nie. Ma czyste ręce i paznokcie. I jest pachnący, nie tak jak ty. I tez zarabia 7k lub więcej.
 "Ale przyznaj że robota przy autach jest fizyczna (...)"*** To coś złego? ==="A pan urzędnik (...). Ma czyste ręce (...)" ***Każdy???
 "Ale przyznaj że robota przy autach jest fizyczna (...)"*** To coś złego? ==="A pan urzędnik (...). Ma czyste ręce (...)" ***Każdy??? rozwiń
Avatar
Biol-chem / 23 lipca 2019 o 10:48
+4
Na medycynę po technikum to akurat ciężko.
Avatar
Podpis / 23 lipca 2019 o 10:45
+3
Akurat Niepubliczne Technikum Leśne w Lublinie to kiepskie technikum. Radzę sprawdzić wyniki matury. Szkola musi mieć bazę itp. Prawdziwy "Lesnik" jest w Biłgoraju.
Avatar
Czerepach / 23 lipca 2019 o 07:44
+3
Źle nie zarabiam ok. 3 koła na rękę, ale ile musze się przy tym orobić. We wrześniu urodzi mi się trzecie dziecko, także będę miał 1500 pln. Drugie tyle zarobie na fuchach na czarno, leżąc w łużku do 9. I bedę miał swoje 3 koła. Obecny szef niech sobie szuka naiwnych do roboty, trzeba się szanować.
 zapisz się jeszcze do ZSL - wtedy dopiero bedziesz miał niesutające wakacje
Avatar
Bierut0wo / 23 lipca 2019 o 20:34
0
I pomyśleć, że to właśnie Lublinianin, syn sekretarz PZPR absolwent lubelskiego  liceum,  (przez 10 lat ścigany za przestępstwa gospodarcze) rozp w pył najlepsze polskie firmy.
 Inny lubelski urzednik z wyrokiem NSA wzial kase z panstwowych spolek i PALI GLOOPA
Avatar
Kazik / 23 lipca 2019 o 19:14
0
Ja jestem Prezydentem i uczę się cały czas... zarabiam więcej od Was. Mieszanie w głowach młodym ludziom to przestępstwo - jak można przez tak skonstruowany system oświaty cokolwiek robić - oczekiwania są maksymalne umiejętności minimalne. Ściągamy siłę roboczą z zagranicy, bo potencjalni pracownicy siedzą w szkołach, które praktycznie nic nie uczą, bo potem trzeba od roku do trzech poświęcić na doszkolenie pracownika. Nowy system oświaty tak wykształci ludzi, że znowu pracodawcy będą musieli łożyć na dokształcenie pracowników. Uczelnie zresztą też i wykładowcy narzekają, że muszą organizować korepetycje dla studentów...pieniądze idą za uczniem - lepiej barana douczyć i przepchnąć niż wywalić ze studiów - żeby uczelnia nie straciła, sorry taki mamy system, Teraz mamy tylu magistrów...tak wykształconych - światłość bije z Polski. Inny problem to brak fachowców - w jednej ze szkół lubelskich na zajęciach zawodowych jest katecheta - no to powinszować- pomodlą się aby nauczyć się zawodu... potem konsumenci będą się modlić przed posiłkiem. Każdy czy kucharz, czy fryzjer, czy stolarz, czy budowlaniec więcej zarobi w biznesie niż szkole. Z całym szacunkiem, ale czy w-f powinno być wynagradzane jak nauka zawodu? Niestety od lat w ministerstwach siedzą historycy, poloniści, socjolodzy. Powinni zasiadać tam ludzie, którzy znają się na biznesie i nauce.
Ja jestem Prezydentem i uczę się cały czas... zarabiam więcej od Was. Mieszanie w głowach młodym ludziom to przestępstwo - jak można przez tak skonstruowany system oświaty cokolwiek robić - oczekiwania są maksymalne umiejętności minimalne. Ściągamy siłę roboczą z zagranicy, bo potencjalni pracownicy siedzą w szkołach, które praktycznie nic nie uczą, bo potem trzeba od roku do trzech poświęcić na doszkolenie pracownika. Nowy system oświaty tak wykształci ludzi, że znowu pracodawcy będą musieli łożyć na dokształcenie pracowników. Uczelnie zre... rozwiń
Avatar
Engineer / 23 lipca 2019 o 17:47
+2
Po liceum też można mieć dobrą pracę. Ja jestem po liceum, ale poszedłem później na Politechnikę. I nie żałuję, bo na Polibudzie i tak idzie się wszystkiego nauczyć, także technikum przedtem nie potrzebne, a jest rok krócej, więc szybciej wchodzę na rynek pracy jako inżynier. Nie wspomnę że po 2 roku większość i tak na zaoczne się przenosi i już w zawodzie pracuje.
Już ja znam tych "inżynierów" po liceum... napiszę krótko: DRAMAT. Jak ktoś kończył technikum (a jeszcze lepiej ZSZ i technikum) to od razu to widać- inna rozmowa, fachowa. Po liceum nic nie wiedzą i mają pretensje do całego świata (właśnie np. na takiej polibudzie) że trudności, że kłody pod nogi im rzuca się etc. A z tymi przenosinami na zaoczne po 2 roku dziennych to pierwsze słyszę (przypadek być może jeden na ileśtam), więc bredzisz.
Masz rację co do różnicy umiejętności, ale to nie studentów wina, tylko systemu edukacji. Głupotą jest wciskanie jednych i drugich do tych samych grup. Ja sam jestem po liceum, potem PL. Na rynku pracy odnalazłem się bardzo dobrze, także poza granicami Polski, ale do dziś mam za złe "systemowi" polskiemu, że musiałem tak się męczyć na 1. i 2. roku studiów zwłaszcza. To szkodliwe dla jednych i drugich, bo technicy marnowali ten czas zamiast uczyć się nowych rzeczy.
Masz rację co do różnicy umiejętności, ale to nie studentów wina, tylko systemu edukacji. Głupotą jest wciskanie jednych i drugich do tych samych grup. Ja sam jestem po liceum, potem PL. Na rynku pracy odnalazłem się bardzo dobrze, także poza granicami Polski, ale do dziś mam za złe "systemowi" polskiemu, że musiałem tak się męczyć na 1. i 2. roku studiów zwłaszcza. To szkodliwe dla jednych i drugich, bo technicy marnowali ten czas zamiast uczyć się nowych rzeczy. rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 14:38
-3
Ja na szczęście skończyłam liceum dwujęzyczne i mam magistra z logistyki, także cieplutko pozdrawiam z Wawki z menedżerskiego stanowiska :)
Avatar
Profesor_PolLub / 23 lipca 2019 o 11:52
+4
Więcej takich artykułów. Młodzież do techników. Szkoda, że aby być księgową, czy urzędnikiem niższego szczebla należy mieć magistra, teraz tyle się tego produkuje.
Avatar
Es / 23 lipca 2019 o 11:42
0
Rozumiem technika, które dają "twarde" umiejętności (np. analityk po technikum chemicznym, mechanik, elektryk, elektronik). A jakież to świetlane perspektywy czekają na techników reklamy, techników ekonomistów, techników handlowców? Druga rzecz, teraz każde technikum ma 1,2 albo 3 klasy o specjalności technik informatyk - wątpię w jakość kształcenia - po prostu jest moda bo przecież pokutuje przekonanie, że po informatyce to się zarabia 10 tys. zł
 W pewnym sensie zgoda. Np. Technikum Ekonomiczne. Dziś by zostać księgową to trzeba mieć magistra. Dziewczyny po licencjatach na kasach w Biedronce siedzą. To nie lata 60te XX wieku, że miałeś skończone liceum ekonomiczne lub średnie wykształcenie i szles pracować do urzędu.
 W pewnym sensie zgoda. Np. Technikum Ekonomiczne. Dziś by zostać księgową to trzeba mieć magistra. Dziewczyny po licencjatach na kasach w Biedronce siedzą. To nie lata 60te XX wieku, że miałeś skończone liceum ekonomiczne lub średnie wykształcenie i szles pracować do urzędu. rozwiń
Avatar
zdziwiony / 23 lipca 2019 o 11:31
+5
Rozumiem technika, które dają "twarde" umiejętności (np. analityk po technikum chemicznym, mechanik, elektryk, elektronik). A jakież to świetlane perspektywy czekają na techników reklamy, techników ekonomistów, techników handlowców? Druga rzecz, teraz każde technikum ma 1,2 albo 3 klasy o specjalności technik informatyk - wątpię w jakość kształcenia - po prostu jest moda bo przecież pokutuje przekonanie, że po informatyce to się zarabia 10 tys. zł
Avatar
HI / 23 lipca 2019 o 11:25
+4
cyt.: "Ja ukończyłem 8 lat temu tech elektr i kumple mówili, że zle robie że tylko ogolniak i studia. Dzis naprawiam elektryke w autach na etacie w salonie z pensja 7 000 tys i w domu po godzinach wyciągam drugie tyle. Moi koledzy w najlepszym wypadku siedzą po urzedach za najniższą krajową" Ale przyznaj że robota przy autach jest fizyczna i do domu wracasz brudny i śmierdzący (np. smarami). A pan urzędnik, nie. Ma czyste ręce i paznokcie. I jest pachnący, nie tak jak ty. I tez zarabia 7k lub więcej.
 "Ale przyznaj że robota przy autach jest fizyczna (...)"*** To coś złego? ==="A pan urzędnik (...). Ma czyste ręce (...)" ***Każdy???
 "Ale przyznaj że robota przy autach jest fizyczna (...)"*** To coś złego? ==="A pan urzędnik (...). Ma czyste ręce (...)" ***Każdy??? rozwiń
Avatar
Ryszard / 23 lipca 2019 o 11:22
+2
cyt.: "Ja ukończyłem 8 lat temu tech elektr i kumple mówili, że zle robie że tylko ogolniak i studia. Dzis naprawiam elektryke w autach na etacie w salonie z pensja 7 000 tys i w domu po godzinach wyciągam drugie tyle. Moi koledzy w najlepszym wypadku siedzą po urzedach za najniższą krajową" Ale przyznaj że robota przy autach jest fizyczna i do domu wracasz brudny i śmierdzący (np. smarami). A pan urzędnik, nie. Ma czyste ręce i paznokcie. I jest pachnący, nie tak jak ty. I tez zarabia 7k lub więcej.
 Ani koleś nie wyciąga na etacie 7k, ani nie zarabia tyle urzędnik (chyba, że na kierowniczym stanowisku). Koleś na etacie może mieć co najwyżej 3,5 i drugie tyle wyciągać po godzinach pracy. Czyli w sumie 7. Tu się zgodzę. Ale nie 14. Poza tym mechanikiem samochodowym to jest się raczej po samochodowe, a nie technikum elektrycznym.
 Ani koleś nie wyciąga na etacie 7k, ani nie zarabia tyle urzędnik (chyba, że na kierowniczym stanowisku). Koleś na etacie może mieć co najwyżej 3,5 i drugie tyle wyciągać po godzinach pracy. Czyli w sumie 7. Tu się zgodzę. Ale nie 14. Poza tym mechanikiem samochodowym to jest się raczej po samochodowe, a nie technikum elektrycznym. rozwiń
Avatar
HI / 23 lipca 2019 o 11:21
-2
Co zrobić.  Widać, że społeczeństwo chamieje. Tylko liceum.
 No, nie tylko. Wszędzie ich można spotkać . . .
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze 0 0

Trwa znakomita passa Górnika Łęczna. Tym razem podopieczni trenera Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1, a więc odnieśli czwartą wygraną z rzędu. Dzięki temu Leandro i spółka są na drugim miejscu w tabeli

Budżet Puław straci 5 milionów złotych?

Budżet Puław straci 5 milionów złotych? 0 1

Zapowiedziana przez rząd obniżka podatków, w tym przede wszystkim PIT-u, spowoduje wymierne straty we wpływach do budżetu Puław. Jak szacuje Ratusz, różnica może wynieść około 5 milionów złotych.

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia] 0 2

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia]
galeria

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia] 5 1

Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia]
galeria

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia] 0 9

Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Rektora UMCS w Lublinie. Akademiczki przegrały dwa z trzech spotkań, ale miały też wielkiego pecha. W drugim meczu straciły aż trzy zawodniczki z powodu kontuzji

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego 15 3

Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało 4 1

Idzie spore ochłodzenie. Temperatura ma spaść poniżej 10 stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie silny wiatr - przewidują synoptycy

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy
15 września 2019, 16:00

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy 0 3

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą
kuchnia

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą 1 0

Zima ma być w tym roku tęga. Będzie się liczyć energetyczna kuchnia: gęste krupniki, żurki, zalewajki. Zrazy z kaszą, zawijasy i pieczenie podlane gęstym sosem. Ale przede wszystkim gołąbki w różnych odmianach

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy"
galeria

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy" 26 24

Miała być wielka feta, ale do podpisania rekordowego kontraktu dojdzie w zaciszu gabinetu. Chodzi modernizację przez PZL Świdnik pierwszych czterech wojskowych Sokołów. W planach jest kolejnych 25.

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia]
galeria

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia] 0 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest w środku przygotowań do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet, ale w przerwie pomiędzy meczami zawodniczki spotkały się z kibicami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaprezentowały się swoim sympatykom podczas sobotniego Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 14 13

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 13 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 12 1

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!