Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2018 r.
17:17

Trochę mówią, trochę milczą. O zarobkach w Motorze Lublin

Autor: Zdjęcie autora drs
0 35 A A
(fot. Archiwum)

Dokładnie 134 645,99 zł brutto wynosi miesięczny koszt wynagrodzeń piłkarzy drużyny seniorów Motoru Lublin. Klub podległy Ratuszowi ujawnił tę informację na wniosek Fundacji Wolności, która oczekiwała nieco więcej liczb, ale Motor uznał je za swoje tajemnice.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ujawniony koszt wynagrodzeń dotyczy marca, a w podaną kwotę wliczone są też składki na ubezpieczenie społeczne i zaliczka na podatek dochodowy.

– Na jednego zawodnika wychodzi średnio 4 770 zł brutto miesięcznie – zauważa Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności, który opiera się na informacji, że w drużynie seniorów jest 28 zawodników. – Oczywiście to średnie wynagrodzenie, jedni zarabiają więcej, inni mniej.

Fundacja miała jednak więcej pytań, choćby o koszt utrzymania najlepiej opłacanego piłkarza, wliczając w to nie tylko zarobki, ale również takie dodatki jak opłacenie wynajmu mieszkania. Motor Lublin, będący spółką podległą miastu, odmówił udzielenia tej informacji.

Według prezesa Leszka Bartnickiego ujawnienie tych danych „mogłoby w sposób pośredni zidentyfikować” najlepiej wynagradzanego piłkarza. Prezes podkreśla też w piśmie do Fundacji, że „dane dotyczące kosztów utrzymania najdroższego zawodnika” są ważnymi „informacjami handlowymi”, których ujawnienie „może skutkować szkodą po stronie przedsiębiorstwa”.

Motor odmówił też informacji o wysokości premii za wygrany mecz lub awans. Również w tym przypadku wyjaśnia, że „premia motywacyjna, jaka przysługuje piłkarzom (…) winna być postrzegana jako tajemnica handlowa”. Spółka poinformowała zarazem, że drużyna seniorów ma zapewnioną premię sezonową tylko w razie zdobycia mistrzostwa III ligi oraz wywalczenia awansu do II ligi. To oznacza, że premii w tym sezonie nie będzie.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytania fundacji Motor najpierw zażądał od niej, by wykazała, że upublicznienie takich informacji jest „szczególnie istotne dla interesu publicznego”. Fundacja odpisała, że podatnikom należą się takie dane, skoro Motor jest spółką, w której wiodącym akcjonariuszem jest miasto.

Teoretycznie fundacja może jeszcze sądownie domagać się informacji, których nie dostała. Ale raczej tego nie zrobi. – Zostawimy to radnym, bo i tak czeka nas pewnie duża debata dotycząca finansowania Motoru – tłumaczy Jakubowski. – Radni będą mogli zadać takie pytania.

Pytania już padają, bo w miejskiej kasie na ten rok zarezerwowano 2 mln zł na dokapitalizowanie Motoru. Tego, czy wydatki zaowocują awansem dociekał niedawno miejski radny Eugeniusz Bielak (PiS), który właśnie dostał odpowiedź z Ratusza. Sekretarz miasta odpisał mu, że „najwięcej zależy od samej drużyny i jej postawy budowanej przez wiele miesięcy, ale także wyników innych meczy. Ostateczny rezultat sportowy, nawet pomimo najlepszego przygotowania i największych starań, nigdy nie jest zagwarantowany”.

 

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosciu od pily I nie tylko / 12 czerwca 2018 o 15:45
0
kibic tego i tego, pamietaj kolego ze wiekszosc kibicow na zuzlu co robi atmosfere wywodzi sie ze stadionu pilkarskiegi, ***enie glupot ze lublin to zuzel jest nie na miejscu, jest tu takze kosz i reczna, i mimo wszystko pila, ,i jescze jedno kiedys zuzel rozwalil caly sport na lublinie, bo bylo wiecznie malo, mam nadzieje ze do tefo znowu nie dojdzie, aja bede chodzil na wszystko bo jestem z lublina  i tyle w temacie
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:00
0
Mydli oczy premią sezonową , niech powie ile mają za zwycięstwo do podziału. Bolą ich baaaardzo tego typu pytania, widac jak na dłoni. Poza tym co z tego że wiadomo by bylo ile Burkhardt zarabia ? Same korzyści na przyszłość by wyniknęły, tym bardxiej że sexon over a awansu nie budet.
Avatar
lub / 12 czerwca 2018 o 13:05
0
co? ile? po to zeby sobie pobiegac i kopac w czolo w 4 notabene lidze...?! szok, ilu ludzi wyksztalconych na posadach tyle nie zarabia-i to z naszych pieniedzy, nie dopuszczalne!!! czy ktos sie za to wezmie w koncu???
Avatar
spartakus fan chuligan / 12 czerwca 2018 o 12:39
0
jak was nie stać to oddajcie nam nasz klub, my w Szarowoli sobie poradzimy
Avatar
mav / 12 czerwca 2018 o 12:27
0
O ile wiem "meczy" to koza. Dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika mecz: "meczów". Dziennikarze po studiach (humanistycznych) pożal się boże....
Avatar
obiektywny / 12 czerwca 2018 o 10:56
0
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej szansy jak żużlowcy po przegranym dwumeczu ze Startem Gniezno. Ciekawe czy to prawda, że KM Cross przeliczył się z budżetem klubu i będą wymuszać na władzach miasta dofinansowanie speewday,a. trochę mało profesjonalnie będzie wyglądać odsuwanie zawodników od składu,jak miało to miejsce w 2015 roku, wpływy z biletów nie wystarczą na opłaty dla zawodników, gdzie z najsłabszymi jeżdżą wszyscy najlepsi a to poważnie uszczupla budżet klubu.
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej s... rozwiń
Avatar
House / 12 czerwca 2018 o 10:13
0
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIARÓW EGO. Aby to uzdrowić trzeba: wywalić najemników w wieku 30+, którzy tu są dla kasy, zatrudnić trenera z Lublina, postawić na zawodników stąd (Lublin, lubelszczyzna), przenieść mecze na Kresową (ewentualnie na Zygmuntowskie ale to tylko pod warunkiem, że nie będzie to przeszkadzać w treningach żużlowcom). I skończyć z bzdetnymi sfromułowaniami typu: wielki motor, na motor każdy się napina, motor na boleć itp. bo póki co, to bolą oczy od patrzenia na mierne widowiska na Arenie i portfele podatników, z których to podatków idzie kasa na ten cyrk. 
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIA... rozwiń
Avatar
major Yossarian / 12 czerwca 2018 o 10:11
0
4 miliony idzie z miasta, 2,5 miliona ze spółek, reszta to pozostałe podmioty i mamy 7,5 miliona całości. Teraz do tych 4 z miasta, Żuk dołoży 2 czyli dokapitalizuje. Te jest jakiś cyrk! Na żużel i ręczną lepiej te pieniądze przeznaczyć, jakby zapytać ludzi to Prezydent wiedziałby że piłka nożna to studnia bez dna...
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf rozwiń
Avatar
obiekywny / 12 czerwca 2018 o 09:39
0
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 09:37
0
Panie prezydencie Żuk ,przestańcie marnować pieniądze Lublina na ten pseudo klub !!!
Avatar
Gosciu od pily I nie tylko / 12 czerwca 2018 o 15:45
0
kibic tego i tego, pamietaj kolego ze wiekszosc kibicow na zuzlu co robi atmosfere wywodzi sie ze stadionu pilkarskiegi, ***enie glupot ze lublin to zuzel jest nie na miejscu, jest tu takze kosz i reczna, i mimo wszystko pila, ,i jescze jedno kiedys zuzel rozwalil caly sport na lublinie, bo bylo wiecznie malo, mam nadzieje ze do tefo znowu nie dojdzie, aja bede chodzil na wszystko bo jestem z lublina  i tyle w temacie
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:00
0
Mydli oczy premią sezonową , niech powie ile mają za zwycięstwo do podziału. Bolą ich baaaardzo tego typu pytania, widac jak na dłoni. Poza tym co z tego że wiadomo by bylo ile Burkhardt zarabia ? Same korzyści na przyszłość by wyniknęły, tym bardxiej że sexon over a awansu nie budet.
Avatar
lub / 12 czerwca 2018 o 13:05
0
co? ile? po to zeby sobie pobiegac i kopac w czolo w 4 notabene lidze...?! szok, ilu ludzi wyksztalconych na posadach tyle nie zarabia-i to z naszych pieniedzy, nie dopuszczalne!!! czy ktos sie za to wezmie w koncu???
Avatar
spartakus fan chuligan / 12 czerwca 2018 o 12:39
0
jak was nie stać to oddajcie nam nasz klub, my w Szarowoli sobie poradzimy
Avatar
mav / 12 czerwca 2018 o 12:27
0
O ile wiem "meczy" to koza. Dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika mecz: "meczów". Dziennikarze po studiach (humanistycznych) pożal się boże....
Avatar
obiektywny / 12 czerwca 2018 o 10:56
0
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej szansy jak żużlowcy po przegranym dwumeczu ze Startem Gniezno. Ciekawe czy to prawda, że KM Cross przeliczył się z budżetem klubu i będą wymuszać na władzach miasta dofinansowanie speewday,a. trochę mało profesjonalnie będzie wyglądać odsuwanie zawodników od składu,jak miało to miejsce w 2015 roku, wpływy z biletów nie wystarczą na opłaty dla zawodników, gdzie z najsłabszymi jeżdżą wszyscy najlepsi a to poważnie uszczupla budżet klubu.
Pan/i Hause słowo odradza nie znaczy odrodził,sugeruje poprawę wizerunku i funkcjonowania klubu.faktem jest że drużynę oparto na doświadczonych zawodnikach, nie myli się ten kto nic nie robi. po obecnym sezonie większość armii zaciężnej odejdzie i znajdzie klub gdzie otrzymają większe lub podobne wynagrodzenie.o jakiej Ty bazie piszesz ? jedno trawiaste boisko, które jest współdzielone z innymi klubami .nie widziałeś prawdziwej bazy treningowej. Ciesz się że w żużlu były 2 rudny baraży, piłkarze bo meczach z Olimpią Elbląg nie mieli takiej s... rozwiń
Avatar
House / 12 czerwca 2018 o 10:13
0
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIARÓW EGO. Aby to uzdrowić trzeba: wywalić najemników w wieku 30+, którzy tu są dla kasy, zatrudnić trenera z Lublina, postawić na zawodników stąd (Lublin, lubelszczyzna), przenieść mecze na Kresową (ewentualnie na Zygmuntowskie ale to tylko pod warunkiem, że nie będzie to przeszkadzać w treningach żużlowcom). I skończyć z bzdetnymi sfromułowaniami typu: wielki motor, na motor każdy się napina, motor na boleć itp. bo póki co, to bolą oczy od patrzenia na mierne widowiska na Arenie i portfele podatników, z których to podatków idzie kasa na ten cyrk. 
 Co Ty człowieku bredzisz? Jakie odrodzenie klubu? Miasto pompuje kasę bo wybudowało stadion i chciałoby, aby były rozgrywki 1 ligowe czy ekstraklasowe - bo to prestiż dla miasta i szansa na rozwój, turystów, inwestorów. Niestety, przez to, że kasy jest za dużo, pseudogwiazdki wyżelowane lalunie nie grają bo wiedzą, że przy awansie pójdą w odstawkę (bo na wyższa ligę są za chudzi w uszach) a NIGDZIE nie dostaną takiej kasy jak tu. Motor zepsuło przeinwestowanie, za dobre warunki, za dobra baza treningowa i MONSTRUALNYCH ROZMIA... rozwiń
Avatar
major Yossarian / 12 czerwca 2018 o 10:11
0
4 miliony idzie z miasta, 2,5 miliona ze spółek, reszta to pozostałe podmioty i mamy 7,5 miliona całości. Teraz do tych 4 z miasta, Żuk dołoży 2 czyli dokapitalizuje. Te jest jakiś cyrk! Na żużel i ręczną lepiej te pieniądze przeznaczyć, jakby zapytać ludzi to Prezydent wiedziałby że piłka nożna to studnia bez dna...
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf
 7,5 miliona to prawie tyle co mają Azoty Puławy z ręcznej... Tyle, że te grają w superlidze, Pucharze EHF (czyli muszą mieć bardzo dobrą organizację i logistykę, bo jednak Hiszpania jest nieco dalej niż Jaśkowice i Trzebinia) i kolejny raz zdobywają brąz w MP... No i grają tam zawodnicy europejskiego formatu... To są jakieś kpiny, żeby grać w III lidze z takim budżetem i zarobkami!Niezły syf rozwiń
Avatar
obiekywny / 12 czerwca 2018 o 09:39
0
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport powinien być wolny od polityki. sport ma łączyć a nie dzielić
Szkoda,że fundacja tak wnikliwie nie przygląda się innym spółkom i inwestycjom miejskim. Ciekawe ile z dotacji Motor musi oddać MOSiR za wynajęcie Areny, która musi jakoś wykazywać przychody. Jak kiedyś Lubzel był sponsorem Motoru to też rozdmuchano aferę że sponsorowaniem klubu i z powodów politycznych sponsor wycofał się. Wtedy było to po awansie, gdzie grali praktycznie sami wychowankowie. W momencie gdzie klub odradza się wizerunkowo, organizacyjnie, są wyniki w grupach młodzieżowych, komuś zależy aby ponownie źle pisano o klubie. sport ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 09:37
0
Panie prezydencie Żuk ,przestańcie marnować pieniądze Lublina na ten pseudo klub !!!
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 13

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 20 5

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 3 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 3

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 0 8

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 1 2

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 24 9

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 7 54

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni?

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni? 5 3

Gmina rozpoczyna poważne zmiany na rynku. Ruszył już remont starego ratusza, wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na prace na otaczających go ulicach. Powstaną m.in. nowe chodniki i parkingi. W planach jest także nowa fontanna i plac zabaw

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie 1 0

W zabytkowej cerkwi p.w. św. Jana Teologa w Chełmie prace przy konserwacji polichromii i malowaniu wnętrza dobiegają końca. Dłużej potrwa remont prawosławnej świątyni w Dubience, która przez lata popadała w ruinę

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie 6 13

– Pani Agato, proszę nie kłamać – apelowali do prezydent miasta politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zwołanej na schodach chełmskiego magistratu. Ich zdaniem Agata Fisz miała kłamała podczas niedawnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.