Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2008 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Na Biernackiego będą światła

0 6 A A

Lada dzień ruszą prace przy budowie sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Prusa, Jaczewskiego, Północnej i Biernackiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Światła mają być gotowe do 20 września.

Jak ciężko było przeciąć sznur samochodów jadących na wprost przez Prusa i Jaczewskiego nie trzeba tłumaczyć tym, którzy wjeżdżali na to skrzyżowanie od ul. Północnej, czy Biernackiego. - Duży ruch to nie jedyny problem. Skrzyżowanie jest usytuowane na wzniesieniu i zakręcie. Nieraz trzeba wjeżdżać prawie na sam środek, żeby zobaczyć czy coś nie jedzie - mówi pan Jacek, który codziennie jedzie tędy na Czechów.

- Najgorzej jest skręcić z Biernackiego w lewo, albo przejechać z Północnej na wprost - dodaje Anna Stec.
Teraz problemy się skończą. Miasto znalazło pieniądze na budowę sygnalizacji świetlnej. - Jej koszt to 683 tys. złotych netto - informuje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów (WDiM) w lubelskim Urzędzie Miasta.

Jak ma działać nowa sygnalizacja? - Kierowcy skręcający z ul. Prusa w lewo w Północną i z Jaczewskiego w lewo w Biernackiego będą mieli wydzielone odrębne pasy z osobną sygnalizacją kierunkową - tłumaczy Andrzej Matacz z WDiM. - Niestety na Północnej i Biernackiego nie udało się poszerzyć jezdni tak, by stworzyć dodatkowe pasy do lewoskrętu. Nie dysponowaliśmy odpowiednim gruntem.

Natężenie ruchu mają mierzyć czujniki zatopione w asfalcie oraz kamery zamocowane na masztach sygnalizatorów.

Na zmianach skorzystają nie tylko kierowcy. - Usprawni się też ruch pieszych, bo w tym rejonie przemieszcza się wielu studentów - zapowiada Janicki.

Zielone światło dla przechodzących przez ul. Biernackiego i Północną będzie się włączać automatycznie. Ci, którzy zechcą przejść przez ul. Jaczewskiego albo Prusa będą musieli wcześniej wcisnąć przycisk.

Oprócz świateł w tym miejscu pojawi się też nowy asfalt. Na ul. Jaczewskiego i Prusa pas nowej nawierzchni zacznie się już 40 metrów przed wjazdem na skrzyżowanie. Mniej, bo tylko 10 m nowej nawierzchni dostaną ulice podporządkowane.

Jeśli wykonawca zdąży z przygotowaniem dokumentacji, to robotnicy zaczną pracę już we wtorek. - Na początku będą tylko zwężenia jezdni. Około 10 września problemy będą większe, bo wtedy będziemy układać asfalt - informuje Grzegorz Bielawski z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nick / 26 sierpnia 2008 o 14:36
0
A gdzie światła na skrzyżowaniu Tysiąclecia/3-go Maja/Prusa ???!!! Tam giną ludzie!!! To skrzyżowanie powinno być PRIORYTETEM!!! Chyba dla władz kolejne śmiertelne potrącenia w tym miejscu to tylko statystyka... . I ona pogorszy sie jak nastąpi rok akademicki, gdyż to skrzyżowanie jest na trasie pomiędzy akademikami UM a miastem/uczelnią. Ale rządzących to nie obchodzi, fajnie jest mieć własny samochód i mieć świadomość,że jest sie tym który rozjeżdża a nie tym który jest rozjeżdżany...
Avatar
aggu / 25 sierpnia 2008 o 21:52
0
Potrzebne światła tam bardzo.
Avatar
Marcel / 25 sierpnia 2008 o 10:39
0
[quote name='alamala' date='25.08.2008, 08:04' post='47907']
Ja sie już dawno zdecydowałem jestem przeciwnikiem stawiania na każdym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Po pierwsze, zmniejsza ona przepustowośc skrzyżowania. Po drugie tamuje płynnośc ruchu. Po trzecie piesi i tak przechodza kiedy chca (czyt. na czerwonym). Zauwaz że tam gdzie postawi się światła momentalnie tworzą się korki. Sygnalizacja świetlana powinna być TYLKO tam gdzie jest ona niezbędna. Natomaist w Lublinie buduje się sygnalizacje na każdym jednym skrzyżowaniu bo kierowca nie potrafi właczyc sie do ruchu. efekt jest taki że miasto stoi w korkach.
Bywam w wielu zagranicznych miastach i nigdzie jeszcze nie widziałem tylu sygnalizacji co w Lublinie. Za to tam buduje sie ronda i mini ronda (część nawet z bezkolizyjnymi pasami prowoskrętu) które są najbezpieczniejszymi typami skrzyżowań. Nie tamuja ruchu i wymuszaja zwolnienie prędkosci.
Budować i modernizować też trzeba umieć. Postawienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu nie rozwuiązuje problemu, ale go pogłębia !!
[quote name='alamala' date='25.08.2008, 08:04' post='47907']
Ja sie już dawno zdecydowałem jestem przeciwnikiem stawiania na każdym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Po pierwsze, zmniejsza ona przepustowośc skrzyżowania. Po drugie tamuje płynnośc ruchu. Po trzecie piesi i tak przechodza kiedy chca (czyt. na czerwonym). Zauwaz że tam gdzie postawi się światła momentalnie tworzą się korki. Sygnalizacja świetlana powinna być TYLKO tam gdzie jest ona niezbędna. Natomaist w Lublinie buduje się sygnalizacje na każ... rozwiń
Avatar
nick / 25 sierpnia 2008 o 09:25
0
bo światła nie rozwiązują sprawy. Znowu będzie tak że będzie się stać na czerwonym żeby jeden samochód przejechał - a wystarczy mieć trochę kultury i teraz zwyczajnie w świecie wpuszczać ludzi. I światła niepotrzebne i korków brak. Tylko do tego trzeba mieć mózg a 60% kierowców we wsi Lublin nie ma mózgu i aby tylko do przodu, aby szybciej o 10 sekund niż ten za mną. Tylko PO CO???? Gdzie się wam tak spieszy? Do fotela z krzyżówką?
Znerwicowany wiejski tłum.



alamala napisał:
A ludności jak zwykle nie dogodzisz. Nie ma świateł - źle. Robią światła - jeszcze gorzej. Weźcie się może ludzie na coś zdecydujcie?
rozwiń
Avatar
alamala / 25 sierpnia 2008 o 08:04
0
A ludności jak zwykle nie dogodzisz. Nie ma świateł - źle. Robią światła - jeszcze gorzej. Weźcie się może ludzie na coś zdecydujcie?
Avatar
Marcel / 25 sierpnia 2008 o 07:00
0
Kolejne światła i kolejne korki. Żadne światłą nie usprawniły jeszcze przepustowości skrzyżowania. Choć akurat faktycznie to skrzyżowanie nie jest zbyt szczęśliwe. Niech tylko projektant nie "zapomni" o zielonych strzałkach do prawoskretów z Prusa w Północną i z Prusa w Biernackiego oraz z Biernackiego w Prusa.
Avatar
Nick / 26 sierpnia 2008 o 14:36
0
A gdzie światła na skrzyżowaniu Tysiąclecia/3-go Maja/Prusa ???!!! Tam giną ludzie!!! To skrzyżowanie powinno być PRIORYTETEM!!! Chyba dla władz kolejne śmiertelne potrącenia w tym miejscu to tylko statystyka... . I ona pogorszy sie jak nastąpi rok akademicki, gdyż to skrzyżowanie jest na trasie pomiędzy akademikami UM a miastem/uczelnią. Ale rządzących to nie obchodzi, fajnie jest mieć własny samochód i mieć świadomość,że jest sie tym który rozjeżdża a nie tym który jest rozjeżdżany...
Avatar
aggu / 25 sierpnia 2008 o 21:52
0
Potrzebne światła tam bardzo.
Avatar
Marcel / 25 sierpnia 2008 o 10:39
0
[quote name='alamala' date='25.08.2008, 08:04' post='47907']
Ja sie już dawno zdecydowałem jestem przeciwnikiem stawiania na każdym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Po pierwsze, zmniejsza ona przepustowośc skrzyżowania. Po drugie tamuje płynnośc ruchu. Po trzecie piesi i tak przechodza kiedy chca (czyt. na czerwonym). Zauwaz że tam gdzie postawi się światła momentalnie tworzą się korki. Sygnalizacja świetlana powinna być TYLKO tam gdzie jest ona niezbędna. Natomaist w Lublinie buduje się sygnalizacje na każdym jednym skrzyżowaniu bo kierowca nie potrafi właczyc sie do ruchu. efekt jest taki że miasto stoi w korkach.
Bywam w wielu zagranicznych miastach i nigdzie jeszcze nie widziałem tylu sygnalizacji co w Lublinie. Za to tam buduje sie ronda i mini ronda (część nawet z bezkolizyjnymi pasami prowoskrętu) które są najbezpieczniejszymi typami skrzyżowań. Nie tamuja ruchu i wymuszaja zwolnienie prędkosci.
Budować i modernizować też trzeba umieć. Postawienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu nie rozwuiązuje problemu, ale go pogłębia !!
[quote name='alamala' date='25.08.2008, 08:04' post='47907']
Ja sie już dawno zdecydowałem jestem przeciwnikiem stawiania na każdym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Po pierwsze, zmniejsza ona przepustowośc skrzyżowania. Po drugie tamuje płynnośc ruchu. Po trzecie piesi i tak przechodza kiedy chca (czyt. na czerwonym). Zauwaz że tam gdzie postawi się światła momentalnie tworzą się korki. Sygnalizacja świetlana powinna być TYLKO tam gdzie jest ona niezbędna. Natomaist w Lublinie buduje się sygnalizacje na każ... rozwiń
Avatar
nick / 25 sierpnia 2008 o 09:25
0
bo światła nie rozwiązują sprawy. Znowu będzie tak że będzie się stać na czerwonym żeby jeden samochód przejechał - a wystarczy mieć trochę kultury i teraz zwyczajnie w świecie wpuszczać ludzi. I światła niepotrzebne i korków brak. Tylko do tego trzeba mieć mózg a 60% kierowców we wsi Lublin nie ma mózgu i aby tylko do przodu, aby szybciej o 10 sekund niż ten za mną. Tylko PO CO???? Gdzie się wam tak spieszy? Do fotela z krzyżówką?
Znerwicowany wiejski tłum.



alamala napisał:
A ludności jak zwykle nie dogodzisz. Nie ma świateł - źle. Robią światła - jeszcze gorzej. Weźcie się może ludzie na coś zdecydujcie?
rozwiń
Avatar
alamala / 25 sierpnia 2008 o 08:04
0
A ludności jak zwykle nie dogodzisz. Nie ma świateł - źle. Robią światła - jeszcze gorzej. Weźcie się może ludzie na coś zdecydujcie?
Avatar
Marcel / 25 sierpnia 2008 o 07:00
0
Kolejne światła i kolejne korki. Żadne światłą nie usprawniły jeszcze przepustowości skrzyżowania. Choć akurat faktycznie to skrzyżowanie nie jest zbyt szczęśliwe. Niech tylko projektant nie "zapomni" o zielonych strzałkach do prawoskretów z Prusa w Północną i z Prusa w Biernackiego oraz z Biernackiego w Prusa.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 3 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 1

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 1

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 23 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 23 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 2

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!