Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2009 r.
20:34
Edytuj ten wpis

Na Czechowie buduje się skarbówka

0 14 A A

Zaczęła się budowa centrum skarbowego. Do biurowców u zbiegu ulic Smorawińskiego i Szeligowskiego wprowadzą się urząd i Izba Skarbowa. Koszt inwestycji 45 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Izba Skarbowa kupiła działkę na Czechowie w 2001 roku. Dwa lata później wybrano koncepcję architektoniczną. Na plac budowy wjechały już pierwsze spychacze.

- Najwyższy czas - mówi Marta Szpakowska, rzecznik lubelskiej IS. - Nowa siedziba została wreszcie ujęta w środkach na inwestycje. Po latach komplikacji udało się podpisać umowę. Zgodnie z planem centrum powinno być gotowe najpóźniej za trzy lata.

Przetarg na wykonawstwo robót ciągnął się od połowy ubiegłego roku, bo uczestnicy składali protesty i odwoływali się do sądu. Ostatecznie wygrała firma Budimex Dromex.

Przy ul. Smorawińskiego staną dwa biurowce. Łącznie ponad 11 tys. mkw. powierzchni. Budynki połączy przeszklona sala operacyjna dla klientów. Będzie też parking na 200 samochodów.

Górne kondygnacje zajmą pracownicy Izby Skarbowej. Na parter i pierwsze piętro wprowadzi się urząd skarbowy.

- Na razie nie wiadomo, który - dodaje Szpakowska. - Prawdopodobnie przeniesie się tam I Urząd Skarbowy. Możliwa jest również przeprowadzka Lubelskiego Urzędu Skarbowego.

To blisko 450 urzędników. Sam I Urząd Skarbowy zatrudnia ok. 300 osób. Pracownicy przeniosą się z ciasnych kamienic, do nowoczesnych i wygodnych biur. Budowa centrum miała kosztować 54 mln zł. Ostatecznie na inwestycję przeznaczono 45 mln zł.

- Rozumiem, że wydawanie takich pieniędzy z publicznej kasy może się komuś nie podobać. W końcu mamy kryzys - mówi Szpakowska. - Z drugiej strony jest jednak XXI wiek. Klienci powinni być obsługiwani w komfortowych warunkach. Ludzie, którzy nas odwiedzają wiedzą, jak pracujemy. Po siedem osób w dusznych pokojach.

Interesanci muszą stać w długich kolejkach. Teraz to się zmieni.
Centrum na Czechowie ma spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Budynki będą wyposażone w nowoczesny system monitoringu. Powstanie też szczególnie strzeżone archiwum danych NIP. Wszystkie pomieszczenia przeznaczone do obsługi klientów mają być klimatyzowane.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 21:59
0
Między Orfeuszem a wieżowcami na MP jest "pole chwastów". Nie można z tego zrobić pożyteczny parking ? Do kogo ten teren należy ?
Avatar
BC / 27 kwietnia 2009 o 21:30
0
Piszę jako mieszkaniec MP 22.
Do tych co się burzą o budowę skarbówki: Ta budowa była zaplanowana co najmniej 5lat temu, więc był czas na protesty itp., tylko że nikt się tym nie interesował :(. Teren budowy należał/należy do miasta więc sama spółdzielnia wiele do gadania nie ma.
Pominę rzeczy które zostały już wypisane, jak syf z budowy, gdzie szkoda nawet butów, nie mówiąc już o samochodach. Z miejscem do parkowania już wcześniej były problemy. Trochę by pomogły pasy i słupki wyznaczające miejsca do parkowania, bo tak to ludzie parkują jak święte krowy! Ale i tak potrzeba nowych miejsc! Ludzie parkują na chodnikach przy klatkach, śmietnikach itp.. Czasami nie ma jak przejść z większym bagażem.

Spółdzielnia "powinna" pomyśleć o nowych miejscach parkingowych!
A urząd skarbowy o zabezpieczeniu szyb przed kamieniami!

PS. Pozdrawiam ciecia, który na tym parkingu trzyma swoją starą ładę(biała), której już chyba rok nie ruszał bo kupił nowszego opla.
Piszę jako mieszkaniec MP 22.
Do tych co się burzą o budowę skarbówki: Ta budowa była zaplanowana co najmniej 5lat temu, więc był czas na protesty itp., tylko że nikt się tym nie interesował :(. Teren budowy należał/należy do miasta więc sama spółdzielnia wiele do gadania nie ma.
Pominę rzeczy które zostały już wypisane, jak syf z budowy, gdzie szkoda nawet butów, nie mówiąc już o samochodach. Z miejscem do parkowania już wcześniej były problemy. Trochę by pomogły pasy i słupki wyznaczające miejsca do parkowania, bo tak to ludzie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2009 o 08:50
0
A w ogóle po co jest potrzebna Izba Skarbowa? Przecież i tak sprawy z ze skargi trafiają do sądu wiec na co komu ta instancja. Tym bardziej ze pada przed sądem połowa spraw.
Avatar
Misiek / 8 kwietnia 2009 o 13:59
0
1. Po roku od przeprowadzki przyjmą więcej rodziny i znajomych "bo jest miejsce" i... znów ciasno będzie.
2. Nowy budynek nie wpłynie na poprawienie kompetencji, których braku sam doświadczyłem, podobnie jak braku kultury i odpowiadania nie na temat podczas żucia drożdżówki i popijania kawą.
3. Kontrola skarbowa będzie nakładać więcej kar (zasadnych lub nie) i interpretować każdy przepis na niekorzyść podatnika, bo jest kryzys, a budnek kosztuje i na komfortowe warunki do mówienia podczas żucia i popijania pieniążków potrzeba.
4. Czy z okzji nowego budynku założą sobie konto w banku? Podczas jednej z wizyt (nielicznych na szczęście) powiedziano mi, że Urząd Skarbowy nie ma konta i muszę przynieść gotówkę (sic!). Brak konta nasunął mi skojarzenia z niejakim Jarosławem K., ale kota Dusia nie widziałem...
1. Po roku od przeprowadzki przyjmą więcej rodziny i znajomych "bo jest miejsce" i... znów ciasno będzie.
2. Nowy budynek nie wpłynie na poprawienie kompetencji, których braku sam doświadczyłem, podobnie jak braku kultury i odpowiadania nie na temat podczas żucia drożdżówki i popijania kawą.
3. Kontrola skarbowa będzie nakładać więcej kar (zasadnych lub nie) i interpretować każdy przepis na niekorzyść podatnika, bo jest kryzys, a budnek kosztuje i na komfortowe warunki do mówienia podczas żucia i popijania pieniążków po... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2009 o 13:28
0
Fajny ten parking, nawet połowa urzędników nie zaparkuje. A co z interesantami, czy oni są nieważni???? To dla kogo będzie ten urząd??? Będzie pasożytował na mieszkańcach pobliskiego osiedla???
Avatar
~Meteo~ / 8 kwietnia 2009 o 12:52
0
za 3 lata będzie kolejne przegięcie z parkowaniem w stylu Wallenroda, zatoki przy blokach już teraz są pełne, administracja ma to w d... lub może i mieszkańcy mają to w du***, ze nie interweniują w administracji/spółdzielni.
Czasy się zmieniły to i ludzie mogą, niestety takie pokomunistyczne organy zapomniały, że to one służą mieszkańcom i za ich kasę są utrzymywane.
Proponował bym powstanie silnego lobby, które by zrobiło porządek z parkingami i strefami wydzielonymi dla mieszkańców.
Sam mieszkam na Młodej Polski 22 i dołuje mnie brak miejsca parkingowego dostępnego od strony Orfeusza. Stawianie z tyłu bloku jest teraz rozwiązaniem, ale wyjazd czasem od strony Centrali jest koszmarny, ale prawdziwy KOSZMAR się tam zacznie, jak z tego wyjazdu będzie korzystała cała skarbówka, bo z tego co się orientuję, nie ma przewidzianego innego wjazdu tam niż od strony osiedla.
W tej chwili pracownicy Centrali i Call Center Orange już stawają na osiedlu, bo im parking się skończył, a co mówić jak zacznął przyjeżdzać tu urzędnicy i petenci.
Co do MP10 i MP14 to współczuję Wam ludzie, taki widok i spokój ... a w krótce KOSZMAR, aż dziwne, że Zarządz Czechowa igra tak z mieszkańcami. Już wolał bym chyba stacje paliw pod samym oknem.
za 3 lata będzie kolejne przegięcie z parkowaniem w stylu Wallenroda, zatoki przy blokach już teraz są pełne, administracja ma to w d... lub może i mieszkańcy mają to w du***, ze nie interweniują w administracji/spółdzielni.
Czasy się zmieniły to i ludzie mogą, niestety takie pokomunistyczne organy zapomniały, że to one służą mieszkańcom i za ich kasę są utrzymywane.
Proponował bym powstanie silnego lobby, które by zrobiło porządek z parkingami i strefami wydzielonymi dla mieszkańców.
Sam mieszkam na Młodej Polski 22 i dołu... rozwiń
Avatar
ja / 8 kwietnia 2009 o 11:21
0
A może tak krzykacze, którym się widoki przestaną podobać - pora się wyprowadzić do lasu?? Albo na wieś?? mieszkacie w mieście, w blokowisku i to WASZ problem, że wam się widok popsuje. Fototapetę na ścianę i gapić się w drugą stronę! Bo tu każdy ma prawo budować na gruncie, który jest do tego przeznaczony!!!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2009 o 11:12
0
kolo33 napisał:
WAŻNE JEST BY BUDUJAC URZĄD NIE ZAPOMNIANO O PARKINGU DLA INTERESANTÓW I TO DUŻYM NA KILKASET AUT!!BO POTEM BĘDZIE SŁUSZNY GNIEW MISZAKAŃCÓW OSIEDLA ,ZE NIE MAJA GDZIE PARKOWAC BO IM SIE URZĄD WTRYNIŁ!!!MAM NADZIEJĘ,ŻE URZĘDNICY NIE BĘDĄ PATRZEĆ JAK TO W POLSCE NIESTETY JEST CZĘSTE, NA CZUBEK SWEGO NOSA I SWOJE INTERESY..MY ICH W KOŃCU UTRZYMUJEMY!!!

Gniew mieszkańców zapewne się pojawi w związku z brakiem miejsc parkingowych, może słusznym rozwiązaniem byłoby postawienie szlabanów na parkingi, tak by z miejsc parkingowych przy blokach mogli tak jak do tej pory korzystać mieszkańcy. Już teraz robi się niezbyt ciekawie. Pomijam fakt, że w trakcie budowy jest ogromny hałas, naprawdę dokuczliwy dla mieszkańców sąsiednich wieżowców, pomijam fakt, że właściwie codziennie powinniśmy myć auta, bo pozostawienie go na parkingu na kilka godzin skutkuje grubą warstwą kurzu i pyłu na karoserii... Kto zapłaci za mycie po kilka razy w tygodniu? Skarbówka, kierownik budowy? Nie, będę musiał użerać się z nimi i płacić z własnej kieszeni! Wracając do parkowania, to już teraz pracownicy budowy urządzili sobie z parkingu przy wieżowcu przy Młodej Polski 10 swój własny parking roboczy. A może by tak Panie Kierowniku budowy urządzić tymczasowy parking dla pracowników, tak by stawiając swoje auta na parkingu dla mieszkańców nie uprzykrzali nam życia? A może ma Pan to w nosie i jest to nasz problem? Może bojkotując to, że macie nas gdzieś i stawiacie auta na parkingu należącym do spółdzielni, przeznaczonym przecież dla nas i za korzystanie z którego płacimy w naszych czynszach powinniśmy też tak jak Wy to zaczęliście robić mieć Was w nosie i uprzykrzać Wam życie np. zastawiać Wasze auta naszymi? Będą kłótnie, spory, ale zastanówcie się kto na tym straci bardziej? Zamiast jechać zmęczenie po pracy do domu będziecie się z nami kłócić i czekać codziennie po godzinę lub półtorej aż Was odblokujemy. Także Panie Kierowniku Budowy, niech Pan pomyśli o tymczasowym parkingu dla pracowników budowy, tak by nie uprzykrzać życia nam - mieszkańcom i byśmy mogli żyć obok siebie w zgodzie. Bo chyba nie chodzi o to, by każdy miał każdego w nosie, byście Wy robili na złość nam, a my Wam... Pańska decyzja Panie Kierowniku budowy...

Gniew mieszkańców zapewne się pojawi w związku z brakiem miejsc parkingowych, może słusznym rozwiązaniem byłoby postawienie szlabanów na parkingi, tak by z miejsc parkingowych przy blokach mogli tak jak do tej pory korzystać mieszkańcy. Już teraz robi się niezbyt ciekawie. Pomijam fakt, że w trakcie budowy jest ogromny hałas, naprawdę dokuczliwy dla mieszkańców sąsiednich wieżowców, pomijam fakt, że właściwie codziennie powinniśmy myć auta, bo pozostawienie go na parkingu na kilka godzin skutkuje grubą warstwą kurzu i pył... rozwiń
Avatar
lubelak 2 / 8 kwietnia 2009 o 10:56
0
A może trzeba było zlecić wykonanie projektu jakiemuś architektowi ?. Nie wiem jak Wam ale mnie ten projekt się nie podoba.
Avatar
kolo33 / 8 kwietnia 2009 o 10:16
0
WAŻNE JEST BY BUDUJAC URZĄD NIE ZAPOMNIANO O PARKINGU DLA INTERESANTÓW I TO DUŻYM NA KILKASET AUT!!BO POTEM BĘDZIE SŁUSZNY GNIEW MISZAKAŃCÓW OSIEDLA ,ZE NIE MAJA GDZIE PARKOWAC BO IM SIE URZĄD WTRYNIŁ!!!MAM NADZIEJĘ,ŻE URZĘDNICY NIE BĘDĄ PATRZEĆ JAK TO W POLSCE NIESTETY JEST CZĘSTE, NA CZUBEK SWEGO NOSA I SWOJE INTERESY..MY ICH W KOŃCU UTRZYMUJEMY!!!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2009 o 21:59
0
Między Orfeuszem a wieżowcami na MP jest "pole chwastów". Nie można z tego zrobić pożyteczny parking ? Do kogo ten teren należy ?
Avatar
BC / 27 kwietnia 2009 o 21:30
0
Piszę jako mieszkaniec MP 22.
Do tych co się burzą o budowę skarbówki: Ta budowa była zaplanowana co najmniej 5lat temu, więc był czas na protesty itp., tylko że nikt się tym nie interesował :(. Teren budowy należał/należy do miasta więc sama spółdzielnia wiele do gadania nie ma.
Pominę rzeczy które zostały już wypisane, jak syf z budowy, gdzie szkoda nawet butów, nie mówiąc już o samochodach. Z miejscem do parkowania już wcześniej były problemy. Trochę by pomogły pasy i słupki wyznaczające miejsca do parkowania, bo tak to ludzie parkują jak święte krowy! Ale i tak potrzeba nowych miejsc! Ludzie parkują na chodnikach przy klatkach, śmietnikach itp.. Czasami nie ma jak przejść z większym bagażem.

Spółdzielnia "powinna" pomyśleć o nowych miejscach parkingowych!
A urząd skarbowy o zabezpieczeniu szyb przed kamieniami!

PS. Pozdrawiam ciecia, który na tym parkingu trzyma swoją starą ładę(biała), której już chyba rok nie ruszał bo kupił nowszego opla.
Piszę jako mieszkaniec MP 22.
Do tych co się burzą o budowę skarbówki: Ta budowa była zaplanowana co najmniej 5lat temu, więc był czas na protesty itp., tylko że nikt się tym nie interesował :(. Teren budowy należał/należy do miasta więc sama spółdzielnia wiele do gadania nie ma.
Pominę rzeczy które zostały już wypisane, jak syf z budowy, gdzie szkoda nawet butów, nie mówiąc już o samochodach. Z miejscem do parkowania już wcześniej były problemy. Trochę by pomogły pasy i słupki wyznaczające miejsca do parkowania, bo tak to ludzie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2009 o 08:50
0
A w ogóle po co jest potrzebna Izba Skarbowa? Przecież i tak sprawy z ze skargi trafiają do sądu wiec na co komu ta instancja. Tym bardziej ze pada przed sądem połowa spraw.
Avatar
Misiek / 8 kwietnia 2009 o 13:59
0
1. Po roku od przeprowadzki przyjmą więcej rodziny i znajomych "bo jest miejsce" i... znów ciasno będzie.
2. Nowy budynek nie wpłynie na poprawienie kompetencji, których braku sam doświadczyłem, podobnie jak braku kultury i odpowiadania nie na temat podczas żucia drożdżówki i popijania kawą.
3. Kontrola skarbowa będzie nakładać więcej kar (zasadnych lub nie) i interpretować każdy przepis na niekorzyść podatnika, bo jest kryzys, a budnek kosztuje i na komfortowe warunki do mówienia podczas żucia i popijania pieniążków potrzeba.
4. Czy z okzji nowego budynku założą sobie konto w banku? Podczas jednej z wizyt (nielicznych na szczęście) powiedziano mi, że Urząd Skarbowy nie ma konta i muszę przynieść gotówkę (sic!). Brak konta nasunął mi skojarzenia z niejakim Jarosławem K., ale kota Dusia nie widziałem...
1. Po roku od przeprowadzki przyjmą więcej rodziny i znajomych "bo jest miejsce" i... znów ciasno będzie.
2. Nowy budynek nie wpłynie na poprawienie kompetencji, których braku sam doświadczyłem, podobnie jak braku kultury i odpowiadania nie na temat podczas żucia drożdżówki i popijania kawą.
3. Kontrola skarbowa będzie nakładać więcej kar (zasadnych lub nie) i interpretować każdy przepis na niekorzyść podatnika, bo jest kryzys, a budnek kosztuje i na komfortowe warunki do mówienia podczas żucia i popijania pieniążków po... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2009 o 13:28
0
Fajny ten parking, nawet połowa urzędników nie zaparkuje. A co z interesantami, czy oni są nieważni???? To dla kogo będzie ten urząd??? Będzie pasożytował na mieszkańcach pobliskiego osiedla???
Avatar
~Meteo~ / 8 kwietnia 2009 o 12:52
0
za 3 lata będzie kolejne przegięcie z parkowaniem w stylu Wallenroda, zatoki przy blokach już teraz są pełne, administracja ma to w d... lub może i mieszkańcy mają to w du***, ze nie interweniują w administracji/spółdzielni.
Czasy się zmieniły to i ludzie mogą, niestety takie pokomunistyczne organy zapomniały, że to one służą mieszkańcom i za ich kasę są utrzymywane.
Proponował bym powstanie silnego lobby, które by zrobiło porządek z parkingami i strefami wydzielonymi dla mieszkańców.
Sam mieszkam na Młodej Polski 22 i dołuje mnie brak miejsca parkingowego dostępnego od strony Orfeusza. Stawianie z tyłu bloku jest teraz rozwiązaniem, ale wyjazd czasem od strony Centrali jest koszmarny, ale prawdziwy KOSZMAR się tam zacznie, jak z tego wyjazdu będzie korzystała cała skarbówka, bo z tego co się orientuję, nie ma przewidzianego innego wjazdu tam niż od strony osiedla.
W tej chwili pracownicy Centrali i Call Center Orange już stawają na osiedlu, bo im parking się skończył, a co mówić jak zacznął przyjeżdzać tu urzędnicy i petenci.
Co do MP10 i MP14 to współczuję Wam ludzie, taki widok i spokój ... a w krótce KOSZMAR, aż dziwne, że Zarządz Czechowa igra tak z mieszkańcami. Już wolał bym chyba stacje paliw pod samym oknem.
za 3 lata będzie kolejne przegięcie z parkowaniem w stylu Wallenroda, zatoki przy blokach już teraz są pełne, administracja ma to w d... lub może i mieszkańcy mają to w du***, ze nie interweniują w administracji/spółdzielni.
Czasy się zmieniły to i ludzie mogą, niestety takie pokomunistyczne organy zapomniały, że to one służą mieszkańcom i za ich kasę są utrzymywane.
Proponował bym powstanie silnego lobby, które by zrobiło porządek z parkingami i strefami wydzielonymi dla mieszkańców.
Sam mieszkam na Młodej Polski 22 i dołu... rozwiń
Avatar
ja / 8 kwietnia 2009 o 11:21
0
A może tak krzykacze, którym się widoki przestaną podobać - pora się wyprowadzić do lasu?? Albo na wieś?? mieszkacie w mieście, w blokowisku i to WASZ problem, że wam się widok popsuje. Fototapetę na ścianę i gapić się w drugą stronę! Bo tu każdy ma prawo budować na gruncie, który jest do tego przeznaczony!!!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2009 o 11:12
0
kolo33 napisał:
WAŻNE JEST BY BUDUJAC URZĄD NIE ZAPOMNIANO O PARKINGU DLA INTERESANTÓW I TO DUŻYM NA KILKASET AUT!!BO POTEM BĘDZIE SŁUSZNY GNIEW MISZAKAŃCÓW OSIEDLA ,ZE NIE MAJA GDZIE PARKOWAC BO IM SIE URZĄD WTRYNIŁ!!!MAM NADZIEJĘ,ŻE URZĘDNICY NIE BĘDĄ PATRZEĆ JAK TO W POLSCE NIESTETY JEST CZĘSTE, NA CZUBEK SWEGO NOSA I SWOJE INTERESY..MY ICH W KOŃCU UTRZYMUJEMY!!!

Gniew mieszkańców zapewne się pojawi w związku z brakiem miejsc parkingowych, może słusznym rozwiązaniem byłoby postawienie szlabanów na parkingi, tak by z miejsc parkingowych przy blokach mogli tak jak do tej pory korzystać mieszkańcy. Już teraz robi się niezbyt ciekawie. Pomijam fakt, że w trakcie budowy jest ogromny hałas, naprawdę dokuczliwy dla mieszkańców sąsiednich wieżowców, pomijam fakt, że właściwie codziennie powinniśmy myć auta, bo pozostawienie go na parkingu na kilka godzin skutkuje grubą warstwą kurzu i pyłu na karoserii... Kto zapłaci za mycie po kilka razy w tygodniu? Skarbówka, kierownik budowy? Nie, będę musiał użerać się z nimi i płacić z własnej kieszeni! Wracając do parkowania, to już teraz pracownicy budowy urządzili sobie z parkingu przy wieżowcu przy Młodej Polski 10 swój własny parking roboczy. A może by tak Panie Kierowniku budowy urządzić tymczasowy parking dla pracowników, tak by stawiając swoje auta na parkingu dla mieszkańców nie uprzykrzali nam życia? A może ma Pan to w nosie i jest to nasz problem? Może bojkotując to, że macie nas gdzieś i stawiacie auta na parkingu należącym do spółdzielni, przeznaczonym przecież dla nas i za korzystanie z którego płacimy w naszych czynszach powinniśmy też tak jak Wy to zaczęliście robić mieć Was w nosie i uprzykrzać Wam życie np. zastawiać Wasze auta naszymi? Będą kłótnie, spory, ale zastanówcie się kto na tym straci bardziej? Zamiast jechać zmęczenie po pracy do domu będziecie się z nami kłócić i czekać codziennie po godzinę lub półtorej aż Was odblokujemy. Także Panie Kierowniku Budowy, niech Pan pomyśli o tymczasowym parkingu dla pracowników budowy, tak by nie uprzykrzać życia nam - mieszkańcom i byśmy mogli żyć obok siebie w zgodzie. Bo chyba nie chodzi o to, by każdy miał każdego w nosie, byście Wy robili na złość nam, a my Wam... Pańska decyzja Panie Kierowniku budowy...

Gniew mieszkańców zapewne się pojawi w związku z brakiem miejsc parkingowych, może słusznym rozwiązaniem byłoby postawienie szlabanów na parkingi, tak by z miejsc parkingowych przy blokach mogli tak jak do tej pory korzystać mieszkańcy. Już teraz robi się niezbyt ciekawie. Pomijam fakt, że w trakcie budowy jest ogromny hałas, naprawdę dokuczliwy dla mieszkańców sąsiednich wieżowców, pomijam fakt, że właściwie codziennie powinniśmy myć auta, bo pozostawienie go na parkingu na kilka godzin skutkuje grubą warstwą kurzu i pył... rozwiń
Avatar
lubelak 2 / 8 kwietnia 2009 o 10:56
0
A może trzeba było zlecić wykonanie projektu jakiemuś architektowi ?. Nie wiem jak Wam ale mnie ten projekt się nie podoba.
Avatar
kolo33 / 8 kwietnia 2009 o 10:16
0
WAŻNE JEST BY BUDUJAC URZĄD NIE ZAPOMNIANO O PARKINGU DLA INTERESANTÓW I TO DUŻYM NA KILKASET AUT!!BO POTEM BĘDZIE SŁUSZNY GNIEW MISZAKAŃCÓW OSIEDLA ,ZE NIE MAJA GDZIE PARKOWAC BO IM SIE URZĄD WTRYNIŁ!!!MAM NADZIEJĘ,ŻE URZĘDNICY NIE BĘDĄ PATRZEĆ JAK TO W POLSCE NIESTETY JEST CZĘSTE, NA CZUBEK SWEGO NOSA I SWOJE INTERESY..MY ICH W KOŃCU UTRZYMUJEMY!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 91 21

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 30 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!