Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2017 r.
16:08

Na peronie mogła być hala dla pasażerów, a będą zwykłe wiaty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
72 58 A A
Kolej zapowiada, że zanim przystąpi do przebudowy dworca, spyta o zdanie samych pasażerów
Kolej zapowiada, że zanim przystąpi do przebudowy dworca, spyta o zdanie samych pasażerów

Wielka hala peronowa mogła powstać przy lubelskim Dworcu Głównym PKP. Dla pasażerów byłaby to wygoda, bo mieliby osłonę przed deszczem i wiatrem. Nic z tego, bo kolej wybrała rozwiązanie wygodniejsze dla siebie, czyli zwykłe wiaty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hala, do której wjeżdżałyby pociągi, była pomyślana jako wspólne zadaszenie wszystkich peronów stacji Lublin. Miała mieć ponad 100 metrów długości i 40 m szerokości. Zadaszenie byłoby stawiane w ramach modernizacji linii kolejowej do Warszawy.

Kolej zdecydowała się jednak na tańszą wersję prac na peronach. – W trakcie opracowywania dokumentacji wybrano wariant który nie uwzględniał wybudowania hali peronowej – informuje Łukasz Kwasiborski z centrali spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Jej budowa bardzo wydłużyłaby realizację inwestycji, a korzyści płynące z jej powstania nie byłyby znacznie większe niż w przypadku budowy zadaszenia peronów.

Wariant wybrany przez kolej jest o wiele skromniejszy. – W ramach modernizacji linii kolejowej nr 7, na stacji Lublin dla każdego z trzech peronów przewidziana jest niezależna wiata, która ochroni pasażerów przed deszczem – wyjaśnia Kwasiborski.

Przygotowanie terenu pod przebudowę linii kolejowej już się zaczęło. Kilka dni temu ruszyła wycinka drzew na terenie inwestycji. Sama przebudowa ma się zacząć na dobre w połowie czerwca, ale na razie nie zakończył się jeszcze przetarg mający wyłonić jej wykonawców.

Prace będą dofinansowane przez Unię Europejską. – 750,5 mln euro pomoże zbudować lub wyremontować 15 wiaduktów i tuneli oraz zwiększyć przepustowość linii na 150-kilometrowym odcinku między Otwockiem a Lublinem – podkreśla Marta Angrocka-Krawczyk z przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. 

Podróż Lublina do Warszawy ma się skrócić do 90 minut. Niezależnie od tego kolej szykuje się do przebudowy samego dworca. – Głównym celem inwestycji jest usprawnienie obsługi podróżnych i zapewnienie dostępności dla wszystkich grup pasażerów – stwierdza Maciej Bułtowicz z Polskich Kolei Państwowych. Dodaje, że koncepcja zmian na dworcu nie została jeszcze zatwierdzona.

PKP już zapowiedziały ogłoszenie przetargu na dokumentację projektową. Deklarują jednak, że wcześniej spytają o zdanie samych pasażerów. – Chcemy zorganizować warsztaty kreatywne, których celem jest poznanie potrzeb i oczekiwań pasażerów i mieszkańców – zapowiada Bułtowicz. – Takie warsztaty to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych.

Kolej twierdzi, że w sprawie przebudowy dworca toczyły się już rozmowy z władzami miasta. – Spotkanie było, ale była to raczej ogólna rozmowa – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik Ratusza. – Nie padły żadne konkretne deklaracje.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 21:11
+1
stacja kolejowa lublin zachód upchnięta bez dojazdu i parkingów w rezerwacie przyrody stasin z tunelem w las = lublin miasto inspiracji bez wizji rozwoju i poszanowania naturalnych terenów zielonych. likwidacja dróg i parkingów w centrum miasta. wycinka i dewastacja naturalnych zielonych terenów pod miastem = lublin miasto inspiracji fajnie jest jeszczcze wiedziec o czym sie pisze/bredzi. lokalizacja w rezerwacie stasin owszem byla preferowana przez ratusz ale pkp sie na nia nie zgodziło i na dzien dzisiejszy stacja bedzie budowana na wysokosci koscioła na jp 2. z tego miejsca do rezerwaru jest jakies 2 km, moge zmierzyc co do metra bo czesto tam jezdze rowerem. czasem warto zasiegnac wiedzy, zamiast robic z siebie misiewicza na forum, mimo wszystko pozdrawiam. wiedza dla misiewicza ******dziennikwschodni.pl/lublin/nowy-przystanek-kolejowy-powstanie-na-czubach-ale-jak-do-niego-dojedziemy,n,1000192028.html
stacja kolejowa lublin zachód upchnięta bez dojazdu i parkingów w rezerwacie przyrody stasin z tunelem w las = lublin miasto inspiracji bez wizji rozwoju i poszanowania naturalnych terenów zielonych. likwidacja dróg i parkingów w centrum miasta. wycinka i dewastacja naturalnych zielonych terenów pod miastem = lublin miasto inspiracji fajnie jest jeszczcze wiedziec o czym sie pisze/bredzi. lokalizacja w rezerwacie stasin owszem byla preferowana przez ratusz ale pkp sie na nia nie zgodziło i na dzien dzisiejszy stacja bedzie budowana na wysoko... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 20:43
+1
Stacja kolejowa Lublin Zachód upchnięta bez dojazdu i parkingów w rezerwacie przyrody Stasin z tunelem w las = Lublin miasto inspiracji bez wizji rozwoju i poszanowania naturalnych terenów zielonych. Likwidacja dróg i parkingów w centrum miasta. Wycinka i dewastacja naturalnych zielonych terenów pod miastem = LUBLIN MIASTO INSPIRACJI Fajnie jest jeszczcze wiedziec o czym sie pisze/bredzi. Lokalizacja w rezerwacie Stasin owszem byla preferowana przez ratusz ale pkp sie na nia nie zgodziło i na dzien dzisiejszy stacja bedzie budowana na wysokosci koscioła na JP 2. Z tego miejsca do rezerwaru jest jakies 2 km, moge zmierzyc co do metra bo czesto tam jezdze rowerem. Czasem warto zasiegnac wiedzy, zamiast robic z siebie misiewicza na forum, mimo wszystko pozdrawiam.
Stacja kolejowa Lublin Zachód upchnięta bez dojazdu i parkingów w rezerwacie przyrody Stasin z tunelem w las = Lublin miasto inspiracji bez wizji rozwoju i poszanowania naturalnych terenów zielonych. Likwidacja dróg i parkingów w centrum miasta. Wycinka i dewastacja naturalnych zielonych terenów pod miastem = LUBLIN MIASTO INSPIRACJI Fajnie jest jeszczcze wiedziec o czym sie pisze/bredzi. Lokalizacja w rezerwacie Stasin owszem byla preferowana przez ratusz ale pkp sie na nia nie zgodziło i na dzien dzisiejszy stacja bedzie budow... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 00:44
0
Skandal! czy za czasów PiS czy PO czy SLD Lublin od zawsze był traktowany jako pipidówa. Dlaczego największe i najważniejsze miasto na wschodzie nie może się doprosić rozwiązań godnych jego aspiracji?
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 10:30
0
Ciekawe czy to powiatowe zadaszenie pojawi się chociaż obok peronów oporowych. Tam też odjeżdżają pociągi.
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 07:42
0
Jak zwykle kolejne dziadostwo w Lublinie. Niech się Ratusz wykaże i niech walczy o halę bo jeszcze jest na to czas
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 01:34
0
Podstawa to wygodny i szybki dojazd. Bez parkingów i dojazdu tylko urzędy i bary w centrum mogą funkcjonować.
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 19:53
0
Boże co za porażka!!
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 19:52
0
to nawet nie jest rozwiązanie dla miast powiatowych. nawet one mają hale. przykład: gliwice ******dziennikzachodni.pl/wiadomosci/gliwice/g/dworzec-pkp-w-gliwicach-otwarty-hala-dworca-robi-wrazenie-galeria,10441160,19571490/ ******dziennikzachodni.pl/wiadomosci/gliwice/g/dworzec-pkp-w-gliwicach-otwarty-hala-dworca-robi-wrazenie-galeria,10441160,19571488/
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 13:38
0
PKP - Poczekaj Kiedyś Przyjedzie ... Widocznie jeszcze ekonomiści PKP i dyrekcja nie zrozumiała, że od tego w jakich warunkach Klient czeka oraz wsiada do pociągu także zależy ich wizerunek i zarobek. Rozumiem wiaty na przystankach małych ale przy dużych dworcach, standardem powinna być hala. W deszczowe lub zimne dni ludzie dzięki temu chętniej wybierali by Kolej zamiast busów przy których (niekiedy też i w których) trzeba marznąć. Poza tym halę można by było tak zaprojektować aby dach w miejscu nasłonecznionym można było wyłożyć panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu z czasem udało by się zaoszczędzić na energii elektrycznej którą zużywają tylko urządzenia elektryczne w budynku. Przy obecnej technologii wykonania dało by się tak ogarnąć aby nie kolidowało z zabytkowym budynkiem dworca i jego otoczeniem. Co do biletomatów, zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią, skróciło by to znacząco czas oczekiwania na bilet w kolejce (podwyższając poziom satysfakcji), ponieważ na chwilę obecną niekiedy na bilet czeka się 3 - 5 minut. To znacząco za długo. Tutaj PKP powinno albo kupić biletomaty albo przeszkolić panie na kasach z obsługi (SKUTECZNIE). Ponadto proponował bym zmienić nagłośnienie dworca, na Pierwszym peronie jak pociąg wjeżdża nic a nic nie rozumiem co pani z spikerka mówi. Czy zapowiada pociąg czy każe uciekać czy inne licho. Miłego Weekendu !:)
PKP - Poczekaj Kiedyś Przyjedzie ... Widocznie jeszcze ekonomiści PKP i dyrekcja nie zrozumiała, że od tego w jakich warunkach Klient czeka oraz wsiada do pociągu także zależy ich wizerunek i zarobek. Rozumiem wiaty na przystankach małych ale przy dużych dworcach, standardem powinna być hala. W deszczowe lub zimne dni ludzie dzięki temu chętniej wybierali by Kolej zamiast busów przy których (niekiedy też i w których) trzeba marznąć. Poza tym halę można by było tak zaprojektować aby dach w miejscu nasłonecznionym można było wyłożyć panelami ... rozwiń
Avatar
Up / 25 lutego 2017 o 11:34
0
Cała modernizacja była na podstawie koncepcji która była tworzona ok 8lat temu, więc to nie pomysł PiS. No niestety znowu wygrała ekonomia nad zdrowym rozsądkiem.
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 00:44
0
Skandal! czy za czasów PiS czy PO czy SLD Lublin od zawsze był traktowany jako pipidówa. Dlaczego największe i najważniejsze miasto na wschodzie nie może się doprosić rozwiązań godnych jego aspiracji?
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 10:30
0
Ciekawe czy to powiatowe zadaszenie pojawi się chociaż obok peronów oporowych. Tam też odjeżdżają pociągi.
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 07:42
0
Jak zwykle kolejne dziadostwo w Lublinie. Niech się Ratusz wykaże i niech walczy o halę bo jeszcze jest na to czas
Avatar
Gość / 26 lutego 2017 o 01:34
0
Podstawa to wygodny i szybki dojazd. Bez parkingów i dojazdu tylko urzędy i bary w centrum mogą funkcjonować.
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 19:53
0
Boże co za porażka!!
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 19:52
0
to nawet nie jest rozwiązanie dla miast powiatowych. nawet one mają hale. przykład: gliwice ******dziennikzachodni.pl/wiadomosci/gliwice/g/dworzec-pkp-w-gliwicach-otwarty-hala-dworca-robi-wrazenie-galeria,10441160,19571490/ ******dziennikzachodni.pl/wiadomosci/gliwice/g/dworzec-pkp-w-gliwicach-otwarty-hala-dworca-robi-wrazenie-galeria,10441160,19571488/
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 13:38
0
PKP - Poczekaj Kiedyś Przyjedzie ... Widocznie jeszcze ekonomiści PKP i dyrekcja nie zrozumiała, że od tego w jakich warunkach Klient czeka oraz wsiada do pociągu także zależy ich wizerunek i zarobek. Rozumiem wiaty na przystankach małych ale przy dużych dworcach, standardem powinna być hala. W deszczowe lub zimne dni ludzie dzięki temu chętniej wybierali by Kolej zamiast busów przy których (niekiedy też i w których) trzeba marznąć. Poza tym halę można by było tak zaprojektować aby dach w miejscu nasłonecznionym można było wyłożyć panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu z czasem udało by się zaoszczędzić na energii elektrycznej którą zużywają tylko urządzenia elektryczne w budynku. Przy obecnej technologii wykonania dało by się tak ogarnąć aby nie kolidowało z zabytkowym budynkiem dworca i jego otoczeniem. Co do biletomatów, zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią, skróciło by to znacząco czas oczekiwania na bilet w kolejce (podwyższając poziom satysfakcji), ponieważ na chwilę obecną niekiedy na bilet czeka się 3 - 5 minut. To znacząco za długo. Tutaj PKP powinno albo kupić biletomaty albo przeszkolić panie na kasach z obsługi (SKUTECZNIE). Ponadto proponował bym zmienić nagłośnienie dworca, na Pierwszym peronie jak pociąg wjeżdża nic a nic nie rozumiem co pani z spikerka mówi. Czy zapowiada pociąg czy każe uciekać czy inne licho. Miłego Weekendu !:)
PKP - Poczekaj Kiedyś Przyjedzie ... Widocznie jeszcze ekonomiści PKP i dyrekcja nie zrozumiała, że od tego w jakich warunkach Klient czeka oraz wsiada do pociągu także zależy ich wizerunek i zarobek. Rozumiem wiaty na przystankach małych ale przy dużych dworcach, standardem powinna być hala. W deszczowe lub zimne dni ludzie dzięki temu chętniej wybierali by Kolej zamiast busów przy których (niekiedy też i w których) trzeba marznąć. Poza tym halę można by było tak zaprojektować aby dach w miejscu nasłonecznionym można było wyłożyć panelami ... rozwiń
Avatar
Up / 25 lutego 2017 o 11:34
0
Cała modernizacja była na podstawie koncepcji która była tworzona ok 8lat temu, więc to nie pomysł PiS. No niestety znowu wygrała ekonomia nad zdrowym rozsądkiem.
Avatar
donio / 25 lutego 2017 o 11:10
0
Podziekuj Zukowi popaprancu.
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 09:49
0
Jak do tej pory to miastem nadal włada Żuk ze swoją dawną ekipą i zrzucanie winy na PIS jest niedorzecznością. Ale w tym temacie to poglądy polityczne mają najmniejszy wpływ bo każdy z nas z tych peronów będzie korzystał i od ich funkcjonalności zależy cały wizerunek kolej i miasta. Pamiętam jeszcze czasy parowozów które kursowały z wielką dokładnością oraz archaiczne biletomaty wydające żółte kartoniki do stacji podmiejskich. Teraz minęło prawie czterdzieści lat i prawie każdy skład jest opóźniony a biletomatów nie ma (kas prawie też). Spółki Przewozy Regionalne i Intercity robią sobie na przekór a przykładem może być skomunikowanie PR z Intercity. Jak jeden przejeżdża to drugi odjeżdża wcześniej o kilka minut. Nie wiem czy ten od prądu Energetyka też na złość odcina zasilanie a ten od podkładów wykręca śrubki ale to pokazuje stan naszych kolej jako wycinka funkcjonowania naszego Państwa i każdy kto chce to zmienić (przywrócić normalność) jest bardzo cenny.
Jak do tej pory to miastem nadal włada Żuk ze swoją dawną ekipą i zrzucanie winy na PIS jest niedorzecznością. Ale w tym temacie to poglądy polityczne mają najmniejszy wpływ bo każdy z nas z tych peronów będzie korzystał i od ich funkcjonalności zależy cały wizerunek kolej i miasta. Pamiętam jeszcze czasy parowozów które kursowały z wielką dokładnością oraz archaiczne biletomaty wydające żółte kartoniki do stacji podmiejskich. Teraz minęło prawie czterdzieści lat i prawie każdy skład jest opóźniony a biletomatów nie ma (kas prawie też). Spół... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.