Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2013 r.
20:18
Edytuj ten wpis

Na ulicach Lublina coraz ciaśniej. Przybyło 6,5 tys. samochodów

0 22 A A
Mieszkańcy Lublina są właścicielami 218 tys. aut. (Dorota Awiorko-Klimek)
Mieszkańcy Lublina są właścicielami 218 tys. aut. (Dorota Awiorko-Klimek)

Mieszkańcy Lublina są właścicielami 218 tys. aut. Tylko w mijającym roku w mieście przybyło ponad 6,5 tysiąca nowych pojazdów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W mijającym 2013 roku liczba samochodów zarejestrowanych w Lublinie wzrosła z ponad 211 tys. do blisko 218 tys.

– Największą popularnością cieszyły się volkswageny. Samochodów tej marki przybyło w naszym mieście ponad 1700. Zanotowaliśmy także 1400 rejestracji renault oraz 1300 opli. Lublinianie lubią także peugeoty, skody i fordy. Zarejestrowaliśmy po blisko 900 samochodów z każdej z tych marek – wylicza Michał Kmieć, analityk w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublin.

Te preferencje nie zmieniają się od lat. Z lubelską rejestracją jeżdżą głownie volkswageny, renault, skody, fordy i oraz peugeoty. Ale zdarzają się również perełki. – Z naszych danych wynika, że mieszkańcy Lublina są posiadaczami dwóch bentleyów, trzech maserati, czterech ferrari, pięciu buicków oraz siedmiu rolls royców. Część z nich to auta zabytkowe, co najmniej 25-letnie. Część to nowsze modele – dodaje Michał Kmieć.

A skoro już o luksusowych autach mowa, to warto dodać, że lublinianie nie gardzą ekskluzywnymi autami. Zwłaszcza tymi niemieckimi. – W minionym roku najdroższe auto kupione w naszym salonie to model 750 xD. Nabywca zapłacił za ten samochód blisko 700 tys. zł – mówi Paweł Waligórski, kierownik działu marketingu w lubelskim salonie BMW Best Auto.
Natomiast w salonie mercedesa za najdroższe sprzedane auto zapłacono blisko 520 tys. zł. – Był to model GL AMG – mówi Agnieszka Błaziak, specjalista ds. marketingu w salonie Lenartowicz Mercedes. Auto było wyposażone we wszystko, co może sobie kierowca wymarzyć. – Jak nawigacja reagująca na komendy głosowe czy system kamer 360 stopni, pokazujący obraz wokół samochodu – dodaje Błaziak.

Co lubią złodzieje

Volkswageny, fiaty, fordy i mazdy – auta tych marek ginęły najczęściej na terenie naszego województwa w 2012 roku. łącznie w ubiegłym roku w Lubelskiem skradziono 258 samochodów. Mijającego roku policja jeszcze nie podsumowała.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
można se pomarzyć / 30 grudnia 2013 o 19:26
0

Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast


Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bardzo kupisz używanej, bo jest to za dobre auto, aby ktoś kilkuletnie zdecydowal się sprzedawać. Chyba, że ma strzaskaną i "wyczerowaną" na nowo przez mechanika-magika, wtedy możliwe, że ją sprzeda. W komisie przy salonie Renówki na ul.Lwowskiej jest Dżezówka za niecałe 40 tys.zł -ale czemu tak tanio ? Chyba jakaś kombinowana...

Tak więc rynek używanych Hond czy Toyot jest jak najbardziej zrozumiały: bo są to za dobre auta.

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bard... rozwiń

Avatar
dihdodihdiod / 30 grudnia 2013 o 18:45
0

Dzisiejszy dzień jest przykładem jak już mocno przeciążone są miejskie arterie. Dziś ok. 14:00 stała Głęboka w jedną stronę, Uniwersytecka, Popiełuszki i inne - a mamy dzień między świętami, gdzie i tak ruch jest mniejszy.

Zobaczycie co się zacznie na wiosnę.

Avatar
frankofill / 30 grudnia 2013 o 17:57
0

RENAULT UBER ALLES !!!

Avatar
fr / 30 grudnia 2013 o 16:40
0

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki deb***u!!!!!

Jeśli do mnie pijesz, to nie trafiłeś. Ja bardzo bym chciał, żeby wszystkie nowe (nowo zarejestrowane) były z salonu, ale niestety tak nie jest.

Avatar
passat 2003 rok :) / 30 grudnia 2013 o 15:55
0

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki debilu!!!!!

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49
0

A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49
0
A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.
Avatar
gd / 30 grudnia 2013 o 15:47
0

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

A ja rękami i nogami takie kretyńskie pomysły będę deptał.

Ludzie decydując sie na mieszkanie w mieście, decydują się nie tylko na bliskość sklepu czy szkoły ale również towarzyszący miasu hałas i smog !! A co do "winietki" to ludziom na wsi bu się przydała, oni przecież zatruwają wiejskie powietrze !!

Avatar
kriss / 30 grudnia 2013 o 15:29
0

W Urzędzie przy rejestracji powinni zadawać obowiązkowo pytania:
-Czy ma Pan/i opłacone indywidualne miejsce parkingowe przy miejscu zamieszkania i ewentualnie miejscu pracy?
-Czy będzie Pan/i dojeżdżała do pracy i opłacił/a Pan/i już vinietę miejską za zanieczyszczenie powietrza spalinami i hałasem?

Teoretycznie w koszcie paliwa jest jakiś procent pieniędzy, który powinien być przeznaczany na remonty dróg, ale ile otrzymują z tego samorządy?

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

rozwiń
Avatar
lop / 30 grudnia 2013 o 14:10
0

a podobno taka bida w mieście...

Avatar
można se pomarzyć / 30 grudnia 2013 o 19:26
0

Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast


Po markach widać że Lublin to biedota wszystkie te auta to max 20 tys za model najczęściej koło 10-13 tys. Wystarczy pochodzić po komisach tam nic nie ma nie mówiąc o pseudo giełdzie, która przypomina szrotowisko.

W Lublinie bardzo brakuje aut w przedziale 25-35 tys w zależności od marki 4-8 letnich.

Kupienie Mazdy 3, Hondy Jazz, Toyoty Corolli/Auris lub Verso, Mitsubisi Lancer..A mówimy nie o zajechanym złomie ale o autach plus minus z przebiegiem 80-120 tys/ serwisowanych z niewielkimi otarciami, pęknięciami.

Tu lubelski rynek nie istnieje. Japońca trzeba kupować w Wawie lub dalej. Nie zrozumiały jest brak używanych samochodów z gwarancją głównie w Toyocie czy Hondzie. A potem masa Hond Jazz czy Toyot Corolli/Auris jeździ na plastikach z innych miast

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bardzo kupisz używanej, bo jest to za dobre auto, aby ktoś kilkuletnie zdecydowal się sprzedawać. Chyba, że ma strzaskaną i "wyczerowaną" na nowo przez mechanika-magika, wtedy możliwe, że ją sprzeda. W komisie przy salonie Renówki na ul.Lwowskiej jest Dżezówka za niecałe 40 tys.zł -ale czemu tak tanio ? Chyba jakaś kombinowana...

Tak więc rynek używanych Hond czy Toyot jest jak najbardziej zrozumiały: bo są to za dobre auta.

Tu jesteś trochę w błędzie. Ostatnio jestem trochę zorientowany w samochodach Honda i Toyota. Kupiłem sobie kilka tygodni temu nowiutką Hondę Dżezówkę -i powiem szczerze, że Toyoty i Hondy idą "jak swieże bułeczki". W ostatnich tygodniach wiele razy bywałem w salonach Toyota oraz Honda obok Tesco (nawet i dzisiaj). Więc gdzie tu "bieda"? Dodam jeszcze, że nie jestem nowobogacki, lecz potrafiący liczyć pieniądze -a to jest szalona różnica! Z Hondą Dżezówką ogólnie są problemy -bo było więcej chetnych niż aut. Poza tym: Hondy Jazz nie bard... rozwiń

Avatar
dihdodihdiod / 30 grudnia 2013 o 18:45
0

Dzisiejszy dzień jest przykładem jak już mocno przeciążone są miejskie arterie. Dziś ok. 14:00 stała Głęboka w jedną stronę, Uniwersytecka, Popiełuszki i inne - a mamy dzień między świętami, gdzie i tak ruch jest mniejszy.

Zobaczycie co się zacznie na wiosnę.

Avatar
frankofill / 30 grudnia 2013 o 17:57
0

RENAULT UBER ALLES !!!

Avatar
fr / 30 grudnia 2013 o 16:40
0

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki deb***u!!!!!

Jeśli do mnie pijesz, to nie trafiłeś. Ja bardzo bym chciał, żeby wszystkie nowe (nowo zarejestrowane) były z salonu, ale niestety tak nie jest.

Avatar
passat 2003 rok :) / 30 grudnia 2013 o 15:55
0

Jak żeś taki bogaty to sobie kup w salonie i nie krytykuj ludzi których na takie auta stać nowobogacki debilu!!!!!

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49
0

A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.

Avatar
WuJo / 30 grudnia 2013 o 15:49
0
A może większym problemem są samochody spoza Lublina? Proszę tylko zaobserwować ile samochodów każdego rana wjeżdża do miasta. Kierowcy "zagraniczni" głośno dopominają się o tanie parkingi, tanie bilety komunikacji miejskiej itp. Dlaczego to mieszkaniec Lublina ma finansować takie potrzeby, skoro ci ludzie płacą swoje podatki w sąsiednich gminach a dodatkowo ograniczają możliwości zatrudnienia tubylcom? Przykład idzie z góry - patrz Zarząd Miasta.
Avatar
gd / 30 grudnia 2013 o 15:47
0

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

A ja rękami i nogami takie kretyńskie pomysły będę deptał.

Ludzie decydując sie na mieszkanie w mieście, decydują się nie tylko na bliskość sklepu czy szkoły ale również towarzyszący miasu hałas i smog !! A co do "winietki" to ludziom na wsi bu się przydała, oni przecież zatruwają wiejskie powietrze !!

Avatar
kriss / 30 grudnia 2013 o 15:29
0

W Urzędzie przy rejestracji powinni zadawać obowiązkowo pytania:
-Czy ma Pan/i opłacone indywidualne miejsce parkingowe przy miejscu zamieszkania i ewentualnie miejscu pracy?
-Czy będzie Pan/i dojeżdżała do pracy i opłacił/a Pan/i już vinietę miejską za zanieczyszczenie powietrza spalinami i hałasem?

Teoretycznie w koszcie paliwa jest jakiś procent pieniędzy, który powinien być przeznaczany na remonty dróg, ale ile otrzymują z tego samorządy?

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

Rękami i nogami podpisuję się pod tym pomysłem!

rozwiń
Avatar
lop / 30 grudnia 2013 o 14:10
0

a podobno taka bida w mieście...

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Starosta chce kupić były urząd miasta w Świdniku. Ale nie w przetargu

Starosta chce kupić były urząd miasta w Świdniku. Ale nie w przetargu 0 0

W kolejnym już przetargu nie udało się znaleźć nowego właściciela budynków zajmowanych wcześniej przez urzędników burmistrza Świdnika. Władze powiatu chcą kupić nieruchomość znajdującą się u zbiegu ul. Wyszyńskiego i Spółdzielczej, ale bez przetargu.

Okradli sklep w Austrii, 170 tys. euro strat. Wpadli w Lublinie, byli kompletnie zaskoczeni
zdjęcia, wideo
galeria
film

Okradli sklep w Austrii, 170 tys. euro strat. Wpadli w Lublinie, byli kompletnie zaskoczeni 0 2

Włamali się do sklepu w Austrii i ukradli przedmioty warte 170 tys. euro. Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych w Lublinie. Byli kompletnie zaskoczeni.

Państwowa spółka kupiła Port Lotniczy Radom. Pomoc dla kandydata PiS pogrąży lotnisko Lublin?

Państwowa spółka kupiła Port Lotniczy Radom. Pomoc dla kandydata PiS pogrąży lotnisko Lublin? 5 12

Pomoc dla kandydata PiS, która może oznaczać śmierć Portu Lotniczego Lublin. Tak o zakupie lotniska w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze mówią politycy PSL.

Teatr Piasku: Mały Książę w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:30

Teatr Piasku: Mały Książę w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 7 grudnia o godz. 18.30 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (ul. Akademicka 13) odbędzie się spektakularny pokaz spektaklu Mały Książę w wykonaniu Teatru Piasku Tetiany Galitsyny.

Bałkańska Balanga w Domu Kultury
19 października 2018, 22:00

Bałkańska Balanga w Domu Kultury 2 0

Co Gdzie Kiedy. To będzie bałkańska noc w Domu Kultury. 19 października o godz. 22 tematyczną imprezę w klubie rozkręcą DJ Ya-Neck i Warsaw Balkan Madness - specjaliści od muzyki inspirowanej południowo-wschodnią Europą.

Zablokowane rondo w Żyrzynie. Podwykonawcy Astaldi protestują, nie dostali pieniędzy [zdjęcia]
PILNE
galeria

Zablokowane rondo w Żyrzynie. Podwykonawcy Astaldi protestują, nie dostali pieniędzy [zdjęcia] 90 15

Prawie 100 ciężarówek i maszyn budowlanych blokuje rondo w Żyrzynie. Protestujący w ten sposób przedsiębiorcy domagają się zapłaty pieniędzy za pracę wykonaną dla firmy Astaldi, która zrezygnowała z przebudowy linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem.

Gwałtowne pogorszenie stanu powietrza w Lublinie. Normy znacznie przekroczone

Gwałtowne pogorszenie stanu powietrza w Lublinie. Normy znacznie przekroczone 24 18

Smog atakuje. O kilkaset procent są przekroczone normy pyłów zawieszonych w powietrzu.

Pro Junior System: Orlęta, Stal Kraśnik i Motor na razie wysoko

Pro Junior System: Orlęta, Stal Kraśnik i Motor na razie wysoko 3 0

W tym sezonie piłkarze walczą nie tylko o punkty, ale i duże pieniądze. Wszystko dzięki wprowadzeniu Pro Junior System w niższych ligach. Jak radzą sobie nasze kluby? Na razie bardzo dobrze

Puławy: II część Dyptyku na 100-lecie Niepodległej Polski
21 października 2018, 19:00

Puławy: II część Dyptyku na 100-lecie Niepodległej Polski 0 1

Przed nami druga odsłona Dyptyku na 100-lecie niepodległej Polski w Puławach. 21 października o godz. 19 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Kowalskiego 1) odbędzie się koncert kompozycji Chopina i Paderewskiego.

ZUS niespodziewanie "uzdrowił" ciężko chorego mężczyznę
wideo
film

ZUS niespodziewanie "uzdrowił" ciężko chorego mężczyznę 3 3

35-letni pan Łukasz od urodzenia zmaga się z chorobą genetyczną, ma m.in. ciężkie napady padaczki. Do tej pory dostawał świadczenia z ZUS-u, ale niespodziewanie urzędnicy „uzdrowili” mężczyznę i wysłali go do pracy.

Lublin: Którzy radni miejscy są najaktywniejsi?

Lublin: Którzy radni miejscy są najaktywniejsi? 0 4

Wczoraj poznaliśmy wyniki Badania Aktywności Radnych przeprowadzonego już po raz drugi przez lubelską Fundację Wolności.