Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 czerwca 2012 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Nabici w zakupy grupowe. Ani pieniędzy, ani prawa jazdy

0 14 A A
Ośrodek Ator (Jacek Świerczyński)
Ośrodek Ator (Jacek Świerczyński)

Szkoła zostawiła nas na lodzie – skarżą się klienci Ośrodka Szkolenia Kierowców "Ator” z Lublina. Ośrodek oferował promocyjne kursy prawa jazdy w serwisie zakupów grupowych. Nie był jednak w stanie zrealizować szkoleń. Teraz kursanci nie mogą odzyskać pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z taniej oferty Atora skorzystało kilkaset osób. Na portalu Groupon.pl wykupili kursy prawa jazdy kat B za jedyne 650 zł. Szkolenia nie doszły do skutku, więc niedoszli kursanci próbują odzyskać wpłacone pieniądze. Niektórzy zwrócili się w tej sprawie do portalu Groupon.pl.

– Okazało się, że portal może oddać pieniądze wyłącznie po wysłaniu do nich zaświadczenia od OSK "Ator”. Takich dokumentów nie mamy – skarży się Anna, nasza internautka. – Zaświadczenie powinno stwierdzać, że 70 proc. sumy należy nam zwrócić. Niestety, kierowniczka ośrodka nie odbiera telefonu.

Praktycznie ośrodek nie istnieje, bo zgodnie z decyzją lubelskiego Urzędu Miasta Ator nie ma prawa uczyć kierowców. W kwietniu urzędnicy cofnęli mu zgodę na działalność.

Próbowaliśmy skontaktować się z szefową lubelskiej szkoły. Niestety, jej wszystkie trzy telefony milczą. Pod jednym z numerów dzwoniących wita wiadomość o przepełnionej skrzynce pocztowej.

– Jestem zdecydowana skierować sprawę na policję – dodaje Anna. – Nie chodzi o pieniądze, tylko o nieuczciwość tej kobiety, która w mediach opowiada, że nie zostawi swoich kursantów, a nas bezczelnie okłamuje i zwodzi.

O sprawie pisaliśmy w kwietniu. – Na pewno nie zostawię swoich kursantów – obiecywała wówczas Iwona Mazowiecka, właścicielka szkoły. Ale nie chciała szerzej komentować sprawy.

O kłopotach OSK "Ator” poinformowali nas instruktorzy. Sami mieli kłopoty z uzyskaniem zapłaty za swoją pracę. Ich zdaniem, przeszkolenie tylu osób, ile się zgłosiło za pośrednictwem Groupon.pl, było niemożliwe.

– Nie za takie pieniądze – mówi pand Dariusz, jeden z instruktorów. – Kurs za 650 zł nie pokrywa nawet kosztów. Powinien być dwa razy droższy. Dlatego już od początku roku były problemy. Sami instruktorzy zaczęli się buntować. Przybywało kursantów, ale nie było zysków.

Promocja miała pomóc Atorowi w podbiciu lokalnego rynku. Niestety wpędziła firmę w kłopoty.
Przedstawiciele portalu Grupon.pl wiedzą o problemach klientów i szkoły.

– Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Atora i poprosiliśmy o wyjaśnienia – mówi Artur Bednarz, rzecznik Groupon.pl. – Ponieważ duża część klientów, którzy kupili ofertę w tej szkole, była już w trakcie kursów, uzgodniliśmy, że szkoła wyda im dokumenty oraz zaświadczenia o przebytej części kursu, natomiast za niezrealizowaną część kursu zostaną im zwrócone pieniądze.

Portal zapewnia, że w najbliższych dniach do wszystkich poszkodowanych zostanie wysłana informacja z wyjaśnieniami sytuacji i procedurą uzyskania zwrotu pieniędzy.

W najgorszym wypadku kursantom pozostanie droga sądowa z powództwa cywilnego.

Co to jest GROUPON.pl

To portal oferujący klientom rabaty na różne produkty i usługi w wysokości nawet 50–70 proc. Firmy liczą, że umieszczenie ogłoszenia na Grouponie i podzielenie się z portalem przychodami ze sprzedaży, pozwoli im się wypromować, nawet kosztem bieżących strat. W ubiegłym roku głośny był przypadek

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Richard / 25 czerwca 2012 o 23:17
0
[quote name='XXXX' timestamp='1339171173' post='637577']
Bzdura...a mój znajomyskończyl kusr z gruponoa za 650,00 zł , tylko trzeba patrzeć jaki ośrodek oferuje swoje usługi....
[/quote]
Instruktor na umowie smieciowej to 300zł paliwo 60 l to 350 zł a gdzie plac manewrowy , sala wykładowa , ZUS , opony .olej i inne koszty ekspoloatacji auta a gdzie wykłady teori? wiec mądralucho otwórz OSK i pokaż nam włascicielom OSK jak sie robi interesy.
Avatar
RYszard / 25 czerwca 2012 o 15:55
0
Nie wiesz co dobre ? pytaj co drogie jak mozna być takim naiwnym 600zł za 30 godzin jazdy samochodem? dobrze tym pazernym naiwniakom żadnego zwrotu im sie nie nalezy za głupotę trzeba płacic ,, zapraszam do Gorzowa Nauka Jazdy Warszawski kurs kosztuje 2500zł i gwarantujemy ze nie zbankrutujemy 509742582
Avatar
XXXX / 8 czerwca 2012 o 17:59
0
Bzdura...a mój znajomyskończyl kusr z gruponoa za 650,00 zł , tylko trzeba patrzeć jaki ośrodek oferuje swoje usługi....
Avatar
strzyżący owce / 8 czerwca 2012 o 14:58
0
hej, ciężkie frajery !! udało sie nam was wydymać!! szmal dostaniecie w przyszłej pięciolatce!! takich jak wy dymiemy całe tabuny, frajerstwa jest pełno!! gruppon
Avatar
scoupon.pl / 6 czerwca 2012 o 12:14
0
Zakupy grupowe to ciekawa forma promocji firmy, jednak dla ośrodków szkoleń nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na koszty stałe, które ponosi firma. Przynajmniej nie w takiej ilości i w tak krótkim czasie realizacji kuponów. Zachęcam osoby poszkodowane do wyjaśnienia sprawy do końca.[url="http://scoupon.pl"]http://scoupon.pl[/url]
Avatar
Radek / 5 czerwca 2012 o 11:56
0
Jak widać zakupy grupowe mają swoje ciemne strony - ciekawą stroną o nich jest [url="http://www.wypatrzone.com"]www.wypatrzone.com[/url] - gdzie opisywane są właśnie dziwne "promocje"
Avatar
jam / 4 czerwca 2012 o 20:51
0
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białymstoku też była taka super oferta NG na prawko ciekawe jak to sie wszystko skończyło też nie wieżyłem w powodzenie tego kursu
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białym... rozwiń
Avatar
jam / 4 czerwca 2012 o 20:50
0
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białymstoku też była taka super oferta NG na prawko ciekawe jak to sie wszystko skończyło też nie wieżyłem w powodzenie tego kursu
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białym... rozwiń
Avatar
bolek / 4 czerwca 2012 o 16:31
0
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
Avatar
Zawiedziony kursant / 4 czerwca 2012 o 13:15
0
Osoby zainteresowane odzyskaniem swoich pieniędzy proszę o kontakt na maila karumburator@op.pl
Uważam że bez ingerencji organów ścigania się nie obędzie.
Avatar
Richard / 25 czerwca 2012 o 23:17
0
[quote name='XXXX' timestamp='1339171173' post='637577']
Bzdura...a mój znajomyskończyl kusr z gruponoa za 650,00 zł , tylko trzeba patrzeć jaki ośrodek oferuje swoje usługi....
[/quote]
Instruktor na umowie smieciowej to 300zł paliwo 60 l to 350 zł a gdzie plac manewrowy , sala wykładowa , ZUS , opony .olej i inne koszty ekspoloatacji auta a gdzie wykłady teori? wiec mądralucho otwórz OSK i pokaż nam włascicielom OSK jak sie robi interesy.
Avatar
RYszard / 25 czerwca 2012 o 15:55
0
Nie wiesz co dobre ? pytaj co drogie jak mozna być takim naiwnym 600zł za 30 godzin jazdy samochodem? dobrze tym pazernym naiwniakom żadnego zwrotu im sie nie nalezy za głupotę trzeba płacic ,, zapraszam do Gorzowa Nauka Jazdy Warszawski kurs kosztuje 2500zł i gwarantujemy ze nie zbankrutujemy 509742582
Avatar
XXXX / 8 czerwca 2012 o 17:59
0
Bzdura...a mój znajomyskończyl kusr z gruponoa za 650,00 zł , tylko trzeba patrzeć jaki ośrodek oferuje swoje usługi....
Avatar
strzyżący owce / 8 czerwca 2012 o 14:58
0
hej, ciężkie frajery !! udało sie nam was wydymać!! szmal dostaniecie w przyszłej pięciolatce!! takich jak wy dymiemy całe tabuny, frajerstwa jest pełno!! gruppon
Avatar
scoupon.pl / 6 czerwca 2012 o 12:14
0
Zakupy grupowe to ciekawa forma promocji firmy, jednak dla ośrodków szkoleń nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na koszty stałe, które ponosi firma. Przynajmniej nie w takiej ilości i w tak krótkim czasie realizacji kuponów. Zachęcam osoby poszkodowane do wyjaśnienia sprawy do końca.[url="http://scoupon.pl"]http://scoupon.pl[/url]
Avatar
Radek / 5 czerwca 2012 o 11:56
0
Jak widać zakupy grupowe mają swoje ciemne strony - ciekawą stroną o nich jest [url="http://www.wypatrzone.com"]www.wypatrzone.com[/url] - gdzie opisywane są właśnie dziwne "promocje"
Avatar
jam / 4 czerwca 2012 o 20:51
0
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białymstoku też była taka super oferta NG na prawko ciekawe jak to sie wszystko skończyło też nie wieżyłem w powodzenie tego kursu
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białym... rozwiń
Avatar
jam / 4 czerwca 2012 o 20:50
0
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białymstoku też była taka super oferta NG na prawko ciekawe jak to sie wszystko skończyło też nie wieżyłem w powodzenie tego kursu
[quote name='bolek' timestamp='1338820291' post='636570']
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
[/quote]

to instruktor z tej puli dostaje około 300 zł za 30 h jazdy no to 50zł zostaje na paliwo . W białym... rozwiń
Avatar
bolek / 4 czerwca 2012 o 16:31
0
Co do ceny kursu, to dodam, że prawie połowa wartości kursu (czyli 300 zł) idzie do Groupona, natomiast tylko 350 zł trafia do szkoły nauki jazdy. W takim razie, jak można zrobić kurs za 350 zł??? Rozumiem ludzi korzystających z takich promocji, ale nie zrozumiem przedsiębiorców, którzy korzystają z usług Groupona!!!
Avatar
Zawiedziony kursant / 4 czerwca 2012 o 13:15
0
Osoby zainteresowane odzyskaniem swoich pieniędzy proszę o kontakt na maila karumburator@op.pl
Uważam że bez ingerencji organów ścigania się nie obędzie.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 71 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 20 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!