Na początek 1800 zł na rękę. Do tego dodatki, podwyżki i emerytura już po 15 latach służby. W tym roku w szeregi lubelskiej policji wstąpi 155 nowych funkcjonariuszy.
– Ale na chętnych czekamy przez cały rok – mówi Andrzej Fijołek z KWP. – Co jakiś czas kandydaci do pracy wysyłani są na egzamin z wiedzy i sprawności, oraz na test psychologiczny.
Wyniki egzaminu są ważne 12 miesięcy. Jeśli w tym czasie policja nie przeprowadzi naboru, kandydat musi zdawać jeszcze raz. Dlatego niektórzy przenoszą dokumenty do tych komend, w których w danym roku przyjęć jest więcej. O tym, ile osób zostanie przyjętych, decyduje komenda główna.
Nowi policjanci mają zastąpić funkcjonariuszy, którzy odeszli na emeryturę. Tylko w tym roku z lubelskiego garnizonu ubyło blisko 160 policjantów, a w całym ubiegłym roku około 250. – Odejścia są zapowiadane z wyprzedzeniem. Dlatego wiadomo, ilu przyjąć nowych funkcjonariuszy – dodaje Fijołek.
Chętnych nie brakuje. W ub. roku dokumenty do KWP w Lublinie złożyło 3,3 tys. kandydatów. W tym roku – już ponad tysiąc.
Świeżo upieczeni policjanci przejdą szkolenie w szkółce policyjnej. Przez pół roku będą miesięcznie dostawać 1,2 tys. zł. Potem trafią do oddziału prewencji w Lublinie oraz komend miejskich i powiatowych.
Podania są przyjmowane we wtorek, środę i czwartek w godz. 8–14 w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP przy ul. Narutowicza 73 w Lublinie, tel. (0-81) 535 46 55. (mag, am)
Lotnisko
Spółka przyjmie 39 pracowników ochrony. Wszystkie szczegóły związane z naborem znajdują się na stronie www.airport.lublin.pl w zakładce "rekrutacja”. Klikając na wybrane stanowisko znajdziemy jego dokładny opis i wymagania, jakie stawia PLL. Pod linkiem "Wyślij zgłoszenie” znajduje się formularz aplikacyjny, który należy wypełnić. Drogą on-line trafi on do portu. I tylko takie aplikacje będą przez spółkę rozpatrywane.