Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2017 r.
17:26

NFZ oddaje szpitalom rekordowe kwoty za nadwykonania

0 10 A A
SPSK4 w Lublinie otrzyma ok. 22 mln zł
SPSK4 w Lublinie otrzyma ok. 22 mln zł

Blisko 100 mln zł dostaną 54 szpitale z województwa lubelskiego za nadwykonania z ostatnich 9 lat. Najwięcej – po ok. 22 mln zł trafi do SPSK4 w Lublinie i szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o nadwykonania w leczeniu szpitalnym, psychiatrii, rehabilitacji w oddziałach szpitalnych oraz tzw. świadczeniach odrębnie kontraktowanych. Pieniądze na ich zapłacenie pochodzą z dotacji z budżetu państwa.

- To dla nas potężny zastrzyk gotówki. W sumie po podpisaniu dwóch ugód na nasze konto wpłynie blisko 22 miliony złotych. To 72 proc. wartości nadwykonań powstałych w latach 2014 i 2016 oraz w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku – tłumaczy Radosław Starownik, dyrektor SPSK4 w Lublinie, który w czwartek podpisał ugodę z lubelskim NFZ. – Dzięki tym pieniądzom poprawi się płynność finansowa naszego szpitala. Pewna pula pójdzie też na wynagrodzenia dla pracowników i zakup sprzętu.

Pieniądze, które otrzyma SPSK4 w Lublinie to efekt pozasądowej ugody, którą szpital zawarł z NFZ. Podobna kwota trafi na konto szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej. – To nadwykonania z lat 2014, 2015 i 2016 oraz dziewięciu miesięcy tego roku. Pieniądze, które dostaniemy pójdą przede wszystkim na inwestycje – głównie na projekt „Bialska onkologia” (chodzi o zapewnienie kompleksowej opieki onkologicznej poprzez m.in. utworzenie oddziału onkologii klinicznej, oddziału hematologii, oddziału chemioterapii jednego dnia, pracowni leków cytostatycznych, pracowni endoskopowej czy ośrodka innowacyjnych terapii – red.), a także wypłacenie premii pracownikom szpitala – mówi Dariusz Oleński, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

– W przypadku szpitala w Białej Podlaskiej ugoda została zawarta w sądzie. Pozostałe szpitale dostaną pieniądze za nadwykonania po podpisaniu ugód pozasądowych – mówi Karol Tarkowski, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ. – Spore sumy trafią też do szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie i „papieskiego” w Zamościu. Każda z tych placówek dostanie ponad 10 milionów złotych.

Dodaje, że pozostałe z 54 szpitale w województwie dostaną około 1-2 mln zł. Pieniądze mają wpłynąć na konto szpitali jeszcze przed świętami.

W skali kraju do szpitali z budżetu państwa ma trafić miliard złotych.

 – Mamy też zabezpieczone środki na zapłatę nadwykonań powstałych w czwartym kwartale tego roku. Na przełomie stycznia i lutego będziemy wiedzieć dokładnie o jakie sumy chodzi – mówi Tarkowski. – Te pieniądze pochodzą już z budżetu NFZ. Przeznaczyliśmy na to 34 miliony złotych.

Te środki pozwolą na sfinansowanie nadwykonań w leczeniu szpitalnym m.in. w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, udarów, specjalistyki dziecięcej, onkologii, świadczeń nielimitowanych, toksykologii i transplantologii.

 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 09:07
0
Szpitalom się robi łaskę płacąc za wykonaną pracę a tzw. lekarzom pierwszego kontaktu (rodzinnym???) płaci się za to, że nie pracują. To w dalszym ciągu jest chory system i wymaga leczenia.
Avatar
zadowolona kobieta... / 21 grudnia 2017 o 23:18
0
...jedni się martwią, a inni cieszą! Tak już jest w tym życiu! Szkoły językowe zarabiają krocie na młodych lekarzach chcących "szlifować" swoje umiejętności lingwistyczne. Dzięki temu poszerzają swój dostęp do literatury fachowej w językach obcych, a to przekłada się na podnoszenie kwalifikacji! Brawo Oni! Mniej godzin spędzonych w szpitalach, to więcej czasu na samokształcenie się .....
Avatar
pediatra.... / 21 grudnia 2017 o 22:21
0
...az się wzruszyłam :) Cóż za łaskawcy! A mnie/nas nie zmuszą do pracy w dłuższym wymiarze godzin, niż max. 48 w tygodniu! Zaczynam żyć podobnie do wszystkich innych normalnych obywateli z czasem dla samej siebie, na imprezy i dla przyjaciół!
Avatar
twrp / 21 grudnia 2017 o 20:55
0
undefined napisał:
darmo otrzymaliście... darmo dawajcie... kto wam studia zapłacił ??
 lol nie ta taśma ruski trolu
Avatar
olek / 21 grudnia 2017 o 20:52
0
undefined napisał:
darmo otrzymaliście... darmo dawajcie... kto wam studia zapłacił ??
a jak 500+ dostają młodzi zdrowi jak byk rodzice za nic nie robienie jedynie pieprzenie sie to ci to już nie przeszkadza
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 20:30
0
darmo otrzymaliście... darmo dawajcie... kto wam studia zapłacił ??
Avatar
GFR / 21 grudnia 2017 o 19:22
0
undefined napisał:
Dziwny Kraj - jak Dyrekcja cieszy się z otrzymania 72 % długu - a co z pozostałymi 28 % -??? W Normalnym Państwie to - Dyrekcja kieruje sprawę do Sądu i Dostaje 100 % Długu + Odsetki +Kilka milionów rekompensaty. I wtedy niech NFZ - dalej działa.
 Bardzo słuszna uwaga. Tu nie oddzadzą 30%, tam nakażą pracować personelowi 300 godzin przy zapłacie jak za 100, tu pacjentowi wyznaczą termin świadczenia po dacie zgonu i tak się będzie kręcić partyjna maszynka do przelewania pieniądza ze składek na konta biurokratów. Gdyby spadł meteoryt na dowolny oddział NFZ w kraju to nie stałoby się NIC, zupełnie NIC, co pogorszyłoby funkcjonowanie opieki zdrowotnej.
 Bardzo słuszna uwaga. Tu nie oddzadzą 30%, tam nakażą pracować personelowi 300 godzin przy zapłacie jak za 100, tu pacjentowi wyznaczą termin świadczenia po dacie zgonu i tak się będzie kręcić partyjna maszynka do przelewania pieniądza ze składek na konta biurokratów. Gdyby spadł meteoryt na dowolny oddział NFZ w kraju to nie stałoby się NIC, zupełnie NIC, co pogorszyłoby funkcjonowanie opieki zdrowotnej. rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 19:11
0
Dziwny Kraj - jak Dyrekcja cieszy się z otrzymania 72 % długu - a co z pozostałymi 28 % -??? W Normalnym Państwie to - Dyrekcja kieruje sprawę do Sądu i Dostaje 100 % Długu + Odsetki +Kilka milionów rekompensaty. I wtedy niech NFZ - dalej działa.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 18:22
0
łaskę małpy robią, jak można planować leczenie, niech sobie łby swoje zaplanuja
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 17:37
0
a obtanita szlabany przy psk4?
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 09:07
0
Szpitalom się robi łaskę płacąc za wykonaną pracę a tzw. lekarzom pierwszego kontaktu (rodzinnym???) płaci się za to, że nie pracują. To w dalszym ciągu jest chory system i wymaga leczenia.
Avatar
zadowolona kobieta... / 21 grudnia 2017 o 23:18
0
...jedni się martwią, a inni cieszą! Tak już jest w tym życiu! Szkoły językowe zarabiają krocie na młodych lekarzach chcących "szlifować" swoje umiejętności lingwistyczne. Dzięki temu poszerzają swój dostęp do literatury fachowej w językach obcych, a to przekłada się na podnoszenie kwalifikacji! Brawo Oni! Mniej godzin spędzonych w szpitalach, to więcej czasu na samokształcenie się .....
Avatar
pediatra.... / 21 grudnia 2017 o 22:21
0
...az się wzruszyłam :) Cóż za łaskawcy! A mnie/nas nie zmuszą do pracy w dłuższym wymiarze godzin, niż max. 48 w tygodniu! Zaczynam żyć podobnie do wszystkich innych normalnych obywateli z czasem dla samej siebie, na imprezy i dla przyjaciół!
Avatar
twrp / 21 grudnia 2017 o 20:55
0
undefined napisał:
darmo otrzymaliście... darmo dawajcie... kto wam studia zapłacił ??
 lol nie ta taśma ruski trolu
Avatar
olek / 21 grudnia 2017 o 20:52
0
undefined napisał:
darmo otrzymaliście... darmo dawajcie... kto wam studia zapłacił ??
a jak 500+ dostają młodzi zdrowi jak byk rodzice za nic nie robienie jedynie pieprzenie sie to ci to już nie przeszkadza
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 20:30
0
darmo otrzymaliście... darmo dawajcie... kto wam studia zapłacił ??
Avatar
GFR / 21 grudnia 2017 o 19:22
0
undefined napisał:
Dziwny Kraj - jak Dyrekcja cieszy się z otrzymania 72 % długu - a co z pozostałymi 28 % -??? W Normalnym Państwie to - Dyrekcja kieruje sprawę do Sądu i Dostaje 100 % Długu + Odsetki +Kilka milionów rekompensaty. I wtedy niech NFZ - dalej działa.
 Bardzo słuszna uwaga. Tu nie oddzadzą 30%, tam nakażą pracować personelowi 300 godzin przy zapłacie jak za 100, tu pacjentowi wyznaczą termin świadczenia po dacie zgonu i tak się będzie kręcić partyjna maszynka do przelewania pieniądza ze składek na konta biurokratów. Gdyby spadł meteoryt na dowolny oddział NFZ w kraju to nie stałoby się NIC, zupełnie NIC, co pogorszyłoby funkcjonowanie opieki zdrowotnej.
 Bardzo słuszna uwaga. Tu nie oddzadzą 30%, tam nakażą pracować personelowi 300 godzin przy zapłacie jak za 100, tu pacjentowi wyznaczą termin świadczenia po dacie zgonu i tak się będzie kręcić partyjna maszynka do przelewania pieniądza ze składek na konta biurokratów. Gdyby spadł meteoryt na dowolny oddział NFZ w kraju to nie stałoby się NIC, zupełnie NIC, co pogorszyłoby funkcjonowanie opieki zdrowotnej. rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 19:11
0
Dziwny Kraj - jak Dyrekcja cieszy się z otrzymania 72 % długu - a co z pozostałymi 28 % -??? W Normalnym Państwie to - Dyrekcja kieruje sprawę do Sądu i Dostaje 100 % Długu + Odsetki +Kilka milionów rekompensaty. I wtedy niech NFZ - dalej działa.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 18:22
0
łaskę małpy robią, jak można planować leczenie, niech sobie łby swoje zaplanuja
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 17:37
0
a obtanita szlabany przy psk4?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!