Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2013 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Nie dostali stypendiów od grudnia. "Każą nam cierpliwe czekać"

0 15 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Studenci Politechniki Lubelskiej od grudnia nie dostają stypendiów, które skusiły ich do wybrania tzw. kierunków zamawianych. – Nie płacimy, bo nie dostaliśmy pieniędzy – tłumaczy uczelnia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Politechnika zalega z wypłatami od grudnia – napisał do nas student jednego z kierunków zamawianych na tej uczelni. – Na odpowiedź na pytania o termin przelewu prowadzący każą cierpliwie czekać. Tylko, że oni mają pensje co miesiąc.

Kierunki zamawiane to jeden ze sztandarowych projektów rządu. Żeby pozyskać fachowców dla strategicznych gałęzi gospodarki resort nauki przeznacza grube miliony dla uczelni. Te, wyłaniane w konkursach, mają kształcić studentów na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych. A młodych ludzi mają przyciągnąć dodatkowe kursy, staże, a przede wszystkim stypendia – po tysiąc złotych miesięcznie dla najlepszych.

Wśród zamawianych są cztery kierunki Politechniki Lubelskiej: fizyka techniczna, inżynieria materiałowa, mechatronika oraz mechanika i budowa maszyn. Zajęcia ruszyły w październiku.

Wtedy najlepsi studenci dostali stypendia. Problemy zaczęły się potem. – Jesteśmy uzależnieni od instytucji pośredniczącej: Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – wyjaśnia Agnieszka Kluska, która koordynuje studia zamawiane na PL. – Pierwsze transze wpłynęły i wypłaciliśmy stypendia. Dopełniliśmy wszystkich formalności i skierowaliśmy wnioski o kolejne.

– W podobnej sytuacji są uczelnie z całej Polski – podkreśla Kluska. – Np. Politechnika Śląską nie dostała jeszcze nic.

Opóźnienie na PL zależy od kierunku. – Na jednym wynosi dwa miesiące (grudzień i styczeń), na dwóch miesiąc (styczeń), a na jednym nie ma już żadnego, bo wczoraj pieniądze zostały przelane na konta studentów – wylicza Kluska.

Skąd opóźnienie? – Z informacji, które uzyskaliśmy w NCBiR wynika, że z powodu weryfikacji złożonych wniosków. Jest ich po prostu bardzo dużo – relacjonuje Kluska. – Rozumiemy studentów, którzy czekają na pieniądze. Staramy się uspokajać, wyjaśniać. Według zapewnień NCBiR, pieniądze powinny zostać przelane w lutym, z wyrównaniem za poprzednie miesiące.

Co ciekawe, problemów nie ma lubelski UMCS, który prowadzi trzy kierunki zamawiane. – Regularnie otrzymujemy wszystkie pieniądze. A studenci normalnie dostają stypendia na konto – mówi Aneta Śliwińska z biura prasowego uniwersytetu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Al / 23 lutego 2013 o 11:55
0
[quote name='herbata' timestamp='1361024970' post='734914']
Pewnie lokata im się kończy pod koniec lutego
[/quote]
lokaty są owszem, ale nieoprocentowane - takie zasady rządzą tego rodzaju projektami "Non profit". Gdyby urosły jakieś procenty - to i tak trzeba to oddać do NCBiR.
Zanim napiszesz - poczytaj troche, a nie tylko obrazki na kwejku i fotki na fejsie.
Avatar
... / 17 lutego 2013 o 11:36
0
[quote name='Ja Ty On' timestamp='1361036116' post='734984']
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny

Witam
Rozumiem, że jesteś studentem wydziału mechanicznego i wynajmujesz pewnie pokój w akademiku lub na stancji. Trochę dziwi mnie Twoje podejście do spraw pieniedzy. 5 lub 6 lat szybko zleci.Uważasz, że szkolenia i jak to napisałeś "inne bzdety" są Ci nie potrzebne? a co Ci jest potrzebne? Czego potrzebuje dzisiaj student?Pewnie nie wiesz nawet co to za szkolenia:) Wiesz jak wygląda rynek pracy dla absolwentów? Przeglądam dziennie kilkanascie CV absolwentów, na 20 osób, jedna lub dwie mają właśnie te szkolenia min CATIA, AUTOCAD, praca w wakacje, praktyki. Dla mnie taka osoba pokazuje, że nie próżnowała podczas studiów. 10-15 lat temu nie każdy szedł na studia na 1 miesjce było 5-6osób. Nikt nie patrzył kto ile ma pieniedzy, to nigdy nie miało znaczenia, chłopaki w akademikach żyli czasami tym co przywiezlil, teraz większość z nich pracuje na bardzo wysokich stanowiskach w POLSCE. Do Angli tak wyjechali Ci słabi...pzdr
[/quote]

Oczywiście, że wiem. Po tych szkoleniach nie dostaje się nawet papierka. To co wymieniasz ma sens. Wywóz śmieci i ochrona środowiska ma mało wspólnego z tym co piszesz.
Na kierunku dowiadujemy się wszystkiego z dnai na dzień, nie widzieliśmy nawet regulaminu..
[quote name='Ja Ty On' timestamp='1361036116' post='734984']
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny

Witam
Rozumiem, że jesteś studentem wydziału mechanicznego i wynajmujesz pewnie pokój w akademiku lub na stancji. Trochę dziwi mnie Twoje podejście do spraw pieniedzy. 5 lub 6 lat szybko zleci.Uważasz, że szkolenia i jak to napisałeś "inne bzdety" są Ci nie potrzebne? a co Ci jest potrzebne? Czego potrzebuje dzisiaj student?Pewnie nie wiesz nawet co to za szkolenia:)... rozwiń
Avatar
ciekawski / 17 lutego 2013 o 09:27
0
[quote name='gość' timestamp='1361086306' post='735110']
Od tego zacznijmy, że to nie zależy od PL. UE spóźnia się z transzą i dlatego nie mają pieniędzy (to jest projekt z UE).
[/quote]
Pieniądze nie są przelewane "w ciemno" tylko po weryfikacji dokumentów, które regularnie powinny przedstawiać uczelnie korzystające z funduszy. Tym bardziej dziwne są te opóźnienia, że na jednych kierunkach już stypendia są, na innych nie ma.
Avatar
gość / 17 lutego 2013 o 08:31
0
Od tego zacznijmy, że to nie zależy od PL. UE spóźnia się z transzą i dlatego nie mają pieniędzy (to jest projekt z UE).
Avatar
jac / 16 lutego 2013 o 21:25
0
[quote name='podatnik' timestamp='1361025551' post='734918']
po ich skończeniu przez 10lat nie podejmie się pracy za granicą [/quote]

zupełnie cię kolego poyebało. Wiele osób jeśli nie dostanie pracy za granicą, to nie znajdzie w Polsce żadnej innej, i bedą tu tylko się kisic przez 10 lat, przez pewien czas pobierając zasiłek z moich i twoich pieniędzy.
Może byś jednak pomyślał nad tym, że należałoby przeprowadzić rewolucję w tym państwie - wyrzucić tych oszustów i złodziei na górze, wprowadzic JOW oraz ułatwienia dla przedsiębiorców, podatki w dół, likwidacja dochodowego itd. Wtedy nagle by sie okazało, że tysiące ludzi zakłada firmy i chce innych zatrudniać, ze opłaca się studiować, mieć dyplomy, wiedzą itd.. No ale przy okazji nie potrzeba byłoby typu urzędasów, byłaby odpowiedzialność polityków (JOW), no i trzeba by skończyc z obietnicami.
[quote name='podatnik' timestamp='1361025551' post='734918']
po ich skończeniu przez 10lat nie podejmie się pracy za granicą [/quote]

zupełnie cię kolego poyebało. Wiele osób jeśli nie dostanie pracy za granicą, to nie znajdzie w Polsce żadnej innej, i bedą tu tylko się kisic przez 10 lat, przez pewien czas pobierając zasiłek z moich i twoich pieniędzy.
Może byś jednak pomyślał nad tym, że należałoby przeprowadzić rewolucję w tym państwie - wyrzucić tych oszustów i złodziei na górze, wprowadzi... rozwiń
Avatar
Ja Ty On / 16 lutego 2013 o 18:35
0
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny
[quote name='...' timestamp='1361027611' post='734933']
Ludzie to bezmózgowcy. Stypendia są z kasy unijnej. Wypłacić nam nie wypłacają, ale na szkolenia i wymyślanie bzdetów o które ich nikt nie prosił kasa jest. Z socialami też się spóźniają.
Ciekawe co powiedzieli by cwaniaki gdyby nie dostali wyplat za które się utrzymują, bo jeśli dalej sobie wyobrażają studentów którzy włóczą się od baru do baru to widać że uczelni nigdy nie odwiedzili..
A jeść student też musi.
[/quote]
Witam
Rozumiem, że jesteś studentem wydziału mechanicznego i wynajmujesz pewnie pokój w akademiku lub na stancji. Trochę dziwi mnie Twoje podejście do spraw pieniedzy. 5 lub 6 lat szybko zleci.Uważasz, że szkolenia i jak to napisałeś "inne bzdety" są Ci nie potrzebne? a co Ci jest potrzebne? Czego potrzebuje dzisiaj student?Pewnie nie wiesz nawet co to za szkolenia:) Wiesz jak wygląda rynek pracy dla absolwentów? Przeglądam dziennie kilkanascie CV absolwentów, na 20 osób, jedna lub dwie mają właśnie te szkolenia min CATIA, AUTOCAD, praca w wakacje, praktyki. Dla mnie taka osoba pokazuje, że nie próżnowała podczas studiów. 10-15 lat temu nie każdy szedł na studia na 1 miesjce było 5-6osób. Nikt nie patrzył kto ile ma pieniedzy, to nigdy nie miało znaczenia, chłopaki w akademikach żyli czasami tym co przywiezlil, teraz większość z nich pracuje na bardzo wysokich stanowiskach w POLSCE. Do Angli tak wyjechali Ci słabi...pzdr
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny
[quote name='...' timestamp='1361027611' post='734933']
Ludzie to bezmózgowcy. Stypendia są z kasy unijnej. Wypłacić nam nie wypłacają, ale na szkolenia i wymyślanie bzdetów o które ich nikt nie prosił kasa jest. Z socialami też się spóźniają.
Ciekawe co powiedzieli by cwaniaki gdyby nie dostali wyplat za które się utrzymują, bo jeśli dalej sobie wyobrażają studentów którzy włóczą się od baru do baru to widać że uczelni nigdy nie odwiedzili..<... rozwiń
Avatar
student / 16 lutego 2013 o 18:07
0
[quote name='xxxx' timestamp='1361032158' post='734958']
Padatniku ze smietnika... Moge płacić za studia jak w USA o ile moi rodzice bedą zarabiac tyle co w USA i poziom życia bedzie podobny do tego w USA.
[/quote]
dobrze gadasz !!!!
Avatar
xxxx / 16 lutego 2013 o 17:29
0
Padatniku ze smietnika... Moge płacić za studia jak w USA o ile moi rodzice bedą zarabiac tyle co w USA i poziom życia bedzie podobny do tego w USA.
Avatar
absolwent / 16 lutego 2013 o 17:05
0
Ale jeżeli UMCS potrafi, to niezły bałagan mają na politechnice. Tak chyba nigdy nie było. Tylko pogratulować władzom.
Avatar
... / 16 lutego 2013 o 16:13
0
Ludzie to bezmózgowcy. Stypendia są z kasy unijnej. Wypłacić nam nie wypłacają, ale na szkolenia i wymyślanie bzdetów o które ich nikt nie prosił kasa jest. Z socialami też się spóźniają.
Ciekawe co powiedzieli by cwaniaki gdyby nie dostali wyplat za które się utrzymują, bo jeśli dalej sobie wyobrażają studentów którzy włóczą się od baru do baru to widać że uczelni nigdy nie odwiedzili..
A jeść student też musi.
Avatar
Al / 23 lutego 2013 o 11:55
0
[quote name='herbata' timestamp='1361024970' post='734914']
Pewnie lokata im się kończy pod koniec lutego
[/quote]
lokaty są owszem, ale nieoprocentowane - takie zasady rządzą tego rodzaju projektami "Non profit". Gdyby urosły jakieś procenty - to i tak trzeba to oddać do NCBiR.
Zanim napiszesz - poczytaj troche, a nie tylko obrazki na kwejku i fotki na fejsie.
Avatar
... / 17 lutego 2013 o 11:36
0
[quote name='Ja Ty On' timestamp='1361036116' post='734984']
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny

Witam
Rozumiem, że jesteś studentem wydziału mechanicznego i wynajmujesz pewnie pokój w akademiku lub na stancji. Trochę dziwi mnie Twoje podejście do spraw pieniedzy. 5 lub 6 lat szybko zleci.Uważasz, że szkolenia i jak to napisałeś "inne bzdety" są Ci nie potrzebne? a co Ci jest potrzebne? Czego potrzebuje dzisiaj student?Pewnie nie wiesz nawet co to za szkolenia:) Wiesz jak wygląda rynek pracy dla absolwentów? Przeglądam dziennie kilkanascie CV absolwentów, na 20 osób, jedna lub dwie mają właśnie te szkolenia min CATIA, AUTOCAD, praca w wakacje, praktyki. Dla mnie taka osoba pokazuje, że nie próżnowała podczas studiów. 10-15 lat temu nie każdy szedł na studia na 1 miesjce było 5-6osób. Nikt nie patrzył kto ile ma pieniedzy, to nigdy nie miało znaczenia, chłopaki w akademikach żyli czasami tym co przywiezlil, teraz większość z nich pracuje na bardzo wysokich stanowiskach w POLSCE. Do Angli tak wyjechali Ci słabi...pzdr
[/quote]

Oczywiście, że wiem. Po tych szkoleniach nie dostaje się nawet papierka. To co wymieniasz ma sens. Wywóz śmieci i ochrona środowiska ma mało wspólnego z tym co piszesz.
Na kierunku dowiadujemy się wszystkiego z dnai na dzień, nie widzieliśmy nawet regulaminu..
[quote name='Ja Ty On' timestamp='1361036116' post='734984']
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny

Witam
Rozumiem, że jesteś studentem wydziału mechanicznego i wynajmujesz pewnie pokój w akademiku lub na stancji. Trochę dziwi mnie Twoje podejście do spraw pieniedzy. 5 lub 6 lat szybko zleci.Uważasz, że szkolenia i jak to napisałeś "inne bzdety" są Ci nie potrzebne? a co Ci jest potrzebne? Czego potrzebuje dzisiaj student?Pewnie nie wiesz nawet co to za szkolenia:)... rozwiń
Avatar
ciekawski / 17 lutego 2013 o 09:27
0
[quote name='gość' timestamp='1361086306' post='735110']
Od tego zacznijmy, że to nie zależy od PL. UE spóźnia się z transzą i dlatego nie mają pieniędzy (to jest projekt z UE).
[/quote]
Pieniądze nie są przelewane "w ciemno" tylko po weryfikacji dokumentów, które regularnie powinny przedstawiać uczelnie korzystające z funduszy. Tym bardziej dziwne są te opóźnienia, że na jednych kierunkach już stypendia są, na innych nie ma.
Avatar
gość / 17 lutego 2013 o 08:31
0
Od tego zacznijmy, że to nie zależy od PL. UE spóźnia się z transzą i dlatego nie mają pieniędzy (to jest projekt z UE).
Avatar
jac / 16 lutego 2013 o 21:25
0
[quote name='podatnik' timestamp='1361025551' post='734918']
po ich skończeniu przez 10lat nie podejmie się pracy za granicą [/quote]

zupełnie cię kolego poyebało. Wiele osób jeśli nie dostanie pracy za granicą, to nie znajdzie w Polsce żadnej innej, i bedą tu tylko się kisic przez 10 lat, przez pewien czas pobierając zasiłek z moich i twoich pieniędzy.
Może byś jednak pomyślał nad tym, że należałoby przeprowadzić rewolucję w tym państwie - wyrzucić tych oszustów i złodziei na górze, wprowadzic JOW oraz ułatwienia dla przedsiębiorców, podatki w dół, likwidacja dochodowego itd. Wtedy nagle by sie okazało, że tysiące ludzi zakłada firmy i chce innych zatrudniać, ze opłaca się studiować, mieć dyplomy, wiedzą itd.. No ale przy okazji nie potrzeba byłoby typu urzędasów, byłaby odpowiedzialność polityków (JOW), no i trzeba by skończyc z obietnicami.
[quote name='podatnik' timestamp='1361025551' post='734918']
po ich skończeniu przez 10lat nie podejmie się pracy za granicą [/quote]

zupełnie cię kolego poyebało. Wiele osób jeśli nie dostanie pracy za granicą, to nie znajdzie w Polsce żadnej innej, i bedą tu tylko się kisic przez 10 lat, przez pewien czas pobierając zasiłek z moich i twoich pieniędzy.
Może byś jednak pomyślał nad tym, że należałoby przeprowadzić rewolucję w tym państwie - wyrzucić tych oszustów i złodziei na górze, wprowadzi... rozwiń
Avatar
Ja Ty On / 16 lutego 2013 o 18:35
0
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny
[quote name='...' timestamp='1361027611' post='734933']
Ludzie to bezmózgowcy. Stypendia są z kasy unijnej. Wypłacić nam nie wypłacają, ale na szkolenia i wymyślanie bzdetów o które ich nikt nie prosił kasa jest. Z socialami też się spóźniają.
Ciekawe co powiedzieli by cwaniaki gdyby nie dostali wyplat za które się utrzymują, bo jeśli dalej sobie wyobrażają studentów którzy włóczą się od baru do baru to widać że uczelni nigdy nie odwiedzili..
A jeść student też musi.
[/quote]
Witam
Rozumiem, że jesteś studentem wydziału mechanicznego i wynajmujesz pewnie pokój w akademiku lub na stancji. Trochę dziwi mnie Twoje podejście do spraw pieniedzy. 5 lub 6 lat szybko zleci.Uważasz, że szkolenia i jak to napisałeś "inne bzdety" są Ci nie potrzebne? a co Ci jest potrzebne? Czego potrzebuje dzisiaj student?Pewnie nie wiesz nawet co to za szkolenia:) Wiesz jak wygląda rynek pracy dla absolwentów? Przeglądam dziennie kilkanascie CV absolwentów, na 20 osób, jedna lub dwie mają właśnie te szkolenia min CATIA, AUTOCAD, praca w wakacje, praktyki. Dla mnie taka osoba pokazuje, że nie próżnowała podczas studiów. 10-15 lat temu nie każdy szedł na studia na 1 miesjce było 5-6osób. Nikt nie patrzył kto ile ma pieniedzy, to nigdy nie miało znaczenia, chłopaki w akademikach żyli czasami tym co przywiezlil, teraz większość z nich pracuje na bardzo wysokich stanowiskach w POLSCE. Do Angli tak wyjechali Ci słabi...pzdr
Witam
Słyszałem, że poziom studentów ma mechaniczny
[quote name='...' timestamp='1361027611' post='734933']
Ludzie to bezmózgowcy. Stypendia są z kasy unijnej. Wypłacić nam nie wypłacają, ale na szkolenia i wymyślanie bzdetów o które ich nikt nie prosił kasa jest. Z socialami też się spóźniają.
Ciekawe co powiedzieli by cwaniaki gdyby nie dostali wyplat za które się utrzymują, bo jeśli dalej sobie wyobrażają studentów którzy włóczą się od baru do baru to widać że uczelni nigdy nie odwiedzili..<... rozwiń
Avatar
student / 16 lutego 2013 o 18:07
0
[quote name='xxxx' timestamp='1361032158' post='734958']
Padatniku ze smietnika... Moge płacić za studia jak w USA o ile moi rodzice bedą zarabiac tyle co w USA i poziom życia bedzie podobny do tego w USA.
[/quote]
dobrze gadasz !!!!
Avatar
xxxx / 16 lutego 2013 o 17:29
0
Padatniku ze smietnika... Moge płacić za studia jak w USA o ile moi rodzice bedą zarabiac tyle co w USA i poziom życia bedzie podobny do tego w USA.
Avatar
absolwent / 16 lutego 2013 o 17:05
0
Ale jeżeli UMCS potrafi, to niezły bałagan mają na politechnice. Tak chyba nigdy nie było. Tylko pogratulować władzom.
Avatar
... / 16 lutego 2013 o 16:13
0
Ludzie to bezmózgowcy. Stypendia są z kasy unijnej. Wypłacić nam nie wypłacają, ale na szkolenia i wymyślanie bzdetów o które ich nikt nie prosił kasa jest. Z socialami też się spóźniają.
Ciekawe co powiedzieli by cwaniaki gdyby nie dostali wyplat za które się utrzymują, bo jeśli dalej sobie wyobrażają studentów którzy włóczą się od baru do baru to widać że uczelni nigdy nie odwiedzili..
A jeść student też musi.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 1 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 137 55

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 64 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 12

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!