Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2019 r.
11:28

Nieczyste gry w lubelskim sanepidzie. Kolejny pracownik zarzuca mobbing, tym razem z powodów politycznych

47 70 A A
Irmina Nikiel nie odnosi się do zarzutów byłego pracownika
Irmina Nikiel nie odnosi się do zarzutów byłego pracownika (fot. Krzysztof Mazur)

Też jestem ofiarą mobbingu w sanepidzie – twierdzi Jarosław Abramek, były pracownik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Skontaktował się z nami po publikacji dotyczącej szefowej tej stacji, której podwładni zarzucają mobbing i chcą jej odwołania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tej sprawie pisaliśmy 19 września. W związku z zarzutami pracowników, wojewoda i główny inspektor sanitarny zapowiedzieli kontrolę w WSSE. Jej dyrektor, Irmina Nikiel, odmówiła nam komentarza.

Po tej publikacji skontaktował się z nami były już pracownik stacji Jarosław Abramek. W jego przypadku powodem mobbingu ze strony przełożonej miały być polityczne powiązania z opozycją (Irmina Nikiel w ubiegłym roku bezskutecznie kandydowała z listy PiS w wyborach do sejmiku województwa – dop. red.).

– Pracowałem na stanowisku starszego referenta w oddziale oświaty, zacząłem jeszcze za czasów poprzedniego dyrektora. Byłem odpowiedzialny m.in. za prowadzenie mediów społecznościowych, dystrybucję materiałów oświatowych. Nigdy nie było zarzutów do mojej pracy – relacjonuje Abramek. – Po tym, jak w 2016 roku zmienił się dyrektor, zaczęły się moje problemy. Dotarły do mnie informacje, że jestem „prześwietlany”, że sprawdzane są moje powiązania polityczne.

Nasz rozmówca jest członkiem PO. Na jego profilu internetowym są zdjęcia, jak pozuje z banerami kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Kiedy pracował jeszcze w wojewódzkiej stacji, był asystentem społecznym posła Platformy, angażował się w różne akcje, m.in. „Murem za Żukiem” w obronie prezydenta Lublina.

– Zaczęto mi stopniowo odbierać dotychczasowe obowiązki. W końcu byłem zmuszony do wszczęcia procedury antymobbingowej. Jednak w komisji, którą w takich przypadkach powołuje pracodawca, zasiadali „zaufani” pani dyrektor, więc trudno mówić o jakichkolwiek rezultatach – relacjonuje mężczyzna. – W końcu pani dyrektor skróciła mi umowę bez podania powodu, choć w rozmowie ze mną robiła aluzje do moich powiązań politycznych.

Jak twierdzi nasz rozmówca, dyrektor stosowała bezpodstawne kary także wobec innych pracowników, faworyzowała tych, którzy byli w zaufanym gronie, powierzała im np. konkretne obowiązki, mimo że nie mieli odpowiednich kompetencji.

– Dochodziło też do absurdów, np. pani dyrektor musiała zaakceptować każdy e-mail wysyłany z wojewódzkiej stacji, co wiele razy wydłużało czy nawet paraliżowało naszą pracę – twierdzi Abramek.

Po skróceniu umowy, pod koniec 2016 roku, Jarosław Abramek wystąpił w programie TVP Lublin „Tu i teraz - Widzę, słucham, pytam”, w którym wystąpił m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek (PiS).

– Publiczność mogła zadawać pytania, więc zapytałem wojewodę, do ilu tragedii doprowadził PiS zwalniając ludzi z pracy. Odpowiedział wymijająco, a po programie zaprosił mnie do urzędu na rozmowę – relacjonuje Abramek. – Informowałem go o swojej sytuacji i o podobnych przypadkach innych pracowników. Obiecał, że zajmie się moją sprawą. Kiedy się przypominałem, twierdził, że działa. W końcu dostałem wiadomość, że nic się nie dało zrobić.

– Wojewoda Przemysław Czarnek spotkał się z panem Jarosławem Abramkiem i rozmawiał na temat jego sytuacji zawodowej. Następnie od pani dyrektor Irminy Nikiel otrzymał informację, że jego umowa wygasła. Wojewoda nie zajmuje się polityką kadrową w wojewódzkiej stacji. Dobór pracowników pozostawia szefowi placówki – zaznacza Marek Wieczerzak, rzecznik wojewody i przypomina, że służby wojewody i głównego inspektora sanitarnego są na etapie przygotowywania formalności związanych ze wspólną kontrolą w WSSE w Lublinie, która powinna rozpocząć się już na początku października.

Dyrektor Irmina Nikiel nie odbierała od nas wczoraj telefonu. Nie odpisała też na SMS-s z prośbą o odniesienie się do zarzutów Jarosława Abramka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2019 r. o 13:57
+20
bardzo dobrze... wreszcie ludzie zaczynają mówić głośno.... o tym co każdy wiedział i się bał
Avatar
Gość / 25 września 2019 r. o 19:32
+19
Taka prosta sprawa- usunąć małą osóbkę na emeryturkę, a nikt nie chce tego zrobić...... Żenada Żenada Żenada Żenada Żenada Żenada!!!!! Tylko my, zwykli pracownicy musimy patrzeć pod nogi, zamiast robić to, z czego mamy wykształcenie, kompetencje i wieloletnie doświadczenie. Smutno......
Avatar
Violcia / 24 września 2019 r. o 17:59
+18
Ta pani jest typową karierowiczką, otacza się ludźmi wygodnymi i potrzebnymi w danym momencie, jest zawsze wierna partii rządzącej, w pracy otacza się z reguły potulnymi sługusami, bierny, mierny ale wierny to jej siła. Nikt kto ma odwagę wyrażania własnych opinii, jest inteligentny i w jej odczuciu stanowi dla niej zagrożenie nie ma szans na normalną pracę. Ludzi myślących niszczy, dręczy, zastrasza, odsuwa bezpodstawnie od dotychczasowych obowiązków, takich przykładów jest wiele nie tylko u nas w wsse ale i wcześniej w psse. Wystarczy sięgnąć do statystyk ilu doświadczonych pracowników zmusiła do odejścia, ilu się poddało, ilu i jakich przyjęła do pracy. Swą wątpliwą polityką kadrową powoduje, że nasza instytucja traci dobry wizerunek. Nie wystarczy uśmiechać się do kamer, opowiadać jak jest miło i przyjemnie, trzeba przede wszystkim szanować innych...
Ta pani jest typową karierowiczką, otacza się ludźmi wygodnymi i potrzebnymi w danym momencie, jest zawsze wierna partii rządzącej, w pracy otacza się z reguły potulnymi sługusami, bierny, mierny ale wierny to jej siła. Nikt kto ma odwagę wyrażania własnych opinii, jest inteligentny i w jej odczuciu stanowi dla niej zagrożenie nie ma szans na normalną pracę. Ludzi myślących niszczy, dręczy, zastrasza, odsuwa bezpodstawnie od dotychczasowych obowiązków, takich przykładów jest wiele nie tylko u nas w wsse ale i wcześniej w psse. Wystarczy sięg... rozwiń
Avatar
Gość / 24 września 2019 r. o 14:18
+17
Wojewoda powinien się zorientować w jaki sposób Pani powołuje powiatowych inspektorów....za jej rządów wymieniała prawie wszystkich.... czemu?)))) A to proste... pozbyć się ludzi doświadczonych... obsadzić powiaty zoltodziubami bez doświadczenia i kwalifikacji.....Ale za to bezgranicznie oddanych...
Avatar
Pracownik - na szczęście były / 24 września 2019 r. o 15:44
+16
Tu polityka nie ma nic do rzeczy  Pani inspektor rozgrywa swoją karierę „niezależnie” od obecnie panujących. Na Powiatowego Inspektora mianował ją Pan Krzysztof Żuk , na sympatię którego powoływała się wielokrotnie. Miała też wielu innych „przyjaciół” z partii miłościwie panującej.  Obecnie również jest wierna. Tym, którzy rządzą. Te sympatie mogą zaobserwować nawet osoby zupełnie nie zaangażowane w politykę. Problem w tym, że przez cały okres kariery tej pani można było zaobserwować „ wygodne” przyjaźnie.  Jest bardzo wiele osób, które zostały przez nią zdegradowane, zniszczone, przeniesione „dla ich i jej dobra”, a które dopóki biły jej brawo i robiły co chciała, były faforyzowane.  W najlepszym wypadku zapomniane (na czas jakiś). Dziwię się, że osoby jej kibicujące nie chcą tego widzieć.  Tu nie ma polityki.  Tu jest tylko walka o swoją godność .
Tu polityka nie ma nic do rzeczy  Pani inspektor rozgrywa swoją karierę „niezależnie” od obecnie panujących. Na Powiatowego Inspektora mianował ją Pan Krzysztof Żuk , na sympatię którego powoływała się wielokrotnie. Miała też wielu innych „przyjaciół” z partii miłościwie panującej.  Obecnie również jest wierna. Tym, którzy rządzą. Te sympatie mogą zaobserwować nawet osoby zupełnie nie zaangażowane w politykę. Problem w tym, że przez cały okres kariery tej pani można było zaobserwować „ wygodne” przyjaźnie.  Jest bardzo wiele osób, któr... rozwiń
Avatar
Gość / 24 września 2019 r. o 14:27
+16
A Pan Wojewoda nadal uważa, że nie ma problemu? Pozostaje nam tylko cieszę się, że taka osoba kandyduje do Sejmu :) Serce rośnie na myśl, że może nas reprezentować ktoś, kto nie reaguje na apel o pomoc! Panie Wojewodo, niech Pan pomoże tym ludziom. Tu nie chodzi o kilka osób tylko kilkadziesiąt, może więcej. Kontrola PIP była wiele miesięcy temu, dlaczego nikt nie reagował przez tyle czasu? Teraz chcecie robić kolejną kontrolę? Po co, żeby udowadniać że wszystko jest super? Tamte wyniki przedawniły się?
Avatar
Gość / 24 września 2019 r. o 11:42
+16
GIS z wojewodą przeprowadzą wspólną kontrolę, tj. PiS przeprowadzi u "siebie" kontrolę, to już możemy przypuszczać jaki będzie wynik. "Kruk krukowi oka nie wykole"
Avatar
Alejandro / 24 września 2019 r. o 11:56
+15
Akcpetowania każdego mejla wysłanego na zewnątrz przez szefa dużej organizacji??? Co to jest, kompletney brak profesjonalizmu, zaufania i zdolności zarządczych. Ta kobiecina nadaje się na szefa jak koza na kierowcę formuły 1.
Avatar
pytek / 24 września 2019 r. o 13:28
+14
Wojewoda Czarnek osobiście ją przyprowadził do WSSE w Lublinie. Teraz jest przez niego chroniona.
 KA  chyba sie mylisz? Wydział Prawny Nadzoru i Kontroli  UW  w  Lublinie Dyrektor Wydziału Paweł Chruściel Kierownik Oddziału: Agata Chruściel w WSSE bo  to pewnie zwykła zbierznośc nazwisk ?
Avatar
J / 24 września 2019 r. o 16:39
+13
Ja też doświadczyłam mobbingu ze strony pani Nikiel . I ciągle się boję. Czy Wy też ? Skomentujcie nawet anonimowo, niech ludzie wiedzą, że to nie gra , tylko prawda.
Avatar
psse / 30 września 2019 r. o 10:19
+9
Odwołać i będzie spokój.
Avatar
3b / 26 września 2019 r. o 20:58
-8
Kolejna wspaniała pani dyrektor w Marszałkowskim efs-ie i to się nadaje do prasy
 Bzdury... nie radzisz sobie w pracy i szukasz winnego
Avatar
3b / 26 września 2019 r. o 19:32
-11
A co Ty chcesz od Pani Dyrektor? Bardzo mila Szefowa...
Avatar
123 / 25 września 2019 r. o 22:01
+2
Wojewódzki Inspektor to chyba nie największy problem Sanepidu. Sanepid to taka przechowalnia dla żon lokalnych prominentów. Ciepłe posadki na kierowniczych stanowiskach, porządne zarobki, absolutna swoboda decyzyjna i pełna wolność w sposobie traktowania podwładnych. Czasem trudno stwierdzić kto faktycznie kieruje Sanepidem. Media zainteresowały się sprawą bo Wojewódzki Inspektor to "szycha" - ludzie przeczytają. Jakiś tam kierownik, jest mało medialny ale przy pełnej swobodzie poczynań, potrafi zamienić ludziom życie w piekło. Dużo nam brakuje do cywilizacji zachodniej, oj dużo.
Wojewódzki Inspektor to chyba nie największy problem Sanepidu. Sanepid to taka przechowalnia dla żon lokalnych prominentów. Ciepłe posadki na kierowniczych stanowiskach, porządne zarobki, absolutna swoboda decyzyjna i pełna wolność w sposobie traktowania podwładnych. Czasem trudno stwierdzić kto faktycznie kieruje Sanepidem. Media zainteresowały się sprawą bo Wojewódzki Inspektor to "szycha" - ludzie przeczytają. Jakiś tam kierownik, jest mało medialny ale przy pełnej swobodzie poczynań, potrafi zamienić ludziom życie w piekło. Duż... rozwiń
Avatar
Ola / 25 września 2019 r. o 21:11
+4
Kolejna wspaniała pani dyrektor w Marszałkowskim efs-ie i to się nadaje do prasy
Avatar
Gość / 25 września 2019 r. o 19:32
+19
Taka prosta sprawa- usunąć małą osóbkę na emeryturkę, a nikt nie chce tego zrobić...... Żenada Żenada Żenada Żenada Żenada Żenada!!!!! Tylko my, zwykli pracownicy musimy patrzeć pod nogi, zamiast robić to, z czego mamy wykształcenie, kompetencje i wieloletnie doświadczenie. Smutno......
Avatar
jola / 25 września 2019 r. o 15:58
+11
Stasiu   ....   czy dziś  na spotkaniu  tajnym przez poufne ;-)  z inspektorami  robisz za kelnera ???:::)))
Avatar
gościu / 25 września 2019 r. o 15:34
+9
Bezczelny dziad, fotografował się z politykami PO i jeszcze ma pretensje. Cham i burak, a raczej sok z buraka, pracownik panstwowej instytucji nie powinien tak jaskrawo afiszowac sie ze swoimi pogladami politycznymi
 Ataman  masz rację nje wolno się tak afiszować ze swoimi poglądami politycznymi szczególnie ,żw Główny Inspektor Sanitarny stwierdził ,że w inspekcji nie ma miejsca na politykę  aaaa ale,ale  dziś  mama mobbing wywiesiła na balkonie baner Wojewody Czarnka w myśl zasady bójcie się bo tu mam ciocię tam mam wója znajomości mam od  ......   groma  bhabhabhabha ha ;;;;;----))))
 Ataman  masz rację nje wolno się tak afiszować ze swoimi poglądami politycznymi szczególnie ,żw Główny Inspektor Sanitarny stwierdził ,że w inspekcji nie ma miejsca na politykę  aaaa ale,ale  dziś  mama mobbing wywiesiła na balkonie baner Wojewody Czarnka w myśl zasady bójcie się bo tu mam ciocię tam mam wója znajomości mam od  ......   groma  bhabhabhabha ha ;;;;;----)))) rozwiń
Avatar
wujek dr / 25 września 2019 r. o 12:58
+3
Niech Pan A idzie na skargę do Pana Ż (z PO) i zapyta go dlaczego z Pani N zrobił swego czasu szefową powiatowego sanepidu, jeszcze przed powołaniem Pani N na szefową WSSE ? Czy Pan Ż stanie murem za Panem A?
Avatar
Mirek / 25 września 2019 r. o 10:02
+1
W GDDKIA Lublin sytuacja wygląda podobnie. Kolejny artykuł lub program w TVN możnaby z tego zrobić Brylanciku.
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak zakończy się kryzys w obozie władzy? Możliwe scenariusze

Jak zakończy się kryzys w obozie władzy? Możliwe scenariusze

Rząd mniejszościowy, a nawet przyspieszone wybory parlamentarne? To niektóre z możliwych scenariuszy związane z kryzysem w obozie Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska twardo negocjuje, a PiS zawiesza 14 swoich posłów, w tym troje z województwa lubelskiego.

Wypadek na trasie Chełm-Zamość. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wypadek na trasie Chełm-Zamość. Jedna osoba trafiła do szpitala

Cztery godziny zajęło służbom usuwanie skutków wypadku do którego doszło w niedzielę, około godz. 14.30 w miejscowości Krupe na drodze nr 812.

Tanew – Olimpiakos 0:2. Wygrana ze specjalną dedykacją

Tanew – Olimpiakos 0:2. Wygrana ze specjalną dedykacją

Olimpiakos Tarnogród wygrał piąty mecz z rzędu na terenie rywala. Tym razem zespół trenera Siergieja Sawczuka przywiózł komplet punktów z Majdanu Starego, a wygraną zadedykował Tomaszowi Mazurkowi

Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości?

Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości?

Zbigniewa Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości może zastąpić lubelski poseł PiS Przemysław Czarnek – portal Dorzeczy.pl powołuje się na „dwa wiarygodne źródła” w Prawie i Sprawiedliwości.

Tomaszów Lubelski: Rekonstrukcja bitwy z 1939 roku [zdjęcia]
galeria

Tomaszów Lubelski: Rekonstrukcja bitwy z 1939 roku [zdjęcia]

Już po raz 12. organizatorzy przypomnieli wydarzenia, do których doszło w okolicach Tomaszowa Lubelskiego na początku II wojny światowej. W tym roku widzowie zobaczyli epizody z tzw. II bitwy tomaszowskiej.

Grzegorz Zengota zadebiutował na torze w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota zadebiutował na torze w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota nie zadebiutował w tym sezonie na torze w Lublinie, ale dostał szansę w Bydgoszczy. Doświadczony żużlowiec został wypożyczony z Motoru do Abramczyk Polonii i w niedzielę wystąpił już w nowych barwach

Lublin: Jedni uczniowie kończą kwarantannę, inni zaczynają. Decyzje w kolejnych szkołach

Lublin: Jedni uczniowie kończą kwarantannę, inni zaczynają. Decyzje w kolejnych szkołach

Kolejni uczniowie lubelskich szkół będą musieli uczyć się w domach.

Policja na górkach czechowskich. Zabezpieczali teren znaleziska

Policja na górkach czechowskich. Zabezpieczali teren znaleziska

Nie potwierdziła się informacja o niebezpiecznym materiale odnalezionym na górkach czechowskich w Lublinie. Niewybuch okazał się fragmentem moździerza. Nie miał uzbrojenia. Kości, które były w miejscu znaleziska trafią do badań.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Łuków 6:0. Kontrola przez 90 minut

Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Łuków 6:0. Kontrola przez 90 minut

Pewna wygrana drużyny Damiana Panka. Huragan rozbił w domowym meczu Orlęta Łuków aż 6:0. Bohaterem gospodarzy był Artur Renkowski, który zapisał na swoim koncie cztery gole. Trzeba jednak dodać, że trener Robert Różański nie mógł skorzystać z wielu podstawowych zawodników.

"Pacjent może w pewnym momencie stracić orientację i zacząć wierzyć w teorie, które zaprzeczają pandemii"
Magazyn

"Pacjent może w pewnym momencie stracić orientację i zacząć wierzyć w teorie, które zaprzeczają pandemii"

Problemem jest brak jednoznacznych wytycznych co do zasad naszego postępowania w takich sytuacjach. To daje możliwość wielu interpretacji i mnożenia absurdalnych sytuacji. Przekłada się to także na podejście ludzi do kwestii związanych z epidemią – rozmowa z Tomaszem Zielińskim, lekarzem rodzinnym i prezesem Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

Koncert "Noli Me Tangere" w Bazylice Dominikanów
20 września 2020, 20:00

Koncert "Noli Me Tangere" w Bazylice Dominikanów

W niedzielę, 20 września o godz. 20 w Bazylice Dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9) odbędzie się wyjątkowy koncert "Noli Me Tangere".

Kraśnik zaczyna ofensywę inwestycyjną. Pieniądze unijne na trzy projekty

Kraśnik zaczyna ofensywę inwestycyjną. Pieniądze unijne na trzy projekty

Jedyny tego typu zabytek w województwie lubelskim – XVI-wieczny piec do wypalania cegły, będzie odpowiednio wyeksponowany. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w mieście będą realizowane też inne projekty. Dotyczą biblioteki, Centrum Kultury i Promocji a także zalewu, przy którym jest zabytkowy obiekt.

Rekrutacja do wojska znacznie łatwiejsza. Zgłoszenie przez internet i jedna wizyta
galeria

Rekrutacja do wojska znacznie łatwiejsza. Zgłoszenie przez internet i jedna wizyta

Tylko w ostatnim tygodniu do wojskowych centrów rekrutacji w województwie lubelskim zgłosiło się blisko stu ochotników. To skutek wprowadzenia nowego systemu naboru – przekonują wojskowi i tłumaczą, że teraz to armia ma „wychodzić” do kandydatów.

Nowy stary dyrektor CKiP w Kraśniku. Burmistrz dobrze ocenia jego pracę

Nowy stary dyrektor CKiP w Kraśniku. Burmistrz dobrze ocenia jego pracę

Burmistrz dobrze ocenia jego dotychczasową pracę i z pełniącego obowiązki dyrektora został dyrektorem. Michał Zimowski ma kierować Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przez najbliższe trzy lata.

Korona – Górnik 0:2. Trzy punkty na urodziny
film

Korona – Górnik 0:2. Trzy punkty na urodziny

Pierwszy wyjazdowy mecz Górnika Łęczna i premierowa wygrana. Tym razem Leandro i spółka wywalczyli trzy punkty na trudnym terenie w Kielcach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.