Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2011 r.
20:06
Edytuj ten wpis

NIK wytknęła nieprawidłowości strażnikom z Lublina i Zamościa

0 6 A A
Wczoraj w Lublinie strażnicy przy Krakowskim Przedmieściu karali kierowców, którzy źle zaparkowali (
Wczoraj w Lublinie strażnicy przy Krakowskim Przedmieściu karali kierowców, którzy źle zaparkowali (

W Lublinie dyżurny Straży Miejskiej ignorował część zgłoszeń i miesiącami nie egzekwowano mandatów. Zamojscy funkcjonariusze wypisywali mandaty bez podania pełnych przyczyn.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli sprawdzili pracę strażników w województwie lubelskim w latach 2008–2010. Największe nieprawidłowości znaleźli w Zamościu.

NIK wychwyciła, że zamojscy strażnicy karali mandatami nie podając wszystkich paragrafów, które ktoś naruszył. Tak było aż w 98 proc. badanych przypadków. Dodatkowo w trzech – na 160 przeanalizowanych mandatów – wysokość nałożonej kary była zawyżona lub zaniżona.

Zamojska SM pracowała na dwie zmiany, jednak między godziną 2 a 7 w komendzie nikogo nie było. I choć w tym czasie kamery rejestrowały obraz na Starym Mieście, był on przeglądany dopiero przez poranną zmianę. A to – zdaniem NIK – uniemożliwiało właściwe reagowanie na próby naruszenia porządku publicznego.

To nie koniec nieprawidłowości. Podczas naboru w 2009 r. przyjęto strażników bez zaświadczenia o odbyciu badań psychologicznych (dopiero po zawarciu umów o pracę, strażników skierowano na badania – red.).

– Wyniki kontroli przyjęliśmy ze spokojem i pokorą – mówi Wiesław Gramatyka, komendant SM w Zamościu. – Zalecenia pokontrolne zostały wykonane, zwiększyliśmy system nadzoru i kontroli nad prowadzeniem dokumentacji. 

– Gdyby strażnicy częściej zaglądali na osiedla, nie mielibyśmy do nich zastrzeżeń – mówi pani Teresa z ul. Orzeszkowej w Zamości.

Kontrolerzy NIK przed dwa dni w 2009 roku sprawdzali pracę dyżurnego Straży Miejskiej w Lublinie. Okazało się, że nie robił sobie nic z przyjmowanych zgłoszeń. – W jednym dniu nie odnotował 11 interwencji, a w drugim sześciu, które dotyczyły nieprawidłowego parkowania w centrum miasta – czytamy w raporcie.

Problem był także z egzekwowaniem mandatów. Osobom, które nie chciały ich płacić, nakazy do zapłaty wystawiano nawet z 9-miesięcznym poślizgiem.

Co na to strażnicy? – System rejestracji zgłoszeń w 2009 roku był w fazie testów, dlatego mogły zdarzyć się przypadki, że nie zarejestrował pewnych zdarzeń – tłumaczy się Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. - Dlaczego tytuły wykonawcze wystawiano z takim opóźnieniem? – Aby wystawić taki dokument musieliśmy skorzystać z systemu Terytorialnej Bazy Danych, do którego dostęp był w tym czasie utrudniony.

– To kpina, strażnicy, którzy mają pilnować prawa, sami są z nim na bakier – ocenia Katarzyna Dudziak z Lublina. Pomimo tych zarzutów NIK pozytywnie oceniła pracę strażników na Lubelszczyźnie.

Z kolei z kontroli, które u strażników przeprowadziła policja wynika, że na terenie województwa lubelskiego miejscy strażnicy wystawiali mandaty z bardzo dużym opóźnieniem, nawet do 270 dni.

(drs, Izi)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antek / 24 lipca 2011 o 11:09
0
co należy zrobić ze sm http://www.youtube.com/watch?v=40nB6QuvqpE
Avatar
hala / 23 lipca 2011 o 15:38
0
[quote name='KAROL' timestamp='1311411590' post='505481']
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE ULICE, TRAWNIKI I EGZEKOWOWAC TO OD ODPOPWIEDZIALNYCH ZA TO A NIE KARAĆ MANDATAMI KIEROWCÓW PARKUJĄCYCH W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH BO WSZYSTKIE PARKINGI W MIEŚCIE BYŁY ZAŚNIEŻONE. DZWONIŁEM W ZIMIE DO SM W LUBLINIE ŻEBY DOPILNOWALI WYWOZU ŚNIEGU A NIE ZAKŁADALI BLOKADY NA KOŁA, KTÓRE DODATKOWO UNIEMOŻLIWIAŁY ODŚNIEŻANIE MIASTA, ALE DYŻURNY BYŁ NIEWZRUSZONY. GDY ZWRÓCIŁEM UWAGĘ STRAŻNIKIOM UWAGĘ NA PSY SRAJĄCE WKOŁO LUBELSKIEGO RATUSZA POD OKIEM SM NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO, DALEJ SRAJĄ I DAJĄ ŚWIADECTWO O MIEŚCIE I JEGO WŁODARZACH. KLASYCZNĄ PATOLOGIĄ JEST DANIE UPRAWNIEŃ SM DO RADAROWEGO POMIARU PRĘDKOŚCI, ZROBIŁA SIĘ Z TEGO SAMORZĄDOWA MASZYNKA DO ROBIENIA PIENIĘDZY - PONAD 90% PRZYCHODÓW Z MANDATÓW POCHODZI WŁAŚNIE Z RADARÓW. CZY ZA TO MIESZKAŃCY MAJĄ PŁACIĆ STRAŻNIKOM. USTAWA O STRAŻY MIEJSKIEJ DO POPRAWKI!!!
[/quote]
Lubelska SM nie miała i nie ma fotoradaru.
[quote name='KAROL' timestamp='1311411590' post='505481']
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE U... rozwiń
Avatar
KAROL / 23 lipca 2011 o 10:59
0
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE ULICE, TRAWNIKI I EGZEKOWOWAC TO OD ODPOPWIEDZIALNYCH ZA TO A NIE KARAĆ MANDATAMI KIEROWCÓW PARKUJĄCYCH W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH BO WSZYSTKIE PARKINGI W MIEŚCIE BYŁY ZAŚNIEŻONE. DZWONIŁEM W ZIMIE DO SM W LUBLINIE ŻEBY DOPILNOWALI WYWOZU ŚNIEGU A NIE ZAKŁADALI BLOKADY NA KOŁA, KTÓRE DODATKOWO UNIEMOŻLIWIAŁY ODŚNIEŻANIE MIASTA, ALE DYŻURNY BYŁ NIEWZRUSZONY. GDY ZWRÓCIŁEM UWAGĘ STRAŻNIKIOM UWAGĘ NA PSY SRAJĄCE WKOŁO LUBELSKIEGO RATUSZA POD OKIEM SM NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO, DALEJ SRAJĄ I DAJĄ ŚWIADECTWO O MIEŚCIE I JEGO WŁODARZACH. KLASYCZNĄ PATOLOGIĄ JEST DANIE UPRAWNIEŃ SM DO RADAROWEGO POMIARU PRĘDKOŚCI, ZROBIŁA SIĘ Z TEGO SAMORZĄDOWA MASZYNKA DO ROBIENIA PIENIĘDZY - PONAD 90% PRZYCHODÓW Z MANDATÓW POCHODZI WŁAŚNIE Z RADARÓW. CZY ZA TO MIESZKAŃCY MAJĄ PŁACIĆ STRAŻNIKOM. USTAWA O STRAŻY MIEJSKIEJ DO POPRAWKI!!!
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE ULICE, TRAWNIKI I EGZEKOWOWAC TO OD ODPOPWIEDZIALNYCH ZA TO A NIE KARAĆ MANDATAMI KIEROWC... rozwiń
Avatar
Tomasz / 23 lipca 2011 o 09:44
0
STRAŻ MIEJSKA najmniej przydatna instytucja w Polsce generująca DZIURĘ BUDŻETOWĄ, rozgońcie tych nieudaczników i nie róbcie pośmiewiska że do czegokolwiek są oni potrzebni oprócz marnotrawienia pieniędzy podatników!!!! MAMY MONITORING MIEJSKI WIĘC PO CO NAM BANDA FLEJTUCHÓW CO ŁAŻĄ I OGLĄDAJĄ SIĘ ZA DZIEWCZYNAMI W MINI???
Avatar
miglanc / 23 lipca 2011 o 08:40
0
jak zwykle w Lublinie- lubelska straż miejska jest najlepsza w świecie(wg Bańki) - tylko wszyscy ciągle maja pretensje. Na przemieszczenie się z siedziby na róg Piłsudskiego i Szczerbowskiego nie mają samochodu. Powinni zastrajkować i zażądać podwyżki o 150 %
Avatar
ol / 23 lipca 2011 o 08:21
0
http://www.mmzamosc.pl/artykul/nik-o-nieprawidlowosciach-w-zamojskiej-strazy-miejskiej-393968.html#comments
Avatar
antek / 24 lipca 2011 o 11:09
0
co należy zrobić ze sm http://www.youtube.com/watch?v=40nB6QuvqpE
Avatar
hala / 23 lipca 2011 o 15:38
0
[quote name='KAROL' timestamp='1311411590' post='505481']
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE ULICE, TRAWNIKI I EGZEKOWOWAC TO OD ODPOPWIEDZIALNYCH ZA TO A NIE KARAĆ MANDATAMI KIEROWCÓW PARKUJĄCYCH W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH BO WSZYSTKIE PARKINGI W MIEŚCIE BYŁY ZAŚNIEŻONE. DZWONIŁEM W ZIMIE DO SM W LUBLINIE ŻEBY DOPILNOWALI WYWOZU ŚNIEGU A NIE ZAKŁADALI BLOKADY NA KOŁA, KTÓRE DODATKOWO UNIEMOŻLIWIAŁY ODŚNIEŻANIE MIASTA, ALE DYŻURNY BYŁ NIEWZRUSZONY. GDY ZWRÓCIŁEM UWAGĘ STRAŻNIKIOM UWAGĘ NA PSY SRAJĄCE WKOŁO LUBELSKIEGO RATUSZA POD OKIEM SM NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO, DALEJ SRAJĄ I DAJĄ ŚWIADECTWO O MIEŚCIE I JEGO WŁODARZACH. KLASYCZNĄ PATOLOGIĄ JEST DANIE UPRAWNIEŃ SM DO RADAROWEGO POMIARU PRĘDKOŚCI, ZROBIŁA SIĘ Z TEGO SAMORZĄDOWA MASZYNKA DO ROBIENIA PIENIĘDZY - PONAD 90% PRZYCHODÓW Z MANDATÓW POCHODZI WŁAŚNIE Z RADARÓW. CZY ZA TO MIESZKAŃCY MAJĄ PŁACIĆ STRAŻNIKOM. USTAWA O STRAŻY MIEJSKIEJ DO POPRAWKI!!!
[/quote]
Lubelska SM nie miała i nie ma fotoradaru.
[quote name='KAROL' timestamp='1311411590' post='505481']
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE U... rozwiń
Avatar
KAROL / 23 lipca 2011 o 10:59
0
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE ULICE, TRAWNIKI I EGZEKOWOWAC TO OD ODPOPWIEDZIALNYCH ZA TO A NIE KARAĆ MANDATAMI KIEROWCÓW PARKUJĄCYCH W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH BO WSZYSTKIE PARKINGI W MIEŚCIE BYŁY ZAŚNIEŻONE. DZWONIŁEM W ZIMIE DO SM W LUBLINIE ŻEBY DOPILNOWALI WYWOZU ŚNIEGU A NIE ZAKŁADALI BLOKADY NA KOŁA, KTÓRE DODATKOWO UNIEMOŻLIWIAŁY ODŚNIEŻANIE MIASTA, ALE DYŻURNY BYŁ NIEWZRUSZONY. GDY ZWRÓCIŁEM UWAGĘ STRAŻNIKIOM UWAGĘ NA PSY SRAJĄCE WKOŁO LUBELSKIEGO RATUSZA POD OKIEM SM NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO, DALEJ SRAJĄ I DAJĄ ŚWIADECTWO O MIEŚCIE I JEGO WŁODARZACH. KLASYCZNĄ PATOLOGIĄ JEST DANIE UPRAWNIEŃ SM DO RADAROWEGO POMIARU PRĘDKOŚCI, ZROBIŁA SIĘ Z TEGO SAMORZĄDOWA MASZYNKA DO ROBIENIA PIENIĘDZY - PONAD 90% PRZYCHODÓW Z MANDATÓW POCHODZI WŁAŚNIE Z RADARÓW. CZY ZA TO MIESZKAŃCY MAJĄ PŁACIĆ STRAŻNIKOM. USTAWA O STRAŻY MIEJSKIEJ DO POPRAWKI!!!
STRAŻ MIEJSKA NIEPOTRZEBNIE OTRZYMAŁA TAK WYSOKIE UPRAWNIENIA ZBLIŻONE W NIEKTÓRYCH SPRAWACH DO POLICJI. KILKASET LAT TEMU STRAŻNICY MIEJSCY ZAPALALI ŚWIATŁO NA ULICACH DBALI O PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSWTWO, ŻYCZĄC MIESZKAŃCOM DOBREJ NOCY ŚPIEWALI: "JUŻ DZIESIĄTA NA ZEGARZE, ŚPIJCIE DOBRZE GOSPODARZE, STRZEC SIĘ OGNIA I ZŁODZIEJA CHWALCIE BOGA DOBRODZIEJA" SM POWINNA PILNOWAĆ PORZĄDKU W MIEŚCIE. SPRAWDZAĆ CZY SĄ ODSNIEŻONE, MPOZAAMAIATANE, CZYSTE ULICE, TRAWNIKI I EGZEKOWOWAC TO OD ODPOPWIEDZIALNYCH ZA TO A NIE KARAĆ MANDATAMI KIEROWC... rozwiń
Avatar
Tomasz / 23 lipca 2011 o 09:44
0
STRAŻ MIEJSKA najmniej przydatna instytucja w Polsce generująca DZIURĘ BUDŻETOWĄ, rozgońcie tych nieudaczników i nie róbcie pośmiewiska że do czegokolwiek są oni potrzebni oprócz marnotrawienia pieniędzy podatników!!!! MAMY MONITORING MIEJSKI WIĘC PO CO NAM BANDA FLEJTUCHÓW CO ŁAŻĄ I OGLĄDAJĄ SIĘ ZA DZIEWCZYNAMI W MINI???
Avatar
miglanc / 23 lipca 2011 o 08:40
0
jak zwykle w Lublinie- lubelska straż miejska jest najlepsza w świecie(wg Bańki) - tylko wszyscy ciągle maja pretensje. Na przemieszczenie się z siedziby na róg Piłsudskiego i Szczerbowskiego nie mają samochodu. Powinni zastrajkować i zażądać podwyżki o 150 %
Avatar
ol / 23 lipca 2011 o 08:21
0
http://www.mmzamosc.pl/artykul/nik-o-nieprawidlowosciach-w-zamojskiej-strazy-miejskiej-393968.html#comments
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!